courant. No. 96. MIDDELBURGSE Saturdag, Ao. 1 den 11. Augustus. a s 1 A. Alexandretta den 26. Mey. Men heeft alhier van Bagdal bericht ontfangen dat dejanitzaren en het Gemeen aldaar, balooriggeworden zyndedoor deknevela~ ryen van hunnen Gouverneur Ali-Basfa, zig te zamen gerottend, en hem in zyn Casteelbelegert hebben, waar in gemelde Gouverneur zig wel 4. uureti lang verdedigt heeftdog eindely Ic genoodzaakt is geworden voor de over- magt te wyken en een goed heenkomen te zoeken heb bende zig ten dien einde ais een tweede Sarddnapalis in Vrouwen Gewaad gekleed, en onder de Hoeren bye'en Visfcher begeven; dog door de Janitzaren ontdekt zyn de, hebben dezelve hem wederom in 't Casteel gebracht, en aldaar den gewoonelyken Turken-doodmet een Pees van een Boog zyn keel toewringendeten loon gegeven. Hier op baddeu Omar Kiaya en Abdullah Kiaya de Regeering aanvaard; dog men wist alstoen nog niet, of de Porie, aan dewelke van het voorgevallene bericht toegezonden was, een van de laatstgenoemde aanflel- Ier, of wel een anderen Gouverneur derwaarts zenden zal. Wyders word van daar gemeld, dat de Commercie in Ferjiën wederom begint te herlevendat 'er vele Cara- vanen van hpaban aldaar aankomenen vele Goederen koopen, dog voornamentlyk Franfche Lakenen die t'zedert den herftetden Vrede in menigte derwaarts ge- bragt zyn. Dar het verfpreide gerucht van het overly den van Cberim-Cbam Sophi van Perjiënzonder grond is, dewyl hy dat Ryk in ruste beltiert, en zyn Broeder, die tegen hem was opgeftaan, door de weini ge Troupenwelke hy by zig hadverlaten en genood zaakt is worden na Ar abten te vluchten. SPANTEN. Madrid, den 18. 'july. Don Vincent Pignatelli Commandant van een Smaldeel onzer Xebecquenheeft een Brief gefchreven in dato 26. juny laatstledenwaar in hy bericht, dat by een Barbaarfche Pink, van 22. Stukken Canon ontmoet hebbende, dezelve vervolgt bad lot in de Haven van Tetuan, waar in dat Vaartuig ge vlucht was. Dat hy aldaar zyn Anker had laten vallen en den Haven geforceert had, en onaangezien het'Vuur van 't Casteel, alsmede het fchieteti van de gemelde Pink en meer andere Schepen, die in de Baay aldaar lagen en her hem zeer moeijelyk maakten, had hy nogtans het geluk dien Roover te verbranden en kreeg in die Aöie,wel ke drie urnen geduurt heeft, niet meer als 9. Gekwets te, waar van maar 1. gevaarlyk geraakt is. T T A L I E N. Ancona, dett 16. July. De Brieven uit Daimatien melden dat de befmetrelyke Ziekte te Spalatro en daar omtrent ten eenemaal opgehouden is, dus de Verdachte perfonen uit het Lazaret ontfiagenen de Trouppen die het Cordon geformeert hebben, afgemarcheert zyn na hun ordinaire Quartieren. Geivcm, den 16. July. Gisteren had de Heer Harri- fonCommandant van dö Engelfche Vloot, en Minifter van Zyn Britfche Majelieir by deze Republyk, by den Doge een Audiëntie, waar in hy zyne Credentialen aan den zeiven overgaf; hy wierd verzelt door deCapiteinen der twee Fregatten die zig tegenwoordig in deze Haven bevindenen van den Conful der Engelfche Natie. De Regeering, onderrecht geworden zynde, dat de Hertog van To'Xk haast in deze Stad ftaat aantekoomen, heeft de Hceren Jofepb Brignole, Jaques Durazzo Alex*. ander SaluzzoJuan - Babtist GrimaldiDominicus Serra en Caro'us Spinoln benoemtom dien Prins by zyne te rugkomfle alhier te complimenteren, en hem de Eerbewyzingen van wegens de Republyk, geduurende deszells verbiyf in deze Hoofdftad, aan te doen. De Befmettelyke Ziekte, in Napels en Sicïlien regee- rende heeft den Raad der Gezondheid doen befluiten een Ordonnantie te doen publiceren, by dewelke aan alle Vaartuigen, uit die twee Koningryken in dezen Haven aankomende, aangezegt word acht dagen de Quaran taine te moeten houden. Gisteren is een Pinke, ten Oorlog uitgerustvan hier na Corfica gezeik, om eeltige Soldaten, Bomben en andere Oorlops-Behgeften aldaar teontfehepen. Volgens de laat- ffe tydingen uit dat Land is aan de Rebellen de Thoren van het Eiland Ciragléadat aan den Uithoek van Caap- Corlïca legt, door Verraad overgegevendewyl dieTho- ren tot een veilige Reede voor onze Schepen verftrekte, vooral by de overvaart van Bastia na St. Fiorentis ons dat verlies zeer nadeeüg. Een Caper der Rebellen heeft een onzer Feloucqen bemagtigt, die aan het Eiland Elba 58. Vaten Tonyn, zynde een foort van Zee-Visfchen ingeladen bad. In der daad, wanneer de Rebellen wat yveriger in hun voornemen waren, zoude reeds alles verlooren zyn, wat de Republycq nog op dat Edandbe zit: het Beleg van St. Fiorenzo nebben zy zig zekerlyk zo langduurig niet verbeeldzy gisten het geinakke- !yk te kunnen krygen door uithongering, dewyl die Plaats wezendlyk gebrek aan Levens-middelen hadmaar men heeft middel gevonden, die daar van te bezorgen; Het ontbreekt hun niet aanGefchut, om geweld te oefenen, want zy hebben meer Canon als zy tot een beleg nodig heb ben maar daar op afgerichte Bombardiers hebben zy niet: dus kunnen zy zeer weinig uitvoeren, en zullen van zelfs moeten opbreken. LYFLAND. Reval, den 8. July. Heden is de Keizerin, onZé Souvereine, van Catharinendalalwaar Hoogstdezelve gisteren rustdag gehouden beeft, weder in deze Stad aangekomen, en deze Middag op ons Stadhuis, aan een Tafel van40.Couverts, opbetallerprachtigflegetra&eert wordende de Spyzen door de Raadsheeren opgedragen. Voor de overige Gasten van Haar Gevolg was mede een Tafel van 50. Couverts aangerecht 's Namiddags keerde Haar Majefteit na Catharinendal te rug, aldaar aan gekomen zynde, zettede zig Hoogstdezelve te Paard en bezag het Spiegel-Gevecht van de g. Regimenten Infan- tery en 2. dito Cavailery van Romonzowhier na begaf zig die Vorftin in een fraaije aldaar opgeflagen Tenie, en zag de Regimenten ntet Vliegende Vaandels en Stan- daaiden onder Veid-Mufik vooiby defileren, Soupeerde vervolgens in gemelde Tente met de gantfche Generali teit, ep vertrok naderhand na Catharinendal om te over nachten. Riga den 11. July. Deze Stad heeft gisteren Voor middag ten 11. uuren het gelukgebad met de aankomst onzer zeer Genadige Souvereine vereert te worden De Burgery, de Raad en de Ridderfchap, waren Hoogstde zelve 3. Werften voor de Stad te gemoed getrokken, alwaar zy volgens Ordre halte maakten: by de aankomst van Haar Majt. aldaar, zettede zig die Vorstin, na een kort Compliment van den Raad en Ridderfchap ont fangen te hebben, in Haare Staats-Koets: De Groene en Blauwe Burger-Compagnien reden vooraf, en achter Haar Majts. Koets volgde de Gouverneur Broivn met de gezamentlyke Generaals en de Ridderfchap, en de ge- heele Tocht wierd door de helft van het Lyf-Curasfief Regiment befloten. Voor de Poort dezer Stad overhandig de de het Woord voerende Burgermeester, Heer vanVe- gefack aan de Keizerin de Sleutelen der Staddewelke zy vriendelyk uit zyn handen ontfing, dog die aandonds aan hem wederom gaf. De derde Burger-Compagnie re Voet Rond van de Poort af tot aan het Keizertyk Paleis in drie Reyen gefchaart: In het Paleis waren 14. egaal gekleedde Jonge Dochtertjes, die voor de Monarchin Bloemen Broeidenwaar van ieder derzelver de Eer had ter Handkus te worden toegelaten. De Ridderfchap de Magiftraat, de Gêestelykbeid én de gezamentlyke Offi ciers der Burger-Compagnien, wierden dezen Morgen by Haar Majefleir rer Audiëntie geïntroduceert. Heden zal Haar Maj'. alle bet prachtige dezer Srad Eere- Poorten en Illuminatien, incognito bezichtigen. POLEN. Warschau den 14. July. De Brieven aan 't Hof van Verfailles gezonden, om ons gedrag omtrent des- zelfs Ambasfadeur te rechtvaardigen, zyn ongeopent al hier wederom te rug gekomen, "en onze Afgezant heeft zelfs geen Audiëntie aldaar kunnen verwerven- De hier nageblevene Heerenwelke tot de Franfche Ambasfade hebben behoort, zyn thans mede van hier vertrokken. De Heer Cfjar/owski Starost van Kenswiczonlangste Brzefc in Cujavien gevankelyk ingebragtis geharque- bufeertom dat by door het aanwerven van Manfcbap de Gemoederen van de Tegenparty opgehitst en meeran dere buitenfporigheden gepleegt heeft. De Vorst Rad- zivil is tegenwoordig in de Moeraden van Plosh zoda-

Middelburgsche Courant | 1764 | | pagina 1