WENKEN voor kiezers (essen) van lijst DE MELKPRIJSVERLAGING 1 2 ËaST MAAS- EN SCHELDEBODE WOENSDAG 26 MEI 1937 EEN HALVE TON UIT EEN BOEDEL GESTOLEN? JOHN D. ROCKEFELLER OVERLEDEN -••• 3 1. Dezer dagen hebt U een oproepingsbiljet 6. Ontvangen om op 26 Mei aan de stem. ming deel te nemen. 2. Is dit oproepingsbiljet U niet toegezon den, dan kan er een abuis in het spel 7. zijn en begeeft U zich voor opheldering naar de gemeente-secretarie in Uw woonplaats. 3. Op Woensdag 26 Mei is het stembureau geopend van 8 tot 5 uur. 4. Zoo vroeg mogelijk begeeft U zich dien dag naar het stemlokaal. Daar leest de voorzitter Uw naam op en controleeren 8. de andere leden van het stembureau of Uw naam op de kiezerslijst voorkomt. 6. Het kan voorkomen, dat Uw oproepings biljet om de een of andere reden in het ongereede is geraakt of spoorloos ver dwenen is, neem dan Uw geboortebewijs, 9. trouwboekje, belastingpapier of dergelijk bewijsstuk mee, dan kunt U hiermee volstaan. Als U tot de stemming zijt toegelaten, ontvangt U van den voorzitter een dicht gevouwen stembiljet, waarmee U naar het stemhokje gaat. Daar vouwt U het stembiljet open, zoekt op Uw gemak naar den eersten naam van de derde rij namen. Dat is de naam C o 1 ij n, H., Uw man. Het open vakje vóór diens naam maakt U met het roode potlood, In het stemhokje aanwezig, rood. Anders niet. Doe het rustig. Laat U niet op het laatste oogenblik van de wijs brengen. Hebt U zich vergist dat kan een mensch overkomen op een verkiezings dag deel dit dan den voorzitter mee, geef hem het verkeerde stembiljet terug en doe het met 't nieuwe stembiljet wederom in het stemhokje goed. Het aldus ingevulde stembiljet werpt U in de bus, staande vóór den voorzitter van het stembureau. U hebt Dr. Colijn gekozen. Boereneigendom moet afgeleverd zonder boerenzeggenschap Schijn en wezen zijn, ook voor den veehouder, twee De prijsverlaging van de consumptie- melk, die per 25 April 1.1. in werking trad; heeft heel wat beroering gebracht onder de leveranciers van consumiptie- melk. Verschillende vergaderingen ga ven het beeld van wat een veehou der gevoelt die ondervindt wat het is, dat over zijn eigendom, het product van zijn bedrijf, wordt beslist, zonder dat hij er ook maar het minste over te zeggen heeft. Dat is wel een eigenaardig verschijnsel: de leverancier moet genoegen nemen met de prijs, die in feite de handel bepaalt. Een groot deel der veehouders in het .Westen van ons land, leveren consumptie- melk voor de groote afzetcentra: Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht, die na tuurlijk massa's mellc kunnen gebruiken. Ter, voor de veehouders, onzaliger ure (zoo blijven wij het nog altijd beschouweu) heeft de Regeering of wel een crisis-instel ling zich daarin gemengd. De meeste boe ren, die dit wilden, konden een bepaald ge deelte van hun melk, een taxe, als con- sumtiemelk afleveren, mits voldoende aan bepaalde eischen. waarop we thans niet in gaan. Daarvoor ontvingen ze een vaste prijs, die naar kwaliteit berekend, theoretisch gemid deld één cent hooger was dan de zuivel- waardein naam. Theoretisch was het één cent doch inderdaad was het nog geen halve cent. (Men houde ons de berekening ten goede). In naam was het één cent (een drievou dig gedeprecieerde cent) hooger dan de zui- yelwaarde. Doch die zuiverwaarde was maar voor de helft zuivelwaarde, want ze werd berekend voor de helft naar de kaasmarkt, doch voor de andere helft naar de prijs, die twee groote Rotterdamsche concerns telefo nisch opgaven aan de Crisis-Zuivel-Centrale, doch die veelal beduidend lager was dan ze zelf betaalden voor melk,.die ze voor industriedoeleinden kochten. Een der direc teuren van een dezer concerns verklaarde zelfs, dat de aangegeven prijs niet de juiste was. De cent, die de leveranciers van consump- tiemelk dus meer krijgen voor al do zorgen, 'die het winnen van cons-umptiemelk boven industriemelk meebrengt, en die feitelijk nog geen halve cent is, omdat er zooveel af gaat, wordt door de willekeurige prijszetting al heelemaal geliquideerd en daalt zelfs be neden niets. Wij zagen melkbriefjes uit Friesland, waar geen consumiptiemelkprijs, doch alleen industriemelkprijs geldt, van ge middeld 5,77 (dat is gemiddeld over honderden boeren), terwijl tegelijk de leverancier van consumptiemelk in het Westen des lands en in Utrecht, in die zelfde week voor dezelfde kwaliteit ont ving...... 5.25. De industrieprijs in naam was hier toen 4.15, doch inderdaad 4.75. Dat per 25 April de prijs ineens met één cent verlaagd werd is gevoeld als een groo te onbillijkheid. Zelfs de handel had zoo iets niet verwacht en hoogstens op V2 cent verlaging gerekend, waarmede in 't uiterst geval de veehouders ook genoegen hadden genomen. Toch werd ondanks het advies der Vee houders, door de Zuivelcentrale de melk prijsverlaging voor de veehouders op 1 ct bepaald (voor de consument is deze ver laging niet overal doorgevoerd). Met de extra hooge voeder-, dus produc tie-kosten, van dezen winter, met de extra hooge_ veeprijzen, die vooral de melkveehou der die geregeld vee moeten bijlcoopen om op de taxe te blijven, honderden guldens meer dan gewoon hebben gekost, is totaal geen rekening gehouden. Het Dinsdag geplaatste communiqué van de Zuivel-Centrale dat sprak van misplaat ste verwijten is dan ook on zijn zachtst uit gedrukt, onjuist. Als daar gesproken wordt van een rapport van een commissie (be doeld is zeker de commissie De Briele) om trent de berekening van zuivelwaarde van dé melk, dan kan men hoogsiens glim lachen (of grimlachen). Als er gesnroken wordt, dat alle leden van de betrokken commissie (weer een andere commissie) een verlaging van 'Ie taxeprijs noodza kei ijk achtten, dan is dit, zacht uitge drukt, onjuist. We hebben na uitvoerige besprekin- gen met in de consumptiemelkkringen vooraanstaande personen, die ons bo venstaande gegevens verstrekten, de indruk gekregen, dat de leveranciers van consumptiemelk, de feitelijke eige naars van het product, in steeds moei lijker positie komen in tegenstelling met de afnemers, de handelaars, die, mede door een gefingeerde prijsopgave, afwijkend van de juist-betaalde prijs een steeds beter positie innemen. Bij U, over U, zonder U, ten koste van U Dat is de les, die de boeren kunnen leeren. Maar heeft de geste der boeren in de Jaren vóór en aan het begin van de crisis, geen aanleiding gegeven tot deze lessen, die nu zoo duur betaald worden? Wij vragen maar. Aan de boeren het ant woord. Misschien antwoorden we later ook zelf nog wel eens. Hr. Ms. „Tromp" te water gelaten In tegenwoordigheid van duizenden belangstellenden heeft H. M. de Ko ningin hedenmiddag omstreeks half «ier van de werf der Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij te water gelaten den flottielje-leider „Tromp", het nieuwste schip onzer Marine. Het was een imposant schouwspel, dat zich voor de oogen der menigte voltrok. Overal zag men menschen: op de tribunes, op andere plaatsen van de werf, op daken van omliggende fabrieken, en op het IJ wemelde het van grootere en kleinere vaar tuigen, uiteraard door de waterpolitie op een eerbiedigen afstand gehouden omdat anders de „Tromp" geen ruimte zou hebben gehad om zijn nieuwe plaats op het breede vaarwater in te nemen. Ongeveer half drie was dit vaarwater ge heel afgesloten en men verkeerde alom in afwachting van de zich weldra ontwikkelen de gebeurtenissen. De 4000 gasten van de „Scheepsbouw" waren inmiddels met salon booten van de „Alkmaar Packet" aangeko men. Anderen weer per auto of per bus. Aan de andere zijde van het IJ stond het vol kijkers. H. M. d-e Koningin arriveerde per auto van het Loo komend, omstreeks 3 uur aan het z.g. Steenen Hoofd, den vroegeren Holland Amerika Lijn-steiger, waar zij werd verwel komd door vice-admiraal T. L. Rruys, com mandant der Marine, te Willemsoord, en den kapitein-luitenant ter zee J. E. Meyer Ran- neft, terwijl een eerewacht aanwezig was van 50 man onder bevel van luitenant ter zee le klasse, die bij aankomst en verti-ek van Hare Majesteit de voorgeschreven hon neurs gaven. H. M. de Koningin met gevolg embarkeerde in de koningssloep, waarna zij door 20 ma trozen naar de specia-al daarvoor aangewezen steiger van de werf geroeid werd. Keurig legde de sloep aan den steiger aan, waarop Hare Majesteit zich aan land begaf, terwijl de Marinekapel het Wilhelmus Inzette en op de „doop"-tribune de Koninklijke Standaard werd geheschen. Nadat Hare Ma jesteit op den steiger was verwelkomd, werd zij naar d-e Koninklijke Tribune geleid. Als Hare Majesteit de tribune heeft betreden worden verschillende der daar aanwezigen aan haar voorgesteld. Omstreeks kwart vóór vier verliet H. M. de Koningin, wederom per koningssloep, het werfterrein, onder het spelen van het Wilhelmus, het strijken van den Koninklij ken Standaard en de toejuichtingen der vele duizend-en, die de interessante gebeurtenis dicht bij of verder weg haddien kunnen bij wonen. De positie der Rijnschippers Regeering heeft maatregelen in voorbereiding Op de vragen van het Tweede Kamerlid Donker betreffende het van toepassing ver klaren van de crisis-hypotheekaflossings- wet 1936 op scheepshypotheken, in verband met het toenemende aantal excecuties van Rijnschepen, heeft minister van Schaik ge antwoord, dat dit den betrokkenen geen baa't zou brengen, daar zij toch meesten tijds niet in de termen van genoemde wet vallen. Intusschen kan worden medegedeeld, dat de regeering reeds maatregelen heeft genomen en nog in voorbereiding heeft, vjblke de positie van de Rijn schippers kunnen .versterken. Twee personen gearresteerd Verschillende bewijzen tegen hen Eenige maanden geleden overleed te Am sterdam een man, die naar de meening van enkele erfgenamen aanmerkelijk meer geld en effecten moest hebben nagelaten dan in den boedel aanwezig was. Een deel van de erfgenamen lieten het niet bij het uiten van hun vermoedens, doch zij gingen naar de politie om aangifte te doen. Een zoon en een schoonzoon, executeurs- testamentair, zouden zich naar hun meening wederrechtelijk hebben bevoordeeld en 5-0.000 aan effecten en geld uit den boedel hebben genomen. Het onderzoek van de rechtbank had tot gevolg, dat beide mannen, woonachtig in Zuid, werden gearresteerd en in het huis van bewaring ingesloten. Beide verdachten ontkennen hardnekkig, doch er zijn verschillende bezwarende omstandighe den aan het licht gekomen. Uit het onderzoek van de recherche bij verschillende bankinstellingen te Amsterdam is gebleken, dat de erflater inderdaad over ruim 50.000 meer beschikte, dan door den notaris in den boedel is aangetroffen. De beide verdachten zouden coupons hebben verzilverd, afkomstig van verdwenen effecten. Bij de door den rechter commissaris mr. H 'i t s c h 1 e r gehou den huiszoekingen, die dezer dagen hebben plaats gehad, zijn eenige effec ten gevonden. De verdachten beweren echt r, dat zij die waardepapieren indertijd van den erflater hebben ge kocht. Voorts staat vast, dat een der ver dachten een veel hoogere bankreke ning heeft loopen dan in zijn omstan digheden mogelijk is. Hij beweert dat dit spaargeld is. Ook heeft de recher che een onderzoek ingesteld naar de doodsoorzaak van den erflater. In ver band hiermee zijn behalve de dokter vele getuigen gehoord. Door de andere erfgenamen is een civiele actie inges'eld tot terugvordering van de 50.000. Voor hen treedt mr. E. B. As- s c h e r op. De beide gearresteerden zullen worden verdedigd door mr. H. van Zutphen en mr. James S. R. Perin. De verzoeken tot invrijheidstelling van beide mannen zijn afgewezen. De instructie in deze zaak is nog niet gesloten. Er is reeds een groot Aantal getuigen door den rechter-commissaris ge hoond. De regeering en het vreemdelingenverkeer Snbsldle van 50 a 60 mille toegezegd De onderhandelingen welke reeds gerui- men tijd tuaschen de regeering en de Alg Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer ge voerd werden, zijn tot een einde gekomen De A.N.V.V. is over het bereikte resultaat tevreden, vernamen wij van den voorzitter, C. R. T. Baron Krayenhoff, al zijn dan niei al haar wenschen vervuld. Voor de medewerking van den minister van Handel ondervonden, was baron Krayen hoff zeer voldaan. Over het bereikte acooord tusschen de regeering en de A.N.V.V. valt te melden, dat do regeering haar jaar- lijksc.be subsidie op f 50 h t 60.000 heeft gesteld. Het vorige jaar bedroeg deze subsidie f 28.000. Ook heette de Regeering haar goedkeu ring aan de statutenwijziging van de A.N.V.V. Deze wijziging betreft vnl. de samenwerking tusschen deze organisatie en de plaatselijke vereenigingen voor vreem delingenverkeer. Van deze wijziging wordt een betere samenwerking verwacht. Op verzoek van het departement van Handel zullen In het dagelijksch bestuur zitting nemen de heeren Hudig, directeur van dc K.N.S.M. en van der Pauw, van de K.L.M. Verder zal op verzoek van de A.N.V.V. ook een vertegenwoordiger van den minister van Waterstaat in het dagelijksch bestuur zitting nemen. Groot zakenman en milde gever De vermaarde Amerikaansche finan- i cier, John Davison Rockefeller, is in zijn winterverblijf Daytona Beach in Florida, op 97-jarigen leeftijd overleden. Hij had in Florida, hetwelk een heer lijk klimaat heeft, den geheelen winter doorgebracht er. genoot een goede ge zondheid. De dood is vrij plotseling in getreden; in den nacht van Zaterdag op Zondag nl. openbaarde zich een aan val van hartzwakte, welke overging in den doodstrijd. Van de familie was niemand aan het sterfbed aanwezig. Rockefeller is zacht en kalm ontslapen. John Davison Rockefeller werd S Juli 1839 te Richmond in den staat New- Work geboren. Toen hij veertien jaar oud was verhuisde het gezin naar Cleveland, waar hij na de lagere school te hebben be zocht, een betrekking kreeg als assistent boekhouder tegen een salaris van 50 dollar in drie maanden. Later werd dit verhoogd tot 25 dollar per maand en in 1858 had hij voldoende overgespaard om deelgenoot to worden in een commissiehandel. In 1862 In vesteerden Rockefeller en zijn compagnon 4000 dollar in een onderneming van Samuel Andrews, die een methode tot het zuive ren van ruwe petroleum had uitgevonden. In 1870 beheerschte deze firma een vijfde van do petroleumraffinaderijen van Cleve land. In hetzelfde jaar richtte John. D. te zamen met zijn broer William, Stephen V. Harkness en anderen de Standard Oil Com pany op, waarvan hij president werd. Toen Rockefeller in de petroleumindustrie kwam, heerschte hier een chaotische toe stand. Kleine maatschappijen bestreden el kaar met alle mogelijke middelen terwijl de productie op geen enkele wijze werd ge controleerd. De levensdroom van Rockefel Ier was de geheele petroleum-industrie onder één leiding te brengen en zoo de productie te eontroleeren en de prijzen te regelen. Hij had succes bij zijn pogingen en in 1878 controleerde hij 90 pet van de raf finadorijen in de Vereen. Saten. Tot 4 Dec. 1911 was Rockefeller president van de Standard Oil Company of New Yensey. Hierna trok hij zich terug ten gunste van zijn zoon. Men raamde het ver mogen van John D. na zijn terugtrekken uit het zakenleven, op duizend millioen dollar. In 1890 was John D. begonnen met een uitgebreide orgnnisatio van de weldadig heid. Evenals in het zakenleven werd bij ook hier een pionier. Men schat het bedrag, dat bij tot 1927 had uitgegeven aan lief dadige doeleinden op vijfhonderd millioen dollar. De voornaamste stichtingen op dit gebied zijn de Rockefeller Foundation, een stich ting tot bevordering van de medische wetenschap ten dienste der menschheid; do General Education Board, tot bevordering van het onderwijs in de Ver. Staten; de Laura Spelman—Rockefeller Memorial, een stichting tot atgemeene liefdadigheid, opge richt ter herdenking van zijn overleden echtgenoote; het Rockefeller Institute for Medical Research en de Spelman Fund of New-York. Ex-koning Edwards huwelijk Hij maakte eerst zijn testament De advocaat van den hertog van Windsor, Allen, is uit Londen in liet kasteel Candé nabij Monts aangeko men, waar hij getuige is geweest van het opmaken van het testament van den hertog. Naar vernomen wordt, heeft de hertog zijn a.s. echtgenoote tot univer seel erfgename van al zijn bezittingen gemaakt. Het vermogen van den hertog wordt op 4,5 millioen gulden geschat; boven dien bezit hij nog landgoederen en ju- weelen. Aanvankelijk was hij van plan een regeling te treffen, waarbij, in ge val van zijn overlijden, zijn weduwe verzekerd r,.<u zijn van een aanzienlijk inkomen. Hij is echter in de afgeloopen dagen van meening veranderd en be sloot mrs. Warfield reeds thans tot erf gename van al zijn bezittingen te maken. Naar United Press verneemt zal de Brit- sche vice-consul te Nantes, William Cuni- ming Graham, als vertegenwoordiger van de Britsche regeering de voltrekking van het huwelijk op 3 Juni tusschen den hertog van Windsor en mrs. Warfield bijwonen. De Britsche gezant te Parijs, die deze mede- deeling aan den hertog heeft overgebracht, zal waarschijnlijk alleen als gast tegen woordig zijn. De mededeeling, dat een consulair ambte naar van lagen rang voor deze taak is aan gewezen, gecombineerd met liet feit, dat geen enkel lid der koninklijke familie de plechtigheid kan bijwonen en een gods dienstige plechtigheid volgens den Angli- caansclien ritus niet op liet burgerlijk hu welijk kan volgen, heeft den hertog van Windsor diep gegriefd. Hij koesterde de hoop, dat men hem, die tot voor een half jaar nog algemeen vereerd werd als koning van Engeland, keizer van lndié, bescher mer van het Christelijk geloof, nu hij alles heeft opgeofferd, met meer tegemoetkoming zou behandelen. Poging tot doodslag te Amsterdam Twee personen gestoken Een 37-jarige bewoner van de Linde gracht te Amsterdam had eenigen tijd met een 38-jarige vrouw samenge woond. Maar de vrouw beviel dit leven niet, omdat zij naar haar zeggen te veel slaag kreeg, en eenige weken geleden ging de vrouw weer haar eigen weg. De man kon zuiks niet ver kroppen en zon op wraak. Toen hij Za terdagavond de vrouw in de Gouds bloemdwarsstraat ontmoette, trok hij een dolk te voorschijn en bracht de vrouw een viertal steken toe. Een 49-jarige badmeester, die de vrouw te hulp snelde, werd door den woesteling in neus en kin gestoken. Hevig bloedend werden beide gesteke nen naar het Wilhelminagastliuis ver voerd om verbonden te worden. Zij zijn daarna per auto naar huis gebracht. De dader is in het politiebureau aan de Marnixstraat ingesloten. Verdachten van inbraak in het ringenhuis gearresteerd Zij ontkennen hardnekkig De Haagsche politie heeft Vrijdag avond te 's-G ravenhage twee be ruchte inbrekers gearresteerd en inge sloten, van wie vermoed wordt, dat zij de daders zijn van de inbraak in het „Ringenhuis" aan de Prinsestraat hoek Korte Molenstraat, waarbij de dieven een buit aan sieraden ter waar de van ongeveer ƒ17.000 hebben be machtigd. Het zijn de 23-jarige R. en de 44-jarige A. V„ beiden zeer goede bekenden van de politie. De gearresteerden bevonden zich Zater dagavond nog in politiobewaring, en blijven hardnekkig ontkennen iets met de inbraak te hebben uit te staan. De politie zet hei onderzoek in deze zaak echter met kracht voort, hoewel het tot dusver nog niet is mogen gelukken, op den buit beslag te leggen. Opletten met beleggingsclubs De Commissaris van politie te Ap e 1- doorn geeft belanghebbenden ernstig in. overweging, alvorens een overeenkomst aan te gaan met het administratiekantoor „Boha" en het „administratiekantoor voor aflosbare waarden" (ook wel genaamd „Nationaal kantoor voor Staatspremie-aandeelen"), bei de te Apeldoorn (de „Boha" in naam te Arnhem), welke zich o.m. zich bezig houden met het vormen van z.g. „beleggingsclubs", speciaal hun aandacht te wijden aan de voorwaarden, waaronder die overeenkomst gesloten zal worden en bij eer» bonafide bankinstelling te informeeren welke tegen waarde voor de door hen gestorte of te stor ten gelden wordt verkregen. Wanneer door deze en ook andere onder nemingen etrekkingen in het vooruitzicht worden gesteld voor het verkrijgen waarvan een waarborgsom dient te worden gestort o£ een andere, n geld waardeerbare verplich ting aangegaan moet worden, binde men zich. niet, alvorens bij hem, commissaris van po litie inlichtingen te hebben ingewonnen. ioi-jarige overleden Donderdag is te Cheenlaak op 101- jarige leeftijd overleden de heer P. H. v. d. Leeuw, de oudste inwoner van Limburg. Hij werd geboren op 36 Maart 1836 en maakte deel uit van een gezin van vijf kin deren. Zijn moeder verloor hij op jeugdigen leeftijd, terwijl hij 19 jaar was toen zijn va der hem ontviel. Zijn leven lang heeft van der Leeuw het beroep van landbouwer uit geoefend. In 1874 huwde hij en uit dit hu welijk ontsproten vijf kinderen, van wie twee ongehuwd blever In 1924 overleed zijn vrouw op 81-jarigen leeftijd. Van der Leeuw is tot het einde toe kras geweest. Alleen het loopen ging de laatste jaren moeilijk en hij kwam dan ook weinig buitenshuis. Alle kinderen uit het ouderlijk huis van Van der Leeuw hebben een hoogen leeftijd bereikt, doch alleen de overledene heeft de eeuw volgemaakt. Verleden jaar is hem bij zijn eeuwfeest een hartelijke huldiging be reid. „Bloedregen" in Italië In verschillende streken, onder meer te Rome, Genua en Milaan, is een modder regen gevallen, die te Milaan een roodach tige kleur had. In de volkswijken maakte deze „bloed regen" veel indruk. liet verschijnsel wordt veroorzaakt doo» de groote hoeveelheid zand. die uit hat Zut. den wordt meegevoerd door de hevige wiii- den. welke sedert twee dagen waaien De „Aanslag" op Mussert Donderdag heeft de algemeen leider van oe NS.B., ir. A. A. Mussert, vergezeld van Mr. van Vesscm, een onderhoud gehad met den officier van Justitie te Amsterdam, Mr. Dr. J. A. tan Tiiiei. Tijdens dit onder houd heeft Mr. van Vessem het zweepje overhandigd, waarmede geslagen is. ONDER EEN VRACHTAUTO Donderdag is op den Daalschenweg te Nijmegen de 14-jarige T. W. die op de fiets naar zijn werk ging doordat hij tegen het achterwiel van een andere fiets reed, geslipt. De jongen viel en kwam met h°t hoofd onder een der achterwielen van een juist passeerende vrachtauto terecht. Hij werd op slag gedood. TWEE GELDKISTJES GESTOLEN Een bewoonster van de Laan van Meerder- voort te 's-G ravenhage heeft bij de po li' aangifte gedaan van diefstal van twee ijzeren geldkistjes, inhoudende familiepapie ren en sieraden. Deze laatste ter gezamen lijke waarde van ongeveer 700. Tot nu toe heeft men nog niet kunnen ontdekken op welke wijze de daders zijn binnengekomen. MEINEED IN EEN ZEDENZAAK Donderdag heeft de Haariemsche recht bank met gesloten deuren een zaak behan deld tegen een vroegeren Haarlemschen caféhouder en zijn echtgenoote, die ver dacht uerden van overtreding van art. 250 bis van het Wetboek van Strafrecht. Na af loop van de zitting werd op laat van den officier van justitie oen te Amsterdam woonachtige 27 iarige gehuwde vrouw, die in deze zaak als getuige was opgetreden, gearresteerd, daar vermoed werd. dat zij meineed gepleegd had. Bij haar verhoor heeft de vrouw dit toegegeven, en ver klaard, dat zij dit gedaan had op aanspo ring van den caféhouder en zijn vrouw. Deze zijn daarop eveneens aangehouden, verdacht van het uitlokken van meineed. Het drietal is in bewaring gesteld en za! aan de justitie worden overgegeven. »»- --m c. if. Zr r. A rrvet erdara. 'a-Gravenhage. o - -vtrr?» Ui Vecrbl-s, "livwiL. uïülc, lil «JI VÏ3 i," r.sitcrdars.. -v -• C.~- -r.hage. i n.UcS, McJ. Dr. K. *.v; -ter dam'. Dtvvtf Gra^tnhage. TT..— MvidiMu, ttt .n»OT"»nV»ngrj| c»r* ó'utat oiixiagO. P. Z'tphen. «■- w n -• m tl» UVltt. f?-.. tr:».- -8- Ziehier het bovenstuk van het stembiljet, 'dat u Woensdag van den Voorzitter van het stembureau ontvangt. De lijsten staan horizontaal achter elkaar. De kiezer stemt door met gekleurd potlood het witte stipje, geplaatst voor den candidaat zijner keuze rood te maken. Niet meer dan één vakje en uitsluitend vóór de naam. Verder niets aan het stembiljet doen. Zie het voorbeeld, volg dat na en gij versterkt onze geestelijke en economische volkskracht. Uw stem, voor heml

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 3