Peek &Cloppenburg Hoofdoiin. Kiesniin. Gave, zachte en blanke MAAS- EN SCHELDEBODE ZATERDAG 3 APRIL 1937 PLAATSELIJK NIEUWS Als U heeft gesolliciteerd.... 1250 225? 2925 36.en hooger ROTTERDAM: Hoogstraat t/o Hoofdsteeg VERKOOPINGEN PREDIKBEURTEN Jaarlijksche Tentoonstelling Piet van Reeuwijk Het meubelpaleis biedt weer een groote verscheidenheid Telkenjare als de nieuwe Lente een nieuw geluid laat hooren en velen op het punt staan een eigen home te belrekkeri, anderen hun woning opnieuw willen in richten, opent de N.V. Maatschappij voor Woninginrichting Piet van Reeuwijk een tentoonstelling van meubelen, tapijten, schilderijen en kunstnijverheidsscheppingen In dit meubelpaleis met zijn 1500 toon- kamers is echter zooveel en velerlei, dat men heter het. daar getoonde in oogen- schouw kan nemen dan beschrijven. Een wandeling door zoo'n meubelstad, zooals de firma met recht haar magazijnen mag noe men, levert dit nadeel op, dat men, na ze doorwandeld te hebben, voor de vraag komt te staan, waar zullen we met een beschrijving beginnen en waar eindigen. Voorop staat, dat de firma er naar streeft gezellige interieurs te scheppen. We zagen b.v. kamers, die men direct gaarne in ge bruik zou hebben genomen, maar aange zien deze zoo talrijk waren viel de keus toch ook weer moeilijk. We zijn er dan ook vast van overtuigd,, dat wanneer dames deze expositie bezoeken, ze niet zoo spoedig hun rondgang door Piet van P.eewijks meubel- stad zullen beëindigen als wij dit hebben gedaan, want het is toch immers zoo, dat vooral de vrouw zich bijzonder interesseert voor tafels, stoelen, kasten, ledikanten, dressoirs, spiegels, enz. enz. en wij kunnen dtt, begrijpen Toch zijn er altijd op een tentoonstelling wel dingen aanwezig, die speciaal de aandacht vragen. Zoo heeft deze tentoonstelling dit jaar een bijzonder cachet, doordat de Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken er haar nieuw ste producten exposeert. Een kijkje bij deze tapijten was het begin van onze rondwan deling en we moeten bekennen, dat het verdere onze volle aandacht is blijven vra gen. We moesten tevens constateeren, dat Van Reeuwijks meubelstad door het uitbreken van een atelier, met een aantal toonzalen voor tapijten is verrijkt. Kostelijke Perzi sche en Chineesche tapijten lagen daar uit gestald en het licht, dat in deze afdeeling door gekleurde ruiten valt, maakt daarbij een mooi effect. Van de meubelen moeten we speciaal noemen het Fransche eetkamerameuble ment. De eigenaardige stoelen welke er bij behooren zijn overspannen met biezen. Al vragen de stalen meubelen de aan dacht. 'och nemen de 16e en 17e eeuwsche Engelsche meubelen nog een groote plaats in. Over het algemeen schijnt men voor meubelen te zoeken naar exotische hout soorten. Bij de slaapkamerameublementen troffen we ook bijzonder mooie aan. We noemen b.v. dat van Kaukasisch notenhout. Verder waren bij de slaapkamerameublementen speciale ontwerpen van den binnenarchitcct van de firma, den heer Meijer. De moderne huiskamerameubïementen geven ook voldoende stof tot schrijven, maar zooals we reeds eerder opmerkten geeft een bezoek aan deze tentoonstelling meer voldoening dan een uiteenzetting. Ten slotte moet nog vermeld, dat langs He wanden diverse schilderijen waren te bewonderen. Mocht men echter meenen, dat alleen met beter gesitueerden hier rekening wordt gehouden, dan is men bezijden de waarheid, want de firma Van Reeuwijk brengt voor iedere beurs smaakvolle en moderne meu belen aan de markt. AI wat U noodig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk R rt.: doos 45 ct. Bij l'w Drogist. SOMMELSDIJK. 40-jarig jubileum Dr. S. Knöps, als gemeente-arts te Sommelsdijk. Op 1 April 1897 werd) Dr. S. Knöps be noemd tot gemeente-arts in de plaats van Dr. Breesnee, die zijn practijk neerlegde. Wij hadden het genoegen enkele bijzon derheden te vernemen van deze bekende en populaire figuur als Dr. Knöps. is. Geboren in 1869 te Middelharnis heeft de jubilaris eerst gewoon lager onderwijs ge volgd. Door hulp van den onderwijzer Laban, die iets in den jongen zag, wist hij zich te •bekwamen, om op 16-jarigen leeftijd examen te kunnen doen voor de veeartsenijschool te Utrecht. Dit was wel een unicum, dat een dorps jongen van die leeftijd voor dit examen slaagde, daar de meesten toch H.B.S. of gymnasium gevolgd hebben en ouder zijn. Op 20-jarigen leeftijd was hij veearts en 5s toen nog eenigen tijd practisch werkzaam geweest, o.a. te Oude Tonge. Daar hij echter meer voel'de voor de me dische studie ginig hij verder studeeren en behaalde na 5 jaar zijn diploma als arts. Hij heeft zich toen te Middelharnis gevestigd ter vermeerdering van zijn practische kennis en werd op 1 April 1897 in de plaats van Dr. Breesnee benoemd tot gemeente-arts van SommeLsdijk, welke functie hij thans nog waarneemt. De jubilaris maakte vanaf de oprichting tot de opheffing deel uit van de Gezondheids commissie, zonder die 27 jaar daarvoor eenig 6alaris te ontvangen en zelfs bij de opheffing nog geen woord van dank. Ook het Groene Kruis diende hij geruimen tijd als voorzitter. Dr. Knöps is steeds een zeer gezien en be kwaam arts geweest, die een der eersten was die de nieuwe ideeën in de geneeskunde hier op het eiland in toepassing bracht. Hij oefent nog steeds zijn practijk uit en dagelijks zien wij hem nog in zijn rijtuig uitrijden omzijn patiënten te bezoeken. Het dokterskoetsje, dat op zoovele plaatsen is vervangen door de Ciuto, is hier nog in eere. Ongetwijfeld zullen tal van patiënten met dankbaarheid aan Dr. Knöps terugdenken en zal het hem op een dag als vandaag niet aan belangstelling ontbreken. Wij voegen onze beste wenschen bij de !tfele die hem dezen dag zullen bereiken. Belanghebbenden worden er op gewe ien, dat op grond van artikel 4 van de politie verordening dezer gemeente de mestputten binnen de kom van het dorp vóór 1 Mei a.s. moeten worden opgeruimd. Bij den agent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente stonden vorige week als werkloos en werkzoekend ingeschreven: 139 landarbeiders, 2 opperlieden, 11 havenarbei ders, 2 metselaars, 6 timmerlieden, 2 schil ders, 1 los-werkman, 4 landbouwersknechts, 2 smeden, 1 chauffeur, 1 schipper, 1 pakhuis knecht, 1 slager, 2 auto-monteurs, 1 kap per, 1 typograaf, 1 bakker, 1 orgelbouwer, 1 winkelbediende, 1 stoffeerder, 1 koopman. Hiervan waren 1.1. Zatërdag 1'67 personen Sverkloos. HEVIGE HOOFDPIJNEN MAAKTEN HAAR HULPELOOS Nu sinds maanden geen pijn meer „Ik heb vroeger aan ontzettende hoofd pijnen geleden. Het scheen dan of ik niet meer zien kon en ik moest uren achtereen gaan liggen. Toen ried een tante mij aan Kruschen Salts te probeeren. Dat deed ik en sinds 'maanden zijn die vreeselijke hoofdpijnen geheel opgehouden." Mevr. M. W. Meestal is de oorzaak der hoofdpijnen het ongemerkt achterblijven in het lichaam var. afvalstoffen, welke het organisme veront reinigen en de algeheele gezondheid onder mijnen. Kruschen Salts verwijdert deze stoffen en voorkomt dat ze zich ooit weer vormen, zoodat de hoofdpijnen voorgoed verdwenen zullen zijn en tevens de oorzaak van verschillende andere aandoeningen, als rheumatische pijnen e.d., welke kunnen ontstaan, wanneer Uw afvoerorganen niet. behoorlijk werken, wordt weggenomen Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels My. A'dam voorkomt. MIDDELHARNIS. Zondagmiddag even 4 uur brak brand uit iq bet woonhuis van No taris van Buren, welke brand zich ernstig liet aanizien. De brandweer was spoedig ter plaatse en zoo werd erger voorkomen. Er zal in deze gemeente langs de hui zen met een lijst worden gecirculeerd, ten bate van „Jong Holland snakt naar werk". De collecte, gehouden in de Chr. Geref, Kerk, ten bate van emeritus predikanten, predikantsweduwen en -weezen, heeft opge bracht 65.34. De onvermengde margarine is deze week verkrijgbaar bij L. W. Hobbel, Zand pad. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden 142 personen als werkloos ingeschre ven, waarvan: 17 zeevisschers, 3 slagers, 25 bouwvakarbeiders, 13 transportarbeiders, 3 zeelieden groote vaart, 63 landarbeiders, 3 broodbakkers, 8 typografen, 2 smeden-bank werkers en 5 van andere vakken. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Als werk loos staan bij den agent der arbeidsbemidde ling 22 personen ingeschreven. Volgende week zal de goedkoope mar garine verkrijgbaar zijn bij den winkelier A, Bakelaar. Bij schipper T. C. Struijk ontstond in de roef een begin van brand. Een spiritus- lamp vloog plotseling in brand, waardoor de vlammen het houtwerk aantastten. Verschil lende ruitjes sprongen tengevolge van de hitte. Spoedig kon men zelf de brand blus- schen. Tot waarnemend hoofd is aan de bijiz. school benoemd de heer C. S. Koole, thans onderwijzer, terwijl tijdelijk aan de school verbonden is de heer Vermeer, onderwijzer te Zuidland. DEN BOMMEL. Naar wij vernemen zal de distributie van versche zeevisch voor de werkloozen voorloopig worden stopgezet. Aan de stichting Tehuis voor alleen staande blinden te Wolfhezen is vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente. OOLTGENSPLAAT. Momenteel staan bij de arbeidsbemiddeling 156 werkloozen inge schreven, Alhier is door de meisjes van de Herv. Kerk een zendingskrans opgericht, welke de naam draagt van „Lydia". OUDE TONGE. Gedurende de afgeloopen week meldden zich als werkloos aan: 134 landbouwknechts, 3 transportarbeiders en 1 broodbakker. Gedurende dit leveringstijdvak is de crisismargarine en bak- en braadvet ver krijgbaar bij den winkelier W. Bouwman aan den Oostdijk; het gehakt in blik bij slager Jac. de Vos aan den Molendijk. J.l. Woensdag maakten de cursisten van de landbouwschool, onder leiding van hun leeraar, den heer K. van Asperen, een excursie naar de margarinefabrieken van Van den Berg te Rotterdam en naar de Calvé-fabrieken te Delft. Het was een zeer mooie en leerzame dag. De collecte, j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk gehouden ten bate van het Studiefonds voor den Geref. Bond, heeft 40.60 opge bracht. Een zoontje van den heer H. v. d. Doel had het ongeluk spelenderwijs te vallen en daarbij het sleutelbeen van zijn rechterarm te breken. Dr. Parree verleende heelkundige hulp. Onize dorpsgenoot de heer H. Hartman slaagde j.l. Woensdag op het te Hellevoetsluis gehouden examen voor Godsdienstonderwij zer in de Ned. Herv. Kerk. Prijzen der veldvruchten: aardappelen eigenheimers 1.70, idem Red1 Star 2, ge keurde eigenheimer-poters B 3, idem C 2.50, Red Star-poters goedgekeurde B 1.50, idem C 1.40, uien 0.80, koepeen 0.25. Handel slap. Werkloozen, opgenomen in de steun regeling en armlastigen, welke in aanmer king wenschen te komen voor de verstrek king van blikgroenten en/of tomatensoep ad 0.13 per literblik, moeten daartoe bij het gemeentebestuur uiterlijk a.s. Maandag een verzoek indienen. NIEUWE TONGE. Bij den agent der ar beidsbemiddeling stonden 129 werkloozen ingeschreven. De vorige week werden van hier ver voerd: 7500 balen uien, 600 H.L. peen, 500 H.L. aardappelen. A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de bediening van den H. Doop plaats hebben. Aangifte der kinderen heden avond 78 uur in de consistoriekamer. Door de bakkers is de prijs van het brood met 2 cent per 8 ons verhoogd. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra maandelijksche collecte heeft ruim 18 opgebracht. Ds. van Ieperen, van Leerbroek, heeft voor het beroep naar onze gemeente bedankt. „MAAS"-NYMPHEN SNOEIMAAND M'n vriend van Loon heeft voor z'n woning Een heele mooie treurwilg staan 'k Weet wel dat hij die destijds plantte Maar niet waarom hij 't heeft gedaan. M'n vriend vün Loon is zonder twijfel Een man met heel veel wijs beleid Zoodat ik ook,z'n treurwilg-keuze Aan 't een of and're voorval wijt. Dat voorval moet zoo wat geweken Of door den tijd zijn overgroeid Althans de wilg moest dezer dagen Krachtdadig worden ingesnoeid. M'n vriend is 'k moge dit herhalen Een man van heel veel wijs beleid En zoo werd dus die snoei-affaire Vanzelf ook grondig voorbereid. De boom werd eerst secuur bekeken De nieuwe omvang vastgesteld De takken die verdivijnen moesten Alvast gedeeltelijk ontveld En toen het snoei-bestek gereed was 't Karwei kon worden uitgevoerd Moest toch nog met het veerkarosje Heel even naar het dorp getoerd. Om bij den timmerman een spanzaag Te leenen voor den diksten tak Den metselaar een leer te vragen Omdat, die uit de schuur, haast brak. Aldus voorzien van goed gereedschap Begon m'n vriend het snoei-karwei En Hans, z'n trouwe oud-gediende Stond braaf daarin z'n meester bij De dikste tak was aan de orde De spanzaag werd met zorg gespand En 'n tweetal „opgeloopen" ladders Werd tegen 't snoei-object geplant Van Loon stond op de eene ladder En Hans beklom de and're leer En daar bewogen beide snoeiers De spanzaag rustig heen en weer. Opeens: daar lag met tak en ladder Van Loon te spart'len in de sloot Al liep 't af zonder ongelukken Toch was de consternatie groot. 'k Zei al: van Loon is zeer bedachtzaam Maar nu had-ie niet opgelet En dom genoeg zijn ladder tegen De af te zagen tak gezet. (Nadruk verboden) HAKATE HERRINGEN. Ouders die hun kinderen de bewaarschool willen doen bezoeken, kunnen zich aanmelden bij het hoofd der school mej. A. Gaaraderse. De leerlingen moeten voor 1 April 4 jaar geworden zijn. GOEDEREEDE. Gevonden voorwerpen: een rijwielplaatje en een donkerbruine ceintuur. Inlichtingen bij den gemeente-veld/wachter. 1 April herdacht de heer J. Non dat hij 25 jaar geleden werd aangesteld als ge meentereiniger. Wij wenschen Non, dat hij zijn functie nog vele jaren mag uitoefenen. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk tijdens de bidstond voor het gewas, heeft opgebracht 1,35. Tweede Paaschdag werd in de diaconie-collecte een bankbiljet van 25 en in die der kerk twee van 10 gevonden. STELLENDAM. In de week van 22 tod 27 Maart werd door 50 schepen aangevoeld 12.300 kg. consumptiegarnialen van 14 ct. en 32.200 kg. drogerijgamalen van 2 cent OUDDORP. De garna'envisschers hebben de vorige week 4 dagen gevischt. De zeilers mochten 45 k.g. garnalen leven-en, de motor vaartuigen het dubbele. Eemiige vaartuigen viisschen 'voor Brouwershaven, andere voor al met motor, zijn naar IJmuiden vertrok ken, waar meer te verdienen is. Kleine visch voor de drogerij werd, ongeveer 300 kg. door de motorvaartuigen gevangen. De eerste haring, een 20-tal werd buitgemaakt Zaterdagavond werd door Notaris v. d. Berg bij inzet verkocht een woonhuis met schuur en erf en grond 58Vz R.V.M. in 2 koopen «n in massa, eigendom van de erf genamen. Wed. C. Boslooper Sandifort. Ie koop een woonhuis met schuur en erf hoogs'e bieder Kr. Mierop te Goedereio-lo voor f 1410; 2e koop een perceel grond, de zelfde bieder f 400.. De pcirceeiisn zijn dade tijk na de toewijzing te aanvaarden. De af- jag is bepaald op a.s. Zaterdag 3 April. Kort verslag van de vergadering van de Fok- en controlevereen. genaamd Voorua gang zij ons Streven welke op Zaterdag 27 Maart in Hotel Spee werd gehouden. De voorzatter openit op gebruikelijke wijze de vergadering. De notulen dei vorige ver gadering werden gelezen en goedgekeurd. De penningmeester brengt vers ag uit Het pe riodiek aftredende bestuurslid de heer W. Taniis C. K. Pz. werd zonder dat hij op de vergadering was bij acclamatie herkozen. Maar toon hij later op de vergadering kwam en men hem mededeelde dat hijweer her kozen was nam hij de benoeming niet aan en moest er opnieuw stemming voor een ander bestuurslid worden gehouden. Toen werd gekozen de heer Kom Mastenbroek I die de benoeming aannam. Er werd ook besproken twee andere stieren aan te kon pen. De vergadicrmg werd door den voor zitter gesloten. De heer J. Breen. leerling der Rijks- landbouwwinterschool te Dordrecht is be vorderd tot de 2e klasse. Houders van honden door wie voor dit belastingjaar nog geen aangifte daarvoor is gedaan wordt aangeraden dit ter voor koming van onnooc'.ige onkosten ter ge meentesecretarie ten spoedigste te doen. Vanwege de Ho iandsohe Mij. van Landbouw wordt per 1 Mei a.s. een twee jarige huishoudcursus gegeven in een lokaal der O.L. school aan den Dorpsweg. Er zijn n.u reeds een 30jtall leerlingen voor opge geven. De jacht op watersnippen en ganzen zal 11 April a.s. gesloten worden. Met het oog op de verhoogde prijzen wordt veel cichorei in deze omgeving ge zaaid. Gevonden voorwerpen: Een commissie boekje. Inlichtingen bij C. de Mooij. De cichorcimarkt it uiterst bewogen go weest. De laatste dagen zijn de prijzen der beschikbare koopwaar gestegen tot 120 Fr. zonder dat daar de minste reden voor schijnt te bestaan. De nieuwe oogst noteert nog 92 Fr. De vraag zaïl nu zijn of de prijs nu be.houdn zou kunnen worden. Er zullen zich waarschijnlijk nog wel schommelingen' voor doen, voor al eer wat er voor het a.s. seizoen gezaaid zal worden. Op de gehouden vergadering van den polder liet Oude Land werd de rekening vastgesteld over het jaar 1936 in ontvangst op f 17578.10 en in uitgaaf f 15534.16 alzoo een batig saldo van f 20i3.99. Over het jaar 1937 is de begrooting vastgesteld in ont vangst op f 222S6.29VJ en in uitgaaf op f 22286.2% alzoo een batig saldo van nihil. MEERKOTTÏ» en U wordt verzocht persoonlijk Uwe sollicitatie tóe- telichten, dan komt er behalve Uw kennis en geschikt heid nog iets aan de ordeUw kleeding. Laat 't dus aan Uw kleeding niet liggenen daarom is een P C-pak Uw pak. Smaakvol en duurzaam. Prettige, zorgvuldige bediening. Komt onze collecties eens zien! handen bij dagelijksch werk zijn alleen moge lijk wanneer U zich tot gewoonte maakt Uw handen geregeld met PUROL in te wrijven. De heer .KI. Voogd had eervol ontslag ge vraagd als secretaris penningmeester welk aan hem werd verleend. Hem werd door den voorzitter een woord van dank toege bracht voor zijn 20-jarige trouwe dienst in de functies van secretaris en penningmees ter. Voor de verschillende polders waren 2 candidaten op de lijst geplaatst :de heeren P. Voogd Klz. en D. Breen Pz. De heer Voogd verkreeg 136 stemmen en Breen 26, zoodat de heer Voogd met overgroote meer derheid van stemmen was gekozen. Op de vergadering werd ook besloten de grint wegen die in den polder het Oudeland lig gen te vervangen door stofvrije wegen. Na nog eenige besprekingen werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. Donderdag stonden bij de arbeidsbemid deling 114 werkloozen ingeschreven. Van hier werd per scheepsgelegenheid vervoerd 100 ton gedroogde cichorei, met be stemming Antwerpen. A.s. Zaterdagavond zal voor de Geref. Gemeente optreden Ds. Lichtenberg van Lisse. Donderdag werd op de beurs besteed voor blauwe aardappelen 1.9'0; uien geen vraag. Echtelijk drama te Vlijmen Maandagochtend1 om tien uur heeft zich in een boerderij te V1 ij m e n een ontzettend drama afgespeeld. Reeds eenigen tijd bestond tussehen de echtelieden Duzinos een slechte verhouding. Maandagochtend ontstond een verschil van meening over een kleinigheid, dat in een hevige twist ontaardde. Duzinos greep zijn vrouw plotseling beet en duwde haar in een vertrek, onder de bedreiging, het huis in brand te zullen steken, wanneer zij dit ver trek zou verlaten. Vervolgens liep naar de schuur, waarna hij de staldeuren afsloot, om vervolgens de voordeur af te sluiten. Hierop heeft Duzinos gevolg gegeven aan zijn be dreiging en het huis in brand gestoken. Daarna ging hij naar de hooizolder, waai- hij door ophanging een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Het vuur nam weldra een groote omvang aan. De vrouw vluchtte naar de achterzijde van de boerderij, waar zij de deuren geslo ten vond. Door het verbreken van een raam heeft zij zich nog tijdig in veiligheid kunnen stellen en is naar haar zoon geloopen, die op korte afstand van de boerderij woont. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was de geheele boerderij reeds een prooi der vlammen. Van de inboedel kon niets worden ered. Later vond men het geheel verkoolde lijk van Duzinos. Het schijnt, dat de man al eenigen tijd met het thans door hem uitgevoerde plan heeft rondgeloopen. Een aanwijzing daarvoor is. dat hij eenige dagen geleden zijn brand verzekering heeft opgezegd. Zaterdag 27 Maart bij inzet en Zaterdag 3 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het logement Akershoek, van een huis met schuurtje, erf en grond te Oud dorp nabij het dorp, kadaster Sectie B no. 2325, groot 8 A. 95 c.A. of 58'A Roede V. M. in 2 koopen en in massa. Eigendom van de erfgenamen van C. BoslooperJ. Sandifort. Te aanvaarden; de gebouwen op 15 Mei 1937. Overigens dadelijk na de toewijzing. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdagen 31 Maart en 7 April 1937, beide dagen 's nam. 3 uur, te Dirkslanfl, resp. in hotel Regter,-veiling en ter her- berge van J. Vermeulen, afslag, van: a. 2.36.40 H.A. (5 Gem. 44 R.V. Maat) bouw land, te Dirksland, in polder Dirksiand, aan den Doornboschweg, kad. Sectie C ns. 245 en 246. Verhuurd tot herfst 1939 aan M. Tanis voor f 283.14 per jaar. In 2 perceelen. b. Een huis te Dirksland, aan den Straat- dijk, kad. Sectie B no. 115, groot 73 c.A. Vrij van huur. Ten verzoeke van den heer W. van der Linde te Dirksland. Notaris COSTERMANS. Vrijdag 2 April, bij inzet en Vrijdag 9 April hij afslag, telkens des namiddags 4 uur te Goedereede, in het logement „de Gou den Leeuw", ten verzoeke van de erfgena men van Mejuffrouw de Weduwe F. den EerzamenVan der Wende, van een huis met schuur en erf te Goedereede aan de Markt en^ het groote slop, kadaster Sectie A no. 1065, groot 2 Aren S Centiaren; dade lijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Dinsdag 6 April, 's namiddags half vijf uur, te O u d o r p, nabij het Café J. Komte- bedde, Woensdag 7 April, voormiddags elf uur, te Stellendam, op de Kaai, en Woensdag 7 April, 's namiddags twee uur, te Melissant. Van een groote partij eerste klas Scheeps- afbraak en brandhout, om contant geld. Ten verzoeke van den Heer J. Degenaars te Klundert. NOTARIS VAN DEN BERG. Op Donderdagen 8 en 15 April 1937, beide dagen 's avonds 7 uur te Dirksland, resp. in hotel Polderman, veiling en in hotel Regter afslag, van 206.27 H.A. (4 Gemeten 147 R.V. Maat) bouwland te Dirksland in polder Dirks land aan de Philips Hoofjesweg, kad. sectie B no. 2390. Verhuurd tot herfst 1938; ten verzoeke van den heer J. L. Bosschieter te Rijnsburg. Notaris COSTERMANS. Bericht van Inzet. Het huis te Dirksland aan den Straatdijlc, geveild ten verzoeke van den heer W. v. d. Linde te Dirksland, is ingezet op slechts 1810. De afslag blijft bepaald op Woensdag 7 April 1937 te Dirksland, ten herberge van J. Vermeulen, doch inplaats van 's middags 3 uur 's avonds 7 uur. Notaris COSTERMANS. Op Woensdagen 14 en 21 April 1937, heide dagen 's avonds 7 uur te Herkingen, resp. in de hei-bergen van gebrs. Verschoor veiling en J. M. v. d. Velde, afslag van een huis met schuur en dijkweiland (altijddurende erf pacht) te Melissant nabij Herkingen, kad. sectie B no. 700 en 702, tesamen groot 27 Are (176 R. V. Maat), in eigendom toebe- hoorende aan mej. de wed. P. C. Coenradi. Notaris COSTERMANS. OP ZONDAG 4 APRIL NED. HERV. KERK Den Bommel; 9.30 u. Ds LanghouL 6 u, Leesdienst Dirksland: 9.30 u. Ds van der Wal. 6 u. de heer Baart Goedereede: 9.30 u. en 6 u. Ds Labrie Herkingen: 's Av. 6 u. Ds Pol'huijs, van Stad aan 't Haringvliet Midd-ellhamiis: Vm. Ds van detr Wal. 's Av. Ds van Wingerden Ni-uwe Tonge: 9l/2 u. Leesdienst. 6 U> Ds Lainghout, van Den Bommel Ool-tgenspiaat: 9.30 u. en 6 u. Ds Lans, van H.ui zien Oudd'orp: Vm. en nam. Ds Hovius Ou-die Tonge: 9.30 u. Ds Hovius Sommelsdijk: Vm. Leesdienst. Nm. de heer Konings, van Middeiiharniis Stad aan 't Haringvliet: Vm. Ds Polhuijs. 's Av. Leesdienst GEREF. KERKEN Den Bommel: 9.30 u. en 2 u. Cand. Ter Aar, van Utreöht Middelharnis: Vm. en 's av. Ds Zeilstra Voorbereiding H. A. Ooltgenslaat: 9.30 u. en 6 u. Ds Reenders Oud iorp Voorin. Lees iinnst; nam Da de Valk. van Stellendam Stad aan 't Haringvliet: Vm. en 's avonds Leesdienst CHR. GEREF. KERK Middelharnis: Vm. en 's av. Ds Laman GEREF. GEMEENTE Dirksland: 9.30 u. en 6 u. Leesdienst Herkingen: 9.30 u.. 2 u. en 6 u. Leesdienst Middelharnis: Vm. en 's avonds Leesdienst Ouridorp: Vm. en nam. Leesdienst Dinsdagavond 6-30 u. Ds Verhagen, van Middelburg OUD-GEREF. GEMEENTE 'iide T >nge 9 ti en i n Leesdienst OVERIGE SAMENKOMSTEN Herkingen (Lokaal Tuinstraat): 9.30 u. ent 2 u, de heer llogeriverf

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 2