Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden 12. PRESTO IN HOC SIGNO VINCES Gemeenteraad van Melissant 1937 ZATERDAG 24 APRIL 1937 52E JAARGANG No. 4891 Onzuivere huid? VOOR OESCHOONMAAK fin rie rst In! >AM pefte oplossena minis» uitgespro. "longarije atuur en' het land finnen het hem zeide loden zou. in moei» ninkt is, hgewezen, leschikt Jtemin op ka rak- het oeco welke ketal. uit het Igezet en I gevestigd Ir deel te door bo- deze het alge. op po» partijen, I te zullen 3 be. longarije énen der (Het blijft luien, (derteeke- ie is de evolutie Hje is be» Jeens cor. met wia Ischeiden. fikomsten rstukken ijs geven de na- behoor* rkend. A Deze Courant verschijnt eiken WOBNSDACi en Z A I' E R L) A (j. ABtlNNEMEN'ISPRljS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 pei jaar. AFZONUERI IIKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave NV URUKKERII EN UITL.EVERII v.h. W. BubKHUVEN ZONEN. SOMMEI.SDI|K Tel. Interc. No. 202 - Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd Advertentiën en verdere Adminioratie franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent pei regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. ONZE LEIDER OP ZLJN VERKIEZINGSTOURNEE Bij deze verkiezing zal het geweldig span nen, alles zal op haren en snaren gezet worden om de beginselen der revolutie in gang te doen vinden. De afschrikwekkende voorbeelden uit het buitenland hebben schijnbaar nog niets geleerd aan een groot deel der Nederlandsche bevolking. Zoowel Rusland, Spanje en Frankrijk als Duitschland en Italië leeren ons toch dui delijk dat elke vorm van revolutie een ramp is, voor het land hetwelk daaronder moet doorgaan. Het gaat er bij deze verkiezing vooral om om deze vrccselijke ramp van ons land af te wenden. Wel behoeven wij, Gode zij dank, niet zonder hope te zijn. Wij hebben een begin sel dat gegrond op Gods Woord, de toets der tijden heeft doorstaan. Wij hebben ook een God, welke getrouw is en in Zijn ge nade ons land nog wil zegenen. Wij bezitten door Gods genade mannen die ons beginsel uitdragen en belijden op alle terrein des levens. Inzonderheid onze Leider, de Minister- President Dr. Colijn is een Nationale figuur met een Internationale vermaardheid. Rus tig staat hij te midden der branding, maar onwrikbaar vast stuurt hij het schip van Staat naar de veilige haven. Het is voor de A.R. partij een eer dat zij zulk een voortreffelijk man als iijstaanvoer- der, als No. 1 heeft. Maandagavond heeft Dr. Colijn zijn verkiezingstournee aange vangen, door het uitspreken van zijn eerste verkiezingsrede, de eerste van een vijf en dertigtal in ruim een maand tijd. Geweldig aandoenlijk moet het geweest zijn in de Nenijto-hal to Rotterdam hem, den Leider te zien tusschen de ontzettend groote schare van toehoorders, die aan zijn lippen hingen, die hem begrijpen, omdat hij op een eenvoudige wijze de diepste econo mische problemen met dat volk behandelt, zoodat het gaat leven in hun hart. Zij kun nen het zoo niet zeggen, maar de eenvou dige klare betoogtrant en het gemeenschap pelijk beginsel .vormt een band welke on verbrekelijk is, welke elkander doet ver- staan. Men weet het, men gevoelt het, dat is onze Leider, welke vooraan in den strijd staat, welke ook de Leider der Regeerings- politiek is en nu tot het volk komt om ver antwoording af te leggen van het gevoerde beleid. Schitterend slaagt hij daarin; de feiten zijn onweersprekelijk in zijn voordeel. Ne derland staat nu sterker dan bij het optre den der Regeering in 1933. Onze volks kracht is niet gebroken. Het gezag wordt weer gehandhaafd. Zijn oproep om de Calvinistische beginse len ingang te doen vinden, vindt weerklank in het hart, die beginselen hebben ons land groot gemaakt en met Calvinistische taai heid zullen wij die beginselen verdedigen tegen Mussert en Moskou, ter bevestiging van onze duurgekochte volksvrijheden. Door Gods genade gaan wij voor ons oude A R. beginsel en voor Dr. Colijn weer in het vuur. Doen wij het in getrouwheid. GEEN NEUTRALITEIT Tegen de neutraliteitsgedachte hebben wij in de politiek steeds gestreden. Een christen moet op alle terreinen des levens kleur be kennen. Groote en gewichtige dingen staan op het spel. Want neutraliteit voert ons af van God en Zijn Woord en bereidt den weg voor de revolutie. Neutraliteit is feitelijk onzin en onbe staanbaar. Het is voor of tegen. Daarom is het oprakelen van dat oude versleten neutrale standpunt, vooral in deze dagen uit den booze. Want algemeen erkent men nu toch wel zoo zachtjesaan de waarde van de christelijke inzonderheid de calvinistische beginselen, welke zich lijn recht stellen tegen de beginselen der revo lutie. In dit ernstig tijdsgewricht waarin wij leven, waarin de booze zijn listige aansla gen smeedt en liet beginsel des ongeloofs zich openbaart op een wijze als nooit te voren, zoekt de mensch iets dat steunt, sterkte en houvast geeft. Dat houvast is alleen te vinden in de openbaring van Gods Woord en in de be ginselen zooals zij aan dat Woord ontleend zijn en hun belichaming vinden in het pro gram der A.R. partij. Dat beginsel behoedt ons voor zelfover schatting doch geeft anderzijds kracht om te strijden. Met die beginselen moeten reeds onze kinderen bekend gemaakt worden in het huisgezin maar ook op de school. Daarom zoekt hij die Gods Woord liefheeft, christe lijk onderwijs voor zijn kinderen. Krachtens de belofte afgelegd bij den H. Doop behoort ieder gedoopt kind zulk on derwijs te ontvangen. Handelt men anders, dan is men in strijd met de plechtig afge legde belofte en staat men schuldig voor Gods aangezicht. Want het zijn „Mijne kinderen" zegt de Heere, ze zijn Hem toegewijd en geheiligd in den II. Doop. Daarom moeten zij van hun prilste jeugd af aan opgevoed worden in de leer van Gods Woord. Zij moeten reeds jong leeren dat zij zon daar zijn, dat Jezus ook voor hun zonden op de wereld gekomen is om hen zalig te maken, dat Hij hen nu ernstig noodt om Hem te dienon opdat zij in oen leven van dankbaarheid Hem na mogen volgen. Dat alles op een kinderlijke wijze hen ge bracht en geleerd kan een rijke zegen ver spreiden, zoo wij maar getrouw zijn in het vervullen van onze roeping bij de opvoe ding der kinderen. Wij breken geen Openbare school af. Maar wij eischen dat aI onze kinderen, niet één uitgezonderd, de christelijke school zullen bezoeken. Uitslag Tweede Kamerverkiezing van 26 April 1933 Beknopt Overzicht Waar wij D.V. dien 26stien Mei 1937 weder om zullen worden opgeroepen, om onize stem uit te brengen op onraen eminentrn leider Dr H. Colijn, als nummer één van 1 ij s t 3, lijkt het ons -tract ondienstig, om voor iedere gemoente afzonderlijk en voor ons eiland in zijn geheel een beknopt overzicht te geven van de Tweede Ka merverkieziug van 26 April 1933. Onwillekeurig toch komt hij onis de vraag op: „Hoe waren tóen de uitslagen?" Door de zeer welwillende medewerking van dl? Burgemeesters van de onderschei dene gemeenten, met hun ambtenaren, zou den we in 6taat zijn onzen lezers liet meest uitvoerig en volledig overzicht te geven, waar voornoemde heeren ons in 1933 in zage verleenden van de officieel© uitslagen der laatst gehouden 2e Kamerverkiezi-.ig, een medewerking, waarvoor wij hen nog maals onzen da nik willen betuigen. Hoewel wij dus in staat zouden zijn een volledig statistisoh overzicht te geven, zoo zijn daar aan toch verschillende bezwaren verhol den, die zulks ondoenlijk maken. Bij de technische bezwaren komen ook die, welke ontstaan zijn door de verandering in de politieke g roepee ring. Immers wij meenen ons niet te vergissen, als we zeggen, dat ons stembiljet van 1937 een gansoh ander beeid zal geven van de partijen en groepen, dan dat van het jaar 1933. De wijziging der kieswet 23 Mei 1935. tracht de versnippering van het partij wezen te beteugelen, waar bepaald werd, dat een waarborgsom van ƒ250 moet wor den betaald voor eike lijst, die in een kies kring wordt ingediend. Die 250 wordt verbeurd aan den Staat, indien de betrok ken lijst geen 75 pet. van den kiesdeeler on zich vereenigt. Haalt zoo'n lijst wel de 75 pet., maar niet de volle kiesdeeler, den komt zij bovendien niet voor een zetel in aanmerking. Het is daarom onwaarschijn lijk, dat het stembiljet van 1937 van heel wat beperkter omvang zal wezen. Ook is bij éen al te uitgebreid overzicht liet gevaar niet denkbeeldig, dat wij door de boomen het bos-oh niet zouden zien. Daarom achten wij het voor ons doe! ge noegzaam, als wij de cijfers geven van, die partijen, welke het grootst of een groot per centage van de geldig uitgebrachte stem men op hun lijsten zagen vereenigd, terwij! wij de overige groepen zullen total iseeren ondier den naam „kleinere partijen". Dat wij behalve de cijfers van dl» geld'ig uitgj- brachte stemmen ook de percentage-bere kening zullen geven, zal voor niemand van do belangstel-lende lezers een bezwaar zijn. Immers de cijfers op zichzelf genomen ge ven slechts een vaag beeld van het wer kelijk geheel. Alleen als men kan zeg gen, die partij heeft b.v. 25 van de honderd geldige stemmven op zioh vereenigd, kan men zich een juist beeld vormen van de numerieke sterkte van die partij. In dat geval was één vierde deel van de steim- rechthebhen.de bevolking d'e beginselen dier partij toegedaan. Voor ons overzicht -nemen we de volgende partijen, die on ons eiland een vrij groot percentage van het aantal gel dig uitgebrachte stemmen verwierven, t.u volgorde naar de nummering der lijsten in Vetwormpjes, pukkels en uitslag verdwijnen en de huid wordt jeugdig-friscb, gezond en fluweelzacht door de huidzuiverende, huid- genezende en liuidvoedende kracht van Puro ■ebruik voor gelaatsverzorging witte Purot. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid, daarom zeer geschikt voor gebruik overdag. In doozan van 30. Tuba 45 cl. Bij Apolh «n Drogisten. 1933: Soc. Dem. Arb. Part,ij; Lib. Staatspar tij (Vrijheidsbond); Chr. Hist. Unie; R.K. Staatspartij; St. Geref. Partij en Anti-Rev. Partij. Onder „kleinere partijen" groe-peeren wij dan: da Nat. B. en T. en Middenstands oartij; Comm. Partij; Alg. Ned. Fase. Bond; Vrijz. Dem. Bond; Chr. Dom. Unie en de Ilcrv. Geref. Staatspartij. We beginnen ons overzicht met de ge meenten M i d d e 1 h a r n i s en S o m- m e 1 s d ij k. In Middelhar-nis werden uitgebracht 2179 st„ waarvan 71 van onwaarde en 2105 geldige stemmen. S.D.A.P. verwierf 270 st., d.i. bijna 13 pct. Lib. Staatspartij 281 st., duim 13 pet. Clir. Ilist. Unie 59 st„ bijna 3 pet R.K. Staatspartij 99 st., biina 5 pet. St Geref. Partij 514 st., ruim 24 pet. Anti-Rev. Partij 650 st., ruim 30 pet Kleinere partijen 191 st., d.i. 9 pet. In Som me ls dijk werden uitgebracht 1660 st., waarvan 99 van onwaarde en 1561 geldige stemmen. S.D.A.P. verwierf 216 st., d.i. bijna 14 pet Lib Staatspartij 198 st., ruim 12 pet Oir. Hist. Unie 18 st., ruim 1 pc., R.K. Staatspartij 27 st., bijna 2 pet St. Geref. Partij 439 st., d.i. 28 pet Anti Rev. Partij 490 st.. ruim 31 pet. Kleinere partijen 142 st., d.i. 9 pet Hierbij zuilen we 't voor deze keer laten. Van vermoeienis gesproken Wij lezen in de „Maasbode": Het nationaal-socialistiselie dagblad slaat alle records in het bedenken van vriende lijkheden voor den politicken tegenstander. Nu weer troffen we in bedoeld orgaan op de voorpagina over twee kolom als op schrift aan: „Hendrik Colijn de vermoeide". Hoe vermoeid de anti-revolutionaire staatsman is, blijkt wel uit zijn actief deel nemen na zijn ingespannen arbeid als minister aan de huidige stembuscam pagne. Volgens een lijstje van spreekbeur. ten in de anti-revolutionaire pers afgedrukt is de 67-jarigo bewindsman van nu af tot 26 Mei geen dag onbezet, met uitzondering dan van de Zondagen en den Hemelvaarts- dag. Daar kunnen Mussert en de zijnen, die smalen over vermoeidheid, nog een voor beeld aan nemen! Politieke klodderpartij te Utrecht Ren Juiste repliek! De voorgevel van 't sccretariaatsgebouw van de Vereen. „Eenheid door Democratie", aan de Stationsstraat te Utrecht, is door politieke tegenstanders beschilderd met de emblemen hunner organisatie. Over een groote oppervlakte is de gevel besmeurd en ook de deur en het naambord naast de in gang hebben het moeten ontgelden. Als eenig antwoord hierop heeft nu het secretariaat van E. d. D. tegen den gevel een groot doek gespannen met het opschrift Dit. huis werd verontreinigd door de be weging, die in haar vaande] voert: tucht, orde, solidariteit van alle bevolkingsklas sen". Voorontwerp- Landbouwordeningswet Wenschen van den Ned. Bond van Graan en Meelhandelaren De Ned. Bond van Graan- en Meelhande laren, heeft in een te Den Haag gehouden buitengewone ledenvergadering een motie aangenomen in verband met het door den minister van Landbouw ter fine van advies aan verschillende instanties voorge legde voor ontwerp Landbouwverordenings- wet 1937: Hierin spreekt de Bond de drin gende wensch uit dat indien het onver hoopt onvermijdelijk mocht zijn den handel in agrarische producten, naar aanleiding van voor den landbouw noodzakelijke maat regelen, aan bepaalde voorschriften te bin den, in elk geval zoowel bij de uitvoering van de bestaande landbouwcrisiswet 1933 als bij de totstandkoming en uitvoering van nadere wettelijke voorzieningen ten behoeve van den landbouw, aan de organisaties van den handel in agrarische producten passen de invloed za' worden toegekend, waarhij het beginsel van volkomen gelijkberechtigd- he'd waarachtige toepassing vinde. Deze motie is ter kennis gebracht van den Raad van Ministers, de leden der Staten generaal en het college van regeeringsecom missarissen De gemeenteraad kwam Woensdag 21 April d«6 -nam. 2.30 uur bijeen onder leiding van Burgemeester J. Vissoher, die op gebruikelijke wijze de vergadering opende. Blijkens proces-verbaal van kasopname w as hij de laatste opname 1006.62 aan wezig, overeenkomstig boeken en beschei den. Van Ged. Staten zijn verschillende raads besluiten goedgekeurd terugontvangen. Op voorstel \an B. en W. zal ook dit jaar weer de z.g. B-steun worden uitgekeerd. Overeenkomende met het gemiddeld aantal werkloozen zal worden uitgekeerd 53 X 5.30 275.60. Ten laste der gemeente komt 53 X ƒ2 ƒ106. Do raad besluit tot verhuring van de woningen aan dien Nieuwen weg tegen ƒ2.54 per week aan de tegenwoordige huurders. 1)0 -heer VAN ROSSUM heeft geen b- zwaar tcgien de uitkoering van de B-steun muur vraagt of hier enkel do werkloozen van kunnen profiteeren. Dit lijkt 6pr. onbil- iij li. Do werkloozen worden altijd beklaago en terecht, maar er zijn ook nog anderen die het moeilijk hebben. Vooral nu met het regenachtige weer, zijn er heel wat arbei ders die veel verlet hebben en ook wel steun noodig hebben. Do VOORZITTER antwoordt dat het al leen betreft steun aan hen, die langdurig werkloos zijn en daardoor gebrek krijgen aan kleeding, sohoeisel en dekking. Op verzoek van het bestuur van het „Groene Kruis" wordt door den raad, op voorstel van B. en W., een subsidie toeg' kend van 100 ten dienste der wijkverple ging en de t.b.c.-bestrijding. B. en W. sttfllien den raad voor toe i© treilen tot een gemeenschappelijke regeling met het destructiebedrijf „Gekro" te Over- sohie. De kosten zullen voor de gemeente bedragen IV2 cent per inwoner en per H.A., is in totaal 51.58. Do heer VAN ROSSUM heeft gezien dat de afval van de slagers verzameld moet worden in vaten. Wie moet die kosten be talen? Do VOORZITTER antwoordt dat deze kosten voor de Gekro komen die verplicht is bussen beschikbaar te stellen en deze op te halen en later in een centrale opslag plaats te verwerken of voor verder vorvo"r gereed te maken. Alleen in gevallen van besmettelijke veeziekten moet het gestor ven cadaver rechtstreeks naar Ovenschie vervoerd worden en moet de Gemeente deze kosten aan de Gekro betalen, maar krijgt ze weer van het rijk terug. De heer VOGELAAR informeert hoe het gaat met vee dat op de gorzen geweid wordt en daar een ongeval krijgt. Do VOORZITTER deelt mede dat het dier aan- den weg gebracht moet worden, waar de auto kan komen en de eigenaar er ver der geen werk aan heeft De heer Leydens maakt de opmerking dat het duurder zal worden als niet alle gemeenten aansluiten. De VOORZITTER antwoordt dat in dal geval er Ihe-elomaal niets van- komt en geeft verder nog een korte uiteenzetting van de overeenkomst. ilet voorstel van B. en W. wordt daarna m.a.s. aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een 10-tal kleinere lecni-ngen, tot een totaal bedrag van ƒ21.842 met een rentetype van 1. 4%, V/2, 4%, 4.8 en 5 te converteeren en opnieuw te kenen tegen 4 Krcn-als vorig jaar zullen ook dit jaar 75 opoenten geheven wordien op de hoofdsom van de personeele belasting. B. en W. stellen den raad voor toe te treden als lid tot het Brug-Comité Goeroe—- Overflakkee tegen oen jaarlijkschc contri butie ad ƒ5. Do heer VAN ROSSUM heeft wel eenig bezwaar om toe te treden. Het is alles nog maar toekomstmuziek en zelfs de grootste voorstander gelooft niet dat d-e brug er de eerste 25 of 30 jaar- zal komen. Verder acht spr. het cijfer van ƒ3.000.000 te laag, zelfs een leek kan dat beoordeelen. De brug aan de Moerdijk heeft ƒ4.000.000 gekost en het Haringvliet is dubbel zoo broed, dus dat zou 8 millioen worden, waa-rbij nog komt de verhoogde ijzerprij-zen. I)e VOORZITTER: „Dan wordt het wel ƒ16 millioen, want. dei ij-zerpfijzen'zijn mei circa 100 pCt. verhoogd." De heer VAN ROSSUM betoogt verder dat de Noordkant van het Eiland sterk aan slibt en over 20 of 30 jaar het eiland veel breeder zal zijn en de brug korter kan wordien. De VOORZITTER wil niet beoordeelen wat de brug zal kosten, maar dat is ook de bedoeling niet Het gaat enkel om een mo- reelen steun voor het Comité, dat moet we ten dat geheel Flakkee achter hen staat De eilandbewoners moeten meebetalen aan wegen- en extra-benzinebelasting en teven; nog extra betalen als zij van het eiland willen. Er moet op Flakkee vroeg begonnen worden, want het duurt lang eer er iets bereikt is, zie maar naar de E.M.G.O. en de waterleiding. De heer LEIDEN'S oppert de veronder stelling dat door veel te vragen er wellicto iets. al is Wet maar een betere verbinding, door wordt verkregen. De heer VOGELAAR zou-niet willen vol staan met ƒ5 te geven, maar wil dat de raad zich achter het comité stelt en een ,<r vrQ«et, hoe eer hoe beter. De raad neemt m.a.s. het voorstel aan. De algemeene Politieverordening wordt aangevuld mot een artikel waarbij het ver boden is op wegen en gebouwen langs dit- wegen te plakken of politieke leuzen te schilderen, en tevens om zich tusschen 8 uur 's avonds en 6 uur 's morgens met plak- of kalkmatiiriaal op dien pub-ickt- weg te bevinden. B. en W. wordien gemachtigd tot het va©: stellen van de pensioengrondslagen van de daarvoor in aanmerking konten-de ge>mee'-t« ambtenaren. Tot leden van het stembureau worden be noemd wethouder M. v. d. Bosch, voorz.; J. Tieleman en II. van Rossum, leden; uei houder Struik plv. voorz. en de aadcre raadsleden plaatsverv. leden. Op haar verzoek wordt aan M j. Stoel per 16 Juni eervol ontslag verleend ai<- onderwijzeres aan de O.L. school. B. on W. stellen den raad voor over te gaan tot vergrooting der secretarie, ver plaatsing brandspuithuisje verandering en aanvulling meubilair en aanschaffing van een brandvrije archiefkast. De heer VOGELAAR heeft i-n principe geen bezwaar tegen deze verbouwing maai vraagt naar die bedoeling van de belofte, die in verband met dit voorstel door B. en W wordt gedaan. nJ. dat B. en W. het volgeno jaar zullen komen mei het plan om de geheolc sloot langs den 'beneden Molendijk te dempen. De VOORZITTER kan dit nergens lezei De heel' LEYDENS merkt op dat dit te lezen is uit de toelichting op het voorstel. De heer v. VLIET gelooft dat de heet Vogelaar zich anders uitdrukt, maar het zelfde bedoelt als spr. Het doet ook spr vreemd aan dat er niets op de agenda staat over demping van die sloot en over wegen teoren, waar al zoo dikwijls over gesproken is en nu in eenmaal do verbouwing van liet gemeentehuis, waar nog heel niet over gesproken is. Do VOORZITTER antwoordt dat in B. en W. al meermalen dit punt ter sprake is ge komen, omdat de secretarie onvoldoende ruimte biedt, mede door de vele crisis- bemoedingen. De heer VOGELAAR vreest dat beide za k/en gelijk aan to pakken wel te duur zal worden. Spr. hoeft daar vorig jaar ook a1 voor gestreden en ook de rioleering moet in orde komen. De VOORZITTER merkt op dat de ver bouwing dringend noodzakelijk is. De 6loot ligt er al zooveel jaren, maar die komt ook wel dicht en de verbouwingskosten zijn maar een peulschilletje tegenover d-e sloot- demping. Overigens is het de aangewezen weg om dergelijke plannen bij de begroo ting te behandelen. De heer VOGELAAR meent dat het voor- deeliger zal zijn, het benood'igde bedrag in één lecning owder te brengen. Het een mag niet om het ander blijven liggen. De lieer TIELEMAN is het met Vogelaar eens. De secretarie is te klein, maar d-e sloot moet ook in orde komen. Als het niet wachten kan. moet de secretarie maar ver bouwd wordien, maar in de vorige vergade ring heeft do Voorzitter de opmerking te gen spr. gemaakt met zijn voorstel bij de begrooting te komen en nu komen B. en W. zelf met een voorstel, waarbij de begrooti-n*. tusschentij ds gewijzigd moet worden. Na eenige bespreking en discussie wordt tenslotte m.a.s. goedgekeurd Jjet voorstel van B. en W. De VOORZITTER vraagt de meening van den raa.d over al of niet publiek aanbeste den. Het laatste is de beste oplossing. De heer VOGELAAR is tegen aanbeste ding als ook van buiten de gemeente kan worden ingeschreven. De inwoners dragen mede de lasten en moeten niu ook maar kans hebben om van de lusten te profitee- ren. Er moet dan maar oen opzichter zijn die alles goed controleert. Wethouder v. d. BOSCH vraagt of het alleen d-e bedoeling is alleen de ambachts lieden uit Melissant te laten inschrijven. Spr. zou het ook jammer vinden als het iemand buiten de gemeente had. De VOORZITTER zegt dat de beslissing bij den raad berust en acht publieke in schrijving het beste. De heer VOGELAAR handhaaft zijn voor stel, dat daarna door den raad m.a.s. word' aangenomen. Vervolgens worden enkele begrootings wijzigingen goedgekeurd en het besluit ge nomen oen goldlecning aan te gaan, af te lossen i-n 20 jaar tot dekking der verbou wingskosten. E-nikele reclames schoolgeld- en straat.be- lasting worden gedeeltelijk toegestaan. Tot lid der commissie van toezicht op het L.O. wordt herkozen de lieer II. Rooy en in de vacature C. J. Overweel, die met her kiesbaar is, wordt benoemd de heer D. van Dis. De verordening on d-e heffing en invor dering van schoolgeld door den raad in de vorige vergadering vastgesteld, is door Ged. Staten teruggezonden met verzoek enkele kleine wijzigingen aan te brengen waarb" de norm voo:r de Personeele belasting wordt verhoogd van 50 op 70 cent. Overigens zijn er geen opmerkingen. De gem.-secretaris wordt gefeliciteerd met dit gunstig resultaat. Naar aanleiding van het raadsbesluit, waarbij he-t sproeien van wegen verboden wordt, hebben eenige bewoners van den „MAAS"-NY MP HEN ZIEN IS GELOOVEN (Joh. 20 vs 29): Thomas geloofde eerst, toen hij ze zag:, Teek'nen van smart'lijlce wonden Uaarin heeft hij van de waarheid 't bewijs d' Echtheid der feiten gevonden. Eerst leeft de tivijfelvraag: is het ivel [waar? Zou het geen hersenschim wezen? Dan komt de zekerheid: Jezus, Hij leeft! Hij is vol glorie verrezen! Jezus, Hij leeft en dat leven beduidt: Eeuwig behoud voor de Zijnen! Thomas, hij wéét en ontvangt het geloof Dat nooit uit 't hart kan verdwijnen. Thomas geloofde, wijl hij had gezien Waardoor zijn ziel kwam tot klaarheid Want, ivie de realiteit heeft aanschouwd Twijfelt niet meer aan de waarheid! Jezus, Hij leeft en dat leven beduidt: Dat Hij ons 't leven kan geven! Wat zal 't ons baten, indien wij dit [woord Niet met ons harte beleven? Wat zal 't ons baten, indien wij niet [zien Zien op de teek'nen der wonden? Zien op de oorzaak van Zijn smart aan ['t kruis: Onze onmeet'lijke zonden? Maar wie beseffen het diepe verderf Waarin zij liggen verzonken Wordt, als aan Thomas, 't bewijs van [Zijn dood Envan Zijn leven geschonken. Wie dat beleefd heeft, de zekerheid [kent Krijgt nooit de twijfel meer boven Wie, van God zelf, d' overtuiging [ontving Wéét het! want zien is gelooven! (Nadruk verboden) HAKATE. NU PAKKEN VOOR ISaCTS Bouwdijk een adres tot den raad gericht, om to verzoeken dat d-e raad zijn invloed eal doen gelden bij liet lichaam dat belast is met het onderhoud van den dijk. De heer VOGELAAR merkt op dat de polder een verzoek om subsidie in de kos ten van asphalteering zou inzenden. De VOORZITTER zegt dat dit inderdaad zoo is, maar het verzoek is te laat ingeKo- men om het nog te bespreken in B. en W. De heer VOGELAAR vreest dat het dan te lang zal duren voor er een beslissing komt, als bet. moet wachten tot d? volgende raadsvergadering. Wethouder v. d. BOSCH geeft den raad in overweging om B. en W. te machtigen hierin, een besluit te nemen, dan behoeft het niet zoo lang te wachten. De raad verleent de machtiging m.a.s., waarna sluiting der openbare zitting volgt, VERLENGING CONTINGENTEERING SUPERFOOSFAAT De contingenteering van superfosfaat zal per 1 Mei a.s. voor den duur van 1 jaar wnr- -aa;sBA si jjBAphjsrscq s-jV 'pSuajiai nop steld de periode 1—5—1935 tot 1—5—1936. Het percentage bedraagt 60 van hef bruto gewicht. De aandacht wordt er op gevestigd dat bovengenoemd percentage alleen betrek king heeft op de autonome landeneontin- genten derhalve niet op de bij handelsver drag verleende contingenten, welke in vele gevallen hooger zijn.

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 1