De kunnen weldoenzonder daarvan roem wég têdrêagèn Moci gymyn vriend niet erkennendat door deze lchran- dere uitvinding de ongelukkige, zonder verwyting, wel- dnaden ontfangenen de ryke weldaaden doen kunnenzon der 'er voor bekend te Baan Ik heb inderdaad niet kunnen voorby zyn u dit mede te deelenoF het mooglyk was ook ten uwent iets diergelyks in te voeren. Dit zou u by onze medebroeders bemind makenen de God onzer Vaderenwelke de arme kleed en fpysd zal uw poogin gen doen gelukken en uw Huis met zegen overflorten. D U I T S C H L A N D;. We enen, den 20. Augustus. Onlangs deed haar Majt. Hoogstderzelver beroemde Dichter Met a/lafo zien een nieuw Lusthuis, agter Schonbrun op een Heuvel gebouwd, en gaf hem te gelyk te kennen haar begeerte, om een Ge dicht daar op te leezen. Reeds den anderen morgen zond haar den Dichter een toepaslyke Lierzangdie de Vorstin zoo wel behaagdedat zy hem daar tegeneen goude Doos deed overhandigenen daar in een eigenhandig Billet van dezen inhoudDe Vlugheidwaar mede ik verrast worde, Is mydes te aangennamerdewyl ze my toond, dat myn ou de Leermeester de vermogens van zyn geest nog volkomen behouden heefr. Hy (trekt tot cieraad van zyn eeuw, en nog meer van die, aan welker dienst hy zig heeft toege- iveid. De Onderdaauen in Boheemen en Moravien verlangen1 met ongeduld, naar de komst des Keizers, terwyl zy zig verzekerd houden, dat hy fchielyk al huil bezwaaren zal doen eindigenen aan de (tem der billykheïd gehoor gee- 'f.öQ VOördeelig hiét tyv, uit aanmerking, dat men htm al daar waar zy hun grootfte macht verzameld hebbente Water en te land op eens zal influiten, volgens-het gemaakte plan van operatiezoo dat men eerstdaags een bedisfeno nieuws van dien kant verwacht. In 't midden van al deze omltandigheden word 'er nog altoos, in de Colonien, door perfoonen van belang, gearbeidom een vergelyk tuslchen hun en de Natie te treffen. Men zegddat een Franfch Ingenieurvoor een Pries ter zig uitgegeeven hebbende, in het Diflrift van Kerrj in Ierlandgevat isterwyl hy bezig |was een aftekening van de Rivier lienman te maaken; en dat men, onder zyn Papieren, iii zyn Logement, verfcheide Kaarten en Plans van Ierfcbe Havens, insgelyks door hem vervaardigdgevon den had. Berigten van Cbarlestown meldendat men aldaarna de jongst voorgevallen Aft ie van den 28. Jutiy, eenige begun- Bigers van het Gouvernement gevat, en zonder lange Regts- pleeging ter dood gebragt had, terwyl verfcheide andere, dezelfde party toegedaanvan daar gevlugt waren. Een brief van Cadix van den 14. Augustus behelsd, dar, zederd den 18Juiy9. Americaanfche Schepen in dies Haven waren binnen geloopen. Hun lading befiond i;j Meel Tarwe en andere Graanen, waar voor zy Zout en andere Goederen weder aan boord hadden genomen. Capitein Toungvan St. Kitts op de Theems gearriveerd, heeft op de Noorder breedte van 34. Graaden een Schip gezien, zoo hy meende, the Star and Carterden 2 6. ven. Volgens dit bericht fchynd het, dat de rust in die2. Koningryken nog niet volkomen herlteld is. F R A N K R Y It- P a r y sden 30. Augustus. Den 15. dezer heeft men te Doullens een verfchriklyk Onwêer van Donder,' Hagel en Regen gehad, verzeld dooreen hevigen Orcaan, die 1. half uur duurde. Veel boomen zyn daar door omgewor- Julydoor een Americaanfche Kaper genomen. Ook is, dien zeiven dag, op de Noor der breedte van 31. Graaden, liet Schip the Marymet Suiker en Rum geladenin han den van een Kaper der Provinciaale van 12. (lukken Kanon en 120. Man, gevallen, die het zelve naar Rbode Eiland heefc opgezonden. Van Jamaica fchryfd men, dat een Americaansch Schip (van 20. Bukken Kanon, den 25. Juny, op de hoogte pen. De Hagel heeft in de Tuinen groote fchade, maar 1 der Oosthoek van dat Eiland, een Kaper van 18. Bukken nog meer op het Land veroorzaakt, door dien de Oogst'Kanon, te Kingjlon uitgerust, na een kort gevecht vero- nog niet geëindigd was. De Veldgewasfen in het Didrift verd en genomen heeft. De vlag van het Americaanfche van Doullensen in die van 10. omliggende Kerspels zyn Schip beBond in een Palmtak op éen rood veld. daar door ten eenemaal bedorven. De Intendant der Pro-j De Zuidlyke Colonien van Noord-America waren dia vincie heeft de fchadê der Particuliere naauwkeurig doen geenewaar op de Britfcbe Regeering het meesten de opneemen, om dezelve na evenredigheid van hun verlies Noordlyke Colonien van America het minst Baat maakten; te kunnen onderfleunen. Het zelfde Onwêer veroorzaak- dog, daar men nu ziet, hoe dapper zig die Lieden onlangs te in het Kerfel van Barleuscnaby Peronnebrandwaari gekweeten hebbenwat heeft men dan van de overige an- door 3. Huizen en verfcheideSchuurenmet Graan, uitden ders te verwachten, dan een algemeene emulatie, om de- laatsten Oogst, opgevuld, gantschen gaar geruïneerd zyn, wordende de fchade aldaar op 20,000. Livres gerekend. By opene brieven des Konings, kortens uitgevaardigd, Zyn de vreemde Schippers en Koopliedendie in de Fran- fchc Havens ten Anker komen om liun Waaren te debïtee- reningeval zy de Franfche Taal magtig zynbevryd, om zig (zoo als zy tot nu toe verpligc waren) van Makelaars, die als Tolken ageerente bedienen. GR O O TBR ITT ANNIEN-. London, den 6. September. In onze publieke Papie ren leesd men een uittrekzel uit het Journaal van Penfilva- 'vienbehelzende een aanlpraakwelke zekere Houran een hoofd der Schavjar.ee/ersaan de Inwoonderen van Virgi- iiien gedaan had, zynde van dezen inhoud: Ik roep den grooten Koning tot getuigen, of wel ooit een Indi aan de byl gegreepen heeftdan wanneer zyn zaak recht vaardig was? Houran, en zyn broeders, neemen die thans in de handten besten hunner Landslieden. De Krygsvol- ken van den grooten Koning zynzonder oorzaak, op de Americaanen aangevallen, en hebben hun, nog hun vrouwen en kinders gelpaard. Eenige van dezelve waren myn bloedverwanten. Dit wekt myn wraak en deze wil ik verzadigen. Ik verheuge my in de Zonnefiraalen des Vreedesmaar dit genoegen ontfpringd niet uit vrees. Houran kend die nieten nooit gewoon te vluchtenzou hy liever fterven. Niet tegenftaande de Americaanen in Zuid-Carolina ee ltig voordeel gehad hebbenzal hun fituatiein de Colo nien van Nieuw-Engeland en Nieuw Tork. tegenwoordig 1 tius. zelve nog te overtreffen In de voorieeden Maand overleed te Shiffhall, een Dorp naby de Stad Leicester, Mary Tatesin den ouderdom vatt 128. Jaaren. Zy was 3. maal gehuwd geweeïC' eu heelfc maar 2. Kinderen gehad die gellorveu 5.,n Haar laatSJr Man, met wien zy op haar 92. Jaar in den echt trad, nu 82. Jaaren. Tot haar 120. Jaar had zy een gewenscht® gezondheid genootenmaar was zederd dien tyd allengs verzwakt, oflchoon zy haar verfland tot haar einde toe vol komen behouden heeft. NEDERLANDEN- Groningen, den 29. Augustus. Door den Hoog Eerw. Grooten Kerkenraad is uit het voorheen gemelde Drietalmet meerderheid van ftemménberoepen de Wel Eerw. zeer Geleerde Heer Jona Willem te WaterPredi kant der Hervormde Gemeente en Lid van het Zeeuwscb Genootfchap der Weetenfchappen te Vlisfmgenwelke be roeping, dezen morgen, door hun Ed. Mog. de Heerert Burgemeesters en Raad dezer Stad is geapprobeerd. Haarlem, den 6. September. Gisteten nacht wierd alhier in de hooge Steene Run, ofVerf-Moolen, even bui ten deze Stad aan 't Zuider Buiten-Spaarnebrand ont dekt welke zoo fchielyk toenam, dat 'er geen mooglyk- heid toe was dezelve te blusfen, zynde geheel van binnen uitgebrand. Vlissingen, den 16. September. Eergisteren i» alhier gearriveerd het Schip De Twee Jonge Joacbims Schipper Jan Sapvan Esfequebo en laatst van St. Eu/ia- Edele Heeren BEWINDHEBBEREN van de Oost-Indifche Compagnie, ter Kamer Zeeland, znllen op Don- derdag den 3. Ociober 1776., des Middags, om 12. Uurenaan 't Oost-Indisch Huis binnen Middelburgdoor de Makelaar Symon Symonfcnprefenteeren te verkoopen het Restant van de CAABSE TARWaangebragc met het Fluit-Schip Noordbeek. De Monflers zyn by gemelde Makelaar te bekomen. Iemand genegen zynde. uit de Hand, te koopeneen van ouds en nu nog een vermaarde BANKETBAKKERS-en I CONFITUURIERS-WINKELmet deszells HuisWinkel, Gereedfchappen en alles, wat verder tot een coropleete Banketbakkers-Winkel behoord, waarin die Affaire 50. 60. Jaaren met veel Succes is gedaan en alsnog gecontinueerd word, Baande en gelegen binnen deze Stad Middelburg in ZeelandIemand nader Onderrigting begeerende, addres- feere zigby Ifaacde Winter, Boekdrukker te Middelburg, alwaar nader Onderrigting te bekomen is. fDOLL in de Kalver-Straat te Am/leldam geefd uit en heeft alom verzonden ook in Middelburg aan BOHEMER s als mede te Fiisjingen aan CORBELYNHET DERDE en LAASTE DEEL van Het Leven en de Gevoelens va" den Eerwaarden Heer SEBALDUS NOTHANKER, uit het Hoogduitfch vertaaldin gr. 8vo. met Plaaten, 1:12: Ook zyn nog eenige Exemplaaren der 3. DEELEN COMPLEET met Plaaten 4 16 te bekome" Als mede De Liefde -Gefebiedenisfen van den zeiven Heer NOTHANKER en zyn Vrouw WILHELMINA voor b"11 Trouwen, uit het Hoogduitsch vertaald, in 8vo. 8. Stuivers. Te Middelburg by den Stads-Drukker J. J. Callenfels, A. L. Zoon, op den langen Burgt over de Walis gedrl|y en te bekomen LYST der REGEERENDE MAGISTRAAT en KIEZERS der Stad Middelburg in Zeek over den Jaare 1776: Als mede de SUBALTERNE COLLEGIEN, in Plano, op kleen Mediaan Papier. Te MIDDELBURG gedrukt by J. J. CALLENFELS, A. L. Zoon, Stads-Drukker.

Middelburgsche Courant | 1776 | | pagina 2