MIDDELBURGSE No. 102. Saturdag, A S A- Ao. 1764, COURANT, den 25. Augustus. SMYrna, den 3.July. Do Capitain-Basfa of Groot- Admiraal van het Ottomanifche Ryk is met drie Oor log-Schepen van Linie en vyf Gaieyen op de Rtieede van Mstelino, (eenyds Lesbos genaamt, zynde een zeer ver maart Eiland >n het Noord-Ooster-deel van de Archipel of' Egeïfche Zee, by de Kust van Klein-Afiaaange komen Onze Magiftraat had nauwelyks daar van ken- Ëis gekregen, of hééft den zeiven, volgens gewoonte, doen voerzoeken dat hy dit Jaar niet in onze Haven wil de inloopen, onder aanbiedinge, dat hem de Jaarlykfche Conoibutie aanftonds zoude worden toegezonden; maar de Admiraal heeft tot antwoord gegeven, dat het hem, lom zekere gewichtige redenen onmogelyk was het verzoek van de Magiftraat in te willigen: dus verwachten wy hem in de aanftaande Week alhier. Eenige Kwaadwillige hebben dezer dagen een gerucht uitgeftrooit, dat zig op nieuws eenige tekenen van de B'.-l'mettelyke Ziekte alhier geopenbaart hadden; maar dit uitftroizel, den Hemel zy dank, is zonder grond, TUREYEN. Cohstantinopolen den 16. jfuly. De twee Zoonen van den Groot-Vizier zyn op den 5. dezer met veel plech- tigheid befneden; De Sultaan zelf heeft het Feltynhet geen die Heer by die gelegenheid gegeven heeft, 'incogni to bygewoontookzegt men, dat hy allede onkosten van het zelve vergoed heeftonder bedingdar gemelde Groot-Vizier van niemand eenig Gefchenk zoudé aanne men; fen zommige bepalen die Somma, van Zyn Hooght. aan gemelden Eerften Minifter ter hand gefteld, op 250. Beurfen, of 125000. Duitfcheflorinen. Achmet Ejfendi, van wegens de Porte gewezen Minifter te Berlinis in de voorledene Week in deze Hoofcjftad te rug gekomen. De Colonel van StankiwielzRefldent wegens den Groot- Veldheer van Polen, is te rug ontboden; en men ver wacht een anderen Minifter van daar. Alhoewel de Be- fmetteiyke Ziekte onder de overige Bedienden van den Franfchen Ambasfadeur geen het minste gevolg veroor zaakt heeft, begint die Ziekte zig nogians in deze Hoofdftad en hare Voorlieden te openbaren; dog van Smirna beeft men, dat het gerucht van de Pest aldaar een kwalyk gezind uitftrooizel is. SPANTEN. Cadix den 19. July. Door een Brief van Sctléin dato den 11. der voorledene maand, word ons bericht gedaan dat men aldaar den 10. twee Franfcbe Oorlog- Schepen had 'vernomendie in hét gezicht van dien Ha ven kruisten. Volgens een anderen Brief, van den 22. daaraanvolgende, word gemeld, dat de Keizer vanM,z- roccodie, zo als men reedsondêrricht is gewordenge- rcfolveert heeft van Mogador zyn voornaamften Zee-Ha- "ven te maken, alwaar alle zyne Roof-Schcpen zullen ver plicht zyn uitgerust en onttakelt te worden, dien Ha ven op de voordeeligfte wyze, zo veel immers mogelyk is geweestheeft doen verfterken. De direftie dezer Werken en die van bet Eyland Mogador is aan een Ne- Bpolitaanfche Slaaf toebetrouwt, die ten dien einde door den Dey van Algiers aan den Keizer van Marocco toe gezonden is: 't is reeds 10. Maanden geleden van dat hy daar aan met meer als 300. Mannen heeft begonnen te "werken waar van 'er heden niet meer als nog 50. in 't werk zyn. Hy heeft de pasfagie ten Zuiden van dat Ei- kleine opening gelatenja zommige willen verzekeren dat hy dezelve gebeelyk gefloten heeft. Ook heeft hy aan de Noordzyde van dat Eiland doen opwerpen een foort van een Fortwaar van de 24. ponders Canon-ko gels kruisfelings die van de oude Battery en van nogeene nieuwe van het zelfde Caliber op de Punt van'het vaste Land ten Noorden der Bay en regt vlak over de Sterk te op dat Eiland aangelegt, elkander ontmoeten. Door deze Werken bevind zig de inkomst des Havensdie ten Noorden van dat Eiland is, volkomen befchermt en de Schepen, aldaar ter Rheedeleggende, zynt'eene- maal beveiligt voor de Storm. Behalven de Arbeidslieden, die men tot de voorn: Werken gebezigt heeft, zyn door den Keizer van Marocco nog 200, Familien na Mogador gezonden, om zig aldaar ter neder te zetten. Segovia, den 30. jftily. De Graaf Poninsky, uit Po- "len herwaards gekomen zynde, om aan den Koning bet 1 Sterfgeval van Augustus III. bekent te maken heeft on- i langs by deszelfs Audiëntie van Affcheid van Zyn Maje- Ifteit, volgens gewoonte, het Pourtrait van den Koning, 'met Brillanten omzet, in een Goudene Snuifdoos liggen de, tot een Vereering ontfangenalsmede tjeRecreden- de-Brieven van wegens Zyn Majeft. aan tfe Republyk voornoemt. Gemelde Graaf heeft d-rie dagen daar na, bet Prefent behoudendeom dat hy mogelyk daar in geen feil gevonden heeft, de Recredendalia te rug ge zonden om dat zyne Republyk in dezelve, volgens zy ne verbeelding, niet behoorlyic geëert was; en daar-en- boven nog aan de Buitenlandfche Minifters, die by den Koning alhier redderen, de volgende Nota toegezonden TAe Generaal Graaf PoninskyExtiord: Envoyé der X-/ Doorluchtigfte Republyk van Polenacht zig verplicht, om aan U, Myn Heer, kennis te geven dat, vermits Zyn Cathol. Majt. niet goedgevonden heeft, om zig na de gewoonter.s, die door alle ande- re Souvereinen van Europa in de aan deze Republyk verfchuldigde behandeling is in acht genomen gewor- den, te gedragen, hy, ingevolge zyne Inftruüien ge- i, dacht heeft zig niet te moeten laten belasten met het Antwoord, het gene 2yn Catholyke Majt gefchreven heeft op den Briefwelke hy de Eere gehad heeft aan denzelven van wegens zyne Doorluchtige Republyk te overhandigen. Was getekenO Graaf Poninsky. I T A L I E N. Napels den 16. July. Op het Feest van O. L. Vrouw van den Berg Carmel, is alhier een kostelyk Vuur werk voor de Kerk, op het Plein afgeftoken dedrorn der Toekykers was zo groot, dat vele derzelverom gemeld Vuurwerk te beter te kunnen zien, op het dak der Kerk geklommen warenen zommige zelf op de Klökken-Thorenwaar van drie Perfonen zyn afgeval lendie door hun val verplettert zyn geworden. Genua den 28. fuly. Heden is de Herrog van York. van Turino alhier gearriveerr, verzelt door den Vloot- Voogt Harrifonen eenigeandere Engelfche Officieren-• deze Prins heeft de Deputatie, welke de Regeering be noemt had om hem te ontfangen geweigert. Over Lmrno verneemt men van Corftcadat Pascal Paoli, behalven de groote Barque, die hy te Centurl doet uitrusten, nog een andere in Sardinien laat gereed maken, die, gelyk als de eerstgenoemde, in de mond van den Haven van St. Fiorenzo zal moeten kruisien? zyn ontwerp is, om door dat middel alle Secours ter Zee te onderfcheppen, terwyl by ondertusfehen die Plaats aan de Landzyde met een Corps zyner Troupen berend houden zat. VRANKRYK. Comfiegne, den 11. Augustus. Op den 9. dezer heeft de Cardinaal de Berr.isin de Capelle van hetCas- teel, den Eed, wegens het Bisdom Al biin handen van den Koning afgelegr. Hy had zig den 3. dezer na Sens begeven alwaar hy door den Cardinaal de Luynes, die door de Bisfchoppen d'Au x er re en Beziérs geasfifteert wierd, in de Cathedrale Kerk ingewyd is. Parys den 13. Augustus. De Koning heeft de Ka mers van Valence, Rbeims en Saumurdie ten voor deel van de Generale Pachters gefticht waren om de Smokkelaars en Contrabandiers te Vonnisfen afgefchaft en in derzelver plaats een Commisfie aangefteltwaar in een der Prteftdenten en twee Raden van het Hof der Aides zullen fungeren; zullende de eerstgemelde 12000. en de twee laatstgenoemde 8000. Livres Tra&ament ge nieten. AStions des Indes 965. des Fermes 10321. pne Loterie Royale 800. Annuites 49r. Coupons 98. Contra&s d 3 pourCt. fur le Cuir 55. l'E xchange d Amjierdam 56L GROOT-B RIT ANNIEN. London, den 17. Augustus. Vermids de Heer Gren- oilieAmbasfadeur des Konings by de Porte, aan het Hof kenois gegeven heeftdat de Befmettelyke Ziekte zig t.e Conjiantitwpolen heeft geopenbaart, heeft de Re geering het befluit genomenom de Quarantaine van da Schepen, komende uit zodanige Plaatzen van de Levant daar men die Ziekte befpeurt heeft, van veertig tot zesr tig dagen te verlengen. land doen ftoppen, en heeft aldaar niet rrreer als een zeer

Middelburgsche Courant | 1764 | | pagina 1