MIDDELBURGSCHE COURANT: No 15. Zaturdag den 28 Mei. beLgien. ITALIË N. T\ ILAAN den 9 wei. De koning van Nap-Is is eerst den 28 apri! van Dologna XVJL vertrokken, om, verzeid van den marquis de Gallo, naar zijne daten terug te keeren. De onlusten, die iri de beide Abruges onlangs plaatsgehad hebbenfchijnen van geen verder gevolg geweest te zijn. Door geheel Italien is het gerucht algemeen, dat de Paus zich naar Parijs begeven zal, om Lodewijk XVlil te kroonen. Het Eogeiseh fregat, dat Napoleon naar Elbaheeft overgebrngtheeft, vol- gens brieven uit Genua, vierdagen voor die haVen gekruistalvorens zich naar Elba te begeven. Een Engelsch frpgat-kapitein die voor Genua lagen bij die gelegenheid aan boord van eerstgemeld fregat geweest is verhaaltmet Bonaparte gegeten, en hem zeer opgeruimd gevonden te hebben, fprekende deeds veel van de wisfeivallighedeo van Europa. .Na zijne komst op Elba zon Bonaparte den generaal Rertrand die hem verzeid heeft, tot minister van bin- nenlandfche zaken benoemd hebben. TURIN den 10 mei. De graaf van Bubna is hier eergister aangekomen. Gister en heden zijn hier vele Oostenrijkfche troepen binnen getrokken. In eene proclamatie, door den prins van Schwartzenberg in naam der geal lieerde Mogendheden uit Parijs, onder dagteekening van den 15aprilaan dein. gezetenen van PiemontSavoijen, Montferrat en Nizza uitgevaardigd en thans alhier afgekondigd, wordt aan dezelve aangekondigd dat zij onder hunnen wet tigen fouverein, Victor Emmanueldaan terug keeren; dat, in deszelfs naam. voorloopig de Oostenrijkfctie troepen die landen bezettenen zij in afwach ting van deszelfs komst, door eenen militairen en eenen civijen gouverneur bedunrd worden zullen, De luitenant-gene-aal von Bubna is voorts tot mili tair, en de graaf van St. Marfan tot civiel-gouverneur verklaard, en voorts eeüen regenngsraad Van 6 leden benoemd. DUITSCHLAND en aangrenzende RYKEN. FRANKFORT den 16 mei. Deke'izervan Oostenrijk, die bepaaldelijk van de reis naar Engeland afgezien heeft, om onverwijld naar zijne Raten terug te keeren, wordt vpor het einde dezer maand op zijne terugreis.in Munchen ge wacht. BREMEN den 17 wei. Ten aanzien van Noorwegen fchijnen de zaken nog niet gevonden te zijn, en prins Christiaan te willen volhouden. Onder- tusfehen is inwendig dat land zeer verdeeld geraakt. Eene aanzieneli'ke partij fchjjntonder zekere bedingen, voor de vereeniging met Zweden te zijn; eene andere wil eene volksregering invoeren; de derde partijwelke men die van prins Christiaan zou kunnen heetetifchijnt de talrijkfte en mag- tigfte doch zij is het niet in alie opzigten eens, want een gedeelte derzeive wil eene biijvende affebeiding van Denemarken, en vordert dat prins Chris tiaan van zijne aarfpraken op den Deenfchen troon afiiand doe. De DeenfcheZweedfehè en Harifeatifche troepen zijn in vollen terngtogt naar deze drefcen. Nog deze maand moeten de eetfte op Deenfchen bodem terug gekeerd en de andere zich op de Deenfche grenzen, met de armée des generaals Bennigfen vereenigd vinden. Men wil, dat de kroonprins van Zwe den over de gezamenlijke magt op de Deenfche grenzen wederom Het opperbe vel hebbenen in Hamborg zijn hoofdkwartier vestigen zalen men voegt er btjdat hij tot zoo lang Denemarken aanzijne verbintenis zal voldaan, en Noor wegen aan Zweden geleverd zal hebbeneenige Deenfche p!aatf;n bezetten zal. De tijd zal fpoedig leeren wat er V3n deze geruchten zij. BREMEN den 18 mei. Gedurig komen hier met het invallen van deti nacht franfche beambten en douaniers uit Hamburg aan en met het aanbreken ven den dag vertrekken dezelve weder. Verfcheide oflicieren welke dit ver zuimd of ornoodig gevonden hadden zijn van het gemeen en de militairen tor h t hanoverscb legioen bchoorende, mishandeld geworden, De definitive ontruiming van Hamburg fchijnt nn weder uitgefleld te Zijn, immers de eer ite kolonne franfche troepen die reeds zoo lang gewacht is en ter ontvangst waarvan men reeds de noodige toebcreidfelen had gemaakt, is nu tegen deh 3 junij aangezegd. De Duitfchers, Hollanders en Italianen, welke zich bij bet gemelde garnizoen bevinden, worden onifiagen, doch men trekt hun de monteringen uit er duurt h n zonder reisgeld wegzoo dat zij dagelijks ii een beklagenswaat«igen rotdand alhier pssferen. Mej) verzekert Reeds zeer lleilig dat Davonst gearredeerd is en zich in een laticihü') buiten Hamburg bevindt alwaar hij bewaakt wordt. Mpb wil dar zulks gr.xitendeels aan den baron von Stein moet toegefchreven worden, en w<d op de voidering van eénige-pruisfifche onderdanen, welke zeer aanmer- keliiR foitimen bij de bank van Hamburg «verloren hebben. Reeds zijn er twee prui-li'fche bankiers aia gedeputeerden uit Berlin in Hamburg gearri veerd, welke eene voorloopige vordering van 48000 thafers geliquideerd heb ben. Davonst zoude reeds eene fom van 3 millioenen (waarfchijniijk fran ken) aan gemunt geld en anderhalf miilioen in baren hebben aangewezen, wel ke hij uit de bank- geligt en als zijn bijzonder eigendom bij fommige bankiers in Hamborg gedeponeerd had, Dit zoude echter geene verandering in zijnen fbeftand te weeg brengen, alzoo men van den kant der geallieerden eischt dat hij alles terug-zal geven wat hij op eene, met het regt der volkeren drijden- de wijze, uit de bank gehaaid beeft, en daar men weet dat hij zeer lijk is, vocot men hoop dat men een aanzienlijk gedeelte van het verlorene met vrucht zal kunnen reclameren. F R A N K R Y K. PARYS den 17 wei. Bij een koninklijk befiuic van den 15 dezer, worden voorts alle de consents van 1815, het zij dezelve onder de vanen ot reeds naar huis gegaan zijngeaotorifeerd om in den fehoot hunner familien terug te keeren. Alle andere foldaten die federr de omwenteling gedefetteerd zijn, worden daarbij verklaard in daat van afwezigheid met bepaald verlof; terwijl tevens de minister van oorlog gelast wordtom aan die genen derzeiven die daarop regt hebben, hun geheel ontflag te geven, en de overigen opteroepen om binnen eenen te bepaleu tijd naar hunne korpfen urug te keeren. Bij een ander be fluit van den 6 dezer zullen de brigade-generaals de be naming van veld-maa;fcha!kenen de divlfie-generaals die van luitenant-ge neraals aannemen. Volgens de laatde berigteu uit Italien heeft de Patis den 10 dezer, verzeid van het heilige collegiezijnen plegtigen ingtogt in Rome moeten doen. PARYS den 19 wei. Monfcigneur de hertog van Orleans is van Sicilien re Paijs aangekomen en aan het hótel Grange Bateliêve afgedapt. Hare koninklijke hoogheid mevrouwe de hertogin van Orleans wordt mede in deze hoofdftad verwacht, en zal denkelijk voor een tijd het aartsbisfehop lijk paf-i- betrekken, dat thans ledig is, daar de kardinaal Maury het den 37 heeft moeten verlaten. Keizer Alexander heeft, eenige dagen geleden, het kasteel van St. Leu bij Montmorency bezocht, en aldaar het middagmaal gehouden met de gewezene keizeiia Jofepntne, den gewezen onder-koning van hallen- Engenius en de ge wezene koningin van Holland Hortenfia. De koning van Pruisfen heeft aan alle dé vrijwillige jager-korpfen Zijner ah tr.ée hun ontflag, gegeven, Outelbaar zijn de gedane diensten van de gemeldé korpfen, welke allen uit de eerde en fatfoenlijklle jongelieden van Pruisfer! famengeftehi waren, en die allen, door dé zuiverde vaderlai.dlth-liefde ge. drohgen de wapenen opgevat hebben. De generaal Carnot, vporheen commandant van Antwerpenen de adrriiraai Verheuil, hebben de eer gehad aan den koning vo- rgedcld te worden. De heer Jofeph Hamony Neef van den patriarch van Jerusalemoud groot-toimeester te CM-o en vervolgens chef-d'escadron der Janitfarenis tot kolonel commandant vin het korps Mameiükken, in dienst van den koui'n» varl Frankrijk, benoemd. Op dit oogenblik worden Slle de gevangenisfen bezocht door fubdituten van den procurenr-generaal bij het koninklijk geregtshof van Parijs, teneinde naar de reden der arrestering van eiken gevangenen te onderzoeken. Men heefc reeds ongehoorde misbruiken ontdekt en te Bïcêtre een aantal mènfchen gevon den die a'leen op willekeorige ordersfomwijicn zelfs in bianko getéekend aldaar in hechtenis waren. Men verzekert dat, volgens da bepaling van de organifatie der armée door Z. M. vastgedeid het getal der troepen van alle wapenen Op den voet van vrede 220,000 man zal bedragen. Er zullen acht regimenten artillerie te voet en zes regimenten rijdende artillerie zijn. De vrede, zegt elk een is geteekend, en èlk meent dit zeker te weten; men voegr er bij dat dezelve nog niet bekend gemaakt is otti dat men de ra' tificatie van den prins-regent van Engeland wachc. Dit zijnvolgens de ge ruchten de voorname voorwaarden van het tractaat dat alle natiën gelukkig maken moét: Frankrijk krijgt Guadeloupe, Martinique en St. Domingo mee Is!e-de-Frsnce terug, en zal twee kantoren op de kust van Malabar en Coro- mandel hebben; de helft der fchepen efl der artillerie, in de door de Geal lieerden bezette pfaatfen gevonden, zal aan hetzelve terug worden gegeven. Men Iaat het een gedeelte van Belgien behouden, en alle de landen in zijn grondgebied begrepen. BRÜSSEL den 1 mei. Het pruisfifche leger-korps, door den generaal Bnlow gekommandeerdbevindt zich deeds in Vlaanderen; hetzelve is voor- namelijk in den omtrek van Gend gekantouneerdalwaar genoemde generaal zijn hoofdkwartier gevestigd heeft. Eenige regimenten landweer alleen heb- ben tot nog toe de armée verlaten ten einde zich naar gene zijde des Rhljns te begeven. De geheele faxtfche armée, de korpfen van Thielman en Lut- zow daaronder begrepen, is thans in beweging om naar Dnistschland terug te marleberenzij zal hare verdere ïndrnctien bekomen zoodra zij op den reg- teroever van den Rhijn zal aangekomen zijn. Sedert eenige dagen hebben er weder bloedige tooheelen plaats gehad fos- fchen de pruisfifche troepen welke nog binnen deze dad zich bevinden en de belgifche foldaten er zijn oneenigheden ontdaan, waarbij men var. weers kanten met eene hevigheid gefïreden heeftdie in de daad te betreuren is. Bij zulke gelegenheden vallen er altijd dooden en gekwetden en de dille rus- jige inwoner mag zich gelukkig rekenen ais hij er niet mede liet fl'acbtoffer van wordt. Eenige dagen geleden heeft er voor eene caferne welke door belgifche troepen bezet was, een zeer hevig gevecht plaats gehad, waar bij men uic het klein gemeer op eikanderen vuur gaf. In deze moeilijke om Han digheden heeft de militaire autoriteit alle die kracht en wijsheid aaD den dag gelegd welke men van dezelve konde verwachten, ten einde aan deze als her ware nationale oneenigheidweike de grootde onheilen Zonde kunnen na zich liepen, paal en perk te dellen; alle de pruisfifche troepen die zich nog in deze dad bevonden, zijn met de meeste haast naar Wezel vertrokken, De generaal Buiow is hier gisteren avond aangekomen om met den'gouvpr- neur-generaai te beramen, op welke wijze zijn korps den marsch naar den Rhijn zal aannemen. VEREENIGDÈ NEDERLANDEN, 's GRAVENHAGE den 22 mei. Bij beflnic van Zijne Koninklijke Hoog heid den Souverein, van den 29 april, is bepaald dat provifioneel over dit loopende jaar almede zullen worden geobferveerdhet decreet van den 27 fepteuiber 1808, houdende een tarif, naar hetwelk de gezegelde confentbil. letten, ten behoeve der branders en distelateurs, bij de aangifte van de door hen ter molen te zenden granenzullen worden uitgegevenen liet decreet van den 9 november 1808, waarbij aan de tappers is toegedaan de inöag van 8 fiesfehen of drie doopen van andere tappers of particulieren mits verzelif vawjeen vrij confentbillet. 's GRAVENHAGE den 24 mei. Volgens ingekomen berigten is Z. K.H. onze Souverein zaturdag den 2t ten halfeen ure, op den Middagingoe- den welfiand te Brasfel aangekomen, van waar Hoogstdezelveom half vier urennaer Parijs vertrokken is. De fecrefaris van (bat voor de financiënals Belast met de executie van de wet, door Z. K. H.onzen geëerbiedigde!) Souverein, op den 14 der thans loopende maand gearresteerd, tot berdel der nationale fchuld, en het vindei) der benoodigde fondfen tot IRjving van 's Lands kas, brengt, bij deze, ter kennisfe van dien het aangaat: Éerjlélyk, dat, aanvankelijk met den eerden der sand'aaude maand junij op de onderfcheidene kantoren, dagelijks, (uitgezonderd de zon- en feestdagen) 2s! worden gev.-ceerd tot het aannemen ter infehrijvingen in dë negotiatie, bij wijze van anticipatieingevolge art. s6 der bovenaangehaalde wc-topenge." deld, te weten.- (onder anderen) ten kantore van den ontvanger-generaal van Stapeie te Middelburg, Ten tweedendat op de voorfchrevene* kamorei) kosteloos zulten kunnen' worden verkregen de blanco exemplaren der inteekenings-biij-'tten waarvan de deelnemers in de voorfchrevene negotiatie zich zullen moeten bedienen wordende alhier, ten overvloede herinnerd dat de infehrijvingen niet mindcf dan tót honderd guldens, en deeds Jhec' ronde fom men van honderd guldens opklimmende, zullen worden aangenomen. Ten derden, dat, dadelijk bij de inschrijving, en het fourriisfement der vjjf ten bofuferd van het ihgefchreven kapitaal, of zoo veef meerder als da belang, hebbenden zallen verkiezen alsdan op te leggen, ingevolge art. 30 der wet, .door de bovengenoemde ontvangers aan d'é.deeltièmers' almede kosteloos zullen worden afgegeven infehrij vings-reuverfafenwaarop de gefourneerde fom zab worden afgefchreven, en Welke telkens, bij ieder fouruisfemetitzulten moe ten worden geproduceerd. Ten vierden, dat, ten gevolge van art. 32 der wet, de voorfchreveneonf. vangers zijn gekwalificeerd tot ne afgifte van reci-pisfeo voor de fom mewel ke in mindering of geheele voldoening der infehrijvingen in <jeze' negotiatie

Middelburgsche Courant | 1814 | | pagina 1