N°. a3. MIDDELBURGSCHE mm.* COURANT. I Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. FRANKFORT den 15 februarijVolgens tijdingen vart Konstantino- pelte Weenen aangebragtmoeten er door de Porte maatregelen tegen de Franken genomen zijn, die niets toegevends noch vredelie vends aanduiden. De onderdanen der drie mogendheden zouden onder- danen^laija's) der Porte moeten worden, of genoodzaakt zijn binnen ^eff^oepaaJden tijd Konstantinopel te verlaten daar de Porte geene vreem de bescherming meer erkennen wil. Ook te Odessa heeft men den 25 ladingen uit Konstantinopel ontvangen, welke met het bovenstaande overeenkomen en ook nog behelzendat alle EngelscheFransche en Russische schependie granen aan boord haddenop bevel van den groeten heer hebben moeten lossen, en dat de eigenaars, in plaats van betaling, slechts eene erkentenis van de uitgeloste granen konden be komen. Verder luidde het, dat de vaart door den Bosphorus naar de Zwarte zee aan allé vlaggen ontzegd was, dat verscheidene Katholieke Armeniërs naar Azia waren gebannen geworden, dat het hoofd van het rijke handelhuis Rally, een Sciootin de gevangenis geworgd was, dat vele Grieken, uit vrees voor eene dergelijke behandeling, de vlugt na men en dat de meeste Franken aanstalten maakten om Konstantinopel te verlaten. Dit alles, zeide men, was veroorzaakt door de strenge maatregelendie de ambassadeurs te Vourla genomen hebben. FRANKRIJK, PARIJS den 14 februarij. Nog steeds duren in de kamer der afge vaardigden de beraadslagingen over de stukken, betreffende de benoe mingen harer ledenvoortin de zitting van dingsdag isnadat nog nieuwe en vrij langdurige discussien over de benoeming van den heer Calemard de Lafayette hadden plaats gehad eindelijk tot de toelating van dien heer besloten. Den 15. De kamer der afgevaardigde^ heeft zich, in hare zitting van gisteren en eergisteren, nog altijd bezig gehouden met het onderzoek der geloofsbrieven harer leden. De toelating van den heer Lorimier is vrij hevig betwist en de beslissing er van aangehouden. De benoeming van den heer Manguin, die, uit eigen beweging, zijn ont slag had genomen, is vernietigd. Over de toelating van den heer de Mornac is ook hevig getwistdoch hij is eindelijk toegelaten. In de zitting van de kamer der pairs van heden is het ontwerp van adres der kamer, in antwoord op 's konings openings-redena eeni ge geringe veranderingen, met 193 tegen 15 stemmen aangenomen. Den 17. Heden heeft de koning de groote deputatie van de kamer der pairs ontvangen. NEDERLANDEN. BRUSSEL den 13 februarij. Het Journal de la Belgique verzekert, dat er gesproken wordt van eene gelukkige omstandigheid, welke de wepschen van twee doorluchtige echtelingen zoude bekroonen, en waar aan de natie een levendig deel zoude nemen. AMSTERDAM den 15 februarij. Alhipr is het berigt gekomen van de deelwekkende beschikking van Z. M.van den 19 januarij 11., waar bij het belangrijkst gedeelte van het slot te Muiden, als een vaderlandsch gedenkteeken en waardig overblijfsel van ouderen tijd, ten behoeve der wetenschappen en der Nederlandsche geschiedenis wordt in stand gehou den. Het slot te Muiden, met deszelfs gronden en verder toebehooren is, te dien einde, overgedragen aan het departement van binuenlandsche zaken. Het minstbelangrijke gedeelte zal worden afgebroken, het ove- ïige behoudenaljes met gemeen overleg van het departement van oor log, voor zooverre het belang der vestingwerken van de stad Muiden betreft. f 's GRAVENIIAGE den 17 februarij. De heeren Peyrand en Moliere beiden, na eenigen tijd van beraad, voor het op hen uitgebragte be roep bedankt hebbende, is dingsdag II., ter vervulling der vacature, veroorzaakt door het emeritaat van DsDelprathet volgende drietal gemaakt, als: DD. .7. C. I. Secratante Stokholm M. sl. van der Bank, te Utrecht en H. E. Brandtte Middelburg, en is uit het zelve terstond beroepen de wel-eerw. zeer geleerde heer Jean Charles Jsaac Secretanpredikant te Stolcholm. Men schrijft uit Minden, dat de officieren van het 15de regement Pruissisehe infanterie, van hetwelk Z. K. H. Prins Frederik der Neder landen de chef isop den 1 dezer maandter viering van den verjaar dag der Doorluchtige Gemalin van hunnen bevelhebber, een groot mi litair concert gegeven hebben, ten voordeele der armen. Volgens tijdingen uit Batavia, van den 23 october, warende krijgs- operntien met Dipo Negoro reeds weder begonnen, doch hadden nog tot geene belangrijke resultaten geleid. Er waren echter berigtendat Dipo Negoro was gekwetst. Volgens schrijven van den kolonel Nahuijs wa ren nieuwe onderhandelingen, welke gemeld rebellen-hoofd andermaal ZoChc aan te knoopen, mede afgebroken. De commissaris.generaal had gelast, dat bij onze colonnes aan het hoofd ook eenige priesters zullen gesteld worden, ten einde door hunne'n invloed de Javaansche bevolking te verzekerendat het gouvernement verlangt met haar in vrede te leven en de rampen, die het land verwoesten, te doen eindigen. MIDDELBURG den 20 februarij. Bij besluit van Z. M.van den jr dezer, is gearresteerd de 139ste Koninkl. Nederl. loterij, waarvan het plan in alles aan dat der thans trekkende 138ste gelijk is. De trekking geschiedt te 'sGravenhage, en is voor de eerste klasse bepaald op den 8 april aanstaande. In de tweede klasse der 1.38ste Koninkl. Nederl, loterij zijn uitge loot de volgende tien finalen of eind-nommers 2, 11, 16, 29, 31, 37, 41, 44, 81, 89, waardoor alle de lotenmet die nommers eindigende, zijn uitgetrok ken; zijnde de prijzen van f 1000 en daarboven gevallen op de vol gende nommers 49437 334" den 2i Februarij. BESTUREN Eft ADMINISTR.4T1EN. AANBESTEDING. Op den 28 Februarij 1828 zal, aan het Ministerie voor de MaHrtf} en Koloniënworden aanbesteedde leverancie van onderscheidene Ar tikelen bij het Departement der Marine, 1t Rotterdambenoodigd. De conditiën, waarop die aanbesteding zal plaats hebben, liggen tef lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Provincie Zeeland NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER, en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hooidplaats der Provincie Zeeland, brengen bij dezen ter kennisse van alle de genen dien zulks zoude mogen aangaandat tot het afgeVeh der Attesten of Certificaten, tot bekoming van Vrijstellingen voor de diëtist der Nationale Militie, door eene Commissie tiit het Stedelijk Bestuur, zal worden gevaceerd op den den 22 dezer, van des morgens ten 10 uren tot des namiddags ten 1 _uur. Terwijl allen, welke zulks zonden mogen verlangen, nadere inlich ting kunnen bekomen omtrent de bewijsstukken tot staving hunner Re clamesten Raadhuize dezer Stad, van heden tot den 22 dezer daar- aanvolgende, van des middags ten 12 tot des namiddags ten 2 uren. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Coürant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Februarij 1828. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN SONSBEECK, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. J. F. BIJLEVELD, Secretaris, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG., Hoofdplaats der Provincie Zeelandherinneren bij dezen alle de In- etl Opgezetenen dezer Gemeente, aan de Wet van den 26 Ventose IVde. Jaarzijnde van den navolgenden inhoud „Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer Wet Zulletl alle Eigenaars, Pachters, Gebruikers cf anderen, hunne eigene Gron den of die van anderen bebouwende, elk voor zooveel hem aangaat, verpligt zijn om de Boomen op de gronden staande van Rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren, op poene van eene boete van tetl minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids. 2. Zij zullen op dezelfde straffen gehouden zijn de Rupsennesten en Netten van de Boomen, Hagen of Struiken afgenomen, aanstonds fa verbranden en zulks op zoodanige plaatsen, alwaar zulks zonder gevaar van brand aan BosschenBoomen of Struikennoch ook aan Htlizett en Gebouwen zal kunnen geschieden. „3. De Bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullenbinnen hetzelfde tijdstip de Boomen, welke zich pp onverpachte Nationale Domeinen bevinden, van Rupsen doen zuiveren. „4. De Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten (Burgemeester en Wethouders of Assessoren) zullen ieder in den zijnen verpIigÉ zijn op de uitvoering dezer Wet toe te zien zij zyn verantwoordelijk voor het verzuim hetwelk ten dezen mogt worden ontdekt. „5. De Commissarissen van het Uitvoerends^Bewind bij dé Plaatselij ke Regeringen zijn verpligt, om binnen het tweede tiental dagen na dö afkondiging der wet, eene schouwing te doen op alle mét Boomen, Hout gewassen, Hageti of Struiken beplante gronden, ten einde zich te over tuigen dat de wering van de Rupsennesten naar behooren is volbragt, en om daarvan aan den Ministerwien het aangaatrapport te doen, 6. De wering der Rupsennesten zal in de volgende jaren vóór dert 1 Ventose (20 Februarij.) moeten geschiedenop straffé als hierboven is bepaald. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierin op het gezegde tijd. stip nalatig mogt zijnzullen de Hoofden der Besturen en hunne Ad juncten zulks ten koste van den nalatigen, door Arbeidslieden, tef hunrrer keuze, doen verrigtende kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegterop de kwitantien der Arbeidslie den van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden verhaald, zondef dat de betaling daarvan van de boete zal kunnen verschoóneh. „De tegenwoordige wet zal op den 1 Pluviose (22 Januarij), op1 bevel van den Commissaris van het Uitvoerend Bewind door de zorg van de Hoofden van de Plaatselijke Besturenworden afgekondigd.** En willen mitsdien alle Eigenaars en Gebruikers van Gronden met Houtgewas beplant, met den meesten ernst hebben aangemaand, om, zoo in hun eigen als in het belang hunner naburen, stiptelijk na te ko men de bepalingen in bovengemelde wet omschreven, en daardoor voor te komen de straffen, welke op de nalatigen in dezen zullen worden toegepast. En opdat niemand hiervan onkundig zoude blijven zal deze worden gedruktafgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads Courant geplaast. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den n Februarij 1828. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN SONSBEECK L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Afchtbaren, J. F. BIJLEVELD, Secretaris. De KRIJGSRAAD der Dienstdoende SCHUTTERIJ, te Middelburg brengt bij dezen ter kennis van een iederdien het zoude kunnen aam. gaan dat bij denzelven is ingekomen de Rol der Contributie ten behoeve der Schutterij, over den jare 182Ó, executoir verklaard door den Heer Gouverneur van Zeeland, den 4 Februarij 1828 en dat dezelve, ten fine van invorderingis gesteld in handen van den Heer J. H. de Raad', Ontvanger der gemelde Contributie. Wordende de Contribuabelen aan gemaand om de daarop gebragte Sommen ingevolge hunne aanslag-bil jetten promptelijk te voldoen.' Middelburg, den 15 Februarij 1828. De Krijgsraad voornoemd, S. SOHIER SERLÊ, V?. Ter ordonnantie van denzelven». DJJSERINCK Secretaris. 44902 1000. 1000. 1602 - 1000. 8241 - 1000. - 1000. 21844 - 1000. 116 - 50.QQ. 21444 - 1000, 8329 - 1000. 10881 - 1000. 32629 - 1000. 12989 - iooo. 10229 - 1000. BEKENDMAKING.

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1