Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES lUROL doet ze verdwijnen! ZATERDAG 13 MAART 1937 52E JAARGANG N°. 4880 Vetwormples VRIJW. BRANDWEERKORPS TE SOMMELSDIJK Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMELSD1JK - Tel. Interc. No. 202 - Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd. Advertentiën en verdere Administratie franco toe te renden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1<— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. •s jj. VRIJHEID VAN CONSCIËNTIE A.-R. Kiesvereen. Sommelsdijk Jaarvergadering Om de vrijheid der consciëntie gingen onze vaderen dc reuzenkamp aan tegen het ïoo trotsche en machtige Spanje. jViet om burgerlijke vrijheid. Want die bezaten zij voldoende. Er was nergens ter wereld een vrijer volk dan het -Nederland- sche, zooaLs het onder zijn Graven en Her togen leefde. Het was vrij. Neen, daar ging het niet om, de burger lijke vrijheid lag verankerd in onze volks aard was gewaarborgd door privilegiën en rechten. Het ging in die kamp om vrijheid van consciëntie. Men werd gedwongen op geeste lijk terrein dingen te doen, welke in- druischten togen de gehoorzaamheid, welke men Gode schuldig was. Men wilde vrijheid van godsdienst. Vrij heid van consciëntie. Gewetensvrijheid. Duizenden cn duizenden zijn gevallen in 'die reuzenkamp. Een zee van bloed en tra nen is er vergoten moeten worden voor- die strijd bekroond werd met een gunstige uitslag. Ons land stond in die strijd vooraan. Men wist cn begreep dat toen nog niet, doch van- Mit ons land heeft de vrijheid van geweten zich voortgeplant in Europa. Ons land is d-e bakermat der vrijheid. De geweldige offers daarvoor gebracht (hebben rijke vrucht gedragen. Telkens en telkens moest bij vernieu wing gestreden worden, tegen de geest der .eeuw welke aanslagen beraamde op die tvrijheid. Tachtig jaar moesten anze vaderen strij- iöen tegen Spanje. Tachtig jaar moesten onze vaderen bij vernieuwing strijden voor vrijheid van ondenvijs. Voor de School met kien Bijbel. Ook toen werden groote en geweldige Offers gebracht door die helden des geloofs. Doch God gaf uitkomst en eere zoodat wij nu die vrijheid als een kostelijk goed mo gen bezitten. Ook nu zijn do aanslagen op die vrijheid Sveer vele. Er wordt tegenwoordig onder de valsche Jeus van democratie een ernstige aanslag op die vrijheid gepleegd, terwijl anderzijds onder de leus vrijheid getrac-ht wordt de grootst mogelijke tyrannic binnen te loodsen Laat onze oogen open zijn voor die ern- fctige gevaren welke ons bedreigen. Laat onze harten biddend zijn opdat God dat kwaad van ons afkeerc en niet overgeve in die handen, maar laat onze handen ook werkende zijin om onder beding van Gods genade ons land voor die rampzalige poli tiek te behoeden. ONZE SCHOUTEN Maandagavond zeven uur D.V, spreekt ionze Jan Schouten in het koor der Ncd jHerv. Kerk te Dirksland. Daar behoort ieder meelevend Antirevo lutionair present te zijn. Schouten heeft ons iets te zeggen. Schouten zegt altijd iets. Zijn helder en klaar betoog fe altijd waabd Om door duizenden gehoord te worden, het is altijd -een genot hem te hooren spreken Zijm beloog is altijd af. Doch nu, vooral nu is .het noodig dat wij hem hooren; met de stembus in zicht zal liij tot ons spreken over de bete'ekenis van iele stembus. Wie zou dat beter kunnen dan onze Jan Schouten? Van Ouddorp tot de Plaat trekken wij Maandagavond naar Dirksland om onder- Wezen en aangevuurd te worden in Idcn komenden strijd, welke is een strijd om be houd van de vrijheid van consciëntie. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN De Nederlandsche Aikkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in liet tijdvak van 1 Maart 1937 tot en met 0 Maart 1937 f 1.40 per 100 Kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tiidvak gedenatureerd, bedraagt de steunven- 'big f 0.90 per 100 Kg. De steunvergoeding voor veldboonen, wel ke blijkens de dateering van het dorsch- hriefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld PP I 1-75 per 100 Kg. L.l. Maandagavond kwam de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" in jaar vergadering bijeen. De vergadering werd door den voorzitter, den heer J. II. Dijkers, met gebed geopend. De notulen der vorige vergadering warden gelezen en onveranderd vastgesteld. Goedkeuring werd verleend aan de rekening van den penningmeester over 1936. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen herbenoemd de lieer J. II. Dijkers. Als bestuurslid van de Hulpcentrale weid dezelfde met alg. st. herkozen. Opgemaakt werd oen opgaaf van 3 personen, die even (uecl in aanmerking zouden kunnen komen voor voorzitter van de Hulpcentrale. Tot afgevaardigde der kiesvereeniginc naar de op 9 April a.s. te houden Deputation vergadering te Utrecht, werd de voorzitter aangewezen. De aanwezigen werden opge wekt óm zooveel mogelijk de vergadering hij te wonen van de Hulpcentrale, die Maandag 15 Maart '37 nam. 7 uur, in hot Koor van de Ncd. Ilerv. Kerk te Dirksland zal worden gehouden, en waar zal ontreden de lieer J. Schouten van Rotterdam, met het onderwerp: „De heteekenis van de a.s. stembus." Tot afgevaardigde naar de Hulpcentrale werd benoemd de heer P. van den Boogert Tot slot gaf de voorzitter nog een beeld van den huidigen stand van zaken op het politieke erf, daarbij besprekende de vrij heid, de defensie en de economische toe stand. Eenige bespreking volgde. Dan sluiting door den heer M. Knape Azn. Stad aan 't Haringvliet Ouderavond Bijzondere School De School met den Bijbel alhier heeft vo rige week een goedgeslaagden ouderavond gehouden. De aivond werd geopend door den voorzitter, den lieer D. Vogelaar, die lid zingen Psalm 3i 5 en 6 en daarna las F,fore 6. De lieer Koole ging voor i-n gebed. Daarna sprak do voorzitter een kort ope ningswoord, waarbij de aanwezigen een hartelijk welkom werd toegeroepen, speciaal zich daarbij richtend tot dm lieer Brands- ma, Inspecteur LO. De ecrc-voorzitter, da heer Sterk, was verhinderd aanwezig te zijn. lïe lieer Hoogeweg, hoofd der school, houdt daarna een inleiding over „gehoor zaamheid". Het aankweek™ der gehoor zaamheid ts een der belangrijkste factoren voor de opvoeding. Spr. gaat dan na hoe 't gezag der ouders ondermijnd wordt door iiet slechte voorbeeld der ouders. De taak dei- opvoeders is daarom zoo zwaar. Gelukkig dat we weten, waar bijstand te krijgen is. God hoort de gebeden, gedwnk daarom in uw gebed tot God de onderwijzers, die in dit opzicht izoo'n zware taak hel toen. In de pauze was er gelegenheid liet werk der kinderen fe bezichtigen. Na de pauze hield de -voorzitter een in leiding over enkele grepen uit de opvoe ding onzer kinderen. Spr. wijst op liet groote belang van een hechte samenwerking tusschen ouders en onderwijzers in de op voeding der kinderen en eindigt met allen op te wekken, naar de gelofte, die afgelegd is bij den Heiligen Doop, dc kinderen naai de voorzeidc leer te onderwijzen-, te doen of te helpen onderwijzen. De heer Brandsma dankt voor de ont vangen ui-tnoortiging en bespreekt daarna het voor- en -nadeel van rapporten, de kas tijding der kinderen en behandelt daarna de veranderde toestanden l)ij het Chr. on derwijs. Voor vijftig jaar was er moed en offervaardigheid noodig voor oprichting van oen schooi Nu gaait het eenigszins ge makkelijker. Spreker gaait. dan na de op voeding der kinderen in het buitenland en drukt tenslotte de ouders op het hart samen te werken met de onderwijzers 'om onze kinderen een Christelijke opvoeding te geven. Op ai de inleidingen volgde een aange name discussie. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter voor de aangename verstand houding en richtte zich daarbij in liet bij zonder tot den lieer Hoogewc-g, die de laatste maal als hoofd der school deze Ouderavond heeft bijgewoond. Het spijt de vereeniging dat- de heer Hoogeweg de school gaat verlaten, maar liet. belang van uw kinderen bracht mede, dat gij naar elders ging vertrekken. Spr. wist zi-ch de tolk "van allen te zijn als hij nu reeds den heer Hoogeweg hartelijk da-uk bracht voor alles wal hij gedaan bad in het belang der school. Ook mevr. Hoogeweg werd dank gezegd voer alles wat zij naast haar echt genoot voor de school heeft gedaan. Na het zingen van Psalm 'i7> -4 sluit de heer Brandsma de vergadering met gebed. HULP-P.T.T.-KANTOOR OUDDORP In het nummer van 12 December 1.1. heeft een inzender de aandacht gevestigd op het lange wachten aan het loket van het hulp kantoor Oud-dorp. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het verkeer op het hulpkantoor sedert de opheffing van het belastingkantoor op 1 Januari 19-3-6 inderdaad belangrijk is toegeno men, weshalve binnenkort de noodige maat regelen ter voorziening zullen worden ge troffen. U/ÊÊr huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaat-.verzorging witte Purol. Doos 30en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. S. B. Z. te Stellendam Bovengenoemde vereen, hield Dinsdag 9 (Maart haar jaarvergadering in het hotel Kaashoek. De voorzitter de heer P. D. Holle man opende de vergadering met een kort wel komstwoord. Hij deelde mee dat het afgeloo- pen jaar niet ongunstig geweest is voor de vereeniging zoodat wij met hoop en vertrou wen verder kunnen gaan. De vereen, heeft in de jaren van haar bestaan zeker haar nut be wezen. Nadat de notulen van de vorige vergade ring gelezen waren kreeg de secretaris de heer Dr. P. J. Mulder gelegenheid tot het uit brengen van zijn jaarverslag. Daaruit bleek dat het aantal leden in 1936 geklommen was van 1197 tot 1256 dus een toename van 59 leden. Over het afgeloo-pen jaar waren voor rekening van de S.B.Z. in een ziekenhuis op genomen 26 leden met een totaal van 284 ver- pleegdagen. Uit het jaarverslag van den penningmeester den heer P. van den Broek bleek dat de ont vangsten met inbegrip van het batig saldo van het vorig jaar a f 136.30 bedragen hadden de som van f 3989.77 waarvan aan contributie een bedrag van f 379S.97. De uitgaven bedroe gen f 2778.93. Hiervan noemen we aan admi nistratiekosten f 382.75, reiskosten f 91, vet pleeggelden f 1327.64, doktersrekeningen f 854.50 en foto's f 76.50. Het batig saldo over 1936 was dus f 1210.84. Bovendien is er nog een reserve van f 2000. De financieele toestand van de vereen, kan dus bevredigend genoemd worden. De heer A. M. Blokland bracht rapport uit namens de commissie voor het nazien der rekeningen en zei dat alles nagezien en keu rig in orde bevonden was, waarop de reke ning onder hartelijken dank aan den penning meester werd goedgekeurd. Op voonstel van het bestuur werd besloten de contributie onveranderd te laten evenaiS het verpleeggeld a f 3.40 per dag voor vol wassen personen. Eveneens werd aangenomen! het bestuurs voorstel om, voorloopig voor één jaar, de ver goeding voor stralenbehandeling te verhoo- gen tot een maximum van f 80 per jaar. De beide aftredende bestuursleden P. D. Holleman en M. Mijnders werden herkozen. Als lid van de commissie tot nazien der rekeningen werden benoemd de heeren Wi van Seters Jbz., M. P. Eiemem en Willem Blokland. Als plaatsvervangend lid de hee ren J. Guérand, C. Roon Cz. en M. van der Vlugt. Nog werd besloten om voor het knippen van neus- en keelamandelen 'n vergoeding te geven van ten hoogste f 15. Ook dit besluit geldt voorloopig vooj* een jaar. Mocht het ech ter blijken dat de uitvoering van dit besluit te hooge eischen aan de kas van de vereen, stelt, dan zal het bestuur het recht hebben de uitbetaling van deze vergoeding reeds vroeger te beëindigen. Nadat door verschillende aan wezigen nog enkele opmerkingen gemaakt waren, werd de vergadering met 'n woord van hartelijken dank voor de goede opkomst en de gezellige toon door den voorz. gesloten. Vijftig-jarig bestaan Hollenltamps Kleedingmagazijn 19 Maart a.s. zal oen belangrijke datum zijn iii dc geschiedenis van- boveng' noemde raak. Immers op die datum is liet juist 50 jaar geleden dat Amsterdam verrast werd met dc opening van dc eerste zaak van de firma Hollenkamp, Vijzefatraa'. hoek Keizers gracht. Voor die dagen was dit een zeergroot kleedingmagazijn en de opening was een succes, doordat met de opening van de nieu we zaak ook ni-e-uwe wegen werden ingesia- gen, doordat n.l. direct gebroken werd niet de opvatting dat confectie en rommel syno niem zouden zijn. Alleen prima stoffen en fournituren kwamen in aanmerking cn door vakkundige kleermakers werden op eigen ateliers tie kleedingstukken vervaardigd. Daarnaast Meek ook het onderbrengen var. een afdeolin-g voor kleeding naar maat in een groote behoefte te voorzien. Een noviteit was verder, liet verwerken van- kleuriger stoffen voor heerencostuums, waaraan deze firma zich liet eerst waagde. Dit viel in den smaak, met gevolg dat de firma zich al spoedig genoodzaakt zag tot uitbreiding over te gaan. Meerdere filialen zijn daarna ge opend. waarbij wij o.m. noemen de opening van de bekende zaak op de Hoogstraat te Botterdam in 1915. De firma Hollenkamp beeft steeds getoond met haar tijd mee te willen gaan, wamt meer malen werd het. aspect verfraaid, etalages verruimd en nieuwe betimmeringen aange bracht. Wij wensohen de firma geluk met dat jubileum en zijn er va-n overtuigd dat ook de uitgebreide cliê-ntéle van haar belang stelling zal blijk geven. Filialen- zijn geves tigd te Breda (1913).. Rotterdam (1915), Heelden (1919) eni Kal ver,«traaf en Dam straat te Amsterdam (1935. Met het be zit van deze (i zaken mag de firma Hollen- kamp zich gelukkig prijzen. Lighallen Sommelsdijk—Middelharnis Dinsdagavond werd do algemeene verga dering gehouden van „De Lighallen". Na opening door den heer Jansen, voor zitter der vereeniging, volgde iezing notu len, waarna mevr. van LeeuwenKnoppers, >ec, taressc, het volgende jaarverslag uit bracht: Bij een terugblik op 1930 zien we, dat alles zijn gciVoon verloop heelt gehad. Zuster de Graaf, die liet eerste jaar zoo zeer heeft voldaan, is weer benoemd. Dit jaar waren er 3G patiënten met 3210 vcrpleegdagen. Het jaar daarvoor waren er 29 patiënten met 2261 vcrpleegdagen. Alzoo «tegen de uitgaven, terwijl hutaas de in komsten nog weer terugliepen. Vandaar het luiden der alarmklok in de bladen cn d circulaires die we huis aan huis dedien ver spreiden. Wat liet resultaat zal zijn is nog niet te zeggen, maar het begin der oogst, j die we hopen binnen te halen, geeft reels reden tot dankbaarheid. We zijn hierdoor versterkt i.rs do moenin-g, dat de lighallen reeds een plaats hebben ingenomen in de belangstelling cn vooral ook in de harten der inwoners van Middelharnis en Sommels I dijk. Wij vermelden hierbij tevens: 1. De steun van enkele Diaconieën (helaas nog niet alle). 2. De mooie gift, welke de commissie, die de verloting ter gelegenheid van de Paar- dlemnarkt te Sommelsdijk organiseert, ons deed toekomen. 3. De giften in natura. ontvangen van cn kelen als: socpvleesch, fruit, kaakjes, limo nade, eieren, chocolade, enz. 4. De ontvangst van enkele jaargangen van gelezen tijdschriften, die ook bijzondJr welkom zijn. 5. Het vervoer der patiënten, die beslist niet loopen kunnen, tegen een laag tarief. Onzen dank aan alle vriendelijke gevers- (sters). We hebben goede hoop, dat we met minder zorgen 1937 zullen kunnen beginnen, Na dit. verslag, dat omder dank werd goed gekeurd, volgde bestuursverkiezing, waar hij de aftredende leden mevr. Camp'fcns en de heeren Van Driel en Blok worden her kozen. Daarna volgde het financieel verslag, uit gebracht door mevr. Smits. Exploitatierekening over het jaar 1936 Lasten Bedraè Assurantiepremie f 7.60 Onderhoud lighallen 68.77 Onderhoud tuin 53.40 Werkster cn Wasch 93.98 Rentezogcls Zuster 13.20 Salaris Zuster M 330.— Voeding Patiënten a 130.97 Vervoer H 107.50 Onderhoud Inventaris P 25.43 Incasso Contributie M 12.35 Gas- en Waterleiding M 25.39 Veigaderingskosticn a 3.35I/2 Diversen s 5.50 Afschrijving: f 250.— t» 50. Tuin 19.— i 1226.551/2 Bat'en Bedrag Contributie Ledlen i 173. Intrest 82.11 Bijdrage Chr. Gcref. Kerk 2.50 Bijdrage Ned. Ilerv. Kerk S.dfj-k 25.— Bijdrage R.-K. Kerk 5.— Speldjes 41.50 Saldo verlies 897.111/2 f 1226.551/2 Begrooting over het jaar 1937 Baten Bedrag f 60.— Busjes en speldjes - 20. Bijdrage R.-K. Kerk 5. Bijdrage Chr. Gcref. Kerk5. Bijdrage Geref. Kerk 5. Bijdrage N. II. Kerk Sommelsdijk - 20.— Bijdrage N. II. Kerk Middelharnis - 20.— Gemeente Middelharnis - 25. G meente Sommelsdijk Bijdrage Lotcrijcommissio Contributie leden Vermoedelijk verlies - 25. - 100.- 250. - 675. f 1210.- Lasten Bedrag Assurantiepremie f 8. Onderhoud l'ighallen 80. Onderhoud tuin 50. Werkster en wasch 90. Rentezegels zuster 12. Sale 's zuster 350. Vocng patiënten 140. Vei- er patiënten100.— 1-:contributie 10. V-en 'eringskosten 5. Gas- n waterleiding - 25. Onderhoud inventaris30. Diverse uitgaven - 10. Afschrijvingen - 300.—, f 1210.- Vijfde jaarvergadering Dinsdag 9 Maart 1.1. kwam het Vrijwillig Brandweerkorps dezer gemeente in 5e jaar vergadering bijeen in liet vergaderlokaal der openbare lagere school. De vergadering stond onder leiding van den biandm.-generaal, don lieer C. Joppe Lzn. Bijna alle leden waren tegenwoordig, terwijl door dc tegenwoordigheid van den burgemeester en wethouder Dijkers het ge meentebestuur blijk van belangstelling toonde. Evenals vorig jaar hadden de heeren L. van Eesteren en G. Zoon Jr. zich 'belangeloos beschikbaar gesteld om dezen avond op te luisteren met accordeon-, piano- en orgelmu ziek. Zelfs een radiotoestel ontbrak niet. 't Muzikale gedeelte was, zooals we van deze heeren ?oo langzamerhand gewoon worden, weer bijzonder goed verzorgd en in zeer goede handen. Veel hebben genoemde hee ren bijgedragen tot het zoo uitnemend doen blagen van dezen avond. De Voorzitter heet alle aanwezigen harte lijk welkom. In liet afgeloopcn jaar 1» slechts weinig van het korps gevraagd. Al leen voor oefeningen werd uitgerukt, terwijl door hem gewag wordt gemaakt ran hel deelnemen der brandweer aan den allego- rischon optocht, die werd gehouden ten tijde van liet huwelijk ran Prinses Juliana en Z. K. II. Prins Bomhard dor Nederlan den. In dien optocht maakte onze brandweer met de uitbeelding van het brandwezen „rrocger en tluins" een uitnemenden indruk. Alle medewerkers daarvoor worden liarto lijk dank gezegd. Hierna levert de secretaris, do heer M. Knape Azn., zijn jaarverslag, waaruit blijkt, dat Bet korps uil 38 leden bestaat. Mutaties kwamen niet vor. Evenals in 1935 behoefde in 1936 niet voor uitslaande branden te wor den uitgerukt. Eén der leden is behulpzaam geweest bij een begin ran brand. 4 beproe- vingen werden gehouden, die een vlot ver loop hadden. De opkomst der leden was we der goed te noemen. Verwondering werd uit gesproken over liet feit, dat Sommelsdijk, voor zoover bekend, liet eenige dorp op ons eiland is met een vrijwillig brandweerkorps, dat nu reeds vijf jaren tot voldoening heeft gewerkt. Gevraagd werd naar de oorzaak hiervan, gezien de gunstige resultaten in deze gemeente. Opgewekt rverd om de vrij willig op zich genomen verplichtingen plichtsgetrouw na te komen en bereid te zijn te allen tijde zich te geven om te weren en bestrijden de branden die zooveel droefheid, ellende, vernieling en kosten met zich kun nen medebrengen. Nadat de voorzitter de leden in de gele genheid heeft gesteld verschillende zaken hei brandwezen rakende te bespreken, ver kreeg de burgemeester, de heer L. J. den Hollander, liet woord, die het een aangename taak noemde om, mede namens het gemeen tebestuur, hier even liet woord te voeren. Inderdaad is liet juist, zooals uit het jaar verslag bleek, dat wethouder Dijkers liet initiatief heeft genomen dit korps op te rich ten en te institueer™. Tocli is liet geheele college van B. en W., ja ook de gemeente raad erkentelijk voor wat het rijwillige brandweerkorps voor deze gemeente doet. Het korps bet nt door woord en daad die erkentelijkheid te verdienen. Op ondubbel zinnige wijze geeft hot korps blijken van liefde voor het algemeen welzijn. Men merkt hit steeds meer en meer. Het korps stelt er een eer in liet algemeen belang te dienen. Successievelijk zat getracht word™ om de brandweer van uitrusting te voorzien. Thans kan alreeds toezegging worden ge daan, dat ieder van laarzen zal worden voorzien. Inderdaad, aldus spr., is liet wonderlijk dat tot nog toe alleen hier een vrijwillig korps bestaat. Pogingen om elders een zoo danig korps op te richten hebben gefaald. Het is iets specifieks „Sommelsdieks". Door dat nu al dc 5c jaarvergadering mag wor den gevierd, blijkt wel, dat gi) leden, liefde voor uw gemeente boeit. In andere gemeen ten vindt men niet die saamhooriglieid zou als hier. Het korps werkt nog steeds good. Spr. wekt op zich bij de voortduur voor 100% te geven. Alleen wanneer liet besef bij u levendig is, dat gij een zaak van algemeen belang dient, dan zal liet goed blijven gaan en kunt ge trotsch zijn op uw korps. Spreker eindigt met den wensoli, dat liet in dc toekomst zoo moge blijven opdat ai bij den voortduur van de brandweer hier ter plaatse een goede reuke uitga, alles u. bot belang van de gemeente Sommelsdijk die wij liefhebben. (Applaus). De voorzitter dankt den Burgemeestei hartelijk voor zijn woorden. (Na eenigen tijd verlaat de Burgemeester de- vergade ring). Vervolgens wordt de avond gevuld met muziek, zang, voordracht en improvisatie. Zooals vanzelf spreekt, was het korpslid, de hoer J. J. Bicnefelt de aangewezen per soon om Dij liet afwerken van het. humoris tisch gedeelte van het program do hoofdrol tie vervullen, hetgeen weder in vertrouwde handen bleek te zijn. Inzonderheid viel de door hem met schaduwbeelden verduide lijkte improvisatie in den simaak. Hieraan werkten mode de leden L. van Nimwegen Czn. en -Tb. Lodder. Op ondubbelzinnige wijze werd door de aanwezigen blijk gegeven van de waardcering voor deze geheel voor liet korps onbekende prestatie. Dankbaar applaus volgde dan ook. Aan het slot van de vergadering verkrijgt wethouder Dijkers het woord, die opmerkt, dat hij Dij de geboortewieg van liet korps heeft gestaan en nu reeds het 5-jarig be staan dankbaar mag medemaken. Met ge noegen volgt hij steeds de oefeningen van liet korps i-n hij stelt gi-oot belang 111 zijn werking. Hot korps heelt gedurende zijn leven de toets dcc critiek reeds gedeeltelijk doorstaan. Er zit levensvatbaarheid in. En nu behoeven we geen lofuitingen aan to he ffen op deze vergadering, maar hij kan toch niet nalaten te getuigen, dat het korps met het feest op S Januari 1.1. een uit stekend figuur heeft gemaakt met zijn uit beelding \an dc oude en nieuwe lirand- wcre. Zelfs de vroeger Dij de brandweer zoo geliefde „flescli" ontbrak niet. Hij ver meent wel te mogen aannemen, daar is liet korps liem borg voor dat er thans onschuldiger vocht in zat dan vroeger, want juist dal was mede oen oorzaak, dat d - noodzakelijkheid werd ingezien, dat liet. brandwezen op een andere leest moost vordi n geschoeid. Hot k-orps liceft, bij v-oren bedoelde gelegenheid ongetwijfeld de be wondering en dank afgedwongen van allo burgers der gemeente. Spr. verblijdt zii-eh i-n den groei en bloei dit dan in den zin genomen dat het fundament hechter wordt van het korps. De mannen willen zich geven in do uf- des ge-vaars. -Daartoe is moed noodig. Vooral in deze dagen van beroering heeft een ieder plichten te vervullen en dan stemt het zoo dankbaar om te zien, dat de leden van dit korps die verplichtingen vrijwillig op zich. nc-men: één van zin en één van geesit om. zich te geven voor de gemeenschap. Dat ia burgerzin. Hij feliciteert inzonderheid don Brandmeester-Generaal op deze vijfde jaar vergadering mot het bestaan van dit korps, waarvan liet een eere is aan liet hoofd te staan. (Applaus). De voorzitter dankt allen voor hun tegen woordigheid en voor al hetgeen zij, op welke onderscheiden wijze dan ook, hebben ge-daan of ten gehoore li-ebben gebracht om de gezelligheid van dezen avond op zo:> 'bijzondere wijze te verhoogen. Na hot staande zingen va-n een twee'al coupletten van het aloude Wilhemruis keerden allen welvoldaan huiswaarts. Uitbetaling ouderdomsrente He Directeur van het Postkantoor te Mid delharnis maakt bekend, dat ingaando 22 Maart a.s. de ouderdomsrente te Middel harnis en overige plaatsen van liet eiland op andere dagen zal worden uitbetaald dan thans plaats vindt. De dag, waarop de uit betaling zal geschieden, zal in de week van 15 t/m. 20 Maart aan iederen rentetrekker l ij schrijven worden medegedeeld. De rente trekkers, die in genoemde weck onverhoopt bericht mochten ontvangen behooren zich 'aan bet kantoor of station der Posterijen in hun woonplaats te vervoegen. De nieuwe regeling brengt mede, dat bij de eerste uit- k-ecring óp of na 22 Maart niet aan allen 't normale bedrag over vier weken kan wor den uitgekeerd; dit houdt verband met den datum, waarop de vorige uitkcering is gedaan. TOEWIJZING AARDAPPELTEELT VERGUNNING De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland deelt belanghebbenden mede, dat alle vóór 1-5 Februari 1937 ingediende aanvragen om een aard appel teeltvcrgunning 1937, ten volle zijn toegewezen. Degenen, die na dien datum een aanvrage voor een aardappelteeltvergunning of een aanvullende teeltvergun-ning hebben inge diend, zullen zoo spoedig mogelijk bericht ontvangen of ook deze oppervlakten zullen kunnen worden toegewezen. PRIJZEN VAN VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT De N'ederl. Veehouderijcentrale maakt lie kend, dat de prijzen en voorwaarden, welke bij de afneming van varkens boven hot zon- tersgewicht gelden, voor de week van 1 tot 6 Maart 1937 onveranderd zijn gebleven. Ook voor de weck van 8 tot 13 Maart zullen deze prijzen en voorwaarden geen verandering ondergaan.

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 1