Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES WOENSDAG 27 JANUAR11937 51E JAARGANG N°. 4367 MET MOED VOORWAARTS! BOEKEN EN GESCHRIFTEN BUITENLAND Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZAI ERUAU. ARONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij ntbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. WONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. latere. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. VERKEERDE CONCLUSIE De conclusie waartoe A. B. K. in de roo- Üe pens komt, dat nl. de socialistische par tij nooiit den godsdienst in den weg gestaan heelt en dat dius de partij als zoodanig niet tegen den godsdienst is, is ten eenenmale oppervlakkig en foutief. Eir zouden citaten te over zijn, zelfs van recenten datum, welke het bewijs konden leveren, dat de S. D. A. P. zich lijnrecht tegenover den godsdienst stelt. Ja veel sterker, dat zij zich zelf beschouwt als het ware evangelie, als die ware verlosser en dat men mitsdien geen ander evangelie of .verlosser van noode had. Altijd heeft zich de S. D. A. P. aangediend hls de partij, welke de godsdienst als over bcidige luxe missen kon. Men mocht wel ter kerk gaan, thuis in alle stilheid den Bijbel lezen, doch in de maatschappij en den Staat eischte men den mensch geheel Dp. Daar golden volgens hen andere, nl. de Socialistische beginselen. De oude fout, de godsdienst verwijzen haar de binnenkamer. Maar eilieve, die dat doet, beseft van de beginselen van het Evan gelie nog niet veel. Want het Evangelie laat zich niet terugdringen naar de binnen kamer. Het wil beslag leggen op 't geheele leven. Het wil dat geheele leven doorzuren en doortrekken. Het eischt van den belij der getrouwheid, getrouwheid in het belij- jden op alle terreinen des levens. Wio het andere zegt, stelt zich" tegen over'dat Evangelie en berooft het van zijn kracht en waarde. Daarom heeft de S. D. 'A. P. alleen reeds door dat standpunt in te nemen reeds dui delijk uitgesproken, da.t als partij, zij zich Btelt lijnrecht tegenover de beginselen van Gods Woord. Zij neemt de mensclhelijke rede tot uit gangspunt van haar handelen. Zij grondt haar beginselen op de menschelijke open baring, welke zeer feilbaar is. De A. R. stelt zich daarentegen in zijn handelen op de goddelijke openbaring, welke omvrichthaar hecht en sterk is. Zij stelt zich op den bodem van den klas senstrijd, welke heel ons leven in een jammerpoel zal herscheppen. Wij op den bodem van Gods Woord, .hetwelk vrede en geluk brengt aan de geloovigen. Zij berooft den mensch van zijn innerlijke waarde. Het Evangelie plaatst den mensch in zijn waarde tegenover God en menschen en het verzekert hem in Christus een leven in Zijn dienst met vergenoeging, waaraan rijke vtrede en geluk verbonden is. Daarom is de S. D. A, P. zoo lang zij het historisch materialisme en den klassenstrijd blijft aanvaarden en propageeren een ge- yaar voor den godsdienst. De Christen, welke leeft hij Gods Woord, Weet dat het Woord beslag legt op zijn ge heel e leven en dat hij mitsdien moet ijve ren door propageering voor doorwerking hier beginselen op alle terreinen des levens. Hij laat zich door een oppervlakkige con clusie in de iroode pers niet van de wijs brengen. Wijziging Bonificatie-T arwebloem Met ingang van heden Van bevoegde zijde vernemen wij, dat met ingang van heden de bonificatie op tarwebloem A bij een gemiddelde c.i.f. no teering voor Manitoba 2 en Manitoba 3 Pa cific van dollar 5.10 en daarboven, zal be dragen per 100 kg. f0.90 Ligt genoemde gemiddelde tarwenoteering beneden dollar 5.10, dan wordt de bonifica tie per 100 kg. tarwebloem A verlaagd met f 0.016 per dollarcent. De bonificatie op tar webloem A zal minimum f0.50 per 100 kg. bedragen. Tevens wordt de speciale prijs van T.C.- tarwe met ingang van 25 Januari a.s. ge bracht van f 9 op f 9.40, de bonificatie op on- gebuild tarwemeel wordt daaraan aange past. De bonificatie per 100 kg. tarwebloem b les met ingang van 25 Jan. a.s. bepaald op hef verschil tusschen het totale invoermono- polieprijsverschil op tarwebloem b en f3.15. KOOIEENDEN Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben besloten, dat de kooiman in 1937 verplicht is de kooieenden opgesloten of gehokt te houden van 1 Juli af tot den dag, waarop in dat jaar het vangen van waterwild door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan Prov. verband Zuid-Holland van A.-R. Propagandaclubs Jaarvergadering Zaterdagmiddag hield het Provinciaal Verband van x\.-R. Studie- en Propaganda clubs in Zuid-Holland te Rotterdam in het Kerkeraadsgebouw aan de Ammanstraat zijn eerste jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Warnaar, van Hazerswoude, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een kort ope ningswoord, waarin hij memoreerde den grooten nationalen landdag op Prinsjesdag in Den Haag gehouden en wees op de moei lijkheden welke het andere werk met zich brengen. Toch is er oorzaak tot dank. Con tact werd tot stand gebracht. Do club te Dordrecht heeft nu ook tot aansluiting be sloten. Spr. besloot met een woord van opwek king tot getrouwen arbeid voor de komende verkiezingen. De secretaris, de hoer J. A. N a p, van Rot terdam bracht hierna zijn jaarverslag uit. Dank zij den arbeid van het Verband wer den drie nieuwe clubs opgericht. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. v. d. Berg e, van Gouda, bleek, dat er een batig saldo was van 150.56. l)e clubs te Gouda en Boskoop worden aange wezen tot aanwijzing van een lid voor de kas-controle-commissie. De heer A. v. d. Berge van Gouda, werd als bestuurslid herkozen. Na rondvraag heeft Mr. G. A. Diepen- horst, van Zeist, voorzitter van Verband van A.R. Propagandaclubs in NederlancJ, gespro ken over liet onderwerp: „Moedig voor waarts". Trots alle verwarring is het toch nog een schoone tijd voor de belijders van het A.R. beginsel. Want op dat A.R. beginsel zullen alle niemv-lichters zich te pletter loopen. De S.D.A.P. doet alsof zij het beste bolwerk is tegen het Nationaal-Socialisme, doch Duitschland heeft ons anders geleerd. De revolutionaire partijen hebben door hun leer der volkssouvereiniteit het gezag der overheid ondermijnd. Aan het parlemen taire stelsel werd schade toegebracht. Fascisten en nationaal-socialisten verwer pen de volkssouvereiniteit, doch 6tellen de souvereiniteit van den Staat er voor in de plaats en vragen onderwerping en gehoor zaamheid aan den „Leider". Gezag en vrijheid zijn slechts veilig bij be leving van de beginselen van het Calvinisme. Spr. zet een en ander uitvoerig uiteen en wijst op den grondleggenden arbeid door Groen en Kuyper verricht. Van de A.R. propagandaclubs zal in den komenden strijd de grootste trouw en de hoogste activiteit worden verwacht. Maar in het besef van onze groote verantwoordelijk heid zullen wij ons werk verrichten. De A.R. Partij behoeft haar program op belangrijke, principieele punten niet te her zien. Ten aanzien b.v. van de bewapening spreekt de A.R. mond thans geen andere taal dan 25 jaar geleden. De S.D.A.P. is niet zoozeer te vreezen om haar groote kracht en haar grooten aanhang, doch om haar zwakheid, om haar geringe weerstandsvermogen. Als extremisten op dringen, worden de sociaal-democraten mee gesleurd. De A.R. propagandisten hebhen in dezen tijd op de bres t,e staan, trouw aan het A.R. beginsel Niet hoeveel wij zijn, maar wat wij zijn, daar komt het op aan. Laat moed en veerkracht en volharding bij ons gevonden worden, als voorheen nog nooit het geval was. (Applaus). De heer J. Schouten, tijdelijk voorzit ter van het Centraal Comité, sprak aan het einde der vergadering een kort woord. Spr. was dankbaar de vergadering gedeeltelijk te hebben kunnen bijwonen. Meer en meer wordt spr. overtuigd van de noodzakelijkheid van het bezit van een ge loofsbeginsel, dat staat in het centrum van ons denken en dat ons handelen beheerscht. Zulk een beginsel geeft innerlijk vastheid en oefent tucht uit op ons denken! ons woord en onze daad. Niets is 7.00 gevaarlijk als het werken om de Christenen van hun geloofsrust en -zeker heid te berooven. Dat streven wordt ook openhaar bij hen, die, zelf den Christen- naam voerend, dwalen en met hetgeen zij zelf als waarheid belijden, den leugen toch metterdaad dienen. Spr. wees op heLgevaar van het Barthia- nisme, welks dwalingen ook vroeger geleerd werden, doch in de tegenwoordige omstan digheden gemakkelijker ingang vinden. Daarom hebben wij nu nog meer behoefte aan de vastheid van het „ja" en „amen" zeggen op de ordeningen van Gods Woord. A Is de geloofszekerheid in ons werkt als een vastheid en tucht, dan zijn we ook minder vatbaar voor laster en demagogie. Wij mogen niet op menschen vertrouwen, maar we hebben wel behoefte aan vertrou wen in elkaar. Maar wij willen bij de men schen dan zien een eenheid tusschen denken en spreken, een eenheid tusschen woord en daad. Men zal straks probeeren de A.R. tot wan keling te brengen en om het élan te dooven. Doch in eendracht zullen wij den strijd hebben te voeren tegen degenen, die ons Christenvolk van zijn geestelijke fundatie wenschen los te rukken. Laten we vasthouden en standhouden om onze taak te vervuilen in de belijdenis van Gods Naam er daardoor tot zegen voor ons land en volk. (Applaus.) Na een woord van dank van den voor zitter aan de beide sprekers, werd de goedge slaagde vergadering door den heer Schouten met dankgebed gesloten. Onze Ministers in Zweden Uitsluitend ecu „studiereis" Toch is er „iets op til" De Nederlandsehe Ministers Prof. Gelissen on Mr. Deckers hebben te Stockholm tegenover persvertegenwoordigers ver klaard, dat hun bezoek aan Noorwegen en Zweden uitsluitend als studiereis bedoeld is. Op de vraag of als gevolg van dit bezoek een handelsovereenkomst tus schen Nederland en Zweden kan wor- den verwacht, wees Minister Gelissen er op, dat de leden der Nederlandsehe regeering nimmer rechUtreeksche on derhandelingen voeren. Dagens Nyheter schrijft, dat men on danks de reserve, welke dé Nederland sehe gasten in acht nemen, kan ver wachten, dat er iets op til is. Vooral is volgens „Svcndska Dagbladot' het streven van Nederland er op gericht de passieve handelsbalans in een actieve om te zetten en voorts om de actie der kleine mogendheden ten gunste van vrijhandel niet slechts een gebaar te laten zijn. Een modelboerderij bezocht De ministers Deckers en Gelissen hebben gister de modelboerderij bezocht der Sepa rator-Mij en een bezoek gebracht aan do fabrieken der Aga-Mij. in de nabijheid van Stockholm. De stad Stockholm heeft, in het stadhuis een lunch aangeboden. Des avonds vond een diner plaats in het ministerie van bui tenlandsche zaken, waar, behalve de waar nemend minister van buitenlandsche za ken, Westman, de andere leden der regee ring, hooggeplaatste ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken en vooraanstaande vertegenwoordigers der industrie aanzaten. Minister a.i. Westman wees op de goede betrekkingen tusschen Nederland en Zweden. Minister Deckers be antwoordde deze rede. Landbouwbladen minder geestdriftig Zij hebben in Zweden een uitstekende pers Men schrijft ons uit Stockholm: De beide Noderlandsc.be ministers hebben een uitstekende pers. In al'e Zweedsche bla den worden de pogingen, om Nederland en Zweden economisch tot «lkaar te brengen, toegejuicht. Sommige bladen wijzen er jp, dat er ook een groote overeenkomst tusschen de Nederlandsehe en de Zweedsche geestes gesteldheid bestaat en dat Nederland psy chologisch eigenlijk bij hot „Noorden" be hoort. Mne re-kent er stellig mee, dat de reis der beide ministers de Nederlanclsc.h-Zweedsche handelsbetrekkingen zeer zal ten goede ko men. Zweden heeft verschillende artikelen, die op de Nederlandsehe markt nog plaat sing zullen kunnen vinden en ongetwijfeld zal Nederland in staat zijn menig voort brengsel van landbouw of nijverheid op de Zweedsche markt te brengen. De Zweedsche bladen wijzen in dit verband ook op de Nederlandsch-Indische producten, die in Zweden steeds gewild waren. Slechts in enkele Zweedsche landbouw bladen is de geestdrift minder groot. Ook de Zweedsche agrariërs juichen toenadering tusschen Nederland en Zweden toe, maar zij verbergen hun vrees ndeit, dat het Neder land er in de eerste plaats om te doen zal zijn in Zweden een afzetgebied voor die landbouwproducten te vinden, waarvan door do vermindering van den uitvoer naar Duitschland en Engeland nu ee-nmaal e-en belangrijk teveel bestaat. Zweedsche landbouwbladen denken hierbij o.a. aan de Nederlandsehe bloemen. Zij vreezen, dat de Zweed sche regeering bereid zal zijn, de inko mende rechten op gesneden bloeimem dusdanig te verlagen, dat Holland de Zweedsche bloemenmarkt zal o-verstroo- me-n, waardoor den niet onbelaagrijken Zweedschen bloemenculturen belangrij ke schade zou worden toegebracht. MINERVA-EXAMENS De Vereeniging tot het afnemen van op de piractijk gerichte examens in handels correspondentie Minerva" houdt haar exa mens o-p 27 Februari, des namiddags van 2 tot 6 uur, in vele plaatsen in Nederland, o.a. te Middelharnis. Programma's zijn gra tis verkrijgbaar bij de bekende boekhandels en bij den administrateur: H. Kohier, Joh. Verhulststnaat 81, Amsterdam-Zuid, In- en uitvoer van spinazie- en radijszaad Monopolie wordt ingetrokken Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal binnen afzienbaren tijd het bestaande monopolie van spinazie- en radijszaad worden ingetrokken. In afwachting daarvan wordt met ingang van 25 Januari 1937 het prijsverschil hij invoer en het daarmede correspondeerende prijsverschil bij uitvoer gesteld op nihil, terwijl de voorschriften, welke bij uitvoer golden, in zooverre zullen worden herzien, dat ook de controle door den plantenziektenkundigen dienst vervalt. Wel dient bij invoer, resp. uitvoer nog een monopolie-overeenkomst te worden af gesloten met de Nederlandsehe Akkerbouw- centrale. Fosforzuur en kalk Een voor boeren en tuinders belangrijk tijdschrift Het Thomasslcfkkenmeelbureau te Bloemen- daal heeft ten gerieve van de gebruikers van slakken meel een gratis tijdschrift uitgegeven, dat wel bedoeld is als reclame voor deze mest stof, doch daarnaast van groote waarde kan zyn voor de Nederlandsehe boer en tuinder. Deze toch, het blijkt uit wat in het eerste nummer van dit tijdschrift in het voorwoord wordt opgemerkt, gebruikt meer dan 65% van het in Nederland aangewende fosforzuur in de vorm van slakkenmeel. Maar van nog meer beteekenis is het slak kenmeel. Ook voor de kalk voorziening van de bodem speelt net ©en zéér beduidende rol. Ieder, die eenigszins op de hoogte is, weet dat een groot deel van onze cultuurgrond lijdt aan kalkgebrek. Wanneer nu tegelyk met een andere noodige plan ten voedingsstof, in dit geval foeforzuur, zonder eenige extra kosten een beduidende hoeveelheid kalk aangevoerd wordt, is dit van groote beteekenis. Het blijkt dat met de in ons land gebruikte hoeveelheid slakkenmeel driemaal zooveel kalk aan de boü^-.n gegeven wordt, dan door de eigenlyke kalkmeststoffen te zamen. Dat is nog nooit goed tot de massa gebrui kers doorgedrongen vermoeden we. Tn het interessante artikel: „Het kalkge- bruik in Nederland", vindt men belangrijke cijfers en duidelijke grafieken als uitkomsten van een onderzoek over de laatste 8 jaren van dit kalkgebruik. De land- en tuinbouwer zal hier veel aan hebben bij de beoordeeling van een zoo belang rijke zaak als de kalkbehoefte van de bodem is Het tijdschrift wordt geregeld gratis gezon den aan allen, die het aanvragen. Alle lezers die rechtstreeks of zijdelings belang hebben bij de bemesting van de grond raden wij aan het aan te vragen bij het Thomasslakkenmeel- bureau te Bloemendaal, Hartenlustlaan 7. Van de scheepswerf van P Smit Jr. te Rotterdam had Zaterdagmiddag de te* waterlating plaats van het voor de N.V, Rotterdamsche Lloyd in aanbouw zijnde motorschip „WeltevredenHet vaartuigdat ongeveer 12.000 tons draagvermo* gen heeftglijdt te water. „De Poppenkast", muziek en woorden van W. F. Spriiik, uitg. Joih. de Heer, en Zn. te Rotterdam. Doze uitgave is een kindercantato, be werkt naar het oude bekende Jan Klaas- scnspel. Ongetwijfeld is deze uitgave een aanwinst voor de kinderkoorliteratuur. Ver schillende muziekautoriteiiten als Piet 't Hart en C. M. Limburg hebben dit werkje uitgevoerd en zijn vol lof. De muziek is viroolijk en vlot, de tekst spreekt tot de kinderharten, zoodat c.eze poppenkast-can tate niet alleen gezongen, maar in werke lijkheid beleefd wordt, zooals Limburg schreef in het voorwoord. De uitgaai is royaal; keurig van uitvoe ring. Een geïllustreerd tekstboekje is afzonder lijk verkrijgbaar gesteld. Eventueel is het wenkje ook met orkest uit te voeren. De dokten in huis; populair tijd schrift voor de volksgezondheid. (Uitgave La Rivière en Voor hoeve, Zwolle). Een medisch tijdschrift te beoordeelen door een leek is moeilijk. Wat we echter wal weten dat menigeen baat heeft gevonden in ziekte door de raadgevingen en voor schriften in dit tijdschrift, genoemd. Daarop ziende, achten wjj het van belang om op deze uitgave te wijzen. Gelukkig dat de pe riode van het geheimzinnige voor den leek bekend gemaakt wordt en dus niet alleen de dokter heeft te oordeeïen. Trouwens ieder een weet dat menigeen reeds driekwart ge nezen is, als hij de aard der ziekte weet. We zijn dankbaar voor de medische mede werkers voor het licht dat zij in dit tijd schrift verspreiden: De leek kan met hen meeleven. C. D. Twee oud-burgemeesters van Londen bakkeleien Een incident dat opzien baarde In de wethouderskamer van de histori sche Guildhall heeft zich een kort, maar heftig incident voorgedaan tusschen twee gewezen lord-mayors van Landen. Het incident heeft in de City groote ont steltenis verwekt en zal veimoedelijk nog het onderzoek uitmaken van een officieel onderzoek. Er was een bijeenkomst geweest van de financieele commissie der City in de „vergulde zaal"; de commissieleden wa ren vertrokken, alleen de 78 jarige sir Alfred Bower, die in 1924-1925 lord-mayor was, bleef in't vertrek achter. Hij stond bij den schoorsteen, met den rug naar het haardvuur gekeerd. De deur werd geopend en de lange, grijze figuur van sir Phene Neal, die m 1930-1931 lord-mayor was en 77 jaar is, trad binnen. Sir Alfred Bower liep naar hem toe en vóór sir Phene er op ver dacht was, voelde hij de vuist van sir Alfred, die hem een stoot in de ribben gaf. „Dat is voor Dinsdag", voegde de aan valler er aan toe. Een der wethouders, die zich ook in het vertrek bevond, kwam tusschenbeide. maar sir Alfred had reeds zijn mouw opgestroopt en stond daar in gevechtshouding. Het bleef echter bij een woordenduel op heftigen toon De wethouder sprak de beide bejaarde oui burgemeesters verzoenend toe en ten slotte gingen zij gedrieën dineeren De beide grijze bestuurders der wereldstad hebben elk hun lozing gegeven van het ge beurde; daaruit blijkt in elk geval, dat hel diner nog niet tot volkomen verzoening heelt geleid. Bleek en nog verstroord over den ribbenstoot zeide sir Phene Neal: „Ik bleet kalm, toen ik de vuist voelde, maar als sit Alfred mij pijn had gedaan, zou ik dat stel lig niet op mij hebhen laten zitten". „Ik geloof, dat sir Alfred een grief tegen mij had als gevolg van iets, dat Dinsdag tussohen ons is voorgevallen, maar dat naai mijn meening weinig te beteekenen had" Wat er op dien bewusten Dinsdag is ge beurd? Dat heeft sir Alfred Bower aan een verslaggever van de „Daily Express" ver teld. Hij hechtte er meer beteekenis aan. „Dinsdag was er een bijeenkomst van net bestuur der Londensche City", zeide sir Al tred. „De zitting was juist, begonnen; de lord mayor had zijn zetel ingenomen en de dis cussies geopend. Toen kwam sir Phene NVa. binnen. Hij liep mij voorbij, zwaaide met de panden van zijn jas heen en weer, als om mij te plagen. Toen greep hij onverhoeds mijn rechterarm en wrong hem naar achte ren. Het deed mij ontzettend veel pijn. Het is mogelijk, zoo ging sir Alfred voort dat het een grap is geneest, maar dan was het in elk geval een heel pijnlijke. Toen ik thuiskwam, heb ik mijn arm eens bekeken. Wilt u hem even zien?"... Sir Alfred maakt.! hetzelfde gebaar als in de „vergulde zaal": hij stroopte zijn mouw op en toonde don arm, waarop zich eenige plokken vertoonder met de gele, blauwe en bruine tinten, welke het gevolg zijn van een al te hardhandig' aanraking. U moet niet denken, dat ik kleinzeerig ben. vervolgde de oud-lord mayor. Ik ber, athleet geweest en kan wol tegen een stootir Maar ik vond, dat sir Pohne Neal ook ieü moesthebben. Daarom gaf ik hem dien stoot. Kijk zoo..." en op hetzelfde moment had ook de verslaggever zijn ribbestoot beeL „En ik liet mijn arm zden om de reden Iaten zien". Heeft men hier inderdaad slechts meteen grap en de wraak er voor te doen? Dat zal het officieele onderzoek moeten uitwijzen, Oppervlakkig gezien, krijgt de buitenstaan der den indruk, dat ook de,bejaarde bestuur ders van een wereldstad hun kleine „bloed- veeten" niet kunnen vergeten. Nieuw Jandsverraadsproces te Moskou Radek en collega's voor den rechter Te Moskou is ee<n nieuw terroristen proces aan den gang. De acte van beschuldiging vermeldt de volgende zes punten: lo. Op instructie van Trotski is in 1933 een „parallel-centrum" gesticht, bes-taande uit Pjatakof, Radek, SokoJnikof, Serebrajkof, dat voor spionnage, terreur, ondermijning der militaire macht der Sovjet-Unie enz. moest zorgen. 2o. Sokolnikof en Radek hebhen in verbin ding gestaan met de vertegenwoordigers vaa eenige buitenlandsche staten voor de organi satie van den gemeenschappelijke-n strijd te gen de Sovjet-Unie. 3o. Er is systematisch gespionneerd ten gunste van die staten. 4o. Er zijn tal van terreurdaden gepleegd, waarbij ook menschen levens waren te be treuren. 5o. Er zijn terreurdaden voorbereid tegen de leiders der communistische partij en detr Sovjet-regeering. Onder punt 6 worden dan alle namen der verdachten vermeld. Alle verdachten, aldus de acte van be schuldiging, hebben bekend en zijn daar'oe gebracht door de bewijsstukken, die in de dossiers zijn opgenomen en de getuigenver klaringen Pjatakof, Sokomikof. Radek en Sebriajkof worden beschuldigd van landver raad, evenals de andere verdachten, die ais- aeplichtigen worden genoemd. Opnieuw wordt bevel gegeven Trotski eti zijn zoon te arresteeren zoodra zij op Sov jetgebied worden aangetroffen en hen voor hei gerechtshof te geleiden. Nadat alle verdachten, op ie vraag van den president, nogmaals hadden bekend schuldig te zijn. werd een aanvang gemaakt met hun verhoor. GOERING WORDT PEETVADER! De heer en mevrouw Franz Steinert uit Rheydt (D.) hebben kennisgegeven van de geboorte van hun veertiende kind, dat den naam Annette Brigitte zal dragen. Zoodra Goering dat vernam, heeft hij la ten mededeelen, dat hij als peetvader zal op treden en dat zijn petekind financieel ge steund zal worden. Het gezin Steinert kan daardoor bogen op drie hooge peetvaders! Hindenburg, Hitier en Goering. Toen het kroost van Steinert zich zoo sterk uitbreidde, verklaarde president Hindenburg zich namelijk bereid, als peetvader voor een meisje op te treden, dat enkele jaren geleden is geboren. Hitier volgde dat voorbeeld, toen er weer een dochter verscheen en thans is Goering peetvader nummer drie. Voor 50 jaar 23 Januari 18S7. Op 1 Januari 1887 telde onze gemeente 2649 personen, wat nog 1 meer is dan op 1 Jan. 1886, niettegenstaande er dit jaar 109 personen naar Amerika ver» trokken. I

Maas- en Scheldebode | 1937 | | pagina 1