PORTUGAL. Lissabon, den 26. February. Men zegtdat de Ko ning van Salvaterra in deze Hoofa-Stad op den 28. dezer wederom te rug zal komendewyl de dage- Jykfche Regenen die i'zederd het begin van de Maand van December geduurig gevallen zynten eencmaal de Land-vermaken geftoort hebben. Men verzekert» dat, zo dra het Hof alhier zal zyn aangekomen men de in- fcbeping der Troupen, welke na Goa en FraZy/bedemt zyn, zal verhaasten. Gisteren heeft Don Francisco-Xa- vier de MendosfaSecretaris van Staat in het Departe ment der Zee-zaken, aan den Prefident der Commercie- Societeit Bevel gegeven aan de Capiteins van de Sche pen der Vloot van Rio-Janeiro bekent temaken zigge reed te houden, om ten eerden te kunnen onder Zeil gaan. Dezer dagen heeft de Donder in de Koepel van de Kerk des Cloosters van Mafradoor Wylen den Ko ning Don Jcjan V. gebouwt, gellagen, en daar aan groo- te fchade veroorzaakt. SPANTEN. Madrid, den 12. Maart. De Koning heeft aan de Hertoginne van Miranda, Gouvernante derlnfantesfen den Titul van Grande van Spanjen van de Eerde Clasfe voor haar Perfoon alleen toegedaan en heeft dezelve vrygedelt van de Medionate Rechten. Aangaande het ophanden zynde Huwelyk van onzen Erf-Prins heeft Zyn Majt. van de voornaamde Bedieningen van Zyn Koning- lyke Hoogheids Hof reeds gedisponeert en aangedelt-.ot Opper-Hofmeeder den Hertog Van Bejartot Opper- Stalmeeder den Hertog van Medina-Sidoniaen tot Eerste Voorfnyder den Marquis Dusmel. Ook heeft zyn Majt. tot de voornaamde Chargen van het Hof van de Infante van Parmaaandaande Gemalin van dien Prins, benoemt tot Opper - Hofmeeder den Prins van I T A L I E N- Napels, den 4- Maart. De Toetakeling van het Fre gat, het geen tegen de Barbaren in de Adriatifcbe Zee moet gaan kruisfen is fterk gevorderten men verze kert, dat het zelve nog van deze Week op de Rheede zal gaan leggen. Men fpreekt veel alhier van een aaumer- kelyke Afdanking onder Zyn Majefteits Troupen, dog het Plandat daar toe reeds opgeftelt is en naast ter executie gelegt zal worden, is nog niet bekent gemaakt., Don Nicolaus Caroeen Neapolitaner, Geneesheer van den Grooten-beer, bevind zig t'zederd eenige dagen al- bier, en zal haast na Weenen vertrekken, van waar hy naConftantinopolen zal terugkeeren hebbendebynaeeni Jaar gereist, en de Voornaamde Staten van Europa als Quakfalver door geloopen. Romen, den 9. Maart. De Prins de Bracciano doet in zyn Paleis een Logement gereed maken voor den Prins Czartorinskydie men alhier van PFarfcbau verwacht, om aan den Heil. Vader de verheffing van den Koning Stanislaus Augustus op den Poolfchen Throon infurmd te notificeren. Zyn Heil. heeft aan den Abt Vitozzide Norcia her Bisdom van RtpatranJ'ona het gene de Abt Paliani geweigert heeft te aanvaarden opgedragen. 45. Corfifche Soldaten zyn na Loretto gezondenom de Wacht van het Huis van de Heil Maagd aldaar te ver- fierken. Den 26. dezer zullen de Congregatiën van Voor bereiding ter Canonifatie vart de Gelukzalige yobanna Fremiotvan Schintall een begin nemen. De Regenen t'zederd den 2. dezer Maand wederom begonnen heb bende in overvloed te vallen, zyn door de fchiclyk uit Zyn Oever getredéhe Riviere, de Tyber'verfcheidene Quartieren van Rotfien onder gevloeitdog op Dingsdag morgen is dezelve wederom in haar Oever getreden. Genua, den 2. Maart. Onze Regeering heeft Woens dag laatstleden buitengewoone Dépêches van Corjtca ont- fangenmaar tot nog toe hoort men bykans niets van der- zeiver inhoud als alleen, dat dezelve hunne betrekking hebben opdeNegotiatien, welke de Franfchen niet de Mis noegden zullen beginnen en de Voorzorgen welke on ze Republyk begeert,dat gemelde Franfchen, ingevalle van een Vergelyk, zullen nemen. Men is alhier verwon dertdat de Franfche Commandant zig limiteert aan de Plaatzen welke hy met zyne Troupen bezet heeft, enke« lyk te bewaren, zonder Bonifaccioals ook het Fort MaCcinaggioin gevalle die aangetast wordentewillea te hulp komen. Genua den 9. Maart. De Magitlraat der Zeebou wers heeft aan de Confuis, welke ten dienste van ver fcheidene Mogendheden zig in deze Stad onthouden doen aanzeggenvoor het toekomende zorg te dragen dat de Schepen hunner Natie geen Buskruid van het ge ne zy aan Scheepsboord hebben losfen of ontladen, om de toevallenwelke zonder deze voorzorge daar doof zouden kunnen ontilaanvoor te komen. De Colonel Lantiany, die gelast was om het Guarnifoen en de Ar- tlllerywelke zig in Maccinaggio bevondendaar uit te trekken en de Vestingwerken van die Plaats te doen, fpringen is Eergisteren alhier gearriveert, na deszelfs Cem- misfie met alle naarltigheid en mogelyken vlyi ter uit voer gebragt te hebbenhebbende, behalven dai Guar nifoen, nog 300. Mannen onzer Ttoupendie omtrent Bastia gebleven waren, mede herwaarts overgebragf* Venetien, den 13. Maart. Men zorgt hier alreeds voor de Jaarmarkt van Hemelvaartsdag die naar allen fcbyn van dit Jaar luisterryker zal zynals ze oit heeft ZWEDEN- SToicUolm den 15. Maart. Twee Casfiers van de Bank der ftvksftenden zyn dezer dagen alhier in Arrest genomenom dat de Commisfarisfen hunne Rekenin" gen valsch bevonden en Ket zelve aan de Gedeputeer den van de Bank met echte bewyzen aangetoont héb ben. De Gecommitteerde van de Geheime Uitgaven heb ben wederom verfcheidene aanmerkingen in voorflag gebragt tegen de Commisfarisfen van de Bank, in da Provintien gehouden om de Taxatiën der HuizenLand goederen enz.by te woonen: en het zoude lichteiyk kunnen gebeuren dat hunne Jaarlykfche Traftementen ingetrokken wierden. Men zegt ook, dat gemelde Ge committeerde van een zeker Groot Heer Rekening ge- eischt hebben aangaande een aanmerkelyke Somme, welke hy uit de algemeene Schatkamer ontfangen heeft» Dewyl de Baron van Sprengt portenonze Ambasfadeur aan het Deenfche Hof, die voornemens was geduuren- de den ganfchen Ryksdag hier te blyven, zig gereed maakt om met den eerden derwaarts weder te keeren, zyn 'er vele alhier van gedachten, dat Zaken van groot gewicht tusfchen ons'Hof en dat van Denemarken op het Tapyt moeten zyn. Voor het overige is de Ryks dag alhier nog in zyn volle a&iviteit, V R A N K R Y K. Parys den 26. Maart. De Comeedianten hebben hunne Schouburgen alhier tot na Paafchen gefloten, na dar die van de Franfche Comoïdie voor de 19de reize bet Beleg van Calisdoor Da^Z/oy opgeftelt, hadden ver toont. Dezer dagen heeft men aan de voornaamde Deu ren van verfcheidene Kerken dezer Stad een Billet van Geel Papier aangeplakt gevonden waar op de volgends Franca-T^zUa'y tot Opper -Stalmeefter den Graaf van j4ltatniraen tor Eerfte Voorfnyder den Marquis 0*»' Andia: Zy zal tot Opper-Karaervrouw hebben de Her togin van Miranda, en tot Staa's-Dames de Hertogin van Medina-Sidonia, de Marquifin van Jrizaen de Hertogin Weduwe van Arcos. In het Regiment Infan- tery van Gallicien heeft de Koning tot Capitein te Voet sangedelt Don Jofepi Jaucbe', tot Adjudant-Major Don Stepbano de Corral, en tot Stedehouder of Lt. van de Fufeliers Don JoJepb Majoly. Van Pontevedra is ty- diug alhier gekomendat de Pink N. D. des Dolors aan de Comp. van de Caraques toebehorende, den 25. der voorledcne Maanduit de Eilanden van Bayona en laatst van Guayra komende, aldaar gearriveert is; en dat deszelfs Lading beftaat in 7735. Lasten Cacao, 850. Huiden in 't hair, en 1380. Manden Tabak in Bladereu. geweest, wordende voor verfcheidene Prfncen en ande re Perfonen van den Eertten Rang de Logementen felaac gemaaktWy zullen drie Scbouburgen van de Statigs Opera hier hebben, Ondertusfcben geeft de Graaf razzoAmbasfadeur van het Wener Hof, alle Zondagen in deszelfs HAtell een prachtig Concert, uit de fraifte Stemmen en beste Infirumenten beftaande. Alle dedaar by tegenwoordig zynde moetende pracht en welgefchikt- heid van deszelfs Huisraad bewonderen, maar rog meet zyne befchaaftheidzyne aangename houding, zyne ge- dienftigheiden de buitengemeene Itiildighefd van dien Heer; verkwistende in gemelde Asfemblees de alleruit- nemendile Ververichingen.

Middelburgsche Courant | 1765 | | pagina 1