Antirevolutionair voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES WOENSDAG 17 MAART 1937 52E JAARGANG N<>. 4881 VAN HET BINNENHOF AFSCHEID DS M. B. VERKERi' Deze l,ourant verschijnt eiken WOtNbUAO en Z A 1 b R U A Ij. ABONNbMEN 1'SPRljS per drie maanden franco per post t O W bij vooruitbetaling. BU11ENLANL) bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDE KI 11KE NUMMERS 5 'JENT. Uitgave NV URUKKhRlj EN UllGEVbRll v.h. W. B« JbKHUVEN 6 ZONEN. SOMMELSUljK Tel. lnterc. No. 202 Postbus No. 2, Alle stukken voor de Redactie bestemd Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenrien aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte VRUCHTDRAGEND De politiek der Regeering gaat gelukkig thans vrucht dragen de eerste teekenen van .herstel en opleving zijn er, het cijfer der werkloozen beweegt zich voor het eerst na lange tijd in dalende lijn, terwijl scheep vaart en industrie niet te klagen hebben over gebrek aan orders. Doelbewust is de Regeering het doornige pad opgegaan; van de lijn, die eenmaal uitgestippeld werd, is niet afgeweken, maar met taaie volharding en een onverzettelijke energie is gearbeid om ons land op te hef ten uit .het dieptepunt der depressie. Daartoe moesten groote en zware offers gebracht worden, doch het was dringend noodzakelijk dit te doen, want om te kun nen concurreeren moest de levensstandaard naar beneden het levert zelf moest goed- kooper worden, opdat' daardoor bereikt zou kunnen worden, dat men goedkooper kon produceeren. Het productie-apparaat kan alleen goed functioneeren zoo men 't prijspeil aan kan passen aan de wereldprijs. Na lang en hang wonstelen zijn wij op het niveau ge komen, dat dit mogelijk is geworden. Daar door is het, dat de opleving kalm en ziacht- aan voorschrijdt. Geweldig zijn de offers, welke de Regee ring en het Nederlandsche volk gebracht hebben; aan productieve werken is een groot kapitaal besteed, zoodat ons land zonder overdrijving gerust een volmaakt land genoemd kan worden. De bruggen over onze groote rivieren, de Maaskanalisatie, do drooglegging der Zui derzee en andere groote werken, wekken misschien nog meer in het buitenland de bewondering op, dan in ons land. Breekt de opleving zich verder baan, dan zal men ons volk toegerust vinden met de beste middelen om daarvan het volle pro fijt te kunnen genieten. Wij staan in sociale en economische toe rusting, zonder overdrijving mogen wij dat gerust zeggen, aan de spits der volken. Dat danken we niet aan de S.D.A.P of de N.S.B, want die deden niets anders dan het goede werk remmen en had het aan hen gelegen, dan zou het er thans anders uitzien, doch dat danken wij aan onze Regeerimg, die voet bij stuk hield, zelfs bij de meest harde criliek en die onder leiding van den minis ter-president, dr Colijn, die maatregelen trof, welke noodig waren om onze volks kracht ongerept te bewaren. MAGER BEESTJE Tegenover die door en door kerngezonde politiek dor Regeering doet .het Plan van de Arbeid toch wel zeer armzalig aan. Trots alle propaganda, welke er voor gemaakt wordt gelooft bijna niemand er in, het is zelfs nog zeer de vraag of alle sociaal-demo craten er wel in gelooven. Dat ze het allen hegrijpen is zeker niet waar. Daarvoor is het te zeer gespeend aan de praktijk. Zelfs de Belgische minister "De Man, heeft het Plan voor België stil naast zich neer gelegd. Ook Hanson in het hooggeroemde Zwe den voert evenmin een socialistische poli tiek. Aan plannen, die achter de schrijf tafel klaar gemaakt worden hecht hij niet de minste waarde. Voor zijn roode broeders in Holland is dat nu bepaald geen gunstig getuigschrift, want hun Plan is achter de schrijftafel klaar gemaakt en draagt daar de duidelijke sporen van. Het leven met zijn harde werkelijkheid stoort zich niet aan utopieën, het is niet gediend met vage theorieën, doch 't vraagt naar vervulling der werkelijke behoeften. Daarom is in dat licht bezien bet Plan der sociaal-democraten een mager beestje, dat straks na de verkiezing wei .heel stille- kens op stal gezet zal worden, waar het ook wel de laatste adem zal uitblazen. Mogelijk zijn de heeren dan nog blij, zoo zij het in alle stilte kunnen laten ver dwijnen. Waarde voor het weidelijke leven bezit het toch niet. EERSTE KAMER Diverse Begrootingen Twee jonge ministers d.w.z. jong als minister, hoewel dr Gelissen ook jong van jaren is namelijk mr Slingenberg van Sociale Zaken en de minister van Nijverheid, Handel en Scheep vaart, hebben hun oordeel gegeven over 't werken van het kabinet en de leiding van den Minister-President vóór zij deel van 't kabinet uitmaakten» Dat oordeel is onge twijfeld ietwat subjectief en eenzijdig; het is echter ook deskundig; want dezie heeren konden achter de schennen kijken. Welnu, .hun meening is onverdeeld gun stig. Mr Slingenberg gaf ze naar aanlei ding van de afbrekende critiek. welke mevr. PothuisSmit op het boek „Het werkende land" oefende. In dat boek zit eenige on gewilde propaganda voor de Regeering. Het beantwoordde aan de verlangens van bijv. een sociaal-democraat als dr II. Polak, die er op wees, dat Mussolini en Hitier lofzan gers van eigen verdiensten zijn maar dat men in ons land nooit eenige ophef van groote werken maakt. Toen kwam, als historisch document het boek over „Het werkende land" en aan vankelijk had iedereen er lof voor. Maar eenige tijd later dac.ht men aim de verkie zingen en dus heette het al gauw, dat het propaganda is voor de Regeering. Dat kan best waar zijn, maar zóó is het niet bedoeld. Uit hot boek blijkt, aldus de Minister, dat er in ons land iets anders gebeurt dan het vrije spel der maatschappelijke krachten maar laten gaan, zooals de soc.-dem. be weren. Er is door het kabinet-Coiijn inderdaad positieve welvaartspolitiek gevoerd. Onze landbouw is in stand gehouden, in tegenstelling bijv. met landen, waarnaar wel verwezen wordt. In Canada en Amerika zijn de landbouw bedrijven weer tot de oude prairiën ver vallen. Wie rondkijkt in het buitenland, consta teert, clat in ons land nog betrekkelijke wel vaart .hcerscht. De industrie is beschermd tegen dum ping. Scheepvaart cn middenstand zijn krachtig gesteund. De aanpassingspolitiek heeft de bedrijven tot concurrentie in staat gesteld. Reeds vóór de depreciatie waren scheepvaart- en textielindustrie in staat tot concurreeren met het buitenland. Geen schip was meer opgelegd. Dat is de vrucht van de politiek van het Kabinet. Groote bewondering en waardeering heeft de Minister voor wat het Kabinet gedaan heeft; veel van wat geschied is, was reeds in volle gang, toen hij er in kwam. Maar hij durft zeggen: deze politiek heeft Neder land gered uit de ondergang en gevoerd naar nieuwe mogelijkheden van wivaart. Colijn en de ordening Zoo wees deze minister op wat het Kabi net deed voor hij aan liet bewind kwam; maar minister Gelissen noemde er nadruk kelijk dr Colijn bij. Tegenover de altijd cri- tiiseerende Roomsche pers is dat opvallend. Die houden maar vol, dat Colijn liberaal is en van ordening niets wil weten. Begrij pen ze wel, wat ordening is? Theoretisch, aldus dr Gelissen, is orde ning mooi te beredeneeren, maar practisch is zij uiterst moeilijk te bereiken en is groote voorzichtigheid niet te ontgaan. Dat erkennen de beste theoretici volmondig. De Regeering heeft gedaan wat zij kon om de ordening te bevorderen. Maar halve ordening is wanorde. Slechts met een goed concreet plan is iets te berei ken. En zulk een concreet plan heeft nog niemand geboden. Het is onjuist tegenstellingen te con- strueeren tusschen den heer Colijn en dezen minister. De economischo politiek wordt gemeenschappelijk bepaald» De heer De Marchant (dat is de afgezant van Mussert) ga ook eens met den heer Colijn spreken. Misschien kan hij van onzen grijzen staatsman minstens net zooveel zoo niet meer leeren als ik zoo sprak dr Gelis sen, in twee jaar gedaan .heb,. TWEEDE KAMER Colijn en de Dienstplichtwet Ondertusschen zat Dr Colijn al weer in de Tweede Kamer om de wijziging der Dienstplichtwet te verdedigen. Dat ging niet moeilijk. Want er was vrijwel geen ojijiositie. Dil wetsontwerp heeft een drie ledige strekking: 1. de duur van de eerste oefening voor do zeemilitie wordt mot zes maanden verlengd, voor de kustwachters wordt de bestaande oefentijd met twee maanden uitgebreid; 2. de bestaande twee herhalingsoefenin gen worden vervangen door drie oefeningen van dertien dagen; 3. aan de vrijstellingen wegens broeder- dienst, welke reeds zijn verleend voor de lichting 1038 cn voor de lichting 1939 alsnog zullen worden verleend, wordt in afwach ting van een nadere wettelijke voorziening een voorioopig karakter verleend; zoo noodig kan dan aan de vrijgestelden toch nog een bestemming tot gewoon dienstplich tige worden gegeven. Zooals we reeds zeiden was er weinig verzet. Minister Colijn toonde duidelijk aanwaai' om elk der drie maatregelen noodzakelijk is ten einde te kunnen voldoen aan de eischen, welke de landsverdediging op dit oogen stelt. En zelfs de S.D.A.P., bij monde van den heer K. ter Laan, ging er mee accoord. Slechts mevr. de VriesBruins en de heer v. Zadelhoff bleven aan het negatieve verleden trouw. Naast hen plaatste zich de communist Wijnkoop. De „dritte im Bunde" de heer v. Houten (C.D.U.) was we nemen aan om geldige redenen afwezig bij deze voor hem zoo precaire zaak. De Kamer vormde dus sinds de mobi- lisatiodagen weer voor het eerst een een heidsfront ten aanzien van de nationale defensie, een der meest, esscnticele elemen ten voor een nationale politiek, die niet schroomt offers te brengen voor vrijheid en onafhankelijkheid en uit nationale waar digheid het in politiek en militair opzicht klaploopen bij anderen, afwijst. Kleinhandelaren in aardappelen groenten en fruit Op de gehouden algemeene vergadering van den Bond van Kleinhandelaren in Aard ajipelen. Groenten en Fruit, die te Amster dam werd gehouden, bleek dat de financiee'.e positie van den Bond gezond is. Door het bestuur was aan vele belangrijke vraagstuk ken de aandacht geschonken. Vele leden moesten bedanken wegens noodzakelijke op heffing van het bedrijf en vervallen aan de. steun. Men was van oordeel dat de Overheid te weinig aandacht schenkt aan het klein bedrijf. Beteugeling van d« uitgifte van volks tuintjes is noodig en do plannen van den Minister dienaangaande werden toegejuicht. Gewezen werd op het feit, clat p ve'e plaatsen de crisis-voorschriften niet nage leefd worden, wat de bona fide handel veel kwaad doet. De distributie van groenien aan de werkloozen moet volgens het oordeel der vergadering niet door de Overheid geschic- den. doch via dein kleinhandel. Vergoedirg voor vrijwillige veebeperking Uiterlijk 1 Mei Op vragen van den heer Van der Sluis het lid van de Tw ede Kamer, heeft minister Deckers thans medegedeeld, dat de vergoe ding. toegezegd aan de veehouders, aie tot vrijwillige inkrimping van melkvee waren overgegaan, vermoedelijk tegen uiterlijk 1 Mei zal worden uitbetaald. Pensioenfonds „De Schelde" Een millioen tekort Naar wij vernemen, wijst het pensioen fonds van het personeel van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, dat door een speciale stichting beheerd wordt, een tekort aan van ongeveer een millioen gulden. Dit tekort is in hoofdzaak veroorzaakt door het tengevolge van oe slapte in het bedrijf trage toevloeien van bijdragen voor het fonds In verband met dit tekort heeft het be stuur van het pensioenfonds besloten aan de leden van het fonds voor te stellen op de uilkeeringen uit het fonds een korting van f 1.50 per week toe te passen en de stortin gen in het fonds met 1.65 procent te verlioo- gen. Binnenkort zullen ce leden hierover moeten beslissen. Zondagmiddag nam Ds. Verkerk te Oude Tonge, afscheid van de Ned. Herv. Gem., wegen svertrek naar de gemeente Daarle. Onder het spelen van Ps. 123 stroomden de kerkgangers het ruime kerkgebouw bin nen. en weldra waren zoo goed als alle zit plaatsen bezet. De d,enst ving aan met het zingen van Ps. 122, de verzen 1 en 2. Ds Langhout te den Bommel leidde den scheidenden predikant naar den kansel waarna werd aangevangen met het lezen van de 12 Artikelen des Geloofs en Openb. I. gen I. Na het uitspreken der zegenbede ging zijn eerwaarde voor in gebed en werd gezon gen Ps. 118 de verzen 7 en 8. In zijn voorafspraak stond spr. enkele oogenblikken stil bij het feit, dat dit nu de laatste maal is, de laatste ure. In vele op zichten is het in het leven vaak de laatste ure, en evenals nu, als eigen leeraar. Van 1913 tot 1917 mocht Ds Verkerk de Ned. Herv. Gem. te Oude-Tonge als leider dienen, toen kwam de laatste ure en nu is van zijn herderschap van 1932 tot 1937 wederom de laatste ure aangebroken. Dit alles leert ons dat er niets bestendigs is op aarde, dit in aardsche gezindheid. Straks zal ook de laat ste ure aanbreken van den tijd, waarachter van geen tijd sprake meer is. Mogen wij in dit scheidingsuur tevens spreken over de laatste ure die eenmaal voor ons allen zal aanbreken, om voor God te verschijnen. Over het tekstwoord dat wij vinden in Prediker 12 de verzen 13 en 14, wenschte spr. in deze ure de aandacht van de ge meente te vragen. Salomo's wijsheid is beroemd. Hij schreef met vreugde in alle zaken en kwam tot de slotsom dat alles was ijdelheid en daarom sloot hij het boek Prediker, dat het einde van alles is; „vreest God." De hoofdsom van alle de woorden van Salomo is, God te vreezen, anders zal de mensch de gevolgen zelf moeten dragen. Het moet niet zijn een slaafsche vrees maar een eerbiedig vreezen; onze paden, wegen en dagen zijn immers door God geteld. Wij moeten buigen voor God, Zijn geboden on- drehouden en Hem lief hebben boven alles en onze naaste als ons zelf. Welk een machtige betuiging van Salomo ligt er in het tekstwoord, maar tevens een drangreden voor alle menschen, groot en klein, oud en jong, bruin of blank. Alle menschen zijn gehouden zulks te doen; niet om den. Hemel te verdienen, dat behoeft niet, Christus heeft dat gedaan. Die in het geloof staan moeten zulks doen uit dank tot God en ook op hen die nog niet in het geloof staan rust de plicht in alle dingen God te zoeken. Niemand kan er zich afmaken want alle dingen komen eenmaal in het gericht in de laatste ure, als de jongste dag daar is. God is echter een weldadig God die aan ieder die in der waarheid tot Hem komt, de wel dadigheid Davids schenken wil. Als tusschenzang werd gezongen Ps. 138 de verzen 3 en 4. Salomo heeft in het tekstwoord tevens een ernstig waarschuwend woord gelegd. Het zal met den dood niet afgeloopen zijn, maar in den jongsten dag zullen alle dooden opstaan. Het graf zal zijn buit terug moeten geven; de zee zal zich hare dooden onmomen zien en zij die dan op aarde leven zullen veran derd worden. Het sterfelijke zal onsterfelijkheid wor den aangedaan en het verderfelijke, on verderfelijkheid. Alle werken zullen dan ge openbaard worden; de zonden ,/an het licht maar ook de onzichtbare, in duisternis be dreven zonden. Voor hen die echter in het geloof mogen staan is er troost in de Schrift. Dat hebben de martelaren der geloofsver volging mogen ondervinden. Het kwaad tegen God bedreven zal eenmaal vergolden" worden. De Heilige Schrift teekent alle zon dige menschen, met name een Herodes en Judas die godsdienstig voorkwamen en toch verraders bleken te zijn. De levensuitingen der mensch zijn drieër lei: in gedachten, woorden en werken. In des menschen hart zijn zooveel booze gedachten en woorden en eveneens zondige werken. Daarvoor staan wij schuldig bij God en Zijn oordeel zal daarover komen tenzij wij wor den vrijgekocht door Christus' offer. Want Christus' kerk is vrij; Gods kerk gaat in, in de Heerlijkheid des Vaders; dat volk gaat naar den opgestanen Heiland; zalig hij, die daar aanlanden mag. Er zijn geen drie wegen, slechts twee. Als nu de mensch de genade Gods wegwerpt zal hij de schuld aan zichzelf moeten geven. Het zal dan vreeselijk zijn, te vallen in de eeuwige verlorenheid, daar waar weening en knersing der tanden zal zijn. Wij allen zijn échter nu nog in het leven. Het is nog niet telaat. Maar eenmaal zal het de laatste ure zijn; ook deze middag spreekt daarvan. Wij weten echter niet wanneer deze laatste ure des levens voor ons zal zijn aangebro ken; God ontsluit ons de toekomst niet, maar de dood komt zekerlijk alsmede de jongste dag wanneer de menschheid in tweeën uit eenvalt De wereld ffeeft sa rust. alleen wanhoor en ellende; bij God is zegen. Het evangelie van God komt tot ons, spreekt tot ons met zijn beloften voor tijd en eeuwigheid. Vreest God, dat is de uitkomst van alles God schenke U zijn vrede die alle verstane, te boven gaat en geve de gemeente Zijn zegen. Amen. Na deze ontroerende predicatie richtte de scheidende herder en leeraar zich in de eerste plaats tot de kerkeraad met woorden van dank en waardeering die hem met zijn lielde gedragen heeft; in bijzonder in dagen van krankheid wist spr. zich gedragen door het gebed van den kerkeraad. Hij gedacht de aangename samenwerking en hartelijke vriendschap. Tot den consulent Ds Langhout richtte Ds Verkerk eveneens woorden van dank voor de oprechte vriendschap van hem ondervonden. Ds. Polhuijs met wicn de scheidende zitting had in het classicaal bestuur werd dank gebracht voor de ondervonden steun en leering en voor de prettige omgang. Den boekhouder M. Wittekoek, werd een woord van lof toegesproken voor zijn correct heid van werken als zoodanig; hoeveel vrije Zaterdagmiddagen en avonden heeft deze niet opgeofferd om tijdig met de werken gereed te zijn? Den organist, orgeltrapper, koster, orde bewaarders en allen die in oenig verband tot de kerk staan werd dank gebracht waarbij de wensch werd uitgesproken dat zij nog vele jaren als zoodanig mogen werkzaam zijn. Voorspoed werd toegewenscht aan de J.V. en M.V., en den heer van Asperen werd dank gebracht voor de door hem vervulde leendiensten en voor de persoonlijke voor komende omgang, en aan het bestuur der Geref. school. Burgemeester Vooys werd hartelijk dank gebracht voor zijn veelvuldig kerkbezoek, zulks werd te meer op prijs gesteld, omdat deze geen lid der Ned. Herv. Kerk is. Vol gens spr. zijn vele collega's jaloersch op hem, den burgemeester onder zijn trouwste kerk gangers te mogen rekenen. Ten slotte werd nog toegesproken de vol ledige kerkeraad der gemeente Nieuwe Tonge en de gemeente in haar geheel. Gij gemeente, aldus spr., komt deze lof toe, gij zijt een kerksche gemeente. Hartelijk dank voor uw gedurig opkomen. God zegene U. Merkbaar ontroerd werden deze laatste woorden geuit. Hierna nam Ds Polhuijs het woord. In de eerste plaats dankte spr. Ds. Verkerk voor de tot hem gerichte woorden, voor de gè- presteerde werkzaamheden als lid van het classicaal bestuur. Het gaat ons, aldus spr., als Uw gemeente te Oude Tonge. Er is spijt en dankbaarheid. Spijt om Uw weggaan eenerzijds en dankbaarheid voor hetgeen gij gedaan hebt. Maar boven alles moet staan dankbaarheid tot God. Ook als vriend wil spr .enkele woorden tot Ds. Verkerk richten. Wij zijn op het eiland op elkander aange wezen en dan wordt vriendschap dubbel op prijs gesteld. Wij hopen dat het U, Ds. Ver kerk met Uw gezin in Uw nieuwe gemeente goed. heel goed moge gaan. Tenslotte nam de consulent Ds Langhout het woord. De kerkeraad, aldus spr., heeft mij ver zocht, U collega Verkerk, toe te spreken; een verzoek waaraan ik gaarna voldoe. Wij kennen elkander al jaren en het was mij een genoegen uw afscheidspredicatie te mogen bijwonen. 5 Jaar hebt gij hier mogen predi ken en in deze laatste prediking hebt gij alle nadruk willen leggen op de vreeze des Heeren. Gij legt hier uw schoone taak neer om deze te Daarle weer op te nemen. Gij, Ds. Verkerk, zult er geloof vinden en ook ongeloof. Ook ginds is alles niet naar wensch. Geve God U kracht om de gemeente daar tot zegen te zijn. Namens de gemeente werden woorden van dank gesproken voor medeleven en aange name medewerking. Den scheidenden predikant werd toege zongen Ps. 121 vers 4. Ontroerd dankte Ds. Verkerk voor de toe gesproken woorden, de gemeente voor haar zegenbede en hoopte dat zij allen in vervul ling mogen gaan. Voor de laatste maal sprak zijn eerwaarde de zegen uit en was deze 5-jarige periode afgesloten. Mede aanwezig was de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. te Melissant, afgevaardig den der J.V. te Nieuwe Tonge en vele anderen. Steunvergoeding erwten en veldboonen De Nederlandsche Akkerbouwcentrab maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in liet tijdvak van 8 Maart 1937 *ot en met 13 Maart 1937 f 1.50 per 100 K.G. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in dat zelfde tijd /a k gedenatureerd bedraagt de stetinvergoccling f 1.— per 100 K.G. De siounvergoedinff voor veldboonen, welke bliikens dateering van het dorscli briefje in genoemd tijdvak zijn gedoiBcht, is vastgesteld op f 1.75 per 100 K.G. KON. SHELL BESTELT DRIE TANKSCHEPEN Bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. De „Kon. Shell" heeft Vrijdag aan de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij opdracht gegeven voor den bouw van drie tankschei cn, elk van 12.100 ton draagvermogen. De schepen zullen duplicaten warden van het tankschip thans bij de R.D.M. voor dezelfde opdrachtgevers in aan bouw en zullen eveneens voorzien wor den van Werkspoor supercharged Die selmotoren. Drie emmerbaggermolens besteld Belangrijke opdracht voor Nederlandsche werven Naar wij van de zijde der Nederland- schc Werven vernemen, is door de N. V. gemeenschappelijke Mijnbouw-Mij. Billi- ton te "s-Cravenhage opdracht verstrekt tot de levering van drie emmerbagger- molens. Het is een gelukkige omstandig heid zoo deelde men ons mede dat deze orders thans reeds geplaatst zijn, aangezien anders de werven voorioopig bezet geweest zouden zijn met de uitvoe ring van opdrachten voor Engelsche rekening. Ned. Bond van J.V. op G.G. Bouw Bondsbureau gegund De bouw van het -nieuwe Bondsbureau ie Amersfoort voor den Bond van J.V. op G.G. (architect de heer A. v. d. Kraan te Rotter dam) is g-eeund aan de fa F. Gaastra te Zeist voor 31.146. Bezwaren tegen suikerbietenregeling Binnenkort zal dc beschikking afkomen omtrent de steun aan de suikerbietenteelt. Het Alg. Hbl. weet mede te deelen dat. daarin een bepaling zal woroen opgenomei krachtens welke de telers, die bezwaren hebben tegen de hun voorioopig toegewezen hoeveelheid garantiebieten, binnen 14 dage i na ontvangst van de voorloopige toewijzing van hun bezwaren bij de betreffende pro vinciale land hou w-crisis-organisatie moeten hebben ingediend. Later inkom nr.e bezwaarschriften worden niet meer in behandeling genomen. Bank voor Schouwen en Duivenland De Bank voor Schouwen en Duivenland te Zierikzee boekte over 1936 een netto-winst van f 22.487,75, tegen f 20.081,52 over 1935. Er wordt een onveranderd dividend van, 14 pet. uitgekeerd. Zwitsersch geschenk voor Prinses Juliana Eer horloge van 2.13 gram De Zwitsorsche Bondsraad heeft aan H.K.H. Prinses Juliana ter gelegenheid van haar huwelijk een met briljanten en saffie ren bezet nlatina armbandhorloge geschon ken. Het horloge, dat in Zwitserland werrl vervaardigd, behoort tot de kleinste van zijn. soort. Het is slechts 6.5 mm. breed en 2.7 mm hoog. Het unrwek weegt 2.13 gram. De spi raal. die het uurwerk regelt, heeft, een dikte van 8/1000 millimeter en is vier tot vijf maal dunner dan een gewone haar. Distributie gehakt in blik De minister Van sociale zaken heelt aan de gemeentebesturen een circulaire gezon den betreffende de distribütie van varkens gehakt in blik. De minister deelt in dit rondschrijven' mede dat geen bezwaar bestaat tegen be schikbaarstelling van gehakt in blik ook voor de z.g.n. stille armen. Derhalve kan dit product aan bedoelde personen tegen den geldenden prijs worden verstrekt en wel op denzelfden voet als het. geval is ten aanzien van de ondersteunde oi tewerkgestelde werkloozen en armlastigen. Varkensprijzen Van bevoegde zijde vernemen wij, datvoor de varkens boven het zoutersgewicht, welke in de week van 15 tot. 20 Maart zullen wor den afgenomen, de prijzen en voorwaardan onveranderd zijn gebleven.

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 1