De nieuwste modellen, enorm goedkoop Sch oenmagazijnen KEIJZER's Schoenmagazijnen, Sommelsdijk Teiet. \m w S EN SCHELDEBODE WOENSDAG 12 ME11937 M GEMEENTERAAD STAD AAN 'T HARINGVLIET GEMEENTERAAD VAN STELLENDAM ZWANENBERG PLAATSELIJK NIEUWS MARKTBERICHTEN In onze collectie elegante voorjaarsschoentjes is beslist ook Uw keus bij. Wacht echter niet te lang, want nü zijn ze nog zo goedkoopU ziet weer 'n buitenkansje bij Steeds voordeeliger Middeiharnis, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Ooltgensplaat, Stad a. 't Haringvliet a/- '■*i 9 fljj D.o Raaddezer gemeente kwam Maan dagmorgen in vergadering bijeen onder lei ding van burgemeester Nieborg die op dc gebruikelijke wijze opende waarna de no tulen werden gelezen. De heer Soldaat verzocht alsnog op name van zijn opmerking in de vorige ver gadering over het woonhuis van liet hoofd der' school dat te laat klaar was. De notulen zullen met deze opmerking Worden aangevuld. Blijkens proces-verbaal van kn.sopoame was op Ui klaart j.l. aan wezig f 2*3,83, alles overeenkomst'g boeken en bescheiden Ingenomen was een verslag van den Keuringsdienst van Waren te Dor drecht, over de laatste twee kwartalen. De gas cent rale Oost-Flakkee heeft de voorloopige balans over 11)311 inge onden,, waaruit blijkt dat voer de levering van gas een opbrengst geraamd was van f56.710 terwijl de voorloopige balans een bedrag aanwijst groot f 64.191. Het verlies dat ge raamd was op f 12.490 bedraagt f 2397, das aanmerkelijk lager n.l. f 10.162,—. Door God. Staten is goedgekeurd bet raadsbe sluit tot overname van den weg op Dtjk- Jiof. Eveneens is goedgekeurd de verordening regelende de heffing en invordering van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeente- londsbelasting. De Commissie van Toezicht op bet 1 rigor Ondorwiis beeft bet verslag over 1936 ingezonden. De beide scholen zijn bezocht en de Commissie is Van oordeel dat de onderwijzers medewerken dat alles naar behooron verloopt. De heer J. Wagner die periodiek aftre dend is wordt herkozen, De heer Kreeft informeert wie de voor dracht voor deze benoeming opmaakt. De .beer Wagner zet uiteen de werk wijze van de commissie. 11. en W. stellen den raad voor over Ie gaan tot wijziging der verordening op de haven- en kauigelden. De tegenwoordige verordening moet per 1 Januari a.s. weer opnieuw vastgesteld worden. Voorgesteld wordt de nieuwe verordening ingrijpend te veranderen, door wijziging van art. 10 waar 'door de rechten voor bieten, cichorei, oud ijzer e.d.g. worden verlaagd van 20 ct. per 1000 Kg. lot 16 et Voor aardappels peuten, koepeet. e.d.g. zal gerekend worden 1 ct. per 100 Kg. Het tarief is thans voor deze pru- ducten 1 ct. per H.L. Dit brengt voor de ge meente een aanzienlijke verlaging van in komsten. Naar schatting zal de opbrengst f 700 a f S0C lager worden, maar B. en W. verwachten van deze verlaging een toena me van den aanvoer, waardoor een gedeel te van bet nadeelig verschil zal opgeheven worden. Volgens voorschrift van Ged Staten Is eerst het'oordeel gevraagd van 't hooio- bestuur van de schippersvereen. „Schutte- vaer". Deze vereentging acht de verlaging zeer gewensrht en wil zelfs verlaging over de geheele linie. De heer Saarloos vraagt wie er voor deel var. heeft in de gemeente. Voor de aardappels krijgen de landbouwers niets meer uitbetaald. Alleen voor de bieten geeft het wat voordeel, maar de gemeente krijgt minder inkomsten. Het eerste dcc' van liet voorstel kan spr. wel goedkeuren maar het laatste niet. De voorz. wijst op de commissionairs, dietoch ook inwoners zijn, terwijl het voor naamste doel is. den aanvoer te vergrootcn. De heer Soldaat verwacht ook niet dat dp boer ér veel voordeel van zal hebben. De heer Kreeft informeert of de tarie ven in Stad hooger zijn dan in andere (plaatsen en wijst op het belang van de ■werkverriiiming als er groot er aanvoer in de-haven komtT Spreker zal op die gronden voorstemmen. De heer Soldaat ziet wel in dat het m hot belang van de haven is om de tarieven laag te houden maar voor de inwoners is er weinig voordeel in. De heer W a gin er geeft in overweging 'de waaggelden ook te herzien, dat zou meer voordeelen voor de bevolking geven. De voorzitter zal rekening houden met 'deze wenschen. Het voorstel wordt aange nomen met 61 stem (de heer Saarloos). Tl. or. W. stellen den Raad voor tot aan sluiting- bij de overeenkomst, te sluiten met liet dost motie-bed rijf „Gekro" te Overschie, betreffende het onschadelijk maken van gestorven dieren en afval van de slagers. Wethouder Braber. die namens de ge meente een vergadering heeft bijgewoond, waar door vertegenwoordigers van de .Gekro" een uiteenzetting is gegeven van de werkwijze, geeft eenige toelichting. De landbouwers zijn, evenals voorheen, ver plicht kennis te geven ter secretarie van gestorven dieren. De gemeente geeft hier van kennis aan de „Gekro", die dan zorgt dat uiterlijk een werkdag na de aangifte t cadaver wordt opgehaald en vervoerd naar de centrale verzamelplaats, te Middelharnis te stichten. De slagers krijgen vaten waar in de afval verzameld moet worden, die. op geregelde tijden worden opgehaald. De kos ten voor de gemeente bedragen lVj cent per inwoner en por H.A., is ongeveer f 25 per jaar. De heer Wagner vraagt of de hoer ook nog iets te maken heeft met den keurings dienst .bijv. of hij dan nog een dierenarts moet raadplegen om te doen constateeren wat de oorzaak van .het sterven is. Moeten er nog meerdere kosten gemaakt worden? De heer Soldaat vraagt naar de mo tieven, die andere gemeenten deden aan sluiten. De voorz. deelt made, dat alle verdere hosten voor de Gekro zijn. De voornaamste motieven voor aansluiting zijn de belangen der volksgezondheid. Het voorstel tot aansluiting wordt ver volgens met algem. stemmen aangenomen. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot conversie van een geldleoning oorspronkelijk groot f26.000 en nu per res- to f 17.200 ad 41/, ibCC Dit restant kan de Raad onnieuw leencn tegen 4 pCt. De Wagner vraagt of niet getracht is tegen lager rente te leenen. Ts nog aan an dere personen gevraagd of deze bereid wa ren te leenen? Verder vraagt spreker of er nne kosten aan verbonden zijn van notaris of anderen. De heer Soldaat informeert naar de aflossing en opzeggingstermijn^ De voorzitter deelt mede dat B. en W. van oordeel waren, dat dit rentepercentage billijk was. F.r zijn geen meerdere kosten aan verhonden dan alleen zegelikosfen en jner drie maanden is vervroegde opzegging mogeliik. De Raad gaat accoord met deze toelich ting en neemt het voorstel met algem. st. aan. De eas-centrale die de leeningen der aan gesloten gemeenten heeft overgenomen en een nieuwe lcenmg heeft besloten front ill totaal f76765.94 tegen 4 pCt. vraagt de ge meente garant te blijven voor het gedeelle dat de gemeente heeft ingebracht groot f 10.067,28. Hef Burgerlijk Pensioenfonds waar deze leening is ondergebracht stelt dit als voorwaarde voor hot aangaan der leening. De Raad keurt dit voorstel goed. Van God. Stalen is goedgekeurd terug ont vangen de rekening ove,- 1935 Op grond van deze cijfers wordt \"i=i"P=teld ais kos ten der leerlingen op de O. L. school een bedrag van f 9.13. Dit bedag komt ook ten goede aan de leerlingen der Bijzondere School. De veror dening op de heifing en invordering van besmettelijke ziekte-gelden is terug gezon den voor enkele administratieve wijzigin gen maar blijft overigens gelijk. De Raad keurt deze wijziging goed. Door don lieer Trommel, die geen hond meer heeft wordt ontheffing van de .hon denbelasting verzocht. Aangezien de veror dening niet toestaat deze ontheffing te ver leunen wordt het verzoek afgewezen. Do Commissie t. w. van Schoolverzuim bestaande uit de heeren G S. Koole, L Braber D.s Polhuis, G. Maliepaard en G. 't Hooft wordt herkozen. Ingekomen is een verzoek van den Lanl- arbeiriersbond om over te gaan tot invoe ring van de rijkssteunregeling en utikee- ring van steun B. B. en W. stellen den Raad voor dit verzoek af te wijzen. De ge- organiseerden ontvangen f 6,50—f 8,50 en de ongeorganiseerden f 6f 8. De he°r Wagner vraagt in verhang met clit verzoek inlichtingen over de circulaire van den Minister over den gezinsaftrek. De voorz. heeft wel van deze circulaire gelezen maar ze is op het secretarie nog niet ontvangen. Verder deelt de voorzitter mede dat de B.-steun ook dit jaar weer zal worden uitgekeerd. De heer Kreeft berekent, dat volgens de loonnorm van f 11,en volgens de rijks steunregeling een gezin met twee kinderen een uitkeering van f 8,25 zou ontvangen, tegenover volgens de gemeentelijke rege ling maar f 7.90. Verder geeft spr. een heel staatje van de levensmiddelen die na de devaluatie in prijs verhoogd zijn. De heer v. P a a s s c h e n merkt op. dat deze verhoogde prijzen toch ook gelden voor de mensehen die werk hebben. F.r zijn heel wat menschen die werken die dezen win ter niet mee,- ontvinger, dan de werkloozen De heer Wagner bespreekt de opmer king van den beer Kreeft, over de transport arbeiders en vraagt of deze ook meerdere contributie betalen. De voorz, antwoordt dat er een afdee- ling van den Centr. Bond van Transport arbeiders in de gemeente is opgericht. De heer Soldaat: „Iedereen kan zich wel transportarbeider noemen". De heer Saarloos is voor invoering der rijkssteunregeling, maar is er niet voor dat de zgn transportarbeiders meer steun ontvangen, zoodat zij meer zouden hebben dan epn ge,schoolden landarbeider. Als de commissionairs liun niet in dienst willen hebben zouden ze liet geheele jaar meer ontvangen dan iemand die moet werken, het is .hier anders als in de stad waar de mensrhen er voor opgeleid zijn. Wethouder Braber merkt op dat de loonen toch zijn vastgesteld in overleg met werkgevers en werknemers. Met kolentoe- slag B.-steun enz. ontvangen de werkloozen evenveel als landarbeiders die werken. Het kan toch niet. juist zijn deze normen te verhoogen. De lieer Soldaat kan geen scheiding vinden tusschen landarbeiders en deze transportarbeiders. Er zijn er die geen land werk willen verrichten. Deze kunnen best de contributie verhoogen dan halen ze bet er wel uit Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 52 stem men. De heeren Kreeft en Saarloos stem men tegen. Bij de rondvraag informeert de heer S ol d a a t of oproeping is gedaan voor een onderwijzeres. Spr. vreest dat de school weer zonder onderwijzeres zal komen als niet tijdig werk er van gemaakt wordt. De voorz. antwoordt dat B. en' W. di rect stanpen hebben gedaan om ohtheffibg te krijgen var, de verplichting een wacht gelder te benoemen. Er is editor nog geen antwoord van den Minister op terug ont vangen, wel heeft de Inspecteur van het Lager Onderwijs inlichtingen gevraagd. Daarna volgt sluiting der openbare ver gadering. De raad dezer gemeente kwam Maandag middag in vergadering bijeen, onder leiding van Burgemeester Charbon. Na opening rne gebed volgt lezing der notulen van de beide laatste vergaderingen, die onveranderd woi- den vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van Ged. bla ten, waarbij goedgekeurd wordt de verorde ning op het plakken en kalken aan open bare wegen. Ingekomen is een verzoek van den radio- distributie-exploitant tot het verlengen der vergunning. B. en W. stellen voor de vergunning weer voor een jaar te verleenen, thans ten name van den heer A. de Jager. De verordening regelende de keuring van vleesch, is terugontvangen voor het aanbren gen van eenige redactiewijzigingen. De ge vraagde wijzigingen worden m.a.s. goedge keurd. B. en W. doen het voorstel over te gaan tot een overeenkomst met het destructie bedrijf „Gekro" te Overschie, voor vernieti ging van gestorven vee en slachtafval. De onkosten voor de gemeente bedragen ll/2 cent per inwoner en per H.A., totaal 57.15 per jaar. De opbrengst der huid, volgens de laatste noteering der Amsterdamsche Hui denclub, wordt voor 75 pet. vergoed. De heer VAN OOSTENBRUGGE vraagt nog nadere inlichtingen over de opbrengst der huiden. De heer BLOKLAND meent dat de vuilnis dienst er ook wel mee gebaat zal zijn, maar vraagt of er nog niet meer kosten op komen. Na beantwoording door den VOORZITTER besluit de raad m.a.s. toe te treden tot de overeenkomst. De raad gaat daarna over in besloten zit ting ter bespreking van de wegenverbetering. Na heropening stellen B. en W. voor in plaats van de bestrating van den Zuid-Oost- Achterweg, met een oppervlakte van 2700 M2., alle wegen stofvrij te maken door een behandeling met grint en teer. De kosten blijven gelijk. Dit voorstel wordt m.a.s. aangenomen. De heer HOLLEMAN zou den raad willen voorstellen zich in verbinding met den pol der te stellen om te vernemen op welke voorwaarden ook de Molenkade verbeterd kan worden. Naar spr. opmerkt, moet voor de volgende week dit geregeld zijn in ver band met een poldervergadering. De heer VAN OOSTENBRUGGE vraagt, als de wegen in orde gemaakt zijn, of dan de Voorstraat niet afgesloten kan worden voor het vervoer van mert e.d.". per as. De VOORZ. antwoordt dat daar al meer over gesproken is en het kan bezien worden als de wegen in orde gemaakt zijn. De heer BLOKLAND vraagt om verbete ring van den hoek bij de Visschers, want daar is geen uitzicht voor het verkeer. De VOOR" heeft dat zelf ondervonden, want nog onlangs werd hij haast- door i fijnste jonge groente11 J groenten koopt Zwancn6er? ondere \Kd» boontjes komen even het veld. maaht~uh1 srriaakh.' iemand omvergereden. De nienschen moeten echter beter rechts houden. Te overwegen is om een bord te plaatsen met „rechts hou den". De heer RIEMENS ziet het zelfde bezwaar aan den hoek bij J. Soer. De heer VAN OOSTENBRUGGE: Dan maar een verkeersagent er bij zetten. Daarna sluiting der openbare vergadering. SOMMELSDIJK, Door den Keurings dienst van Waren voor het gebied Dor drecht gedurende het eerste, kwartaal 19;»? zijn de volgende werkzaamheden verricht: 30 inspecties van winkels, pakhuizen, bak kerijen, enz., 21 genomen monsters melk, 9 genomen monsters van andere waren; 1 partij goederen ter plaatse afgekeurd. 3 waarschuwingen aan fabrikanten of ver- koopers toegezonden. Geen proccsscn-ver- baal. Tegen een persoon werd proces ver baal opgemaakt wegens overtreding van het Motor- en Rij wiel reglement. De collecte, welke de vorige week in de Ned. Hervormde Kerk alhier werd ge houden voor de Evangelisatie t-e Tolbert, heeft, in totaal opgebracht de somma van f 11,45. MIDDELHARNIS. Het mannenkoor Zang- lust, directeur de heer van Gent, behaalde op het te Gouda gehouden concours de tweede prijs in de eere-afdeeling met 275 punten en de Volkszang de 1ste prijs in de tweede afdeeling met 311 punten. Zondag zal in de Geref. Kerk en in de Chr. Geref. Kerk in beide diensten Pinkster collecte worden gehouden voor de Zending. De onvermengde margarine is deze week verkrijgbaar bij de wed. Jb. de Gans Nieuwstraat. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag 139 personen als werkloos ingeschreven. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Van de wed. G. v. d. B. stierf een der melkkoeien. Het cadaver is onder politietoezicht begra ven. Hoewel verzekerd beteekent dit toch een schadepost. De zangvereenigimg onder leiding van den heer P. Vis behaalde op het concours te Oudenhoorn de eerste prijs met 306 punten. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden de vorige week gemiddeld 21 werk loozen ingeschreven. De goedkoope margarine is deze week verkrijgbaar bij den winkelier C. Vink. De ochtenddienst in de Ned. Herv. Kerk zal in den vervolge weer om 9 uur aanvan gen. OUDE TONGE. Gedurende de afgeloopen week meldden zich bij de arbeidsbemidde ling 77 werkloozen aan. A.s. Maandagavond 6.30 uur hoopt in de Oude School de heer Spreeuwemberg uit Rotterdam een godsdienstoefening te houden. A.s. Vrijdag zal ^an 68 uur in het vereenigingsgebouw aa.n den Kerkring zit ting worden gehouden tot ontvangst van nog in omloop zijnde boeken van de J.V. „Ti me theus". Zondagavond a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk collecte worden gehouden voor den Geref. Zendingsbond. NIEUWE TONGE. De muziekver. „Apolio" behaalde met Hemelvaartsdag op het con cours te Chaam de le prijs met 321 punten in de afd. Uitmuntendheid, terwijl de zang- vereen. „Apollo" op het concours te Gouda de le prijs met 320 punten behaalde in de 2e afdeeling. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Evangelisatie te Tolbert heeft opgebracht de som van 2-2.37. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden 110 werkloozen ingeschreven. DIRKSLAND. Bij de arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag als werkzoekenden in geschreven: 101 landarbeiders en 6 timmer lieden. Totaal 107 tegen 84 de vorige week Zaterdag. Ter secretarie ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van N. Zoon alhier, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een ondergrondsehe petroleum bewaarplaats met een inhoud- van 2500 liter, in het perceel Tuinstraat A 423. Op Vrijdag 21 Mei a.s. zal in het gemeentehuis gelegen heid worden gegeven tot het inbrengen van bezwaren tegen het verleenen van deze ver gunning. De extra maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier bracht 38.50 op. De distributie-artikelen, nl. de marga rine, het gehakt in blik en het bak- en braadvet is deze week voor de werkloozen op de bons verkrijgbaar bij den winkelier G. Schilperoort aan het Achterdorp.' De Chr. openbare leeszaal is thans overgebracht van de Voorstraat naar het daartoe bestemd gebouw aan de Kapoen straat. Op Donderdag 14 Mei moeten alle lezers der bibliotheek hun boeken aan dat adres inleveren, die dan een week worden ingehouden. De heer J. Roodzant K.Pz. is met ingang van 1 Juni a.s. weder benoemd als dijkraad van het Waterschap De Dijkring Flakkee. De prijs van de aardappelen is thans alhier 1.801.90 per H.L., voor gesorteerde grove poters 1.15 per H.L. Tegen a.s. Woensdag 12 Mei is een ver gadering van stemgerechtigde Ingelanden van den polder Dirksland c.a. belegd in het gebouw Odeon. Behandeld zullen o.a. wor den de vaststelling van de rekening 1936 en de b3grooting 1937. DIRKSLAND. Bij Kon. Besluit is met in gang van 1 Juni a.s. henoïmd tot dijkraad van het waterschap ,De dijkring l-'lakkee" de heer J. Roodzant K-Pzn. HERRINGEN. Belanghebbenden worden verwezen naar de openbare kennisgeving van B. en W., betreffende herinnering van de be volking aan haar verplichtingen, omschre ven in de artikelen 3 tot en met 16 van het besluit, bevolkingsboekhouding, Staatsblad 1936, no, 342: (Zie aanplakbord). Naar wij vernemen, moet op het z.g.n. Paardeh-gat een looden buis, dienende voor de watervoorziening voor het aldaar loopende vee, zijn afgesneden. Door de afd. van de Ned. Chr. Bouw vakarbeidersbond alhier is aan B. en W. ge vraagd, den minister te verzoeken, hen in de klasse op te nemen de. bouwvakarbeiders en niet in die der landarbeiders te dezer plaatse. Tot dijkraad van het Waterschap „de Dijkring Flakkee" is bij Kon. besluit be noemd de heer J. Roodzant K.Pzn. te Dirks land. Daar de gemeenten op ons eiland niet behooren tot de door den minister aangewe zen gemeenten-, waaraan vrijstelling is ver leend, is het verboden tusschen 1 April en 1 October iepenhout te laten liggen, opge stapeld te houden of te vervoeren, behalve wanneer het geheel is ontschorst, of met een kleinere doorsnede van 7 c.M. en dat onder water ligt. GOEDEREEDE. Zaterdag j.l. stonden als werkloos ingeschreven: 45 landarbeiders, 1 wagenmaker, 1 smid, 1 koopman, 1 schilder, en 3 garnalenvisschers. De vorige week werd door de garnalen visschers van 3040 kilo p-er dag en per vaartuig gevangen. De Noordzeevisschers besomden van 120200. Door enkele jongedames werd Zater dag 1 Mei een collecte langs de huizen ge houden ten bate der t.b.c.-bestrijding, welke 61.29 opbracht. Eerste Pinksterdag zal in de Ned. Herv. Kerk een collecte worden gehouden voor de Zending. De inkwartieringslijst zal van 1024 Mei voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage worden gelegd. OUDDORP. De Zangvereeniging Oud- dorpsch Gemengd Kooi Excelsior, on dei- leiding van den heer M. Roelaars, behaalde op Hemelvaartsdag te Willemstad op het Concours van Muziek- en Zanggezel schep pen den len prijs in de le afdeeling mot 318 punten. En Oos'dijksch Gemengd Koor behaalde in de 3e afdeeling don eersten pr's met 312 punten. Een 5-jarig dochtertje van T. de Jong had onder 't spelen het ongeluk zoodanig te vallen, dat haar Enkvrarmpte b-nk. De werkman J. Breen Kz. had het on geluk een zware plank op een zijner han den te krijgen en zich zoo te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. H. v. Splunder uit den Oost dijk was een boom aan het rooien en nad daar een touw aan bevestigd om de boom omver te trekken. Door het breken van het touw viel v. S. achterover op een stoep en liep een gapende wonde aan zijn hoofd op. De vrachtrijder C. Grin wis, die rm-t een wagen aan de Haven goederen aan het laden was, had het ongeluk dat de hit be gon te steigeren en in de Haven terecht kwam. Gelukkig dat er een visschersscheep je lag, waar heel de zaak op bleef hangen. Doordat er veel personen in de nabijheid waren, kon heel de wagen na wel veel moeite op den wal gebracht worden, De afgeloopen week werden van hier vervoerd 300 H.L. aardappelen. D-e afgeloopen week hebben de garna lenvisschers met de zeilscheepjes van 2530 kilo garnalen gevangen; met de moterschui ten het dubbele, alles afgeleverd aan de pel lerijen. Naar men verneemt noteert d-e be schikbare koopwaar der cichoreimarkt 115 fr., de nieuwe oogst 90 fr. Maandag stonden bij de arbeidsbemid deling 84 werkloozen ingeschreven. De heer B. de Groot te Sliedrecht was met 3838 laagste inschrijver voor werk zaamheden van wege 's Rijks waterstaat voor het vernieuwen van een gedeelte steen glooiing aan den Oudelandschen Zeedijk al hier. Marktbericht van J a c. Knoop, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Admiraal de Ruyterweg 196, Telefoon 81431, Amsterdam. Afgeloopen week was er veel vraag voor tweede soorten Zeeuwsche bonten en blau wen; ook Noord-Hollandsche bonten en blau wen gevraagd. Ook voor Anna Pauwlowna zand- en klei-eigen-heimers was veel vraag. Hiervan was een kleine zending aan de markt en de kwaliteit was puik in de kook. Ook voor mooie bonken is vraag, ma-ar geen Bevelander bonken. Zelfs bonken van de donkere grond uit Drente en Overijssel zijn koopers voor te vinden. De verkoop van roodstar uit Texel en Wieringermeer gaat beter en komt er meer vraag voor, ook voor dezelfde soort roodstar-poters. Alleen zit in deze soorten weinig bloem in de kook. Flak- keesche en Spuische eigenheimers zijn niet aan de markt, maar zouden tegen de geno teerde prijzen toch te plaatsen zijn ;ook de bonken van deze soorten. Grove bonte en blauwe poters ook gevraagd. De kwaliteit van de Bevelanders uit Noord-Holland gaat erg achteruit. Prijs van nieuwe Malta-aard appelen weder lager door de grootere aan voeren uit Rotterdam. Ieder die zijn aardappelen naar Amster dam wil zenden, vrage zonder eenige verbin ding of kosten, alle inlichtingen bij Makelaar Jac. Knoop, Amsterdam. Heden 10 Mei werden de volgende prijzen gemaakt per 70 kilo: Zeeuwsche bonten 2.302.60, dito blauwen 2.302.60, af wijkende dito blauwen en bonten 2.10 2.20, dito blauwe en bonte poters 1.70 1-90, dito eigenheimers 1.902, dito blau we eigenheimers 1.902, middel groote Anna Pa-uwlowa eigenheimers 1.802, Flakk. eigenheimers 1.902, Spuische eigenheimers 22.10, beide soorten poters 1.501.60, N.-H. blauwen f 1.701.90, dito bonten 1.70—2, poters uit Noord-Holland 1.401.50, Haarl.meer en IJpold-er Beve landers 1.501.80, Fries-che roodstar 2.40 7~2-80, dito borgers 2—2.10, dito blauwen 2.402.60, Texelsche roodstar 1.902.30, Verder per 100 kilo: nieuwe Malta-aardappe len 1415, Overijsselsche en Drentsche zandaardappelen 2.50—2.80, blanke of don kere bonken gevraagd prijs 2.502.80. AMSTERDAM, io Mei. Vee. Aanvoeren en pruzen: 641 vette koeien 0.70—0.78. 2e kw 0 60 —0.68. 3e kw 0.50—0.68, per kg. slachtgewicht; 73 melk- en kalfkoeien 180240. per stuk* 145 vette kalveren 2e kw 0.44—0.54, 3e kw 0 340.42. per kg. levend gewicht; 174 nucht kalveren 58.50, 34 schapen 2832 IJ' weidelammeren 12—14, allesper stuk;' 569 varkens: vleeschvarkens (90110 kg.) 0.580.53 id. zwaardere 0.570.-58. vette varkens 0.55— 0.56, per kg. slachtgewicht: 2paarden. Slachtrunderen: aanvoer zeer ruim, handel slepend, vaste prijzen. Melkkoeien: aanvoer en handel matig, con stante prijzen. 6* Vette kalveren: aanvoer ruim, handel ge. drukt, prijzen iets lager. Nucht. kalveren: vaste prijzen, handel vlug. Schapen aanvoer behoorlijk, handel gedrukt, prpzen iets lager. Weidelammeren: aanvoer kort. handel vlug. Varkens: aanvoer ruim, handel behoorlijk prijzen vast. AMSTERDAM1, 10 Mei. (Aardappelen) De ?rioZrèAn waren: Zeeuwsche bonte en blauw 2.502.90, Zeeuwsche eigenheimers 1 902 Zeeuwsche poters 1 70—1.90. Friesche borgers 22.10, Friesche redstar 2.602.80, Andijker bonte en blauwe 2—2,10, duinzandaardann. - len 2.803.60, Drentsche zandaardappelen 1.90— 2.10, alles per H.L. De aanvoer bedroeg 265.000 kg. Malta 14—14% c per kg. ROTTERDAM, 10 Mei Vee. Aangevoerd 1n totaal 1833 dieren, t.w.: 625 vette runderen, 232 vette kalveren, 11 nucht. kalveren, 124 schapen of lammeren. 788 varkens, 52 zuig- lammoren, 1 bok of geit. Prijzen per kilo: Vette koeien le kw tot 74. 2e kw tot 66, 3© kw 5260 c., vette ossen le kw tot 72, 2e kw tot 66. 3e kw 5262 c., vette kalveren le kw tot 90, 2e kw tot 75, Se kw 5060 c., varkens (levend gewicht) 4647 48 c„ schapen 394956 c., lammeren 37— 48—58 o. Prijzen per stuk van mager vee: Schapen f 26 —31—38. lammeren 19—26—31. Vette koeien: aanvoer iets korter, handel matig, hoogere prijzen. Een prima koe nog tot 82 en een os tot 76 c. Vette kalveren: iets kleiner ter markt, han del vlot, omhooggaande prijzen. Ey kalf ging nog tot 100 100 c Schapen en lammeren: iets korter ter markt, handel willig, iets hooger in prijs. Varkens: aanmerkelijk ruimere aanvoer, han del levendig, prijzen vor. week goed te hand haven. Zuiglammeren: aanvoer als vor. week, han del vlug, hoogere prijzen. Er werd een klein partijtje schapen voor export gekocht. ROTTERDAM, 10 Mei. Aardappelen. De prijzen waren heden: Brielsche eigenh. f 1.79— 2.10, Zeeuwsche bl. f 2.30—2.50, id. eigenh. f 1.60 1.80. id bonte f 2.302.50. bl. poters f 1.5Ö 1.70, Bevelanders f 1.70—1.90, red star f 2.10 2.30, Maltas springs 1415 ct per kg. Aanvoer redelijk, kalme vraag. TIEI.y 10 Mei. Eieren 2.55—2.70 per 100 stuks; aanvoer 54.000 stuks, prijs voor particu lieren 3.20 per 100 KORTRIJK, 8 MEI CICHOREI. Wanneer wij verleden week dach ten dat de prijsdaling zich geleidelijk zou laten gevoelen, verwachtten wjj niet dat men van dag tot dag de prijzen zou verlaagd -hebben Dispo nibele koopwaar noteert thans reeds fr! 115 en men mag nog daling verwachten. Terwijl men anderzijds* meende dat de prtfs van den nieuwen oogst zich zou handhaven is deze ook aan het zakken gegaan en wordt zij aangeboden aan 90 frank. Dit doet vermoeden dat er dit jaar veel meer zal gezaaid worden dan -men eerst veronderstelde. Elegante pump met leuke garnering Elegant, sterk en gemakkelijk Zeer modern met opengewerkt voorblad Nergens ziet men zoo'n keus in alles op het gebied van Schoenwerk en dan de oriis LAGER DAN LAAG. Daarom Uw schoenen behooren Schoenen van K E IJ Z E R te zijn. k; In de Stad, in

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 2