Antirevolutionair Orgaan yoor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden PASCHEN IN HOC SIGNO VINCES Chr. Vereeniging voor jonge Boeren en Tuinders ZATERDAG 27 MAART 1937 52E JAARGANG N°. 4884 BRITSCH VLIEGTUIG VERGAAT IN FRANKRIJK Deze Courant verschijnt eiken W OENSL)AO en Z A 1 t k U A C. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar AFZONDERI 1|KE NUMMERS 5 CENT. Uitgave NV DRUKKhRlj EN UlTOEVEKl) v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. lnterc. No 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd Advertentiën en verdere AHmini='ratie franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. In verband met de Paaschdagen zal oudergewoonte de „Maas- en Scheldebode" a.s. Woensdag niet verschijnen ONS ZELF ZIJN Na de groote wereldoorlog brak er een tijd aan waarin vele partijen en personen liet motto Nooit meer oorlog" aanhieven, om daar daadwerkelijke kracht bij te zetten propageerde men nationale ontwapening, men dacht dat zonder wapenen ook een oorlog onmogelijk zou zijn. Arme kortzichtige menschen. Men h,ield geen rekening met de werke lijkheid, met het feit dat de mensch een zondaar is, men dacht dat de mensch van nature goed was, daarom wilde men de be schaving zoover doordrijven tot de oorlog een onmogelijkheid zou zijn. Bij die propaganda sprak men dikw rf kleineerand over ons land, de verdediging daarvan achtte men nutteloos. Wij konden niets. Wij bezaten niets. Wij moesten maar afwachten wat er over ons komen zou. Dat was een ellendige geest welke ons Veel kwaads berokkend heeft. Daardoor Ontstond een minderwaardigheidsgevoel, dat zeer funeste gevolgen met zich meedroeg. Ons aanzien in binnen maar vooral in het buitenland leed daardoor groote schade, het prestige der Nederlandsche natie werd daar door omlaag gehaald. Tegen dia verderfelijke en onnederiand- sche geest hebben wij altijd gestreden, want ons'land. ons Vorstenhuis en onze historie zijn niet onbeteekenend maar van oneindig groote waardij. Het kostelijkste wat wij bezitten, onze nationale zelfstandigheid kwam daardoor ernstig in gevaar. Gelukkig is door de drang der omstandig heden gebleken dat ook op dit punt de Anti- rev. beginselen de ware, de goede zijn. Er is nu een groote omkeer in de gedach- tenwereld gekomen, zelfs bij de S.D.A.P. is dat duidelijk merkbaar. Men voelt dat men verplicht is, te doen wat mogelijk is, om onze nationale zelfstandigheid veilig te stellen. De krachtige hand waarmede de Regee ring onze defensie in orde brengt is boven alle lof verheven. Ook door het zenden vain oorlogsschepen naar de Spaansche wateren toont de Regeering dat zij ons prestige ten koste van alles wil handhaven De Regeering toont dat zij bereid en ln staat is oraze zelfstandigheid te handhaven. Groote dankbaarheid zijn wij verschul digd voor die nationale daad, welke spontaan steun vindt bij het Nederlandsche volk. Wij moeten toonen dat wij ons zelf willen zijn. Dat wij zelfs in de moeilijkste omstandighe den niet toelaten dat anderen heer en mees ter spelen over onze bezittingen. Dat wij onze vlag, het symbool van onze vrijheid en en onafhankelijkheid, zullen beschermen op welke zee zij ook moge waaien. Alleen zoo wij als volk de gToote daden Gods in de historie zien en Zijn hand op merken, zullen wij als volk een toekomst hebben, maar dan zullen wij het ook toonein dat het ons ernst, bittere ernst is, met de bewaring van de erve der vaderen. Daarvoor zullen wij een offer moeten brengen. Vereen. „De Princevlag" Een onderhoud met den Minister-Pres. De voorzitter van het hoofdbestuur van Th *ereen>ging „De Princevlag" de heer h D. Berlott. heeft een onderhoud gehad met den minister-president om het streven der Vereeniging uiteen te zetten. De Minister erkende de groote verdien sten der Vereeniging ter bevordering van het vlaggen op nationale feestdagen en ter verlevendiging van den nationalen geest Op de vraag of de Vereeniging thans, na h li. udgevaardigde K.B. haar streven zou hebben te wijzigen, gaf de minister-presi dent den raad eerst af te wachten het e,sontwerp omtrent de vlaggenkwestie. uat door den minister van Binnenlanscho iro aal)gekondigd. Minister Colijn verklaarde zich bereid aaarna opnieuw de Vereeniging van advies te dienen. Afdeeling Flakkee Bovengenoemde vereeniging hield deze week haar eerste openbare vergadering in hotel Spec te Sommelsdijk. Na opening op gebruikelijke wijze, sprak de voorzitter, de heer Van Loon eon welkomstwoord tot de aanwezigen waarbij speciaal genoemd werden de beide sprekers de heer ir M. B. Smits, Landhouwleeraar te Sommelsdijk en de heer C. Vink hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool te Olto- land. De Voorzitter uitte zijn teleurstelling, dat niet meer oudere landltouwcrs op deze vergadering aanwezig waren. Ir Smits houdt dan een rede over tiet onderwerp: „Na een natten winter" Dit iaar is een buitengewoon natte winter, welke groote invloed zal hebben op de structuur van den gond, op de gewassen, die te velde staan en ook op den tijd, die aanbreekt voorde voorjaarswerkzaamheden. De invloed op den grond kunnen wij split sen in twee doelen nl. in de scheikundige eigenschappen, bemesting van den gro ui, en in de natuurkundige eigenschappen, de structuur van den grond. De akkerbouwgronden zullen belangrijk armer zijn geworden aan stikstof, 't Bouw land gaat den winter in met een betrekke lijk groote hoeveelheid stikstof, hoofdzake lijk Ln den vorm van salpeter, stikstof af komstig van de organische stoffen, die in den bodem aanwezig waren en in het ia jaar door bemesting er in zijn gebracht. In droge winters is het verlies aan sal peter-stikstof gering, zelfs in heel droge winters zóó gering dat overbemesting op tarwe soms achterwege kan blijven. Nu is te verwachten, dat vooral de bovenste lagen zeer arm aan stikstof zullen zijn. Dit zal te meer het geval zijn, omdat de vrij hooge temperatuur, naast den neerslag, de omzetting in den bodem zal bevorderd heb ben. De verrotting der organische stoffen gaat vooral bij hooge temperaturen door en er ontstaat daardoor een groote koolzuur. vorming. Op de kalkrijke gronden van Flakkee. die in hoofdzaak gemiddeld 4 pet koolzure kalk bevatten en in sommige gevallen 10 en 11 pet zal door deze koolzuurvorming veel kalk v'orden omgezet in dubbelkool- zure kalk. die oplosbaar wordt en zoo ge makkelijk uitgespoeld zal zijn. Een gun stige zijde hiervan kan zijn, dat de grond een minder basische reactie zal toonen, waardoor de kans groot is, dat het volgend jaar een gunstig uienjaar zal zijn. De er varing heeft immers geleerd dat een sterk basische grond de „kroefzlekte" in de hand werkt. De „Veenkoloniale haverziokte" komt hier ook voor, voornamelijk op de lichters gronden, bijv. bij Goedereede, Ouddorp en op de lichtere gronden rond den Bommel en Sommelsdijk. Deze ziekte veroorzaakt bij de bieten een groot aantal licht-groene vlekken op het blad. Door de vele regen zal ditmaal de kans groot zijn, dat ook deze ziekte minder zal optreden. Ook de .aal tjesziekte" bij bieten komt voor op sterk alkalische gronden. Ook hier zal de ver mindering van het kaikgehalte gunistig werken. Naast de enkele gunstige gevolgen overheerscht echter de nadeeiige zijde. Ten opzichte van de structuur zal spr. twee groepen onderscheiden, nl. de zware en de lichte gronden. Op de zware kalkrijke gron den, met goede structuur, zal weinig in vloed te constateeren zijn, doordat op deze zware grond de kluiten van de wintervoor niet zoo uitvloeien en daardoor zal de on dergrond niet veel verandering hebben ondergaan. Het zal echter zaak zijn deze vrij gunstige omstandigheid niet te beder ven door op dien grond te gaan werken a's het nog geen tijd is. Beter is het iets inter onder gunstige voorwaarden, dan op tijd onder ongunstige voorwaarden. De lichtere gronden, die een gering per centage klei bevatten 10 A 11 pet, bezitten een hoog percentage fijn zand. Dit laatste geeft aan de zavelgronden buitengewoon gunstige eigenschappen, o.m. zijn deze gronden zeer vochthoudend en daardoor zoo geschikt voor de uiencultuur. Op deze gronden zullen de kluiten van de win'or- voor gemakkelijk uit elkaar vallen, *t fijne zand zakt omlaag en vormt op 5 a 10 cm diepte een ondoorlatende laag. Het sterkst is dit waar te nemen op die gronden, die het meest fijn den winter ingingen. Men ziet nu, dat er plassen op het land staan, ter wijl de drains niet loopen. Op de zavelgron den zal daarvan de ongunstige invloed veel meer te zien zijn. Ook op dezen grond niet werken, voor de grond zoo droog is, dat er kluitvorming ontstaat. Hoe den grond nu te behandelen? Op deze vraag adviseert spr., op de zavel gronden allereerst de harde laag te verbre ken, wat volgpns spr. het best zal gaan met een tweescharige ploeg. Met enkel eggen en het roiblok gelooft spr. niet dat 't zoai- bed in orde zal komen Als de grond ge ploegd wordt deze zoo vlug mogelijk be handelen met de cg. Op den zwaren grond zal de ondergrond niet zoo slecht zijn: daar om oppassen om de structuur niet verder te bederven en de grond niet gaan behan delen met een zware eg, omdat hierdoor de kans bestaat, dat er taaie natte grond boven komt, met gevolg: harde kluiten in den zomer. Het beste lijkt spr. de grond met oen lichte eg op te breken en fijn te maken met een sleep. Wie oen scliijfeg heeft en geduld lot de grond droog is, kan hiermede ook goode resultaten bereiken Waar de ondergrond ook vast is, deze be werken met de cultivator; den grond op laten drogen; met lichte eg hewerken; weer laten drogen en dan met dc cultivator den ondergrond los maken. Welke invloed za! de regen gehad heb ben op het wintergraan? De buitengewoon geringe hoeveelheid zonheschijn en de natte grond zullen oorzaak zijn van slechte worteiontwikkeling Bij de behandeling van wintergranen daarom voorzichtig zijn en waar de tarwe niet te d'rht staat, voorzich tig met eggen Op de lichte gronden zal de tarwe nog slechter staan. Betreffende de bemestingstoestand verwacht spr. dat door den regen er heel wat stiksiof uitgespoeld zal zijn en het daarom wensrhclijk is ook op de beste gronden stikstof toe te dienen en wel in den vorm van een snelwerkende salpeterstikstof Echter liefst geen chili om iic structuur van den grond niet nog meer te bederven. Beter is het gebruik te maken van kalksalpeter. Voor verdelging van de zgn. „watermuur' adviseert spr. gebruik te maken van cho mische verdelgingsmiddelcn. als kalkstik- stof of stoffijne kainiet. Nog Heter is het deze beide stoffen gemengd te gebruiken bijv. 50 ke kalkstikstof en 200 a 250 kg stoffijne kainiet. Voor verschillende zomergewassen zal 't te larfT wordpn, o.a. voor zomertnrwe, erw ten, veldhoonen. Ook de teelt van haver word) riskant. Voor bemesting der zomer granen is oek het beste een snelwerkende salpetermeslstof te nemen, liefst geen am moniak. Noodig zal zijn in verband met de uitspoeling van oude voorraad de stikstof- bemestiing iets zwaarder te nemen dan nor maal. Vooral voor karwij acht spr. hef ge wenscht extra zwaar met stikstof te be mesten Verschillende vragen volgden op dit nn der werp: over het ploegen van lichte grond, uitspoeling van reeds gegeven meststoffen enzoovoorts. Spr. beantwoordde de vragen uitvoeriger, zeide o.m. dat 't gewensclit is z.i. de tarwe op lichte grond niet te eggen, maar te rol len; dat het in veie gevallen heter zal zi|n een edhijvenegge te gebruiken dan een culti vator. De kunstmest in het najaar gege ven, bijv. op koolzaad, zal groolendeels weg zijn en daarom is voor diit gewas oen zwar bemesting noodig van pl.m. 4 balen kalk salpeter per gemet. Enkele oudere landbouwers gaven hun ervaringen ten opzichte van laat zaaien nog ten beste. De heer Vogelaar is van oordeel, dat als de natuur laat is, liet van zelf weer in orde komt en deelt enkele ervaringen in dit opzicht mede. De heer Buth adviseert o.m, om de erw ten dit iaar wat dikker te zaaien en get-n stikstof te gcAen om legeren te voorkomen. De Voorzitter dankt den heer Smit voor de behandeling van dit buitengewoon practisch onderwerp, dat de aandacht van eiken landbouwer zal trekken. De heer C. Vink, spreekt over: Ordening in het bedrijfsleven. Allereerst beantwoordt Spr. de vraag wat wij onder ordening hebben te verstaan en neemt daarvoor enkele voorbeelden uit de practijk. In de lederhandel en industrie ging het moeilijk, met gevolg daet er stemmen op gingen die pleitten voor nauwere samen werking. Opgericht werd de Centrale „Hui den, ieder en schoenen". Hierin waren on dergebracht de belanghebbenden bij het be drijf. hoewel de samenstelling nog eenzij dig was, er waren n.l. slechts 3 arbeiders iin deze centrale, die uit 35 leden bestond, opgenomen. Ook do belanghebbende afne mers waren niet in het comité opgenomen. Een ander voorbeeld is de oprichting dei- kolen conventie waarbij ook de consument uitgesloten was. D-ze beide ordeningspo gingen waren uit de bedriiven zelt ongeko- men. Anders was het met den landbouw, waarbij door de crisismaatregelen ook or (lening plaats vond, maar hier van boven af met uitschakeling vrijwel van producent en consument. De nieuwe consumptie melk- regeling zal pogen alle ondernemers tot zich te trekken, doordat deze zal uitgaan van de belanghebbenden zelf. Ten "opzichte van onze houding tegenover deze vragen verwijst Spr. naar het woord van den grond legger der Chr. politieke partijen Groen van Prinsterer wiens uitgangspunt steeds was „er staat geschreven en er is geschied." In liet verleden was dit vraagstuk ook al aan de orde. Het gildewezen regelde de vesti ging der bedrijfsgenooten, de eisehen van bekwaamheid enz. Deze ordening is met de Fransche revolutie verdwenen. Dit volgde uit de grondbeginselen der revolutie dat alle menschen dezelfde vrijheid hadden, dus ook om zich in een of ander bedrijf te ves tigen. Gevolg wat, dat er een ongebreidelde concurrentie ontstond. Door Groen van Prinsterer is in 1848 al in zijn boeken de verdwijning van het gildewezen betreurd. Ook Dr. Ivuyper ging in dezelfde lijn. Duidelijk is gebleken, dat het huidige maatschappelijk verkeer regeli.ig der pro ductie noodig maakte. Alles liep verkeerd: koffie, groenten, vee, boter, melk enz. was er te veel. Dc export is vastgcloopen en eischt ook een regeling. Het is te verwachten dat de rijhekl die wij jarenlang hebben ge noten, niet meer terug keert. Voor ons is het echter de vraag, moet de ordening plaats vinden dooi de regeering of door do maat schappij zelf. O.i. moet de regeling in handen zijn van liet bedrijfsleven zelf en heeft de Staat niet de taak om te scheppen maar om te regelen. Spr. behandelt dan hoe nnflero groepen tegenover dit vraagstuk staan. Ais bezwaar is genoemd dat de orden:, ursgedaehte door de crisis is geko men en als de crisis weg is, zal ook de ordening verdwijnen. Wij hebben echter in liet streven naar ordening niet te zien een middel om de crisis op te heffen, maar slechts een middel om ons volk door de crisis heen te helpen. Het oude liberale stelsel Iaat alles in het maatschappelijk leven op zijn beloop in de meening dat het dan alles weer in orde komt en dat. door alles vrij te laten, de maatschappij zich zelf oidenen zal. Voor dc crisis kon deze politiek nog goed gaan. maar nu Japan va i imporlecrend land een exporteerend land is geworden en er meer verhoudingen gewijzigd zijn loopt het vast. F.r was trouwens ai iets aan het veranderen in de wereld. De opkomend^ werkmans bonden dwongen ook de werkgevers tot sa menwerking De liberalen hebben de orde ning steeds nog beschouwd als te gaan in de richting van het socialisme. De S.D.A.P. ging uit van de grondge dachte van de verhouding tusschen indi vidu en gemeenschap, van persoon en volk. Nu is de verhouding andersom en betoogt men dat de gemeenschap het moet doen. De S.D.A.P. streeft na, ophoffing van pri vaat bezit. Hot overheidsingrijpen wordt verdedigd en volgens Albarda zal dit vraag stuk het geheele staatkundige leven gaan beheerschen. In haar nieuwste rapport streeft de S.D.A.P. naar economische or dening en wenscht zij aansluiting bij het historisch gegroeide, maar als einddoel blijft toch de socialisatie. De B-K. gaan in dit opzicht in hoofd zaak uit van de Pauselijke Encycliek der sociale rechtvaardigheid. Hierin wordt ge leerd dat de staat moet optreden, als het individu dat wenscht. Gestreefd wordt naar een corporatieve staat met bepaalde orga nen, waardoor het contact met het maat schappelijk leven behouden blijft. Typee rend voor de grondgedachte zijn de woor den van den vorigen Minister van Econo mische Zaken, bij zijm verdediging van bet Ontwerp-wet op de verbindend verklaring, nl. dat de uitvoering moet berusten bij de Christelijke groepen. De N.S.B. wenscht wol een corporatieve slaat, maar geen corporatieve gemeenschap De corporaties zuilen volgons hun program een belangrijke taak hebben bij de voorbe reiding en uitvoering der watten maar er wordt geen duidelijk schema aangegeven hoe di-t zal getneure-ni Hoe staan de Chr. partijen er tegenover? Bij de Chr. Historischen is een duidelijke tegenstelling in vóór- en tegenstanders. Mr. Pollema acht het vraagstuk tweede rangs en gelooft Ln het geheel niet in ordening. „De Nederlander" integendeel juicht de ordening toe en ontkent dat het raag -tuk nog te vaag zou zijn om het in behandeling te nemen. Dit blad is voorstander, omdat 't de sociale gerechtigheid bevordert. Bij de A.B. partij komt dc ordening niet voor in het program maar tooh ligt het w-j Sn de lijn. Het bedrijf is te zien als een ge meenschap en niiieit individueel. De Overheid heeft zich dikwijls te richtom gehad tegen sPiaafsche gebondenheid. Geen opleggen van ordening want dait geeft tal van- moeiten, maar een steunen van ai-lies wat uit het bedrijf aan ordening opkomit en niet in strijd komt met belangen van verbruikers. De ordening wordt ge-ziien als crisis hu'p, tijdelijk en als tegenstelling van het indi vidualisme en moet gezien worden als een poging om het toegespitste indiividuecle te temperen. Dr. Colijn vreest dat als er betere tijden komen de liiefde tot. de ordening zal verdwijnen gezien de geest van de Neder landers. Als Christen hebber wij de taak te streven naar maatschappelijke ontwik keling, die recht en gerechtigheid brengt. De landbouw kan nu doen of der'e met al deze vragen niets te doen heeft, maar vast staat dat de komende tijd verandering zal bren gen. De onderneming en bedrijf zijn geen toevalligheden, maar hebben een bepaalde taak in de gemeenschap. De vrijheid van de ondernemers tegen de machtswellust van den slaat moeit gewaarborgd blijven, maar heeft de Overheid dan geen taak om in te grijpen? Deze vraag beantwoordt spr. m"t ja. a's de maatschappij zelf onmachtig is en met neen als de maatschappij zelf haar taak verslaat. Spr. behandelt dan hoe de neutrale ver- ee.nigingcn tegenover deze vragen staan. Hier vindt men innerlijke moeilijkheden Zie, Jezus is haar ontmoet Matth. 28 vs. 9. Paasch morgenTwee minnende, zoekende vrouwen Staan weenend en klagend bij 't ledige graf Wie toch nam Hem wegWie ontstal Hem, Die eenmaal 't Verkwikkende water des leveiis haar gaf? Waarom gunt men haar van den dierbaren Meester Nog zelfs niet het lichaam, waar 't leven uit vlood Waarom gunt men haar niet dat lichaam te bals'men Te stuiten 't ontbindende werk van den dood? Paaschmorgen! Een ernstig vermaan tot de vrouwen: Zoekt toch niet in 't rijk van den dood. Hem die leeft! Die 't graf heeft verslonden, den dood heeft verwonnen En voor Wiens victorie de hellevorst beeft! Paaschmorgen! De aarz'lende, twijf'lende vrouwen Teleurgesteld, moed'loos, verslagen, ontdaan, Ze zijn toch, met één vonkske hoop in het harte Den weg van den dood naar het leven gegaan. Ze hebben 't gewaagd: ze gaven zich over Al streed wat zij hoorden met vlecsch en met bloed 't Geloof gaf haar kracht, den terugtocht te aanvaarden Een toen, op dien weg, heeft haar Jezus ontmoet! Paaschmorgen! Wie haakt uit den dood naar het leven Vergeving van schuld en naar vreè in 't gemoed Hij kiez' in geloove den weg van die vrouwen En zeker is 't dat hem daar Jezus ontmoet. HAKATE. omdat zij geen vast standpunt in kunnen nc-mion omdat beantwoording dezer vragen, rekening houdt met het principe. Spr. noemt het al veel gewonnen als het inzicht veld wint, dat de nieuwe economi sche structuur dwingt tot nieuwe bezin ning. Is het utopie, vraagt Spr. als er ge streefd wordt naar een orgajiischen opbouw der maatschappij, als er gestreefd wordt naar publiekrechtelijke verhoudingen? Ook de practici moction zich bezig houden met dit vraagstuk. Spr. wijst op liet gevaar dat de ordening van boven af zal opgelegd worden, zooals nu in den landbouw is ge beurd. Noodig zal het dan zijn dat de or ganisaties aan invloed winnen en dat de Prot. Chr. boeren, die rekening wensciien te houden met het Moord van God ook voor het maatschappelijk leven zich aan sluiten bij de CB.T.B. Spc. bepleit dan een toetreden van alle christelijke jonge boeren tot de Chr. vereeniging van jonge boeren, in welke vereeniging niet alleen studie wordt gemaakt van practische vragen maar ook van prLncipieelc. Te veel zijn de boeren van gedachte geweest dat zij koning waren op eigen stee. De crisis heeft hun wel an ders geleerd. Voor een groot deel is het de eigen schuld der boeren dat er niet vol doende rekening is gehouden met hun be langen an wenseluen, doordat zij onvoldoen de krachtig georganiseerd waren. De heer Smits wees op dc tegenstrijdig heid der verschillende boerenbelangen waardoor dikwijls verschillende adviezen gegeven werden. Nadat de voorzitter de sprekers had be dankt voor hun onderwerpen wordt de ver gadering met dankzegging gesloten door dien heer Vink. Shell, maken Verhooging benzineprijs Met 1 cent per liter De berzine Maatschappijen Standaard, Texaco en Sinfina bekend, dat de in Nederland geldende benzineprijzen (met inbegrip van bijna 8 cent per liter belasting) als gevolg van dc voortgaande sterke stijging van de wereldmarkt en van de zeetank- vrachten onmogelijk langer on het hui dige zeer lage niveau te bandhaven zijn. Genoemde Maatschappijen hebben dan ook met ingang van beden 25 Maart, de prijzen algemeen met 1 cent per liter verhoogd. Haven van Vlissingen Een Londensche firma, die regelmatig be langrijke hoeveelheden melasse van Cu;* naar Europa verscheept, heeft besloten dit product vanuit Vlissingen over de verschil lende Europeesche landen te distribueer*»!!. Om in Vlissingen eein goede opslaggele genheid voor de melasse te hebben is aan de N.V. Koninkl. Mij. „De Schelde", aldaar, opdracht gegeven tot den bouw van voor ioopig 2 groote tanks van 3000 M3. inhoud elk, die in den nazomer gereed moeten zijn Aan de Westzijde van de buitenhaven te Paleis Kneuterdijk verkocht Aan de Alg. Friesche Levensverz. Mij. Naar wy vernemen is dezer dagen de verkoop tot stand gekomen van het Koninklijk Paleis aan den Kneuterdyk te 's-Gravenhage, met bijbehoorende ge bouwen, terreinen en tuinen aan de Alg. Friesche Levensverz. My, gevestigd te Leeuwarden. Deze maatschappij, die op verschillende plaatsen in ons land bijkantoren heeft ge vestigd, waaronder ook te 's-Gravenhage, is voornemens haar bijkantoor aldaar uit te breiden en te vestigen in een gedeelte van het hoofdgebouw aan den Kneuterdijk. Een deel van dat hoofdgebouw zal ver huurd worden aan gegadigden. Het ligt voor- loopig niet in de bedoeling der directie be langrijke wijzigingen in het hoofdgebouw aan te brengen. Het complex strekt zich uit van den Kneu terdijk tot de Paleisstraat, terwijl de belen dende gebouwen het Ministerie van Finan ciën en het agentschap der Nederlandsche Bank zijn. Geen verkiezingsredevoeringen voor de Radio Ook geen uitslagen na middernai.». De Minister van Binnenlandscbe Za ken heeft aan de omroepvereenigingen medegedeeld, dat de Ministerraad beslo ten heelt dit jaar geen gelegenheid te zullen geven voor het uitspreken van verkiezingsredevoeringen per radio. Ook zal het verboden rijn op den ver kiezingsdag zelve na 12 uur 's nachts nog uitslagen voor de microfoon bekend te maken. Er waren zes menschep aan boord He.t. Britsche watervliegtuig nus" van de „Imperial Airways" „Capricor- dat onder gezagvoerder kapitein Paterson onder weg was van Southampton naar Britsrh- Indië, is Woensdag in Frankrijk vergaan. Het ongeluk had plaats in de bergen van Beaujoiais. nabij Villefranrhe aan de Sanne en werd veroorzaakt doordat hej toestel in een sneeuwstorm was terecht gekomen. Volgens de eerste berich'en, die ontvan gen zijn. zijn van de zes inzittenden van liet toestel er drie om het leven gekomen en twee zwaar gewond. Het vliegtuig schijnt tegen een berghel ling te zijn gevlogen. Eén der passagiers was mej Betty Pater son. Het toestel had behalve de passagiers Vlissingen zullen de taaiks worden opgeste d. ook nog post en vracht aan boord.

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 1