No. 96. Ao. 17 61. MIDDELBURGSE# M H COURANT. Dingsdag fff G ROOT-B RIT ANNIE. London den 2. Augustus. De onmatigheid van zyne Chirokeeiche Majefteit en deszelfs Hovelingenals me de net zelf belang van de Eigenaars der openbare Herber gen en Hovendoor hen zoo rykelyk me: fterke dranken ie onthalen, doet verftandige lieden wenfchen, datzebe- bouderi naar hun eigen Land afgefebeepe wierden. In Vauxball verzekert men, dat laatstleden Donderdag niet minder dan 10,000 perfonen zamen gedrongen waren om een gezicht van deze.Indianen te nemen, Terzelver tyd gaf zich eene Zangfter de eer van de wandelpaden met dien zwarten Monarch arm aan arm, te doorkruisfen. Doch 't gedrang was zoo groot., dat het hem verplichte met zyne Hovelingen (en meenige Dames,) naar de Mufiek- zaal te wyken: daar ze zich en de gapende meenigte ver maakten, met in het wilde op de Clavieren van het Orgel te flaanen op de Viool te zagen', in de. handen klap-, pende ter beantwoording vair het handgeklap en toejui ching der aanfehouwerenen met heele teugen vele be kers van Frontiniak inzwejgende. Tusfcnen 2 en 3 u ren in den morgenltond begonnen hunneCbirqkeefcftappen op hun vertrek te denken,en behooriykonderfteundzyn- de, maakten ze haast om ten dien einde hunne Koets te bereiken. De Hovelingdie 't minst befchonken was flapte 'er met zyn vriend eerst in; doch het kleed van zy ne Majelleir ongelukkig vast rakende aan het gevest van den degen van zekeren Heer, door het gedrang, ont- flond 'er by misverftand een foort van gekyfen't zwaard wierd by zeker geval getrokken en gebroken en de hau- den van den Indiaan fterk bloedende, werd by door de aanfebouwers kwanswys grorelyks beklaagd. Daarop wierp hy zich zei ven uit Kwaadaardigheid of dronkenfehap op den grond, en bleef daar hardnekkiglyk een, langen tyd liggen. Geweld werkte nochtans uithet geen 0- verredingniet vermochtwant hywerdby hals en voeten Op den bodem van de Koets neergelegd. Kort daarna wer den zyne beenen die het fluiten van 't Portier beletteden zorgvuldig met de rpst ingepakten de Koetzier haastig voortrydende maakte een einde van dit ongelukkig fchou- fpelder Britfcbe nieuwsgierigheid en woeste zuipery, Vervolg van London den 3. Auguttus. Gisteren kwam de Colonel Cunirgbam alhier uit de Geallieerde armee aan bericht brengende van een twee de aanmerkelyk voordeel door 's Konings leger op de Franfchen in Hesfen behaald waar by deFranfchen 2000 man aan doden en looo aan krygsgevatigenen verloren hebben, benevens 11 ftukken gefchuren verfcheide ftan- daarden en vaandels, welke de onze. bemachtigd hebben. Het Escader, dat tot het heroveren van Terre Neuf gefchikt islegt reeds op de wind men gist dat de be lang hebbende handeldryvers in de commercie van Terre JS/eufdoor de landing der Franfchen op dat eiland gro te 250,000 Pond fterl. fchade hebben; Van Nieu York heeft men, dat 25transportfehepen met troupenenkrygs- behoeftens geladen^en ii-Juny laatstleden, onder ge leide van 3 oorlogfchepen van daar onder zei! gegaan Zyn: doch men wist niet of die trompen tot het verker ken van den Graaf van Albemarle in de Havana, of tot- een nieuwe onderneming gefchikt geweest zyn. Men was daar weder bezig met andere troupen in te fchepenen de Generaal Monckton is aldaar van Martïnique terugge komen. De Ridder Hawke kruist met zyn "Escader op de hoog te van Kaap Fimstèrre, ten einde het Escader van Ver rol waar te nemen en de troupen en krygs- en mond- behoeftens, die uit Engeland en Bel-Hle naar Lisbon be geleid worden te dekken. De Admiraal Sounders kruist op de hoogte van Cadii, Om het Spaanfche Esca der, in die haven liggende, in acht te nemen. Het Fregat des Konings ihs HUszdrtastte den 3. A- pril vier vyandeiyke Schepen aan onder een Fort in de baai van Tiberon in het eiland Hispaniolaen heeft, na een gevecht, dat dén ganfehen nacht geduurd had, en den volgenden morgen weder hervar werdtwee dezer fchepen het eene van tö en het andere van 12 (I. ka non en met meel en Indigogeladen ine't zich genomen zynde dezelve den 5. naar Jamaica begeleid, en de twee andere fchepen van 16 en 14 ftukken, zyn door het on ze in den brand gedoken. Dit Fregat heeft tot deze on derneming 56CO pond kruit gebruikt, en niet meer dan eenen dooden en J2 gekwetsten gehad, daar 'er van den vyand 17 gedoodc en 37 gekwetst zyn. W den ïo. Augustus. DUITSLAND. Wenen den 25.July. Men zegt hier, dat het Hof fèdert de invallen der Pruisfen in Hongarienfchielyk bevel gezonden heeft aan de meefte guarnifoenen in dé Erf Landen, om zich marschvaardig te houden, teneinde naar de armee in Silefien te trekken, zullende alle de plaat" zen alleen door invalides bewaard worden. Men is hier zeer vergenoegd, over de nieuwepoftcievan denMarfch- Daundicht by Bauzelwitz, waar door hy in ftaat is om alle de bewegingen en voornemens der Pruisfen in acht te nemen. Vervolg der Verklaring van Zweden den ïQ.Jt/'y "Dienvolgende (lelt zyne Koninglyke Majefteit onder 4 hare eerfte en voornaamfte inzichten zich met den Koning van Vrankryk, als Guarandeur met zyne Ko- ninglyke Majefteitftandvastig en eensgezind te ver-» binden gelyk men 'aan het Ryk en deszelfs wetten ongefchonden te bewaren verfchuldigd is als weike (wetten) den Romeinfcben Keizer zynde het voor» naamfte hoofd desRyks en de Staten van hetzelve met de nauwfle eensgezindheid onderling verbinden en dus de byzondere en algemeene rust grotelyks verze- keren en bevorderen. De rust, door 'sAllerhoogflens genade thans aan 't Ryk verfchaftzal zyner Koninglyke Majefteit nieu- we gelegenheid en middelen aan de hand geven om be- fluiten van zoo groot een belang ftaande te honden, welke zyne Majefteit ten allen tyde de dierbaarfte ge- fchat heeft, en zal dezelve in 't vervolg aanmerken als een onderwerp dat hoogstderzelver zorgen ten uiter- ften waardig is. Met hoe onkreukbare trouwe nu zyne Majefteit zich aan de ftukken en artikelen houden zal, omtrent welke men met zyne PruisfifcheMajefteit overeengekomen is, zoo vastelyk heeft boogstdezelve voorgenomen zynen gemelden y ver voor de Rechten en wetten van 't Duit- fche Ryk, door innige geneigdheid, met den vrede te paren, op dat aldus zoo wel aan de verbinrenisfen weike de guaranlie rakenals welke een medelid des Ryks betreffenplechtige verzekering en voldoening gegeven worden. Regensburg den 18. July 1762. DE GREIFFENHEIM. Neurembeeg den 27. De Generaal Luftnsky kwam den 15. te Sc/meebergen werd door het Corps dat onder 't bevel van den Prins van 5tolberg ftaat, ge- volgt, het geen den 17. ook aldaar aankwam. Den 20. vernam men in die armee, dat de Pruisfen aannaderden, waarop terftond ordre gegeven werd de bagagie op te pakken, en de armee trok den 21. des morgens terug, doch de Generaal Wetzai bleef te Schneeberg om de to rug wykende te dekken. De armee trok naar Falkm- ■fleinen hield aldaarftil dm wat uitte rusten. Doch de Pruisfen hen op de hielen zynde, tastten de bagage aart, en bemachtigden die van het Regiment van Cronegg. De Dragonders van Anfpach werden ter zeiver tyd aange tasten Verloren 400 man, en 30 Officieren: en van het Regiment Ruitety Hohenzoiiern werd een Major gevan gen genomen. Vermits de Generaal Wetzai zich noch niet weder by de armee gevoegd heeft, denkt men dat hy afgefneden is. De bagage en artillerie werd den 22. te Moencbsberg en den 23. te Berneck drie uren van B$reutb j gebracht. De-armee werd den 23. re Hof op nieuw aangevallen en week ook naar Moencbsberg te rug; en gisteren en heden zyn verfcheide troupen cm- ftreeks deze ftad gekomenals mede 80 wagens met ge- kwetften. Te Scbwehïau hier omftreeks gelegen is een leger neergeflagenen men Wil, dat deRyksarmee reeds te rug trekt. NEDERLA ND Nv Brussel, den 8.. Augustus. Zyne Koninglyke Hoog heid heeft voorlede week eene Eftafette ontfangen, we gens de groote Staatsverwisseling in Rusland, welke ty- ding zou gebracht hebben, dat de Ambasfadeurs van Ber- iin en London, last hadden gekregen om Petersburg te ruimen. Dat de Koning van Pruisfen te rug getrokken was en van voornemen zou zyn de Rusfen met ge weld tot zyn dienst te dwingen &c. De tyd zal moeten leeren of Zyn oogmerk daar omtrent gelukken zal. Utrecht den 5. Augustus. Door den Ferw. gro te Kerkenraad alhier uit een Zeftal tot bet beroepen van

Middelburgsche Courant | 1762 | | pagina 1