No. 103. MIDDELBURGSE Dingsdag, A-o. 1765. COURANT. den 27. Auguftus. AMERICA. PENSACOLA., den 22, Mey.De opening van het Congres met de Creecquen zal tegen het einde dezer Maand eerst gefcbiedenals hebbende niet eerder kunnen wor den gehoudendewyl de gewichtige zaken welke op bet groot Congres, welks opening te Mobile deu 2<5.Maart laatst leden isgefchied, hebben moeten worden, gereguleert, zo veel ryd gekost hebben, en het niet eerder aisnadeszelfs fluiting isdat men aitoos heeft beraamt de Creecquen te doen vergaderen. Philadeephi a den 18. Juny. De Colonisteny gezeten op bet uitterfte van onzeColonie, na by het Fort Pilt, hebben op een nieuw begonnen de Luiden, welke hun Han del aldaar gaan dryven, te verontrusten. Op de klagten daar over aan onzen Gouverneur gedaan, heeft hy een De tachement van 50. Mannen derwaarts gezonden, om de zelve te zoekenjot redetieu te brengen: gemelde Trou- pen zyn aldaar aangekomen maar de Colonisten hebben geweigert de Koopmanfchappen en Goederen, welke zy.be- magtigt hadden, te rug te geven; hier op had de Officjer, die het Detachement Commandeerde, hen laten weten ,dat hy, wanneer zy in hunne weigering bleven volharden, verplicht zoude zyn zyne Ordres te volgen en vuur op ben te doen geven: welk dreigement niets anders heelt uit gewerkt, dan dat zy hem uitdaagden; dierhalven gaf het Detachement vuur op de Wederfpannelingen en fchoten 'er 10. onder de voet; dog wordende van hunlieden die veel fterker van Volk warenovermantwierden zy genood, zaakt te rug te wykeB met een verlies van 6. Mannen der hunne. TURKYEN- Pera by Constantinopjlen, den 15. July. De Cban der Tartaren had op den 4. dezer by den Sultan Au diëntie, zynde door den Groot - Vizir daar toe ingeleid geworden; de Groote Heer omfing gemelden Chan, vol gens de oude bepaalingen omtrent die Plechtigheid, al ftaande, en deed hem vervolgens even berieden de plaats, alwaar hy zig zelf nederzettede, aan de regterhand van den Groot-Vizir nederzitten. Alhoewel het verhandel de in die Audiëntie tftet bekent gemaakt isgist men echter, dat daar in Zaken van het uitterfte gewicht zyn verhandelt; te meer, omdat dezelvè een geruimen tyd geduurt heeft: Men zegt dat de Cban den volgen den dag gezegt heeft ten uiterften vergenoegt re zyn over gemelde Audiëntie, als wanneer de Groot-Vizir, door 2. 8achaas van den Eertten Rang en zyn geheel Hof- Een meenigte van Beesten en Meublen zyn toen door de fnelheid des ftrooms mede gefleepr. De Inwoor.ders op de orerzyde van de-Brug zyn gedwoDgen geworden zig op de Gevels hunner Huizen te bergen ert echter zyn 'er vele omgekomen. Ook heeft gemelde overftrooming veel vernielingen te Pezare en andere (treeken uitgeregt. De gantfebe Stad Sinigaglia leid overdekt met Meublen en 'Koopwaaren om dezelve te doen droogen. INGE M E R L A ND. Petersburg, den 21. 'July. De Baron van Bilifiein Edelman uit Lotharingendie t'zederd korten tyd in dienst van de Keizerin is getreden onder den Titel van Commercie-Raadmaakt zig op Haar Majts. bevel gereed, om de gelegenheid en eigenfehap van eenige Zeën en Rivieren, van welke men gist, dat derzelver vereeniging bekwaam zoude zyn om den Koophandel gemakkelykte maken," te bezichtigen. POLEN. Warschau, den 1. Augustus. DeColonel Sanuerzab die de Koninglyke Huis-Trouppen geduurende dé afwe zigheid van den Graaf van Brubl commandeertis be zig met dezelve in den Wapenhandel op de Pruisfifche manier te doen onderrechten. Van Dantzig word ge. melddat verfcheide Kooplieden dier Staduit vreeze, dat de te Marienwerder opgeregte, dog nu opgefchorte Tol, wederom mogt in gang gebragt worden, zig in voorraad van een menigte Granen en andere Koopman fchappen voorzien. De zelfde Brieven verzekeren, dat de Rusfifche Troupen hunne Quartieren in den omtrek van die Stad genomen hebbendezig gereed maken otn na hun Land te rug te keeren. Posen, den 4. Augustus. Door het tegenwoordig Groot.Poolfche Gerechts - Hof alhier is by een Decreet VRANKRYK. Marseille den 5. Augustus. De Pink le St. Je fep b is van Corïntho alhier gearriveert, hebbende aan des- ftaat verzelt, het eerfte plechtig bezoek by hem afleide. 1 zelfs Boord 1150. Lasten Graanen. Dit Schip, zynde den Drie dagen naderhand heeft de Groot-Vizir den Chan 114. JUOy boven de Caap Carbonnaireop de Zuid-Oos- op zyn Lustplaats by het Canaal aan de kant van Afien telyken Uithoek va gelegen, op een Kostbare Maaltyd onthaalt; het wel ke de twee gemelde Bachaas de volgende dagen mede hebben gedaan. De meergemelde Chan zyn twee Zoo net) medegebragthebbende zullen dezelve op kosten van den Sulian met groote plechtigheden worden befnedeo. Den 12. dezer 'smorgens, kwam ganfehonverwacht de Heer DedelAmbasfadeur van Hun Ho: Mog: by de Por- te, in deze Voorftad aanZyn Excélt: had van te voren •die. van de Nederlandfche Natie, alhier woonende, doen verzoeken, uit aanmerking van de alhier woedende be fmettelyke Ziekte, de moeite te fparen, omhem volgens het gebruik alhier-tegen te komen en in te halen: zul lende gemeide Heer zelfs niet lang in Pera zig blyven op houden, dewyl gemelde Ziekte hoe langer hoe meerderde overhand nëemtmaar zig na Bujukdere, een Buiten plaats aan de mond van de Zwarte Zeeomtrent 3. my- len van hier leggende, begeven, en aldaar de Eerfte Vi- fres der alhier redderende Buitenlandfche Miuifters enz. afwachten. I T A L I E N. Ancona, den it.Jttty- By aanhoudendheid worden al hier droevige Berichten ingezonden van de Ongelukken, welke door de ysfelykc Orcaan laatstleden veroorzaakt zyn. De Rivier Segola eensklaps opgezwollen zettedV«i- gaglia zodanig onder water, dat, wanneer de Dyken digt by Fiumicino niet waren doorgebroken die Stad een baare Zee Zoude zyn geworden. De Vloed rees tot over de Nieuwe Bogen der Brug en rukte als een Blixem die groOte Brug weg, die tegen 50. Schepen aangeftjiakt wordende, waar van zommige zeer zwaar bevracht wa- 8. groote en 11. kleine Schepen verbryzelt heeft; telyken Uithoek van bet Eiland Sardintenleggende,ont moete aldaar 4. Galeyen en 2. Xebecquen van Maltha, hebbende een Tmetaanfcbe Galjoot aan het Sleeptouw welke zy bemagtigt hadden. Parts, den 16. Augustus. Dewyl Zyn Majt.Koning Stanislaui van Polenvan zyne Ziektedie hy ondergaan heeft, nog niet volkomen herftelt is, en zig niet in ftaac denkt om de gewoonelyke Jaarlykfche Reize na Verfail- fcs te kunnen doorftaan, heeft de Konjngin befloteu op morgen van Compiegne te vertrekken ten einde hem te Commercy te bezoeken, alwaar zy voorgenomen heeft3. Weken te blyven. Eenige Brieven van Toukufe melden, dat de HeerMr. David, hier bevorens Capitoul dier Stad (het gene eéa naam is, die mén binnen Touloufe aan Magiftraats Perfo- nenals Burgemeesters en Schepenen gewoon is te ge ven,) die zig in de ongelukkige Zaak der Calasfen zo be rucht gemaakt heeft, in zodanigerafernye is vervallendat hy geduurig ysfelyk legt te fchreeu wen en te balkenja dat hy zig reeds eens door zyn Venfter heeft geworpen, ea Zbnder ophouden zig verbeeld door iemand van die Fami lie te worden vet volgt: Wanneer het zelve door nadere Brieven bevestig word, wie ziet dan niet daar uit de Recht vaardige wraak des Hemels over het ftorten van onfcbul- dig bloed. ASlions des Indes 1340. DesFermes 1015. Annuites 446. Coupons 89. h 89L Livres. G ROOT-B RTTANNIEN. London den ió- Augustus. Het Hof heeft eergiste ren wederom een Courier na Paryslafgevaardigtmen eegt, dat zyne Depecbes de Zaken te Terrenettf voorgevallen .zouden betreffen: Ten zeiven dage hebben de Lords de? aan da haan en caeder vertlroftie e JLutbsrJcla volkomen Verlof en Vryheid toegeftaan en bekrachtigt ge worden om de Lsthersche Kerk te Lobfcbutz in Groot. Polendie byna 20. Jaren' gefloten', verzegelt en zon der Predicant is geweest, wederom teopenen, eenEuan- gelifchen Leeraar daar in aan te Bellen en den voor de zen aldaar ingevoerden Euangelifcben Godsdienst onver- hindert en in volle zekerheid te óeffeuen.

Middelburgsche Courant | 1765 | | pagina 1