%n A. A. H. Efienvertertot Ouderlingen in die Ge meen te. D I T S C..H L A N NEDERLANDEN. Den 30 werd het van Ccilon geretourneerde Schip Overduin herwaart aangelegd. Den 31 werd tot Vaandrig gechargeerd de Boekhou der J. H. Agaat, teneinde als zodanig naar Ternatch over te gaan. In plaatje, van den overledenen E. Kroef is tot Verhuurder der Rouwmantels aan de Oostzy- de aangefteld A. Daniels Wed. van den Predikant J. Vos Voorts de gewezene Temaats Fiscaal' K. Koenes weder employabel verklaard, en hem gepermitteerd ter ver- rigting ayner huislyke za^Jen derwaart over te gaan. Tot Vaandrig op Tcrnaten is aangefteld de Sergeant M/. Mittendorff. 'Het vervolg hierna.') I T A L I K N. LIVORNO den 31 Maart. Voorlede'Maandag Avond is aihier eenen Courier in 19 dagen uit Pr/ws- btirg aangekomen met Depêches voo den Rttsfifchen Admiraal Cicciaknfdie zig alhier bevindinhouden de, zo men zegt, het bevel, om met zyn Escader" te vertrekken; Ter dezer gelegenheid verfproid zig het gerucht, dat de Rmfijcbe Vloot van Raval, be- ftaande uit 27 Oorlogfchcpen en veele Galeyennaar Koppenhagen ïiroct Zeiienen zo men verder verze kert, de Rechten der Inwoonders van Dantzig moet onderfteunèn en doen gelden. P O 'O I. S C II -P RUI S S EN. DANTZIG den 23 Maart. Volgens bericht, door de Raadsheeren JVeichman en GralathGedeputeerr den van deeze Stadtot de Conferentie te IVarfchaw aan onzen Magifiraat gezonden hebben zy reden om ieer vergenoegd te zyn, over het gediftingueerd ont haal het welk henzo door hes Poolfche Hof, als door den Rusfifc'ien Ambasiadeur is aangedaanals méde over de onzvdigheid welke die Minflter, be reids van het begin der Onderhandelingen, heeft be toond: Hiervan heeft hy, onder anderen, bewysge- geéven met den vborfiag dat het den Pruisfifche 11 Onderdaanen, Nabuuren v.111 Dantzigniet zoude vry- ftaan eenigen handel te dryverv, en hun blootlyk wer den toügclaaten, den vryen doortogtvan liet geen zy tot hnn eigen vertier mogten nodig hebben; of dat, Ingevatle deezen voorflag doot de beide Partyen niet vierde aangenomen, als dart de'I'ollyst derPruisfifche Tollen, voigens welken de Dantzigers over de 12 per Cent van hnnnc Koopwaaren moeten betaalen, ver minderd en gcfteld worde op gelyken voet, als door de Pruisfifche Onderdaanen zelf word betaalt, zynde flegts 2 per Cent." Dan liet i-iof van Èerlyn is met dezen tweeé'riyen voorflag niet voldaan geweest, maar heeft geant woord: Dat de beide voorflagen door den Ambas- fadeur van Rusland gedaan, niet ftrookien met het geen de waardigheid ep rechtvaardigheid des Konings vorderdedat Zyue Pruisfifche Majefteit zig verwon derde dat men weder te berde bragt, eene opening, welke reeds verfcheide Jaaren Was verworpen en dat alles, wat de Koning, uit achting voor Haarc Rus- Keizerlyke Majefteit, kon aanbieden was, om aan de Stad Dantzig te vergunnen den uitfluitenden Handel naar Pooler.Onze Gedeputeerden hebben zig op dit voorftel nog iiiet uitgelaten, maiir voor8 aioda- gen opfchorting van Conferentien, verzogtom tydte hebben tot het formeeren van een tegen-vporftelhet welk hun is geaccordeerd. DANTZIG den 29 Maart. In myn voorigen (zie fat bovenflaande Artikelheb ik gemeld dat de Gede- ^teerden dezer Stad, by de Conferentien te iVar- fc'iaween uitfte! hadden gevraagd, om een Tegen- Voorllag te doenin antwoord op de laatfte Declara tie van het Hof van Èèrlynt Die Tegen-Voorflag is reeds oveiliandigd geworden; en men verneemt, dat dezelve in de eerfte plaats het aanbod behelstom aan de Pruisfifche Onderdaanen toeteftaande vryheid van Handel en den Doortogt van al het geen zy voor huil eigen vertier nodig hebbenby aldien de Koning van Pruisfen aan de Stad ook ee vyf Vraagen toellaat, welke zy aan Hoogstdcnzelven geduurende de Bloc- cade .heeft doen overgéven, en waar toe zy meend geregtigd te zyn uit kragt der oude. Charters en Con- cesfienHaar door de Koningen toegeftaanIit de tweede plaats trekt men in twyffel, het eigendom van het Fahrwasferwaar op het Hof vari Berlyn alle zy- iie behandelingen grondvest; en eindeiyk verzoekt men de befcherming van Rusland, met bybrenging der redenen waar op men denkt daar toe geregtigd te zyn. Aan den anderen- kant heeft Zyne Pruis fifche Majelleit door den Heer de Buchholtz, zynen Refident te IVarfduiwdoen declareerendatzo de Gedeputeerden van Dantzig zynen laatften Voor dag niet aannamen, het als dan onnodig was de Con ferentien te vervolgen alzo de Koning bepaaldelyk had befloien, geene nadere Concesfien te zullen doen. BONN den 15 April. Zyne Doorluchtige Hoog heid den Keurvorst van Keulenonzen SouverCin it dezen Morgen0111 half tien uurennaar een Ziek te Van zeven dagen', alhier overleden in den Ouder dom van oetrent 76 Jaaren. Zullende nu opgevolgt worden door den Aarts-Hertog Maximiliaan van Ooi' tenryk. F R A N K R Y K. PARYS den 16 April. In ieder der Havens va» Brest, Rcchefort en Toulon worden twee Oorlogfchc pen gereed maakt, benevens vier Fregatten en drie Corvetten. Het bevel over dit Escader zal gegeveu worden aan den Heer Barras de St. Laurenten men oiiderrt'eltdat hetzelve zig moet vereenigen met de Spaanfche Zeemagt0111 de Algennfche Kapers te ver nietigen of om hun ten minften te noodzaaken tot het ontzien van het Recht der Volkeren. De Portugeejche Minister heeft aan den Graaf zfc Fcr- gennes eene verklaaringe gedaan ten aanzien der Fran- fche Comptoiren op de Kuste van Af ica waaruit men zietdat de Konfnginne van Portugal de Franfche. Eigenaars aldaar geenzins wil verdryven uit hunne Eta- hiisfementenzullende zy aldaar mogen verblyvenzo lang het hun zal goeddunken maar dat Haare Allerge- trouwfte Majefteit teri voordeele der Zwarten'op de gemelde Kust, zekere wetten herroept. Den Kardinaal Aarts-Bisfchop van IFeencu bevind zig zedert vier a vyf dagen binnen deze, Hoofdftad 0111 'er, zo men gelooft, een geheime Last van we gen Zyne Majefteit den Keizer te volbrengen. GROÖ T-B RITTANNIEN. LONDEN vervolg van den 16 April. Het Hof heeft dezen Morgen Depêches uit IJans en andere Ho ven ontvangen. Men beweert, dat, 'er een gebeur tenis van het uiterlle gewigt op het vast Land voor. handen zy, en men zegt alhier opentlykdat 'er eene ondcrhandelinge ftaat gehouden ,'te worden tot het dui ten van een Verbintenis tusfehen de Hoven van Pr-, tersburgBerlyn, Koppenhagen en Londen, om den Prins Stadhouder van Holland, in alle zyue Waardighe den en Voorrechten te handhaven. BRUSSEL den 18 April. Men ziet alhier het vol gende Manifest van Zyne Majefteit den Keizer vaii den 31 Maart, intrekkende deszelfs ordonnantie vau den 29 December 1783, rakende de Militairen, der wélke fchuldig zyn aan gemeene misdaadenen die dewelke als incorrigibel uit den dienst weggezonden worden Zyne Majefteit hebbende inconveniënten bevonden in de uitwerking van bet gene is geftatuëerd geweest, by zyne Deélaratie van den 29 December van het voor leden Jaar, aangaande de Militairen, dewelke fchuld plichtig zyn aan gemeene misdaadenen diedewel ke als incorrigibel uit den Dienst zyn gezondenheeft befloten dezelve Declaratie te herroepengelyk' hy dezelve herroept by deze tegenwoordigewillende dat zy worde aangezien, als niet gedaan, en verklaa- rende diensvolgensdat de misdaadige Soldaten of andere Militairen, gelyk te voren zullen worden teregt geftelt voor de Militaire Rechters, zonder eenig on- derfcheid van deliélen. Verftaat bovendien Zyne Majefteit, dat de Soldaten of andere Militairen door hunne Rechters't zy voor het leven't zy voor eenen' bepaalden termyn gecon- demneert tot de publieke werken, met een kort Ex tract autenticq van hun Vonnis zullen worden overgeJ levert in het r-'st by gelegen Correftie-Huisalwaar zy by provilie; op dén ordinairen voet zullen wor den onderhoudenten koste van Zyne Majefteit0111 aldaar hunne Straffe te ondergaan. Beveeld en ordonneert Zyne Majefteit aan alle da geene, die het aangaat, zig hier na te reguleeren en conformeeren. Gedaan te Brusfel onder het geheim Cachet van Zyne Majefteit den 31 Maart 1784. Was geparapheert Kulb. vt.en ondertekent De Reu/. UTRECHT den 18 April. Gisteren is alhier alge- kondigt de volgende. PUBL ICATIE. Biirgemeesteren cnVroedfchap der Stad Utrechtzó door openbaar' gehouden wordende Discourfenals door veelvuldige Gefchriften ontwaar geworden zyn de, de bczwaaren en liet daar uit voorkomend misnoe gen, 't wolk tegenswoordig plaats heeft, en van dag tot dag toeneemt, Wegens de beftellinge der Staatse» Stads Regeeringenhebben tot voorkominge van on gelegenheden en confufien, wélke, tot merkelyk aclw terdecl van 's Lands en Stads Wél zy ndaar uit zou den kunnen' geboren wordennodig geoordeeld, me de te concurreeren tot de Réfolutieop den 25 Fe- bruary dezes Jaarster Vergaderinge van de Ed. Mog.- Hecren Staateu dezer Provincie genomen, tot he.c de-

Middelburgsche Courant | 1784 | | pagina 3