No. 94. MIDDELBURGSE Donderdag, Ao. 1761, COURANT. den 6. Augustus. GROOT-BRIT ANNIEN. POLEN. DUITSLAND. Vervolg van de brieven van London van den 31. jfuly. Een Courier den 29. dezer uit de Geallieerde Armee aan gekomen, heeft voor het Hof de Particulariteiten van deAótie van uen 16. medegebracht, als ookdepechesvan Prins Ferdinand van Bruuswyk en van den Marquis en Lord Granby. Men biyfi noen al fpreken van een ren- fort Britlainnifche Troepen naar Duistland te zenden om des te beter de ontwerpen der Franfchen te veryde- len. Het vertrek van den Grave van Harcourt en deszelfs gevolg naar het Hof *van Meckelenburg Sterlitz, is op den 3 der naastkomende maand vastgeftelden men re kent, dat de Princes, onze aanftaande (Koningin, alhier tegen den 20 zal arriveren- Daar word noch al met al len iever gearbeid aan de groote toebereidzelen voor het Huwelyk en de Kroning van zyne Majefteit. Wat betreft het vertrek van den Grave van Egremont naar het Congres van Augsburg, 't is klaar, dat hetzel ve geen voorgang zal hebbenvoor dat de Hoven van Verfailies en London zullen overeenkomen omtrent eeni- ge ArtiCulen welke tot eenen grondflag van hun onder ling verdrag zullen dienen. bestig Transportfchepen die dezer dagen in dienst van bet Gouvernement op de Teems zyn aangenomen, ver trekken van daar om naar Portsmouth te zeilen, en zich by de andere te voegen welke zich aldaar reeds bevinden, ten einde van daar gezamentlyk niet den eerden goeden wind, onder Escorte van Het Oorlog the Aleide van 64 ftukken ,naar New-Iork de reisaantenémen. Hei getal der Transporifchepen zal ontrent de honderd zynde Zelve zullen eenige Troepen, Anillery en Munitie aan bord nemen en te New lork gearriveerd zyndezalnien de reguiliere Troupen en Provencialen aldaar embarque- ren, ten einde om volgens zommigen Louisianavo gens anderen Mariiniqueof wel alle beide, te gaan vermee- fteren, en de Franfchen is 't «ogelyk uit .geheel Ame rica te Verdiyven, uitgezonderd ui; het Eiland van Si. Domingo alleen, dat zy met de Spanjaards in 't gemeen bezitten. Heden hebben de Intekenaars in de fomme van 11,400,000 Pond. St. Annuteiten van 3 percent, ten dienste van dit Jaar, de 6te batalinge van de 10 percent van dit Capittal in de Bank gedaan. Madame de Gravinne van Bute is tot Dame van de kleerkamer, en Eeifle Kamer Dania van onze aanftaan- ne Koningin benoemd. De Hertogin van Ancaster en de Gravin van Effingham zyn benoemd om de Princct.fe te gaan afhalen en herwaards te begeleiden. Het Jacht waar op deze Princes zal embarqueren is beerlyk verguld en opgccierd. en daar zal eene troep van Muficantennan boord zyn. Heden is'er gevogelte, wyn &c. en andere provifie naar Harwich gezonden, om op de Jachten aldaar ingefcheept te worden. Het zenden van eene verderkinge van Troepen fchynt niet meer twyffclachtigVerfchcidene Regimenten zyn nieterdaad op march naar vcrfcheidene havens van het Koningryk, om aldaar aan boord te gaan van de Trans porifchepen welke zich ook met fpoed derwaards. be geven. Deze Ic'nikkinge van ons Hof, gevoed by die, welke in de Marine gemaakt worden zyn duiaelyke bew.y- zen dat Hetzelve befloten heeft om gedurende her overige van de Campagne met vigeur te ageren zonder zich langer te laten ophouden door de onbepaalde be- fluiten van bet Hof van Vrankryk om de Vyandelykhe- den te doen vertragen. pryzen der AÏÏïèn. 29. 30. 31Juïy. van de Bank. 1131 O. I. Compagnie. 141 Annuïteiten Oude. 83! it 8335 833 5 814 824 3 pc.gered.Bank- 82 82^ 814 k 8145 8oi 804 3 pc. Bank lig. 1751 82 a 8145 81 j758 5 87 861 4 1760 984 98 974 964 De Cours van de Wisfel was heden .op Amfterdam 34-1. Dito Zigt 33-74. Rotterdam 34-2 op 24 Ufo. Ham burg 32 op 24 Ufo. Parys32j, dito op 2 Ufo 31J. Bour- deaux op 2 Ufo 31$. Cadix 393. Madrid 393. Bilboa 39I. Livorno 514. Genua 51. Venetiën 53. Lisfabon 5-6 s-5i. De Agio van de Bank in Holland 43. Uit het Hoofdkwartier van de Rus-Keizerlyke Ar mee te Borlck aeu 11. July. De Armée b.gaf zich den 7. wederop march en kwam by JSovtcz Camperen alwaarze den j Rust- duch hield. Deuzelven dacfi arriveerde by dezelve eeft Transport, 'tgeen zy verwaebtedeen de lichte Troupeti hebben zien weder vereenigd. Het vliegend Corps onder de orarevan den Lieutenant Generaal, Grave van Chet- nicnew, verftérkt ooor 2 Regimenten Cavaiery ontfong ordre om nader by de Armée re komen. Den 9 is de Armée van JS/ovicz naar Dolsku getrokken en de Generaal Czer- iiichew te Gastin komen Camperen. Den 10 werd aldaar Rusidach gehouden. Den.it vervolgde de Armée haren match in drie divifien de eerfte is tc Witockeslauwde tweede en derde te Gerfchewe gearriveerd en het Loofd- k wat tier te Boreck opgericht. De Generaal Czernichew noch verfterkt door 2 Regimenten Infantery drie dito Husfaren en 2 Regimenten Cofakkenis ter rechter zyae van de Armee op eenen afftand van twee myien geplaatst om haren marsch te dekken. Dezelve heeft orare om (land te houdenindien de Generaal van Ziefhen aan» rukten zelf om hem te attaqueren ingeval hy daartoe gelegenheid vindt. De Armée zal morgen weder opbrekenen naar Mo, kri'nos marcheren. Regcnseürg, den 27.'july. De Recredentialen welke uit name van deRyksvergaderinge den Refidenr van Rus land zyn over geleverd wierdtn noch den 23. dezer maana gedicteerd, en zyn van den volgenden inhouo Aller- J oor luchtigfe en Machtigfle A eizerin der Rui len Genaaigjte Vrouwe De brief van uwe Keizertyke Majefteit van den 28. Mey dezes Jaars, is ons ter hand gefield, tn heeft ons ten vollen verzekeringe gegeven, dat uwe Keizerlyke Majefteit aller genadigs! befloten hebt, Johanr.es Simo- Jin haren Hof-Raad, en tot hier toe Refideni alhier van hier te roepen, en derzelven debeflieringe van an- dere zaken aan te bevelen. Gdjk wy derhalven de verfchuldigde en nedrigfte dankbaarheid voor deze re- nadige bekendmakinge betuigen; zoooordeeien wyons insgelyks verplicht aan Uwe Keizerlyke Majefteit te ver. tonen, dat welgemelde hare Hof-Raad, en tot hier toe RefiJent alhier, ons zeer aangenaam geweest zy, en zyne buiten gemene gaven van verftand en verkrege- ne vaardigheid in 't uitvoeren van zaken aan ons ge- noegzaam, en in dier voecen hebbe doen blykendat wy geenzins twyffclen, of hy zal getuigenisfe dragen, van onze vuurigbeid en iever om uwer Majefhits ver- dere goedgunftigbeid te vetvienenwaar op wy onsver- latende, ons op dealier verplichtendfte wyze aan uwer Majefteits gunfteaanbevelen en met verfchuldigde hoog- achting en onderwerpinge verblyven. Uwer Keizerlyke Majefteits Onderdanigfte De Raden en Gezanten van de Keurvorften Prinfen en Sra- ten des H. Roomfchen Ryks Regensburgden alhier vergaderd. 20. july 1761. Hei opfchrift wasAan de Alierdoorluchtigfte en Mach- tigfte Vorftinne Elifabeth, eerfte Keizerinne der Rusfen &c. &c.onze Genadicfte Vrouwe. De berichten van Neurenberg bevestigendat een ge deelte van de Pruisiifche Aimee onder bevel van Prins Hendrik, de Elve gepasfeerd is, ten einde by de hand te Zyn om de Armée van den Koning inSilefien te kunnen verfterkën. Volgens brieven van Praag, is de Generaal Loudohn den 19. dezer van Hauptmansdorp gedecampeerdy en moet reeds tot aan Wartha voortgerukt zyn. Alhoe wel deszelfs Armée op 84,000 man gefebat word, occu peert echter de Prulsfifcbe Armée eere zeer voordeelige ftandplaats op de Zobtenbergweshaiven Hy niets tegeti dezelve durft ondernemen zonder den byftand der Rus fen welkeom zich met hem te vereenigen de hinderpa. len hebben uit den weg te ruimen, die.de twee Pruisfifchg Arméenen de Fortresfen van GlogauBreflau Brieg en Neis aan hun Hellen maar men verneemt niets zekers van hunnen march. De groote Nieuwstyding van de overwinningen welke de Geallieerde Armée den 16. dezer op de twee. Franfch©

Middelburgsche Courant | 1761 | | pagina 1