DOUWE EGBERTS Oft 3 jumten Kantongerecht Sommelsdijk HEROPENINGS RECLAME MAAS- EN SCHELDEBODE ZATERDAG 22 ME! 1937 PLAATSELIJK NIEUWS VERLENGING SUCCESVOLLE TOT EN MET 29 MEI FA GEBR. BUIJSSE Telefoon 52 MIDDELHARNIS MARKTBERICHTEN Zitting van Vrijdag 14 Mei Kantonrechter: Mr. A. v. d. Velde. Ambten. O. M.: Mr. van Oosten. H. M., koopman, Middelharnis, met een kar gereden zonder voldoende uitzicht. Schuldig verklaring zonder toepassing van slraf. T. v. H.. timmerman, S'dijk, Waterleiding- verordening. f 5 subs. 5 d. h. C. V„ als voren, f 5 subs. 5 d. h. A. Sch., S'dijk, als voren, i 15 subs. 15 d. h. A. R., S'dijk. als voren, schuldigverklaring zonder strafoplegging. J. M.. S'dijk, als voren, verklaart geen werk van aansluiting te maken, omdat hij liet niet noodig vindt. Verd. verklaart do kosten van aansluiting niet te kunnen be talen. Twee maanden aangehouden om verd. in de gelegenheid te stellen dispensatie te verkrijgen. Wed. R., 75 jaar, S'dijk, niet aangesloten hij de waterleiding. Schuldig verklaard zon. der strafoplegging. A. Sell., S'dijk. als voren, f 5 subs. 5 d. h. M. Sch., S'dijk. als voren, is inmiddels aan gesloten. Schuldigverklaring zonder toepas sing van straf. W. v. D., Ooltgensplaat, baldadigheid. Ver dachte verklaart, onschuldig te ziin. Tie rechter zegt verd. direct te geiooven omdat hij uit Ooltgensplaat komt. maar wil toch gaarne eerst nog de get. L. J., gem.- veldwachter liooren. Deze get. verklaart dat er een veete bestaat en er nu een schutting geplaatst is. omdat de menschcn elkander daar hinderen en dat verd. wat, zwak is en doet, wat een ander zegt. Get. .T. I'., iandarb., heeft er niets van ge zien. Het was donker in liet. slon en verd. „ating" een olienootje te eten. De zaak wordt geschorst tot 's namiddags. D. KI., verd. te Ouddorp, niet verschenen: baldadigheid. Corn, B., 20 j., Iandarb., lieeft gezien dat verd. tegen een i>een lieeft geschopt maar kan niet zeggen dat het been omhoog is ge schopt. Get. lieeft wel gezien dat E. Gr. bloe- dend verwond was in 't gezicht. Verd. wordt veroordeeld tot f 15 boete subs. 30 d. h„ met toewijzing der civiele vordering groot f 4.95. W. N., broodbakker. Melissant, geloopen op verboden grond. Verd. heeft wel toestem ming om over de grond te ioopen om zijn varkens te voeren, maar niet om zijn drie tantes, die daar ook wonen, te bezoeken. Verd. verklaart dat er geen andere weg is om zijn tante te gaan bezoeken. Aangehouden voor nader getuigenverhoor. Jos. v. d. L., 20 j., arfa. te Nw. Tonge, Petr. v. d. L., dienstb. te Stellendam en Fr. de G.. magazijnmeester te Stellendam. Deze drie verd. hebben luidkeels gelachen en een be paald persoon uitgejouwd. De verd. hebben enkel gelarhen omdat die persoon zoo raar deed, maar verder geen kabaal gemaakt. Het blijkt dat de uitgejouwde persoon eenigs zins wonderlijk is. Jos. v. Dr. en Fr. de G. worden veroordeeld tot f 5 boete subs. 5 d. h. en Pet.r. v. d. L. tot f 3 boete subs. 1 w. tuchtschool J. W., slager te Ouddorp, overtr. LandE. Crisiswet, vervoer spijsvet zonder belasting- merk. Verd. verklaart dat ziin knecht het vet vervoerd had, dat de avond tevoren pas gesmolten was en 's morgens nog niet geze geld was. 2 x f 5 boete subs. 2 x 5 d. h„ met verbeurdverklaring van het in beslag geno men vet. Joh. M„ landb. S'dijk, heeft een hond die' gevaarlijk is voor het publiek en houdt, de hond niet vast op aanzegging der politie f 3 subs. 3 d. h. M. Tr. niet versdienen, heeft te Stellen dam tegen een woning gestaan zonder ver gunning. f 3 subs. 3 d. h. I). V„ overtreding Leerplichtwet, f 3 subs. 3 d. h. K. v. 't G.. 40 j.. Ouddorp, overtreding Leer plichtwet. Verd. heeft maar f 5 steun en als zijn jongen dan iets bijverdienen kan moet hij dat doen. Gezien finantieele omstandig heden schuldigverklaring zonder strafopleg ging. M. Br., Iandarb. te Goedereede, heeft bal dadig een meisje te Goedereede beet gepakt en op een rijwiel geplaatst. Verd. stelt zich voor als de ..galante ridder'' en verklaarde dat liet meisje het' best lollig vond. f 2.50 su-bs. 2 d. li. H. G. K. te Geervliet, rijwiel zonder vol doende verlichting, f 3 subs. 3 d. h. en f 1.50 subs. 1 d. h. Jac. L., niet verschenen, te Goedereede, overtreding IJkwet, gewichten met afkeu- ringsmerk voorhanden, f 1, f 1, f 5 subs. 2 d., 1 cl. h. en 5 d. h. W. Gr., eveneens overtreding IJkwet, f 1 Subs. 1 d. h. C. H. B., niet verschenen, te Nieuwe Ton ge, zonder vergunning muziek gemaakt, f 3 subs. 3 d. h. I. G., te Sommelsdijk, met een hondenkar gereden, zonder nummerbewijs, Mgplank en drinkbak. 3 x f 3 subs. 3 x 3 d. h. J. IJ., kermisreiziger, zonder vaste woon plaats, te Stellendam gevent zonder vergun ning. f 3 of 3 d. h. C. B., muziek gemaakt zonder vergunning, f 3 subs. 3 d. li.! P. v. d. N., rijwiel zonder licht, f 3 subs. 3 d. h. A. P. v. E., te Oude Tonge. Overtreding Vuurwapenwet. 2 x f 10 subs. 10 d. h. met verbeurdverklaring in beslag genomen voor- Sverpen. J. H., petroleumventer te den Bommel, seeft zijn eenden laten ioopen op bezaaiden grond. Verd. meent dat dit niet verboden is en trouwens is de tarwe den volgenden dag al omgeploegd, f 4 subs. 4 d. h. J. Th. Fr. P., Oude Tonge, heeft binnen een afstand van 50 M. van de hoeken der straat zich onnoodig opgehouden Verd. beweert zicli daar niet onnoodig te hebben bevonden, maar aangezien hij werk loos is, moet hij er heen om werk te vinden. 'Tp de Kaai is de Arbeidsbeurs, f 7.50 subs. 7 d. h. S. B.. niet verschenen, zelfde feit, f 5 subs. 5 d. h. A. B., zelfde feit. Verd. heeft een gezin, is werkloos en moet op de Kaai staan om werk te vinden. Volgens verd. kan men op de geheele Kaai niet staan als de verordening wordt gehandhaafd. De gemeenteraad heeft, de verordening weer gewijzigd, f 5 subs. 5 d. li Abr. 0-, Oude Tonge. zelfde overtreding als voren, f 5 su'bs. 5 d. h. T]i. v. F... Oude Tonge, arb., als voren, f 5 subs. 5 d. h. Th. V., Oude Tonge, schipper, als voren. 5 subs. 5 d. h. ■T. A. WHerkingen, winkelier. 64 j. Dag vaarding nietig verklaard. IV. B.. niet verschenen, rijwiel met ver blindende verlielilitlg. f 2-30 subs. 2 d. h. Joh. R„ koopman, overtreding trekhonden- wet: met twee personen op de wagen bevon den. i' 3 subs. 3 d. h. M. J.. overtreding vent verordening Oude Tonge. f 3 subs. 3 d. b. Corn. Vr., links gehouden op Voorstraat Middelharnis. f 3 suljs. 3 d. h. Corn. Vr.. verblindende verlichting, f subs. 2 d. h. J. C. L.. arb. te Oude Tonge, op de Kaai gestaan op een afstand binnen 50 M. van een hoek. f 10 subs. 10 d. li. Jac. de B.. zonder beroep, alsvoren. Verd verklaart dat de raad dit voorstel onvoor bereid heeft aangenomen. Verd. beeft geen vrouw of kinderen. De kantonrechter geeft liet advies dan toch maar thuis te blijven en ecu radio aan te schaffen in plaats van oo den weg te gaan staan. De kantonrechter vindt dat zoon rentenier maar eens thuis moet blijven en een goed voorbeeld geven, f 10 boete subs. 10 d. li. Math, de V., niet verschonen, als voren, f 5 subs. 5 d. h. W. St.. vrachtrijder, met zijn auto van richting veranderd, zonder richting aan te geven, f 8 subs. 8 d. li. Abr. d. H. v. d. D., auto zonder vereischte verlichting, f 4 subs. 4 d. h. A. P., Schiebroek. auto onverlicht laten staan binnen 8 M. van een hoek. f 5 subs. 5 d. h. J. Joh. K., gereden zonder licht, f 3 suits. 3 d. h. H. J„ arbeider te'Oude Tonge, gereden met rijwiel zonder achterlicht of reflector. Verd. was onverwacht geroepen om te gaan wer ken. f 1.50 subs. 1 d. h. M. 11., niet verschenen, verblindende ver lichting op rijwiel, f 3 subs. 3 d. li. D. N. Br., niet verschenen. Overtreding Winkelsluitingswet, f 3 subs. 3 d. h. Jac. V., niet verschenen, lieeft zich in een café bevonden hoewel hij op de zwarte lijst stond, f 5 subs. 5 d. h. M. Dr., gereden op de trambaan zonder daartoe gerechtigd te zijn. f 3 subs. 3 d li Jac. v. d. H„ Iandarb. te Middelliarnis. 22 j., heeft gereden met rijwiel op de trambaan, t' 3 boete subs. 3 d. h. Job. V., niet verschenen, over de trambaan gereden, f 3 subs. 3 d. h. D. IC., niet verschenen, heeft gereden met auto, zonder voorgeschreven verlichting. f 4 sulis^ 4 d. h. J. V., gereden zonder licht, f 3 subs. 3 d. h- Adr. F., gereden zonder licht; in de kerk geweest en er niet op gerekend dat de do minee zoo lang zou preeken. f 2 subs. 2 d. li. L. K., arb., rijwiel zonder reflector, f 1.50 subs. 1 d. h. Corn. If., Oude Tonge, niet verschenen. Zich op de Kaai bevonden op een afstand minder dan 50 M. van een lioek. f 5 suds. 5 d. h. M. D., te Oude Tonge, als voren, f 5 subs. 5 d. li. D. II., niet verschenen, paard geleid zit tend op een fieis. f 3 subs. 3 d. h. Jac. L„ heeft links van den weg gereden omdat de bestrating daar beter was. Verd. „liad er geen erg in", f 3 subs. 3 d. h. Corn. J„ 1 mnd. aangehouden voor nader onderzoek. M. Dr.. dienstbode, rijwiel zonder licht, f 3 subs. 3 d. h. Adr. Vr., over trambaan gereden, f 3 subs. 3 d. h A. W. v. d. W„ arb., 22 j„ Ooltgensplaat, heeft met een kiezelsteen gegooid tegen een raam-van een huis aan de Boomgaardpad. Get. C. II., 25 j., arb. te O'plaat, lieeft het feit geconstateerd. De ambten, merkt op, dat dergelijke feiten zich herhaaldelijk in dit kantoor voordien. Het is verbazend hinder lijk en daarom eischt sor. de maximum boe te van f 15 subs. 30 d. h. Uitspraak conform eisch. St., R., arli.. 28 j., Melissant, heeft te Me lissant opzettelijk en baldadig een meisje Vah haar rijwiel getrokken, haar vastgehou den en met sneeuw ingewreven. Verd. ont kent de feiten en verklaart er niets van te hebben gezien. Get. M. v. d. B., 19 j., dienstb., verklaart dat zij niet voorbij kon rijden, omdat er zooveel jongens stonden. Verd. hield haar vast en een ander heeft haar ingewreven. Joh. M., arb., 19 j., te Melissant. staat te recht als medeverdachte en ontkent even eens schuldig te zijn. Aanhouding voor nader onderzoek. St. R., staat thans terecht dat hij opzette lijk en baldadig nog een ander meisje van liaar fiets heeft getrokken en met sneeuw ingewreven. Get. C. v. d. B., vrachtrijder te Melissant heeft dit feit geconstateerd. Verd. bekent het feit. f 10 subs. 10 d. h. P. B. Cr., landbouwer, 00 j., te Ouddorp, heeft te Ouddorp op den openbaren weg de nachtrust der omwonenden verstoord door schreeuwen en razen. Verd. verklaart huiselijke twisten te heb ben en dan gaat zijn tegenpartij de buren roepen en dan wordt verd. boos en nog boo zer als ze de buren gaat waarschuwen. Vend, riep dat zijn vrouw honderd duizend guldón heeft weggenomen en verklaart er een liekel aan te hebben als zijn vrouw de straat op loopt. Get. Kn. heeft het razen gehoord en is er wakker van geworden. Zeer waarschijnlijk is verd. dan niet geheel nuchter. Uit de voorlezing van het proces-verbaal blijkt dat de omwonennen geruimen tijd last hebben van verdachte Verd. wil liever niet ingaan op zijn huise lijke omstandigheden. De „zwarte lijst" waarop verd. staat is al een oud ding. De ambten. O. M. merkt op dat verd. zich herhaaldelijk misdraagt en waarschuwt verd. dat bij voortgang op deze wijze hij in een bepaalde inrichting zal terecht, komen. Kantonrechter: Weet je wat ze in Zeeland een rustend landbouwer noemen? „Een eer zame heer", maar ik betwijfel of ze dat te gen u ook zouden zeggen. Verd.: Maar ik val nog wel mee, maar die huiselijke omstandigheden!!! De vrouw doet alles in huis op slot. Verd. hoopt dat de pers maar niet alles zal opschrijven wat hij hier zegt. Verd.: „Och mijnheer, maak er een tientje van!" Uitspraak f 15 subs. 30 d. li. Voortgezet wordt de zaak tegen W. v. D. te Ooltgensplaat. De get. J. P. blijft bij zijn verklaring van 's morgens. Verd. is uit het 3lop gekomen en beeft niet gezien, dat iemand het varkenskot heeft opengedaan. Get. H. heeft op de loer gelegen en alleen verd. v. D. bij het hok gezien. Get. de V. verklaart als de vorige getuige. Get. Kr. handhaaft eveneens zijn verkla ring in vorige zitting. In een uitvoerig requisitoir toont de ambten, aan dat bet wettig en overtuigend bewijs geleverd is. Eisch f 15 subs. 30 d. h. Uitspraak conform eisch. H. K., niet verschenen, baldadigheid door een juffrouw te dwingen met hem te stoeien. Get. Corn. V., dienstb., 18 j..|te R'dam, was onverwacht beetgepakt, maar moest niets van hem hebben. Verd. deed „onliederlijke taal". Get. M. v. d. V., 21 j., liep met haar vrien din op den dijk en was getuige van het voorval. f 15 subs. 15 d h. P. v. SI., arb., 22 j„ Middelliarnis, heeft inet sneeuwballen gegooid. Vera, ontkent. Get. L. v. d. N.. smid, 19 j, Middelliarnis. lieeft bet niet pertinent gezegd. Verd. heeft. ..beeldspraak" gebruikt toen hij zeide dal B. eerst maar een timmerman moest bestellen als hij hem eeji oog wilde uitslaan. Verd. it, zeer gevoelig en op zijn eer gesteld. Hij meende dat B. wat meer humoristisch aan gelegd was. Aangehouden tot de volgende zitting. Abr. M., niet verschenen, koopman te Am sterdam. lieeft met ziin auto een aanrijding veroorzaakt op den Staakweg te Dirksland. Get. K.. chauffeur, niet verschenen. Get. Kn.. 4fi j., Iandarb. te Sommelsdijk, was werkzaam langs den weg en consta teerde dat verd. met aanzienlijke snelheid reed. Voor nader getuigenverhoor aangehouden. W. v. d. M.. chauffeur, te Nw. Tonge. 22 j., staat terecht terzake dat hij niet rechts lieeft gehouden en daardoor een aanrijding veroorzaakt. Verd. bad een leegen band. waardoor het moeilijk was om de wagen op den weg te houden. Get. C., 28 j., Dirksland, chauffeur, kon niet passeeren omdat verd. niet voldoende rechts hield. Get. Ph. St., te Dirksland, zat ook in dn auto van get. C. en heeft het ongeval meege maakt. f 10 subs. 10 d. h. SOMMELSDIJK. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat op Donderdag 27 Mei a_s. kostelooze inenting en herinenting zal plaats vinden ten huize van den geneesheer de heer S. Knops alhier. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar op 5 Juni a.s. door verkoop van speldjes een collecte worden gehouden ten bate van de Reclasseerings ins tellingen. In verband met den ingang van den zomertijd zullen de kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk alhier in het vervolg des mor gens te 10 uur en des avonds te half 7 aan vangen. De volgende processen-verbaal werden opgemaakt: proces-verbaal wegens vernie ling en wegens openbare dronkenschap. Voorts een proces-verbaal wegens overtre ding van de politie-verordening; voor het voetballen op de openbare straat en een pro ces-verbaal wegens overtreding van het Mo tor- en Rijwielreglement. Gedurende de vorige week stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling de volgende personen als werkloos en werkzoekend inge schreven: 131 landarbeiders, 14 transport arbeiders, 4 timmerlieden, 1 chauffeur, 2 metselaars, 2 opperlieden, 1 smid, 1 auto monteur, 2 schilders, 1 los-werkman, 4 land bouwersknechts, 1 slager, 1 koopman, 1 stof feerder, 1 winkelbediende, 1 schipper, 1 ty pograaf, 1 pakhuisknecht, 1 orgelbouwer, 1 tuinder. Hiervan waren 1.1. Zaterdag 145 per sonen werkloos. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegen een aantal jongens is proces-verbaal opgemaakt wegens het gooi-n met steenen op Zondag. Men zij gewaarschuwd! Met het voetballen had A. Mellaard het ongeluk zijn sleutelbeen te breken. Per auto werd hij naar dr. v. d. Plassche vervoerd, die hem verbonden heeft. De maandelijksehe collecte ten bate van de kerk heeft in de Ned. Herv, Kerk opge bracht f 18.45. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan gemiddeld 21 werkloozen ingeschreven. Ds. Bokma te Waardhuizen heeft voor het beroep bij de Geref. Kerk alhier bedankt. DEN BOMMEL. Bij den agent der arbeids bemiddeling staan 68 werkloozen ingeschre ven, waarvan 20 bij de centrale werkver schaffing te Numansdorp zijn geplaatst. B. en W. roepen sollicitanten op naar de betrekking van controleur bij de steun- verleening tegen een nader vast te stellen vergoeding. Sollicitanten moeten vóór 27 Mei a.s. hun sollicitaties indienen bij den burge meester. Door P. Donkersloot alhier is een kleine luchtballon opgevangen, welke door een stu dent uit Duitschland is opgelaten. Bevolking. Ingekomen: E. Hack van St. Maartensdijk, J. W. Buth van Rijswijk, L. Arensman en gezin van Stad aan 't Ha ringvliet, E. H. Strijbosch van Rotterdam, M. M. Tieman van Rotterdam, J. P. Verheul van 's-Gravenhage, J. Stoop van de Bilt. Vertrokken: N. Huizer naar Stad aan 't Haringvliet, H. J. P. van Oorschot naar Ooltgensplaat, J. van Oorschot naar Sint Oedenrode, wed. Jongeling geb. Lokker en gezin naar 's-Gravenhage, A. J. Arensman naar Strijen, A. P. M. Jacobs en gezin naar Ooltgensplaat, M. A. Jacobs naar Oudewa ter, P. Gebuijs en gezin naar Middelharnis, W. J. Snijder naar Voorthuizen. OOLTGENSPLAAT. De muziekvereen. „Uitspanning door Inspanning" bracht Dins dagavond haar directeur, de heer Joh. Bal, een serenade, ter gelegenheid van zijn 75en verjaardag. Door den voorzitter werd hij toe gesproken en een cadeau overhandigd. Ook werd hem nog een bloemstuk aangeboden. OUDE TONGE. Naar men ons van bevoeg de zijde mededeelt, wordt met ingang van 22 Mei 1937 in het postverkeer alhier een be langrijke verbetering gebracht. De verzending zal dan plaats hebben 's morgens 6.15 uur, 's middags 14.50 en 's avonds 10.25. Brengt de vervroegde verzending al een groote ver betering t.a.z. van het lokaal verkeer op ons eiland, van niet minder belang is de inlas- sching der tweede verzending of middagpost, waardoor gedane stortingen per giro een dag vroeger hun bestemming bereiken dan onder de bestaande verhoudingen. Bovendien zal de laatste post dan worden ontvangen met de tram, die hier 18.2-0 uur arriveert inplaats van met die van 20.50, zooals thans. Door bovengenoemde veranderingen wordt in een dringende behoefte voorzien. Het aantal werkloozen bedroeg vorige week 81. NIEUWE TONGE. Volgende week za! ten postkantore de uitbetaling van Ouderdoms rente plaats hebben op de gewone uren. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden 90 werkloozen ingeschreven. Tegen een persoo-n alhier is proces-ver baal opgemaakt wegens het geld ontvreem den uit de toonbanklade bij den he-er v. d. J. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier worden sollicitanten opgeroepen voor de vacante -be trekking als organist. (Zie advertentie in dit nummer). Loop der bevolking. Ingekomen J. Meyer en gezin, uit Oude Tonge. Vertrokken S. Keijzer en gezin, naar Rotterdam. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdien-st worden gehouden, terwijl des avonds hoopt op te treden Ds. Langhout van Den Bommel. De goedkoopc margarine is deze week verkrijgbaar bij den winkelier G. Ver- weij Jacz. DIRKSLAND. Onder voorzitterschap van den heer C. Warnaer hielden de ingelanden van den polder Dirksland c.a. een jaarver gadering in Odeon. Na de gebruikelijke opening werd mede gedeeld inzake verbetering van de Provin ciale weg SasHerkingen, speciaal de Geid. dijk dat van Ged. Staten bericht ontvangen was, dat deze weg eerlang zoodanig ver beterd zal worden dat hij aan de aan der gelijke wegen gestelde eischen zal voldoen. De verbetering zal in ieder geval pas ge sollieden als overeenstemming met de bij dien weg betrokken lichamen zal zijn bereikt. Van -een der huurder van aam de uitge diepte wateringen gelegen lamderij was een verzoek ontvangen om schadevergoeding omdat deze niet tijdig was gewaarschuwd- Deze ze,ak werd aan het bestuur voor ve. dere afwikkeling overgedragen. De commissie tot nazien der rekening was niet verschenen en daarom werd daa- imee belast de heer J. v Kempen, die ad viseerde de rekening en verantwoording goed te keuren. De ontvangsten en uitgaven van het al gemeen beheer bedroegen resp. f 44.060.41 en f 42.204.56, is een batig saldo van f 2.455.85 Die van polder Dirksland: Uitgaven 1 4.859.52 en ontvangsten f 7.850.13. Batig saldo f '2.990.61. Die van polderdeel Melissant: Uitgaven f 795.43 en ontvangsten f 896-65. Batig slo I 101.22. Van Polderdeel Roxenisse: Uitgave" f 2.009.49 en ontvangsten f 2.205.17. Batig slot f 195.68. Van polder Alteklein uitgaven f 25.90 en ontvangsten f 66.70. Batig slot f 40.80. Van de waterverversching van Oud-Melis sant en Roxenisse, uitgaven f 56.ont vangsten f 117.75. Batig slot f 61.75. De voorzitter brengt hulde aan den secre taris-penningmeester voor diens uitmuntend beheer en zaakkundigheid. Aan verschillende cersonen worden stuk jes grond in huur afgestaan waarbij een perceel aan de Zaayerlaan zal uitgegeven worden in erfpacht, omdat een poging, deze gunstig gelegen grond als bouwgrond uit to geven, had gefaald, omdat bij mogelijke verbreeding der Boschdreef, te weinig ruim te zou overblijven- Voor de wegdeklaag van teersiakken voor den Vroonweg zal een geldleening aange gaan worden van f 1500.—. De totale kosten van verharding van genoemden weg be dragen f 2485.De Voorzitter en ook de leden vonden dit bedrag zeer laag en hoe wel het bestuur deze uitgaaf had gedaan zonder toestemming van de Ingelanden, vond het toch algemeeno goedkeuring en prees men de voortvarendheid van den Voorzitter, secretaris en opzichter. De voorzitter doelde mede, dat het. in de bedoeling ligt den Philipshoofjesweg dit jaar te teeren, hoewel de voorzitter meende, dat op den duur teersiakken vooi'deeligar zouden zijn, gezien do weinige onderhouds kosten en langeren duur. De begrooting voor 1937 wordt in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 78.009 81. Op de begrooting komt een post. van f 4600.voor cm de overgebleven wateringen uit te die pen van welke kosten het Rijk ongeveer f 3600.of 80 pet. zal terugbetalen omdat het werk in werkverschaffing zal geschieden Wegens de steeds stijgende olieprijs voor het Diesclgemaal is een voorraad opgedaan die strekt tot 1 Januari 1938 tegen f 4.05 per 100 kg. De voorzitter 'deelde mede, dat het weg- hooi niemand wil hebben en als dat voort duurt, zal het noodzaak worden dat ieder voor zijn gehuurd perceel den weg zal moeten wieden en hooien. Daarna sluiting. Bij de arbeidsbemiddeling stonden als werkzoekenden ingeschreven 114 landarbei ders, 6 timmerlieden en 1 banketbakker. To taal 121 tegen 107 de vorige week Zaterdag. De zangvereen. ..Excelsior" behaalde 2e Pinksterdag op het concours in de eere- afdeeling een le prijs met 316 punten en de muziekvereen. „Amicitia" in de superieure afdeeling een 2e prijs. Deze en volgende week zullen de dis tributie-artikelen nl. het gehakt in blik, de onvermengde margarine en het- bak- en braadvet voor de werkloozen op de bons verkijgbaar zijn bij den winkelier M. Gulde- meester aan den Ring. In verband met den aanvang van den zomertijd zullen a.s. Zondag de godsdienst oefeningen in de N. H. Kerk alhier aanvan gen des v.m. om 10 uur en des avonds om 6.30 uur en in de Kerk der Geref. Gem. om 10.30 en des avonds om 7 uur. MELISSANT. J.l. Zondagmorgen is in. de Ned. Herv. Kerk ten bate van den Geref. Zendingsbond een bankbiljet van f 10 ge collecteerd. Het wagenvverk voor de gemeente is voor één jaar aan de' laagste inschrijver: B. Troost, gegumd. Onder de varkens komt de gevreesde vlek- of bobbcl-zk-kte weer voor, docli ge lukkig nog niet van ernstigen aard. Woensdagavond sprak de heer H. Ame- link, lid van de Tweede Kamer en lid van het hoofdbestuur van het C.N.V. voor de A. R. partij in de Chr. school alhier, met als or*!erwcrp „Het beginsel beslist". Na de dui delijke uiteenzetting werden door een zestal aanwezigen vragen gesteld, welke door spr. werden beantwoord. Dinsdag kwam het 10-jarig zoontje van D. D. te vallen met een fiets, waardoor hij zich zoodanig bezeerde dat hij door landbou wer K. per auto moest worden thuis gebracht en geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. HERKINGEN. De Zondag in de Ned. Herv. Kerk ge-houden collecte in de avondgods dienstoefening ten bate 'van het werk van de Geref. Zendingsbonid heeft opgebracht f 18.47y2. A.s. Zondag zal bij de Geref. Gem. in de voorm.dienst bevestiging plaats hebben van nieuw gekozen kerkeraadsleden, terwijl des nam. Bediening van- den II. Doop zal plaats hebben door Ds. Lamain, van Rotterdam. Aangifte voor de Doop kan geschieden bij de Kerkeraad. Tijdens het spelen van versohllende voetbal-wedstrijden alhier kwam een der spelers, van .Stad a. h. Haringvliet, zoodanig te vallen dat hij een sleutelbeen brak. Per auto is hij -naar zijn woning vervoerd. Een ander speler kreeg de -bal zoodanig in de maagstreek, dat hij bewusteloos bleef liggen. Nad-at kunstmatige ademhaling was toege past kwam hij weer bij. Op 11 Vj i vierde die heer T. Polder, in de buurtschap Battenoord, zijn 99e verjaar dag. De heer P. is nog zeer kras en helder van geest. Vorige week overleed de oudste in woonster mej. de wed. ,T. Doormhein in de ouderdom van ruim 91 jaar. Thans is de heer Chr. Bruggeman, die 89 jaar oud is, de oudste inwoner. GOEDEREEDE. Op de gehouden ingelan denvergadering van den polder den Ouden Oostdijk is de heer D. Goekoop gekozen tot Heemraad dier polder. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat door den garnalen-visscher C. Lokker een inktvisch is gevangen van pl.m. 75 c.M. lang. De vorige week besomden de Noordzee- visschers van 1202.30. De garnalenvis- schers vingen van 3040 kilo per dag en per vaartuig. Door het bestuur van de cichorei-dro- gerij is aanbesteed het lossen en verrijden van 300 ton cokes. De laagste inschrijvers waren voor het lossen J. Tanis a 0.49 en C. v. Erkelens 5 0.24H por ton. De collecte voor de zending, gehouden in de Herv. Kerk op le en 2e Pinksterdag, heeft 32.15 opgebracht. Met de zomertijd zullen de kerkdien sten aanvangen 's morgens 10 en 's avonds 6 uur (z.t.) en de Zondagsschool 's nam. 2 uur voor de kleinen en 3.30 uur voor de ■grooteren. VAN ONZE OUDDORP. De collecte die in deze g meerite werd gehouden door eenige dames met verkoop van de Emmabloom heeft f 51 opgebracht. Aan de dames die zich daar welwillend voor hebben bereid, komt een woord van lof toe. Op de gehouden vergadering der Coöp. Boerenleenbank werd het aftredend be stuurslid, de heer C. Breen Pzn., herko zen. De lieer J. West hoeve werd herko zen als lid van den Raad van Toezicht. Het. plaatsvervangend lid van den Raad van Toezicht de heer Jb. Sandifort, stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats is gekozen de heer P. C. Breen. De heet Joh. Hameetman werd als plaatsvervangend lid herkozen. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week met de zeilscheepjes 30 kg garnalen per dag en per schuit gevangen. Met de motorschuiten werd 80 k.g. per dag gevangen. Alles afgeleverd aan do pclle rijen. In de Weervisscherij werden de afgo- loopen week 2 zalmen gevangen die naar de afslag te Rotterdam werden gezonden. Vorige week is onze dorpsgenoot Klaas Akershoek Lzn., naar Vlissi-ngen vertrok ken om zich te begeven bij de zeemacht als lichtmatroos. Er kan gemeld worden dat vanwege de Politiehondenvereenigimg bij de gehouden keuring te Ilell-evoetsluis waar venschillen- de oefeningen werden gehouden, de hond Juno, eigendom van den geimeente-veldwach- ter Traas aan de gestelde eischen heeft voldaan. Deze had 392 punten behaald. Het certificaat als politiehond is uitgereikt. Tot 26 Mei a.s., zal voor belangihebben den op het gemeente-secretarie ter inzage liggen, de herziene lijst van inkwartiering van krijgsvolk, bevattende de namen de personen, die voor het onderhoud daarvoor io aanmerking komen. De dienstplichtigen der lichting 1931 zijnde Willem Koole en Marinus Moerkerk? behoorende tot het 3de reg. Huzaren te Den Haag, zullen voor herhalingsoefeningen op Donderdag 9 September te Amersfoort in werkelijke dienst moeten kom-en. Op de gehouden vergadering der Coöi'. Chicorei-drogerij genaamd de Ouddorp, zijn do aftredende bestuursleden, do heeren P. Gt'iinwis cn Jb. Tanis, herkozen. Er kan gemeld worden, dat in de Coöp. po'erbewaarplaats, gelegen aan de dorps lederen morgen hevige hoofdpijnen Nu is zij een ander mensch „Zeven jaren leed ik aan hoofdpijnen, die in de morgen zoo hevig waren, dat ik bijna niet op kon staan. Ik probeerde alle moge lijke middelen, doch niets hielp afdoende. Sinds ik echter Kruschen Salts nam, waren de pijnen verdwenen en ben ik op het oogen- -blik al zeven weken vrij van pijn". Mevr. J. A. Chronische hoofdpijnen, rheumatische pij nen etc. ontstaan meestal wanneer Uw orga nisme verontreinigd wordt door opgehoopte afvalstoffen. Kruschen Salts spoort de afvoer- oi-ganen aan tot actievere werking, waardoor alle afvalstoffen snel en volkomen worden verwijderd, zoodat de oorzaak van Uw klach ten wordt weggen-omen en de pijnen dan ook weldra geheel verdwen-en zullen zijn. De „kleine dagelijksche dosis" zorgt er voor, dat deze niet meer kunnen optreden en houdt U frisch, jong en gezond. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.4-0, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de fleseh, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt. weg, het afgeloopen seizoen ruim 4000 bakjes pootaardappelen in bewaring zijl», gegeven, welke goede resultaten hebben op< geleverd. Wegens verhooging van grondstoffen prijzen waren de bakker alhier genoodzaakt de brood-prijs met één cent per 8 ons te ver- hoo-gen. Een zoontje van M. Voogd aan de Dirk- doenweg had liet ongeluk met een zijner handen tusschen de windmolen te gera ken en zich zóó te verwonden, dat genees kundige hulp noodig was. Het knaapje werd voor behandeling naar het Ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Verloren voorwerpen: een vulpen en een gulden; gevonden voorwerpen: een hes- renfiots. Inlichtingen bij C. de Mooij. Donderdag stonden bij de arbeidsbemid deling 63 werkloozen ingeschreven. Onder de verloren voorwerpen behoort een portemon-naie met inhoud. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Woensdag 19 Mei Prijzen: spinazie 6.408.70, slavellen 9 10.20, witlof 16, per 100 kilo: kropsla 2.80 3.50, bloemkool 5.1010, per l'OO stuks; bos- peen 10.20—10.70, radijs 1.70—2.20, rabarber 33.20, per 100 bos. Veiling van Donderdag 20 Mei Kippeneieren 5960 kilo 2.452.55, idem 5758 kilo 2.30—2,45, idem 50—52 kilo 2.052.15, eendeneieren 2.352.55. AMSTERDAM, 18 Mei. Vee. Aanvoer en prij zen: 417 vette koeien: le kw 7078 ct; 2e kw 6268 ct; 3e kw 5260 ct per kg- slachtgewicht 66 melk- en kalfkoeien f 180—240 pe rstuk; 102 vette kalveren: 2e kw 4654 ct., 3e kw 3844 ct per kg levend gewicht; 142 nuchtre kalveren f69.50; 127 lammeren f 1014 alles per stuk; 500 varkens: vleeschvarkens (90-110 kg) 5758 ct., enkele hooger; idem zwaardere 5657 ct; vette varkens 55—56 ct per kg slachtgewicht. Runderen: behoorlijke aanvoer, handel stug doch prijshoudend. Vette kalveren: gewone aair voer, handel traag met lagere prijzen. Nuchtere kalveren: cuime aanvoer, handel vlug met hoo gere prijzen. Lammeren matige aanvoer, handel behoorlijk en vaste prijzen. Varkens: ruime aan voer, handel kalm en prijzen Iets lager AMSTERDAM, 18 Mei. Aardappelen. De prijuzen waren heden als volgt: Zeeuwsche bonten en blauwen 2.703.10, Zeeuwsche Be velanders 2-102.40, Zeeuwsche bintjes 2.25 2.60 Zeeuwsche poters 1.702.Friesche red star f 2.702.9'0, Noord-Hollandsche Beve- landers 1.802.Andijker bonten en blau wen 1.802.00; Duinzand aardappelen 3.09 3.50; Drentsche zandaardapelen 1.90-2.10 alles per H.L. Malta 1314 cent per Kg. Aan* voer 468.000 Kg. ROTTERDAM, 18 Mei. Vee. Aangevoerd 4507 stuks, w.o. 185 paarden, 3 veulens, 906 magere runderen, 882 vette runderen, 293 vette kalve ren, 1163 nuchtere kalveren, 123 graskalveren, 169 schapen of lammeren, 587 varkens, 72 bok ken. of geiten, 124 zuiglammeren. Prijzen: vette koeien le kw. 76, 2e kw. 67, 3e kw. <5361 ct.; vttee ossen 73. 2e kw. 67, 3a kw. 5363 ct.stieren le kw. 70, 2e kw. 65, Re kw. 60 ct.; vette kalveren le kw. 92, 2e kw. 78, 3e kw. 5260 ct.; varkens (levend gewicht) le kw. 49, 2e kw. 48, 3e kw. 47 ct,; schapen lo kw. 54, 2e kw. 48, 3e kw. 38 ct.; lammeren lo kw. 57. 2de kw. 47, 3de kw. 36 ct.; nuchtere slachtkalveren le kw. 48, 2e kw. 44, 3de kw. 40 ct.; slachtpaarden le kw. 62, 2de kw. 57, 3de kw. 49 ct-, alles per kilo. Prijzen per stuk van mager vee: schapen le kw 37, 2e kw. 25; lammeren le kw. 30. 2e kw. 25, f 18; zuiglammeren le kw. 15, 2e kw. 11, 3e kw. 8; nuchte slachtkalveren le kw. 12,5'0, 2e kw. 11, 3e kw. 8; nuchtere fok kalveren le kw. 17, 2e kw. 15, 3e kw. 13; slachtpaarden le 290, 2e kw. 225, 3e kvvw 146: werkpaarden le kw. 320, 2e kw. 270, 3e kw. 165; hitten le kw. 160, 2e kw. 130, 3e kw. 80; stieren le kw. 340, 2e kw. 300, 3e kw. 200; kalfkaoelen le kw. 255, 2e kw, 215, 3e kw. 150; melkkoeien le kw. 265, 2e kw. 225, Se kw. 170; varekoeien le kw, 19-5, 2e kw. 165, 3e kw. 130; vaarzen le kw. 185, 2e kw, 145, 3e kw. 110; pinken le kw. 155, 2e kw. 125, 3e kw. 1«90gras kalveren le kw. 80 ,2e kw. 60, 3e kw. 40: bokken en geiten le kw. 15, 2e kw. 11. 3e kw. 7. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week, kalmen handel, onveranderde prijzen, Een prima koe tot S2 ct., een os tot 77 ct. Stieren: flinke aanvoer, stroeve handel en staande prijzen. Vette kalveren; grootere aanvoer, trage han del, iets lager in prijs. Een prima kalf tot 102 cent. Schapen en lammeren: iets grootere aanvoer, flauwen handel en iets lager in prijs Nuchtere fok- en slachtkalveren: aanvoer kop ter, levendigen handel, iets hooger in prijs Paarden: iets korter aanvoer, matige handel, prijzen van werk- en slachtpaarden duurder, hitten onveranderd Kalf- en melkkoeien: onveranderde aanvoer, kalmen handel en staande prijzen Varekoeien: aanvoer als vorige week, matige handel Dnveranderde prijzen Vaarzen en pinken: kleine aanvoer, stroeve handel, goed prjjshoudden Graskalveren: iets ruimer aanvoer, weinig handel, prijzen stabiel. Bokken en geiten: gewone aanvoer, vlugge handel, prijzen als vorige week Zuiglammeren: aanvoer als vorige week met redelijke aanvoer en onveranderde prijzen. Varkens: kleine aanvoer, vlotte handel. Iets hooger in prijs. Enkel exemplaren gingen nog tot 50 ct. Er werd een klein partijtje schapen voor ex port gekocht l KORTRÏJK, 15 MEI CICHOREI. Gansch onverwacht is deze week vraag toegekomen uit Frankrijk voor een hon derdtal wagons, af te nemen van het contingent voorzien van het derde kwartaal van dit jaar, D» priisdiihng werd natuurlijk gestuit en do a sp, koopwaar steeg weer to" 125 frank. Deze tijdelijke stabilisatie dor prijzen zal echter spoe dig verdwijnen. Er is nog to veel koopwaar in voorraad om te kunnen verkocht worden voor don nieuwen oogst. De prijs "an dezen laatsten is natuurlijk ook lichtelijk gestegen. Men vraagt nu 95 frank. Dit is redelijk, aangezien men zeer laag gevallen was.

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 2