i MIDDELBURGSCHE COURANT, No. 13I; Zaturdag *Si8i den 31 October,,' Z E E T ?3T* G E N. N T E U IV S T T D 1 N G E N. düitschl'and. BESTUREN en A D MIN 1ST R ATI EN. Aken den 24 october. Onze dagbladen houden fteeds eene onbegrijpe lijke fliltewegens al het geen bij hec congres is omgegaan. Uit vreem de courantenbrieven van hier gefchreven, overnemende, vindt men waar- heid en gistingen als in eene rei geplaatst, zoo dat men nasuwelijksbeliaive de conventie van den 9, ter ontruiming van Frankrijk gefloten, aan iets geloof kan hechten. Alleen van het opgaan van luchtbollenwaarbij die van 'mejöf- vrouw Gar-erin ongelukkig mislukte, en zij bezeerd isvan het geven van concerten, waaronder mevrouw Catalaui uitmunten andere vertooningen, zijn de dagbladen vol. Zie hier intusicncn wat men ten opzigte van het congres, in Frankrijk fchrijft „Een ieder wist te voren wat er op het congres zonde voorvallen; niemand weet wat er op hetzelve gedaan wordt. De conferentie» zijn zoo geheimzin nig, dat de aanhoudendfte nieuwsgierigheid niets kan doordringenraden noch voorzeggen. Dit geheim zelf echter, is eene onuitputtelijke Won, welke de vreemde dagbladen hieromtrentnaar hunne hoop of vteestiicfcbeppen 5 zij fpreken veel, om dat zij niets te zeggen hebben. Zouden wij durven aankondigen, dat het congres geëindigd is? Hetzelve had flechts één voorwerpde ontruiming van Frankrijk. Men heeft een fië- fiuit genomen; wat wil men nog beflist hebben? Hoe veie gerügten zijn erover dat belhiitwelk Frankrijk bevrijden moest, verfpreid; Men opperde twijfelingen op, evenals of men aan de op- regtheid dei vorsten van Europa kon twijfelen Men fpfak vüii nieuwe waar borgen even als of men onze onderwerping vergeten had. Men blies be- fcliroomelijke voorbehoedzels in, even als of men aan onze goede trouw kon twijfelen. Al de moeijelijkheden zijn verdwenen men verzekert dac keizer Al xander zelf niet aan de mogelijkheid eener raadpleging geloofde, en dat hij de meuwe Gordiaanfche knoop doorgebakt heeft. Onze ongelukken, hebben het gevoelen welk hij over ons had opgevat, niet verminderd. He't is voor „den vrede en voor het geluk van Europa van belang," (zeide dia vorst ce- gen een' Franfchen generaal)dar frankrijk groot, vrij en fterk worde" Zie hier de conventie wegens de ontruiming van het Fransch grondgebied door de-vreemde krijgsbenden, het bezettingsleger Uitgemaakt hebbende, en jihier gefloten; V Convectie. Art. 1. De troepen welke het bezettingsleger uitmaken, zullen, uitliet Franfche grondgebied, den 30 november, of zoo veel eerder mogelijk, te ruggetrokken worden. 2. De vestingen en fterkten welke gemolde troepen bezet houden, zullen in handen van de door Zijne Allercliristelijke Majefteic benoemde commisfaris' fen i'n denzelfden toeftand worden overgclavèrdwaarin zij zich bevonden tijdens de bezettingen wel ingevolge van hec 9de art. der conventiewelke is gefloten gewordenter volvoering aan hec 5de art. van hec traktaat van den %o november i3 5; 3. In alle gevallen moet de fomme, bepaald ter beftrijding der foldijuit rusting en Weeding van het bezettingsleger, tot den*3o november op denzelf den voet, als dit federc 1 december i8'7beefc plaats gehadbetaald' worden 4. Dewijl alle rekeningen tusfehen Frankrijk en de geallieerde megendii'e, den geregeld e» gefloten zijnzoo is de lom, welke Frankrijk ter volkomene volvoering van hec 4de art. des traktaatsvan 20 november 1815 te betalen heeft, bepaajdelijk op 265 m'ill. franken vasc'geileld gewofden. 5. Van die fora, zullen 100 rail!, werkelijke waarde,- door rentgevende infcripcien op het grootboek der openbare fchtitld van Frankrijk worden vol daan met de jouitfance van 22 lepe. 1818. Gemelde infcripcien worden naar den koers van dingsdag den 20 october 1818 afingenomen. 6. De'overige 165 mill. zullen bij negende gedeelten venmaand tot maand, en wel van den 6 januari) aanfhande af, te rekehen, door wisfels op de hui zen Hops en Comp. en de Gebroeders Baring en Cónip. betaald worden en deze wisfels, gelijk ook 8e, in hec vorig art. gemelde iuferiptien van renten zullen door de koninklijke Franfche fchatkistaan de commisfarisfen der ho ven van Oostenrijk Groot-BriiwnjeFrifisfen' en Rusland tijdens-de volkomen» en eindelijke ontruiming van hec Franfche grondgebied overgeleverd worden. 7. Ten zelfden- tijd zullende kommisfarisfen der gemelde hoven aau de Ito ninklpe F'umfche fchackamer teruggeven, de 6 nog niet voldane verbinte- nisfen of beloftenwelke van de 15- overgeblevene verbintenisfen nog in hun ne handen gebleven -zijn, en wel, ingevolge het 2deart. der conventie, welk bij volvoering des 4den artikels van het crakcaak van.20 november 1815'is Ge floten géworden. Ook zuilen-gemelde commisfarisfen tegelijk deiufcriptten van 7 mill. venten teruggeven, welke achtervolgens hec Site art. der boven gemelde conventie zijn gecreëerd geworden. 8. De tegenwoordige conventie zal 'geratificeerd, en de ratificatien binnen 14 dagen, of indien mogelijk nog eerder, te Aken nicgewisfeld worden. Ter Oorkonde van deze hebben de gevolmagtigden dezelve onderteekend en met de zegels hunner wapens.voorzien. Aldus gedaan te Aken den 9 october 1818, F RA.NKR.-y KI' PARYS den 22 octobei. Hier wordt thans niet gefproken dan van vreug debedrijven, bij gelegenheid der komst van de hoóge bondgenootêh en-de ont ruiming des -Franfchen grondgebieds door de krijgsbenden der verbópden mo gendheden waartóe van alle kantende bevelen zijn afgezonden, zoo van den kant van gemelde mogendheden tot den aftogc, als van dien van ons gouver nement om die troepen .de noodige faciliteiten te verfchaffenen de grens vestingen 'en (leden door de onze te doen bezetten. Verder houdt men zich veel op, met de aanftaande verkiezingen van de aftredende derde; waarom trent men naar den uieftag wel reikhalst, doch bijna zeker is geen flag van overdreven te zullen "bekomen. N E DERLANDEN. BRUSSEL den 23 october. Men wil hier, dat de beide monarchen van Parys over deze flad naar Aken zullen terug keerenen dat, kort na hunne, wederkomst in laatstgemelde fladhet kongrës zich fcheiden zal; zelfs verze kert mendat de dag dier fcheiding reeds 00 den 4 november aanflaande zou zijn vastgefteld. Ons ftadhuis (taat gedecoreerd te worden, voor een prachtig feest, hetwelk onze Koning aan de beide monarchen gedurende hun verb|ijf te Brusfelge- von wil. mü TËL MIDDELBURG dén 30 october. Men verneemt, dat bif een Befluic van Z. M.in,dato 30 junij 11., eenige. nadere bepalingen gemnakc zijn omtrent het Staatsbladen daarbij onderanderen is vastgefteld, datte rekenen van den 1 october dezes jaars, voor hetzelve een vast jaarlijksCh abonnement zal .worden betaald van vijf guldens vijftig cents, behoudens over het jaar waarin de wetboeken gepubliceerd zuilen wordenwanneer men deswege zoodanige bijdrage zal bepalen als bevonden zal worden te behooren; de uitgevers in dé Noordelijke provinciën zijii diensvolgens verpligt.hetzelve aan particulieren voor dien prijs te leveren, daar hun, voor elk door hen bezorgd wordend abonnement/ 1 ,50 van wegë de algemeene Landsdrukkerij worde goed» gedaan; die begeeren Zich voor het Staatsblad ce abonneren, en hetzelve me de over vroegere jaren wer.fchen te ontvangen zullen gehouden zijn de Staatsbladen amerièur i october 1818, op den ouden voet te voldoen; ter wijl van 1 october 11. af aangeene afzonderlijke nummers van die bladen mo gen gedebiteerd worden maar de abonnementen ten minsten voor drie maan den behooren te worden aangegaan. Ook verneemt men, dat op den zelfden dag dat Z. M. aan den heer M. Piepers eervol ontllag als Secretaris van Staat voor de Zaken van Oorlog verleend, en deuzelven benoemd heeft tot Lid van den Raad van State, Hoogscdezelve welgemelde» heer heeft bevorderd toe Kommandeur van de Orde van den Nederlandfchen Leeuw. VLISSINGEN den 29 october. Gisteren en heden zijn van Antwerpen de Schelde afgekomen en naar zee gezeild De drie Ge broedt rskapt. J. van der Nietmet haver, en the Rifing Sunn kapt. Win. Marcel!, met boonen; beide naar Southampton. Gisteren en heden zijn de Schelde opgevaren; Naar Leuven: Hendrina johannakapt. H. G. Jonker, van de Marennesj met ruw zout. Naar Antwerpen: Constantia kapt. J. Watthellvan Londen, met ballast Gustaaf Adoif, kapt. C. J. HÖfnian, van Bordeaux, met wijn en pruimen; the Jeune Louis, kapt. R. Young; Marf, kapt. W. Storey; Berredas, kapt. A. Ottes Thothaskapt, W. IVTarez; la Velijankapt. J. Smit, en Zephyr kapt. j. Taylor; alle zes van Londen, mee ballast. VERE den 28 october. Heden avond is van hier gezeild het kotterfchip de Hoop, kapt. Sylvester Falconer, naaf Colchester. De Saxifche, Deenfche en Hanovcraanfche contingenten der bozetcings- armeeHaanin dé eerste dagen der volgende maandhier achtereenvolgende naar bun vaderland door te trekken.- Vervolg van de Ordonnantie op de Stedelijke Belastingen binnen de flad Middelburg. Zie ons vorig 'No. Art. 87. De Koom-Molenaars zuilen geene andere dan Bak-granen of Mesting, mogen malen; gemoute Granen zullen niet anders mogen worden gemalen, dan op de Rosmolens der Bier-brouwerijen, of óp de bijzondere Wind-mouc- molens, welke in der tijd, 11a gedane verklaring aau de Stedelijke Regering, zouden mogen worden opgerigt. 83. Indien binnen de Gemeente eer eeniger tijd bijzondere Wind-moutmo- lens mogten worden opgerigtzullen de Mouc-molenaars en hunne knechts, mee betrekking tot'de peil en vificatie, tot den vervoer van Graanfpecienen toe de verpligcing om geene andere Granen óp hunne Molens te ontvangen, noch ook vóór zonnen opgang of 11a zonnen ondergang te malen, dan met behoor lijk confent, onderworpen zijn aan dezelfde bepalingen die hier boven omtrenc de Koorn-molen zijn voorgel'chreven. 89. Niemand zal bet bedrijf van Broodbakker, Koekbakker of Meelver- kooper binnen deze Gemeente mogen uitoefenen, zonder alvorens daarvan aai» lleeren Bürgemeesteren kennis ie hebben gegeven. 90. De Bakkers, Koekbakkersen IVteelverkoopers zijn onderhevig aan de peil éii vificape der Beambten van de Plaatfelijke Belastingen, waartoe zij des gere- quireerd wordende db noodige gelegenheid zullen moeten verfchaffenzullende .'riptiep van renten, j 4le geen, welke zich hier tegen verzet, vervallen in de ftraffen bij de alge- tóeeuë bepalingen omfebreven. 91. Het wórdt aan Bakkers en Koekbakkers verboden, eenig beestenvoe der te bakken; zonder daartoe vooraf een fpeciaal confent van den Ontvanger der Plaatfelijke Belastingen te hebben verkregen op eene boete van vijf-etf twintig guldens. 92. De Broodbakkers' zullen zijn uitgefloten van de bevoegdheid om eenig Gruiis of Kort hoegenaamdte lacert overmalenen zullen hetzelve niet aan Koekbakkers mogen overlaten, op eene boete van vifen-twintig guldenswan neer hieraan door hen niec wordt voldaan. 93. De Koekbakkers zuilen geen Broodbakkers Waren mogen bakken, of Zuilen dadelijk daar door vervallen zijn van de bevoegdheid om hun eigene Rog-gezemelen te laaien overmaten; zij zuilen geene Zemelen van iemand wie hij ook zijn moge, kunnen overnemen, zullende de Ontvanger der Plaatfelij ke Belastingen bij hec afleveren van Coufenten naauwkeurig lettendat geene Confenten Worden afgegeven voor grooterc quantiteiten Roggezemelendait men berekenen kan van de door ieder Koekbakker verimposte Rogge ce zijn voorgekomen en ingeval het mogte blijken, dat een Koekbakker eenige an dere Zemelen tot overmaling had aangegeven-, dan dewelke zijn voorgekomen van de door hem zélve verimposte Rogge, zal hij voor^altoos van bet ver krijgen van Confenten tot malen van Roggezemelen verdoken zijn, en daar en boven verbeuren eene boece van vijf-en-twintig guldens. 94. Niemand zal hét bedrijf van Grutter, Brouwer, Brander, Scijffelma- ker of Pelmolenaar mogen uitoefenen, zonder alvorens daarvan aau Heerem Bürgemeesteren kennis te hebben gegeven. 95. De Grutters zullen geene ongemalen Tarwe of Rogge mogen hebben, noch in hun werkplaatfen zelve noch in de daar aan belendende Pakhuizen of Gebouwen, waar van zij Eigenaars of Huurders zijn, noch eenige Tarwe of Rogye op hunne Rosmolens mogen malen of brekenzij zullen ook geen Tarwe- of Roggemeel mogen verkoopen, op eene boete van vijftig guldens boven eh behalve de confiscatie vah hec Graan of Meel, wanneer zulks bij hen voorhanden moge bevonden worden. 96. Ter wering van alle misbruikenwelke ten opzigte der Plaatfelijke Belastingen -zouden kunnen worden begaanznllen de Grutters verpligt zijn zich te onderwerpen aan de vificatie van de Ambtenaren der Plaatfelijke Belas tingen, aan welke, onder de bepaling als bij art. 21 hiervoren is gemaakt, en mits dezelve de formaliteiten bij de wet bepaald:opvolgende bevoegdheid wordt toegekend om de werkplaatfen en andere gebouwenwaarvan de Grut ters eigenaars of huurdes zijnte bezoekenzullende van de geringfie over treding tegen den inhoud dezer Ordonnantiedoor hen dadelijk relaas werden

Middelburgsche Courant | 1818 | | pagina 1