sfl N°. 54. MIDDELBURGSCHE I "::ïr 1S28. Zaturdag nieuwstijdingen duitsciiland. I"FRANKFORT den 27 april, Door een den 17 dezer te Triest aan- i gekomen schip, hetwelk Corfu op den 10 verlaten had, verneemt men, dat in laatstgemelde. haven twee Engelsche oorlogschepen met troepen van Lissabon - aangekomen waren. Volgens berfgten uit Zantevan den 8 dezer, zou de laatste Egypti sche expeditie niet in-Morea maar in Kandia aangeland, en vandaar wederom naar Egypte wedergekeerd zijn. Voor Navarino kruisten steeds verscheidene schepen der verbondene mogendheden, en men meende te Zantedatdaar lbrahim-pacha op Morea sdheen te willen blijvenoOk PatrasModon en Coron aan ecne strenge blokkade zouden worden onderworpen. i-ni-ijs oen 2.0 aprn. oe gcwc/.cn "minister van buitenlandsche zaken cmder liet yorij ministerie, is door Z. M. benoemd tót gouverneur van den jongen hertog van Bordeaux, in plaats van wij. len deö hertog de Rivière. De Constitutionele partij zou gaarne den heer de Chateaubriand met dien post hebben zien bekleed. Dezer dage heeft Z. M. verscheidene letterkundigen tot leden van het legioen van eer verheven, en onder anderen ook den heer Casimir Delavignedie door zijne gedichten in den liberalen geest bekend is. Eergisteren werden er negentien aangeklaagden voor de regtbank gebragt, waarvan de oudste geen volle 17 iaar bereikt had. Deze kin deren hadden ^ich tot eene soort van rooverbende vereenigd en begingen sédert eenigen tijd ontelbare kleine 'dieverijen waarbij zij dikwijls even veel stoutmoedigheid als behendigheid aan den dag legden. Met uitzon dering van één klein kinddat men gedacht heeft aan zijné ouders te kunnen toevertrouwenzijn al de overigen met hunne heelsters tot meer of min zware straffen veroordeeld. In het bulletin der wetten vindt men vijf koninklijke ordonnantiën, waarbij aan de gewezen ministers de Villèle, PeyronnetCorbiére Chalirol en Frayssinous ieder een pensioen van f 12,000 wordt toegelegd. I11 eeneij te Toulon uit Miló ontvangen brief, van den 29 maart wordt, gezegd„De Turken hebben Scio hernomen. Fabvier en de zijnengenoodzaakt zijnde te vlugten hebben zich op ecne rots te ruggetrokken alwaar het Fransch fregat la Fleur-de-Lis hen ingenomen, eii alzoo aan de wraak hunner tegenpartij onttrokken heeft." In het Journal de Commerce leest men Heden zeide men op de beursdat er tijdingen waren ontvangen van den generaal Guilleminot meldende de hervatting der onderhandelingen met Turkye. Men verze kerde ook dat er tusschen de mogendheden overeengekomen wasdat Rusland yan de Porte geene schadeloosstelling in grondgebiedmaar éene in geld zoude vorderenwaarvan men zelfs zeide dat het bedrag bepaald was. Die tijding heeft eenen gunstigen invloed op de fondsen gehad. Wij deelen voorts deze tijding mede zoo als zij algemeen ver spreid werdrnisschièn is zij onnaauwkeurig. Intusschen schijnt het zeker, dat een gedeelte der wolken, die den staatkundigen gezigteinder bedektenbegint te verdwijnen." NEDERLANDEN. BRUSSEL den 25 april. De kamer van discipline der advokaten bjj het hooge-geregtshof te Brussel heeft dezer dagen te behandelen gehad eene vordering van eenen advokaat te Antwerpenvoor het be dienen van zekeren B van Lier in Braband bij het hof van assi- ses der provincie Antwerpen. De rekening van dezen advokaat hield een'vrij zonderling artikel in, namelijk: Foor verschelde ongeruste nagh- ten gepasseerd te hebben ter oorsacke van deze zaeke, duizend guldens Dit artikel heeft de kamer geheel verworpenen de rekening van de zen advokaat, die, wel opgeteld, eene som van zeven duizend gulden 61 centen bedroeg verminderd tot twee duizend gulden. GENT den 27 april. De heeren de Cockte Antwerpen, hebben'aan het kabinet van natuurlijke, geschiedenis van onze hoogeschool ten ge schenke gegeven eenen, met het schipFasco de Gama, onlangs uit Ba tavia aangekomenelevendige slang van het geslacht der Boa's. Deze Slang heeft eene lengte van 16 voeten en de dikte van een arm, en is «iet vergiftig. Deze Boa wordt levendig op het museum bewaard en heeft reeds aan den hoogleeraar van Breda aanleiding tot eene openlijke les gegeven. OSTENDE den 30 april. De verzending van brieven uit Engeland naar hier, en van hier naar Engeland, geschiedt niet meer met zcil- pakketten van en op Douvre»maar met stoom-vaartuigen van en op Margate. De overtogt wordt in 7 uren gedaan. Dezelve stoom-pakket- ten zijn keurig gemaakt en zijn genaamd the Fury en the Spitfire. Zij Vertrekken van hier des woensdags en zaturdags voormiddags ten 11 uren terstond na de aankomst van den brievenpost uit de Noordelijke tn Zuidelijke provinciën des Rijks. Passagiers vinden te Margate over vloedige gelegenheid om met postkoets of met scoom-pakket naar Lon den voort te reizen. 'sGRAVENIIAGE den 2 9 april. Bij besluit van den 21 dezer, heeft Z. M. goedgekeurd het plan van de 140ste koninklijke Nederlandsche loterij, waarvan de trekkingen plaats zullen hebben te Brussel, den 7 en 21 junij en den 4 en 5 jirlij dezes jaars. De collecte wordt den 12 mei geopend en gesloten den 24 dier maand. DORDRECHT den 3^ april. Het alhierop de werf van den scheepsbouwmeester Jan Schouten voor de dienst van Z. M. gebouw de transportschip Dordrecht, is gisteren namiddag, op het bepaalde uur allervoorspoedigst te water gelaten. Dit is het eerste schip van die grootte, hetwelk hier, gekoperd en geheel afgebouwd, van stapel geloopen is. VLISSINGEN den 1 mei. Heden hadden de leden van het Vlissing- sche departement der maatschappij: tot Nut van 't Algemeen, het ge noegen, het lojar'ig bestaan van dat departement te mogen vieren. Na dat de daartoe verzochte, zoo militaire als burgerlijke en kerkelijke auto riteiten benevens meer andere ingezetenen dezer staden eene aanzien lijke schaar van vrouwen, zich in de groote kerk vereenigd hadden, betrad de voorzitter des departementsde wel-eerw. heer Zijnen, het spreekgestoelte, en schetste, in eene doeltreffende rede, het hoog be lang'van de verlichting en beschaving der mindere volks-klasse. Daarna werden aan de bekroonde leerlingen, van wegens het departement 011- \T'.. -r- JJ. den 3 Mei. derwijs genietende, benevens aan den verdienstelijken ondertvijzer Crt zijne ondermeestersde aan hun toegedachte boekgeschenken en ver- eerende getuigschriften uitgereikt. Terwijl eindelijk deze plggtigheid, door eenige op de omstandigheden toepasselijke dichtregelen, door den medebestuurder des departements, den wel-ed. heer Callenfelswerd besloten. Een en ander wierd intusschen op eene aangename wijze afgewisseld door het vereenigd orgel en instrumentaal muziek, waartoe zich eenige liefhebbers wel hadden willen verbinden, en aan welke bij deze daar voor den dank des departements wordt toegebragt. MIDDELBURG dén 2 mei. Door plaatsgebrek verhinderd zijnde de publicatie van de edel achtbare heeren burgemeester en wethou ders dezér stad, van dén 14 april, betrekkelijk de oproeping tot inschrijft ving voor de Schutterijte vinden in de Nos. 4 6 en 48-dezer courant, heden wederom te plaatsenzoo worden de belanghebbenden naar ge- me.tte i\os. verwezen, lncugn.-ii.cu zal iK-zeive aanstaanden dirigsdag, en meermalen in deze maandworden geplaatst. BESTUREN er ADMINISTRATIEN. Aanbesteding van het onderhoud der twee gróote KUSTFUREN op het Eiland Schouwen. Óp Maandag den 5 Mei 1828, des voormiddags ten 12 uren, zal, onder nadere approbatie van' den Minister voor de Marine eii Koloniën, door den Directeur en' Kómmandant der Marine in het'Hoófd-Departe- ment van de Schelde, te Flissingen, in het bijzijn vari den Onder-In specteur over het Loodswezen, enz., aldaar, bij inschrijving en op-, bodin het openbaar worden aanbesteed Het onderhoud der twee groote KUSTVUREN op het Eiland Schou wen met de Leverancie der daartoe noödige Brandstoffen en verdere behoeften, en zulks gedurende den tijd van een jaar, ingaande met I Julij 1828, en eiudigen met den lantsten Junij 1829. De conditiën van aanbesteding liggen dagelijks (uitgezonderd des Zon dags) van 's morgens 10 tot 's namiddags ten 2 uren ter lezing aan het Ministerie voor de Marine en Koloniën te 's Gravénhageals mede aan de Secretarie van de Directie der Marine te Vlissingen. De biljetten van inschrijving zullen behoorlijk gecachetteerd en op gezegeld papier geschreven, vóór of uiterlijk op den 5 Mei aanstaande des morgens vóór 12 uren, moeten bezorgd worden ter Secretarie van de Directie der Marine te Vlissingen. 's Gravenhageden 12 April 1828. Voor den Minister voor de Marine en Koloniën De Secretaris-Generaal, QUARLES VAN UFFORD. AANBESTEDINGEN. Op Dingsdag den 6 Mei aanstaande(jes voormiddags ten 10 uren,, op het Raadhuis dier Stad, zal door den Heer Districts commissaris' te Gdesonder nadere goedkeuring, bij inschrijving en opbod worden Aan besteed de Werken vereischt wordende voor de inrigting van zes Do- maniale Gebouwen te Fort-Bathtot eene voegzame Kerk, Pastorij en aanhoorigheden voor de Hervormde Gemeente aldaar. Het bestek en de voorwaarden op welke deze Aanbesteding zal ge schieden; zullen van heden af, tot den 3 Mei aanstaande, ter lezing leggen in de Bureaux van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg yan het District-Commissariaat te Goes, en van het Plaatselijk Bestuur te Fort-Bathterwijl de aanwijzing der werken op de plaats zelve zal gedaan worden op den 4 en 5 der genoemde maand, door den Inspec teur van 's Lands Gebouwen J. II. Reygerste Middelburg. Middelburg den 21 April 1828. De Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. Op den 6 Mei 1828 zal, door den Directeur voor de Administratie bij het Departement van Oorlog, te s Gravenhageworden aanbesteed: De leverantie van Brandstoffen en Kaarsen, ten dienste der Mili taire Wachten binnen het Rijk. Deze aanbesteding zal plaats hebben voor iedere Provincie afzonderlijk, en op voorwaardenwaarvan een exemplaar ook in de Bureaux van het Gouvernement der Provincie Zeeland ter lezing ligt. OPENBARE VERKOOPING OP 's RIJKS WERVEN, te FLISSINGEN. De VICE-ADMIRAALDirecteur en Kómmandant der Marine, In het Hoofd-Departement van de Schelde, is voornemens, op Dingsdag den 6 Mei aanstaande, aanvangende des voormiddags ten tien uren, op's Rijks Werven te Flissingenin het openbaar te verkoopende volgende voor 's Rijks dienst afgekeurde voorwerpen als Eene Jol, twee Redding-Booten, eene partij Touwwerk, Brandhout en Schalen, voortkomende van gezaagde Houtwaren, Duigen en Bodem stukken onderscheiden Ijzerwerk, eenige Gereedschappen, Blokken Riemen, Blekken Lantaarns, Vlaggen, PrezenningenKoeluetleii Waterslangen, Paardenharen Matrassen, Vederen KnsSens, Katoenen Dekens, een aantal Kleedingstukken en andere Goederen- meer; welkeal- len ten dage der Verkooping en daags te voren, op de voorzeide Wer ven, voor de gegadigden ter bezigtiging zullen liggen, Vlissingen, den 23 April 1828. De Vice-AdmiraalDirecteur en Kóm mandant voornoemd O. W. G O B I U S. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG II ofdplaats van de Provincie Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van alle en een iegelijk, dien zulks mogte aangaan Dat Z. M.bij Besluit van den 2 dezer, No. 24, heèft goedgevon den, Hoogstdeszelfs Besluit van den 3 September uit te breiden, door te bepalen, dat voor het ontdekken van clandestine Branderijen of Brou werijen voortaan de uit te loven Premien zullen worden vermeerderd» ten dien offectedat die Premie, in plaats van f 25, zal kunnen zijn f $o, wanneer de Branderij of Brouwerij niet in werking is, en f 100 ingeval dezelve in werking wordt bevonden. I -Dat deze uitloving van Premien echter uiet van toepassing zal wor. Vw-r h*m' V.

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1