Ao. iffa COURANT. G No. 37. MIDDELBURGSE Saturdag, den 23. September. I T A L I E N- enua den 1. September. Laatstleden Saturdag- morgen zyn alhier in den Grooten Raad dezer Re- publicq(beftaande uit vier honderd Edelen met een parigheid van alle Stemmentot den Adelftand verheven alle de gene die hier van den Huize Rezzonicoen dus aan den tegenwoordigen Paus geparenteert zyn. VRANKRYK- Parys, den 18. September. Gisteren ontving de Ko ning een Courier uit Romen van den Kardinaal de Ges- vres om zyne Majesteit te informeeren, dat de Paus zeer gevaarlyk krank was; dat Z. H. tot driemalen toe was adergelaten, en dat deszelfs ziekte fcheen te zyn een Waterzucht inde borst. Vermits deze Quaal van geen gering belang isgelooft men niet dat zyn Emi nentie in Vrankryk zal te rug komenvoor dat men zal gezien hebben wat keer het met die Ziekte zal nemen. De laatfle brieven uit Saxen meldendat het Leger van den Veld-Marfchalk Daun maar twee mylen legt van Dresden, aan d'ander zyde van de'Rivier de Elve; dat het Ryks-Leger heeft beflagen het vermaarde Campe- mentvan Pirna; dat de Generaal Haddick zich bevind onder Torgaudoch buiten bereik van't Kanon; en dat de Generaal Dombasle bezig is, Prins Hendrik van Pruis, fen meer en meer in te fluiten in de Cpntreyen van Leipzig. Eergisteren wierd overal in deze Stad verfpreiddat dien dag een Courier was gearriveerd uit Weenenty- ding medebrengende, dat de Rusfen de Stad Berlyn wa ren ingerukt: ook fprak men van 't arrivement van noch een ander Courier, dewelke zoude geraporteevd hebben, dat de Generaal Daun alreeds binnen Dresden en by.ua geheel Saxen verlost was van de Pruisfifehe Volkeren maar zulke ongemene tydingen verdienen wel dubbele confirmatie. G R O O T-B.R'I T AN T E- Londen den 16. September. Voorleden Woensdag arriveerde alhier Capt. Nurfe, als Expresfe van Com mandeur Bowe, tyding medebrengende, -dat deTroupen den4. dezer, zonder teg'e'nfland, in de Bay -van St. Lau- rence in Britange geland waren en zynde door kwaad weêr verhinderd St. Malo aan te tasten, dezelve omtrent 20 Schepen en eonige Batreryen op de Kust vernield, en voor hadden den 9. naar St. Gilders r en den 10. door Montignionnaar St. Cas te Marcheeren'; Werwaards Lord Ho wé zich met -de Vloot had begeven ,om des te veiliger te ankeren, en aldaar de Troupen weder aan Boord te neemenwanneer de omftan digheden het zullen verëifcben. Men verhaalt dat 's nachts te vooren een ex presfe uit Duitsland was aangekomen met narichtdat de Hanovérfchen drie Cour-iers onderfchept hadden, met or- dres aan den Marfchalk de Contadesom 30,000 Man naar Vrankryk te rug- te zendennademaal' men voor eenen algemccne opftand grootlyks boducht was. Daar loopt insgelykseen gerucht, doch men kan niet zeggen, met welken grond van zekerheid, dat 'er een Convoy, gedestineerd voor de Franfche Année-, is-opgeligt, be ftaande. in 230,000 Livr-es in Specie; 160 Osfen; 42 Py- pen Wynéfi- 300 Vaten Meel-; als ookdat een groote meenigte Bagagie, daaronder 33 Goude Horologien buit 130 Man krygsgevangen gemaakt, en 90 paarden ver overd waren. Daar wordt gezegt, dat de Inflruöiün voor Comman deur Lord Ho'wé en Generaal Bligh'vöör zés weeken ver nieuwd zynen dat VólgénS- dezelve aan' hun eene onbe paalde macht omfeageeren vergund is. Volgen de laatfle berichten van de Vlöo-t van Lord Anfonkruiste dezelve tusfehen den ingang van de Bay van Biscaijen en Brest om allé uitgaande :eiv thuiskomende'Schepen, die hen ontmoeten,-te onderfcheppenen te nemen. Ext ra 61 van een Blief gedateerd by St, Malo den 5. Sep tember. Den derden dezer 'snachts ankerde de Vloot digt aan ftrand op eenen afftand van omtrent vier mylen van St. Malo, en'dén volgende dag: werd hét fein gege ven om te Landen. Óp den' middag gingen omtrent 3000 Man Infantery opeen oogenblik aan ftrand; in den avond eeiiigè llgte CaValéryzonder eenigen tegen (tand te ontmoe ten.^ De Grenadiers, onder Commando van den Collon'el Griffin marcheerden-dlféól naar Dinant, om de Engelfche Matroofen te verkjsfèn. Wy leggen volkomen in bet ge zicht van St. Malo,alwaar gezegt word, dat maar weini ge of geene Troupen zyn; zoo dat waarfchynlyk eene on- derneeminge tegen dezelvete Land en te Zeezal ge daan worden. The Brillani ftiet met geweld tegen eeni- ge booten, vol Soldaten, waar van drieomgeflagen wier den, en elf Man verdronken. De overige verloren hun Geweer en Equipage. De Prins, Lord Howe, eii allen die zich in de booten bevonden, waaren byna verdron ken regenende het den gantfehen dag zeer harden de arme Soldaten waren ook den gantfehen nacbrdaar aan bloot gefield. Wy hoopen de Engelfche Vlaggen wel baast van de wallen van St. Malo te zien waaijen. Eeuige Oor og- fchepenmet het Franfch Guarnifoen van Louisburg, zyn te Pleymouth gearriveerd. Pryzen der AQi'èn, van de Bank. O. L Compagnie. Z. Z. Compagnie. Annuïteiten Oude Nieuwe. 3f pc. Bank lig. 1756. '3 perc. Gered. Bank. ■3 ligt-1757- 3 ,75i. 13- 118$ *33$ 92I 91 li 964 a 92 a 91 91-fé 91 985 ft 984 14. T1 135 134i 15. Sept, 118 134? 923 91? 97 92J 921 914 90 97 a 97$ 97 9i 91 90 91Ï 984 a 98$ 98! 92 i k 901 Snbfcrip. 1758. De Cours van de Wisfel was gisteren op Amfterdam '34-11 op2aajUfo dito Zigt 34-8. Rotterdam 35 op 2$ Ufo. Hamburg 35-11. Parys 314 dito op 2 Ufo 31. Bourdeaux op 2 Ulo 30-fë. Cadix 394. Madrid 3g\. Bilboa 394. Livomo 494. Genua 484 Venetiën 5if. DUITSLAND EN aangrenzende RYKEN- Zonnenstein den 8. September. Zie hier de Articu- ien van de Capitulatie, tusfehen den Luitenant-Generaal; De Maquireen den Collonel De CrapeCommandant van deze Plaats. Vragen: I. Al de Oostenrykfche Deferteurs, die een gedeelte van 't Guarnifoen uitmaken zullen Generaal Pardon hebbenwaaraan zal woord gehouden worden. Geaccordeert. II. Alle Vyandelykheden zullen van nu af- aan ophouden. Geaccordeert. III. Alle OfficierenOnder-Officieren en Gemeenenzul len uitmarfcheren met hunne Equipage en Bagage. Geaccordeert. IV. 't Geheele Guarnifoen zal Krygsgevangen zynen de Plaats uittrekken met flaande Trom en vliegende Vendels, door de Ravelyn-P oort tot aan de Glacisal waar dezelve de Wapenen zal nederleggen, mits dat on der de Equipage van de Officieren geenerhande Effecten, zullen gevonden wordentoebehorende aan den Koning. Geaccordeert. V. De Officieren verzoekendat hun gelaten werde het'Zydgeweer hun behorende. Geaccordeert. VI. Al de Oorlogs-Ammunitie, Levensmiddelen Ka-' non, Artillery, &c. zullen getrouwelyk opgegeven, en alle de Mynen aangewezen en ontdekt worden zoiider exceptie. Antwoord Geaccepteert, en al bet Geld dat in de Krygs-Casfe zich bevind y zal zonder referve werden overgegeven alsmede de gemaakte Uniformes, en bet Laken tot ge. bruik van de Troupen gedestineerd. VII. De Officieren verzoekentot facïliterïng van het transport hunnerFamiliën en Equipages, de nodige Voor- fpanen, zoo doenlyk, om dezelve te laten escorteren tot aan Cremsalwaar zy blyven zoudentot datze ge- randfoeneert wierden. Antwoord Geaccordeertzoo verre betreft bet Transport en Tour. nisfement der Paarden maar het overige aependeert van de graciëufe Refolutie van baar Majesteit de Kei- zerin en Koningin. VIII. De Officieren zullen permisfie hebben, mits ge vende een Handfchrift, op hun woord van eer te gaaa waar zy zullen goedvinden. 102 [02 102 921

Middelburgsche Courant | 1758 | | pagina 1