'rijder n wag: Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES BOER Waaruit het Nationaal Huwelijksgeschenk zal bestaan ER 1936 SIHOUWERIJ (OTTERDAM WOENSDAG 9 DECEMBER 1936 EURTEN 51E JAARGANG N®. 4355 REORGANISATIE R.T.M. VAN HET BINNENHOF Motorjacht voor de binnenwateren Moderniseering, verbouwing en inrichting paleis Soestdijk MILITAIRE RANGEN VOOR PRINS BERNHARD TELEF. HOOS tfng of geruisch* rogressief' werkt, mogelijk zorg en een voortduren^ och in toonbaren! de eené functie) tar vrijloop; var* /oldoet t'RIJDER, lakeiaar in Aard- roenten en Frnit Telefoon 81431 «ARKT JAN yAN AM 1TROUWD ADRES1 3? cent p. 70 K.G. per giro ot San 6—7 uue erde de kapitein: doch ziende, dat hij het strand of op da erde hij spoedig van maakten twee sleep* die reeds naar de stoomd, vast, terwijl iboot in de nabijheid geschiedde met buiig water reeds vallen* werk van de sleep- heden opleverde. Ge* getracht de „O. A, sitie te krijgen, doch et en is het schip met zuiderstrekdam ge* eenen, met den boeg gericht Geleidelijk vijdig met den strek* ;n de sleepbooten er het schip vlot te eerst YVoensdagoch- Ivater zou zijn, acht t, dat de sleepbooten n zouden slagen het De mogelijkheid is ie „O. A. Knudsen" i liep, beschadigd is, it van de Noord- en Iding Maatschappij, nog een oogenblik oogte te nemen. Zij de bemanning van iet het geringste ge-' 'ienst te doen en ij i.50 u. te het Noor- ,0. A. Knudsen" Hector", „Nestor", vlotgesleept en IJ m u i d e n ge- IBER kerk i 6 u. Ds Langhout u. Ds van der Wal ahrie rani Asc/h, vain Som* 2olll. Wediuwen- en Brielle. 6 u. de heer nam. Dj idienst; nop 's avonds de heer •echt BijhelfeEÏing is Hovius, van Oud* eesddenst am. Ds Hovius in 6 u Ds Verkerk isdienst 's av. Ds Ds Labrie, vad cerk 2 u. Leesdienst avonds Ds Z<dIstrS ma. Leesdienst kerk avonds Ds I.arnaD ieente u. Leesdienst en 6 m Leesdienst avonds Leesdienst Leesdienst lemeente Leesdienst :ente Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZA 1 ERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMELSDIjK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingev .cht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. VANWAAR Vanwaar komt het, dat, terwijl andere landen diep getroffen worden door den geesel der revolutie, het hier in Nederland nog zoo rustig is, vragen wij ons wel eens af. In die vraag ligt reecis de erkenning, dat ons volk gelukkig in meerderheid een an dere, gezondere opvatting heeft, een opvat ting, welke haar oorsprong vindt in de grondtoon van ons volkskarakter, dat ge worteld is in de Calvinistische beginselen. Als wij de oorzaken van het revolutio nair woelen op willen sporen moeten wij niet bij dezen tijd blijven staan, maar moe ten wij terug gaan in de historie. Toen in ons land onze vaderen onder lei ding van Willem van Oranje de reuze •kamp aangingen voor vrijheid van gods dienst, mochten zij door Gods genade de trjomf in dien langen en smartelijken strijd behalen. Daardoor en daardoor alleen is het, dat de inslag van onzen volksaard blijvend ge vormd werd. En zulk een bezieling ging er van die Calvinisten uit, dat zij, hoewe! gering in aantal en een klein stukje grond bewonende, zij toch de gelieele wereld naar zich toe wisten te trekken. Hier kon de ware vrijheid, welke gegrond is op Gods Woord, beoefend en in de prak tijk beleefd worden, men dulde geen dwang of onderdrukking. Maar wat hier door Godis genade moge lijk was, werd in andere landen bijv. Frank rijk onmogelijk gemaakt. Het is niet te stout gesproken zoo wij be weren, dat Frankrijk telkens nog gestraft wordt voor de zonde, welke zijn koningen begaan hebben door het uitroeien der Huge noten en der Waldenzen. Want daardoor beroofde men zich niet alleen van de beste en vreedzaamste burgers, maar daardoor beroofde men zich ook van de mannen, die het tegenwicht zouden gevormd hebben tegen de beginselen des ongeloofs. Mede daardoor triomfeerden de beginse len des ongeloofs, zij ontmoeten daar geen voldoende tegenstand. De zonde door Lodewijk XIV e.a. bedre ven aan de Christenen, wreekte zich in Frankrijk zeer sterk, want door het uit roeien der Christenen werd het noodige levenssap voor de goede functionneering van het staatsleven wreedaardig afgetapt en werd het volk een prooi van allerlei meeningen, welke vijandig en afkeerig .van Gods Woord waren. Daarom kon in dat land telkens de revo lutie haar triomfen vieren. Het geestelijk tegenwicht ontbrak ten eenemale. Wij behoeven ons op dat rijke voorrecht niet te verhoovaardigen. Zoo wij dat deden, zouden wij straks in dezelfde fouten vallen. Veeleer hebben wij God te danken voor de rijke zegen,, welke wij genieten en in 's Heeren kracht hebben wij ons op te maken en dat rijke bezit te verdedigen. Want ook ons omringen allerlei gevaren. Inschakeling van motorverkeer en verbetering van veerdiensten In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begrooting van Waterstaat deelt de Minister mede, dat de R.T.M. in hoofdzaak heeft toegestemd te zullen voldoen aan den wensch der Regeering tot belangrijke vermindering van haar vaste lasten, tot geleidelijke insc akeling van motor- verkeer en tot verbetering van veer diensten. Tevens is de verplichting op gelegd omtrent eenige grieven van het personeel tot overeenstemming te ge raken. De plannen worden thans nader uitgewerkt. Overleg is gaande met de provinciale besturen over de voorge stelde reorganisatie. Aangezien de kas- positie van de Mij. zeer ongunstig is, wordt het wenschelijk geacht thans reeds hij nota van wijziging art. 26 met 75000.— te verhoogen. De Minister heeft zich bereid verklaard mits over eenstemming wordt bereikt, dat het bedrijf gedurende 3 jaren wordt ge steund met subsidie tot dekking van het exploitatieverlies, waarvan neven- bedrüven, die afzonderlijk worden be heerd, uitgesloten zijn. IN DE DRUKKE BEGROOTINGSTIJD Werkloosheidssubsidiefonds Behalve eenig kleingoed zijn de vorige week in de Tweede Kamer twee begrootin gen afgedaan. Tot dat kleingoed behoorde één belangrijk onderwerp: het werkloos heidssubsidiefonds. Daarbij zijn de gemeen ten zeer nauw betrokken en deze waren aanvankelijk niet zonder vreez'e. De Regee ring was n.l. voornemens dit subsidie te bepalen op basis van 90 pet van de uitgaven in 1936, om het maar eenvoudig te zeggen. Bij nota van wijziging heeft de Minister ecliter toegestemd om de uitgaven in 1937 ten volle als grondslag te nemen liet geen beteekent, dat hiervan hoogstens 85 pet aan de gemeenten wordt vergoed naar ver houding van haar financicele draagkracht. In buitengewone gevallen kan het percen tage stijgen tot 99. Voorts kunnen als er toch nog tekor ten blijven voorschotten gegeven worden. Die zullen rentedragend zijn, had de Minister aanvankelijk voorgesteld. Op aan drang van de Kamer is er van gemaakt, dat ook rentelooze voorschotten gegeven kunnen worden en zelfs is de mogelijkheid opengehouden, dat terugbetaling achter wege kan blijven. Dat is het resultaat van „gemeen over leg", Bulteniandsche Zaken Wat de begrootingen van Buitenland- sche Zaken en Onder w ij s betreft, men zou verwachten, dat er bij het laatste onderwerp positiever klanken gehoord zou den worden dan bij het eerste. Het was echter omgekeerd. Ongetwijfeld ligt dat hieraan, dat minister De Graeff beslister en doelbewuster optreedt dan minister Slotemaker de Bruine. De eerste nam ten aanzien van Duitsch- land bijv. geen blad voor de mond, maar zei duidelijk, dat onze gezant een waardige houding had aangenomen door te weigeren de partijdag der nationaal-socialisten in Neurenberg bij te wonen. Hij behoeft niet naar redevoeringen te luisteren,, welke met onze volksaard in strijd zijn. En triumfan- telijk voerde de Minister den niet-georgani- seerden fascist Westerman tegen, dat on danks alles de gezant de hoogste Duitsche onderscheiding kreeg met een vleiend, per soonlijk schrijven van den Führer. Ook durfde minister de Graeff zonder schroom in het openbaar te zeggen, dat de door de Duitsch^regeering gevolgde metho de van eenzijdige opzegging van internatio nale verdragen, zonder dat van te voren getracht is met de andere partij in onder ling overleg tot overeenstemming te komen, om het zacht uit te drukken weinig aanbe veling en zeker geen navolging verdient. En toen men den Minister vroeg, wat hij dacht over een geheim accoord, dat tus- schen Duitschland en Japan zou zijn ge sloten, betreffende een verdeeling tusschen beide landen van economische invloedsferen in de Oost-Indische archipel, antwoordde hij zeer duidelijk: Ik weet daarvan op dit oogenblik niet meer dan het bekende bericht in een En- gelsch blad. In de wonderlijke wereld, die wij thans beleven, is ten slotte alles moge lijk. Maar dat dit bericht,, dat trouwens van officïeele Japansche zijde is tegen gespro ken, juist zou zijn, kan ik met geen moge lijkheid aannemen. Ik beschouw dit bericht als een puur verzinsel. Onderwijs Neem daartegenover nu minister Slote maker de Bruine. Positieve antwoorden hebben wij in zijn verdediging van de On- derwijsbegrooting niet gehoord. Behoudens dan misschim de opmerking, dat de in houd van de Bijbel er niet door verandert of de in de Staten-vertaling, in de spel ling van Siegenbeek, in die van De Vries en Te Winkel, of wel in de vereenvoudigde spelling geschreven wordt. En misschien ook daarin, dat Biibelonderwijs op de open bare school geen verplicht leervak kan worden. Ja, sommige liberalen zijn er voor, maar ze bedoelen dan Bijbelonderricht in, vrij zinnige trant. Van dit Christendom boven geloofsverdeeldheid,, dat is Christendom zon der ziel, moetun wij echter niets hebben. Ongeloovigen ki'inncn geen Bijbtlsch onder wijs geven. Het is heler, dat de onderwijzer over de Bijbel zwijgt, dan dat hij zou be ginnen: Ik weet niet of het waar is, maar in de Bijbel staat een mooi verhaal over Jozef, dat aldus luidt; enz. Eenige toezegging ten bate van de jonge onderwijzers deed de Minister niet en het instituut „kweekeiing met akte" maar zon der salaris of afgescheept met een joden- fooi; schijnt hij ook niet zoo erg te vinden. Ondertusschen wordt voor de jonge onder wijzers het minst gedaan. Want het heen gaan der gehuwde onderwijzeressen en der zestig-jarige onderwijzers, die geen minder jarige kinderen meer hebben welke laat ste bepaling tot zonderlinge consekwenties leidt baat voor hen weinig. Ook met de spelling doet de Minister geen stap vooruit. Integendeel, hij heeit de chaos vergroot en schijnt niet te beseffen, dat wij de eene of de andere kant uit moe ten. De tagenstelling tusschcn school en leven, tusschen de kranten onderling, tus- schen sommige gemeenten en regeerings- departementen kan niet voortduren. Er wordt teveel geschreven en gedrukt in onze dagen. Eén uitspraak van den Minister onder schrijven wij volkomen: in de groote steden moet men het bewaarschoo londerwijs aan het particulier initiatief overlaten, waarbij de gemeente subsidie verleenen kan. We hechten er heel wat meer waarde aan dan aan de ommezwaai van de com munisten, die zich voortaan niet zullen ver zetten tegen de pacificatie op onderwijsge bied. Zij hopen daardoor de vorming van een eenheidsfront tegen het fascisme te kunnen bevorderen. Laten deze heeren zich geen illusie maken over een „volksfront" in Nederland. Wij zijn er niet begeerig naar en zien er geen heil in. De Kamer heeft druk vergaderd en de be grootingen van Buiteniandsche Zaken en Onderwijs zijn z.h.st. goedgekeurd. DE ONREGELMATIGHEDEN OP FLAKKEE Nadere bijzonderheden Men schrijft ons naar aanleiding van de onregelmatigheden op Flakkee van andere zijde: Het vorig bericht vereischt eenige verbe tering en aanvulling. De controleur G. was n.l. niet direct betrokken bij het verhandelen der kalverschetsen. Wel schijnt zijn knecht H. er bij betrokken te zijn geweest. Dit ver handelen komt meer voor, maar nu is er in dit geval een onderzoek naar ingesteld, ter wijl andere gevallen dikwijls niet bekend worden. Men heeft nu een en ander met elkaar in verband gebracht, maar G. blijkt hieraan onschuldig te zijn. Wat betreft de vleeschkeuringsdienst was G. voorheen wel slager, maar wordt deze zaak nu door een broer gedreven. Ook de kwestie van de erfenis is eenigszins anders. G. had n.l. wel recht hierop, maar er zou een formeele fout gemaakt zijn waardoor de uitspraak in ongunstigen zin zou zijn ge vallen. Ook wordt betwijfeld of de rol van den varkenshouder, die mede betrokken was als gedupeerde, wel zoo onschuldig was. Ver moed wordt, dat deze zijn varkens niet tijdig heeft aangegeven en G. hem geadviseerd heeft deze op te ruimen, en toen in strijd met zijn plicht verzuimde proces-verbaal op te maken. De koopman K. zou hierin de aan legger zijn, die trachtte G. over te halen. Het is te begrijpen, dat deze geschiedenis op het eiland Goeree en Overflakkee veel stof doet opwaaien. Het zou zeer verkeerd zijn bepaalde politieke partijen verwijten te maken nu een en ander openbaar is gewor den. Helaas, komen onder alle groepen der bevolking overtredingen voor. De pers, en ook ons blad, heeft tot taak zonder aanzien des persoons het algemeen belang te dienen. Opnemen van berichten omtrent zulke on regelmatigheden geschiedt natuurlijk ook, om de bevolking toch te waarschuwen voor de ernstige gevolgen van dergelijke misstappen. Overigens is het ook hier: wie sta, ook op maatschappelijk gebied, zie toe, dat hij niet valle! Hei uitvoerend comité voor het nationaal huwelijksgeschenk heeft op i dezer een vergadering gehouden, waarin definitieve besluiten konden worden genomen, nadat volledige goedkeu ring van en instemming met de voorloopige plannen was ver kregen van Hare Majesteit de Koningin en van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard. In de eerste plaats werd besloten zoo spoedig mogelijk aan te vangen met den bouw van het prinselijk jacht voor de binnenwateren. Plannen, die geheel zullen voldoen aan de wenschen van Prinses en Prins, en kostenraming zullen binnen eenige dagen ter beschikking zijn. Het ligt in het voornemen een jacht te bouwen van omstreeks 31 meter lengte, 5% meter breedte en een diepgang van 1.70 meter. Dit jacht zal de Zeeuwsche stroomen, het IJsselmeer, de Friesche meren en de andere, grootere wateren van Nederland kunnen bevaren. Het zal een motorjacht zijn en aan alle moderne, te stellen eischen van bouw en inrichting voldoen. Het zal in het aanstaande voorjaar voor gebruik gereed zijn. Daarnaast is het definitieve plan voor moderniseering, verbouwing en inrichting van den door het prinselijk paar te bewonen vleugel van het paleis Soestdijk goedgekeurd. Met den meesten spoed wordt thans aan het bestek gearbeid, waarna de aanbesteding zal plaats vinden. Het betreft hier een omvangrijk werk, dat, naar verwach ting, uiterlijk tegen 't eind van den volgenden zomer gereed zal zijn. Aan de achterzijde van het paleis zal een groot terras worden aangebouwd, waarop de aan die zijde gelegen zitkamers en andere vertrekken, die 'gedeeltelijk vergroot zullen worden, uitkomen. Het geheel zal worden voorzien van centrale ver verwarming, terwijl voorts tennisbanen in het park zullen worden aangelegd. DE OPENING VAN DE MOERDIJKBRUG Rijksweg Dordrecht-Breda zes uur gesloten De laatste veerpont De Minister van Waterstaat maakt be kend, dat in verband met de officieeie ope ning van de nieuwe Moerdijkbrug de rijks weg DordrechtBreda op Zaterdag 12 Dec a.s. van 9 uur des voormiddags tot 3 uur des namiddags gesloten zal zijn voor het verkeer in beide richtingen, voor zoover het niet door de ter plaatste dienstdoende rijks politie zal worden toegelaten. Voorts maakt de Minister bekend, dat de nieuwe brug 's middags om 3 uur voor het openbaar verkeer zal worden opengesteld. De laatste veerpont zal varen 's morgens om 9 uur van Zuid naar Noord. Tenslotte heeft de Minister bepaald dat hef voor het algemeen rijverkeer bestemde ge deelte van den weg Rotterdam—Dordrecht— MoerdijkPrincenhageZundert-Grens voor voor wat betreft het vak omvattende de vas'e brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk, de Noordelijke toegangsweg gelegen tusschen K.M. 52870 van den rijksweg Dordt—Wil lemsdorp en het Noordelijke landhoofd van genoemde brug, en de Zuidelijke toegangs weg gelegen tusschen K.M. 16380 van den rijksweg BredaMoerdijk en het Zuidelijk landhoofd van genoemde brug, gesloten zal zijn voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Het geschenk van de Bloembollenkweekers HOE DE PALEISTUIN TE SOESTDIJK ER UIT ZAL ZIEN Tulpen, Narcissen, Crocussen Het „Weekblad voor Bloembollencultuur" schrijft het volgende over de beplanting van den paleistuin te Soestdijk: De beplanting kan niet in een teekening worden weergegeven, en uit een lijst d»r geplante gewassen en hun hoeveelheden kan men evenmin een indruk krijgen van de beplanting. Het volgende is daarom trent misschien voldoende: Aan den voet van den voorgevel van het paleis zijn in bestaande rabatten Darwin en Vroege Tulpen geplant, het voorterrein is van een gazonbeplanting met crocussen voorzien. In de omgeving van den woongevel van de Prinses en den Prins zijn in den bestaan- den aanleg, perken, randen en vakken met enkele en dubbele vroege tulpen, met Men- del. Triumph en Late en Breedertulpen be plant. Nabij de beide in die omgeving zich bevindende Orangerie-gebouwen zijn randen en vakken met hyacinten beplant. Voorts is in aanwezige rotspartijen en borders de beplanting aangevuld met allerhande soort bijgoed en tulpen. Naast de hierbedoelde perk- en randbe- plantingen zijn vrij omvangrijke onder- en gazonbeplantingen uitgevoerd, waarvoor in de eerste plaats Narcissen en Crocus, maar ook Scilla, Chionodoxa, Muscari, Galantlius en dergelijke zijn gebezigd. Deze blijvende verwilderings-beplantingen vooral zullen ook van den openbaren weg af te zien zijn en met elkaar leven en fleur brengen in het uitgestrekte boschpark, dat het paleis omringt. De hoop is nu maar, dat de ge troffen maatregelen goeden groei en bloei bevorderen zullen en de geschonken be planting aan haar doel zal beantwoorden: te zijn een hartelijke welkomtgroet aan onze Prinses en Haar Gemaal bij het be trekken van Hun woning in het Paleis te Soestdijk. Motorrijder gedood Zaterdagavond is op de boulevard te Zeist een ernstig ongeval voorgevallen. De 23-jarige tandtechniker B., wonende te N a a r d e n, die op de motor rechts van den weg reed, is door onbekende oorzaak achter tegen een voor hem rechts van den weg rij denden wielrijder opgereden, tengevolge waarvan B. over den kop sloeg en de wiel rijder met een smak op den weg werd ge slingerd. B. moest in emstigen toestand pe.r politieziekenauto naar het ziekenhuis te Zeist worden vervoerd, alwaar hij een uur na aankomst aan de gevolgen is overleden. De wielrijder bekwam een hoofdwonde ein' moest eveneens naar het ziekenhuis worden overgebracht. b. was nog sleohts kort gehuwd. Bij Land-, Zeemacht en Indisch Leger Luitenant ter zee iste klasse en kapitein van de landmacht a la suite De Staatscourant bevatte Vrijdag de volgende Koninklijke besluiten: Wij Wilhelmina, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden enz., hebben goedgevonden en verstaan: den aanstaanden gemaal van onze beminde dochter Prinses Juliana„ Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld, te be noemen tot luitenant ter zee 1ste klasse (kapitein) h la suite van de Koninklijke Marine, en tot kapitein (ritmeester) a la suite van de konin klijke Landmacht. Onze minister van defensie is belast met de uitvoering van dit besluit, waarvan akte zal worden gezonden aan Z.D.H. voornoemd en dat voorts in afschrift zal worden medegedeeld aan den raad van State, aan de alge- mecne rekenkamer en aan den chef van ons militaire huis. Bij Kon. Besluit van 4 December 1936 No. 17 is aan Z.D.H. Prins Bern hard van Lippe-Biesterfeld de titulaire rang verleend van kapitein (ritmeester) bij het Kon. Ned.-Indische leger. HET NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK Stort spoedig uw bijdrage, indien ge het nog niet deed In aansluiting op het bericht betreffende het Nationaal Huwelijksgeschenk kunnen we nog melden, dat reeds belangrijke be dragen bij den algemeenen penningmeester: zijn binnengekomen. Toch is dit totaal nog niet voldoende om de plannen in hun vol* len omvang ten uitvoer te leggen. Dit kan geen verwondering wekken, daar in de pro vincie het doelmatig bieden van de gelegen* heid tot bijdragen tijdroovend is. Het comité wenscht intusschen wel met aandrang te verzoeken dat zij, die nog niet aan hun wensch tot het geven van een bijdrage hebben voldaan, zulks als nog ten spoedigste doen, opdat de prin selijke woningen binnen den korst mo gelijken tijd ter beschikking kan worden gesteld. De blijde huwelijksdag nadert snel en dus tevens het oogenblik, waar op het Nederlandsche volk zijn geschenk zal aanbieden. Tenslotte wenscht het comité te constat.ee» ren, dat de indruk ais z>*u, in tegenstelling met den uitdrukkelijkem wensch van Prin ses en Prins, een ernstige versnippering vani geschenken te vreezen staan, niet juist is. Wel zijn of worden afzonderlijke inzamelin gen gehouden, doch de daarmede verkregen gelden worden nagenoeg alle in overleg met en onder leiding van het Nationaal Comité voor een onderdeel van een der boven omschreven geschenken bestemd. Nadere bijzonderheden over het te bouwert jacht en de veranderingen, die aan het Pa leis Soestdijk zullen worden aangebracht, volgen binnen enkele dagen. Stort uw bijdrage bij den penningmeester van uw plaatselijk comité, of bij de dagbla den, of op rekening van den algemeenen penningmeester te Amsterdam, giro 285235. Ernstig ongeluk op het Marnix-Gymnasium Men meldt ons uit Rotterdam: Vanmorgen om kwart voor elf is op het Marnix-Gymnasium op het Henegouwerplein een ernstig ongeval gebeurd. De 11-jarige leerling A. Manger uit Delft wilde langs de leuning van <'e wenteltrap van de derde étage naar beneden glijden. Hij verloor ech ter zijn evenwicht en stortte op den vloer van den beganen grond. Met een schedelbasisfractuur is hij door den Geneeskundigen Dienst naar het zie kenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar hij in ernstigen toestand ter verpleging is opgenomen. Niet alleen voor het gymnasium, doch voor tal van scholen geldt de waarschuwing om dit uiterst gevaarlijke bedrijf van het glij den langs trapleuningen te staken. Er zija al tal van grootere en kleinere ongelukken mee gebeurd.

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1