MIDDELBURGSE COURANT. No, 123. Saturdag, Ao. 1764; den 13. Oftober» I T A L I E N. londerhoudenuit dien hoofde beveelt zyn meergenuMa- urinden 15. September. Zyn Majefteit door denfjefteit aan voorn: Gouverneur, dat hy de Britfche Cam- Generaal van Bude-Montfortvan Geneve van Ge- ïpecbe Houthakkersin de verfcheidene Plaatzenwei- boor te, om permisfie verzocht zynde, dat hy alle zyne Bedieningen nederleggen en zig na zyn Geboorte Stad begeven mogtten einde hy zyn overige Leeftyd aidaar in ftilte mogt doorbrengen heeft verklaart het eerfte lid van 't gemelde Verzoek niet te kunnen accorderen, en be- fcerd, dat gentel Je Generaal alle zyne Bedieningen en molumenten zal blyven behouden dog dat hy hem per mitteerde, na zyn eigen goedvinden, zig te Geneve op te houdenindien hy in tyd van Oorlogzig wederom alhier inftellen en Zyn Majt. dienen wil. De Koning heeft het Oppergedeelte van het Novarreescb(bekkende langs de Lago Maggi ore tegen andere Keizerlyke-Koninglyke Landen verruilt: hierdoor zyn de Graven van Borromeo wederom onder het Gezag van het Ryk gekomen, ZWEDEN. Stokuolm, den 25. September. Zyn Majefteit en het Ryks-Kamer-Collegie vernomen hebbende, dat een zekere BoerJobann Hirwikeski ge naam:, benefiens zyne twee Zoonen roet groote naarftigbeid en arbeid een nieuwe Woonplaats in Oostbotknien in een woeste Landitreek aangelegt en na zynen naamgenoemt heeft, en aldaar, behalven diverfche Gebouwenvelerhande voortreffelyke inrigtingen gemaakt zoude hebben; zo heeft het gemelde Coliegie, volgens de Koninglyke Ordonnantiën van den 25. November 1740. en 5. O&ober I741., dien onge meen vlytigen Aanbouwer de Schatting benevens een 50. jarige Rente-Vryheid bewilligt: De Koning beeft zulks niet alleen gebillykr maar aan den gemelden Boer een kostelyke Medaille prefent gedaan, VRANKRYK. Marseiue, den 18. September. De Verfchillen tus- fchen de Kroon van Zweden en Tunis zyn in der minne by- gelegt; en de 7. Mannen, welke voorleden Jaar met een Zweedscb Schip, dat na Livorno ging, genomen zyn, zyn wederom vrygegevendus dat de Schepen van die Natie voortaan in alle veiligheid de Middelandfche Zee en andere Vaarwateren waar in die Roovers zwerven kunnen beploegen. Parys, den j. OSlober. De Koning heeft 2. Arresten uitgegeven, gedateert den 7. September laatstleden: By het eerfte ordonneerr Zyn Majt., dat binnen 6. Maan den alle de gene, welke met Bedieningen voorzien zyn, waar van het Privilegie van vrydom van het Hoofdgeld, volgens de Declaratien van den 17 April 1757. en 13. July 1764 ,opgefchort is geworden, te gelyk met alle de Officianten der Vrye Steden, de Officien bedienende of wegens dezelve veraccordeert zynde, gehouden zul len zyn, om aan den Controlleur-Generaal gecollatio neerde Copyen over te zenden van deTytels, op dewel ke zy beweren,dat gemelde Privilegiën gevestigt zyn. By het tweede Arrest ordonneert Zyn Majt., dat alle de Neteldoekenvan buiten 's Lands in dit Koningryk itl- gevoert wordende, volgens het Ediét van de Maand Oflober 1762. zullen verboden blyven. Ook is een Declaratie van den Koning uitgekomen ge- dateert den 11. Oöober 1762.en geregifireert in het Hof der Mides den 7. September 1764.hy dewelke Zyn Majt de wyze gereguleert heeftwelke opgevolgt moet wor den omtrent den rax en ontfangst van het Hoofdgelden andere byvallige Lasten in de Generaliteit van Cbatons. GROOT-B RIT ANNIEN. London den 2. OStaher. In den nacht tusfehen den 27. en 28. September is een van 's Konings State-Bo- denmet Depeches van onzen Ambasfadeur aan het Hof van Spanjen van Madrid komende, in het Palleis te St. James gearriveertonder gemelde Depeches bevind •tig het Duplicaat van de Ordres die den Koning van Spanjenop de Vertogen van den voorn: Ambasfadeur, aan Don Fe/ipe Ramire~ de Eftenoz, Gouverneur van Jucatan, heeft doen afvaardigenwaar by Zyn Cathol. Majt. het Gedrag van gemelden Gouverneur, omtrent de Onderdanen van Zyn Britfche Majt. in de Bai van Honduras gehoudenafkeurt: verklarende Zyti Cathol. Majt. daar in zyn verlangen, om aan den Koning van Groot.Brittannien de grootfte bewyzen van zyn Vriend- fchap te gevenen de Vrede met de Britfche Natie te ke hy hen heeft verplicht te verlatenzal te rug ombie den, en aan hen te kennen geven dat zy hunne be zigheid om Campecbe-Hout te hakken mogen hervatten, zonder enigzins, onder wat voorwendzel het ook moge zyn, daar in gelloort te zullen worden. De Admiraliteit heeft doen bekent maken, dat dezel ve Brieven van den Commandeur Pa/isfer ontfangea heeft, gedateert te St. John, in Newfoundlandden 1. September; waar in gemeld word: „Dat hy een Sloep met een Misfive aan den Franfchen Gouverneur te St. Pierre heeft afeevaardigtom te onderzoeken of de verfpreide geruchten waar zyn; namentlyk, dat de Franfchen tegen den Inhoud der Tradiaten op dat Eiland Vesting-Werken opgeworpen, en die met Ca non voorzien hebbenmaar dat de gemelde Gonver„ neur in zyn Antwoord aan hem verzekert heeft, dat 'er op dat Eiland niet meer dan een Vier ponder zonder bedding is, en dat maar alleenom de Seinen der Schip pers by Mistig Weêr te beantwoorden dat 'er ook; geene Gebouwen of Werken ftrydig met de Tra&aten waren opgerecht; en dat de Wacht alleen uit47.Man- nen befiond, en nooit boven de 50. geweesi was." Wyders melden voorn: Brieven: „dat toen ter tyd opde Eilanden van St. Pierre en Miquelon niet meer dan. 1. Franscb Oorlog-Schip van 50. Hukken Canon, 1* Fregat van 26. Stukken, en een ander van minder Caliber, nevens 2. groote Fluit-Schepen geweest zyn; en dat het eene dezer Fluit-Schepen na St. Domingo en het ander na Cayenne beftemt is gewe stdat ook de Commanderende Officier aan den Heer Palisfer ver- zekering gegeven heeftdat geen van deze Schepen. in een der Havens op de Kusten van Newfoundland ge- weest is, of komen zal." Gemelde Commandeur Pa- ltsjer voegt 'er by: „Dat de Visfchery op die boogtens, alwaar aan de Franfchen de Viscbvangst by de Trac- taten is toegedaantot nu toe in volle rust gefchied Het Schip the MdventureCapitein Dobynvan Jvica. na de Oostzee moetende, is verongelukt, maar het Volk is door een Schip geborgen en na Dublin gebiagt. De Zt&ien van de Bank 121J a 4. O: Ind: Comp. 147. a 1465. Z. Zee Comp: 92. Mnnuiteilen 824 a J. dito Nieuwe 81 fa f. 3. perct. gereduc. BankMnn:gefloten. Geconfol. dito 83. a 824. 34. perct. Bk. Mm\ Ao. 1756. 85I. dito 1758. 874 a 4. 4. perct. Geconfol. Bk. J/nns 94}. ii 4. Lange Mnn- 25. De Wissel op Mm[ierdam 36—10.2i Ufo .Zicht 368» Rotterdam 3610. 24 Ufo. DUITS CHLAND. Regensbürg den x. O&ober. Voor eenige dagen is de Engelfche Minifier, Mylord Gordon, uit Tisfcbin- génen de Keur-Hanoverfche GezantVryheer vatt Gemmingeny uit Stuttgard alhier gereverteert. De Brie ven uit het Wuttembergfche melden, dat de Geheime Raad Möfer volgens het Keizerl. Ryks-Hof-Raads Befluit vatt den 6. September laatstledenvan zyn langduurig Ar rest wel was otitflagen, en dat de Hertog tegens aan- ftaande November een Landdag had uitgefchrevendog dat men zig gansch geen voordeelige gevolgen daar van konde beloven dewyl die Uitfcbryving door gemelden Hertog onder zeer bedenkelykeen zelfdreigende uitdruk kingen is gedaan. Verder Vervolg van het Kei2eRlyk Decreet van dato 3. Mugustus 1764. X. Volgens xxii. der Conftitutie op de laatst voor- gaande Onderzoeking kan geen Asfesfor met een Re- prefenterend CharaÊter bekleed zyn; om dat, zo hec zelve gebeurde, hy alsdan in qualiteit als Asfesfoc niet voor onpartydig zoude kunnen aangezien worden, wanneer 'er eenige klagten ingebragt wierden tegen dett Principaal, den welken hy reprefen teert: hierom zullen alle de Asfesforeu, Welke om permisfie aanhoudenom beide die Ampten te bekleeden namelyk dat van As- fesfor, en dat van Reprerentant, volftrekt moeren af- gewezen worden. XI. Ingevalle de onderzoeking fchielyker geëindigt was, als men zig had voorgeftelet, alsdan zoude ie li-

Middelburgsche Courant | 1764 | | pagina 1