MIDDELBURGSE Ao. 17 65, COURANT, No 20. Donderdag, den 14. February. AMERICA. Nieuw Yorck, den 13. December 1764. De trouw loosheid der Scbawnezenen Delawaren, en het ver breken der Verbondendie de allcrwoefte Natiën zelf voor heilig houden vereifchten de fpoedigfte en kracht- dadigtie maatregelen, om dezelve te herftellen; dedroe vige ondervinding, welke wy zo dikwerf daar van hebben gehad - deed den Generaal- Major Gage, Commandeur en Chef van Zyn Majts. Landmagt in Noord-America, refolveren, noit een Vrede met hen te fluitendan in 'het binnenfte van hun Land, en op zodanige Voorwaar den die ons van deszelfs beftendighew genoegzame ver zekeringen zonden geven: dat heeft ook in alle deelen zyn gewenfehre effedt gehadzy zyn genoodzaakt ge weest Je Vrede aan te nemen op die Voorwaarden wel ke gemelde Generaal hen voorgefchreven heeft nat hen tot een behooriyke achting en refpeól voor Zyn Majts. W spenen neeft gebragt. De reguliere Provinciale Trou. p- ti, onder bevel van den Colonel Bouquetgeconjtin- geert met een goed Corps Volontairs van VirginiaMa- ryiand en Penjylv anten, zyn in den beginne van Octoöer van het Fort Pitt op march gegaan, en zyn omtrent den 3-5. daar aan volgende te Tuscarowas aangekomen.- De doormarch dezer Troupen heeft de Indianen in de uiter- fte verlegeudheid gebragt, terwyl zy zig verbeelden, dat hunne Bosfc'nen ons zulks beletten zoudenen zy door hunne lituatie genoeg verzekert waren tegen eeni gen aanval van onze kantzy zworven overal rondom de Troupen, maar durfden niets ondernemen; en dus geen apparentie van een voordeeligen (lag voorziende kwa men zy eicdelyk tot een Onderhandeling. Men zeide henlieden, dar men gereed was om met hen Vrede te makenmaar dat zy eerst aiie Krygsge van gene moes ten overleveren, die zy nog onder nun magt hadden: waar op zy 'er omtrent 20. vooribragten, en beloofden de overige ook aanftonus, èn wel voor den-i. Novem ber, by de Werken der Maskiegbeitomtrent 150. My- len van het Fort Pitthe; tiriddelpunt van de De/awaar- ficbe Bezittingen, en iigt by een deraanmerkelykfteEta- bhsfementen der Scbawnezente zullen overleveren. De Colonel Bouquet venoor haar echter nooit uit het gezicht, en marcheerde met zyne Troupm tot omtrent die Plaats: hy dwong de Delawares wel haast, alsmedeverfcheide- ne anaere Afgevallene, als de MolikoTsde Windttorts ,en Migoe'som alle hunne Krygsgevangenen over te ge ven, zelfs tot Kinderen, die uit Witte Vrouwen geboo- ren zyndewelke hy om dat dezelve zo wild en woest waren als de Indianen zelf, en onwillig om hem te vol gen, aan Handen en Voeten liet binden en alzoo in het Leger deed brengen: wy zeiden hun verder, dat zy Ge deputeerde moeften benoemen, om na den Heer Wïlli- am Jobnfon te zenden om daar de Voorwaarden te hoo- ren die by de Natiën zouden moeten worden onderte kent; en dat zy, ter verzekering, datzy hetzelvezoa- den doen, en geene verdere vyandfehap bedryven, een zeker aantal van de voornaamlte onder henlieden by ons Leger moesten laten, ais Pandlieden; waar toe de ge melde Natiën gereedelyk bewilligdenmaar de Scbawne- zen toonden zig daar toe vrymeer ongenegen, oordeel den deConditien onredelyk, en aarzelden byzondertegen het geven van Gysfelaars; dog ziende, dat hun tegen- fporteling geen den minsten indruk op de gemoederen der Officieren maakte, en dat het veel eerder tot bun geheel verderf zoude (trekkendewyl onze Troupen reeds tot in het binnenfte van hunne Ktablisfementen waren inge drongen, vielen zy eindelyk in, en bewilligden mede in de Voorwaarden, welke hen voorgeflagen waren, gaven aanftonds 40. Gevangenen over, en beloofden insgelyks de overige in het Voorjaar aan het Fort Pïtt te zullen uitleveren; dog toen hen dit laatfte abfoluit geweigert wierden op de onmiddelyke uitlevering van alle de Krygsgevangetre, als een beding fine qua non, geïn, lieert wierdzagen zy zig gedwongen om toe te ftaan dat 'er een Detachement van de Armée in devoornaam- fte Steden hunner Etablisfementen zoude gezonden wor den om de Krysgevangenen op te eïsfehenen na het Fort Pitt te brengen: zy gaven tegelyk 12. hunner Voör- naamsten tot Gysfelaars, en appointeerden hunne Gede puteerden om na den Heer fPilliam Johnjon te zenden. Wy hebben, reeds over 200. Krygsgevangenen wêer te rug bekomenen denken, dat het gemeld Detachement nog wel 100. meer zal brengen. Dit fchyntduseen vol doende bewys van de oprechtheid cn vernedering dezer Natiën: en her moet ter eere van den Heer Bouque,t worden betuigt, dat wy de gelukkige uitkomst aezec onderneming meest aan zyne byzondere dapperheid en ftandvasügbeiddie hy in alle voo'komenöe gelegend- heden betoont heeft, verfcnuldigt zyn en dat wy Zon der hem zo verre niet zouden gekomen zy.n om mei de ze woefte Natiën een Vrede te kunnen (luiten. Nu vlei- jen wy ons, dat het Land wederom tot to: zyn vorige rusr en ftilte gebragt is, en dat een algemeeDe en iang^ duurige Vrede met aile de lndiaanfche Natiën, welkede Wapenen tegen Zyn Majts. Onderdanen hadden opge. vatgefloten is. RUSLAND- Moscow, den 4. 'Jfanuary. De Sneeuw is deze Winter alhier ongemeen, het geen ons regenden open tyd voor veel Overftroomingen doet vreezen't en zy dezelve zig door een langzame dooi mogt komen te ontlaten. Uit Siberien heeft men, dat de nieuw ontdekte Quikfilver Mynen aldaar zo ryk worden bevonden dat een Ryke Jood, binnen Petersburg woonende aan de Regeering 200,000. Roebels Jaarlyks aan huur voor dezelve beeft aangeboden dog dat by is afgewezen, en HaarKeizer- lyke Majt. onze Souveraihe hare Buitenlandfche Mini- fters heefr gelastom zig in de Landen hunner Bezen ding na in de Quikfilver-Mauufafturen kundige Perfo- nen te informeren, en aan dezelve een Vooiflagte doen', om in dienst van Hooggemelde Hare Majt., op voor- deeligeConditiën, ie treden, om in die Mytien te worcèn gcëmployeerr. Van -Krcbangel word gemelddat Capi- tei'n Tomkynseen üngelsman van geboorre, van we gens Haar Majt. is aangeftelt om de Expeditie te com manderen, gedestineert om een Pasfagie na China en dq Indi'ên langs het Noord-Oosten uit te vinden. POLEN. Warschau den 22. January. De Rusfifcbe Trou pen, welke alhier en hieromftreeks hebben gelegen zyn de Poolsch-Pruisfen opgebrokenzullen na alle waar- fehynelykheid aldaar reeds hunne Winterquartieren heb ben betrokken, alwaar zy, zo als hier gedebiteert word, zo lang zullen blyven, tot dat de Koning zyne Reizena Dantzig, die regen het Voorjaar vastgeftelt blyfr, om de gefchiilen tusfehen den Poolfchen Adel en de Regee ring dier Stad af te doen, en éénige bepaalde nieuwe (chikkingen aldaar te maken, zal volbragt hebben. De Zaak van den Courlandfchen Gevolmachtigdenden Heer Dekking, die tegen den nieuw-beleenden Hertog vai% Couriand,_Gn\zi van Biron, een Manifest beeft uit gegeven, is door de Hee'ren Marchallen van de Kroon- en Littbauwficbe Confederatiebenevens hunne Raden, den 16. dezer ten dien einde in het Bernardiner Cloos- alhier Vergadert zynde, in deliberatie genomen; waar op befloten is geworden dat gemelde Heer Hekking een Jaar en zes Weken in den Thoren zal zitten, en deszelfs Manifest door Beuls handen zoude verbrand worden welk laatste gedeelte van gemeld Vonnis ook werkelyfc ter uitvoer is gebragt. G ROOT-BRITANNIEN. London, Vervolg van den\. February. De Verjaring van de Marteldood van Wylen Koning Carel I. op den 30. der voorleden Maand ingevallen zynde verfebenen op gemelden dag beide de Kamers by den Jaarlykfchen Godsdienstdie by Parlementaire Aóteter gedachtenis van dien ongelukkigen Vorst, is ingefteit. De motivea der ontflaging van den Generaal Conway. van allezyne Mi litaire Bedieningen zullen over eenige dagen in het Par lement onderzocht worden. Echter kunnen vele nietbe- grypenop wat wyze men de Beweegredenen van een Souverein zal examineren, zonder Deszelfs Gezag aan te tastenwantzeggen zyheeft een Koning geen on- tegenfprekelyk Recht, om na zyn behagen omtrent Mi litaire Bedieningen re handelen? Men heeft met Brieven van Dublin alhier de bedroevende tydingontfangendac door een buitengemeene Overftrooming die door dö veel vuldige Regenen1, in Triand gevallen is veroorzaakt, in dat Koningryk geweldige fchade isgefebied; worden de dezelve, voor zo verre die nog ter tyd bekent op 50*000. Sterls. gefchat.

Middelburgsche Courant | 1765 | | pagina 1