Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden DEPUTATENVERGADERING IN HOC SIGNO VINCES Niet op 8 maar op 9 April a.s. ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937 GEN 51E JAARGANG N°. 4876 DE CANDIDATENLIJSTEN DER A.R. PARTIJ noch MUIS kan ontsnappen H. M. DE KONINGIN TERUGGEKEERD seidheid latogeo |n. Dit is |chactms> en ver. ge dan leger zi]t N rSCIIAP Violieren lijk te brengen |ft-Zes. ondeeren enland I dikivijls pand tot stand, eiland Igevoerd Volieren Igeboerd 1 breiden Vnsvaal prbereiding boerentaal. en d' opdracht zijn trueeren Xemfontein. ie jongen ien was 'it Jansen de klas. Ien avond ieerd ner 'rd MeneerschS ie stad) mer dertig IETJESP AD, ommegaande, dij houwen jongen skrij. md te moede ef, las rwachten, rrit" was ijk'lijk 'es zien staan sche jong'lingi et je" aan! HAKATB iri en 3 Maart uur, te Melis» d. Werf, resp, er 6.61.39 H.A. wlanid, te Stel» older, aan dea 59 gedeeltelijk. Gedeeltelijk erzoeke van de M. van der STERMANS. en 2 Maart uur, te Dirks» J. Vermeulen, afslag, van! erfpacht) te Burgemeester an, kad. Sectie atiaren. aatbelasting en an den heer J« STERMANS. namiddags 2 otel „Hobbel", oor de Am. fsland", voor lijk ingaande, den Adriaan- i te hooien of en en vissche. gemeenten DEN BERG, J Deze Courant verschijnt eiken WllkNSDAO en 2A I K H L) A O. ABONNEMENTSPRIJS pet drie maanden franco per post 0.90 bi) vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling t 8.50 per jaar. AFZONDERI IIKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave NV DKUKKhRII EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN. SOMMEI.SU1IK - Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voot de Redactie bestemd Advertentiën en verdere Administratie franco toe te 2enden de Uitgevers. GEEN VERVLOEIING Het groote gevaar dat ons van de zijde der revolutionaire partijen bedreigt wordt algemeen wel toegestemd, doch wij betwij felen. wel eens of men het ook terdege goed aanvoelt. Want wij zien wel een afkeer van communisme en socialisme, docli van het fascisme niet zijn vele mantelorganisaties zien velen het gevaar dat ons in dat revo lutionaire streven bedreigt niet helder ge noeg in. Daar zijn verontschuldigingen voor aan te voeren, want velen zijn door de finan- cieele nood welke nijpt, genegen het oor te luisteren te leggen, naar lien, die vooral op landbouwgebied een betere en in hun oog zekerder weg uit durven stippelen, welke bewandeld zou moeten worden, om de landbouw, uit de misère op tc heffen. Wat de regeering doet of gedaan heeft is niet goed of onvoldoende," zoo men echter slechts hen zou willen steunen, zou het veel beter gaan in Nederland. .Voor velen zijn dat schoone en nieuwe klanken. Het zijn echter profeten die brood eten; welke op staatkundig teriein de minste ervaring nog niet bezitten. Wij erkennen het echter volmondig, zoo men in de war zit en er komen zulke pro pagandisten, moet men' wel stevig in de echoenen staan, om in hun propaganda te onderkennen de ware bedoeling, welke is ons volk af te voeren van de principieele politiek en het materieele voorop te stellen. Men moet geestelijk wel eenige zelfstan digheid bezitten, om te begrijpen dat die propaganda door en door verkeerd is. Want heusch, onze regeering welke het geestelijke niet verwaarloosd, doet voor het materieele veel; er is geen land ter wereld aan te wij zen waar voor de landbouw zooveel gedaan wordt als in Nederland. Op dat gebied staat Nederland aan de spits. Maar er is nog zooiets wan een we reldcrisis, waarvoor wij allen moeten bloe den, welke onze regeering niet op kan los sen. Dat wordt verzwegen. Het wordt voorge steld alsof alles ten slotte eenig en alleen om het materieele draait. Een zuiver oud liberaal beginsel, hetwelk door Landbouw en Maatschappij weer nieuw leven ingebla zen wordt. Trouwens heel het fascistisch beginsel is feitelijk voor een groot deel ontleend aan die beginselen, het vertoont tenminste een treffende overeenkomst met die beginselen zooals zij in de zeventiger en tachtiger ja ren der vorige eeuw gepropageerd werden en waaraan die partij zich den dood gege ten heeft. Onze boeren schijnen een dankbaar ob ject voor die propaganda te vormen. Men tracht hen te winnen, door de maatschap pelijke nood uit te spelen en door het ver schil van stad en platteland op de spits te drijven, door hen te bewegen het materieele voorop te stellen en als het kon te laten kiezen voor het fascisme. Alsof dat uitkomst zou kunnen geven. Alsof het in landen door hen geregeerd beter zou zijn. Juist daar hcerscht de bitterste armoede en gebrek en heerscht de grootste tyrannic op geestelijk gebied. Daar is de mensch gewoon een onderdeel van het groote geheel geworden,, daar is de vrijheid zoowel gods dienst- als gewetensvrijheid zoek. De grootste en bitterste worsteling wordt daar gestreden, terwijl hier de grootst mo gelijke vrijheid bestaat, welke ieder in staat stelt zijn God te dienen op elk terrein des levens naar den eisch van Zijn Woord. Toen onze vaderen tegen die beginselen moesten strijden waren het ook zware tij den, doch men gaf geen kamp. In den wet tigen weg hebben zij gestreden tot er vol komen vrijheid verkregen was. De ondergrond van hun politieke strijd vormde het geestelijke. Dat stelden zij bo ven het materieele, daarom en daarom al leen konden zij daden des geloofs volbren gen. Ook nu gaat het om de grootste geeste lijke goederen welke wij bezitten, waarop vooral het fascisme het gemunt heeft. Laat nu vooral geen vervloeiing bij ons gevon den worden,, maar laten wij als goede Anti- rev. allen waarschuwen tegen die richting met zijn vele mantelorganisaties. Alleen het geestelijke geeft rust en kracht Definitieve samenstelling pas na de Deputatenvergadering Welke kamerleden niet terugkeeren Do uitslag van de in de vergaderingen der kiesvereenigingen gehouden stemmingen voor de bezetting der plaatsen 3 tot en met 18 op de candidatenlijsteu is onder toezicht van een commissie, samengesteld uit de h«e- en Mr. Dr. E. J. Beumer, C. van den Heu vel en Mr. J. VV. Noteboom, door het Bureau C. C. op 18 en 19 Februari j.l. opgemaakt en daarna door het C. C. vastgesteld. Ingevolge de voorloopige beslissing van 't Centralen Convent stond reeds vast, dat de nummers 1 en 2 zullen bezet worden resp. dcor de namen van Dr. Colijn en Mr. J. A. de Wilde. Een en ander heeft het resultaat, dat thans voor alle in te dienen candida- tenlijsten zijn aangewezen de namen: 1. Dr. H. Colijn; 2. Mr. J. A. de Wilde; 3. J. Schouten; 4. J. J. C. van Dijk; 5. L. F. Duymaer van Twist; 6. C. Smeenk; 7. J. Terpstra; 8. C. van den Heuvel; 9. W. Wagenaar; 10. H. Amelink; 11. C. van der Zaal; 12. J. Tjalma; li A. Zijlstra; 14. T. A. van Dijken; 15. G. A. Diepen horst; 16. H. J. W. A. Meijerink; 17. A. B. Roosjen; 18. J. Algera. Aan deze mededeelingen dienen tot recht verstaan nog een tweetal opmerkingen te worden toegevoegd: le Indertijd werd door de heeren Mr. C. S. van Dobben de Bruijn, P. Wiel inga, Mr G. v. Baren en Mr. P. A. Schwartz aan het C. C. bericht, dat zij niet opnieuw voor een candidatuur op een kansbiedende plaats in aanmerking wenschten te komen. Dienten gevolge kwamen hun namen niet voor op het advies C.C., terwijl zulks ook vermoede lijk verklaart het ontbreken dezer namen in bovenvermelden uitslag der gehouden stemmingen. 2e. Heit staat nog niet vast, dat de bezet ting der plaatsen nummers 1 tot en met 18 nu ook definitief zal zijn, zóó ais de boven vermelde opsomming aangeeft. Immers kan ingevolge het bepaalde in art. 37 der Sta'u- ten en art. 13 van heit Reglement voor de Candidaatstelling nog overleg worden ge voerd inzake de bezetting dor kansbieden de plaatsen, terwijl eerst na het besluit dir Deputatenvergadering de samenstelling der lijsten zal vast staan. DISTRIBUTIE VAN BAK- EN BRAADVET Met ingang van 14 Maart a.s. Op 14 Maart a.s. zal een aanvang wor den gemaakt met de distributie van goedkoop bak- en braatvet aan werkloo- zen en armlastigen. De distributie van dit product moet worden beschouwd als te vormen één geheel met die van on vermengde margarine De vastgestelde verkoopprijs voor werkloozen en armlastigen bedraagt 44 cent per k.g. (11 cent per pondpakje). Kleinhandel (kruideniers) en grossiers zullen worden ingeschakeld. Voor gezinnen van 2 tot 5 personen kan per 4-wekelijksch tijdvak ten hoog ste 1 kg. onvermengde margarine en 0,9 kg. bak- en braadvet per gezin wor den aangevraagd. Voor grootere gezin nen kan per 4-wekelijksch tijdvak ten hoogste 0,375 kg. onvermengde marga rine en 0,3 kg. bak- en braadvet worden aangevraagd. RODENT heeft een fatale aantrekkings kracht op ratten en muizen. Gulzig eten zij het en gaan dan onmiddellijk dood. In één nacht kunt U van dit vieze en ziekte verspreidende ongedierte verlost worden met RODENT, in doozen van 50 en 90 cent. Uw. drogist verkoopt thans ook het nieuwe verdelgingsmiddel RODONT - doodelijk voor ratten en muizen, doch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee. Verkrijgbaar in doozen van 40 cent, Imp. fa. B. Meindersma, Den Haag. 75 'Het Bureau C. C. verzocht ons het vol gende mede te deelcn: De Deputatenvergadering, die aanvankelijk was aangekondigd op Donderdag 8 April e.k., kan op die dag niet worden gehouden, omdat de zaal van „Tivoli" te Utrecht, van ouds de plaats van de anti revolutionaire toogdag, dan niet beschikbaar is. Daarom is besloten de samen komst te doen plaats hebben op VRIJDAG 9 APRIL a.s., aanvangende des voormiddags om elf uur, in „Tivoli", ingang Kruis straat 1, te Utrecht. De afvaardiging is in do Statuten als volgt geregeld: Art. 26. De vertegenwoordiging van de aangesloten kiesvereenigingen in de ver gadering van deputaten heeft plaats naar de regel, dat voor 50 oi minder leden één afgevaardigde, van 51 tot 100 twee en voor elke 100 daarboven telkens één afgevaardigde meer optreedt Over treft het getal der leden cener kiesver- eeniging de 100-vouden met een getal grooter dan 50, dan wordt ook daarvoor een afgevaardigde toegelaten. Het recht tot afvaardiging naar de Deputatenvergadering in de steden, dio in haar geheel een Kamer- dan wel een Statenkieskring vormen en waarin, bin nen de grenzen van eigen bevoegdheid, meerdere zelfstandige kiesvereenigingen bestaan, berust bij deze kiesvereenigin gen. Het aantal harer stemhebbende af gevaardigden wordt bepaald door liet aantal harer leden, overeenkomstig de regelen in het eerste lid van dit artikei vermeld. De afvaardiging der kiesvereenigingen wordt geregeld op de grondslag van hot aantal leden, waarvoor de laatst ver schuldigde contributie, krachtens art. 20 le lid is voldaan. Art. 27. De besturen der Kamerkics kringcentrales, ook die. welke tevens t bestuur van een plaatselijke (centraio) kiesvereeniging vormen hebben 't recht twee stemhebbende afgevaardigden ter Deputatenvergadering te zenden. De be sturen der Statenkiesknngcentrales. ook die welke tevens het bestuur van ecu plaatselijke (centrale) kiesvereeniging vormen, hebben hot recht tot afvaardi ging van één stemhebbend deputaat. De Provinciale Comité's hebben alleen het recht tot afvaardiging van stemhebbende afgevaardigden, indien ter Deputatenver gadering zaken in behandeling komen, die verband houden met de verkiezingen voor de Provinciale Staten. In dat geval vaardigen zij twee deputaten af. In alle andere gevallen hebben zij recht op d< afvaardiging van een tweetal advisecren- de deputaten. Dubbele afvaardiging, als Provinciaal Comité en bestuur van een Kamerkies kringcentrale dan wel als bestuur van Kamer, en Statenkieskringencentrale, i3 voor deze colleges uitgesloten. Art. 28. De Antirevolutionaire leden van de beide Kamers der Statcn-Gene- raal en van de Provinciale Staten heb ben toegang tot de Deputatenvergadering. De Deputatenvergadoringen kunnen door het Centraal Comité voor de leden der kiesvereenigingen en voor de alge- meene pers toegankelijk worden gesteld. Voor wat de bepaling in de laatstver- melde alinea betreft, dient er de aandacht op gevestigd, dat de toelating van leden der kiesvereenigingen, die niet behooren tot de categorie der stemhebbende afgevaar digden, vermeld in art. 26 le lid, moet worden beperkt in verband met de be schikbare plaatsruimte. Vermoedelijk zal, zooals dat in de laatste jaren het geval was, de benedenzaal moeten worden ge reserveerd voor de stemhebbende deputa ten. zoodat slechts de gaanderijen beschik baar zijn voor belangstellende bezoekers. Reeds thains kan worden medegedeeld dat de spoorwegen de gelegenheid zul len openen voor vervoer tegen goed- koopere tarieven mits de bezoekers uit verschillende deelen des lands groepen vormen. Dit zal waarschijnlijk het best uitvoerbaar zijn. wanneer de Kamer centrales, elk in haar ressort, daarvoor eenige regeling trachten te treffen. Nadere mededeelingen daaromtrent vol gen spoedig. Aangezien echter met het oog daarop tijdig voorbereidingen dienen getroffen te worden, zoowel met do administratie der spoorwegen als in verband met de beschik bare plaats in het gebouw, is hot nood zakelijk, dat opgaven van afgevaardig den en aanvragen van toegangskaarten voor belangstellende bezoekers ten spoedig ste inkomen. Als uiterste term ij n daarvoor moet worden gesteld Woensdag 10 M a a rt e.k. Laat men nu daarmede terdege rekening houden. Opdat men niet achter het net vissche. Alleen in het geval, dat die datum nog niet zóóveel aanvragen zouden zijn binnen gekomen, dat het gejiouw moet gevuld wor den geacht zou clementie met nakomende verzoeken kunnen worden betracht Is het aantal beschikbare plaatsen op 10 Maart door de aanvragen in beslag ge nomen, dan moet elke verdere aan vraag worden afgewezen. Overtreft het getal verzoeken de plaats ruimte, dan zal reeds on 10 Maart een billijke distributie van de niet-stemhebben- de bezoekers moeten worden getroffen. SUIKERBIETENZAAD Welk soort De tijd voor het bestellen van het benoo- digde suikerbietenzaad staat weer voor do deur. En hiermee de urgente vraag: welk soort? Wij hebben te kiezen tusschcn eenige soorten uit het buitehland en slechts één soort gekweekt op Nedorlnndscbe bodem, dus zuiver Noderlanctech product. De in Ne derland voortgebrachte suikerbiet Kuhn P is gekweekt niet slechts onder, maar vooral ook voor de gemiddelde omstandigheden van grond, klimaat en verbouw. Dat deze biet voor verbouw in ons eigen land de bes te kansen biedt ligt voor de hand. Kuhn beeft zich al gedurende bijna 50 jaar hier te lande bezig gehouden met do veredeling der suikerbieten. Het resultaat is dan ook niet uitgebleven. In geen enkel land ter wereld staat de ver bouw van suikerbieten op een zoo hoog poll als in ons vaderland. Nerveus zijn de op brengsten per I-I.A. aan suikerbieten en aan suiker zoo hoog als hier te lande. Nederland staat in dit opzicht ontegenzeggelijk aan den top. Voor een belangrijk deel danken wij dit aan dc kwaliteit van de in Nederland hoofd zakelijk voor deze intensieve cultuur ge bruikte grondsoorten, maar bovenal blijkt hier toch wel ook dc bekwaamheid van den Nederlandkchen suikerbietenverbouwer. Bijna een halve eeuw hoeft de Kon. Beet- wortelzaad-Cultuur Kuhn en Co. N.V. te Naarden gewerkt aan de moeilijke taak steeds een suikerbiet te kunnen leveren welke aan die zeer liooge eischen van den va der landvel) en sui kerb ie ten verbouw kan voldoen. Welke zijn deze eischen? le. Een hooge wortelopbrengst en toch hoog gehalte; groo te zuiverheid van het sap, speciaal laag aschgehalte. 2e. Zeer laag percentage schie ters. 3e. Gunstige vorm van groeiwijze dei bieten Ie. Voor Nederland passende rij- pingstijd. 5e. Behoorlijke loofontwikkeling. 6c. Krachtige opkomst. 7e. Groot weerstands vermogen, vooral in de jeugd. Men neme geen buitenlandsche soorten met een Hol- landsehe aankleeding versierd die zoo voor NederJandsch doorgaan, maar slechts de suikerbiet welke inderdaad voor 100 pet. Nederlandsch mag worden genoemd: de Kuhn P. „Flabela" De samenwerkende jonge landbouwers- vereeniging „Flabela" gevormd door de ver- eenigingen „Ceres", „Excelsior" en Flak keesch belang", hield Dinsdagavond in hotel Zaayer te Middolhamis een uitne mend geslaagde filmavond over de kali-in dustrie. De voorzitter de heer M. v. <1. Velde, verwelkomde met. enkele woorden den hoe1' Balk, propagandist voor het Kali-syndicaat en spr. voor dezen avond. De heer Balk begon met op te merken dat de propaganda voor kali op deze plaats niet zoo hard meer noodig is want de groote en toenemend!» verkoop toont wel aan dat de landbouwers op liet eiland er van over tuigd zijn, dat kali ook op kleigrond nood zakelijk is. Spr. geeft dan enkele cijfers van het doorsnee gebruik in Nederland, dat normaal 40 a 42000 wagons kalizout be draagt. een hoeveelheid die te meer spreekt als men weet dat dit cpn trein vormt van Maastricht lot Amsterdam. Juist door het toenemend verbruik op kleigrond zal deze hoeveelheid dit jaar nog hooger worden Aan de hand van de vertoonde films wor den de kali-produceercnde landen getoond. De kali-industriefilm toonde het geheele winningsprocee, in de mijn en daarbuiten, het zuiveringsproces en de toepassingsmo- Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. gelijkheden op de diverse gronden en ein dig de met de bekende slagzin „,Kali geeft kwantiteit en kwaliteit". Na dc technische filnus werden als toegift nog vertoond enkele films over de schitte rende natuur van Duitschlands hoogge bergte. de Noordzeekust en de Rijn. I)c voorzitter was dan ook zeer zeker de tol'; van de geheele vergadering toen hij den heer Balk hartelijk dank bracht vooi' den prettigen leerzamen maar ook gezelligui avond. De „Flabela" heeft met dezen avond zijn naam weer hoog gehouden. Christelijke School te Oude Tonge Ledenvergadering Omstreeks 7.15 uur opent do voorzitter Ds. M. B. Verkerk deze vergadering, welke ge houden werd in het Vcroenigingsgebouw aan den Stationsweg, «net het laten zingen va I's. 25 2„ gaat voor in gebed en leest Ps. 103 voor, waarna zijn ccrw. naar aanlei ding hiervan een kort openingswoord spreekt. Do secretaris, de heer W. M. Fase, leest vervolgens de notulen der vorige vergade ring, welke goedgekeurd worden. De jaarver slagen secr. en penningm. worden eveneens onder dankzegging goedgekeurd. Dan volgt het rapport van de commissie tot nazien van de rekeningen over 1936. hetgeen geschiedde bu mondo van den heer W. Gebuvs. Als punt 6 staat op do agenda: verkiezing bestuursleden wegens periodieke uftre- ding van de heeren L. Kardux en K. J. de Bruin. Beide heeren worden als zoodanig herkozen, welke beiden hun benoeming aan nemen. Gekomen bij de rondvraag, wordt door den eere-voorz., burgem. H. Vooys, de opmerking gemaakt, dat gezien het leerlin genaantal der o. 1. school cn de actie die deze instelling ontwikkelt, spreker het zeer zeker op zijn plaats acht. als er van hc-tuur en leden eens meer activiteit aan den dag gelegd werd voor propaganda. De heer Abr. Kaniers is dit gedeeltelijk «net de burge meester eens; deze spr. acht het echter meer juist, dat deze actie niet van de leden maar geheel va rahet bestuur uitging. Spreker be treurt het dat, welke instelling men tegen woordig ook ter plaatse bezoekt, en waar men ook komt. met geen woord gerept wordt over bijz. onderwijs. (Van onze kant bezien zou het zeer juist zijn als het bestuur eens zoo noodig «net samenwerking van Kerkeraad eens een predikant of spreker op liet treden voor be houd of voortplanting van het bijz. onder wijs. Ook op een ledenvergadering als deze zou het misschien niet. misplaatst zijn, ja aanbevelenswaardig, zoo een der bestuurs leden of personeel eens een opvoedkundig onderwerp behandelde of bij afwisseling eens een gedeelte, van de schoolstrijd weer gaf. Wij geiooven zeker dat dan de animo der leden voor een ledenvergadering al« deze in sterke mate zou stijgen, daar deze toch tot een zeer laag peil is teruggezakt). Qtnstreeks 8.15 uur wordt deze vergade ring door de voorz. op de gebruikelijke wijze geëindigd. N.V. Eilandenbank te Briellc Verlenging van surséance gevraagd Op 24 Januari j.l. is de termijn der sur seance van betaling, welke anderhalf jaar geleden aan de N.V. Eilandenbank te Briellc werd verleend, afgcloopon. Maandag middag zijn in het Gerechtsgebouw tc Bot terdam crediteuren bijeengekomen om te be slissen over het verzoek verlenging van surseance te verleenen. In de verstreken periode werden aan schuldeischers twep uitkeeringen gedaan resp. van 10 pet. en 8 pet. Slechts enkele crediteuren waren opgeko men. Namens eenige crediteuren uit Klun- dert, die geen tiitnoodiging voor de eerste crediteurenvergadering hadden ontvangen en toen niet aanwezig waren werd opge merkt, dat ze geen vertrouwen in de direc tie hebben. Zij is tekort geschoten in de con trole op haar agenten, v aardoor het den agent te Klundert mogelijk was een deel der op de spaarbankboekjes belegde gelden niet aan de bank af te dragen. Van deze zijde werd bezwaar gemaakt tegen verlen ging der surseance. De bewindvoerder, mr. L. Hermans heeft hierna rapport uitgebracht over den toe stand van de Bank. Van de uitstaande vor deringen is een bedrag van 299.000 bij na geheel of onvoldoende gedekt. Wanneer een hangende procedure wordt gewonnen, zal vermoedelijk nog een uitkecring van 7 pet. mogelijk zijn. Verliest de Bank het proces, dan moet dit percentage met 1 worden verminderd. De bewindvoerder achtte faillissement niet in het belang van crediteuren. Hij gaf de voorkeur aan ver lenging der surseance. Hierna werd tot stemming overgegaan. De overgroote meerderheid der crediteuren steunde voor verlenging der surseance. Slechts tien crediteuren met een totaal aan vorderingen van 15.775,— stemde tegen. De Rechtbank zal over acht dagen een beslissing nemen. Begroeting op het station te Nijmegen H.M. de Koningin is Dinsdagochtend S.10 uur met den sneltrein uit Bazel in het vaderland teruggekeerd. Zij werd aan liet station Nijmegen o.m. begroet door den burgemeester van Nijmegen den heer J. A. H. Stein- weg en jhr. G. A. Bowir, districts commandant van de Kon. Marechaus see. II. M. de Koningin, die er welvarend uit zag, was vergezeld van jhr. Van Holten en freule Schimmelpenninek. De burgemeester van Nijmegen heette Haar welkom op vaderlandschen bodem. Dei Koningin dankte hartelijk voor deze woor den De Koningin en Haar gevolg stapten ver volgens in de twee gereedstaande hofauto's, waarmede zij direct naar Het Loo reden. Op het Stationsplein stonden honderden opgesteld die H.M. die in een open auto reed, hartelijk toejuichten, waarvoor do Landsvrouwe vriendelijk dankte. De Koningin in de Residentie Op het „Huis ten Bosch" Woensdagmiddag ongeveer kwart voor 4 is H.M. de Koningin, vergezeld van freule Schimmelpenninek van der Oye en haar adjudant, luitenant-ter-zee le klasse Jhr. van Holthe op het „Huis ten Boschto 's-G ravenhage, aangekomen. Ongeveer een kwartier tevoren was do Koninklijke Standaard op het palcU ge. heschen, hetgeen natuurlijk de aandacht! trok van de vele wandelaars in de omge ving. die zich in afwachting van dc kooisll van H.M., voor het paleis opstelden. H.M. werd bij haar aankomst op ha-te* lijke on eerbiedige wijze door het talrijke publiek begroet. Nedcrlandsche aalscholver in Italië Een zeldzame vangst Op de rivier de Po, nabij Piaccnza, in Italië, heeft een jager een schitterend exemplaar vain een aalscholver gevan gen. De vogel had een vlucht van 1.20 meter en een lengte van SO <\M. Do aalscholver was geringd, waaruit bleek, dat hij afkomstig was van hel rijks museum voor natuurlijke historie te Leiden. Zooals men weet. worden door dit muse um steeds ringen aangemaakt en beschik* baar gesteld voor het ornithologisch onder zoek. Deze ringen worden op aam raag aan. een ieder, die aan dit onderzoek wil''moe- helpen, verstrekt Naar men ons mede deelde worden aalscholvers meestal in de buurt van Lekkerkerk geringd. Aangezien in liet Italiaanseh bericht het nummer van den ring niet is vermeid, valt nog niet na. te gaan met welk exemplaar men hier te doen hoeft. W-el moet het als een bijzonder heid worden beschouwd dat de vogel in Italië is aangetroffen, aangezien de aal scholvers, die zeer vaak naar Koord* Afrika trekken, hun route kiezen over Marseille en dan over de Middcllandscho Zee vliegen. Het huidje blijft gaaf en gezond, in- I dien U het behandeltmet s en droog houdt mef Purolpoeder Purol 30 ct. Purolpoeder 60 ct.

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 1