No. 62I MIDDELBURGSE «Lr Donderdag, Aoi 1760.' hJBsr COURANT. ÊÊf den 22. Mey. GROOT -BRITANNÏEN. berde Vervolg van bet leven van Handel. Zyne Doorluchtige Hoogheid hield echter aan, en be loofde alle onkosten voor hem te betalenindien hy met Hem naar zyn land wilde gaan, hetwelk hyzediglyk af- lloegzeggendedat zoo dra hy eene genoegzame beurs kon makenom op zyne eige kosten derwaarts te gaan hy den Hertog van Toscanen zou komen opwachten doch dat hy niet als een Meester wilde verfchynenvoor dat hy tot manbaren Ouderdom gekomen waswant dat hy klaarlyk yoorzag, dat dit gewaande voorrecht, zoo lang hy noch een Jongen washem vyanden zou verwek ken, en hy derhalven liefst onder den tytelvan leerling in Italië wilde verfchynenwelke geest van onafbankelyk- heid hem nooit verliet, zelfs in zyne grootfte verlegen heid. Omtrent 4. Jaren daarna kwam hy te Florence, en werd genodigd van den Groot-Hertog om in 't Paleis zyn intrek te nemengelyk hy ook altyd den vryen toegang tot hetzelve behouden heeft. Deze Vorst toonde groote begeerte, om eenige zyner Compoflties in 't Itaiiaansch te hooren welker ftyl en manier hem ganfchelyk vreemd ^vyasechter deed de Eergierigheid hem zulks wagenen op 's Princen verzoek fchreef hy eene Operadie hy den naam van Rodrigo gaf, voor welke als ook om zyne ver dere verdienften hy van den Groot-Hc-rtog een gefchenk ontfong van 100 Ducaten en een zilver fervies; hetwelk door den Prins als eene giftmaar door Handel als eene billyke beloning voor zyne Compofirie werd aangemerkt. Hier was her, dat Vi&toriadie groote fchoonheiden ver maarde Zangeres, die van den Prins bemind was, op Han del verliefd werd, die noch maar den Ouderdom van 18 Jaren bereikte: (doch alzoo zyn leven als Muükant, en niet zyne Liefdens bedryven het voorwerp onzer overwe gingen zyn, zoo zullen wy deze en andere Galantene- ilukjes overflaan.) Hy bleef niet lang te Florence, maar gong naar Venetienalwaar hy aan her Clavier op zyn Balcon fpelende (eene gewoontedie zelfs de Edellieden daar ter plaatfe hebben) door Scarlettigehoord werddie na lang met aandacht geluifterd te hebbenuitfchreeuw- deDit is of de D of de Vermaarde Sax. Zyne roem vermeerderdewaar hy zich vertoondezoo Perkdat hy onophoudelyk werd aangezocht om eene Ope ra famen te Pellen hetwelk hy in drieweken ter uitvoer brachten dezelve Mgrippina noemde. Zy werd 27 A- vonden achtereen op een Theater vertoond, hetwelk langen tyd gefloten was geweestom dat twee andere Opera-huizenin welke ook gefpeeld werdmeerder toe vloed haddende toejuiching der Vergadering was zoo groot en buitengemeen, dat het Huis weergalmde van het aanhoudend geroepViva ïl Caro Sas/one (lang leve de lieve Sax.) Viftoria zong mede, zynde hem om de boven gemelde redenen naar Venetien gevolgd en de roem van deze Opera lokte de beste Zangers van de andere Huifen ook derwaarts: en het is aanmerkelyk, dat de Waldho- rens en andere Wind-Inftrumenren eerst door hemals Accompagnementen derMufyk, inltalien zyn ingevoerd, en in gebruik geraakt. London, den 16. May. De Commisfarisfen van de Zeemacht hebben met verfcheide Scheepsbouwlieden ge contraheerdom een zeker getal nieuwe Fregatten van 16 of 18 (lukken van een nieu maakzel te vervaardigen. Het nieuwe Corps Bergfchotten van-den KolonelCamp- bell, en dat van den Major Keith zyn voor eenige dagen te Leiih ingefcheeptom naar Duitsland te vertrekken. Het Gouvernement heeft beflotenom noch 4 Regimen ten te voet by de verflerking der troupen in Duitsland te voegendoch het is noch onzeker, ofeenigeBataillous Voetgardes derwaarts zullen gezonden worden. Deze troupen zyn vaardig om naar het Eiland Wicht te.marche- renten einde gereed te zyntot wat dienst men dezel ve ook zou willen gebruiken. De andere troupen voor dat eiland gefchikt, zyn reeds op marschen de Artillery zal van Woolwich over Zee derwaarts gevoerd worden. De Affaires van onze Öostindifche Compagnie zyn thans m zoo een bloejenden Paaf, dat Zy befloten heeft, om •voortaan alle de fcbepen, die uit Afia terug gekomen 2yn m haren Koophandel te gebruiken, en dezelve met noch verfcheide andere fchepen te vermeerderen, behal- ven die, welke in de voorledene maand naar onze Öost indifche Bezittingen vertrokken zyn. Uit Romen heeft mendat aldaar overleden was de Heer Bruniïfdie lang is verdacht geweest van de fcherp. mBBr- fle fttsquillen niet alleen tegen het Gouvernement, maat ook tegen de voornaamPe Geloofspunten der RoomfchO Kerk gefchreven te hebbenden dewyl de Kerk hem hier om niet voor een Lid erkennen wilde, werd hem ook; geen Christelyke begrafenis toegedaanmaar zyn Over- fchot aan onheilige aarde toevertrouwd buiten de Poort d:ë naar de Appiaanfche weg leidt. Op het Graf ligt een, Peen met de volgende infcriptie, Hier rotterwyl zym ziel onberflelbaar verloren is bet Overfcbot van dem Heer Jac. Brundifi in zyn leven geneigd tot ontaardheid ett oproer in Kerk en Staat. Hy was geboortig van Mila- nen doch een beminnaar der Oudheden zynde met een, vast inkomen uit zyne eige goederen naar Romen ver trokkenvan hetwelke hy den jaarlykfchen Overfchot uitdeelde. Zyne geringe nalatenlchapin 50 Roomfche Kroonen en eenige weinige kleederen beftaande', is volgens zyn Grilzieken imborfl aan de Jefuiten van Paraguair en de verbannene Broederfehapnu in de Campagna zyn de gemaakt, om, gelykhy zich uitdrukt, de bedryven van hunlie Ordre en de eer van den Paus re onderfchragen. Voorleden Dinsdag werd op de verkoping der Boeken van den Héér slmes een Exemplaar der vertaling van het nieuwe|Testament door Tiudall(zynde, zoo men meent, het eenigfte dat de Vlammen ontkomen is) voor 14 Guineas en een halvè verkocht. Dit boek was door een der Opzamelaars van Lord Oxford in deszelfs Bibliotheek bezorgd, en hy fchatre het zoo hoog, dat hy aan dien Perfoon 20 JL. (lerl. Jaarlyks gedurende zyn leven maak te: doch na zyn Lordfchaps Dood had de Heer Ames het zelve voor 15. fchéll. ingekocht. Deze vertaling werd geemdigd onder de Regering van Hendrik den VIII. Anno 1526, en de geheele Druk, zoo men meende, door Ton- Jlall Bisfchop van London opgekochten in dat zelfde jaat by de Kruiskerk van St. Paulus verbrandt. De Ver taler zelfs werd te Antwerpen verraden, en door de Kei- zerlyke Officieren gevatdie hem in 't Kasteel van Fr ei- berg gevangen hielden tot het Jaar 1536, wanneer hy o- pentlyk verbrandt werd. Het fchip de fonge HntoniKapitein Wouter Schaap van Rotterdam naar Ciien in Vrankryk gedestilleerd, is by Calais verbryzeldde lading geheel verloren doch het volk geborgen. By de laatfie brièvèn uit Duitsland heeft men tyding bekomen dat de Schotfche en Ierfche Brigades in Fran- fchen dienst meest ai tot de Onzen overloopen. VRANICRYK. Parys, den 12. Mey. Volgens brieven van Romen in dato den 3. leefde de Pretendent nochdoch buiten hoop van herftelwaarom men ook reeds alle toebereidzelen tot zyn Uitvaart by voorraad gereed maakt. Alzoo hier verfcheide Heeren van het Hof om zware fommen Gelds fpelengelyk noch onlangs zeker Heer op eenen avond 800,000 Livres verfpeeld heeft, en zich dus genoodzaakt ziet zyne goederen en effeften ter betaling van die fom te verkopen, hebben de Marfchalken van Vrankryk in eene Vergadering befloten eene Ordonnantie te laten afkondigen waarby de Somdie door fpelen mag verloren wordenbepaald is, onder bedreiging van zware ftraffen tegen zulke, die dit gebod komen te over treden. DUITSLAND. Dresden den 4. Mey. De Generaal Sebenkendorf tS van Colditz opgebroken en heeft zynen marsch naar Dö- belen genomenna alles afgefourageerden de paarden wagens en veel Rundvee met zich genomen te hebben. In Lejpzig heeft men verbodeneenige Waren naar de lie den, in welke Vyandelyke troupen liggen te voeren; en alle zaken moeten over Naumbmg naar Bohemen verzon den worden op dat zy de legers niet te dicht naderen. De Oostenrykers trekken rondom Marienberg in groote me nigte byeenen te Zwickau Haat een Oostenryksch Piquet van 60. Man. Leipzig, don 6. Mey. Den 2. deezer 'snachts om 12 uren kwamen hier eenige wagens met gewonde Pruisfi- fchen. Men wildat dezelve In eene fcliermutzeling by Wei sJen fels hunne kwetzuren bekomen hebbenook bracht een Commando van 30 Man een wagenmet Trom men en Geweer geladenbenevens een Kanon in deze flad om herlleld te wordenzynde dat Commando den 3. Mey van hier naar Rippacl getrokken. De Generaal van Sa-

Middelburgsche Courant | 1760 | | pagina 1