MIDDELBURGSE Ao. 1765". COURANT. sten 22. O&obet. No. "127; Dingsdagj AMERICA. Boston, den 3. September. De lange gevreesde Op- ftand van het Gemeen, wegens den Invoer van de Zegel-Rechten in deze Colonien is eindelyk te Nexport op Rhode-lslandin het midden der voorledene Maand, uitgebarsten, en heeft reedseenige dagen en Weken voort- geduurt, zynde verfcheidene buitenfporigheden aldaar ge- pleeg: en de woede der Muitelingen heeft van dag tot dag zodauig toegenomendat men genoodzaakt is ge worden op den 1. dezer 500. Mannen op de been te bren gen, waar door eenige der voornaamfte Belhamels by de kop zyn gevat en in de Gevankenis gezet; echter ziet men nog geen middel, om de overige tot bedaren te brengen. Van New-Orleans word door een onzer Officieren het volgende gefchreven: „Alhier aankomende wierd ik zeer ontftelt den Lieutenant Rofs hier te viDden, die ver- plicht geworden is het Land der Illinoifen te verlaten, 5, en de Misfisftppi af te komen om dat hy 'er geen ze- kerheid meer vond. De Lieutenant Frafer is mede t'zedcrd eenige dagen hier aangekomenzynde door den Generaal Gage uit het Fort Pitt derwaarts gezon- denen was aldaar met veel moeite 5. dagen voor dat de Lieutenant Rofs zig weggemaakt heeft aangekomen Hy was 'er nauwelyks of de Indianen namen zyn Volk gevangen, mishandelden hen en dreigden zetedooden, wanneer zy huu Officier niet ontdekten. Waar op de Heer Fraferdie zig by hunne aankomst verfteken had,hoo- rende de dreiging, zig zelf in huane handen leverde, befloten hebbende een gelyk lot als Zyn Volkteonder- 3p gaan. De Wilden fchenen over deszelfs manmoedig befluit verflagen bet gene Pondiac als een gelegen- beid waarnam, en haalde hen over de Gevangene in vryheid te ftellen: Maar het Hoofd der Indianen die voorleden Winter kier geweest, en met een blanke Vrouw getrouwt is, vond wederom door zytie verzinfelen een middel om dezelve op een nieuw gevangen te nemen. dog Pondiac bleef ftandvastig, en beweegdede Wildea om ze voor de tweede reize te ontdaan. Eenige dagen na- derhand verwierf de Heer Frafer van Pondiac As vry- heid van zyn Volk door de Mobile {te mogen terug zen- denzy vertrokken dien te gevolge en kwamen alhier gezond en behouden aan; Maar de Lieutenant Frafer bleef in het Fort der Illinoifenen Pondiac beloofde hem te befchermen, tot dat hy tyding van den Heer Croghan dien hy in het Fort Pitt had gelaten en ham 12. dagen na zyn vertrek zoude volgenhad ontfan- gen. Hy zond hem dan Indianen tegemoetdezehem langen tyd te vergeefsch aan den ingang van de Qua- bacbe afgewacht hebbende kwamen gramfteurig we- derom, en berichten, datzy geendeminlte tyding van den Heer Croghan hadden gehoorr. De Heer Frafer zig hoe langs zo meer bloofgeftelt ziende, en dat 'er zelf verfcheidene reizen op zyn leven roegelegt wierd nam voor zig door middel van een Schip van daar weg te begeven: Pondiac geleide hem dan aan Boord, en wenschte hem een voorfpoedige Reize. Hy is, zegt Frajereen welgemaakt Man, handig en bekwaam; en zonder hem zoude by de handen der Wilden niet ontkomen zyn. Volgens het bericht van de Heeren Rofs en Frafer zyn her niet de Franfchen maar de Indianen die in het Land der Illinoifen het Gezag voe- renzy doen 'er in al wat zy willen. Wat de Fran fchen in'dat Land, en byzonder de aldaar Handeldry. vende aanbetreft, die pryst de Heer Frafer niet zeer, geloovende, dat zy meer tegen als voor ons zyn. De Major Farmer ftaat op zyn vertrek na het Land der Illinoifen; en alhoewel een grooie defertie onder het 34. Regiment is geweest, fchynen echter de gene,wel- ke gebleven zyn, bemoedigt en onbevieest dien tocht aaa te vaarden." I T A L I E N. Nizza den 25. September. Dezen morgen zyn de Fregatten van den Koning in Zee geileken uit den Haven van Villafrancaom langs de Kusten van Sardinien op de Barbaarfche Roovers welke zig aldaar hebben la ten zien, te kruisfen dezelve worden door Engeffche Officieren gecommandeertwelke Zyn Majefteit in Dienst genomen heeft. De Graaf van Confliol, die te Saffary zal gaan het bevel voerenheeft zig aan Boord van een der Fregatten begeven, dewelke van daar den Heer de Guibertbenoemden Gouvernetir van het Cafteei van Villafrancaherwaarts te rug zal brengen. VRANKRYK. Montauban, den 20. September. In deze Stad eti derzelver nabuurfchap heeft zig 't zederd efenige Jaren by den anderen gerot een zeer talryke Bende van RooverS van alderbande ouderdom en beiderlei Kunne, weike verfcheidene Moorden en ontallyke Diefftaiiei. zo in de Stad als ten platten Lande hebben gepleegt, zonder dat het mogelyk is geweest de daders daar van te ontdekken De vermetelheid dier Fielten is eindelyk tot zodanigen (op geklommen, dat zy op helderen dag Burgers, die na een Concert gingen hebben durven aaniasten en beitelen. Da Heer de GourguesIntendant dezer Stad, wiens yver voor het Gemeenebest en de zekerneid der Burgerynoit verflapt is bevonden, heeft daar vanby deze gelegenheid doorüaande proeven doen zien, welke door een gelukkige uitkomst zyn bekroont geworden want hy heeft ordre ge geven dat 'erdikwiis in de verdachte plaatzen moest ge- patrouilleert worden, en zelf ging by verfcheide nachten met de Ronde mede; waar by hy zo flipte Bevelen gaf en zo naukeurige oplettenheid gebruikte, dat hy reeds meer als 30. der voornaamfte Kwaaddoeners heeft agter* haalt en in de Boeyens doen zettenenjnog we! een zodanig getal hunner Medemakkers, door hen ontdekt in dei gemeene Gevankenis bezorgt: Hier mede is die waakza me Heer nog niet vergenoegt geweestmaar is zelfs de uitftel in Rechten voorgekomen, door een Arrest vait Voorrecht te hebben befolliciteert ,en het gene hy ook heefc verkregen, als Hoofd-Officier zyner Gemeente, om allen twist van Jurisdictie, die anders de ftraf had kunnen dra lende houden en gelegenheid geven ter ontkoming van de Schuldigendaar door af te fnyden. Parts, den ij. O&ober. By St. Junisn Bisdom en Gerechtshof van Limageszyn 'er 30. Silvere Penningen gevonden, welke erkent zyn Munt te zyn, door de Roomfche Raad eertyds geflagen: dezelve zyn onder ver fcheidene Inwoonders van St. junien verdeelt geworden. Myn Heer de Dauphineen weinig aan de Koorts on- pasfeiyk zynde, gebruikt op den raad der Geneesheerert tegenwoordig daar tegen Ezelinne Melk Een Proces hangt tegenwoordig voor de Graote Kamer van het Par lement, waar van de Stukken door de Advocaten der Partyen ingedient zeer fcherpzinnig en wel uitgewrocht zyn: het zelve betreft de vernietiging van een Huwelyk tusfcben twee verbeve Perfonadiente Warfcbau in de Maand November 1761.gefloten. De pretenfe Man, ge- naamc PitrotBalletmeester en Eerfte Dansmeester van de Italiaanfche Comoedie, geeft voor, dat zyn Huwelyk geldig is, en hy dien te gevolge Meester en Voogd vaa de gemeene Goederen is; de Jajfrouw, zyne voorgege ven Vrouw, die mede van zyn Ambacht en Eerfte Dan- feres onder zyne Bende is; houd in tegendeel ftaande, dat het Huwelyk met de vereischte Plechtigheden niet vol trokken zy gat zy (het geen echter zeer vreemd fchynt oader diergelyke flag van Volk,) nog haar Maagdom heeften nu meerderjarig zynde, dat zy óver hare Goede ren en Eigendom naar haar behagen kan disponeren. Al toos die zaak maakt een groot gerucht onder het Gemeen. De Koningde Dauphyn en Mesdames de Daupbintt en Pldel ai de zyn den 3. van Verfailles na Choify vertrok ken, ea aldaar den 5. aangekomen; en de Koningin met de overige Mesdames volgden ten zei ven dage: dog de Graaf d' Artois arriveerde den 4. dezer reeds aldaar. Aclions des Indes 1332L Emprunts 438. des Fermes 987L Annuites 414. Coupons 81. Bïllets de ia Loteris des Indes 303. Livres. t GROOT-B RITANNIEN- London den 10. O&ober. Met Brieven uitdeAmerï- caanfche Colonien heeft men bericht ontfangen dat de Voorwaarden aan de Stammen der Wilden aldaar door den Generaal jSöïvy^voorgefchreven eenparig zyn aan genomenen de te rug geving der Engeifche Krygsge- vaDgenen gefchied zy. Ook ziet men alhier het volgende Uittrekzel van een Brief, gefchreven dooreen^»/- froüw uit Jamaicain dato 14. July 1765. Mevrouw, "Tn het midden myner ongelukken had ik een ontmoe- 1 X tingdia wegens derzelver byzonderheid verdientdat

Middelburgsche Courant | 1765 | | pagina 1