Vet KQöpingt van Meubelen en Effectenin de S- Tansstractc by S. B&ejS' DVnsilag 21 mey i8ij en volgende dagen 's morgens ten negen en 's naer-middags ten twee uren zullen door eenen grcffier van vrede ten steri'liuyzc van wyleut de vrouw douairière Dvsfontaines, in de S. Jansstraete by S. Baefs in Gend, publiquelyk verkocht worden alle deszelfs acbtergelaetene Meubelen en Effecten besiaende in stoelen tafels, bedden, commoden, liassen, naclu-tafels spiegels, printen, scliilderyenpluymen-bedden matrassen, sargien en spreeëngroo'c quantiteyt kleederen en lynwaed, serveeten, hammelaekens en gtmiy- nen yzere schouwen, stove, jagt-confoir met oven, vee! koper, tin yzetvverk, dry vacben item eene partye kanten, oude juweeien en twee riete stokken, goude appels, en meer andere effecten. Pachthoven en Koorn-water-molen te hutten tot Oordeghem. en Melsett. l\/f En presenteert uyt'er hand te pachten, om met Kerst-avond i8n IV 1 in het gebrnyk te komen, i.° een alderschoonste Pachthof, binnen de commune van Oordeghem voor dezen land van Aelscgenaemd het Hof te Landeghem groot onder alderbeste Zaeylanden Meirschen Geweed en Bosschen 43 hectaren, olte 34 bnr.derec. 2." Eenen wel-gekalar.ten Koorn-water-molen binnen 't zelve Oorde ghem dicht tegen den kasseyde-weg van Gend nae Brussel met de medegaeude Landen en Meirschen groot 7 hectarenofte 5 bunderen. 3.0 Binnen'Melseneen alderschoonste Iiof, groot onder Landen, Bosschen Geweed en Meirsch zS hectaren ofte 22 blinderen. De gene gaedinge hebben tot het pachten der voormelde Goederen vermogen hun van stonden-aen ie adresseeren aen d'heer Constant Ma el- camp in de Bisschopstraete tot Gend ofte aen zyt en ontfanger de Sae- glier tot Vurste cauton van Oosterzeele. DAt men publiquelyk aen de meestbiedende zal verkoopen met het houden van twee zitdagen van 14 tot 14 dagenin d'herberge de Zwaenevoortyds het wethuys tot Meerelbekedies den eersten zitdag t-i den instel zal dienen zaterdag den 23 mey, en den tweeden tot het t' ,/olyf den s juny )8lt, t'elkens ten vier uren naer middag onder den eersten koop eene partye Land gelegen tot Mntite op den Bekerick- Icauter groot 244 roeden oilde maete genaemd het Berken-stuk. II. koop eene partye Land gelegen als vooien tot Munte, ontrent den meulen groot 105 roeden, genaemd de Vtldpoorte. III. koop eene partye Land gelegen op Baygem-kauter aboutee- fende zuyd den voetweg var. Gaveren, groot 109 roeden. IV. koop, eene partye Land, gelegen op den zeiven kautergroot iqS roeden, aboutcerende zuyd den pontweg. V. koop, eene partye Land, gelegen als vooren groot 120 roeden, doorsneden met den voetweg. VI. en laesten koop, eene partye Land op Munte, genaemd Aerltens- ïtraetjen ontrent den meulen groot 202 roeden alle in pacht by bo- «lifacius Herman volgens nowriale voorwaerde exptreerende Kerst avond 1813. Breedei ingevolge de conditiën van verkoopinge berustende in de ge melde herberge en ten comptoire van den noLaris Charles Amotne Eu gene de Vinck tot Gend in het Gewat. DAt men met het houden van twee zitdagenwanof den eersten tot den instel dienen zal woensdag den 22 meyen den tweeden tot het absolut verblyf 15 dagen daer naer wezende donderdag den 6juny 1811 t'elkens ten een ure r.aer middag, ind'herberge genaemd den Keyzer, by de kerke tot Sleydinge, bewoond door jan Bauwens, absolut verkoo pen zal eene schoone patrimoniële Hotstede met aengenaem huys van plaisauce boomgaerd en hovingen, rond in buyten-gewoone schoone wallen, benevens circa 117 genieten schoone landen, bosschen en meir schen alle gelegen binnen de prochie van Sleydinge te weten 96 ge meten t'ecnen bïokke op den witten-moer tusscben de Witte-moerstraete en de Boschstraete waer op het huys van plaisance en hofstede staet, en circa 21 gemeten niet verre van daer in den wyk de vier Huyztn- gebruykt by Bernard de Walsche en verscbeyde andere verdeyld m 48 koopen met reserve van accumulatie. Breeder volgens de conditiën van verltoopinge en plakbrieven, berus tende ter inspectie van een ider zoo eer gemelde herberge als ten comp toire van den oud-notaris Martens, in de Waeystraete tot Gend. Nota. Bernard Grypdonck, woonende aen den ingang der dreve van •t buys van plaisance en hofstede zal danof aen de liefhebbers den aeitwys doen; op de zelve goederen staen circa 2100 schoone wei-was sende zoo eylsen als abeelen boomenmidgaeders 1400 tronken. Charbon de terre anglais et Navire a vendre d Calais It lundi 27 mai 181 a dix heures.du matin. LE conmiissaire de marine chargé du service a Calais, fait savoirque le lundi 27 mai 1811 a dix lieures du matin il vendra, dans l'ttne des salles de l'hótel-de-villeen presence de monsieur le receveur prin- cipa des douanes, le brick anglais the Willam, et sa cargaison prise faite par te corsaire It Furetn.° 2 capitaiue Huret dit Broquant, ar- inaieur M. Merlin-Dubrceuilde Boulogne consignataire CUoisnardde Calais. CARGAISON. Environ 2000 hectolitres Charbon de terre anglais. Ce Navire, gréé en brick, a de tête en lête 66 pieds de ban IS pieds et de creux 10 pieds 8 pouces; son gouvernail sa barre et t rotte l'habitacle dans son capot de chambre ses pompes garnies 1 cabestan et 1 vireveau garnis 1 foyer et 1 chaudière en fer1 clia- loupe, t canot, 6 avirons et 2 gaffes. S'adresser pour les informations et pour voir l'inventaire chez Chois- nard a Calais. Le commissaire de marine chargé du service signe Govs. Remarquable patrimoniSelt Hofsteden Landen vette fVzyden Meirschen en Bosch te koopen BEstaende l.° in eene schoone en beplante wei-bebouwde Hofstede van ouds genaemd het Pauwhof, met 27 hectaren 60 gemeten aller beste tatwe-landen 2.0 dry-en-twintig hectaren 50 gemeten vette Weyden 3.0 twee hectaren, 4 gemeten 150 roedenMeirsch alle ge- staen en gelegen binnen de conmiunen van Eggewaertscapel en Steen- kerke ter reserve van 5 hectaren, 10 gemeten 310 roedenvette Wey den gelegen binnen de commune van Lampernissecirca eene ure van Dixtnuyde alle in pacht by Pieter Vlaeminck, ten 2702 francs 22 cen- timen ofte L 248.5-4 gr. courant 'sjaers boven alle lasten en het onderhoud der edifkien tot Baefmisse 1811 4.0 eene partye Land, gelegen binnen de commune van Loo beplant met vele wei-wassende olme boomen, patlende aen d'liofstede van d'heer Bouchaut in pacht by de weduwe Mabieu a 21 francs 76 cemimen ofte L 2-0-0 courant 'sjaers, tot Baefmisse 1811 5.» eene wei-bebouwde Hofstede, van ouds genaemd het Goed te Beaulieu groot met de landen bosch en Meirch al t'eenen blokke tot 13 hectaren, ofte 10 bunderen, gestaen en gele gen binnen de commune van Lauwe een qunrtier urs van den steenweg ran Meenen nae Kortryk in pacht by Pieter PlaOCkaert, ten 634 francs 02 centimes, ofte L 58-6-8 gr. courant 's jaers boven alle lasten en tet onderhond der edilicientot Baefmisse 1812. Den instel van deze Goederen zal gebeuren op maendag 27 mey de verhooginge op maendag to juny en bet absolut vtrblyf op maendag 24 juny i8n ten dry uren naer middag, in het hotel hei Daeniberd, bewoond by d'heer Charles, tot Kortryk. De conditiën van verkoopinge benevens de gedrukte plakbrieven en titels van proprieteytberusten ten comptoire van den ontfanger Lamme, Op de llontleye, n. 0 443 iu Gend. Nota. Men zal aen de ltoopers alle gemak van betnelinge geven. üaw zullen instel- en wyn-peaningen te winnen zyn. Pdtrmonieel schóón Huys en Rente binnen de commune van 'themscht te koopen. !\/J Et het houden van twee zitdagen, van 14 tot 14 dagen, en eenen IVl superal.ondantindien men bet goedvind, dies den eersten tot den instel zal dienen maendag 27 mey 1811 en den tweeden tot liet verblyf fnaendag 10 juny naer dien, t'elkens ten twee uren naer middag in a'herberge genaemd Hemelryk, bewoond by sieur J. de Pillecyn op de .-.asteeistrnete tot Themsche publicq verkoopen zal de naerschrevene tloederen i Eersten koop een Hoys Stede en Erveonlangs uyt den grond nieuw l ebouwd zoo het zelve gestaen en gelegen is tot Themsche op de plaetse hebbende vier groote beneden-plaeisen met eene keuken, waschhuys, zes boVen-plaetsen spacieusen kelder, loode pompe regen-bak, stal- Pngen en basse-cour, groot 2 aren, van den eenen kant gehuysd myn- ..eer Goossens en van den anderen mynheer Poplemont, actuëelyk ge- tccupeert by den heer pastor van het zelve Themsche. II. en laesten koop eene Rente ten kapitaele van 3628 francs 12 rentimen ofte 2000 guldens courant, croiseerende a 5 par centen in ias van betaelinge binnen de vier weken naer den valdag te gestaen niet vier geld voor geld ten laste van sieur Frans. Dnerinck en kin deren tot Themsche, hebbende een bezet, ten minsten dry dobbel der Rente, volgens d'acte constitutie, gepasseert voorden notaris Reynaerts tot Themsche, in date 13 mey 1811 behootlyk geënregistreerd en gtïn- scribeerd. Alles breeder en ingevolge de conditiën van verkoopinge t'elks in spectie berustende zoo in de gemelde herberge Hemelryk als ten comp toire van den practizyn de Weirt, tot Calcjien deze verkoopinge di- rigeerende. Schoone Huy\en en Renten te koopen binnen Gend. DAt men publiquelyk aen de meestbiedende zal verkoopen, met het houden van eenen superabondanten zitdag die plaetse zal hebben vrydag 24 ntey i8uin de afspanninge de halve Maene in den Hoyaerd, tot Gendbewoond by sieur Buyse ten dry uren naer middagonder den eersten koop een schoon groot Huys Stede en Ervemet grooten hof, reniisen, stallingen en pak-huyzen, komende van achter op het water hequaem tot het houden van koetsen en peirden gestaen binnen de stad Gend ten voorhoofde op den Steendam geteekend letter F n.° 287lest gebruykt geweest by Mr. Clavareau, en alsnu ledig staende, zoo dat den kooper seffens kan komen in het gebruyk met het tellen van zyne koop-somme, op welken voor eerste betaelinge zal valideeren een kapitael van dry duyzend guldens courant daer op bezet; onder den tweeden koop, een schoon Huys, Stede en Erve, met alle zyne ap- en dependentienschoone spiegelsaerd-wortel en nagelvastgestaen en gelegen binnen de stad Gend ten voorhoofde op den Poel geteekend letter On." 243aen d'eene zyde gehuysd d'heer Lemaieur en den avocaet de Bruyne en van d'anderfc zyde sieuc Speelman - Drieghe van achter met den hof komende op het water, lest bewoond geweest by wylent den doctor Bauwelcers en alsnu ledig staende zoo dat den kooper seffens kan komen in het vry en liber gebruyk met het tellen van zyne koop-sommeop welke voor eerste betaelinge zal valideeren het kapitael van eene rente daer op bezet vau duyzend ponden gr. wisselgeld, croiseerende a vier par cent, courant voor wisselgeld. III. koopeen HuysStede en groote Erve zoo het zelve met alle zyne toebehoorten appendentien en dependentien aerd- wortel en nagelvastgestaen en gelegen binnen Gend ten voorhoofde op d'FIoogstraete by de leugemeetevan ouds eene brouwerye en alsnu eene azyn-leggeryegeteekend letter A, n.° 47; aen den kooper zal voor eerste betaelinge valideeren twee distincte erf-renten op den zeiven. huyze bezett'saemen L 550-0-0 gr. wisselgeld kapitaelscroiseerende a 4 par centcourant voor wisselgeld en noch eene leeninge op intrest 5 par cent van L 100-0-0 wisselgeld, exigible den 10 july 1814. Onder den IV. en laesten koop, eene bezette Rente van L 100-0-0 gr. wisselgeld kapitaels ten laste en verkend by sieur Francies van Moer- kerlte in Gend en aldaer bezet op een Huys en Erve in de Vinckel- stegetroiseerende 5 par cent, en betaelende binnen de .zes weken naer den v*Mag a 4 par cent, geld om geld. Alles breeder ingevolge de conditiën vgn verkoopinge die ter inspectie van een ider berusten zoo in de gemelde herberge de halve Maene in den Hoyaerd als ten comptoire van den oud-notaris Joseph Blommaertop het Sluyzeken, en ten comptoire van den notaris Charles Antoine Eugene de Vinck in het Gewat, beyde lot Gend. Patrimonïèelt Hofstede Landen en Meirschen op Oostakker te koopen DAt men met het houden van twee zitdagen, dies den eersten "toe den instel dienen zal woensdag den 29 mey 1811 en den tweeden tot het absolut verblyf veerthien dagen daer naer wezende den iï juny t'elkens ten dry uren naer middag, in d'herberge de goude Poorte, buyten de Dampoorte der stad Gend publiquelyk en aen de meest biedende de tiaeste verkoopen zal te weten Eersten koopde groene en drooge katheylen van eene Hofstede gestaen en gelegen binnen de commune van Oostakket, dicht by S. Amands- berg met het recht van cyns wezende twee-woonste met schuere ea stallinge op eene partje landcompeteerende de bienfaisance van Gend paelende oost sieur Francies Claeszuyd mynheer den avocaet Serlippens west de straete, noord de weduwe Joseph Burinck en de bienfaisance van Gend groot 18 aren 56 centiaren ofte 125 roeden. II. koop, eene partye Land en Meirsch gelegen als de voorgaende in de oost-gavers paelende noord de volgende partyeoost Francies van de Cotte zuyd Jooris de Cleeremaekerwest d'hoirs Jan de Co- nitickgroot 47 aren 53 centiaren ofte 320 roeden. III. koop eene partye Land en Meirsch ook gelegen als de voor gaende, in de oost-gavers, paelende noord den weg, oost Francies van de Cotte, zuyd de voorgaende partyewest Jan van den Berghe grooc 63 aren 57 centiaren 428 roeden. IV. koop, eene partye land, gelegen binnen de voornoemde com mune van Oostakkerop Slooten-kauterpaelende noord d'hoirs myn heer Piers, oost de Veld-baene, zuyd Francies de Vos, by gebruyke west de neêr-meirschen groot 34 aren 31 centiaren, 231 roeden. V. koop, eene partye Land, gelegen als de voorgaende, paelende noord Francies de Vos bv gebruyke oost de veld-baene zuyd Pieter Fierens, by gebruyke, west de neêr-meirschen, groot 22 aren 72 cen tiaren ofte 153 roeden. VI. koop, eene partye Land, gelegen als de voorgaende, paelende noord Pieter Fierens by gebruyke oost d'hoirs Jan de Coninck by gebruyke, zuyd Francies de Vos, by gebruyke, west de veld-baene, groot 40 aren 10 centiaren 270 roeden. VII. koop, eene partye Land, gelegen als de voorgaende, paelende noord de weduwe Amandus van de Velde, by gebruyke, oost de veld- baene, zuyd Francies de Vos, by gebruyke, west de neêr-meirschen, groot 56 aren 44 centiaren ofte 380 roeden. VIII. Uosp, eene partye Land, gelegen als de voorgaende partye, paelende noord Jan de Meyerby gebruyke oost de veld-baenezuyd mynheer Cardonwest N. Ryckboschby gebruykegroot 15 aren, 33 centiaren, 83 roeden. Alle de voorschrevene Goederen in pacht gebruykt by Jacobus Rottier filius Lieven tot Oostakker, met voorwaerde tot Kerst-avond eerstko mende 1811 in advenante van dertig ponden gr. courant 'sjaers, boven alle de lasten en contributien. De gene ónderiusschen van de conditiën van verkoopinge gelieven on derricht te zyn, ltonnen hun adresseeren aen den avoué de Lange, woonende "P s- J«Qbs«Nieawsiraetedeze verkoopiage dirigeerejidef

Middelburgsche Courant | 1811 | | pagina 3