V MIDDELBURGSCHE COÜRANf No. Dingsdag den 9 Januarij. NEDERLANDEN. D t; I T S C H L A N D. BEUL VN clen 2" december. Zijne Majefteit de koning var,- Prmsfen heeft aan den heer pvofesfor Bruggemans de orde van den Rooden Adelaar van de derde klasfeen aan de heeren doctoren Scheidier en Heidenreichbene» nevens de opper-chirurgijns Mees en Lnth, het algemeene eereteeken van de eerfte klasfe, en aan den kanten-fabrikant Trógaux én den opper-chirurgijn Leguinie dat van de tweede klasfe gtfehonkenter belooning van hunne aan de Pruis(ifche gekwetftcn bewezen dienden. G R O O T - B R I T T A N J F.. LONDEN den 24 december. Men leest in de papieren van Boston van den 11 november, dat een brief van Madera van den 14 feptember verfchei- den bijzonderheden behelst betrekkelijk het gedrag van Buonaparte aan boord van de Nm!humbtrlaindvoor de aankomst van dit fe'nip op dereede van dit eiland; bijzonderheden, welke de li'Lr ij ver van dezen brief zegt opgezameld te hebben van den fecretaris van den admiraal Cockburn. Boonaparte zegt hijheeft voor den admiraal erkend dat de krij gsbegaalriheden van den hertog van Wellington de zij-oen evenaardenmaar dat de engelfche generaal veel.gelukkiger was. Men vroeg hem, wat hij van den llag van Wnterioo dacht. Hij antwoordde, dat het lot van Frankrijk daarvan noodwendig moest afhangen; dat dit de bloedigfte ftrijd was, welken hij ooit had bijgewoond: en hij )ieeft zijne nederlaag toegefchrevcn aan de trouwsloosheid van Ney, en aan het verraad der jakobijnen. Hij heeft ten aanzien van fomrnigc fouverei- nen van Europa een niet zeer gunftig gevoelen doen blijken. De admiraal hem gevraagd hebbendeof het gouvernement der VerCenjgde „Staten zich niet tot hem vervoegd had voor den laatften oorlogom van hem den afftand van eeji gedeelte der Franfche marine reeriangen? - Neen, mijn heer antwoordde hijmaar indien zij het gevraagd haddenzoude ik hun fchepen in overvloed bezorgd hebbenonder voorwaardedat zij van hunm zijde voor de cqnipagien Zorg zouden hebben gedragen." Wanneer men den kerkdienst deed hetgeen aiie zondagen plaats had was hij daarbij tegenwoordig én kwam naauWkeurig alle gebruiken der Engeffche kerk na. De admiraal vrciég hem eensvan welken -<ódstfienst hij was. - iiij antwoordde: „Van alle-, dit is-, naar mijn gevoelen, de beste fhat kunde." Hij fpreekt weinig van Zijne vrouwen van zijn zcön, en in het aigemeen, verdraagt hij zijn lot ftjet veel Irandvastigheid. Hij is vrolijk, en zelfs 1'om- tij ds zeer aangenaam in gezelfchap: hij fpreekt gaarnmet een ieder, en heeft altijd iets tot zijne verdediging te zeggen. In het bijzonder onderhoudt hij zich gaarn met krijgsliedenvooral met die genendie bij een zijner veld tpgten zijn tegenwoordig geweesten hij behandelt gaarn deze (lof met hen. Hij zegt,, dat hij te Moskou had moeten, dervenen dat hij daar het einde van zijneii roem heeft gevonden. „F R A N K it Y K. "PARYS den 31 december. Eindelijk is touchéfederc eenigeritijdFransch hmbasiadcur te Dresden, ais zoodanig teruggeroepen, en hem is tevens;naar inca verneemtverbodenóm ooit wederom den voet óp Franfchen bodem te zetten. De post vat? -<!é ribttïj beftant'thans alleen ui: gendarmes. De generaal Bertrand (niet die, Wélke zich op het eiland Sr. Helena bevindQ en 14 of 15 andere generaals zijn ftnds eenige dagen iu deze gevangenis opgeftoten; Het Journal de Parit is lieden morgen Op nieuw in her. licht verfche- nen. De marktvrouwen vdri Parijs hebben Zich heden naar het paleis der Tuil- lerien begeven: zij zijn niet ontvangen geworden: maai zij hebben aan Z. Men aan Madame hertogin van Augoüiême een brief van gelukwenfching wegens het n.eiuve jaar gezonden.' Zijne Excj de minister van bimienlandfche zaken heeft bevolen, dtri til en zie li zoude onthoudenbij den verjaardiönstwelke den 21 januarij eerstkomende zal worden gehouden, wegens den döod van koning Lodeivyk XVI, de lijkrede voor dien vorst hit te fpreken, en dat men op den predik-' ftoei het testament van den koning zoude voorlezeneen bewonderingswaar- dig gedenklhlk van deszelfs goedheid en liefdé voor zijn volk.j Op heden zijn de gröotc deputatie van de kamer der pairs en die van de kamer tier gedeputeerden toegelaten tot het aanbieden van derzelver hulde aan den koningter gelegenheid van het nieuwe jaar. Dezelve.zijn ontvangen in de troonzaal én ter audiëntie van Zijne majefteit binnengeleid door den groot-ceremoniemeester en den eertteu en tweeden aide- cerénioiiiemeester van Frankrijk. De-heer prefident van de kamer der gedeputeerden der departementen heeft gefproken in voege als volgt: Sireuwe (getrouwe onderdanen van de kamer der deputeerden wen- fchen en bereiden uwe majefteit een gelukkiger jaar." De koning heeft hierop geantwoord Ik ontvang' (leeds niet een nieuw genoegen de verzekering der gevoelens van de kamer der gedepnteerden. Gij fpreekt van injj een gelukkiger jaar voor te bereidendathetwelk thans aanvang neemtzal geopend worden met eene hoogst gewigtige discusfie. Ik heb mijne oogmerken door mijne ministers ter uwer kennisfe doen brengen. Ik reken met een volledig-ver- trouwen op den ijver en de verknochtheid van de kamer der gedeputeerden ter bereiking van de dierbaarfte mijner wenfehen; die, om de rust Van Frankrijk te verzekeren," BRUSSEL den 3 januarij. Men verneemt, dat lietbefluit.» door de lioo- ge verbondene mogendheden genomen ten aanzien der perfonen, vermeld in de ordonnantie des koniugs van Frankrijkvan den 24 julij 11.ook toepqs- fc-lijk is gemaakt op die, welke op den Nederlandfchen bodem eene fchuil- piaacs waren komen zoekenons gouvernement moet hun hebben doen aan zeggen, dat hun langer verblijf in het koningrijk niet kon worden gedoogd. 'sGRAVENHAGE den 3 january, De inkomften van het Rijk over den jare 18x6 geraamd op 75,500,000zijn bij het voorgeftclde budjet over genoemde jaar aan de Staten-Qeneraal aldus door Z. E. den minister van uancien opgegeven worden Raming der Inkomsten voor 1 8 1 6.- Het bedrag der grond-belastingvoor het geheele koningrijk, over het geheele jaarf 20,000,000 Deuren en venfters - 1,600,000 Perl'onele en mobilaire belasting- 3,300,000 Patenten- 1,800,000 Dienstboden-geld, paarden- plaiüer- en pasfagie- geldvolgens een nieuw tarief in de geheele' uitgeftrekcheid van liét rijk geheven 1,800,000: r *Tl Opbrengst der directe belastingenberekend over hét gehéele jaar28,500,cto'b Indirecte belastingenop den tegenwoordigeu voét gehevenin afwachting dat het niéuw algemeen fijstemn over de geheele uitgeftrelttheid van het rijk worde ingevoerd, zoo als met 1 juüj 1816 zal plaats hebben, de imposten op de dranken hier onder begrepenvoor f 3,725,000het collectief zé gel voor 512,000; het regt op de l'ucceslien voo; 1,000,000; de domeinen en regiftraiie voor f 4,725,000; alle de verfcheidene indirecte belastingen te 2amenover het eerfte, half jaar van 1816f 14,282,000 Middelen te (datergelijkelijk berekend voor het eerfte half van 1816, toe dat een 'algemeen tol- en convooi-ftelfel voor het koningrijk der Nederlanden worde ingevoerdhier in de Convoijen en liccntenf 2,000,000 Buiteniandfehe producten 600,000 Water-tollen - 10(^,000 te zamen, voor de zes eerfte maandenf 3,500,000 Geprefumeerd product van de beidt, met 1 julij 1816 nieuw hl te voeren ftelfijl van indirecte belastingen en middelen te water, voor het tweede half jaar van 1816 f 17,782,00a Diverfe ontvangftenberekend over het geheele jaar Posterijen 840,000 Loterijen 680,000 Tollen op de wegen 1,065,000 Cautien 1 - 1,500,000 Recognitiën vdn de thee-verkoopingen - 187,000 .Verkoop van nagelen en oliëteiten - 517,500 Domeinenónder het Fransch beftuur verkocht en betaalbaar in 1816- 1,000,000 Bijlage uit de inichrijving van de Oostenrijkse!: Belgifche fchüld, volgens de wet van 14 mei 1814 - poo,ooo Geprefumeerdé- opbrengst van de bij het laatfte vredes-traktaat door Frankrijk afgedane kantóns, mitsgaders aandeelen van het Koningrijk der Nederlanden in de fchade vergoeding door Frank rijk te betalen voor onderhoud van troepen - 4,000,000 Staats-courantofficieel dagblad en verdere toe vallige baten 746,000 Di-erfc ontvangftenberekend voor het geheele jaar f 11,436,000 75,500,000 'sGRAVENHAGE den 4 december. Op den 2 december 11., zijn doot Zijne Majefteit, naar aanleiding van art. 1 van de additionele artikelen der grond wet, de nog aanwezig zijnde leden van de vergaderingen der provinciale en gedeputeerde Staten der provinciën Noord-BrabandGelderland, Holland. Zeeland, Utrecht, Vriesland, Overijsfel, Groningen en Drenthein derzel ver fnuctien bevestigd, en voorts tot vervulling der bellaande vacatures in de vergadering der ftaten benoemd, onderanderen: In de Provincie Zeeland. Voor de edelen: de heeren j. C. H. van Hooien van Burght en Westland. én A. D. de Perponcher. Pbör de ff eden .-de heer S. fy Fokker, voor Middelburg. Vóór de eigenexfden: de heer S. O,. Calemlirood. 's G'RAVENHAGE den 5 januarij. Bij beftuit van den 30 december 11. hééft Z. M. den graaf van Spangen benoemd en geadmitteerd onder de Edelen der provincie Zeeland; Bij beltint van den i1 derzelve maandis de heer Carel (Vehbers benoemd tót Secretaris bij het departement van de convoóijen en licenten, en tot Ad ministrateur bij dat vak voor de Zuidelijke provinciën. IVij WILLEM, bij de gratie Gods, Koning der NederlandenPrins van Oranje-Nas/duGroot-Hertog van Luxemburgenz.enz.enz. Gezien art. 17 der wet van ii november 1815; In aanmerking nemende, dat de recepisfinfpruitende uit de oorlogs-be- lastingbij voorfchreven wet vastgefteldnóg niet allen in gereedheid zijn kunnen worden' gebragt, en alzoo de belastingfchuldigen niet in tijds in de gelegenheid veiïeld zijn om gebruik temaken van het faveur, hetwelk aait dezelve bij de ade van voorfchreven artikel is toegekend Gehoord de voordragt van onzen minister van finantien; Hebben befloten en befluiien Art. 1. De Uiterlijke termijn voof den afkoop der oorlogs-be'astingbil art. 17 der wet van 11 november i 315bepaald op den 15 januarij deze.t jaarswordt in diervoege verlengddat aan de belastingfcliuldigen Woi'dt vrij gekten, om de hun opgelegde belasting, bij wijze van afkoop, te kwijten binnen den tijd van 15 dagen na den dagwelke door het gemeente-befiuur van de piadts huneer inwoning is óf zai worden bepaald, als het tijdllip0p hetwelk de voorfchreven reeepisfenop de daartoe door hetzelve aan te wij- zene plaats', moeten worden afgehaald. 2. Diegenen, welke van dézen afkoop geen gebruik Verkiezen te maken zijn gehouden, om, behalve het verfchnldigde over de maand januarij, iu den loop derzelvede re'eds vroeger vervallen termijnen' té betalen. 3. Onze minister van finantien is belast met de executie van h'et tegen woordig beftuithetwelk in-het ftaatsblid zal worden geïnfefeerd. Gegeven in 's Gravenhageden 4 januarij des jaars 18 rö, het derde van onze regering. geteekend W I L L M. Van wege den Koning, geteekend A. R. Fa lck. Tweede Kamér der Stai en-generaal. - Zitting van Vrijdag den 5 jat. narij. y Bij dc refumtie der notulenhébben verfcheidene ledenop gfond van ifr, 8 van het reglement voor de vergadering, doen aanteekeuen, dat zij tot do op gisteren genomen decifiebetrekkelijk het niet infereren vari dén inhoud der adviefen van de leden in de notulen, niet hebben geconcurreerd. De centrale afdeciing lieert haar aigemeen verfiag gedaan op de door Z,

Middelburgsche Courant | 1816 | | pagina 1