Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden Jtwiüefudd IN HOC SIGNO VINCES NIEUWJAARSWENSCHEN De Lijster brandend neergestort ZATERDAG 12 DECEMBER 1936' 51* JAARGANG N5. "4356 kunt U nu reeds opgeven aan onze bezorgers en aan ons bureau. Het is goedkoop en gemakkelijk, en bespaart U de ergernis iemand ver geten te hebben. PU ROL (WIT) Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSDIJK Tel Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. GRONDPRINCIPE ONGEWIJ- ZIGD. Democratie is 't modewoord dezer dagen; Öoor alle partijen wordt het aangegrepen; fcelfs de communisten noemen zich de strij ders voor de democratie. Wij aanvaarden dat met de noodige reserve, want vooral de partijen der revo lutie zijn doodsbang voor een veldwinning \an het fascisme en klampen zich daarom Aast aan de leuze der democratie. Wij zelf hebben dikwerf, vooral in vroe ger dagen, gestreden voor de democratie, doch dan voor de ware democratie, waarin onze volksvrijheden en de ongerepte hand having van het gezag belichaamd en ver ankerd waren. Daarom verwerpen en bestrijden wij die dusgenaamde democratie, omdat zij door en door valsch is, even hard. als het verderfe lijke staatsabsolutisme van NSB of fascisme. Alleen in de vrije en ongerepte hand having en bewaring onzer schoonste tradi ties zien wij heil voor land en volk. Daarom verwerpen wij zoowel staats- als yolkssouvereiniteit. Daarom bestrijden wij N.S.B. en fascisme en communisten, maar ook de sociaal-demo craten, met welke schoone leuzen die heden ten dage ook aan komen dragen. Als er één partij verdeeld en als er één beginsel voos is, is het wel dat der sociaal democraten. Het blijkt steeds duidelijker, dat het niet, zooals vroeger verkondigd tverd, een wetenschappelijk stelsel is, doch dat het de zuivere belichaming van het meest platvloersche materialisme is. En dat juist de zwakheid en voosheid der sociaal-democratische beginselen bron en oorzaak is van al de ellende, waaronder de Wereld nu schier dreigt te bezwijken. In al de landen waar communisme en fascisme de schepter zwaaien is de sociaal- cemocratie de voorbereider geweest. Ook in ons land zijn de jaartallen 1903, Ï918 en het gebeurde met de Zeven Provin ciën leerrijke datums. Daaruit hebben wij geleerd, dat de sociaal-democratie op en top revolutionair is. Dat zij echter ter wille van tactiek die beginselen verbergt, om ze bij de eerste de beste gelegenheid weer .voor den dag te halen. Al vlagt men nu op nationale feestdagen, Cl spreekt men met meer waardeering over de verloving van onze Prinses, en al doet toen straks mee aan de viering van het groote nationale gebeuren, nl. het huwelijk van onze Prinses met Prins Bernhard, zoo lang de SDAP de revolutionaire beginselen Biet absoluut afzweert, vormt zij een voort durend gevaar voor ons staatsbestel. Wij verheugen ons over de verandering, Welke zich bezig is bij hen te voltrekken. Wij hebben waardeering voor de moedigen Onder hen, die durven breken met de in- finuocror.de politiek tegen ons Vorstenhuis. Doch dat zijn in ons oog slechts tactische zetten, om bij de gewijzigde verhoudingen, Welke zich bezig zijn te voltrekken, 't toch aannemelijk te maken, dat men dat alles doen kan en dat men toch een goed sociaal democraat kan zijn. Want onder dat alles blijft juist het grond principe ongewijzigd behouden en dat vormt het groote en onoverkomelijke bezwaar. Matroos over boord geslagen en verdronken Woensdagnacht te omstreeks 12 uur, toen de vrachtboot van de Stoomboot- reederij Van der Sohuyt, op weg van Zutphen naar Rotterdam, aan den Groene Jager, ondier de gemeente Warnsveld, voor anlker ging, is de matroos De M, afkomstig uit Rot terdam, over boord geslagen en srerdranfcfen, Oranjevereeniging „Middelharnis" Woensdagavond j.l. werd een vergadering gehouden in hotel Meijer, waarvoor als spr. was uitgenoodigd üs. X. Voorsteegh, Voorz. van den Ned. Bond van Oranjevereenigingen De heer van Loo, voorz. der vereeniging, opende de vergadering. De opkomst had grooter kunnen zijn, maar uit vrees voor te groote opkomst had hot bestuur een selectie toegepast, waardoor verschillenden niet aanwezig konden zijn, terwijl die toch ook graag gekomen waren. Spr. geeft een uiteenzetting van de reden waarom het bestuur gemeend heeft geen feest te houden op den trouwdag van Prinses Juliana: le. het ongunstige seizoen, waardoor het wter zoo enorm tegen kan vallen; 2e. het bestuur heeft zich voorgesteld steeds leiding te geven aan de feesten en is bang dat dit haar niet voldoende moge lijk zal zijn in den winter, waarin het vroeg donker is, waardoor er kans bestaat dat café-bezoek t> groot wordt; 3e. de huiselijke omstandigheden van den heer Burgemeester, als hoofd der gemeente en vertegenwoordiger van de Koningin zijn van dien aard dat het bestuur meende hier om het feest uit te moeten stellen. Er zal nu een schoolfeestje e.d.g. gehoud» worden en verder is gedacht aan de ver jaardag van Prinses Juliana of wel op dien van Piins Bernhard in Juni. Nadat spr. nog uiteengezet had, waarom deze avond georganiseerd was. nl. met het doel den band tusschen het Koninklijk Huis en de bevolking van Middelharnis te versterken. Daarom is ook Ds. Voorsteegh uitgenoodigd, die zal spreken over „Het huis van Oranje." Immers het Oranjehuis kennen, is het liefhebben. Nadat staande het Wilhelmus gezongen is, alsmede „Wij willen Holland houden", krijgt Ds. Voorsteegh het woord voor zijn rede. Spr. wijst in aansluiting op het laatst gezongen lied op het voorrecht Hollander te zijn, waardoor wij Hoiland ook oprecht in alle vrijheid willen honden. Spr. wijdt woorden van sympathie aan het gezin van het hoofd der gemeente, Burgemeester den Hollander, die door droeve huiselijke om standigheden verhinderd is hier tegenwoor dig te zijn. Ook aan het somber bericht van het droevig ongeluk met de „Lijster". Hoe zal het hart van onze trouwe I.ands- moeder, van onze warm meevoelende Koningin, uitgaan naar hen die hierdoor in rouw gedompeld zijn, zooals H.M. dit ook toonde aan de rouwenidie visschersweduwen van Scheveningen. Oranjeliefde vader landsliefde, ideëele begrippen die van meer belang zijn geworden voor breede groepen der bevolking in ons land. Er is wel eens een andere tijd geweest, maar dat was niet cle beste in onze ge schiedenis. Verschillende invloeden hebben hieraan medegewerkt, maar door wat er tegenwoor dig leeft in ons volk is het haast in de war geraakt. In de aefcter ons gelegen Septem bermaand was iedereen in de war. Alles ging uit naar het vorstelijk gezin en het gezinsleven werd er door in de war ge bracht. Een golf van ontroering is door ons volk gegaan, door deze twee jeugdige menschen. Andere landen geuren met een vorsten huis van 100 jaren, maar de band tusschen Oranjie en Nederland dateert al van de 16e eeuw. En wel is de band een enkele keer afge kapt, maar steeds weer en juist in donkere tijden riep ons volk om Oranje. Spr. schetsi de moeilijke periode in ons volksbestaan als 1568, 1672, 1747, 1813, 1914 en nu 1936. waarin ons volk weer tot Oranje komt. De tegenwoordige tijd is uiterst moeilijk, maar in vroeger jaren hebben onze voorouders in nog benarder tijden geleefd. Nederland maakt thans een buitengewonen tijd door; overal in de wereld heerscht onrust. Bij alle vreugde hebben wij den ernst der tijden niet opzij te schuiven, maar ook moeten wij God dankbaar zijn voor alle voorrechten ons geschonken in het vrije Nederland. Er zijn er, die steeds naar het buitenland zien, maar in die atmosfeer die daar leeft, waar in zelfs geen andere meening geduld wordt, zöu een Nederlander stikken. Spr. vraagt zich af. waarom die bewonderaars van het buitenland geen kaartje enkele reis daar heen nemen en wijst er op, dat steeds alle import van buitenlandsche invloeden en meeningen funest geweest is voor ons volks bestaan en volksvrijheden. Een Nederland dat uit vrijheid geboren is, duldt geien vreemde overheersching maar wenscht in vrijheid te leven onder de gezegende regeering der Oranjevorsten. Op buitengewoon boeiende wijze heeft de Spr. dit onderwerp besproken; menige kwinkslag, en anecdote verlevendigde zijn rede, zoodat de vergadering door veel ap- plaus haar instemming uitsprak met den dank die door den Voorzitter aan den Spr. werd gebracht. Na de rede volgde enkele films die ver band hielden met het onderwerp, o.a. de Ka meropening 1936 en de huldigingsfeesten in het Stadion te Amsterdam. T'nans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzicht baar weg en daarom is voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en banden. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Vergadering A.-R. Kiesvereen. te Oude Tonge Op Dinsdag 8 Dec. j. 1. in de vergader zaal van de Oude school. De vergadering die le 7 uur zou aanivan gen wacht tot half acht vergeefs op haar voorzitter, de heer H. L. de Vlugt, die voor het laatst deze vergadering zou leiden en afscheid nemen wegens vertrek naar Som- melsdijk, doch niet komt opdagen. Daar de Algemeen-secundus door zware verkoudheid niet in staat is de leiding te nemen, verzoekt de secretaris aan het lid H. Hartman dit te willen doen. Deze voldoet daaraan, leest Psalm 72 en gaat voor in gebed. Met een enkel w„. rd heet hij de leden welkom en geeft dan ge legenheid aan den secretaris de. notulen der vorige vergadering voor te lezen. Als deze goedgekeurd en geteekend zijn worden de ingekomen stukken behandeld. Dan komt aan de orde een voorstel van het Bestuur om het aantal bestuursleden van 5 te brengen op 3. De meeste leden kunnen echter met dit voorstel niet mede- gaan. zoodat het wordt ingetrokken. Daarna wordt overgegaan tot verkiezing van twee bestuursleden in do vacatures ontstaan door var'rek van den voorzitter den heer H. L. de Vlugt en door bedanken van den bibliothecaris den heer K. J. de Bruin. Uitgebracht worden op H Hartman 10 stemmen, op L. Dubbeldam 8 stemmen en op K. J. de Bruin 4 stemmen. Beide eerstgenoemde hebben dus de vol strekte meerderheid en namen hun henoe ming aan. In de rondvraag wordt nog gesproken over de propaganda in verband met de komende verkiezingen. De voorzitter wekt de leden op te doen wat in hun vermogen is om de kiesvereeniging meer levens krachtig te maken ook door het opwekken van geestverwanten om als lid der vereem ging toe te treden. De vergadering wordt dan door den Edelachtii aren heer II. Vooys met dankgebed gesloten, Op de daarna gevolgde Bestuursvergade ring werd gekozen tot voorzitter de heer H. Hartman en tot bibliothecaris de heer L. Dubbeldam. Beiden hebben hun benoe ming aanvaard. Nederl. Blindenbond Opger. 1895. Goodgek. bij Kon. besluit Uitgaande van genoemde organisatie zal op Woensdag 16 Dec. a.s. te Ooltgensplaat, Op Donderdag 17 Dec a.s. te Nieuwe-Tonge en op Vrijdag 18 Dec. a.s. te Stad aan 't Haringvliet, een propaganda-filmavond wor den gehouden. Op al deze avonden zal wor den vertoond de fraaie Blindenfilm: „Wat wij willen", welke een volledig beeld geeft van het leven en werken der blinden. Deze film, welke uit vier acten bestaat, is opge nomen in de verschillende blindeninstitu ten hier te lande en geeft een rijkdom aan indrukken over het leven en de wereld der blinden. Alle onderwijs- en arbeidsmogelijk heden,, welke voor blinden bestaan, worden door de film in beeld gebracht. Als voor films zullen worden vertoond, de opening vain de school voor geleidehonden voor blinden fe Amsterdam door H.K.H. Prinses Juliana en gekleurde natuuropnamen van Amerika's Westkust. De heer Joh. v. d. Berg, propagandist van de N.B.B., zelf blind zijnde, zal een toespraak houden over het onderwerp: De blinde mensch, en eenige toepasselijke ver zen declameeren. Het programma is inderdaad uitstekend verzorgd en we vertrouwen, dat zeer vele ingezetenen van genoemde gemeenten deze nuttige en leerzame avonden willen bijwo nen. In al deze plaatsen is een comité van voorbereiding gevormd. Programma's, te vens bewijs van toegang, zijn verkrijgbaar bij deze comité's en ook 's avonds aan de zaal. De entree is zeer laag gesteld, zoodat een ieder deze mooie blindenavond kan bij wonen. De programma's zullen ook door dames en meisjes worden aangeboden. Stelt haar niet teleur, maar koopt een of meer programma's en toont allen uw belangstel ling voor het schoone streven van den Ned. Blinden-bond, die nadrukkelijk alle begin selen eerbiedigt, zoodat blinden van aller lei richting bij den bond zijn aangesloten, thans reeds ruim 600 in getal. Kom dan zelf en breng anderen mede. Zie de advertentie in dit nummer. Oud-minister Marchant in de R.K. Staatspartij Naar „Ons Noorden" verneemt, Tïeeft mr. H. P. March an t, oud-minister van Onderwijs en oud-leider van de Vrijzinnig-Democrati sche Bond, zich thans aangemeld, als lid van de R.K. Staatspartij, VEERTIEN DOODEN, DRIE GEWONDEN Een dikke mist, die over het vliegveld Croydon hing, heeft Woensdag een ont zettende ramp met een der vliegtuigen van onze K.L.M. tengevolge gehad, waar door veertien menschen het leven hebben verloren, terwijl drie werden gewond, waarvan één zeer ernstig. Het betreft hier de Douglas D.C. 2 „Lijster" (P.H.A.K.L.), die om half elf Engelsche tijd zou opstijgen met dertien passagiers aan boord. Door de zeer zware mist moest de start plaats hebben vanaf een speciale baan. Het vliegtuig was net in de lucht, toen het een scherpe bocht maakte en daarbij wegens te ge ringe hoogte (wat de piloot wegens de mist niet zien kon) met het dak van een huis in aanraking kwam. De machine stortte neer en vloog onmiddellijk in brand. Dit is de zwaarste ramp, die de K.L.M. ooit getroffen heeft. Bij de ramp met de Gaai immers kwamen dertien menschen om het leven, en dit was tot nu toe het ernstigste ongeval, dat in de historie van de K.L.M. is voorgekomen. Brandend op een huis gestort Korten tijd na de ramp met het K.L.M.- toestel had een A.N.P.-verslaggever een onderhoud met een bewoner uit de om geving van de plaats, waar het toestel was neergestort. Deze vertelde het volgende: Ik hoorde een slag en rende de straat in. Ik zag dat een vliegtuig neergestort was op het dak van een leeg huis. Het toestel was in brand gevlogen en dien tengevolge geraakte ook het huis in brand. Het huis brandde geheel af. Een andere ooggetuige, mevr. Latham, vertelde ons het volgende: Ik hoorde een vreeselijken slag en toen ik in de richting keek, waar de slag ver oorzaakt was, zag ik een brandend vlieg tuig op een huis. Ook het huis vloog in brand en ik holde verschrikt weg. De hitte was zoo hevig, dat men niet bij het vliegtuig kon komen. Het vliegtuig viel van het dak af, kantelde en sloeg den top van een grooten boom af. De brand nam on middellijk een grooten omvang aan, waarschijnlijk doordat de benzine tanks in brand vlogen en het vlieg tuig bij het vertrek een groote lading benzine aan boord had. Het volgende bericht is Woensdagmiddag telefonisch uit Croydon bij de directie der K.L.M. binnengekomen: Hedenmorgen vertrok op de dienst van tien uur uit Croydon het Douglas-vliegtuig de D.C. 2- P.H.A.K.L. („Lijster") onder commando van den bestuurder H a u t z- m e y e r, vergezeld van den marconist Van Bemmel, den werktuigkundige Verkerk en de stewardess mej. Bon- gertman. De volgende passagiers bevonden zich aan boord: Mevr. Hoene (Poolsche), Mej. Lipsy (Zuid-Afrika), en de heeren: Hoene (Pool), B„ton Van Hoehen- berg (Duitscher), Merser (Duit- scher), Schubach (Duitscher), Ir. A. van Donkelaar (Neder- 1 a n d er Vigelius (Fin), Dickson (Zweed), Lindmann (Zweed), Pear son (Engelschman), La Cierva (Spanjaard), Stent (nationaliteit on bekend). Het zicht was gering, waarom het toe stel met een tractor werd gebracht op de witte lijn, waar langs de vliegtuigen onder zulke omstandigheden volgens voorschrift moeten vertrekken. Kort na het vertrek van het vliegtuig heeft dit blijkbaar, om nog onbekende redenen, een scherpe bocht naar links ge maakt, omstreeks negentig graden op den oorspronkelijker* koers ejj Is daarbij in aanraking gekomen met het dak van twee huizen, waarna brand uitbrak. Van de opvarenden is de stewardess, mej. Bongertman. i'cht gekwetst, terwijl de piloot en werktuigkundige Verkerk omgekomen zijn. Van de 13 passagiers zijn er twaalf omge komen. Alleen de Duitscher Schubach werd gered. Groote verslagenheid op Schiphol Op Schiphol verkeerde men Woensdag middag nog in het onzekere omtrent de juiste toedracht van de ramp. De hij zon derheden over de ramp kwamen uiteraard druppelsgewijs binnen, dorb spoe dig was bekend, dat uitgezonderd Ie ramp van de „Gaai", die op 20 Juli 1935 nabij <t Bernardino in Zwitser land tp pletter is gevlogen, deze nieuwe ramp, wat het aantal der slachtoffers be treft, wel de grootste is geweest, welke de K.L.M. Ooit heeft getroffen. Zoowel piloten als grondpersoneel spraken, in groepjc3 hijeen staande, over dit nieuwe '-rustige offer, dat de luchtvaart geëischt heeft, waarbij hun deelneming uiteraard voorat uitging naar de bemanning van het ver ongelukte vliegtuig, van wie de gezagvoer der Hautzmayer eerst op 1 April jl. in dienst der maatschappij was getreden. Het bericht, dat de stewardess, mej. Bongert man, tot de geredden behoort, en niet ern stig gekwetst is, werd vooral onder de en kele collega's, die op de luchthaven aan wezig waren, met blijdschap ontvangen. De dienst gaat door Overigens ging de dienst uiteraard zijn gewonen gang. Kort na elkander vertrok ken twee Douglasvogels met passagiers naar hun bestemming. Na den start over het besneeuwde, in een modderpoel her schapen grasveld, waren zij spoedig in den grijzen .nevel, welke over het vliegveld hing. aan het oog onttrokken. Te ongeveer kwart voor een werd op het stationsgebouw de vlag halfstok geheschen en kort daarna was het droeve nieuws van de jongste ramp bij allen op Schiphol be kend en werd, ook in het restaurant, waar verscheidene passagiers op het vertrekuur van de vliegtuigen, waarin zij hun plaatsen besprokei) hadden, wachtten, over niets anders gesproken. Mededeelingen van den heer Plesman Woensdag om 1.15 uur Heeft de heer A. Plesman, directeur van de K.L.M., die zeer onder de indruk van de ramp was, enkele aanvullende mede deelingen gedaan, welke betrekking hebben op het communiqué dat de K.L.M. enkele oogenblikken tevoren had uitgegeven. De heer Plesman deelde mee dat hij om kwart voor elf vernam, dat een K.L.M.-toestel in de nabijheid van het vliegveld Croydon zou zijn neerge stort. Hij heeft toen onmiddellijk kapi tein Leverton, vertegenwoordiger van de K.L.M. op Croydon, opgebeld. Deze was echter reeds met zijn staf naar de plaats des onheils vertrokken. Blijkens mededeeling van den heer Kauf- mann, vertegenwoordiger van de K.L.M. in Londen, is het vliegtuig zes K.M. van Croy don af neergestort Wanneer dit juist is, al dus de heer Plesman, zou het ongeluk twee minuten na da start gebeurd zijn. Voorts vernemen wij nog dat ir. v. D o n k e 1 a a r werkzaam was bij de Ned. Scheepsbouw Mij De Zweed Lindmann is, naar de heer Pies man mededeelde, admiraal en hoofd van d" Conservatieve Partij in Zweden. Hij is een zeer bekende persoonlijkheid in zijn land. Na eenigen tijd heeft kapitein Leverton de Haagsche directie opgebeld en medege deeld, dat 't zicht in Crovdon Woensdag zeer gering was. Het vliegtuig is dan ook, hetgeen zeer normaal is, „blind gestart", d.w.z., dat het toestel op de witte startlijn wordt gebracht en op zijn instrumenten start. Na de start zou het dan 90 graden zijn afgeweken en dichtbij het vliegveld op de daken van twee huizen gestort zijn. On middellijk na de ramp heeft kapitein Lever ton mej. Bongertman. head-stewardess van de K.L.M. gesproken Zij was slechts licht gekwetst en het was nog niet zeker of zij naar een ziekenhuis dan wel naar het hotel op Crovdon zal worden overgebracht. Mej. Bongertman, zoo zeide de heer Plesman die naar men weet veel gevlogen heeft, zal mis schien kunnen vertellen, wat er eigenlijk gebeurd is. Tentoonstelling te Dirksland In de Chr. Openbare Leeszaal De tentoonstelling van onze huisvlijtarti» kelen, reeds eerder in onze Kerkbode en da plaatselijke pers besproken, behoort weer tot het verleden. Met betrekking tot het gemaakte werk mogen we zeggen, dat onze bezoekers een. goeden indruk daarvan verkregen hebben. Wanneer we antwoord willen geven op de vraag of wij met onze tentoonstelling „geslaagd" zijn, dan antwoorden we daarop: over het algemeen vrijwel geslaagd. Wel is er nog een flink restant onver» korhte artikelen, waarvoor we gaarne een bestemming zouden vinden. Wie eventueel zint op een geschenk om den een of ander te verrassen, kan bij ons nog terecht. liet aantal bezoekers was eenigszins hoo» ger dan andere jaren, wat Op zichzelf een gunstig verschijnsel is. Vanzelf mag een woord van dank niet ontbreken aan allen die medewerkten om onze tentoonstelling te doen slagen. We zijn erktenelijk jegens de plaatselijke pers die ons stroven en ons werk zeer gun» stig heeft beoordeeld en dit ter kennis van, het lezend publiek heeft gebracht. Erkentelijk zijn we vooral aan de zusters van ons Diaconaal Ziekenhuis „Bethesda'1 en Mevr. Boot, die op zeer daadwerkelijke wijze ons hebben gesteund. Deze dames heb ben geheel belangeloos tal van hand» werken en kleine lederen gebruiksvoorwer» pen vervaardigd, en die ten bate van da Clir. Leeszaal verkocht. Genoemde dames, hebben een zeer moof resultaat op hun werk waartoe ook het serveeren van thee behoorde verkregen, en daarom moge een woord van hartelijker* dank hier een plaats vinden. Eveneens geldt die dank den heeren krui» deniers, die zoo welwillend waren om het benoodigde voor de theeschenkerij, inclu» sief versnaperingen, cadeau te geven. Allen die op eenigerlei wijze bijgedragen hebben aan bet weislagen van onze tentoon» stelling hebben het bestuur der Leeszaal aan zich vefplioht. Een enkele opmerking veroorloven wij ons. Het valt telkens op dat de belangstel» ling voor ons werk tezeer beperkt blijft tot den betrekkelijk kleinen kring van hen die daadwerkelijk medeleven. Het zal ons zeer veel genoegen doen, wanneer die kring zich uitbreidt en meerderen ernstig met ons werk en streven kennis maken en dit ook willen steunen. HET BESTUUR Opening Moerdijkbrug Drie veren rond Dordt blijven 's nachts varen De veren Dordt—Zwijndrecht, Dordt—Papen drecht en Wieldrecht—'s Gravendeel zullen! van 11 op 12 en van 12 op 13 Dec. blijven: varen en wel van 12—4.30 's nachts om het uur. Het veer Kop van 't Land vaart tot 12 uur. Tegen brug gereden Ernstig ongeval te Spijkenisse Te Spijkenisse is een personen -auto* bestuurd door den heer B. uit Oostvoorne* die deze wapen pehuurd had, met vrij prootoi snelheid tepen de Oude Maasbrup pereden* De voorzijde van de wapen werd totaal ver* nield. De chauffeur werd bewusteloos uit dd wapen pehaald. Nadat ae juist passeerendo Dr. Slis uit Nieuwonhoorn eerste hulp ver* leend had. is het slachtoffer, dat emstip pe* wond was, naar 'iet ziekenhuis vervoerd. De ramp van de SCH 179 Lijk van schipper De Niet aangespoeld Op het strand tusschen Petten erü Callantsoog nabij paal 17 is het lijk aangespoeld van een der opvarenden der vergane Sch. 179. Nadat het stoffelijk overschot naar hef gebouw van de strandvonderij was overge bracht, stelde men onmiddellijk de re„rt„rij Vrolijk te Scheveningen van de vom in kennis. Het lijk is door de directie en een broer van het slachtoffer herkend als dat van sahipper W. de Niet. i JA

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1