MIDDELBURGSCHE COURANT? N°. 21. Zaturdag NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. FRANKFORT den 8 februarij. De admiraals der verbondene mo gendheden die thans te Maltha gestationeerd zijnhebben bevel optvangen om met Ancona eene geregelde gemeenschap te openen. In de laatstgemelde stad zullen steeds Russische en Engelsche couriers gerteed staanom de van Maltha komende depeches over te nemen en naar derzelver bestemming te brengen. GROOT-B R1TTANJE. LONDEN den 8 februarij. In de zitting van het huis der gemeen ten van gisteren avondis door mr. Brougham eene alleropmerke lijkste redevoering gehouden ten slotte waarvan door hem is voorge steld„dat Z. M. bij een nedrig adres mogt verzocht worden om eene commissie te benoemen ter onderzoeking van de misbruiken welke door den tijd als anderszins in onze wei-ren en regrsplegingen ingeslopen zijn en om te rapporteren nopens de meest gepaste middelen tot verhelping dier misbruiken." De behandeling van dit voorstel werd, op verzoek van den heer Peel geadjourneerd tot vrijdag den 2a dezer. Men verzekert thans, dat het opperbevel ever de armee niet door eene commissiemaar door eenen persoon zal uitgeoefend worden die echter geen opperbevelhebbermaar bevelhebber der landmagt zal genaamd worden. Voorts noemt men lord Ilill als reeds den post van bevelhebber der landmagt aanvaard hebbende. Santa.Fé de Bogotade hoofdstad van Columbia, heeft schrikke lijk geleden door eene aardbeving. De hoofdkerkverscheidene andere kerkende munt en vele gebouwen zijn ingestortmeer dan de helft der huizen zijn onbewoonbaar geworden, en, zoo men verzekert, heb ben duizenden van raenschen het leven bij die ramp verloren. frankruk. PARIJS den 10 februarij. Men heeft aan de leden van de kamer der afgevaardigden eene aanklagt tegen den graaf de Peyionnetgewezen minister van justitie, uitgedeeld, wegens eene voortdurende gevangen schap van 21 maanden, ten gevolge van onwettig en willekeurig opschor ten van eene criminele procedure. Deze aanklagt is met bewijsstukken vergezeld. Men verzekert hedendat de ontruiming van ICadix door onze troepen reeds werkelijk begonnen, en het iste regement van linie van daar naar Sevilie vertrokken is. Heden heeft men hier de tijding ontvangen dat de prins dom Miguel woensdag den 6 dezer, op een Portugeesch oorlogschip, van Plymouth naar Lissabon onder zeil is gegaanvergezeld van een En- gelsch fregatop hetwelk zich de heer Lamb de nieuwe ambassadeur van Groot-Brittanje aan het Portugcsche hof, had ingescheept. Op Guadeloupe heerschtvolgens de laatste berigten van daar vrij algemeen eene ziekte, genaamd Giraffe, en bijgenaamd het Patent, wier verschijnselen zich openbaren door onverdragelijke pijnen in de ledematen. Een brief uit Corfu meldt op eene stellige wijzedat de zeeroo- verij in den Archipel bijna geheel heeft opgehouden. NEDERLANDEN. BRUSSEL den 12 februarij. Men verneemt, dat de ter dood ver oordeelde Kleintopeergisteren aan den kommandant van het gevan genhuis van Vilvoorden, bekend heeft dat hij werkelijk de dader van de brandstichting, en Legotidie met hem veroordeeld is, zijn medeplig- tige was. Die-twee personen zijn gisteren op den middag, op de groote markt te Vilvoorden ter dood gebragtlaatstgemelde heeft zijne straf met eene ontzettende onbeschaamdheid ondergaan. - Voor eenigen tijd overleed te Adelboden in Zwitserland in den ouderdom van ruim 97 jaren, een geitenjager, welke man 10a nog in leven zijnde kinderenkinds-kinderen en achter-kinds-kinderen nalaat. Eene der twee Osages-vrouwen is den 10 dezer, te Luik, Van tweeling-dochters bevallen welke den volgenden dag aldaar in de kerk van St. Denis gedoopt zijn. Dezelve hadden tot peters den baron IFar- xéede jonge en den heer Chefneuxen tot meters mevrouwen de Grady de Brialmont en Demany-Stas. GENT den 10 februarij. De maatschappij van landbouw en kruid kunde alhier, heeft eene commissie benoemd, aan welker hoofd zich de heer van Hutthem bevindtom aan Z. M. de plegtige dankbetuiging der maatschappij over te brengen, wegens het doen graven van het voor den landbouw van Vlaanderen zoo nuttige kanaal van Neuzen naar de ze stad, en om tevens aan Hoogstdenzelvenin naam der maatschappij, aan te bieden eenen gouden gedenkpenning, als een gering bewijs van de dankbaarheid der maatschappij. De maatschappij heeft nog besloten, dergelijke medailles in zilver aan te bieden aan den gouverneur der pro vincie-, aan den burgemeester dezer stad, en aan de heeren Noël en van Diggelen, ingenieurs van den waterstaat en bestuurders van het werk. AMSTERDAM den 12 februarij. Het hof van Noord-Hollandzit ting houdende binnen deze stad, heeft den matroos"*,'die naar hetzelve was verwezen, als beschuldigd van poging tot moord op den persoon van den heer Pe/ichy de Lichtcyetdeofficier van justitie bij de regtbank van eersten aanleg alhier, schuldig verklaard aan de hem ten laste ge legde misdaad, en te dier zake veroordeeld tot de straf van de koord, dat er de dood na volgt. 's GRAVENHAGE den 12 februarij. De laatste berigten uit Bogo ta melden, dat de Nederlandsche consul aldaar, de heer de Steursin een twee-gevecht, met een der adjudanten van Bolivar, is gesneuveld. Zijn Ed. had echter de noodige schikkingen in zijne zaken gemaakt, alvorens dit gevecht aan te nemen, zoodat de zakenhet consulaat be treffende in orde waren en provisioneel door den vice-consul den heer Laensbergkunnen worden waargenomen. deti 16 Februarij* J. Joosensnaar Liverpool met ballast J de Jonge Jufvrouw Rlhabetb kapt. J. de Barzee naar St. Mayo, met geweren; de Jonge Johanna kapt. W. J. Poel, naar Londen, met boomschors; the Shepherdesskapt» Cooke naar Nieuw-Orleansmet ballast 4 Eurepekapt. J. Bowen* naar Liverpoolmet vias en boomschors, BESI UREN ex AD:\IINlSTRslTIEN. ZEE-TIJDINGEN. VLISSINGEN den 12 februarij'. Gisteren is alhier ter reede geko men, Sanderina, kapt. H. H. Jongebloèdvan Memel naar Antwerpen bestemd, met houtwaren. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en van den 10 dezer tot heden van onze reede naar zee gezeild Keziakapt. W. Riddellnaar Londen, met raapzaad; Paulinekapt. AANBESTEDING. Op Vrijdag den 29 Februarij 1828, des middags ten ii tireriZal, onder nadere goedkeuring van den Staatsraad, Administrateur der Poste rijen en verdere Middelen van Vervoerdoor den Gouverueür vart Zeelandof bij deszelfs afwezigheidvan een der leden van de Gede puteerde Staten der Provincie, en in het bijzijn van den Inspecteur-Ge neraal der Posterijen en verdere Middelen van Vervoer, aan het lokaal van het Gouvernement te Middelburgin het openbaar worden aan* besteed t Het vervoeren der Brievenmalen van 's Rijks PosterijengeduTendé vier jaren en negen maanden, ingaande met den i April 1828 en ein digende met den laatsten December 1832, öp de navolgende routesalsi Van Bergen-op-Zoom over Tholen naar Scherpenisse en v. v. Scherpenisse over Goesnaar Middelburg en v. v. Scherpenisse, over Stavenisse enVianen, naar Zierikzee en v. V, Middelburg naar Vlissingen eh v. v. Middelburg naar Vere en v. v. Middelburg naar Vlissingen en V. v. (ade dienst.) Breskens, over Sluis, naar Maldeghem en v. v. Breskensover IJzendijke en Philippine, naar Sas-van-Gent en v. V* Sas-van-Gent, over Axel naar Hulst en v. v. Axel naar Neuzen en v. v. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De biljetten van inschrijving, op Zegel geschreven, door de gegadig» den eigenhandig onderteekend, behoorlijk verzegeld, voor ieder perceel afzonderlijk, en voorzien van een opschrift, aanwijzende tot welke def hier boven omschrevene diensten de inschrijving betrekking heeftzul* len vóór of uiterlijk op den dag der bestedingdes morgens Vóór tien uren bij den Gouverneur moeten ingekomen zijn. Dezelve zullen eene naauwkeurige opgave moeten bevatten vfln den jaarlijkschen prijs, in cijfers en letters voluit geschreven, in Guldens en Cents, waarvoor de gegadigden aanbieden zich met de dienst, ge durende het opgeroeide tijdvak, te beiasten. De inschrijving zal aldus loopen over een tijdvak van vier jaar en negen maanden doch de prijs zal bij het jaar worden berekend. Aan den voet der inschrijvings-biljetten zullen moeteli Worden vet» meld de naam de voornamende woonplaats en het beroep vah den inschrijver en van ieder zijner borgenterwijl tevens daarbij 2ullen moe» tén worden gevoegd voor ieder perceel afzonderlijkcertificaten we gens de gegoedheid van de borgenvoor het bedrag der gevorderde borgtogtenwelke certificaten zullen moeten ivorden afgegeven dóór de Regeringen van derzelver woonplaatsen. De inschrijvers zullen in persoon bij de aanbesteding moeten tegen woordig zijn, of zich door iemand, daartoe van hunnentwege van eene behoorlijke volmagt voorzien doen vertegenwoordigen. Deze laatste bepaling is almede toepasselijk op de borgen van de ondernemers, aan welke de perceelen zullen worden toegewezenopdat de processen-ver baal nog denzelfden dag, en op de openbare zitting, door de onderne mers en hunne borgen, of door hunne gemagtigden worden onderteekend. De personen, die hieromtrent in gebreke blijven, zullen niet worden toegelaten. De voorwaardenop welke de bovenstaande aanbestedingen zullen plaats hebbenzullenboven en behalve aan het lokaal van de Admi nistratie der Posterijen en verdere Middelen van Vervoer, te 's Graven- hage, ter lezing liggen aan dat van het Provinciale Gouvernement vati Zeeland, mitsgaders aan de Postkantoren te Bergen-op-ZoomGoes, Middelburg, Tholen, Vlissingen en Zierikzee, en eindelyk aan de Dis tributie-Kantoren te Axel, Breskens, Hulst, Maldeghem, Sas-van-Gent, Scherpenisse, Sluis, Stavenisse, Neuzen, Vere en IJzendijke. ZuMende daarenboven, des daags vóór de aanbesteding, des morgens, van tien tot des namiddags ten twee uren, en, op den dag der aanbe steding zelve, van des morgens negen tot elf uren, alle verdere inlicb- gen door de belanghebbenden kunnen verkregen worden, zoowel bij den Inspecteur-Generaal der Posterijen enz.welke daartoe respectiyelijk op, bovengemelde dagen zal vaceren aan het Portkantoor binnen de hoofd plaats der Provincie als bij dc Directeuren der verschillende hierboven genoemde Postkantoren. 's Gravenhage, den 31 Januarij 1828, De Staatsraad Administrateur voornoemd V A N R O IJ E N. AANBESTEDING. Op Donderdag den 21 Februari] 1828, des voormiddags ten Tien uren zal, onder nadere approbatie, door den Gouverneur van de Provin cie Zeeland of bij deszelfs afwezigheid door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat in de Provincie, aan hei lokaal van het Gouvernement re Mid delburg worden aanbesteed Het onderhouden der Havenwerken te Breskenstot den eersten Julij 1829. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarop de aansteding zal plaats hebben ligt ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Provincie Zeeland en bij den Hoofd-Ingenieur van Diggelen te Middelburg, alsmede bij den Ingenieur van den Waterstaat Schraver te Breskens. Twee dagen voor de aanbesteding zal de noodige aanwijzing wor- cfen gedaan, terwijl bij den Hoofd-Ingenieur voornoemd nadere infor- macien te bekomen zijn. De Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. £3/ Bii»»-' yc-

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1