MlDDELBÜRGSCHE COURANT 1$. EXTRAORDINAIRE in VRYHEIDGELYKHEIDBROEDERSCHAP- DINGS. DAG DEN i DECEMBER. (HEY EERSTE JAAR DER BATAAFSCHE FkYHEIÓ.) 9 T MIDDELBURG dell iften December. Het zyn de navolgende Misfives, welke poor de Pro- vionele Representanten des Volks van Zeeland, aan Xle daar by vermelde Provinciën zyn afgezonden, welke wy in onze Ordinaire Courant van Heden Mor gen beloofden te zullen inededeelen. Aan de Provijionele Reprefentanten des Folks van-Gelderland Utrecht en Ovcry sfelj mu tatis mutandis GELYKHEID, FRY HEID, BROEDERSCHAP. JTet was met de uiterfte aandoening en ontroering, 'dat wy uit de Misfives onzer Gedeputeerden ter Ge neraliteit vernamen dat, niettegenftaande de Advi- zen der respective Provinciën op 't Plan eener Al gemeene Nationale Vergadering zoo zeer uiteenlie pen, dat daarop geen Conclude had kunnen vallen en dat zy daarom hadden moeten worden gemaakt Commisforiaal, ten einde, was het mogeiyk, dezel ve te confolideerenevenwel de Extraordinaire Ge deputeerden uwer Provincie hebben knnnen goed vinden, in weerwil der Contradictien en Protesten van onze Gedeputeerden, mitsgaders der Gedeputeer den van Vriesland en Stad en Lande den Preüdent der voorgaande week den Burger G. D. Jordens, te bewegen ovn te concludeerendat de Algemeene Na tionale Vergadering waar toe den 15 Oétober laatst leden by Hun Hoog Mog. vmt gerefolveerd gegrond op de Populatie, den 1 February 1796 by een zal Romen en de noodig^aanfehryving gedaan aan de re fpefUve Provinciën om elk in den haren de gekoze Leden tegen dien dag af te zenden. De ongerymdheidinformaliteit en onwettigheid dezer Conclufie zal U zeker direft in het oog loo- pen. Ongerymdheid daar nog de aart en werk zaamheid der Algemeene Nationale Vergadering, nog de bepaling van het getal der afgevaardigden in gevolge de Populatie, pog de Quote van Bataafs Brrband gereguleerd zyn nog eindelyk de befoignes gehouden over de zoo zeer uit een loopende Advi- fen der Provinciënveel min dat vooraf kan gewe ten wordenof de Bondgenoten eenpariglyk zullen genegen zyn om. het uit te brengen Rapport te am- plcéteercu. Informaliteit; daar een Conclufie van dien aart, als welke by voorraad den grond legt tot verbreking van het Verbond der Unie-, niet kan ge nomen worden als met eenparige concurrentie der Bondgenootenen niet is van de competentie der Gedeputeerdenmaar oüdevfteld een uitdrukkelyken last der Committenten die naar de principes der je- genswoordige Regeringsformook daar toe de vol- mngt des Volks noodig hebben. Onwettigheid eindelyk, daar, in weerwil van alle deze bedenkin gen in weerwil der ïfcdrukkelyke Repratfentatien met de Stemmen der Gedeputeerden van vier Provin ciën, waar van fommige hun Advys fiegts by gevolg frekking konden goedmaken de gedugte Conclufie genomen, zy, welke in tie gevolgen het Lot onzes Vaderlands befiisfen zal. Wy zullen niet treden in een discusfie der nuttig heid en noodzakelykheid ©ener Algemeene Nationale Vergadering. Onze gevoelens en die des Zeeüw- ichen Volks zyn bekend, en wy wenschtendaar wy vatbaar zyn voor overtuiging, dezelve weder- legt te zien en de brief beantwoorddie wy UI. on langs op die nvuerie gefchreven hebben. Ook be twisten wy geene der Provinciën de vryheid om van ons te disfentlëeren. Maar wy vragen, of de zaak anders beflist kan worden als met eenparigheid, en of de Conftitutie geen middelen aan de hand geeft Om de disfentiëerende Provindien tot toekomst te bewegen? Wy vragen, of het den Gedeputeerden ter Generaliteit toedraait 4 om 'eigener nuftoriteit h'et gefchil te befiisfen, en door de dagsbepaling der by- eenkotnst eener Algemeene Nationale Vergadering de vrye deliberatien der Bondgeuooten te bepalen of infruftueus te maken? De Unie van Utrecht Medeburgers 1 is totnogtoe de Grondwet van ons Staatsgebouwzy is de band tusfehen zeven vrye en fouvereine Natiën en niet tusfehen de Reprtefentanten derzelveveel min dé Gedeputeerden ter Generaliteit. Wilt men dat ge wrocht van der Voorouderen ivysheid en eendracht verwerpen, men ftelle ten minsten te voren iets be ters ïn de plaats immers men breke er niets van af, als met ryp beraad en eenparige coeftemming. Zal er een Algemeene Nationale Vergadering ge grond op de Populatie, in weerwil van een of meer Provinciën byeenkomen, enzalhaare werkzaamheid zig niet alleen bepalen tot hét reVideeren der Confti- tutie maar ook tot het dirigeëren van 's Lauds za ken zal dan niet de Vergadering der Staten Gene raal, welke zederd den 24 juny 1593 nimmer is ge- fcheiden geweest, niet moeten uit een gaan en haar beiiuur eindigen over het bondgenootfchap der ze ven Vereenigde Gewesten En worden dus de dis fentiëerende Provinciën niet, hunnes ondanks, van. het Bondgenootfchap afgezonderd en aan zig zeiven overgelaten? Zoo dit beftaanbaar is met de voor- fchriften van Gezond Verftand, van Orde, van Bil likheid en Staatkunde; zoo dit te verwagten ware onder Bondgenooten die een eenparig fyftema van Regeeringop de Regten van den Mensch en Bur ger gegrondhebben aangenomeii, dan betuigen wyr niets meer te verftaan. Wy weten weldat men zig beroept tot verdedi ging dezer Conclufie op de Refolutie Hun Iloog Mog. van den 15 Oétober laatstleden bepalende dat er een Algemeene Nationale Vergadering zal worden I daargefteld. Maar ifte is deze Conclufie ookgeheet Bataafs Braband en Drenthe 1 informeel geweest, als flegts genomen met concur rentie van vier Provinciën. 2de Zy is geclaufuleerd met het beding voorbehoudens de VRYE deliberatien- dér refpeClïve Provinciën op het Rapport en Reglement den 14 Oftober ter Fergade ring ingebragt. Zoo word de éene ongèrymdheid op de anderè ge- ftapeld, en de bedwelming en intrigue, door klan ken en magtfpreuken onderfteund, zullen eindelyk den rioodlottigen flag daar ftellen, waar door dever- eeniging der zeven NederlandfcKe Gewesten zal op houden! Is dit wil des Volks van uwe Provincie: dan heb ben zig uwe Extraordinaire Afgevaardigden verdie^- ftelyk gemaakt: dan kan ook hun gedrag uwé goed keuring en die der Natie wegdragen. Maar moeten wy het tegendeel gerustelyk onderftellendan mo gen wy billyk verwagtenen dat verzoeken wy UI. Vriendnabuurlyk dat Gy door een openlykè afkeu ring van het gedrag uwer Gedeputeerdenter Verga dering van Ilun Hoog Mog. in te brengende geno men Conclufie, van den 25 November met dé ge volgen daar van als op zig zeiven ongerymdinfor meel en onwettig, doed casfeeren, en uwe Gedepu teerden zoodanige Inftruttie geeft, dat Zy niet toe laten, dat by meerderheid van Stemmeneenige Con clufie hoegenaamd genomen worde, waar door de; band der Unie verbroken worde en de hoogfte Verga dering van het Bondgenootfchap gedisfolveert: maar veel eer medewerken, om langs gepaste en Confti- rationele wegen de deviëerende gevoelens der Bond genooten te confolideeren, de revifie der Conftitutie? te doen aanvangen en inmiddels de deliberatien der Vergadering sjan de Staten Generaal zoodanig ver beteren dat de fpoed en kiem derzelve daar door bevorderd worden. Dit is onze bedoeling en hier toe zullen wy met' alle cordaatheid en alle mogelyke tcegevenheid me dewerken. Wy zouden te kort doen Medeburgersaan het denkbeeld 't geen wy omdragen van uwe Vaderlands liefde en van de verantwoordelykheid, die Verte genwoordigers van een Vry en Onafhangelyk Volk zig altoos moeten voof oogen ftellenen diewat er ook gebeuren mogeons altoos omzigtig maken zalin de hervorming van ons Staatsgebouwindien wy hier by meerder drangredenen gebruiken wil den. En het znï cms een eer en voorregt zyn in dien wy door alle onze welmeenénde pogingen iets hebben mogen toebrengenom dé nadelen aftewen den die wy ons nis ónvermydelyke gevolgen eener Algemeene Nationale dirigerende Vergadering zon- r. MEDEBURGERS 1 I

Middelburgsche Courant | 1795 | | pagina 3