No. 44. MIDDELBURGSE^ Donderdag, Ao. 17 65. COURANT. AMERIKA. Charles.Town in Zuid-Carolina den 31. Janu ary. De Heer BuilOnder-Gouverneur dezer Provintie, bragt op den 10. dezer aan de Vergadering alhier bericht in, dat hy van de Cbiroquefen een Memo rie had ontfangenwaar in zy verzochtendat aan hen een gequalificeert Perfoon mogt worden toegezonden, dewelke met meer andere van hunne Natie de Liniyten tusfchen hen; en de Engelfchen zoude helpen reguleren, om alle twist daaromtrent voor te komen weshalven hy het onderzoek dier Memorie aan de Vergadering recom mandeerde. Volgens de Nieuwelings gedane optelling van de In- woonders dezer Stad biykt het, datt'zederd den tyd van vier Jaren herwaarts het getal der Witte Men- fchenvan 16. tot 60. Jaren oud, aangegroeit is tot 3Ó0. Perfonen; en men rekent het geheel beloop der ver meerdering van Europeefcbe Ingezetenen in dien zelfden tusfchentyd op by na 2000. Zielen. Van alle de Paltzers, welke met het tweede Schip uit Engeland hier overge- bragt zynis 'er geen een op de Reize geftorvenen weinige derzelven zyn Ziek geworden dezelve zyn na eenige Rust- en Ververfching dagen alhier gehouden te hebben na Hilhborougb in het binnenfte des Lands omtrent 170. Mylen van hier gelegen gebragtal waar zy zeer wellekom zyn geweesten zo wel van de Engelfche Jnwoonders als hunne Landsgenoten alle mogelyke byftand en bemoediging hebben genoten. Dewyl de Engelfche Stichtingen van dag tot dag boven Beau- fortb na het Zuiden toe, en boven George-Tozvn Oost en Noordwaartsvermenigvuldigen, word 'er eengroote voortgang in de Kennip- en Vlas-teelt gemaakt: En 'er is een Post aangelegt, waar van de Bodensdagelyks ver trekken om de Brieven van de Virginies na de Noor- derlyke Colonien te brengen pasferenöe dus de Linie. Van St. Augustyn word gefchreven dat Sr. Dennis Lid van het Parlement van Engeland, een zeer voor- deellge Stichling voor die Menfchen welke hy uit Engeland heefr mede gebragt, en andere, welke hy in deze Provintie heeft aangenomen, heeft aangelegt hebbende daar toe het Wcs'clykfte gedeelte van Flori- daalwaar een gemakkelyke onderlinge handeling met Misfisftppi ter Zee kan worden gedreven uitgekozen en men merkt die Streek als de meest bekwaamde aanom een voordeeligen Koophandel met de Indianen te dryven. Particuliere Brieven uit het Land der Cbiroquefen mel den dat de Heer John StuartOpper-Gezaghebber van Zuid-Americaalle de Kooplieden van dat Land heeft ingedaagtom aig in het begin der aanftaande Maand Maart na Penfacola te begeven om aldaar een Congres het welk met de Creecks flaat gehouden te wordenby te woonenWordende daar in mede verzekertdat ge melde Heer Stuurt, verzelt door den Gouverneur^°ö^«- Jlone, tegenwoordig met de Cba&aws en de Cèicacbas een Congres houd. I T A L I E N. Napels, den 12. Maart. Ons Gouvernement heeft, in overweging, dat de geduurigaanhoudende Regen lich- telyk wederom een Duurte van Levensmiddelen zoude kunnen uitwerken, eenige Kooplieden 11a Sicilien en el ders gezonden, om een Voorraad van Granen aldaar op te koopen waar roe 150000. Ducaten uit de Bank ge licht en in de Schatkist der Levensmiddelen gebragt zyn. Wy hebben alhier een hoop gefchept, dat onze publyke Gebeden verhoort zuilen worden, dewyl het Bloed van den H. Januariw;dat geduurende het 0£laaf van dien Heiligen dagelyks ten Toon geflelt wierd ieder rèize by de nadering tot deszelfs Hoofd het Miracul van vloei baarwording heeft bekrachtigt. Venetien, den 22. Maart. Dewyl wy alhier met den laatften dag van Februaryals wanneer de Zon de 12. Zodiac-1 ekens doorloopen heeft, het Jaar rekenen te fluiten zo ziet men nu eerst de opgemaakte Lyst der in deze Stad Gebonrene en Overledene PerfoneD ge duurende het Jaar 1764.; bedragende het getal der Ge- boorene 4771. Kinderen, behalven de Onechte en in het Gasthuis gebragte, welkers getal op 40Ö. word gefchat en er zyn 5185. Perfonen Overleden: dus dat'er 8. Perfonen'meer overleden, als Kinderen gebooren zyn. den 11. April, DENEMARKEN- Koppenhagen, den 19. Maart. Ongeacht alle de Ge ruchten welke men buitens Lands heeft uitgeftrooit, dat door den Groot-Vorst van Rusland, wegens hec Holfleinfchenieuwe bewegingen gemaakt waren, weet men alhier met zekerheid dat de harmonie tusfchen on zen Souverein en het Rusfisch Hof op zo een goeden voet (laat, ais men dezelve zoude kunnen wenfchen: dierhalven merken wy dar uitllrooizel aanals enkel door Kwaadwillige verzonnenom het Credit onzer Kroon te concramineren. Voor korien is alhier een Franschman aangekomen, die voorgeeft het geheim te bezitten van, door een zeker Zaad op de Weyen te ftrooyenSal peter in dezelve te doen groeyenzonder het Gras te benadeelen hy beeftzo men zegteen kleine proef daar van gemaaktwelke zo wel is uitgevallendat by tot voortzetting van zyne onderneming, behalven een vrye Wooning, een Jaarlyks Traktement van i8co.Ryx- daalders heeft verkregen. w VRANKRYK. Montpelliere den 22. Maart. Het Verfcheurenda Dier bij fi nog by aanhoudendheid in het Gevaudanfcha woeden, zyr.de tot nog toe deverfcheideneJagten, wel ke daar toegeordent waren en wezendlyk gehouden zyn om het Land van die Geesfelroede te ontlastente ver- geefsch geweest. Men bemeikt wel, dat het zelve wat bevreesder is geworden, echter neemt het nog ge« duurig zyn (lag waar, wanneer het geen genoegzame tegenftand ontmoethet geen uit de volgende gebeurte- nisfen klaarlyk blykten kan te gelyk een zeer aandoe- nend bewys leveren, dat de Natuur kracht en moed in boezemen kanzelf aan een zwakke Vrouw, dieeenMoe- der is. Het geval is aldus: Een Vrouw van Roget op den 14. dezer tegens de Middag met drie van haat Kinderen op de kant van haar Hofzynde wierd doordat wreede Beest fcbielyk aangetast het welk een fprong op bet oudfte dezer Kinderen9 hebbende den ouderdom van 10. Jaren deedhet gene het jongde van gemelde Kinderen, nog aan 's Moeders Borsten of een Zuigeling zyndeop haren arm had. De ontftelde Moeder liepdaac op tot huip van die 2. Kinderen, dezelve beurtelings, dan het eendan wederom het ander uit de Klaauwen van het Dier rukkende, het welk zig t'elkens van het ande re meester maakte wanneer hem het een ontnomen was: geduurende dien kamp, die eenige minuten duurde, ont- fing die Manmoedige Vrouw, al zo wel als hare twee Kinderen verfcheidene beten van gemeld Dier, hetwelk alle hunne kleederen tot vlenters fcheurdeeindelyk zien de ,dat hem die twee prooyen geduurig ontweldigt wier den fprong het met verwoedheid op het derde Kind oud zynde omtrent 6. Jaren, het welk het zelve nog onge- moeit had gelaten en wiens Hoofd dat Beest geheel in zya Muil nam': waar op de Moeder toe fprong om haar Kind te reddendog naveel vergeeffche pogingen aangewend te hebben om het Dier vast te houdenging zy fchreije* lings opdeszeifs rug zitten, alwaar zy haar niet lang ont houden konde: dus op de laatste middelen, die zy ver zinnen konde, bedagt zynde, zocht zydat Dier op een plaats van deszelfs romp aan tetasten, die aan het zelvo het gevoeligfte konde zynmaaroch armna zo veel worstelingen hadden haar de krachten begevenen zy be zweek zynde dus gedwongen haar Kind ter genade van dit Gedrocht over te laten. Dog ten zeiven oogenblik kwam een Herder, op bet zien van dat Dier met het Kind in zyn muil, daar op af, alieenig meteen Stok gewapent, waar aan een lemmet van een Mes was geftekenwaar mede hy verfcheidene (leken naar dat Beest deeddog konde het zelve geen een (leek toebrengen vermits bec die met zyn poten afkeerde, en eindelyk over een Ha- ge en Heuvel van. 10. Voeten hoog heen fprong, hou dende geduurig gemeld Kind in zyn muil, zonder het te laten vallen ofte vervatten; de Herder een ftruisfen Hond by zig hebbende hitfte dien achter-aan, die bet Beest omtrent 30. treden ver gekomen zynde achterhaalde en daar op aanviel, het geen tot nog toe geen Hond heeft willen doen. Het Dier met der vlucht zig niet ziende te redden moest met zvn vyand een tweegevecht aan gaandus liet het zyn Roof vallen, en zig na denHond wendende, lichtende het zelve dien op, zonder hem te byten, en fmakte hem wel twintig Voeten ver van zig af; waar na het de vlucht koos, Het Kindhet welk

Middelburgsche Courant | 1765 | | pagina 1