Nd: 23: MIDDELBURGSE Ao. 1766; COURANT. Donderdags den 21. February-, GROOT-BRITANNIEN. Vervolg van London van 12. tot 15. Januaty. Den 8ften dezer overwogen de Lords de wyze van Pro cederen in gevalle een Pair van moord befchuldigd en daarover in hechtenis genomen word, en belloten dat de Graaf Laurens Ferrers, die op borgtocht in Heesters g e- vangenis zat over den moord van zyneu Stadhouderonder vaste bewaring voor de Balie van dit Huis gebracht zou wordenen dat ten dien einde een fchrift van Habeas Corpus onder het groöte zegel zou uitgegeven worden. Ingevolge van dit befluit werd die Graaf den 13den voor de Balie van 't Hoger Huis gebracht, en de zegel be waarder hem gevraagd hebbende, of hy iets by het Huis had intebrengen aangaahde den moordover welke hy daar als befchuldigde ftondwist hy geen zakelyk antwoord te geven, en werd diesals gevangenenaar den Tour ge bracht. Het Huisder Gemeentens (temde den 8ften 34,333 éC 8 Schell. om de lichte Ruitery van Hanover met 1001 Man te vermeerderen20,776 jC.- 5 Scb. en 5 p. voor eene vermeerdering van 4 Esquadrons van Jagers en Husfaren voor de Hesfen-Casfelfche troupenen 52,903 19 Sch. 2 p. voor eene vermeerdering van 5 Bataillons, en een Corps Artillery, die' alle in Britfche betaling zullen genomen worden. Elk dezer Bataillons zal uit 600 Man beftaan, en de voornoemde fommezal tót hun onderhoud geduren de het jaar 1760 befteedt worden. Dén 9den werd van wegen den Koning eeh Generale Dank-Vast en Bededag voor de drie Koningrykcn uirge- fcbreven, zullende dezelve den ijden der aanftaande Maand in Schotland, en den I4uen in Engeland en Ierland ge houden worden, om de achtervolging der Goddelyke ze geningen over zyne Majesteits wapenen af te bidden. Den ioden ontfongóns Hof de fmertelyke tyding van den dood des Land Graven van Hesfen-Casfelenzalaan- ftaanden Zondag dén rouw deswegens aannemen. Den zelfden dag ontfong ons Hof eenige gewichtige Depeches uit Duitsland, welke zoomenzegt, voorname- lyk de maatregels behelzendie men aan alle zyden ne men zal, ingevalle de voor(lagen van vrede vruchteloos mochten zyn. De Officieren, die tot de Regimenten be horen, die voor Duitsland gefchikt zyn, hebben reeds bevel ontfangenzich met hunne respe&ive Corpfen tot de ihfeheping gereed te houdendoch men is genood zaakt geweestom de infeheping der 2500 paarden voor de Britfche Ruitery in de Geallieerde Armée uit te Rel len, alzoo deze dieren door de ziekte, die thans onder hen heerfcht, aangetast zyn. Den i2den ftond het Huis een Bil toe, om hét Vólk, ter zee dienende, door fommige boeten in bedwang te hou den terwyl zy aan land zyn'. 'S anderen daags wérd voor de eerftemaal een Bil gelezenom de wettenaangaande de bevoegdheid der Ledenom zitting in het Huis der Gemeen tens te hebbenkrachtiger en uitdrukkelyker te maken. Het Hóf heeft eenige gewichtige Depeches naar de Re gering van Hanover afgezonden tot het maken van groo te toebereidzelenten einde in ftaat te zynom de mach tige voornemens der I'ranfchen tegen de Landfchappen van Hanover en Hesfen te verydelen. De Admiraals Hawke, Holmes, en verfcheide andere maken zich gereedom naar Zee te keeren. Daar zyn reeds 93 Oorlogfchepen gereed, om in zee te fteken en vele andere worden met allen fpoed toegerust. Brieven van Plymouth van den 28. melden dat de.Ad miraals Boscawen en Geary den 6dén met 10 Oorlogfche pen vandaar naar de baai van Quibcon gezeild waren gevolgddoor een groot getal fchepenmet Provifien en an dere noodzakelykheden geladen, voor deEngellche Vloot in die gewesten. Naar Portsmouth is een groote fomme gelds gezonden om naar Noord-Ameriea ingefcheepr te worden ter betaling van de troupenen ter goedmaking van de andere onkosten aldaar. Voor eenige dagen kwam hier een maal brieven vanja- inaikain welke de vruchtbaarheid van bet aardryk van 1 Guadeloupede matigheid der luchtftreeken de voordee- *yn die ónze Natie van dat wingewest bekomt, zeer ver heft worden. Dezelve behelzen ook een'Iyst van 16 En- meti fchependie door Kapers van Martinique geno- Gisteren was de Magiftraat genoodzaakt al het zilverwerk doch nu weder hernomen, en naar de EngelfcheEi-| uit onze Kerken te nemen, om de contributien op te Tid vsu6^3^-1 zyn- Daar Zyn ook brieven van bet Èi-j kunnen brengen. Men llaat dag én nacht ftukken van 8 i?' d K" van den 20, December, welke melden,) grosfehen, met het beeld van onzen Koning, en het merk aVf-rpmandeur Tyrre11 met 14 fchepen van Linie, van 't Jaar 1753, die noch tien percent minder waardig zyn', YericneKjetregattön, en 40 Transportfchepenaan boordjdan de Bernburgfcheen nochtans is men verplicht drie hebbende i2,cco Man Landtroupen gereed lag om uit Antigoa te zeilenten einde het Eiland van Martinique aan te tasten. Twee Franfche Schepen, van Marfeille naar Smirnaen twee andere dier Natie van Smirna naar Marfeille gaande zyn door drie Engelfche Kapers, en het in Ambuscade liggende Oorlogfchip genomen, en te Livornoopgebracht. Men heeft hier berichten, die ons niettegenftaande alle de Oorlogs-toebereidzelen eenige fterke indrukken van vrede geven, namelyk: 111 het Hof van Wenen zyn twee Partyende eene word beftierd door den Veld Mar- fchalk Graaf van Bathiauien de andere door den Graaf van Kaunitzdie beide met onvermoeiden yver eikande ren den voet zoeken te lichten. De Graaf van Kaunitz zich verlatende op de gunst der Keizerin Koninginvreest geene vyanden doch mogelyk veracht hy hen te veel. De Party van Bathiani is genegen tot het aannemen van de Vre- densvoorflagen der Hoven van Berlyn en London, en of fchoon dit haar tot hiertoe niet gelukt is, blyft zy echter in haar voornemen volharden. Het geen haar niet weinig bevoorrechtis. datniet tegenftaande,alleswat men van het tegendeel zeggen mochtdat Hof de helft der nodige onderftanden tot hiertoe niet heeftom den Oorlog in een volgenden Veldtocht voort te zeiten. In alle de voorna me Steden van Duitsland en elders zyn pogingen gedaan om geld optenemendoch zonder vrucht. Uit particuliere brieven van Parys van den 29. der voor lede maand vernemen wy, dat 'er een groote tweefpalt aan't Hof is. De Oude Marfchalk van Belislede Prins van Soubife, en verfcheide andere Leden van den Raad hebben fterk by den Koning aangehouden om van hem te verwerven dat hy zyne toeftemming tot den vrede ge- ve._ Aan de andere kant verzuimt de Hertog van Choi- feuil en zyne Party geene middelenom den vrede te belet ten. Des niet tegenftaande zouna een lange en ernftige overweging, her befluit genomen zynom een Courier aan den Graaf van Choifeuil den Franfchen Afgezant te We nen te zendenmet bevelom aan her Minifterie aldaar voor te houdendat de Koning volkomen belloten had een eind van dezen Oorlog te maken, en de Keizerin Koningin te verzoeken, van eenige barer Pretenfieu afftand te doenen Gevolmachtigden te benoemenom een Con gres by te wonen. Pryzen der ASli'én. van de Bank. O. I. Compagnie. Z. Z. dito. -Annuïteiten. Oude. Niéuwe. 3 pc. gered. Bank. 3 pc. Bank lig. 1751 3i175Ö 3 1759 109Ï 132 90 13- 13- §1091 h 13215132 90 15. Febr. 10915109! h ijo Si32I 133 90 8ii 8of 85! h 8i£ 5 8.0J 80JS 81 8 8518 85! 79i 821 8if 6 8i§ 79ï a 79fS 81 85 8 854 7918 794 86 De Cours van de Wisfel was heden op Amfterdam 35-10 op 2f Ufo. Dito Zigt 35-6. Rotterdam 36-2! Ufo a 35-n 2 Ufo. Hamburg 36-1 2§Ufo. Parys 304. dito. op 2 Ufo 29!. Bourdeaux op 2 Ufo 29!. Cadix 384. Ma drid 384. Bilboa 384. Livorno 484. Genua 474. Ve- netiën 491. Lisbon 5-5}. De Agio van de Bank in Hol land 24. DUITSLAN D. Een particuliere Brief van Leipzig den 5. Fe bruary. De dag van gisteren was zeer noodlottig voor onze ar-, me Stad alzoo het.de betaaldag der 400,000 Ryksd. was. Verfcheide lieden, van allen rang en ftaat, werden op de Citadel in hechtenis gezetof naar de Hoofdwacht gebracht tot zy den laatften penning betaald haddenen men wildat heden_ alle de Magiftraats perfoonen, en het lichaam der Kooplieden wederom te water en te brood gezet zullen worden. De militaire executien begonnen reeds eergiste-, fen in de dorpenter betaling der Contributien f die het Land voor 't geheele jaar op eenmaal moet opbrengen. 31 j7-g

Middelburgsche Courant | 1760 | | pagina 1