maas- en scheldebode De verloving van Prinses Juliana grootsch defile in de residentie Kon. Familie ter kerke Woensdag ie september i936 groote feestvreugde in de residentie Heel Nederland juicht Rijtoer van het verloofde paar Van dit laatste werd Prins Aschwin een toto aangeboden. Ministers naar verlovingsiilms Vrijdagavond hebben nok de ministers Dec kers en Gelissen met hun dames de Cineac op het Buitenhof bezocht, teneinde de ver tooning van de verlovingsfilms bij te wonen. bij die warmte-slachtoffers, hooren we, dat er inderdaad ernstige gevallen on der zijn. Tegelijk echter deelt men ons mededat de simulanten, azend op een plekje in de schaduw, slechts een paar meter van het balkon, de serieuze gevallen zeer dicht bonaderen Helaas, alle comedie is tevergeefsch. Do dienstdoende artsen kennen geen pardon, mogen geen pardon kennen, en liet consigne „U kunt vertrekken" doet derhalve herhaaldelijk opgeld De talrijke belangstellenden, die ook Vrijdag in de omgeving van het paleis Noordeinde bijeen waren, waren tegen tegen half zes getuige van het uitrijden van het verloofde Vorstelijke Paar en van de Koningin, de Prinses von Lippe- Biesterfeld en Prins Aschwin. Prins Bernard chauffeerde zelf in zijn open Ford-cabriolet en Prinses Juliana had naast hem plaats genomen. H. M. de Koningin en haar gasten volgden in de nieuwe Cadillac Landaulette van Ilare Majesteit. Onder stormachtige toejuichingen ver trok de stoet, waarbij zich een drietal auto's met journalisten en fotografen had aangesloten van het paleis Noordeinde door het Haagsche Bosch naar het via duct aan den Leidschen Straatweg. Via Zijdeweg, Achterweg en Park de Kie viet werd in langzaam tempo door het nieuw gebouwde gedeelte van Wassenaar gereden en terug naar den Leidschen Straat weg, die men tot Oegstgeest volgde. De vooruit rijdende Prins keerde hier plotse ling en reed via den Oegstgeesterweg. langs het Witte Huis, langzaam door het dorp naar den Warmonderweg. Bij den spoorwegovergang waren juist de hoornen gesloten. Van deze gelegenheid maakten de achtervolgende fotografen ge- hniili om het gezelschap even op de plaat te brengen. Via den Abspoelweg werd naar Meerrust gereden, waar het hooge gezel schap uitsteeg en zich naar den waterkant aan de Leede begaf, om daar gedurenie eonige oogenblikken het mooie polderland schap, dat door de stralende zon in warman gloed was gezet, te bewonderen. Na enkele oogenblikken begaf het gezel schap zich, hartelijk gegroet, door de wei nigen, die getuige van dit kort oponthoud waren geweest, langs de trekvaart en den Haarlemmerweg naar Leiden, om via den Idorschweg op den Rijksstraatweg dicht oii den Haagschen Schouw uit te komen. Onderweg trachtte Prins Bernhard meer dan eens zijn achtervolgers te ver schalken door bij kruispunten in een kringetje rond te rijden of wel door plotseling midden op den grooten weg rechtsomkeert te maken. Hijzelf zoowel als Prinses Juliana hadden in deze ma noeuvres veel schik. Na een rit, welke ongeveer anderhalf uur Buurde, kwam het hooge gezelschap aan het Paleis aan. Mot luid gejubel werd het gezelschap ont vangen. Op het bordes dankte het Vorstelijk Paar met voortdurend handgewuif voor de ze hulde. Spoedig had hef gezelschap zich in het paleis teruggetrokken, hetgeen voor de meesten der aanwezigen een teeken was huiswaarts te keeren. De belangstelling in de avonduren Hoewel de uitingen van enthousiasme ter gelegenheid van het voor de Koninklijke familie zoo blijde gebeuren op hoogen prijs worden gesteld, is verzocht, aan het publiek mede te deelen, dat Vrijdag na 6 uur de vorstelijke verloofden niet meer op hei bal kon of voor een der vensters van het Paleis zouden verschijnen. Hiertoe werd besloten, omdat de toestand in de nauwe toegangswegen tot het Paleis van dien aard dreigde te worden, dat onge lukken niet te vermijden zouden zijn. Desondanks waren Vrijdagavond in de Paaste omgeving van het Paleis weer dui zenden op de been. Den geschenk aan Prins Bernhard De A.N.W.B. is op de gedachte gekomen Prins Bernhard een volledig stel bondsuit- gaven aan te bieden, betrekking hebbende op Nederland. De collectie, welke uit een 70-tal uitgaven bestaat, bevat o.m. het geïllustreerde werk „Ons Eigen Land", het nieuwe reisboek voor Nederland, een aantal binnenlandsche gid sen en reiswijzers, tochtenboekjes, de be kende Bondsatlas, autokaarten, rijwielpad- kaarten, water- en luchtvaartkaarten, wan- (ielboekjes enz. ten dienste van het binnen landsche auto- en rijwieltoerisme, het toe risme te water, het wandel-, ruiter- en lucht- toerisme, een verzameling, welke er wel toe kan bijdragen belangstelling en liefde te trekken voor ons land en zijn zeer bijzon der natuurschoon. Prins Aschwin bezoekt de Cineac De broeder Van Prins Bernhard, Prins Aschwin, was Vrijdagavond onder de bezoe kers van de Cineac op het Buitenhof, om de film te zien, die betrekking heeft op de ver loving van zijn broeder met Prinses Juliana, henevens om de opnamen te aanschouwen, welke nog na zijn eerste bezoek gemaakt 2ijn. En ook de opname van dit bezoek zelf. Het Vorstelijk Bezoek aan Amsterdam liet centraal comité van Oranjegezinde en nationale organisaties te Amsterdam deel mede, dat op Donderdag 17 September a.s in het Stadion om drie uur des middags een feestelijke bijeenkomst gehouden zal worden in je hooge tegenwoordigheid van H. M. de Koningin, H.K.il. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Een défilé zal plaats vinden in het Sta dion, waaraan zuilen deelnomen alle Oran jegezinde organisaties, zang- en gymnastiek- en sportvereenigingen, verpleegsters, leer lingen van middelbare scholen enz. enz. van Amsterdam en omgeving. Een eindelooze stoet Treinen daveren, zwaar beladen, over spiegelende spoorstavenMotoren van touringcars en particuliere wagens uit iedere prijsklasse snorren in eindeloos aantal over bitum en beton Zo zijn afgeladen met menschen, die allen het zelfde doel voor oogen hebben: getuige te zijn neen, harts tochtelijk deel te nomen aan een ovatie in de Residentie, waarvan, zooais weldra blijken zal, zelfs de knapste beschrijving spot met de werkelijkheidI! Aan de stations voeren taxi's en trams een hevigen strijd, om een zoo groot mo gelijk aandeel van dit massa-transport over te nemen. Terwijl elders in de stad een niet minder felle kamp gestreden wordt om enkele meters parkeer terrein Een ware volksverhuizing Niet zonder zorg wordt die volksverhui zing gade geslagen door bon, wier taak het is alles in goede hanen te leiden. Want ook Den Haag zélf is met honderdduizenden op do been! Reeds om 11 uur in den morgen, wanneer een geroutineerde chauffeur ons in staat stelt overal in den kortst mogelijkon tijd eens poolshoogte te nemen, staan wij per plex van de drommen Oranjeklanten, die hun schreden naar de city richten. En dat wil toch wat zeggen, na hetgeen we sinds den dag van de blijde mare aan belang stelling hebben meegemaakt! Ook nu weer tracht alles zich op de naaste omgeving van liet Paleis te concen- treeren. De politie, die niets andere ver wachten mocht, heeft uitstekend werk ge daan, door lkngs de trottoirs van de Hout straat en een groot deel van het Noordeinde palen te laten slaan, welke door dikke ka beltouwen met elkander zijn verbonden. Van stagnatie in het verkeer mag straks immers geen oogenblik sprake zijn. Machtige bankgebouwen daar ter plaatse hebben eveneens hun maatregelen getrof fen. Teneinde gespaard te blijven voor klau- terpartijen van geveltoeristen zijn do getra liede vensters nog van een prikkeldraad versperring voorzien. Zulks in tegenstelling met andore gebouwen, die ramen en deuren gastvrij hebben open gezet, om een levcn- digen handel in zitplaatsen te ontwikkelen. In het Voorhout, dat over zijn volle lengte met fleurige slierten dundoek is gepavoiseerd. verrijzen de exploitanten van poppenkasten, draaiorgels en met oranje ge sierde ezeltjes als paddestoelen uit den grond. Acrobaten, straat-tenoren, kooplieden in limonades, papieren mutsen, klapstoel tjes en croquetten zij allen ondernemen ware klopjachten op degenen, die zich vandaag het „Dat gaat naar Den Haag toe" tot cenige leus hadden gesteld. Warmte en sluwe vrouwen Het weer werkt opnieuw buitengewoon mee. De blakerende stralen van de nog straffe Septemberzon verhoogen niet alleen in belangrijke mate het effect van de lustig wiegende vlaggenzee, doch branden tegelijk op het gereserveerde asphalt en dus ook op hen, die zich al vroeg daarlangs in dichte rijen hebben genesteld. Aanvankelijk een enkele, omstreeks liet middaguur bij bosjes, krijgen de vrouwelijke Oranjeklanten het met die warmte te kwaad. Do auto's van den G.G.D. rijden af en aan om de van de hitte bevangenen een koel plaatsje te verleenen onder de kanon- nade van het Paleis. Leden van den E.H.B.O en het Roode Kruis komen haast handen te kort om hulp te bieden. De eene brancard is nog niet terug, of de andere moet weer uitrukken. Wanneer we in een verloren oogen- blikje ook eens een kijkje gaan nemen Trommels roffelen, fanfares schallen Als de klok 12 geslagen hoeft, en het on verantwoordelijk zou zijn, nog meer men schen toe te laten tot die straten, welke rechtstreeks naar het Paleis leiden, wordt met de afsluiting er van een begin gemaakt. Hetgeen tot gevolg heeft, dat een run wordt ingezet op de trottoirs, waarlangs eerst over vijf volle uren het défilé zal trekken, geor ganiseerd door het Haagsch Comité voor Volksfeesten. Het zijn de Zeestraat, het Plein 1813 en de Javastraat, die nu door duizenden en nog eens duizenden worden geblokkeerd. Intusschen klinkt haast overal elders in de stad tromgeroffel en fanfare-geschat van vereenigingen en corporaties, die zich rijk getooid met vaandels en vlaggen, onder het zingen van allerlei nationale liederen, naar hot Nassauplein begeven het punt van uitgang van den reusachtigen stoet. Bij liet Paleis, waar radio-reporters hals brekende toeren verrichten om hun spullen zoo goed en dus zoo hoog mogelijk op te stellen, valt voorloopig nog weinig te be loven. De menschen versterken de magen, verfrisschen zicli met ijsco's en spelen met hun zonnebrillen, terwijl de met elkaar overleg plegende journalisten en persfoto grafen zoo ongeveer de eenige afleiding voor hen vormen. Daarom wordt regelmatig de tijd gedood met „In naam van Oranje, doe open de poort" en andere bij zulke gele- ;eiiheden spontaan gezongen liederen. 't Nassauplein onherkenbaar Hot Nassauplein ondergaat in deze ure een gedaanteverwisseling, die het haast onherkenbaar maakt. Alleen al do menschen, die de daken hebben opgezocht en zij, die tusschen de klapperende vlaggen uit de ra men hangen, zouden een klein stadjo kun nen bevolken. En dat is nog slechts kinder- pel bij hetgeen riaar op den beganen grond bezig is te groeien Het is een onbeschrijfelijk genot, die bonte mengeling van kleuren van ruim 300 ver schillende vcreenigingen in deze fraaie om geving even uit de hoogte te mogen bewon deren. Het glanzende koper en nikkel van de ontelbaro instumenten „blitzt" in do rijke stralenbundels van do gulle zon en doet het luchtruim trillen van feestmuziek, in allerlei toonaarden ten gehoore gebracht. De deelnemers aan het défilé, die dapper de schoone melodieën met hun zang bege leiden, maken het de politie zoo gemakkelijk mogelijk, door stipt de wenken op te vol gen, welke door hoofdinspecteur Preiler met behulp van een luidspreker-auto gege ven worden. De groepen marcheeren gestadig aan, stuk voor stuk met luide hoera's begroet door diegenen, welke al reeds met hun opstelling gereed zijn. Er worden schattingen gemaakt: twintig duizend, dertig duizend, veertig duizend doch de ruimte, hoe groot ook op zich zelf, schiet te kort, om al die tienduizenden achter elkaar te verzamelen en zich aldus eenigermate van de omvang dezer demon stratie een beeld te vormen. Een minister in den „drup".... Een kostelijk tafreeltje valt er onderwijl voor het Paleis te beleven, wanneer de slui ting van de bcic.e Kamers der Staten Gene raal nadert. Juist is vanwege het hoofdbestuur der P.T.T. een juweel van een antenne-bloem stuk bezorgd, als de in groot tenue gekleede bereden huzaren in zicht komen, met in hun midden de statige koets, die excellentie de Wilde straits voor zijn auto zal verwis selen. Hierbij moet de minister wel hebben ge dacht aan het gevleugelde woord: „Als het op den een regent druppelt het op den ander". Want terwijl bij zijn aankomst een orkaan van gejuich losbarst, doordat het Prinselijk Paar met Prinses Armgard en Prins Aschwin zich voor de ramen vertoo- nen, valt den minister een stormachtig „hoera!" ten deel, nadat hij de plechtigheid heeft verricht. Het „Leve minister de Wildel" laat duidelijk zien, welk een groote popu lariteit deze voortvarende bewindsman naast den premier heeft weten te veroveren. Omstreeks half vijf komt er opnieuw een sterke deining onder de schare, die het Paleis bewaakt. Dat is wanneer de deuren van het balkon worden geopend en lakeien vergulde stoelen naar buiten dragen. Hier op zullen nu spoedig de Vorstelijke Families plaats nemen. In de Paleisstraat, de eenige straat waar over men om bepaalde redenen geen touw heeft gespannen, gaat het thans een moment wat rumoerig toe. 1-Iet publiek tracht daar op te dringen, wat de politie er toe noopt, met de paarden die pogingen te verijdelen. Veel heeft het gelukkig niet te beteekenen, al komen hierdoor enkele invalide-wagentjes angstig in de knel. Het vorstelijk paar Prinses Juliana en Pri ns Bernhard slaan vanaf het balcon van h et paleis aan hel Noordeinde het défilé van de tienduizenden gade. Links H.M. d e Koningin en de Prinses zut Lippe-Biest erfeld. Exploisie van vreugdeklanken Tegen 5 uur zorgen de commandanten van Grenadiers en Jagers nog voor een verras sing, wanneer zij per auto een keurig bloem stuk in de kleuren van Oranje cn Lippe komen bezorgen. En danhet lijkt wel of een vuur van zware mitrailleurs wordt geopend! Ddér is het Prinsenpaar, gevolgd door Koningin Wilhelmina, Prinses Armgard en haar jongsten zoon. Als een explosie donderen de toejuichingen tegen de wit gepleisterde gevels. Hoeden en tasschen worden meters de lucht in geworpen. Er wordt gesprongen en gedanst zooals wo het nog nimmer te voren zagen. Ja, het publiek doet zóó dol van vreugde, dat de politie-ruiters slechts met de grootste moeite hun toch perfect ge trainde dieren in bedwang kunnen houden. De Prinses ziet er met Haar hagelwitte robe en dito vos allercharmantst uit. En de kinderlijk-blijde lach. die we onder Haar breed gerande witte hoed-met-blauw-lint ontdekken, verhoogt Haar lieftalligheid nog in niet geringe mate. Onze indrukken van sportiviteit en élé- gance, die we in de afgeloopen dagen reeds ruimschoots van Prins Beriiard hadden op gedaan, worden thans opnieuw bevestigd, zooal niet versterkt. De goed gesneden zwarte jas, waarin de onafscheidelijke witte anjer, gevoegd bij 's Prinsen joviale gezichts expressie en hartelijke tegemoetkomenoheid -bestemmen Hem voor om een der meest geliefde Prinsen van Europa te worden! Na minuten lang wuiven nemen de beide Moeders en Prins Aschwin Hun zitplaatsen in, alsmede ook de Prinses van Erbach, die eveneens op het balkon is verschenen. Het verloofde Paar zal er blijk van geven, het staande wuiven niet moede te worden, hoe lang het défilé ook duurt. En dat zal drie uren achtereen zijn O, Blijde dag o, Gouden dag Zoodra de eerste storm van vreugdekroten eenigszins geluwd is zet het Volkszangkoor o.l.v. Herman Stenz het door hem zelf ge componeerde en door L. Henkes geschreven lied in: o Blijde dagl o Gouden dag! Waarop men deed verkonden: „Hoort Nederland! Uw Kroonprinses, Heeft Haar geluk gevonden!" In jubel barst heel Holland uit, En met oranje kleuren, Tooit ieder zich, die medeleeft, In 't feestelijk gebeuren. 't Wilhelmus volgt, door de duizenden overgenomen. En dan marcheert ons be roemdste muziekkorps, de Kon. Militaire Kapel, in fiksch tempo het plein voor het Paleis op, teneinde onder directie van Wal- ther Boer twee der meest gepeperde mar- schen ten gehoore te brengen. Zichtbaar doen ze het Duitsche bloed van den Verloofde van Juliana goed. Enthousiast applaudiseert Hij mede, om Zijn erkente lijkheid voor deze muzikale prestaties te betuigen. Jhr. van Karnebeek en Mr. de Monchy, respect, commissaris in Zuid-Holland en burgemeester van de Residentie, worden mèt den voorzitter van het Comité voor Volksfeesten, die tezamen den stoet openen, door H. M. de Koningin gewenkt. Zij zullen bij Haar op het balkon plaats nemen. Direct hierop klinkt de dreunende pas der tam boers en pijpers van „De Princevlag", die met hun doffe roffels en doordringende fluit tonen aankondigen, dat h.et défilé een aan vang genomen heeft. 't Défilé is begonnen Wat we nu te zien krijgen gaat de stoutste fantasie te boven. Eindeloos trekken vrouwen en mannen, grijsaards cn kinderen, in stevig tempo voorbij, vlaggen en vaan dels van allerlei afmeting en kleur met zich voerend, terwijl de fanfare-gezelschappen zonder tal blazen dat de stukken er af vliegen. Geven sommige groepen, waaronder de hossende Scheveningsche vrouwen, herhaal delijk aanleiding tot een grenzenlooze vroo- lijkheid, af en toe worden de tranen uit de oogen geperst, wanneer andere groe pen, dooven cn blinden, de Vorstelijke Familie passecren. De blinden kunnen niet zien; de dooven moeten het zonder de vreugde-symplionieën stellen; en nochtans doen zij voor de meest geest- driftigen niet onder zoodra het groote oogenblik aangebroken is. Zie ze elkanders handen vasthouden, om het spoor niet bijster te raken. En dan opeens, als voelen ze het bij intu- itie, gaan ook hun papieren vlaggetjes omhoog en trillen ook hun slembanden „Leve Prinses Juliana!", „Leve de Prins!" Het is diep ontroerend, hot hart wordt er door beklemdzoodat het adem halen moeite kost Gelukkig we bekennen het eerlijk houden deze indrukken niet te lang aan. Daar is trouwens ook geen tijo voor, want al is het défilé reeds anderhalf uur oud, zoover we kijken kunnen in Noordeinde en Zeestraat, wapperen de met goud bestikle vaandels en lappen oranjedoek nog in de lucht. Hoe lang kan het nog duren, vragen de politie-autoriteiten zich eenigszins verlegen af. Want het Iaat zich aanzien, dat de mas saliteit hen voor nieuwe problemen stellen zal. Bij informatie komt vast te staan, dat nog altijd niet de laatste groep van het Nassau plein vertrokken is. Dat is eerst het geval, wanneer een nieuw vol uur verstreken is en de zon ter kimme neigt. Dan is het half acht geworden Tempo, tempo! Het wordt liet wacht woord van alles wat leiding geeft. Hoofdcommissaris v. d. Mey, wien met al zijn helpers groote lof verschuldigd is, ver wisselt zijn toeziende taak voor een actieve, en geeft hoofdinspecteurs instructies, dat de snelheid van marcheeren nog aanmerkelijk dient opgevoerd. Van het Prinsewpaar mag immers niet het uiterste gevergn worden. Sommige agenten, die deze instructies op, hun beurt ontvangen, dwingen bewondering af om hun handigheid, die zij nu demon- streeren. „Hopsa, hopsa!", „Hiep, hiep, hoera!" klinkt het onophoudelijk uit hun mond, cn tevens vatten zij de armen der voorbijtrek- kenden, om het gestelde doel zonder strub belingen te bereiken Wie de aandacht trokken Gaan wij thans even onze aanteekeningen na, om te zien wie in het bijzonder de aan dacht trokken, dan is het volslagen onmo gelijk, ook maar een poging tot volledigheid te wagen. We denken aan vele gymnastiekvereeni- ingen, waarvan de Christelijke een uit stekend figuur sloegen, kwalitatief zoowel als kwantitatief; aan organisaties als Nat. Jongeren Verbond en Oranje Garde, aan de Heilssoldaten met hun kranige padvinders- vereenigingen; aan de diverse andere pad vindersorganisaties; aan de vertegenwoordi gers der drie landelijke Geref. Jeugd-ongani saties en de talloozo daarbij aangesloten vereenigingen uit Den Haag, zoowel als uit den omtrek; ja zelfs tot uit Hilversum toe! Voorts aan de kranige jongelui uit het Weeshuis der Haagsche ilerv. Gemeente; aan de zusters van 't Roode Kruis-Ziekenhuis en de F.mmakliniok te Den Haag; aan de C..I.M.V. uit Leiden; aan de Burgerwachters uit diverse plaatsen; aar de Driehoeksmeis jes met haar donker groene uniformen; aan de leerlingen van diverse Huishoudscholen, waaronder die der Christelijke uit Den Haag nog 'n speciaal lied ten gehoore brachten; aan de Chr. Arbeidersbeweging uit de Re sidentie; aan tal van zangkoren uit tien tallen plaatsen; aan de drankbestrijders, vervat in X.C.G.O.V. Ouder de honderden vereenigingen welks defileerden, merkten we ook op de Haagsohe afdeeling van don „Deutsehen Jugendbund fiir E. C." (F,nirediede<nes Christentum) met hun blauw fluweelen vaandel, waarop goud- geborduurde letters. Het waren een tachtig- lal meisjes, die bij liet naderen van het Paleis, met klare, frissche stemmen het Lip- pische Volkslied zongen, dat al spoedig door de Militaire Kapel ondersteund werd. Hun vaandel, waarop ook de woorden: „In die- se.m zeigen siegen wir", was naar het bal con met de vorstelijke personen gekeerd. Wij merkten op dat de Prinses en Prins zich toen een oogenblik onderhielden en als 't ware wuifden tot de laatste deelneemster uit het zicht was. Doch waartoe zouden de lijst der deelne mende vereenigingen nog verder voortzet ten? Waartoe op te sommen, dat Hoek van Holland en Leidschendam, Honseleredijk en Nootdorp, Schiehrook cn C.harlois. Rotterdam ui Amsterdam, Noord wijk aan Zee en Delft en nog tallooze andere plaatsen in dit dé filé vertegenwoordigd waren? Ruim 50.000 trokken voorbij I Laat ons volstaan met vermelding van de laatste oogenblikken, wanneer vijftig a zes tig duizend Oranjeklanten het Paleis zijn voorhij gegaan. Dan sluit de motorbrigade der Haagsche Politie zich achter lien aa.n. Keurig saluee- rend glijden zij voorbij Tenslotte een hon derdtal agenten te voet. die eveneens eerbie dig den militairen groet brengen. „Bravo! Bravo!" klinkt het van alle kan ten, als een bewijs van hoogachting voor zulk een korps! In het schijnsel der lantaarns wijst de klok thans achtF.er, mililair korps doet nog ePiimaal het Wilhelmus weerklinken. En wanneer de laatste woorden van den in drukwekkende!! samenzang zijn weggestor ven, veriaten de Koninklijke Families dank baar wuivend het balkon Nog korten tijd staren de scharen Oranje klanten in de door feëerieke kronen ver lichte Paleis-zalon. om dan huiswaarts te trekken, moe maar gelukkig, evenals die Twee dip daar drie uren achtereen wuifden .......wuifdenalsmaar wuifden Onder het gehoor van Ds. P. J. Molenaar Prins Bernhard voor 't eerst naar „Den Ruigenhoek" De Koninklijke Familie en Haar Vor stelijke Gasten waren Zondagochtend on der het gehoor van Ds. P. J. M o 1 e- n a a r, Ned. Herv. predikant te 's-Gra- venhage. De Bcthlehemkerlc aan de De Bond van Chr. Meisjes vereenigingen was ook vertegenwoordigd bij l _het défilé van Zaterdagmiddag, Minister-president Dr. Coiijn sloeg vanuit de étalage van een groot magazijn het défilé gade. Pechts van hem oud-minister Van Dijk Natuurlijk ontbraken ook thans weer de Roode Kruis-zusters niet. Zij fokken in de kleurige stoet zeer de aandacht

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 3