eg-I- wyze .toegerold en in een fiuweelen zakje geworden-, het welk door voorfchreve Commislie aan de drie Kiezers uit iedere Wyk afzonderlyk word geprelénteordom door ieder derzelven daar tiit een billet getrokken te worden. Deze uitloting over alle twaalf Wyken ieder afzonderlyk verricht zyndeworden de billetten geopendterwyl de genen op Wier uitgetrokken billet het woord Kiezer gefchreven ftaat, als effeétiva Kiezers aanblyven en fungeren zullen. 3. Onder de aangeblevene Kiezers zullen geene Perfoonen mogen zyn, die elkander' in Bloedverwnntfehap of Zwager- fchap beftaan in den derden graad jmgeflotenen dus by vootbeeld jgeen Vader en Zoongeen Grootvader en Klein- z'oo'ngeen Stiefvader en Stiefzoon, geen twee Broeders of Zwagers, geen Oom an Neef, zoomin door aanhtrnrelyking als door bloedvenvantfchnp, te gelyk als Kiezers mogen aan blyven en het Verkiezing-werk uitoefenen. 4. Indien eenige der aangeblevene Kiezers elkander'beftaan binnen de graden by het voorgaande Artikel gemeldmoeten de zoödarifgen onderling loten, wie hunner als Kiezer aanblyven zalzullende de plaats van hem, die afgeloot word; door een' der twee bevorens uitgelote Kiezers uit dezelfde Wyk', by het lot worden aangevuld en ingevalle de aldus we derom aangekomene Kiezer aan een' of ander' mede binnen den derden graad beftaatmoet de afloting en aanvulling we derom gefchieden ais voren, tot dat het twaalftal der Kiezers wettig en compleet is. 5. Deze aanvulling zat op gelyke wyze gefchieden; indien een der Kiezers door een onvoorzien toevalen vóór de fina le vervulling der openrtaattde plaats in het Stedelyk Beuuur, buiten ü'aac mocht geraken, om als Kiezer te fungeren. 6. De Vergadering der twaalf aangeblevene Kiezers wettig en voltallig zynde word door dezelve by hoofdelyke en opene ite'roming uit hun midden een Prefident, en uit de 24 uitgelo te Kiezers een Secretaris yerkozen. - In beide verkiezingen zullen de meeste ftemmen, en in cas van gelyke Hemmen het lot beftisfen. 7. Na dat aldus de Vergadering ciei* Kiezers is geconftitu- eerd, zal de Commislie uit het Stedelyk Beiluur, alsmede de uitgelote Kiezers (uitgezonderd die tot Secretaris is verkozen) dadelyk van de Raadkamer vertrekken. Wordende de Kie zers door twee Stadsboden met derzelver busfen, voorzien en een Zaal bewaarder behaorlyk bediend. 8. De Commislie uit het Stadsbeiluur en de uitgelote Kie zers vertrokken zynde, zal de Prefident der Kiezers voorlezen dé vereischte hoedanigheden in een Vertegenwoordiger dezer Burgeryvermeldt iu het VII. Hoofdftuk Art. 1. en volg. 9. Daarna zullen de Kiezers terftond overgaan tot de ver vulling der openftaande plaatfen in het Stedelyk Beftuur, op de wyze hier na te melden; en niet uit een mogen gaan voor dat de openftaande plaatfeu zyn vervuld. xo. Niemand der twaalf aangeblevene Kiezers is benoem baar tot een der posten, ter vervulling van welken de Kiezers vergaderd zyri. 11. Eerst zullen de vacante plaatfen in den Raad en daarna in de Rechtbank vervuld worden. ömtrent de aanftelling van den Bailliu zal in acht genomen ■wórden het gene in netTX. Iloofdftuk Art. 1,2 en 3. word bepaald. 12. De navolgende wyzé vau Stemmen moet naauwkeurig geöbferveerd worden: Ieder Kiezer zal op een billet fchryven de namen der.Per foonen, door hem ter vervulling van den post, waar pver wordt géftemd, benoemd wordende; en wel in zulken getale, als er Perfoonen aanteftellen zyn r zullende dit billet niet moeten onderteekend worden. 13. De voorfchreve billetten toegerold zynde, zullen door den Secretaris iu een fiuweelen zakje worden opgehaald, door den Prefident vervolgens voorgelezen en door den zeiven en den Secretaris aangeteekend worden. Terwyl de oudften in Jaaren buiten den Prefident telkens ua de voorlezing van ieder billet, het zelve zal inzien en examinéren, of de Prefident de ftem conform den inhoud heeft opgenomen. 14. De ftemmen opgenomen zynde, zal de Prefident den uitflag daar van aan de Kiezers te kennen geven. 15. Wanneer iemand der genoemde perfoonen de befiisfende meerderheid van fteftim'endat is meer dan' zes ftemmen hééft, word dezelve dadelyk als wettig verkozen gehouden;. 16. Indien geen der genoemde perfoonenof niet zooveel als moeten worden aangefteld, de befiisfende meerderheid van ftemmen' hebbenzuilen alle de genoemde perfoonen op eene ly.st worden gefield en door den Secretaris opgelezen vrordén uit welke Iyst als dan ieder Kiezer op de wyze als voren zoo veel perfoonen' zal ftemmen, als er nog plaatfen onvervuld zyn. 17. Indien by deze tweede (temming nog niemand de be fiisfende meerderheid heeft, of niet zoo veel perfoonen als moeten aangefteld wordenals dan zal voor iedere nog overig zynde vacature 'afzonderlyk gefterad-, en- eene nominatie ge maakt worden, beftaande uit die drie perfoonenwelke .by de tweede ftemrning de meeste ftemmen hebben gehad; uil-welke nominatie ieder Kiezer één perfoon op de wyze als voren zal ftémmenzullende als nu de gene, die de meeste ftemmen heeft., voor wettig gekozen gehouden worden. Deze no minatie zal telkens voor de volgende vacature worden aange vuld met één perfoonte weten die in de hoeveelheid van ftemmen volgt op de genendie van de- eerfte nominatie zyn overgebleven. 18. Wanneer de ftemmen by de verkiezing fteken of gelyk zyn, zal het lot beflisfen. Zullende in zoodanige gevallen de namen der genen, die g»lyke ftemmen hebben, ieder op een afzonderlyk billet van gelyke».grootte door.dea-S&oKcttris. ger 1'chreveuen. aai> deu ouül'ten Kiezer (buiten den Preiide.rt) vertoond worden, en vervolgens op geiyk-e wyze toegerold ia het fiuweelen zakje worden geworpen, waar uit ais dsn'üu Prefident één billet zal trekken; zullende iiy, wiens naam <»p het uitgetryitke billet gefchreven ftaat, alle wettig gekozen gehouden worden. 19. Ingevalle onder de gekozene Leden voor het Stadsbs- ftuur eenige.gevonden woeden die elkander' in zulken gn:s,u van Bloedverwantfchap bf Zwagerschap beftaan, da:uezelven volgens dit Reglement niet te gelyk als L tulen van een en her. zelfde Coilegie van het :,;?.dsbei'tuur kunnen .fungeren zal die gene onder hen, die de minste ftemmen heeft gehad, vau de lyst der. gekozene Leden afgelaten en door een ander wettig gekozen perfoon vervangen worden. In eas van gelyke item- men zal het lot beflisfen. 20. De vacante plaatfen vervuld zynde, zal dadelyk aan de gekozene Leden vau hunne verkiezing door een etadsbude keu nis gegeven worden, met een billet door den Prefident jeu 6e- crétaris onderteekend, van dezen inhoud De Burger door de. vergaderde Kiezers benoemd zynde totdezer Stadword verzochto:ii op ten uur en te verje/tyaen ten Stadhuise alhier iu de Raadkamer ten einde zich te verklaren nopen de aanvaar-, ai dg van voorfclp even post. Middelburg tien Als Prefident der Kiezers Als Secretaris: 1. 21. De gekozene perfoonen ter Raadkamer verfehetien zyn de, zullen ieder afzonderlyk door den Prefident worden afge vraagd, of zy bereid zyn den post, waar toe zy door Kie zers verkoren, en van wege dezer Burgery. geroepen worden, te aanvaarden? zoo ja zullen dezelve in handen van den voor noemden Prefident afleggen den navolgenden Eed 'Eed van den Bailliu Ik belave en awirelat ik ge houw en getrouw zal zyn aan ie Oppennacht des P'olks en de daar op gegronde Regérin'gs- fprrndat ik zal wéren en tegengaan alles wat daar me de jlrydig is: voorts dat ik den post van Bailliu dezer Stad en have JuriidiStie naar mytie beste weten getrouwe- lyk zal waarnemende I-Vetten en Rechten van den Lan de mitsgaders de Stedeiyke Cofiutttetr en Ordonnantiën zat handhaven en doen handhavenen tegen de avertrétlers van dezelve overeenkom/lig de orde van Rechtspleging zal agè- rende Rechten ett Voorrechten dezer Stad en Btirgcry zal voarfiaan bevorderen en onderhonden de rust1 ligheid en goede order binnen deze Stad en 'nare Jurisdictie zal bewaren en doen bewaren 4 het Reglement op het Stadsbejlmrin het by zonder voor zoo verre het zelve tot uiyn post betrekking heeftzal naarkomen en doen naarko- men - en voorts alles zal doen wat een goed en getrouw Bailliu dezer Stad fchuldig is en bekoort te doen. Zoo waarlyk helpe my God Almachtig. Eed voor de Leden van den Raad. Ik bclove en zwéredat ik gebouw ca getrouw zal zyn aan de Oppermacht des Volks cu de daar op-gegronde Regérings- fortndat ik als Raad dezer Stad naar myn best weten de welvaar/, dezer Stad en Burgery getroawelyk zal behar tigen 4 derzelver Rechten en -Voorrechten.zal voorjlaan en bevorderende Stedeiyke Coftumen en Ordonnantiën zal handhaven ett doen. kanahavende rustveiligheid en.goede order binnen deze Stad zal bewaren eu doen bewa ren 4 het Reglement op het Stadsbeftuutin het byzofh zonder voor zoo verre het zelve tot myn post betrekking heeft zal naarkomenen voorts alles zal doenwat een goed en getrouw Raad dezer Stad fchuldig is en behoort te doen. Zoo waarlyk hetpe. my God Almachtig. Eed voor de Leden van de Rechtbank. Ik bslove.en zwére, dat ikgehomv ongetrouw zal zyn aan de Oppermacht des Volks, en de daar op gegronde Regérings- fonn dat ik als Rechter dezer Stad, naar myne beste weten, de I-Vetten. en Rechten van den Lande, mitsgaders, de Stedeiyke Coftumen en Ordonnantiën zal handhaven en hel pen handhaven de Rechten en Voorrechten dezer Stad' en Burgery zal voorfiaan en bevorderenaan een.irg.e- lyk goed en onpgrtydig Recht en Jufiitie zal doen wederva ren de rustveiligheid cu goéde 'order binnen deze Stad zal bewaren en doen bewarenhei. Reglement op hef Stsdsbcftuurin hef bys/onder voorzoo verre het zelve tot- myn post betrekking heeft, zal naarkomen; en voorts alles zal doen, wat een'goed en getrouw- Rechter dezer Stad fchuldig is en behoort te doen. Zoo waarlyk helpe my God Almachtig. 22. Indien een of meer dér gekoze perfoonen bedankeri, zal op nieuw nopens de vervulling dier plaatfen gefterad wor den op de wyze als voren, 23. De Secretaris van Kiezers ?al accurate aanteckenfog moeten houden van de ftemmen, en voorts een behuorlyk Verbaal van het verhandelde moeten- fchryven in het Rigister van Kiezershet gene-ter Secretafy dezer Stad berusten zal; hoedanig Verbaal telkens door den tydelyken Prefident en Se cretaris zal moeten onderteekend worden. 24. De Kiezers zullen by Misfive door hun-nen Prefident en Secretaris o-nderteekend aan den Raad en aan de Recht- bank kennis geven van de gedaane verkiezing; aismede aan de Burgeryby eene aankondiging te plaatfen in de eerst uit komende Middelburgfche Courant (filet Vervolg van dit Concept-Regiem er. tzullen wy onze Le zers zoodra mogelyk tragten medetcdecleo.) Te MUODEEBUE.Gby de VVe-l» W, ea.J. ABRAHAMS, Boekverkoopfters,. 4.

Middelburgsche Courant | 1796 | | pagina 4