N*. 42. MIDDELBURGSCHE COURANT. Zaturdag NIEUWSTIJDINGEN. den 5 April. NEDERLANDEN. f 41 9°» ZEE-TIJDINGEN BES'1 UREN en ADMINISTRATIEN. BRUSSEL den 1 april. Eergisteren avond zijn door deze stad ge reisd een Oostenrijksch couriernaar Londen, en een Russiesch cou rier, van Londen naar Petersburg gaande en heden morgen is hier nog gepasseerd een Russiesch courier, zich van Londen naar Petersburg begevende. In een brief van Coblentz van den 30 maart, wordt gemeld, dat men aldaar de officiële tijding heeftdat de Russen over de Pruth getrokken zijn en de beide vorstendommen Moldavië en Wallachye be zet hebben. 's GRAVENHAGE den 1 april. De Tweede Kamer heeft heden eene korte en laatste zitting gehouden, waarna, in eene vereenigdebijeenkomst van beide Kamers, de tegenwoordige zittingen der Staten-Generaaldoor T. E'xc. den minister van binnenlandsche zaken, namens Z. M. den Ko ning, met de volgende aanspraak zijn gesloten: Edel Mogende Heeren „Ten gevolge van 's Konings bevelen, kom ik uwe gewone zitting van 18271828 sluiten. Iedere vergadering van U Ed. Mog. levert aan het Vaderland en aan Europa het kenmerk op, van openhartige en vertrouwelijke zamen- werking der verschillende takken van de wetgevende magt; van eene volkomene overeenstemming in die zucht tot bevordering van het alge meen welzijn welke het Hoofd van den Staat met de Vertegenwoordigers des Volks vereenigd en van dat wederkeerig vertronwen, waarmede de Koning op de liefde zijns Volks rekenten het Volk de vaderlijke zorg van zijnen Vorst erkent. Ook deze zitting heeft daarvan bijzondere bewijzen opgeleverd. Al dadelijk bij het aanbieden van het antwoord op 's Konings aan spraakis die overeenstemming van inzigten, gevoelens en beginselen gebleken, op een punt, hetwelk van het hoogste belang was, daar het met den eerbied voor de wettenmet de handhaving van de vrijheden des Volks, en met de regten der Kroon, in zulk een naauw verband stond. Daarna heeft uwe eenparige goedkeuring van de afschaffing der on derscheidende wetgeving, nopens voorwerpen, die onder Zweedsche vlag aangebragt worden, doen zien, dat, wanneer het er op aan mogt komen, om met andere mogendheden milde schikkingen ten voordeele van den vrijen handel te makende Koning en de Natie zich daaraan nimmer zuRen onttrekkenzoo dikwijls de toepassing derzelve zal geregeld wor den naar het beginsel eencr billijke wederkeerigheidhetwelk de belan gen en de eer der wcderzijdsche partijen vorderen. „U Èd. Mog. hebben, gedurende deze zitting, na een naauwkeurig onderzoekderzelver goedkeuring gehecht aan de wetsbepalingen op het stelsel van entrepótsaan de veranderingen, die in het tarief der reg ten van in- en uitvoer noodzakelijk waren aan de uitbreiding van den waarborg, waardoor de beteugeling der onlusten in Indie verzekerd, en het gezag van het Moederland over die belangrijke bezittingen beves tigd wordt; aan de wetten, die de inkomsten en uitgaven van den Staat regelen aan de vrijdommen voor nieuwe gebouwen welke ons geluk kig en vreedzaam Vaderland op zoo vele plaatsen ziet oprigtenen te midden van deze belangrijke werkzaamheden, heeft uwe vergadering het onderzoek der ontwerpen van de wetboeken voortgezeten wederom een gedeelte van het gebouw onzer nieuwe wetgeving opgetrokken. „Indien dat gebouw zich slechts langzaam verheft, hetzelve zal des Ce grooteren waarborg van volmaaktheid en duurzaamheid aanbieden. En de geslachten welke onder het beheer dier wetten zullen le ven zullen niet vragen, hoe veel tijd aan derzejver vervaardiging be steed is maar wel, of zij de vrijheid, de eer, het bestaan en de be zittingen der staatsburgers behoorlijk verzekeren. Het is dan ook de overtuiging van de noodzakelijkheid eener rüpe ©v-erweging en bedaarde behandeling der wetboeken die Z. M. bewo gen beeft, om de beraadslagingen over de strafwetten, waarvan het ont werp u reeds is aangeboden gewordentot de volgende zitting uit te stellen. „In naam van Z. M., verklaar ik de tegenwoordige zitting der Sta ten-Generaal te zijn gesloten." Men verneemt, dat jonkheer H. M. van der Goespresid.mt van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gedurende de afgeloopene zitting, door Z. M. den Koning tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene raal benoemd is. MIDDELBURG den 2 april. Heden is, volgens gewoonte, hier weder de halfjarige promotie der leerlingen onzer latijnsche school in de openbare gehoorzaal dezer stad, plegtig gevierd. Bij deze gelegen heid hebben twee vlijtige leerlingen li. B. van den Bosch en J. Aippel de eerste summa cum laude en met twee prijzeneen wegens zijne naar stigheid in de Grieksche en Latijnsche taal en aanverwante wetenschap pen, en een wegens zijne vorderingen in de Mathesisde tweede magna cum laude en ook met een' prijs van naarstigheid tot de Academische lessen bevorderd zijnde, met veel toejuiching hunne zelf gekozene cn bewerkte redevoeringen gehouden, de eerste": De vita meritisque An- dreae Fesalii anatomicorum principisde andere De The-o/ograe prae ceteris doctrinis praestantia at'que utilitate. Terwijl de leergierige jon geling J. H. Nictnann, tot de hoogste orde der eerste klasse bevorderd zijnde ipsgel.ijks met lof eene zelf bewerkte declamatie hield De Petro CamperoMedicorüm sul seculi facile principe. Voorts zijn, deels zonder, deels met prijzen, waarvoor de begiftigden aan heeren Curato ren allen in diclptmaat, hunnen dank betuigden, tot hoogere klassen bevorderd de navolgende leerlingen, als: van de-Ilde klasse tot de 2de orde der 1ste klasse, A. A. Fokkermet eeneH prijs G. Boriingmet een getuigschrift, en E. A. Forstenop de gewone wijze. Van de iste orde der lilde klasse tot de Udc klasse M. J..Hoogvlietmet een' prijs van naarstigheid en een' wegens zijne vorderingen .in de Mathesis doch A. P. van CittersP. N. J. Jet te ArtemaetL,. J. de Marée en A. Loose op de.£?5V0.ne wijze. Van de 2de tot de iste orde der lilde klasse, J. J. Beusekom en A. M. Snouck Uurgronjeop de gewone wijze. Van de IVde klasse tot de 2de orde der lilde klasse, C. van der Lek de Clereq met een getuigschrift. Van de iste orde der Vde tot de IVde klasse G. B. C. van der Feenmet een' prijs. Van de 2de tot de iste orde der Vde klasse, G. A. Fokker en J. H. van Sanden Prinsmet prijzen doch B. Teyssen IV. C. Foorduin de Timmerman A. J. Clinge LiebertG. IV. T. Fge hanger en IV. P. Holscherop de gewone wijze. Van de iste orde der Vide klasse tot de 2de orde der Vde klasse, A.P.J. Gillissen met een' prijs P. J. Gillissenmet een getuigschriftdoch S. Susan en H. A. G. Seis op de gewone wijze. Van de 2de tot de iste orde der Vide klasse, A. de IFildemet een* prijs. Met het begin van dit half- jaar is L. A. de Rochefort op school gekomen doch hebben daarentegen dezelve verlaten .7. C. F. 'erwaijenA. de Ronde Bresser en IV. P. Ról? scher. Deze plegtigheid, met muziek begonnen, voortgezet en be sloten is tot genoegen der aanwezigen in de beste orde afgeloopen. Onder dankbetuiging aan de gevers en geefsters, namens de ongeluk kige weduwen en weezen te Middelharniszijn bij den ondergeteeken- den reeds ontvangende volgende giften Den 29 maart. Van een onbekende 1 ps. goud 5 Van N. N. 3 guldens3 j Den 30 dito. Een pakje met opschriftvoor de on- gelukkigen in Middelharnis2 Rijksd- 5 30. Uit de collecte in de Koorkerk, een verzegeld pakje, met opschriftA. Z. voor Middelharnis2 Rijksd. - 5 ao. Uit de collecte in de Nieuwe Kerk een verzegeld pak je, met opschrift: voor de bedroefden te Middelhar - niseene gift naar vermogen2 ps. 25 cents - 50. Den 2 April. Een verzegeld pakje, met opschrift: weinig helpt ook2 guldens en 4 k 25 cents3 Van een onbekende 2 ps. goud, k 10- 20 Zamen A. M. TAK. VLISSINGEN den 1 april. Gisteren is van quarantaine ontslagen en naar Antwerpen opgezeildhet driemastschip North-Pointkapt. W. R, Pattaw van de Havannah. Heden zijn alhier, met onbepaalde destinatie, ter reede gekomen de schepen Carl Johan kapt. H. W. Biedenweg en Gottfriedkapt. J. G. Breitsprecher, beide van Greiffswald, met tarwe. Ook zijn., sedert den 29 maart, voor Antwerpen bestemd, op onze reede aangekomen: Aimable Paulinekapt. L. J. Luytjesvan Rio* janeiro, met koffij en suiker; dieFenus, kapt. Lofgren, van Gothen- burg, met timmerhout; de Pelikaankapt. J. H. Ricke, van Londen, met stukgoederen; Felixkapt. C. J. van Dijk, van de Havannah, met kaffij en suiker deze laatste moet quarantaine houden. Voorts zijn van Antwerpen de Schelde afgekomenen gisteren van de reede naar zee gezeild: the Nimrod, kapt. VV. Robertson, naar Sc, Domingo, en the Magnetkapt. T. Newhallnaar de Havannah, beide met ballast. KENNISGEVING. BURGEMEESTER efi WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij dezen ter kennisse van de Ingezetenen dezer Gemeente,- dat de Patenten over den jare 1828 ingevuld gereed liggen, en dat tot de afgifte van dezelve ten Stadhuize zal worden gevaceerd, op de volgen de dagen, als: Dingsdag, Woensdagen Zaturdag van iedere week, de» morgens van 10 tot 12 uren, en zulks gedurende het tijdvak van den 12 April tot en met den 13 Mei aanstaande. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd de belangheb benden, om in persoon te compareren, en zich dezen tijd ten nutte te makenten einde alzoo van kosten bevrijd te wordendaar Hun Edel Achtb. verpligt zijn, vólgens art. 2 van Zr. Ms. Besluit van 17 Oc- tober 1820, om de onafgehaalde Patenten of de Afschriften van dezelve; door de Deurwaarders der Directe Belastingen, onverwijld aan de Pa- tentplichtigen te doen uitreiken, tegen voldoening van 10 Cents, ter wijl zij bovendien vervallen in eene boete van 15, indien zij des aan gevraagd wordende hun Patent of het Afschrift niet kunnen vertoonen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 April 1828. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN SONSBEECK, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, J. F. BIJLEVELD, Secretaris. NATIONALE MILITIE. bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, brengen bij dezen ter kennisse van alle de genen, dien zulks zoude mogen aangaan, dat de derde zit- tvan den Militie-Raad, bestemd tot beoordeeling en goedkeuring der Plaatsvervangers, alsmede tot regeling van hetgene betrekking heeft tot de Nummer-Verwisseling, zal plaats hebben voor de Ingezetenen van deze Gemeente, op Dingsdag den 15 April, des morgens ten 10 uren, in de Abdij binnen deze Stad, en dat tot het afgeven van Certificaten van goed gedrag, ten behoeve van Plaatsvervangers, ten Stadhuize door de daartoe bevoegde Commissie zal worden gevaceerd, op Woensdag den 9 dezer, des morgens van 9 tot 12 uren. Wordende een iegelijk bij dezen tevens indachtig gemaakt, dat de bep#- ling, volgens welke, met betrekking tot Plaatstervangers, het paspoort kan stibintreren voor de verpligting van vijftien maanden binnen de Pro vincie te hebben gewoond niet alleen toepasselijk is op Onder-Officie ren en Soldaten der Nationale Militie maar ook op Plaatsvervangers Substituanten en Vrijwilligerstot Gemeenten in de Provincie behooren- de, welke de dienst, waartoe zij verpligt waren, hebben volbragt, nog

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1