Te MJ-ncfXBO&G by de Weduwen W. en J, e t 5 -3 3. A 2s A- tenter dier zaahe gevallen, ter tauiatie en möderafie Van deti R«rd, (het zy van Discipline óf Appél.) Art. 27. Üe Auditeur zal by zyne Conclude van Eischmoeten voegen alie de Verhoeren Btwyzen en verdere Stukken welke tot de zaak maar eenige betrekking hebben en of tot bezwaar, of tot verligting van den Befchuldigden zouden kunnen dienen en van dat alles moeten maken, en by het Proces moeten voegen een Inventaris Stukkenwaarop alle de geproduceerde Bewyzen en ver dere Stukken kortelyk befchreven en met hunne Letters en Num mers zullen moeten gemeld zyn,- ten einde by dén Raad vanDisci- pliue, op alle byzonderhedenhet noodig reguard zoude kunnen Worden ge (lagen. Art. 28. Wanneer de Raad Van Discipline of van Appéleenige tterfoonen, geene Leden der Gewapende Burgermacht zynde tot Getuigen noodig heeft, zal zy dezelve by Requifitorien door den Burgerlyken Rechter, waaronder zy gezeten zyn, doen citeren, en zal de Burgerlyke Rechter die citatien doen exploifterenniet alleen, maar ook dePerfoonen, die onwillig mogten zyn, om, ais Getuigen voor bovengemeldellaaden te compareren, daartoe moeten conftïngeren. Art. 29. Indien eenig Lid der Gewapende Burgermacht, door eenen aan hem ge.fubordrneerden in dienstzaken gedisöbediëeerdj tegengefproken gefchoiden, gedreigd, geflagenof anderzins mis handeld zyn mogt, zal het getuigenis van den aldus beledigden Of ficier of Onder-Officier koor volledig getuigenis wordei gehouden indien de getuige, naar rechten irreprochabel is. Art. 30. Mie draf, uithoofde van dit Reglement bepsaid, als zyn de alleen gericht tegen de inbreuk op de behoorlyke Discipline, neemt niét weg de bevoegdheid van de publieke Aanklager der Plaats, om, voorzoo verredaar mede geconneéteerd zyn gemeene delidten welk in iemand geene Gewapende Burger zynde, ook zouden draf baar wezen, het recht van het BataafTcie Volk te handhaven. Art. 31. In zoodanige gevalle, waar in de publiekeAanklager vermeent te moeten ageren zal hem zulks door geen Rtad van Dis cipline kunnen worden betwist, onder prajeext van overtreding te- gens Discipline; maar zal zelfs deverdagte Perfoon lyaldiende- zelvereeds by de Gewapende Macht ih arrestof bewariigmogtzyn genomen, dadelyk aan den Burgerlyken of Criminelei Rechter, die zulks vraagtworden üitgelevert, onverkorthetrechtvan den Raad van Discipline, om zich bezwaard vindende over zooda nige Burgerlyke of Criminele Rechter, of Rechtbank te beklage aan het Departementaal Gerechtshof waar onderdezeive behoort. Art. 32. Indien een Proces voor den Raad van Discipline, in dien (laat gebragt is dat daar op een Vonnis kan worden geveld, zullen de Leden eerst deliberérender, eri dan adviferender wyze daar over befoigneren. Art. 33. Jn het delibereren, zullen zy met eikanderen over het geval, en deszelfs verlichtende En verzwarende omftandigheden fpreken, en hunne bedenkingen irt confideratien aan eikanderen communiceren, om in het decideren op alles Wat er voor en te gen is, te beter gevat te zyn. Art. 34. In het decideren ial élk zyn Stem uitbrengen het zy zot abfolutie of condemnatie zoo als hy in gemoede, en naar zyn beste kennis overeenkomftig de Wet, zal oordeelen verplicht te zyn. Art. 35. Door iederen Raad van Adminillratie en Discipline wordt een geweldige Provoost aartgefteid; welke aan denzelven als Bode ten diende (laat, de citatie en verdere dienden van dien aart verricht, en zich gedraagt naar de InftruéUe door den Raad voor hem gearredeerd. Het Vertegenwoordigend tigchaém bepaald op Voordragtvan het Uitvoerend Bewind, het Traélement van'ever.gemelde Pro voosten. K A P I T TEL VI. Over Sent'ehtieh en Appel. Ar', 1. Alle Sententiën zullen motten behelzenden Voor- en Toenaamden Ouderdom en de Geboorteplaats vati den Befchuldigden, mitsgaders de Charge welke hy by de Gewapende Burgermachten de plaats waar hy die bekleed,, als ook de plaats, waar, en den datum wanneer, dezelve Sententiën zyn geveld. Art. 2. Alle condémnatoire Serftentiênzullen verder moeten inhouden de misdaad wöar 'aan de Gecondemneerde geoordeeld isjfcbuldig te zyn, -met allé de omffiandigheden derzelyezoover- je die voor erke-nd.of voor bewezen zyn gehouden, en de draf waar in de Gecondemneerde verwezen is, benevens Condemnatie in de kosten ter dier zaake gevallen, daar en boven zullen de Vonnisten van Casfaticjmoeten inhouden, dat de Gecondemneer- de (byaldien hy moge goedvitjden te appelleeren op dato van 't geflagen Vonnis word gèftifpéndeerd in den Dienst. Art. 3. In de Vonnisten waar by de Befchuldigde van deaangö- teigde misdaad geabfolveerd wordt, zai men kunnen voldaan met! alleen kortelyk té melden de misdaad waar van de beklaagde be- fchuldigd en gerefolveerd" i's.- Arr. 4. AI!é"Condëmns-(oire Vonnisfen welke niet voor Appel vatbaar zyn, ,z,u!len dadelyk na dat dezelve zyn gearredeerd, me6 .opene deuren gepronuiuiëerden vervolgens ten fpoedigden ter executie gelegd worden, ten weiken einde de Commandeerende 'Officier van het Batailïpii of minder Corps, waar toe de Gecon- demneerde behoorddenzelven dadelyk, na daartoe, aanfehry- .ving van den Rand van Discipline ontfangen te hebben, met een Detachement, of op eene andere wyze, naarde Provoost de Sen tentie daartoe drekkende zal doen brengen. Art. 5. Iemand zich aan zoodanig een misdryf fchuldig maken de, dat by verdiend met infainie te worden gecasfeerd, zal daar san altyd verknogt Zyti voldrekt Verlies van het Stemrecht, en dé Gecondemneerde tevens verdoken zy van alle recht tot eenigen Post; Bediening of Beneficiehoeookgenaamden die bezittendedaar van dadelyk vervallen. En zal Copie van zoodanig Vonnis nadat het in kracht van gewysde gegaan en bekrachtigd zsl zyn, worden gezonden aan het Uitvoerend Bewind tot informatie Art. 6. Van alle Vonnisfen, waarby iemand wordt gecondem- neerd om gecasfeerd te worden, zullen de Gecondemneerdens kunnen appelleeren. Art. 7. Zulks zal ook kunnen gefchieden omtrent Vonnisfen waar» by iemand word geeondemneerd ,om twee maanden of langer by deti Geweldigen Provoost, 't zy met, 't zy zonder acces, te worden gedetineerd, of voor even langen tyd te worden gedegradeerd. Art-. 8. Ten dien einde zal zoodanig Vonnis, immediaat nadat hetzelve zal zyn gearredeerd, door den Raad van Disciplinemet opene deuren worden gepronuntiëerd en veivolgens Copie daar van worden gezonden aan den Commandeerenden Officier van bet Bataillon, tot het welk de fchuldige behoord, welke gehouden zal zyn, (by aldien zyn bataillon verfpreid ligt, en hy dus van dat Piaatfelyk Corps, geen Plaatfelyk Commandant ishetzelve aan den Commandeerenden Officier van dat Corps te doen gewor^ üè'n, weVitcr-verplicht zal zyn, om dadelyk na ontfang der Copie, en den Gecondemneerdenen den Commandeerenden Officier d<r Compagnie, waartoe hy behoord, voor zich te ontbieden; den Gecondemneerden, in prefentie van dien Officier, of indien de- zelve tot geen Compagnie behoord van een Officier naar zyn ver kiezing, het Copie-Vonnis voor te leezenen hem vervolgens te overhandigen hem tevens herinnerende en voorlezende het voorfz, Articüï, waarby hem het recht van Appél word toegekend. Art. 9. Indieu de Gecondemneerde daar van zal willen appél- leeren zal dezelve gehouden zyn, binnen agt dagen daar 11a van dat zyn voornemen aan den Raad van Discipline fchriftelyk ken nis te geven. Art. 10. De Gecondemneerde biftnen agt dagen niet appéllee- rende, zal het gellagen Vonnis ten fpoedigden worden ter execu tie gelegd, het welk ook zal moeten geobferveerd worden, by geflagen Vonnisfen in cas d'Appelwelke altoos zullen worden geëxecuteerd, door dien Raad, welke het eerde Vonnis in de zaak waar van geappelleerd is, heeft gewezen. Art. 11. Deze kennisgeving van 't Appél des Gecondemneerdes by den Raad van Discipline ingekomen zynde, zal daar van aar» teekening in de Notulen en achter de Sententie worden gemaakt en als dan de Sententien met alle de Stukken var. het Proces door den Raad van Discipline worden gezonden aan den Prefident van den Raad van Appél, welke een kort fchriftelyk bericht, hier vati aan den Collonel der halve Brigade zal zenden, daar in mel- dendfe de misdaad des Gecondemneerde, de flraf waar toe hy is geeondemneerd, en waar van by heeft geappelleerd, en voorts de Leden van den Raad van Appél ter Vergadering befchryven. Art. 12. De Raad van Appél zal beftaan uit den Raad van Dis cipline van een der drie Battaillotie Infanterie van iedere halve Brigade, welke elkander by jaarlykfche tourbeurten afwisfelen; zoodanig echter, dat de zaaken in Appél voor den Raad van een der Battaiilons geinftituëereook voor denzelven moeten worden ten einde gebragt, ai was de tourbeurt van een ander Battalion inmiddels ingevallen. Art. 13. By aldien e'ètt Vonhis, van het welk word geappelleerd, gewezen mogt zyn by een Battalionhet welk volgens de jaarlykfche tourbeurten, tevens Raad van Appél zouden moeten zyn, zal heC Appél gefchieden aan den Raad van Adminiftratie en Discipline van dat Bataillon, bet welk de voorige tourbeurt al Raad van Ap pél heeft gehad. Art. 14. Deze Raad zal op de oude en nieuwe bewyzen wel ken mogten wordenbygebragt recht doen, en zoo ipoedig raoog- lyk finaal termineeren. Art. 15. By zoodanige gevallen waar in de Gecondemneerde aan een der Leden van dezen Raad tot den vierden graad ingeflo- ten door Bloedverwantfchapof Swagerfchap mogt beftaan, zal zoodanig Lid alleen voor dat geval, door een ander van gelyken rang worden geremplaceerd, waar toe de verkiezing even als by de aanllelling gefchieden zal. Art. 16. Voor deze Raaden noch voor die van Disciplinezul len geene Praftizyns worden toegelaten en zal door dezelve om trent de wyze van Procederenalles moeten geobferveerd, wal dien aangaande voor de Raaden van Discipline is voorgefchreven. Art. 17. In de beoordeeling der onderfcheiden deliében, en de Straffen welke dezelve meriteeren, zullen zy als ook de Raaden van Discipline, zich reguleren naar den inhoud van dat Reglement, de aanwezig zynde gevallen, in overeenkomst of vergelyking met de by dit Reglement opgenoemde deliélen befchouwende en zal in alle gevallen de ftraf voor een gevioleerd Huisarrest beftaan in een ProVonstarrest, naarde cwnftandigheden. Art. 18. Wanneer een Vonnis van casfatiede claufule van Infa- mie behelst, zni hetzelve 7.00 veel de Infamie betreft, en het zy al of niet geappelleerd zy, mei alle de Procesfale Stukken, aan hét Departementale Gerechtshof, ter bekrachtiging moeten wor den gezonden; en by aldien de bekrachriging by het Gerechtshof niet mogt volgen, zal de Gecondemneerde zonder Infamie wor den gecasfeerd. Art. 19 Het Vertegenwoordigend Ligchaam behoudt aan zich de faculteit, om dit Reglement te ampliëeren, te expliceren ei te veranderen, zoo-en in dier voege als hetzelve zal vermeenetz te behooren, mi.i im in m 1m ■■ml «in 1 11 .ff y. 1 u 1pWnjmr«y ABRAHAMS, Boekmkoopfters -o 3 2» o at w '*2 5 3 p.- ar 7. p Tot Eerde Kapitein Gerardus de Wind. Tot Eerde Luitenant Anthony Reidlin. Tot Tweede Luitenant Juriaan Lebart .Wetter. Te VJisfingen. Tot Tweede Kapitein Adrianus Serlé. Tot Eerde Luitenant Samuel Bonnecroy Corbeleyn. Tot Tweede Luitenant Pieter van Zanten. nis van hetzelve en in 't vaste venrouwen vanaer- zelver harterlyke deelneming in myne droefheid ver zoeke ik van Rouw-brieven verfchoond te mogen Iblyven. vltssingén M. SUTHERLAND, den 14 Augustus 1799; Wed. w. weeks. Te MiDUMjtme by deWedowe W, en A fi R A H A M S Boekvt-ko'opfteri,

Middelburgsche Courant | 1799 | | pagina 4