t De „Kantoeng" omgeslagen en gezonken MAAS EN SCHELDEBODE WOENSDAG 10 MAART 1937 BIJ DE STEMBUS VAN 1937 GEMENGD NIEUWS VREESELIJK DRAMA TE HOOFDDORP VAN DEN ZEEDIJK GEWAAID FRAUDE BIJ DE B.V.L. TE VLISSINGEN MOORD TE GROEDE *1 1937, ia M O -I '4 10 11 12 13 14 15 Deputatenvergadering op 9 April a.s. Plaats, agenda en regeling De Anti-revolutionaire partij heeft haar Deputatenvergadering, welke gehouden wordt zoodra een verkiezing in zicht is, ditmaal vastgesteld op 9 April a.s., in de Concertzaal van „Tivoli", Kruisstraat 3, Utrecht. De pas verschenen Beschrijvingsbrief on der het motto „Bij de stembus van 193. uitgave van het Centraal Comité, geeft een overzicht van hetgeen de deputaten en be langstellenden te wachten staat. De beschrijvingsbrief opent met een in leidend woord van het Moderamen van het C C waarin op de ernst en belangrijkheid van de komende kamp gewezen wordt. Ver volgens wordt nogmaals de regeling uiteen gezet en daarop volgt de AGENDA: 1 Opening te 11 uur des voormiddags. 2 Openingsrede door den tijdelijken lsten voorzitter van het Centraal Comité. 3 Vaststelling der notulen van de Buiten gewone Deputatenvergadering van 10 Januari 1934. Benoeming van stembureaux voor het opmaken van de uitslagen der verkie zingen, genoemd onder de punten 10, 11 en 12 der agenda. PAUZE 5 Opening der namiddagvergadering. 6 Vaststelling van het Verkiezingsmani fest. 7 Vaststelling van de wijze van Candi daatstelling en van de lijsten der can didates 8 Verslag der Commissie, die de boeken en de bescheiden van den Penning meester over de jaren 1933 tot 1930 heeft nagezien. 9 Benoeming eener Commissie tot nazien van de rekening over de jaren 1937 tot 1940. Verkiezing van den lsten en den 2den Voorzitter en 7 leden van het Centraal Comité (Artt. 6, 7 en 8 der Statuten). Verkiezing van den Voorzitter en den Penningmeester van den Raad van Be heer der Dr. Abraham Kuyperstichting Benoeming van het College van Ge machtigden (Artt 41 en 42 der Statu ten). Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. Rede van Zijne Excellentie Dr H. Colijn Sluiting. Ter toelichting van de agenda volgt het reeds in het Centralen Convent besproken „Verkiezingsmanifest 1937", waarop na de wijziging geen nadere amendementen zijn ingekomen. Hetzelfde geldt van de candidaatstelling. Vervolgens is de verkiezing van zeven leden van het C. C. aan de orde, waarvoor zoo noodig candidaten zijn gesteld; bene vens andere verkiezingen. Ten slotte zijn verschillende bijlagen op genomen: programs, statuten en wenschen van geestverwante organisaties. De Pootaardappelensteun Zal ook dit jaar worden verleend De Ned. Alg. Keuringsdienst te W a g o- ningen dealt het volgende mede: Evenals vorige jaren zal ook nu door 't z.g. Poterfonds een vergoeding worden verleend voor de eventueel overgebleven partijen goedgekeurde pootaardappelen. In de regeling, waaromtrent spoedig na dere mededeelingen zullen worden geoaan, zullen vermoedelijk enkele wijzigingen worden aangebracht, betrekking hebbend on de sorteering der partijen, die voor inven tarisatie in aanmerking komen. De partijen moeten kennelijk bestemd zijn voor den pootgoedhandel en moeten gus een voor- loopige sorteering hebben ondergaan. Zoo zullen b.v. partijen binnenlandsche coil sumptierassen, klasse B. en C. gesorteerd moeten zijn op circa 28-45 m.M. vierkants- maat of tusschenmaten. Tegen bedrog in de handel Een mengcontrolestation voor kunstmest en veevoeder? Naar het Alg. HandelsbJ. weet te melden is door Minister Deckers eein voorontwerp opgemaakt in zake bestrijding en bedrog in de veevoeder-, kunstmest- en zaaizaadhandel Deze handel zal dan onderworpen worden aan een vergunningsstelsel, evenals het ver vaardigen en toet verhandelen van mengsels dezer stoffen. Beoogd wordt de oprichting van een i,Met]igcontrolesitation voor kunstmest en veevoeder", door een vereeniging uit de drie centrale landbouworganisaties en de bonden van handelaren etn bereiders, waarbij aan het coöperatieve en particuliere element precies dezeJfde zeggenschap zal worden ge geven. Bedoeling is, om de thans door de wet voorgeschreven en door de mengers zélf ge maakte documenten nopens samensrtelling, te vervangen door rijksmerken. Het gebruik daarvan zal verplicht zijn; uitgifte en go bruik dezer merken zal worden geplaatst onder de controle van het station, zooals dit reeds is geregeld met de boter- en kaasmer- ken, melkproductencertificaten, pootaardap- pelmerkem, baconmerkein, enz. De „kippenpot" en de pluimveehouderij De heer Van der Sluis heeft aan den Mi nister vragen gesteld over de z.g. „kippen pot" en wel of deze bestaat uit de heffingen op eieren bij den uitvoer naar Duitschland en de ingehouden restituties bij uitvoer. Te vens vroeg hij een specificatie van de ont vangsten van week tot week sedert met de vorming van den „kippenpot" een begin werd gemaakt tot heden. Ook werd gevraagd of in deze „kippenpot" zijn gevloeid de bedragen, waarvoor geen restitutie werd verleend, toen van Nov. 1939 tot Jan. 1934 de rechten op mais, tarwe en gerst waren verhoogd van f 1 tot f 1.50 de 100 kg. bij gelijkblijvende exporttoeslag. En ook het bedrag van 25 cent per 100 eieren, waarmede de restitutie onmiddellijk na de wuntdepreciaitie werd verlaagd om eerst een *f*and later weder op 85 cent te worden te tuggebracht. Aan den Minister werd nog gevraagd een fetóspecificeerdÊ opgave aas de bedragen uit NIEUW BONDSBUREAU. Reeds lang werd door den Ned. Bond van J.V. op G.G. behoefte gevoeld aan een nieuw Bondsbureau. Aan den architect, den heet A. v. d. Kraan te Rotterdam werd opgedragen een plan te ontwerpen. De aanbesteding vond vorige week plaats. Laagste inschrijver was de fa. Ringnaldus te Doorn voor 29.728. De gunning zal deze week plaats vinden. Het nieuwe gebouw zal, evenals het tegenwoordige te Amersfoort worden gevestigd. den „kippenpot" genomen ten bohceve van de pluimveehouders voor steun aan fokke rijen en vermeerderingsbedrijven. Verder welke de reden is, waarom thans blijkens de verklaring in de Tweede Ka mer op 18 Februari 1.1. „nagenoeg, niets, althans niet de grooie sommen, diie de mil lioenen doen ontsiaan", in den „kipjienpot" zouden vloeien on of de Minister nog steeds op het standpunt staat dat de „kippenpot" geheel aan de pluimveehouderij ten goede behoort te komen. Veevervoer Alleen met goedgekeurde voertuigen Ingevolge het bepaalde bij het nteuwe, met ingang van 1 November 1936 van Kracht geworden art. 38 onder c en art. 42 onder 1 sub gg van het Motor- en Rijwiclreg *smeni zullen mot ingang van 1 Januari 1938 voer tuigen, bestemd voor veevervoer door dm dienst der inschrijving moeten zijn goedge keurd voor dit bepaald vervoer en zal het vain genoemden datum af verboden zijn vee te vervoeren, andei's dan door middel van goedgekeurde voertuigen, als hierboven be doeld. In de voor voertuigen, ingericht voor vee vervoer, afgegeven insclirijvingsbewijzen zal de goedkeuring van het desbetreffend voer tuig vermeld moeten zijn. Daar liet noodzakelijk wordt geacht, hou ders van veewagens tijdig op de hoogte te brengen van de eischcn, welke bij bovenbe doelde keuring zu.'len worden gesteld, heeft de dienst der inschrijving, Carel van By- iandtlaan 3 te 's-Gravenhage, een bekend making uiigegeven, waarin deze eisclien zijn opgenomen. Ten behoeve van de keuring is het vee in drie groepen verdeeld, n.l. groot vee, klein vee en biggen. Een motorrijtuig of aanhang wagen kan ook voor een combinatie dezer groepen worden goedgekeurd. Schaking van een minderjarige Het Juliana Kinderhuis der Veresmging Ivinderzorg aan de Terborgstraat te Z w o 11 e verleende sedert eenigen tijd gastvrijheid aan een 20-jarig meisje uit Almelo, dat vóór haar opneming in het Kinderhuis omgang had met iemand uit Aimelo, die orvunstig bekend stond. Deswege was op verzoek van do afdeeling Almelo van Kinderzo'g he' meisje in Zwolle ondai dak gebracht, zoo meldt het „Hbld.". De man voelde er echter niets voor de relatie met het meisje tf verbreken en de Aimelosche scheen er evenzoó over te denkt n. Het verplegenJ personeel van het huis nam echter strenge maatregelen tegen een eventueele ontvlucli tingspoging van de 20-jarige, maar des ondanks is het meisje erin geslaagd om over een muur te klimmen en zoo doende het veilige tehuis te verlaten. Onmiddellijk toen haar ontsnapping werd bemerkt, werd de politie te Almelo gewaar schuwd, daar het vermoeden gewettigd was. dat het meisje weer naar haar vroegere woonplaats was vertrokken. De wegen naar Almelo werden afgezet, maar het tweetal was onvindbaar. Ook de politie te Zwolle werd toen in den arm genomen en aan haar gelukte het te ontdekken, dat een taxi chauffeur iemand naar Almelo had gereden en onderweg had moeten stoppen om alsnog een meisje op te nemen. Het vermoeden, dat de Almeloër dezen passagier geweest was lag voor de hand En zoo werd hij dan ook op verzoek van den commissaris van politie te Zwolle gearresteerd, verdacht van het onttrekken van een minderjarige aan het boven haar gestelde gezag. De aangehouden man had evenwel een alibi, zoo verklaarde hij dat hij bij een „dominee" in Almelo geweest was. een voorganger van een godsdienstige secte aldaar, hij welke secte het ontsnapte meisje eveneens aangesloten was. Op grond van dit alibi, dat volgens den z.g. dominee juist was, werd de aange houdene daarop weer vrijgelaten. Spoedig daarop vond de politie echter opnieuw aanleiding om den man te arresteeren. Naar Zwolle overgebracht, waar hij geconfron teerd werd met den chauffeur en met eenige meisjes van het Kinderhuis, die hem herkendien, bekende hij tenslotte het meisje geschaakt te hebben. Hij ^ad haar in Almelo afgezet, zoo verklaarde hij, en waar ze daarna gebleven was wist hij niet. Na een verder ingesteld onderzoek werd de jongedame tenslotte in Enschede aange houden, waar zij beker.de, dat „dominee" haar in zijn huis te Almelo verborgen had gehouden. De vriend en de „dominee" zijn gearresteerd. BOERDERIJ AFGEBRAND In de onbewoonde boerderij „De Groote Batelaar", toebehoorende aan mejuffrouw G. van Eei, te Harskamp, is brand uit gebroken. Hoe de brand is ontstaan, is een raadsel, daar het huis sinds de vorige week onbe woond was en men den electrischen stroom had uitgeschakeld. Door het krachtig optreden van de brand weer konden eenige aangrenzende schuren behouden blijven. De groote boerderij, die reeds eenige ma len door brand gedeeltelijk vernield werd, is door het vuur met den grond gelijk ge- maakt, Achttienjarige jongen steekt een man dood In drift gehandeld Zaterdagmiddag heeft zich te Hoofd dorp een vreeselijk familiedrama af gespeeld, waarvan de 45-jarige koop man P. van Damme het slachtoffer is geworden. De achttienjarige oudste zoon van zijn huishoudster heeft hem met een groot dolkmes zoo ernstig ver- wond, dat de koopman aan de gevol gen van die verwondingen is over leden. De achtergrond van dit afgrijselijk drama is wel zeer tragisch. De koopman, die een vrij rustig mensch was mits hij maar geer. sterke drank gebruikt had was eenige jaren geleden gescheiden van zijn vrouw, die toon met haar acht kinderen in Delft ging wonen. Van Damme had toen achter eenvolgens verschillende huishoudsters die het echter geen van allen bij hem konden uithouden en na korten tijd weer weg gingen. Tenslotte maakte Van Damme kennis mei een weduwe uit Zandvoort. een vrouw met vier kinderen, waarvan de oudste een jon gen, achttien jaar was. Deze vrouw kwam met haar kinderen bij hem wonen en toen ging het vrij goed. De vrouw scheen aan den man gohectit te zijn en hielp hem hnrd mee om aan de kost te komen. De oudste zoon van de vrouw echter was op deze verhouding tusschon zijn moeder en de voddenkoopman heelomaal niet gesteld en hij had herhaaldelijk ruzie met Van D. F.enigen tijd geleden maakte de koopman een eind aan zijn verhouding met de vrouw, die toen in Haarlem ging wonen. Dit duur de evenwel niet lang cn de vrouw kwam weer terug bij van D. Dit was zeer tegen den zin van haar oudste zoon en haar der tienjarig dochtertje, die dan ook niet mee gingen, maar in Haarlem bleven wonen. Zaterdag nu is de jongen naar Hoofddorp gekomen en heeft aan zijn moeder gevraagd of zij weer met hem wilde meegaan en van D. verlaten. Aanvankelijk aarzelde de vrouw, maar toen zij tenslotte weigerde aan het verzoek van haar zoon te voldoen, is deze weggegaan om even later met een dolk terug te komen Hij kreeg twist met van Damme en het eind was, dat hij den man in zijn woede met de dolk zeer zwaar ver wondde, Van Damme is naar een zieken huis in Haarlem vervoerd, waar hij 's avonds is overleden. De jongen, S. ge naamd, is in arrest genomen. Jeugdig arts te Spakenburg verdronken Zondagochtend is te Spakenburg de 25-jarige arts H. uit Amsterdam op tragische wijze om het leven gekomen. De heer H„ die sinds enkele dagen de practijk waarnam van een der plaatselijke doktoren die kort geleden een operatie heeft ondergaan, had omstreeks half negen zijn woning verlaten om per fiets een aan tal patiënten te bezoeken. Toen hij na eenige uren niet terugkeerde ontstond groote ongerustheid. Onder leiding van dokter Warmolts en de politie ging men op onderzoek uit en zocht men den omtrek af. Een inwoner van Spakenburg heeft om streeks het middaguur op den Zeedijk ten Zuiden van de haven de vreeselijke ontdek king gedaan, dat het lichaam van den ver miste onder aan den dijk in het water lag, terwijl het rijwiel zich nog op het droge bevond. Hij heeft den drenkeling onmid dellijk op den kant getrokken, doch de levensgeesten bleken te zijn geweken. Het lijk van het slachtoffer is daarop naar de begraafplaats vervoerd, waar het is op gebaard. Men vermoedt, dat de heer H. door den harden wind van zijn fiets is gewaaid te gen de steenen glooiing is geslagen, welke een hoogte heeft van anderhaiven meter en vervolgens in het water is terecht gekomen Aangezien het ter plaatse slechts ongeveer zestig centimeter diep is, neemt men aan, dat de heer H. door den val bewusteloos is geraakt en daarna in het water is gestikt. Het ongeluk moet tegen negen uur zijn ge beurd, Behandeling voor de rechtbank Tegen oud-wethouder anderhalf jaar geëischt Verzoek tot gevangenneming afgewezen Men herinnert zich de treurige ge schiedenissen, die zich vorig jaar bij de B.V.L. hebben afgespeeld in Zee land en Limburg. Vooral de fraude in het Gewest Zeeland was zeer tragisch, omdat de heer P. G. L., die, zooals bekend, ernstige fraudes had ge pleegd, tevens betrokken was in ge ruchtmakende fraudekwesties bij het plaatselijk Crisiscomité en Maat schappelijk Hulpbetoon te Vlissin- gen. Als gevolg van deze geruchtmaken de ongeregeldheden is de wijze van conlróle door de B.V.L. gewijzigd. Het zeer omvangrijke onderzoek, dat zich tot ver buiten Zeeland uit strekte, werd ten zeerste bemoeilijkt door de chaotische toestand waarin dn administratie bleek te verkeeren. Thans is men gereedgekomen met het onderzoeik en Vrijdag stond de ver dachte P. G. L. terecht voor de recht bank te Middelburg. In de tenlastelegging wordt L. be schuldigd van het valsch opmaken of vervalschen van kwitanties. De getuigenverhooren Als getuigen waren gedagvaard W. van Heiningen, sergeant majoor te Den Haag, G van Sitteren, administrateur van de na tionale Landstormcommissie te Den Hang. C. Verburg koopman te Middelburg, I. Maas. chaufeur te Borsele, A. J. W. de Nijs- win kelier te Vlissingen K. Rissenuw, zonder beroep te Oostburg, J K. Verwei, logement houder te Hulst en als getuigo-rtcskundige A. de Kloek, accountant te Breda. Getuige Venver, die oj> den landdag te Hulst met een koffieteut heeft gestaan er kent 't in de dagvaarding te zijnen aanzien genoemde leit Op verzoek van verdachte heeft hij een kwitantie van f 52.50 getce- kend terwijl hij in werkelijkheid slechts iets ineer dan f 10 heeft ontvangen. Getuige de Nijs heeft een kwitantie in blanco geteekend. Het bedrag dat verd. la ter daarop heeft ingevuld is door verd. niet ontvangen. Do getuige Risseeuw verklaart dat do op kwitantie wegens zaalhuur voorkomende hnndteekenlng niet van hem is. We! 1 »e't hij geld ontvangen maar niet tegen kwi- kwitantie, waarop zijn handteekening is ge- kwinutip uftarop zijn lr«n nazet, zet voorkomt. Ook andere getuigen leggen soortgelijke verklaringen af. Getuige van Siteren deelt mede, dat hij hiverdachte "eelt üainp' mi heid hij de besteding der celden. Op een opmerking van den president, dn.t op deze wijze toch eigenlijk geen behoorlij ke controle kon plaats hebben, ontkem getui ge van Sit ter en, dat inderdaad bepaade uitgaicn aan zijn controle konden ontgaan. Er is thans echter een verandering in de administratie gebracht. Verhoor van den verdachte Bij het verhoor van den verdachte ver klaart deze dat hij kwitanties in blanco liet onderteekenen, om zijn administratie, welke zeer omvangrijk was, in orde te krijgen. De president: „Waarom werd dan geen adminis ratieve hulp aangesteld?" Verd. erkent verder valsche handtep.kenin- gen tc hebben gezet. De gevolgen daarvan heeft hij echter niet zoo erg ingezien. Ook geeft hij toe, onjuiste declaraties te hebuen opgemaakt. President: „Bij het vooronderzoek hebt u getoond, het strafbare van uw handelwijze nieit in te zien. Is u zich daarvan thans be wust?" Verdachte: „Ik heb ales gedaan om mijn administratie kloppend te krijgen en :k meen dat ik mij geen gelden heb toegeëi gend". De president noemt het gevoerde beheei buitengewoon incorrect en ontoelaatbaar, hi; acht hot onbegrijpelijk dat zoo iets heeft kunnen plaats hebben. Tenslotte werd nog gehoord de accountant Kloek, die de in beslag genomen bescheiden hoeft onderzocht. Verschillende administra ties van verdachte liepen door elkaar en getuige is tot de conclusie gekomen, dat bij verd. elk financieel verantwoordelijkheids besef ontbreekt. Het is echter get.'s indruk, dat verd. de verschi-tonde onregelma ighe cien, die zijn geschied, niet heeft begaaa om zichzelf te bevoordcelen. Requisitoir Daarna is het woord aan den Officier van Justitie, die opmerkt, dat gebleken is, dat de B.V.L. buiten het gebeurde s'aat. Wat de persoon van verdachte betreft, constateert spr.. dat deze niet voor zijn taak berekend was. Financieel was hij in het ge heel niet onderlegd. Daarbij kwam zijn per soonlijke eerzucht om verschillende functus te bekleeden en groot te doen en de gevol gen zijn dan ook niet uitgebleven. Bij de beoordeeling van de knoeierijen moet de geheeJe persoon van verd. in aan merking worden genomen, zooals spr. hem heeft geschetst. De ten laste gelegde feiten zijn naar spr.'s meening, wettig en overtui gend bewezen en hij vraagt daarom de ver oordeeling van verd. tot een gevange nisstraf van anderhalf jaar, met aftrek van preventieve hechtenis. Spr. betreurt, dat inmiddels op verzoek van den verdediger de verd. op vrije voeten is gesteld. Met het oog op de hoogie straf welke thans tegen verd. is geëischt en op de straf, welke reeds tegen hom is uitgespro ken, vraagt spr., waar hij hier gevaar voor vlucht aanwezig acht, mede de gevangen •neming van verdachte. Pleidooi Daarna hield de verdediger, Mr. G e 1 d o r p M e d d e n s, uit Utrecht, een uitvoerig p.tit el ooi. Pleiter ziet in verdachte oen slachtoff tr van de omstandigheden, maar niet een mis dadiger, die den opzet heeft gehad zichzelf te bevoordeelen, al :ijn dan ook zijn hande lingen niet goed te praten. PI. stelt voorop, dat vera, de verkeerdelijk ontvangen gelden niet ten eigen bate heeft aangewend. Voorts constateert pL, dat van de aijde van Runners, die zich aan boord bevonden, gered Ramp bij den vuurtoren Eddystone in het Kanaal Ontstaan van een lek de oorzaak De groote tinbaggermolen „Kan toeng", die zoo men zich herinnert, vorige week Donderdag uit Schiedam vertrok voor het transport naar Ned. Indië, is Zondagavond in de ingang van het Engelsche Kanaal omgesla gen en gezonken. De zich aan boord bevindende runners hebben zich in hun boot kunnen redden en zijn door de sleepboot „Schelde" opgenomen. Door de Oosterstorm, die in het Kanaal het transport in ernstige mate bemoeilijkte, was een lek in de achtertank van de „Kantoeng" ontstaan, waardoor deze volliep en tenslotte omsloeg en in de diepte verdween. Zondagmiddag om een uur seinde kapi tein B. 't Ha rt van de sleepboot „Hum- ber", aan L. Smit en Co.'s Intern. Sleep dienst te Rotterdam dat het transjjort van de Kantoeng zich bevond op 16 mijl Z.Z.O. van de Eddystone vuurtoren, die gelogen is tusschen Plymouth en Fal mouth in het Engelsche Kanaal. Door de heerschende Oosterstorm was een lekka ge ontstaan in de achtertank van de „Kantoeng". Men zou trachten Plymouth binnen te loopen. De runners hebben waarschijnlijk door de achter overko mende zeeën geen gelegenheid gehad de pompen te bedienen. De baggermolen omgeslagen Zondagavond om 9 uur seinde kapitein 't Hart dat de „Kantoeng" drie mijl bin nen de vuurtoren Eddystone was om geslagen. De runnere hadden zic.h kun nen redden en waren door de „Schelde" aan boord genomen. De sleopbooten zoeken de omgeving af naar eventueel drijvende materialen. Indien niets van belang wordt gevondeiu keeren zij Maandagmiddag naar huis te rug, zoo werd geseind. De „Kantoeng" De „Kantoeng" welke gebouwd is op do werf Gusto te Schiedam, heeft 2 millioen gulden gekost. Het gevaarte had een gewicht van 3 509 ton, terwijl de afmetingen waren 67.50 meter lengte, 20 meter breedte en een diepgang van 3.80 meter. Het vaartuig was in buitengewoon korten tijd gebouwd, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat voor het transport naar Indië rekening moest worden gehouden met de moeson-eondities in den Indischen Oceaan. Hiervoor was het nodig, dat het transport niet later dan begin Mei te Aden zou aa - komen. Men had gerekend, dat het transjiort on der normale omstandigheden met een ge middelden voortgang van SVfe 4 mijl zou geschieden terwijl voor het gebeele traject 3 a 41/2 maand gemoeid zou zijn. Het "transport was Donderdagmorgen i Maart om kwart over tien zooals wij uit voerig meldden, onder groote belangstelling vertrokken met bestemming Banka en pas seerde Vrijdag Dungeness. De tinbaggermolen „Kantoeng' bij zijn vertrek uit Schiedam den B.V.L. nimmer eenige aanmerking is gemaakt op het financieel beheer van verd. Hij is thans zijn jxisL'ie kwijt en bezit niets meer. Hiermede is hij reeds zeer zwaar ge straft ein Spr. hoojit dat de Rechtbank hij haar oordeel met alle omstandigheden reke ning zal houden. Na re- en dupliek begaf de Rechtbank zich in raadk -lier on na terugkeer deel de de president mede, geen termen aan wezig te achten aan het verzoek van den Officier tot gevangenneming te voldoen. De uitspraak werd -epaaid op 19 Maart as. Een landbouwer doodgeschoten Oude veete de aanleiding Dinsdagmiddag omstreeks vier uur heeft op den Hoogendijk te G r 0 e d e (Z.VI.) de 45-jarige landbouwer F. G. op den 30-jarigen A. v. d. W. een schot gelost, dat dezen In het hart trof. De man was vrijwel op slag dood. Omtrent de aanleiding tot het gebeurde vernemen wij, dat er sinds eenigen tijd een veete tusschen F. G. en A. v d W. bestond. Laatstgenoemde was werkzaam op een boerenerf, dat gelegen is naast een stuk land van F. G. Gistermiddag ontmoetten beide mannen elkaar. Zij kregen twist en plotseling haalde G. een revolver te voorschijn, waar mede hij een schot loste op W„ die even later ineen zeeg. Onmiddellijk schoten eenige voorbijgan gers toe, terwijl enkelen den rijksveld wachter waarschuwden. Deze arresteerde den dader en bracht hem naai- de mare chaussee-kazerne te Breskens. G. staat zeer ongunstig bekend. Het lijk van het slachtoffer is door de politie in beslag genomen. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. In de Roer gegleden Expediteur verdronken Zaterdagavond om ongeveer zes uur is de 22-jarige expediteur J. Creemers, bij het schoonmaken van zijn vrachtauto aan de Loskade der Roer te Roermond vermoe delijk door uitglijden te water geraaid en verdronken. Pas later op den avond werd hij vermist. Zondagmorgen om tien uur heeft men na geruimen tijd dreggen het lijk opgehaald. Creemers was de oudste zoon en kostwin ner van een gezin van dertien kinderen. VRACHTAUTO OP ONBE- WAAKTEN OVERWEG GEGREPEN Een zwaar- en een licht ge wondo Op den onbewaakten spoorwegover gang aan de Koenenkane bij de Amstel- veenscheweg te Amsterdam is Zaterdag morgen een vrachtauto door een trein ge grepen. De vrachtauto werd over 'n af stand van honderd meter meegesleurd van de inzittenden werd de chauffeur levensgevaarlijk en aiens knecht licht gewond. De vrachtauto bereikte de overweg gelijk» tijdig met een van Aalsmeer in vrij snel la vaart naderend locaaltreintje. De bum per van de locomotief trof de vrachtauto ia de flank hetgeen een klap veroorzaakte dia tot ver in de omtrek hoorbaar was. De autqi raakte met het voorste gedeelte aan de bum per vast, met het gevolg dat de wagen, of» schoon de machinist onmiddellijk na de bot sing tegenstoom gegeven en krachtig geremd had, over een afstand van honderd meter werd meegesleurd, waarna hij, volkomen vernield, in omgekeerde richting terr:jia van de spoorbaan liggen bleef. De chauffeur was op een afstand van on geveer zestig mei.er van de plaats der bot sing uit de cabine geslingerd waar hij ba dend in zijn bloed, naast de rails bleef lig gen. De knecht zat in de cabine tusschen da wrakstukken bekneld. Onmiadellijk was er van omwonenden hulp ter plaatse. Ook de G.G. en G.D. versrbeeri kort na de melding van het ongeluk. Da chauffeur bleek 'n hersenschudding en ern stige inwendige kneuzingen te hebben opge- loopen. Hij werd in zorgwekkenden toestand naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd. De knecht die tusschen de wrak stukken moest worden uitgezaagd, bleek al3 door een wonder slechts een wonde aan het been te hebben opgeloopen. „Scheldemusch" in Engeland neergestort Bij een demonstratie-vlucht te Gravesend is de naar Engeland verkochte Schelde musch van geringe hoogte neergestort. Da oorzaak van dit ongeval is een verkeerde manoeuvre van den Engelschen piloot, dia er overigens met enkele schrammen af kwam. Het vliegtuigje werd ernetg be schadigd. Boerderij afgebrand te Bussum Zaterdagmiddag is in de boerderij van rt. Snijders aan dien Amsferdamschen straat weg te Bussum door het te sterk opstoken van de kachel de schoorsteen in brand ge* vlogen, nam de brand zulk een omvang aan volgen, nam de brand zulk een omvang aan, dat het woonhuis nagenoeg geheel is afg» brand. Het vee werd uit de stallen gedreven, welke door de brandweer behouden konden worden. Verzekering dekt de sahad!»

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 3