No. Bk MIDDELBURGSE^ COURANT. Saturdag Ao. 1762. R USL AND. Petersburg den ^.fifttny. Onlangs Beeft de Keizer aan den Aartsbisfqhop van Nowgrod, die ten Hove ont boeien waszyn Begeerte verklaarddat het over groot -? getal Beelden in de Rusfifche Kerken zoude afgelchaft wapnalieenlyk tot op het Crucifix en het Beeld der 'fl* Maagd; dat alle'de Prieliers hunne lange Baarden v zouden laten afknippenendat zy in plaats van hunne Tabberdenzich voortaan zouden kleden als de Lee- raars van de Gereformeerde Kerken." De voorn. Aartsbisfchop heeft onder het doen van gepaste Vertoo- gen aan zyne Keizer]. Majt. de gevolgen van zulke Nieu wigheden voorgelieldzoo dat de Zaken tot nu toe op den ouden voet gebleven zyn. Het febynt dat de Zaken tusfehen deze Kroon en Deeue- marken meer en meer tot een openbare Vredebreuk over hellen. De Keizer heeft aan de Gedeputeerden van den Adel van Cour landna dat zy by hem ter Affcheids-Audien- tie geweest waren een Befluit doen ter hand Hellen waarvan de booldzakélyke inhoud is dat het met de Grondwetten van Courland weinig bellaanbaar is een Roomsch-Katolyken Prins tot Meelter te hebben. GROOT-BRITANNIE. Vervolg van London dm iQ.'juny. Volgens brieypn.van Gibraltarvan tien 19. Aprilis de Heer Kniel Sounders den 7. April derwaarts met zyn vioot terug gekeerd dewelke in dpn laatlien florm wanneer de Zon de Linie pasfeerde, veel geleden had, doch thans weder gereed was om Zee te kiezeD. De Franfcheu hebben twaalf fchepen van Linie en zommtge Fregatten teïoulon en waren bezig om Oorlogs-ammu- nitie en gereeafchap tot een beleg aan boord te nemen. Zy.geven voor, dat zy door vier Spaanfche fchepen van Linie, thans ie Cartagena zynde, zullen vertlerkt wor den, en na de vereetiiging met de Spaanfche vloot van tien zeilen, nu te Cadix zich bevindende, de verovering ;van Irland zullen ondernemen. Maar men verzekertdat -hunne Vfoot dit Jaar niet uit de Middelandfche Zee ko men zalvermits de Heeren Karei Saunders en Pieter Breit by ieder Oosten wind het naauwe van de Straat met twin tig fchepen van Linie bezetten. Daar is nooit zulk een zwaar vuur gezien als men nu van de Wilhems Eattery maken kandewelke een leinrechte rots is recht tegen over Spanjen. De Linien van den Koning en van de Princen maken de voornaamfte fterkte van die plaats uit, zy zyn gehouwen in een rotszoo dat de fchietgaaten ten minden dertig voeten boven den Horizont zyn. Het kleine geweer befchut geheel en al een Kruis-Land-Ha- ven, en van deZeekant belet eene overftrooming die van de rots naar de Zee afloopt, eene overrompeling: fchuins in 't midden van dezelve is een reek van zooge naamde vriejebe Ruitersdie met yzere platen bedekt en met yzere fpykers voorzien zyn, waarvan een gedeel te gericht is tegen Spanjen en het andere tegen het Gu- arnifoenom de defertie voor te komen. Zv zyn vyf voeten hoog, en in de flik ingeheid, zoo dat de lpykers boven 't water uitfteken. Door deze overftroming zou de de Vyand in de Had moeten komenwant de Dyk is zeer fmalzoo dat by de laagfte Ebbe geen dertig man in 't front naar 't ftrant of naar den dyk zou kunnen inarfcheeren op welkers punt men boven dc drie hon derd kanonnen en mortiers, behalven de walffukken en 't kleine geweer zou kunnen (lellen. Daar zyn zes Regi menten en tivee compagnien Konftapels in de ftad de welke den waardigen Generaal Parilovo tot haren Gou verneur hebben. London, den 6. July. De Koning is thans van zyne 'aatfte onpasfelykheid volkomen herlteld, eu verfehynd weder zoo gedurig als te vooren ten Hove. De Koningin is voor eenige dagen van het Hof afwezigen gaat ge lukkig in hare zwangerheid voort. De Depeches welke het Hof den 2. dezer uit Duitsch- land en Petersburg ontfangen heeft, hebben llerk den aandacht van het Minifterie opgewekt. Men wil, dat de iaatfte declaratien door den Keizer van Rusland aan de Keizerin Koningin gedaaneene goede uitwer king zouden gehad hebbenen dat de laatstgemelde met den Koning van Pruisfen byna over eenige preliminaire Voorwaardens van een Vrcdens-Traélaat over een zoude gekomen zynwaarby het Graaffchap Glatz voor altoos aan het Wener Hof afgedaan wierd en hetzelve van zyn den 10. July. kant voor altoos van zyne pretenfien op Neder-Silefien zoude afzien, op Voorwaarde, dat'de Koning van Pruis- (cn aan de Keizerin Koningin een zomrae gelds, in ver- fcheide term'ynen bepaald, zoude betalen &c. Men voegt 'er bydat het Hof van Benin en'Dresden, den xo. der voorle d-na Maand een Conventie gefloten nebbe, waarby on der anderen is vastgeltelddat de Pruisfilche alle yyan- deiykheden in Saxen moeten haken. Heden is te St. James een grote Raad gehouden'wel ken de Koning heeft bygewoónd. De Koning heeft order gegeven om het beflagopde ge- ladene of noen met provilie te ladene Jchepen of Vaar tuigen in oe Havens van Irland tot den 11. Augustus te verlengen. Verfcheide brieven melden, dat twee Fregatten van de Vloot van de'11 Admiraal Saunders, een Spaatüch Register fchip genaamd CHermionegenomen hebben; dit (chipkwam uit de Zuidzee terug naar Kadix, hebbenae vier ntillioe- nen Dollars in fpecie, en een zeer ryk kargazoen van Koopmaulchappen aan boordmen fchat de ganfeheprys op t,xoo,000 P. St. Brieven van Nieu-York bevestigen dat de tranfport- fchepen, welke de troupen die tot de verovering van Louiiiana gefchikt zyn, den 30. Mey iaatstleden uit die en de naburige havens, ouder geleide van 3 Oorlogfche- pen, tot die expeditie zyn uitgezeild, zullende de Gene raal Amherst 'er het bellier van voeren. De Vloot van den Admiraal Ha'wke is op eenige myléu affiand van de Sicillifche. eilanden in goeden Hand- aange troffen, zyne reis naar Portugal voortzettende. Met brieven uit West-Indien verneemt men, datzom- rnige van onze Fregattendie tot het recognosceren van Caap Fraticois uitgezonden warenaldaar alieenlyk het Esquader van den Marquis de Blenac waarvan twee fchepen om onze Fregatten te attaqueren, afkwamen, doch door hen verplicht werden weder terug te keren gevonden hadden. Het overige van dit Esquader ten ge tale van 4 fchepen, moest zich by tó Spaanfche Oorlog- fchepen voegen, ten einde naar Europa terug re keren, gelylt men geloofde, dewyl hun getal, niet toeliet den Admiraal Pococke, dewelke met 23 fchepen van Linie, een geiyk getal Fregattenen omtrent iób tranfport- fchepen met troupenna de Havanagepasfeerd was, op te zoeken. Men haast zich met alle de nieuwe fchepen van den eep- fen rangwelke op de werven der Havens van dit Koning- ryk leggen, te volbouwen: ook is'er order om 'er noch 3 elk van 84 (lukken kanon, op de Werf van Portsmouth, te bouwen. Men vergaderd in die haven zoo wel als te Ply'mouth al de Öorlogfchepeudie noch in dit Koning- ryk zyn, (behalven het Esquader te Duins) ten eindp dezelve in (laat te ftellen om indien zy van noden zyn, in Zee te (leken. Men beeft in verfcheide gewesten van Irland het von nis tegen de oproerige geveld, ter uitvoer gebracht. De gerechtsplaatzen warén door detachementen gereguleerde troupen omcingeid, ten einde alie disorder voor te ko men. Daar is te Dublin onder de Linne Manufaélitriers, willende hunne gage verhoogd hebben, een oproer ont daan. Zy hebben verfcheidene, die weigerden zich met hen te verbinden omgebracht, weshalven men verplicht geweest is om hen tot hun plicht te doen wederkeereu, militie te gebruiken. Pryzen der AStiën. 3. 5. 6. July. van de Bank. 98! 98$ Annuïteiten. Oude. 72* a 72J5 72I 3 pe. gered. Bank. 72! 72fi 72!$ 72I k 72J De Cours van de Wisfel was heden op Amllcr.Tam 35-412! Ufo. Dito Zigt 34-11. Rotterdam 35-5. Ham burg 34.8 op zi Ufo. Parys 30! dito op" 2 Ufo 30$. Bourdeaux op 2 Ufo 304. Cadix 39I. Madrid 40. Bil boa 39'|Livorno 49} a 50. Genua 48I. Venetiën gi a j. Lisbon 5-6:4. De Agio van de Bank in 'Hofland ij. DUITSLAN D. Regensburg, den\. Jpdy. Eergisteren is de Hertog van Courland Prins Karei van Saxen, yqn Karlsijqd nier door, incognito naar Munchen gepasfeerd, en werd door een ander Heer die men zegt PrinsClemetit zyn Broeder te zynvergefelfciwpt. Balie, den 26.Ymy. De Ryksiroupen zyn door' den Generaal vatl Seidilitz uit Altenburgén de Oosiemy-

Middelburgsche Courant | 1762 | | pagina 1