N*. 43. MIDDELBURGSCIIE i COURANT. 8 Dingsdag den 10 April. NB. Daar, uit hoofde van het vroeger vertrek der Posten, deze Courant ook vroeger ter perse wordt gelegdzoo wordt hij herhaling verzochtdat de inzending der Ad- vertentien plaats hebbe op DingsdagDonderdag en Za- lurdagof wel op de dagen waarop de Courant bewerkt wordtmits alsdan vóór tien uren des morgenskun nende dezelve anderszins niet in het eerstvolgend No, ge plaatst worden. 'A NIEUWSTIJDINGEN. duitschlaNd. WEENEN den 27 maart. De vermaarde toonkunstenaar Lodewijk van Reethovcn, is gisteren avond tusschen 5 en 6 uren, 11a eene lange en smartelijke ziektealhier -overleden. FRANKFORT den 3 april. Over Bucharest zijn brieven uit Kon- stantinopel van den 7 maart ontvangen, welke de tijding, dat de Fran- sche ambassadeur tot de voorslagen van Rusland en Engeland omtrent de Grieken toegetreden is, volkomen bevestigen, doch er ook bijvoe gen dat de reis-effendi hem een weigerend antwoord gegeven heeft. Vroegere brieven, over Triest ingekomen, verzekeren, dat de mar- quis de "Ribeaupierre bij den groot-visier noch bij deri grooten heer ter audiëntie wil gaan, alvorens alle bepalingen van het traktaat van Acker- man vervuld zijn. Ook zou hij onder anderen vorderen, de vrije over lading van gratiën zonder firman en het ontheffen der Russische sche pen van de visitatie, zoo bij hunnè komst als vertrek. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 3 april. De ministers schijnen het eindelijk eens te zijn dat de tegenwoordige staat van zaken of liever van onzekerheid met opzigt toe eene nieuwe zamenstelling van het ministerie, niet langer voortduren kan. Het kabinet is zaturdag gedurende verscheide uren Vergaderd geweest. Morgen Wordt de koning inde stad gewacht, en het is niet onwaarschijnlijk dat, alvorens Z. M. naar Windsor terug kecre, de opvolger van lord Liverpool benoemd zal zijn. Omtrent dezen op volger zijn het de stemmen nog niet eens. De talrijke vrienden van den heer Canning vleijen zich steeds, dat hij als zoodanig zal worden benoemd. Andere echter trekken zulks nog in twijfel en willen, dat de hertog van Wellington veel kans zoude hebben, om den graaf op te volgen, mits hij afstand wilde doen van het opperbevel van het le ger. De tweede lezing van de bill op den invoer van vreemd koren is gisteren, met 245 tegen 78 stemmen goedgekeurd. FRANKRUK. PARIJS den 3 april. De koning heeft aan de familie van den over leden hertog de la Rochefoucauld zijn leedwezen doen betuigen wegens de gebeurtenissen die, ten gevolge van misverstand, bij de begrafenis Van denzelven plaats gehad hebben. In de kamer der pairs is gisteren door den groot-referendaris verslag ge even van de berigten welke hij door de kamer gelast was geworden om in te winnen nopens gezegde begrafenis. Na dat daarop eenige spre- het woord gevoerd hadden, werd, op voorstel van den heer Lainé besloten om den groot-referendaris te bedanken voor de door hem geno- tnene moeite en verder den uitslag af te wachten van de reeds begonnen tegterljjke instructie der zaak. In de kamer der gedeputeerden heeft de heer Benjamin Constant op deze zaak willen terugkomen en voorgesteld, om meer breedvoerig in het proces-verbaal der vorige zitting melding te maken van den uitval van zijnen vriend, den heer Périer, tegen het ministerie omtrent het zelfde onderwerp. De ministerieien hebben hem morrende aangehoord enzoo als denkelijk was zijn voorstel verworpen. Z. M. de koning hèeft weder de oprigting van twee-en-veertig vrouwen-kloosters toegestaan. De zonen en kleinzonen van wijlen den hertog de la Rochefou- cauld-Liancoui t hebben in de nieuwspapieren een kort verslag van het gebeurde bij de lijkplegtigheid doen plaatsen, door hen onderteekend, waaruit blijktdat zij geene kennis gehad hebben, dat de poiicie zich verzetten Zou, dat het lijk naar de barrière gedragen wierden dat het bevel, waardoor de plegtigheid gestoord was, gegeven is door een man, die geene uiterlijke kenteekenen van een policie-beambte droeg, en die; om zijne orders te handhaven de hulp van de gewapende magt ingeroe pen heeft. -Bij eene dagorder van den Portugeschen minister van oorlog wordt kennis gegeven van het geheel verdrijven der misnoegden en aan de con stitutionele troepen grooten lof toegezwaaid wegens'hun trouw en dap per gedrag. De Portugeschc afgevaardigde, de heer Mascaranhas, die voor de ka mer der pairs te regt stond ais beschuldigd van de aanlegger geweest te Zijn van den opstand, die deh 8 october te Tavira uitbrak en ten ge volge van weiken don JMiguel tot koning van Portugal uitgeroepen was, is met eenparige stemmen onschuldig verklaard en terstond in vrijheid hersteld. PARIJS den 5 april. In de zitting der gedeputeerden van gisteren heeft de heer Vaublane, namens de commissie van onderzoek, gunstig rapport gedaan wegens het onlangs gedane voorstel van den heer de la Boè'ssièrestrekkende om eene commissie te belasten met voor de pre- rogativen der kamer tè waken, en voornamelijk te letten op het verslag, dat door de dagbladen van het verhandelde in de vergadering publiek ge maakt wordt. De heer Vaublane heeft de aanneming van dit voorstel ge proponeerd.- Doch de lieer Hyde de Neuville heeft voorgesteld dat de ze zaak tot na de behandeling van het budget zoude verschoven wor den .oordeelende dat het beter ware vooraf de groote belangen van den staat te behandelen^ in plaats van zich met eenen nieuwen twistappel bezig te houden. Dit voorstel is echter, ónder een geweldig geschreeuw der gewone ijveraars, verworpen; welk lot ook een nader voorstej door den keer B. Constant gedaan, 0111 ten minste eerst de behandeling der wet op de re-keningen te doen voorafgaan, heeft getroffen. Het zon derling voorstel van den hger de la Boè'ssière, waarvoor .verstandige lie den geene de minste behoefte zagen zal dus eerstdaags der natie eene nieuwe ergernis opleveren. Dé lijkstatie eener dame (mevrouw Virict), dezer dagen te Nan. cyin den ouderdom van 98 jaren, overleden, is gevolgd geworden door een stoet van 115 kinderen, klein-krnderen en achter-klein-kind-ren NEDERLANDEN. BRUSSEL den 3 april. De heer Cermaindie onlangs met depe- ches van den graaf de Cellesambassadeur bij den Roomschen Stoelis aangekomen, is gisteren avond, verzeld door een kabinets-courier, naar Rome terug gekeerd. Uit het verslag van decentrale sectie, wegens de nieuwe redactie van de wet op de zamenstelling der regterlijke magt, blijkt, onder an- •'•.rou, dat er leden zijn geweest die de noodzakelijkheid hebben beweerd dat er eene derde arrondisscments-regtbank in Zeeland besta, te weten vooi het arrondissement van Hulst en Axeldaar de gemeenschap mee Goes^, vooral des wintersaan zeer veel moeilijkheden onderworpen is. BRUSSEL den 6 april De vergaderingen der Tweede Kamer van den 45 en van heden zijn gewijd geweest aan de beraadslaging over de wet op de zamenstelling der regterlijke magt. Z. Exc. de minister van justitie heeft de bepalingen der wet verde digdinzonderheid ten aanzien van de conflicten, en.van het opdragen van de fnnctien van de regtbank van eersten aanleg aan een gedeelte der leden van het geregtshof. Z. Exc. heeft ook nog aangemerkt, dat het geldelijk belang zeker bij de vermindering van arrórtdissements-regtbanken in aanmerking is genomen; dat de bezwaren, welke uit dien hoofde kunnen ontstaan, echter bij eene nadere wetten minsteten aanzien van sommige, uit den weg zouden kunnen worden genomenen dat men we!» ligt reeds in de volgende zitting ten dien aanzien eene voordragt zoude mogen verwachten. De wet is bestreden door de heeren BarthelcmyDonker CurtiusLe» clercqSerruijsvan de Kasteelede graaf Vtlain XllllDumontde BroUékerevan de PollFabry-Longrè en van Toulonterwijl dezelve is verdedigd door de heeren FockemaMetelcrkampde StassartTaintl- nierFallon de MoorTrenteseaux en Mesdach. Morgen zal de dis cussie worden hervat. OSTENDE den 4 april. De vrees is ongelukkig bevestigddat de drie visschers-vaartuigen, bemand met 15 personen, den 16 maart 11. van hier vertrokken, met man en muis zijn vergaan. Deze veronge lukten laten elf weduwen en zestig weezen 11a. GRONINGEN den 3 april. Op dingsdag, den 10 april aanstaande, zal alhieropenlijk worden aanbesteed het graafwerk tot het aanleggen van eene nieuwe begraafplaats buiten de Boteringepoort dezer stad. Ten einde een'igé voorloopige maatregelen te nemenhebben burgemeester en wethouderen de inwoners, die, in de begraafplaatsen buiten de stad graven in eigendom zouden verkiezen te békomen, uitgenoodigd tot h«t doen van opgave daartoe. De graven ia de beide begraafplaatsen buiten de Heere- en Boteringepoortzullen la vijf klassen worden ver deeld die van de vier eerste klassen zullen in koop worden afgestaan. Als eene tegemoetkoming voor de eigenaarsin kerken of kerkhoven bin nen de Stad, zijn de graven binnen de stad, mede in vier klassen ge rangschikt, en de waarde van de graven van elk dezer vier klassen ge lijk gesteldmet diewelke de vier klassen op de begraafplaatsen bui ten de stadzullen hebbenzoodat de eigenaars van graven binnen de stad, door het afstaan derzelvebij ruiling een nieuw graf Van dezelf de klassen buiten de stadzxilleri kunnen bekomen. Den 5 april. Van den 30 maart tot en met den 5 april zijn alhier overleden 28 personen, en geboren 9 kinderen. ARNHEM den 6 april. De drie bovenste doorbraken in den Waal dijk te Ochtén zijn thans beringd. Bij de vierde en grootste is men zoo ver gevorderd met het leggen der ringkade, dat men hoop heeft, de zelve spoedig te zullen afsluiten. De hoofddam door de strang of kreek schijnt de noodigé vastheid en digtheid te verkrijgenen laat slechts zeer weinfg water meer door. DORDRECHT den 6 april. Tot den 4 dezer is het water alom op de Waalden Beneden-Rijn en de Maas bestendig vallende gebleven en gisteren was dit nog op de Lek het geval; maar volgens berigten uit Keulen, van den 3 dezer, het water toen aldaar wederom wassende zijn de 'heeft men vooreerst wederom wat meer water van boven te wachten. MIDDELBURG den 9 april. Bij predikanten der Nederduitsche Her vormde gemeente is weder ontvangen Den 6 april. Een coupon van het Amortisatie-Syndicaat, No. 60322, groot 22 50en een gouden vijfgulden-stuk, met het bijschriftvoor Ochten. ZEE-TIJDINGEN. VLISSINGEN den 7 april. Gisteren is van hier naar zee gepeild het schip Diana, kapitein T. Meulenbroeknaar Batavia, met de troe pen welke met het schip de Schelde derwaarts zouden zijn vertrokken. Nog is van hier vertrokken de Catharinakapt. A. Hansen naar Stok- holm met ballast. Heden zijnvoor Antwerpen besjtemd alhier ter rcede gekomen dpollokapt. D. Steur, van Batavia, met koffij hebbende 112 dagen reis; en the Lirningtonkapt. G, B. Writenvan Charlestown met rijst. [De lijst der op den 5 en 6 dezer naar zee gezeilde schepen, zal in het volgend No. worden geplaatst.] BESTUREN e.v A DMINISTRATIEN. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt bij deze alle Grondeigenaren in de Gemeenten Hulst en Stoppeldijkdat de werkzaamheden betrekkelijk de Opmeting voor het Kadaster binnen dezelve Gemeenten, op den 12 dezer zullen worden aangevangen. Geschiedende dezè kennisgeving, ter einde hun in staat té Stellen om bij de meting hunner Eigendommen, waarvan de juiste tijd binnen de Gemeenten nader zal wórden aangekondigd, tegenwoordig te zijn, of zich door hunne Pachters óf Zaakwaarnemers te doen vertegenwoor digen tot het geven van de noodige inlichtingen. Middelburg den 7 April 1827. VAN VREDENBURCH. ry

Middelburgsche Courant | 1827 | | pagina 1