M1DDELBURGSCHE COURANT* *581 Dingsdag itioil den 32 Augustus, No. £01, N I U IV S T Y D N G E N. ITALIË. vi' V NAPELS den 25 julij. Volgens de laatfte berigten van Palermovermoord de men elkander aldaar nog op den IS dezer. De troepen hadden zich op een heuvel buiten de flad begeven; doch de onderfcheiden partijen iii de flad waren oneens en waren handgemeen geworden. Men telde er drie par tijen: de eerlle wil een onaf liankelijken ftaat, onder de befcherming vaneene vreemde mogendheid hebben, even als de Ionifche eilanden; de tweede eischt de Constitutie, in r 81 e op Sicilië ingevoerd, met een prins van de koninklij-' Ite familie, en de derde wil zich van het koningrijk Napels afgefciiciden heb ben. De prins van Cattolica opperbevelhebber van de nationale gardeen de prins van Trsbia, zijn te Palermo op de wreedaardigfte wijze vermoord gewor den. De kardinaal Gravina, aartsbisfehop van Palermo, is het den 19 gelukc de verfchillende partijen door een wapenfliiftand ce bevredigen; doch men vreest dat deze rust eerder de gevolgen van vermoeidheiddan wel van eene ware liefde voorden vrede zijn. NAPELS den 2 7 julij: Bij decreet van den 24 dezer, is eene algemeene amnestie verleend aan alie deferceurs, welke zich vóór den 10 augustus eerst komende, bij hunne respective korpfen zouden vervoegen, en niet belchul- digd worden van eenige andere misdaad of wanbedrijf. De tijding van de eed-aflegging des konings en der prinfen is door alle de volksklasfen te Mesfina met de grootfte vreugde ontvangen. MILAAN den 2 augustus. Volgens hier ontvangen berigten uit het Na- pelfche, zouden de revolutionairen onderling 'het reeds zeer oneens zijn, en zouden zij, in fommige provinciën van het koningrijk Napels, van het vor men van afzonderlijke flaten of republieken droomen. In de Abbruzzo's In Capitanata cn in Bafiiicsta zou reeds gefprokeu worden vau ecr.e Lucaui- aanfche republiek te vormen. S P A N J E. MADRID den 3 augusut. Rjen wacht HH. MM. binnen weinige dagen In de hoofdftad terug. Iti deze flad heerschc de volmaakfle rust en de beroerten in Gallicie fchij- nen een einde te hebben genomen. Men ontvangt van tijd tot tijd berig ten uit de provinciën van de, toenemende ftoutmoedigheid der rooversdoch aao alle zijden beeft men troepen geflationeerd, ten einde krachtdadig voorde veiligheid der wegen te zorgen, 't welk echter, uit hoofde van bet gering aantal dienstdoende foldaten, vrij bezwaarlijk fchijnt te zijn. Op het rapporc van de feccie van financien heelt de vergadering het gewig- tig beliuit genomeu, om de junta van algemeen crediet te gelasten dadelijk voort te gaan, met de verkoop van die goederenwelke ter harer befchikking ifijn gefield. De verkoop moet in 'c openbaar gefchieden en de goederen moeten worden betaald, niet in geld, maar mee valesmet verfchenen in trest-coupons en andere vereffende fcbulderi van den Haat, welke alsdan ter- floiid vernietigd zullen worden. Men heeft tevens bepaald, dat deze goede ren nimmer tot een majoraat zullen mogen worden gefield of tot eenige dienst baarheid, na den dood des eigenaars. De minister van financien heeft hek een en ander onderfteund en de noodzakelijkheid aangetoond, om de ichuld- eifchers van den ftaat te gemoet te komen ten einde het crediet te herfteiieu. Men heeft aafi de cortes officieel kennis gegeven van de invoering der Spaanfche conftitutie in het rijk van Napels de vergadering beeft verklaard dit bcrigt met genoegen te hebben vernomen. D l T 5 C ri L A N D. WEENEN den 6 augustus. Bij gelegenheid der groote manoeuvres bij Pest, welke onze monarch bijwonen zat, fchijnt aldaar eene zamenkómst van Z. M. met den keizer van Rusland en den koning van Pruisfen niet on- waarfehijnlijk. Men meldt uit Warfehaudat Z. M. de keizer van Rusland, koning van Polen, beftoten heeft, dat de rijksdag den 13 feptcmber aanfiaatiden zal geopend worden. De floitihg is op den 13 ucrober vastgefteld. Z. M. de koning van Pruisleti is dt-fl 8 uit Potsdam over Wörlitz naar f Töphtz vertrokken. De geheime kabinetsraad Albrecht is mede derwaarts; gereisd. De courier- wisfel is te Berlijn zeer levendig. G U O O T - B K I T T A N J E. LONDEN den augustus. „Wij brengen, maar niet zonder leedwe zen/ ze'jS.1 de Courièr van heden, „onder tfeoogen van 'Onze lezers een lóort vim manifest, welk de koningin tegen-den. tóuverein en de hooglte conlbcu- tiwnelc nfóoriteiren dezes linds heeft uitgegeven. Het is gisteren in de Times* verfchenen, en 'heeft eene ïinartèlijke fcnlittie gemaakt onder alle perfonen van. vérfiand en van verknochtheid aan de nationale inftéiliugenmaar het heelt wii-rfenr rlifk zijn doel bereikt, door de reeds te veel gaande gemaakte drif ten te ontvlam «ren van eeo gemeen, dat door twistftokers opgeruid worut, die er de omvervwpuig van verlangen. De burgerlijke autoriteiten nemen alle voorzorgen, welke devoorzigtigheid kan aan de hand geven, 0111 voor ie ko men eb te verijdelen de ondernemingen der flegthoofden die zouden willen voordbei dóen met de gelegenheid, welke het proces der koningin hun aan- bitttf ónr de werkzaamheden van het parlement of de publieke rust te fioreu. Wij zullen ons onthouden om eenige aanmerkingen op den brief der koningin te maken. Ër zalmisleiden reeds lieden op geantwoord worden door faoo- gcr en lievoegoer autoriteit." Die brief, oi liever manifest, gelijk de Courier hem noemt, is reed? van den 7 dezer gedagteekeuden dtstu dag, dooreen boodfehapper der kóningin, baar Wjcdfor gebragt, met een biljet van H. M., vvaariu zij iir B. Bloum- fieid verzocht om denzelven dadelijk aan den koning ter hand te ftellen. Sir iSlooin'field toen afwezig zijnde, ontving iir W. Keppcl den brief, en ver zond hem dadelijk naar Carkon-H oufc aan den ridder Bloomfield. Deze laat fte- Zond denzelven, des namiddags vim den 8, aan de koningin terug, H.M. berigtende, dat, volgens de algemeene bevelen en infiructien van Z.M., alle mededeelingwelke gedaan tnógt worden, moest loopen door middel' van het gouvernement van Z, M. De koningin heeft daarop dadelijk haren brief ge zonden aan lord Liverpoolwien zij verzocht denzelven onder de oogen des konings ie brengen. Zijn lordfehap heeft geantwoord dat Hij zulks zonder verwijl doen zou. Den ri, nog geenerlei antwoord ontvangeii hebbende, heeft de koningin op nieuw aan lord Liverpoord geicbreven, om hem te vra gen of er geenerlei andere' mededeeling ten aanzien van den brief aan den koningzon plaats hebben. Dien eigen dag heeft lord Liverpool van Combe- Wood gefchreven, dat hij van den koning geenerlei bevel ontvangen had om aan de koningin mededeelingen te doen ten gevolge van heren brief. En bet is daarop dat H. M: (jen 13 fchijnt befloten tp hebben ooi dien brief, door middel der nieuwspapieren, wereldkundig te maken. z* -Ai In dien brief zegt de koningindat het niet dan met groote opoffering hardt1 gevoelens is, dat zij z.ch overgehaald beeft gevoeld om denzelven aan 2, Ma te chrijven. Maar, befcboutven.de dat het koningfehap rust op den grond- flag vap het puoliek welzijnen bekend mee de gevolgen die uit de tegen woordige procedures fpru'tcn moetenkon zij zich niet ontbonden om hard grieven nogmaals onder de bogen van Z. M. te brengen/in de hoop, dat, indien kwade raadgevers Z. M. nog aanzetten mogcen om regt te weigeren aan de reclames cener eerbiedige, getrouwe en beleedigde echtgenootehij daartoe mogt befluiteii uit,overwegingen, betreffende de eer en waardigheid zijner kroonde lievigheid zijns croons en de rust zijner fiateu. Zij begint voorts van hare eerste feparatiè", welkewel verre van doof hr.ar gèzochc ts zijn, eene tegen haar uitgeproken fententie is geweest z'ofï- der dat daarvoor eenige reden gegtven is, dan dat de genegenheden van haren gemaal, volgens zijne eigene uitdrukkingen, niet in zijne magc ftonden. Zij beklaagt zich verder, dat, van het tijdllip harer uitftoocing afaan. zif door fpionnenzamenzweerders en verraders is vervolgd geweest uitgezon den om haar ftrikken te fpannen. Zij fpreekt van haar eerfte proceswaarin zij in weerwil van alle mogê- lijke voordeden aan de zijde harer vervolgers, vrijgefproken is, daar toen nog een perfoon, (de overleden koning,) befiond, wiens regtgeaard gemoed door mets verduisterd wordenen in wiens hart nooit önregt plaatsvinden kon. r Zij beklaagt zich, dat het belang der natie en zelfs zijne perfoneie gevoe lens door haren gemaal zijn opgeófferd aan zijn verlangen om de vernedering zijner echcenoote te bewerken; dat hij daarcoe menfeheo, die hij anders haatte, in zijnen raad heéfc opgenomen; dat daaruit de veelvuldige rampen gefproten zijn, welke de natie thans te verduren heeft; dat hetzekerft*mid del om tot eer en rijkdom te geraken was, haar te lasteren en te verra den; dat men haar van haar kind verwijderd heeft, op eene onmtnfchelijke wijze, nog overtreffende de wreedheid der flavenhandelaars. Zij komt vervolgens op bare verwijdering, en op de nieuwe aanflagen, waartoe dezelve aanleiding gegeven heefcen zegtaltoos een behoorlijk on derzoek gevraagd te hebben eii nog te vragen; maar te moeten protesteren, gelijk zij doet bij deze, tegen eene fententie van het parlement in den vorm van eene wet, op grond voor eerst, dat men haar geweigerd heeft eene dui delijke en bepaalde befchuldigingen eene lijst der getuigen en der plnatfen waar de voorgeweudde vergrijpen zouden gepleegd zijn; maar vooral omdac het parlement geen bevoegde regtbank is, omdat de ministershare hefchul- dlgers', in hetzelve zitten, omdat deze altoos van de meerderheid zeker zijn, door dat de leden hunne verheffing meestal aan Z. M.' te danken hebben en hunne verdere bevordering van Z. M. afhangt, terwijl daarenboven, indiener onaf hankeli) Ite lieden onder mogt en zijndeze veelal verwijderd kunnen worden door het bevel om zich naar hunne fchepeq, naar hunne regimenten of naar andere tune tien te begeven. De onfchUidzegt zij, kan nietjzeker zijn, wanneer de befchuldiger de keus heeft van regters en gezworenen. Op die gronden procesceerc üi* tegen deze foorc van procedure; indien men eenter voortgaat, zal zij, in de kamer der lords, het hoofd biedenaaa hare befchuldigêrsmaar nooit eahige befhsfihg vau dezelve van waarde hou den noch zich daaraan onderwerpenzoo ver zij er niec door openbaar ge weld toe gedwongen wordt. Zij befluit met te zeggen, dat de giftbeker èn de dolk bécêr middelen zijn dan meineedige getuigen en partijdige geregtshoven; dat dezelve minder wreed zijn, daar het leven' minder waard is dan de eer; dat indien haar leven Z. M» had kunnen voldoen, laj her gehad zoó hebben, onder beding van haar eene plaats'm het- graf van haar ffind te; geven'; maardat, daar hij baar eerloos in het grat wil werpenzij daartegen weerlland bieden zou met alle middelen welke de bemei haar geven zal. De briei is geteekend CAROLINA R., te Brandenburghoufe den 7 au gustus 1820. De koningin heeft op een adres aan de inwoners van Norwich een anc- woord gegeven, hetwelk in denzell'ifen vrijen toon is gefield als de laatile antwoorden van H, M., ap dergelijke adresfen. In hetzelve merkt men vooral deze zinlneden op: „Toen mijne tegenpartijen toevlugc namen toe eene bill van ftrtffen c'n boeten, hebben zij eefte onwillekeurige getuigenis van mijne onlcbuld afgelegd; want, ware ik fchuldig geweest, zoude mijne fchuld op eene meer wettige en mi mi et flinkfche wijze aangetoond zijn. Maar wetende, dat mijne opregtheid mijne veiligheid uitmaakce, zoo lang zij bin nen de palen van Ons coriftinuicheel' heiligdom bleven, hebben zij die gehei ligde grenzen met eene lchandelijke roekeloosheid overfchredenen thans po gen zij mijne eer »is vrouw en mijne waardigheid ais koningin te verdelgen, <xjr een proces, dar in deszclfs gevolgen dei wezenlij ke belangen der perfoon- lijke en openbare vrijheden in gevaar nioèt brengen. Dus ftrijde ik heden uiec minder voor uiijn egen welzijn, dan voor dat van het land. De vraag is ia 01c oogenblik niet alleen om te weten óf de koningin hare regcen zal hebben, maar ol de regcen van. eiken bijzonderen perfoon dek köningrijks voor inbreu ken beveiligd zijn zullen." lieden zijn ook de.deputatfen van Middelfex en Westminster in (laat(ie naar Brandenburghoufe gereden, om hare adresfen aan H. M. aan te bieden. De op- poüanten begrooteu het aantal perfonen op den weg vereenigd, op 50,000 meest werklieden. Heden vert-rëkc ook de deputatie dei: Werklieden. Morgen zal er een adres van eenige gehuwde vrouwen aan H. M. aangeboden worden. De koningin oetrekt b'eden' avond liet hins va'n lady Francis. De heer James Brougham een jonger broeder van den heer Broughavn den pioeureur-generaal oc-r koningin, is e'enfgé dagen geleriëu naar bet yast?- land vei trokken, met een* Jastbetrekkelijk het proces van Hare Majefleit, Het adjoufncmeiVf van het huis der lórds üeiftreken zijnde, 200 zat het zelve heden vergaderen. Sedert eenige dagéii ziju er in Londen vele lords aangekómen clip van het vasteland of uit Schotland en Ierland terug gekeerd zijnom bij de regtspleging dof kóningin tegenwoordig te wezen. In heihuis der lofds zrid alle de toöl-veriiafeTeh in gereedhéid, weike aldaar voor hef zoo veel belangverwekkend proce-f mobsteu gemaakt Worde» Ec zal voor de koningin een fioel gëpiaafsf wotrfón naast baren raadsman, ter lin kerzijde van den doórgang naar de zitpka'tféiï der iofdsen men zal ter harer befchutkiiig een nabijgelegen vertrék aanwij'zehwc'rviaarts zij zich zal kun nen begevenom met haren advokaat te raadplegen, Een koopvaaulij-kapitein, Smith genaamd, heeft, zegt menin deu begmne van het jaar 1820 ontdekt ten zuiden van Kaap ITór'neêne uitge- c'lireel£ Kw-S, welke hij Nieuw Ziiid Shetland heeft genaamd. Hetze»-

Middelburgsche Courant | 1820 | | pagina 1