INSTRUCTIE voor de Commïsfarisfen tot den ontiangts der Geldheffing van zes - ten honderd. Art. i. Commisfarisfenna dat zy den Eed, agter de ze ItiftrocVie gevoegd zullen geprresteert hebben zullen ont vangen een Afte van aanftelling, mede agter deze Inftruftie-te vindenvoorts reguleren en bekendmaken den tyd en plaats hunner zittingen, tot ontfangst ded furnisfementenvolgens 18. daar in die orde houdende dat zy eerst oproepen de In gezetenen hunner Stad en vervolgens van hun Pagtdiftrift. 2. Tra lyanzien der Steden zullen zy volgen de orde der Huizenzoo ais 4'e bekend (laan in de Cohieren der Verpon- dinge, duar in volgende de cynofure laatstmaal daar ingehou den, .by gelegenheid der Liberale Gifte. Ieder Huis zullen zy oïdentelyk op de Lysten 'brengenen de Perfoonen die daar uit voor hun vcrfchenen zyn. 3. Ten aanzien der Smalftedengeen judicature in cr.s van Gcmeene Middelen exercerende de Dorpen en 't platte Land, zullen Commisfarisfen annfehryven de Municipalitei'ten derzel- veten einde binnen de eerlte veertien dagen op te geven een pertinente Lyst van alle de In- en Opgezetenen, Hoofden der huisgezinnen, geen uitgezonderd, ieder over zyn Diftrift re- fpectivelyk. 4. Zy zullen 't geen zy ontfangenvolgens 21. zorgvul dig bewaren in een of meer Kisten, daar toe geapproprieerten Voorzien met zoo veel floten als'er Commisfarisfen zyn en van welke floten ieder een fleutel zal hebben. 5. Zy zullen van den Ontfangst boekhouden in afzonderly- ke colommen volgens een eenparig model aan dezelve door het Committé van Algemeen. Welzynna ingenomen advysvan den Oritr'snger Generaal op te geven. 6. De Commisfarisfen zullen de ComparantenHoofden der huisgezinnen afvragen., of zy komen voor zig zeiven, of ook te gelyk voor anderen, ofwel alleen als Gematigden van an dere Inge-etenen 7. Wanneer de Comparant zegt te komen voor zig zeiven, hét zy alleen en in privé, of ook te gelyk als Gemagtigden van anderen, zullen zy denzelven afvragen, volgens 8. van 't Placpat, of hy eenige Goederen voor andere Perfoonen, In gezetenen dezer Provincieadminiftreerthet zy in de qualiteit vati Echtgenoot, Voogd, Curator, Adminiftrateur of met wel ken titel het ook zyen. van of voor welke Perfoonenals mede of hy eenige Perfoonen by hem inwoonende heeft, en welke die zyngelyk ook nog of hy eenige Goederen in Fi- deicommïs of Lyftoch beziten voorts of hy het .Furnisfe- met döed voor zig zelve alleen, dan wel voor alle de andere Goederen, door hem geadminiflreert of in Fideicommis ofLyf- tocht bezeten wordende? 8. Indien uit de gegeven antwoorden mogt blyken dat de Comparant in gebreke is in eenige dezer betrekkingen, of dat anderen by hem inwoonende, de Dienstboden niet uitge zonderd, daar aan deficiëren, zullen Commisfarisfen daar van aanteekening houdenten einde deze defeften by een volgen de Citatie te redresferen. 9. Wanneer de Comparant zegt te komen als Gemagtigden van anderenzullen Commisfarisfen de Procuratie overnemen en examinerendezelve in orde bevindende, onder zig be houden en den Eed afnemenna alvorens den Gequalificeer- den dezelve vragen gedaan te hebben ten aanzien van deszelfs Mandantals hier voren is gemeld. 10. Wahneer uit eenig Huis niemand is verfchenen, zullen Commisfarisfen zig zoo exaft mogelyk informeren, of het zel ve bewoond zy of niet, en in het eerfïe geval de Bewoners Andermaal citeren, en voorts handelen als 26. van 't Pla- caat is gemeld. 11. Perfoonen, die fuftineren niet te vallen 111 de termen van dit furnisfement, (hetzy dan omdathunne fchulden meer der zyn dan hunne Efgendommen, het zy 0111 dat hunne Ei gendommen, na aftrek der fchulden, alleen béflnan in Huis raad, Kleeding of de Werktuigen van hun beroëp, «eigens 1. van dit Placaat) zyn al mede verpligt onder Eede te ver klaren dat zy niet vallen in de termen om uit hoofde van dit Placaat eenig' furnisfement te doen. 12. Nogthnns zullen Commisfarisfen bevoegd zynom zul- ken, wier onvermogen oogenfchynelyk blyktals Ambngtsge- zellen, Dienstboden, Daglooners en diergelyke, te laten vol daan met een verklaring onder praTentatie van Eedin plaats van Eede. 13. Wanneer het twyffelagtig zyn mogt of eenige Pcrfoo- uen, Ingezetenen van Zeeland mogten zyn of niet, zullen zy daar van aan ons kennis geven om daar op ons goedvinden te verflaan. 14. Wanneer iemand zou verkiezen gewerkt Goud of Zilver op te brengenzal hy moeten daar by voegen een Lyst der Stukkenmet aanteekening van derzelver gewigt en waarde onder.teekend door een Esfayeur of Zilverfmit, by de Muni- eipaliteiten daar toe bevorens aangefleld en beëedigd, of nog aan te Hellen en te beëedigenngtervolgens het Formulierby het Placaat van den 7 Mey dezes Jaars gevoegd. 15. De Commisfarisfen zullen dezen last gratis en zonder belooning ter liefde van den Lande op zig nemen zullende al leen de onkosten, die zy tot de rigtigeuitvoering hunnerCom- raïsfien onvermydelyk doen moeten, aan hun, op behoorlyke fpecificatievan 's Lands wege worden goedgedaan. id. De 'Stede- en s Lands-Boden zullen voor de dagvaar dingen een modicq daggeld, by de Municipsliteiten der Steden te reguleeren genieten. 17. De Commisfarisfen zullen niet vermogen zig te reguleren naar eenige andere Order of Refolutiendan die zy direft van ons of van ons Committé van Algemeen Welzyil ontfangen zullen. 18. De Commisfarisfen zuilen na den afloop hunner Com- misne, alle de Notitien by hen gehouden, overzenden aan ons Committé van algemeen Welzyn 0111 geëxamineerd te wor den hoedanig Commisfarisfen zig in dezen gedragen hebben, en vervolgens de noodige order gefteld te worden, indien aan het voorfchr. werk iets mogt ontbreken. Aldus gedaan en gearresteerd ter Vergadering van de Pro- vilionele Reprailèntanten des Volks van Zeeland. In'c* Hof aldaar, te Middelburg, den 17 November 1795» Het eerfle Jaar der Bataaffehe Fry held. FORMULIER van Eed voor de Com misfarisfen. Ik belove en zweredat ik my in de waarneming der func tie van Commisfarister executie van hel Placaat der Pro-ifio- nele Repriefentanten des Folks van Zeeland, van den 17 Novem ber 1795 getrouwelyk^zal gedragen en in conformiteit der hi fi ructiedat ik fecreet zal houden al het geen dé Contribuanten begeren fecreet gehouden te hebbenfpeciaal aangaande de fur nisfementen door IFeeskamersFoogden en Adminifirateurs ge daan tot myn kennisi mogt gekomen zynen voorts alles meer ter doenV geen een goed en getrouw Commisfaris ter voldoening aan- en uitvoering van bovengemeld Placaat behoort te dden. Zoor waarlyk helpe my God Almagtig 1 FORMULIER van de Aften van aanftel- ling van Commisfarisfen. ï~)e Municipaliteit van heeft, ingevolge de auftorifatie aan dezelve verleend by het 24. van 't Placaat der Proviiionele Repratientanten des Volks van Zeeland, van den 17 November -1795rakende de heffing van zes ten honderd over een ieders Capitaal en Bezittingen uit naam van bovengemelde Repraïfentanten gecom mitteerd zoo als dezelve committeert mits dezende Perfoonen van als Commisfarisfen tot den Ontfangst der furnisfementen over de Stad en deszelfs onderhoorig Pagtdiftriftgevende aan dezelve Com misfarisfen zoodanigemagt als dezelve, agtervolgenshovenge- meld Placaat en de Inftruftie, fpeciaal voor hungearrefteerd mogen exerceren: waar op voorfchr. Commisfarisfen in onze handen den Eed gedaan hebben op het Formulier agter de ge melde Inftruftie gevoegd; lastende mitsdien een iegelyk, wieit zulks aangaat, de voorfchr. Commisfarisfen in hunne voorfchr. qualiteit te erkennen. Aftum FORMULIER van Eed voor dé Contri buanten. Ik verklarebelove en zwcredat iknaar my beste kennis en wetenfckapop den voetby hef Placaat van de Provifionele Repriefentanten des Folks van Zeeland, van den 17 November !795 uitgedruktden overflag en de begrooting gemaakt heb van het zuiver beloop derwaardevan allemyne Goederen en Bezittingen, hoe genaamd, en waar gelegen of zyr.deen zonder eenige uit zonder in ge als die by het Placaat is bepaalden dat ik daar vanter goeder trouweheb gefurneerd of zal urnerenniet minder dan zes ten honderdzoodanigdat daar van reeds ge furneerd is, teil min Jén een derde part, en dat het resteerènde tot de volle voldoening toeop de termynen by het Placaat be paald, of eerdermede zal gefurneerd wordenen datingeval, naderhand, nog ietwes van myne Goederen of Bezittingen, tot myn kennis mogt komendat overgefiagen wasik ook zes ten honderd, in maniere als bovendaar van furneren zal: mits gaders dat ik de Billetten of Qiiitancienwaar uit blyktdat myne gefurneerde penningen waarlyk in 's Lands Kas gekomen zynonder my zal houden tot na htt volkomen afioopen van 'het furnisfement dezer Capitale Leeningzonder dat ik dezelve Bil letten of Quit ancien aan iemand heb geleend of overgegeeve:: zal leesten of over ge even. Zoo waarlyk helpe my Cod Almagtig! FOFvMUI.IER van Procuratie, op een Ze gel van 8 ftuivers. Ih ondergefearevene verklare by deze te quatificeren der Per- foon vanom in mynennaan:, te compareren voor Commisfarisfen binnenvan wegen de Provifionele Re- preefentanten des Folks van Zeekind gefieldtot hef afnemen van den Eft! op het f urneren van de zes ten honderd, ingevolge fut Placaat van den 17 November 1795, en qldaar in myne Ziele den voorfchr. Eed af te leggen zoo als by het Formulier agter het zelve Placaatis voorgefchreven verklarende ik onderge fehrevene denzelven Eed, uit kragte van deze Qualificatie afge legd, van die verbindende kragt en waarde voor my te konden als of denzelven door my in eigen pcrfcon voor welgemelde Commis farisfen was afgelegd. Aldus gedaan Te middelburg, gedrukt by de Weduwen W, en ABRAHAMS, Buekverkoopftm

Middelburgsche Courant | 1795 | | pagina 6