NS Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche eyi Zeeuwsehe Eilanden IN HOG SIGNO VINCES VRLIJKI MEE 3 Kantongerecht Sommelsdijk 3 1936 RTEN WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1936 ER edden ssen 51E 3AARGANG N°. "4331 BK van Winger. leer Overweel. Oude Torcè avonds u3 G uur de heer uur de heer Verkerk. 6 u, Nm. de heer ids Ds Zeilstra i. Os Reenderg RK nds Ds Laman rTE m 6 u. (o. t.) av. Leesdienst ïF.NTE at) geen dienst isdienst trouwd: ,To- ïella v. d. Poe], oren: Alida Buth; Willem Tacoba Donker- ohannis Pietcr en; Johannis z. leitje Elizabeth Fun en Maria i Koppenaal en en Catharina n Wittekoek en len Berg, echt- rnelis Kamp. r trouwd: K, mer j.d. 19 j. IDDELHAKNIS Sept. Blauwe ia 6.40—16; T i. 34.80; snij- .80; savoie kool es per 100 kg, 509.70; kom- 01; perziki n f alles per 100 ■1.60 alles per -14; Bureau Du- luchesse 5.80- ■13.50; Bonne 10.50—21.20 msp. d. Cronsvl 50. g 10 Sept. 753.90: idem 1-50 kg. 2.45 oer 8000 eieren. ■o UWERiJ rERDAfVS TELEF. 11005 voor e Pastels, aatwerk. eenige n aan- ras met 10.75 kerij linnen iet de 24.50 leelige 9.SO 2-dee- 7.75 - EN sdijk Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZAT ERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN. SOMMELSD1JK "jTel. lnterc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd. Advertentiën en verdere eif i voor Administratie, franco toe te zende j aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent pei regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte IN ORANJE EEN In deze dagen is het wederom duidelijk gebleken, dat de band, welke door God zelf tusschen Nederland en Oranje gelegd is, door Zijn genade nog hecht en sterk is. Ons volk heeft gejubeld en zich overgege ven aan een oprechte blijdschap bij de ver loving van onze Prinses met Prins Bern- hard, welke als hoop der toekomst blijde dagen in zich verbergt. Lièfde moet zich uiten, en wij hebben ons geuit in deze weck. Men lieeft gejubeld men was uitgelaten van blijdschap, men heeft God gedankt, want men gevoelde het, de blijdschap en het geluk van ónze Prin ses was onze blijdschap en ons geluk. Kr is nu weer hoop dat de oude Oranje boom, onder Gods zegen weer groenen en vrucht dragen zal. Ons Vorstenhuis was zoo beangstigend klein geworden. Velen vroegen zich met vreeze af, zou onze. Prinses nu werkelijk do laatste telg van het doorlachte huis van Oranje zijn. Maar zie, God gaf uitkomst. Hij gaf weer een hope voor de toekomst. Hij gaf onze Prinses, maar ook ons volk, weer een ideaal om voor te leven. Dat is nu vooral zoo verblijdend, er wordt over geen zorgen en nooden meer gepraat Men verheugt zich met onze Prinses en men is blijde. Overweldigend is het enthousiasme dat er leeft, en deze week tot uiting kwam. Dat is goed. Nederland en Oranje bobben, dat is weer klaar bewezen, elkander hartelijk lief. Er bestaat een mystieke band welke door God zelf gelegd is, welke gelukkig nog hecht en sterk is. In Oranje is ons volk één. Dan vergeten wij politieke en kerkelijke verschillen, dan zijn wij voor alles Nederlanders die hun Vaderland en Vorstenhuis zoo innig lief hebben. Dat is in deze dagen van revolutie een groot geluk, een geluk waar wij onzen God wel voor mogen danken. Men zegt daar geen revolutie te willen en toch als het er op aan komt,, zal men er niet voor terugschrikken, want de historie leert, dat men in het roode kamp zich gaar ne vreedzaam voordoet, doch dat de meest Marxistische elementen als het gaat nijpen en zij de kans schoon zien, den toon aan geven. Daarvoor behoeven wij nog niet eens te wijzen op Rusland, Spanje, Frankrijk en andere landen, welke de bittere gevolgen van een roode regeering aan den lijve ge voelen. Want rood moge trachten zich in ons land onschuldig voor tc doen. De partij be lijdt het Marxistisch Beginsel, het'beginsel an opstand en revolutie, liet beginsel dei- klassenstrijd. De jaartallen 1903, 191$ en het gebeurde met de Zeven Provinciën in 1933 leeren ons nadrukkelijk, dat telkens getracht word', de revolutie te verheerlijken en te impot- teeren. Daarom moeten wij aan dat on nationaal en goddeloos beginsel dat niets dan ellende, armoede en verwording 'brengen zal, van meetaf den oorlog verklaren. Daartegen moeten wij steeds plaatsen het echte nationale A.R. beginsel. Vooral nu moeten wij dat doen met al onze kracht. NIEUW REGEERINGSJAAR Op den derden Dinsdag van de maand September wordt volgens gebruik, door H. M. de Koningin, in een vereenigde zit ting der Staten-Generaal, het nieuwe zit tingsjaar weer geopend met het uitspreken Van de troonrede. Die troonrede omvat in den regel een kort program van hetgeen de Regeering wenscht tot stand te brengen met medewer king der Staten-Generaal. Over den aard en den inhoud der troon rede kunnen wij, terwijl wij dit schrijven, ons niet uitlaten, die vinden de lezers elders in ons blad. Doch dit Jaar zullen ïwee Belangrijke punten, naast de meest fitale politieke ge noemd kunnen worden, n.l. de verloving van onze Prinses en de komende .voorstel len tot grondwetsherziening. Naast de andere punten, waarin liet mo netaire en militaire vraagstuk om oplossing vragen, zullen dat wel de twee belangrijk ste punten zijn. Vooral de grondwetswijziging is belang rijk, want zoo die doorgaat, krijgen wij zeer Waarschijnlijk vervroegde Kamerverkiezing. Tegenover de onware en leugenachtige politiek der revolutionairen moeten wij ons nu reeds geducht wapenen. Daarom moet de hechte band welke ons volk samenbindt leidraad en richtsnoer .van onzen verkie zingsarbeid zijn. Die eenheid moeten wij aanwakkeren en aankweeken. Wij zij-n Antirevolutionair, daarom zijn wij in de eerste plaats natio naal in den goeden zin des woords. Dat na tionale moeten wij in ons volk tot ontwik keling brengen, tegenover het on-nationaie van socialisme en fascisme. Wij willen als volk ons zelf zijn, geen vruchten van vreemden bodem willen wij bij ons geïmporteerd zien. Zuiver Neder- landsch, in de historie gegrond, door God zelf bevestigd, is ons A.R. beginsel bewezen te zijn een kracht welke ons volksleven, in de gunste Gods, verrijken zal. Daarvoor te ijveren moet ons een eere zijn DE S.D.A.P. De gevaarlijke revolutionaire bonding der S.D.A.P. springt voor de opmerkzame op merker duidelijk iu het oog. BEETWORTELSUIKER- FABRIKANTEN EN RAFFINADEURS Algemeene vergadering te den Haag De leden van de Algemeene Technische Vereeniging van Beetwortelsuikerfabrikan- ten en Raffinadeurs. vergaderden voor het laatst in dit jaar, vóór dat de wintercampag- ne is begonnen. De voorzitter, de heer M. G. H u m m e- 1 i n c k, herdacht in de huishoudelijke ver gadering allereerst het overlijden van pro fessor dr. Hondius Boldingh, eere-lid van de A. T. V. gedurende vele jaren. In de hierop volgende algemeene verga dering besprak de voorzitter verschillende technische onderwerpen. Nieuwe vindingen op het gebied van de suikerindustrie, o.a. continue diffusie, procedé-Teatine enz. De secretaris, Dr. Schonebaum, vertelde een en ander over het congres voor eenvormige werkwijzen voor suikeronderzoek, dat enke le dagen geleden te Londen werd gehouden. Men heeft weinig of geen besluiten kunnen nemen. Het volgende congres op dit gebied zal over vijf jaren te Berlijn worden gehou den. De voorzitter gaf hierna het woord aan dr. A. L. van Scherpenterg, die een le zing hield over „Wat is filtreeren?". De spre ker verduidelijkte zijn uiteenzettingen door eenige proeven te doen met oplossingen van norit en methyleenblauw. In den namiddag gaf Ir J. A. van der Veer, ingenieur in dienst van de machine fabriek „Werkspoor" te Amsterdam, een ver volg op de lezing van dr. van Scherpenberg, door aan de hand van een groot aantal lan- taamplaten de verschillende soorten van fil ters, die welke onder geen of lage druk wer ken, diie onder hoogen druk werken en die onder luchtledig filtreeren, nader te bespre ken. Voor alle soorten van deze drie groepen van filters gaf ir. van der Veer het voor en tegen, liet hij duidelijke doorsneden en gra fieken zien, en gaf hij aan, voor welke doel einden zij ieder op zichzelf het beste geschikt zijn. Varkensgehakt in blik De distributie gaat beginnen De Minister van Sociale Zaken deelt mede, dat thans een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van varkensgehakt in blik aan ondersteunden en tewerkgestelde werkloozen. De prijs van dit nieuwe product is kunnen worden verlaagd van 35 cent tot 3Zy2 cent per kilogram-bus. Aan gezinnen tot en met vier personen zal 1 kg. per week kunnen worden verstrekt en aan grootere gezinnen 2 kg. Binnen enkele dagen zal aan de gemeente besturen een circulaire worden gezonden, waarin o.m. is aangegeven, op welke wijze dit gehakt bij het hoofd van den Rijksdienst der levensmiddelendistributie moet worden aangevraagd. KALVERTEELTBEPERKING Intrekking gevraagd Te Leeuwarden heeft vergaderd een comité van actie tegen kalverteeltbeperking, naar aanleiding van een afwijzend antwoord van den minister van Landbouw op een verzoek tot opheffing dezer beperking. Het comité besloot in een uitvoerig adres aan den minister opnieuw op intrekking A van de kalverteeltbeperking aan te dringen. Zitting van Vrijdag II September Vooraf worden leiinnileld do aangehouden zaken van vorige zittingen, door den hoer M. R i ng.o 1 ii e r g„ wild. kantonrechter. Hf v. d. V., zaakvoerder te Sommelsdijk. had een aanrijding veroorzaakt doordat hij met zijn 2-wielig motorrijtuig /.ouder nood zaak liet liiikcrgecleeltc van den weg huil bereden, Uit getuigenverhoor koud vast te staan dat verd.. die niet v -i .-alienen was, liet linkergedeeite van don weg had bereden en. doordat hij enk-te k-- ni--, u op den weg groette, nici voldoende aandarht aan Tiet verkeer had geschonken, f 10 subs. 5 d. li. 1,. St. had up den DirkVnndsehcn ijk mar arine vervoerd, die niet aan de vooiseiirif- ion voldeed, f 4 of 2 d. li. mei vcihcurdver- klaring. M. 11. B.. winkelier te Ouddorp, had met zijn niotorcari ter eon kind aangereden 1 it getuigenverhoor komt vast te staan dat ver duidde niet voldoende voorzichtig heeft ge reden. Verd. sc hijnt niel icpaald tot dc voor ziclrtige chuurfours te aenooren en heeft te hard gereden, f 1U of 5 d. ii. A. V., landbouwer te Middelbands, was in overtreding van de l.andb. Cilsisvvot, door dat hij meer varkens boven 20 K.ü. op zijn bedrijf voorhanden had, dan liein door de betrokken crisis-organisatie was toegestaan Aangezien getuige Mr. niet was ver schenen, wordt deze zaak 1 maand aange houden. Adr. V., lnnclb. te O. Tonge. overtreding Landt). Crisisvvet. Verd. had een teeltvergun ning voor 80 Are, maar oen rooivergunning voor slechts 23 Are. pc heffing was betaald Verd beweerde dat hij sleeds voor 1 Aug zijn aardappels had gerooid en dat anderen evengoed in overtreding waren. Alle go oogste aardappelen waren geveild. De get. v. Spr., controleur Landb. Cr. wet, geeft een toelichting van de door hem ge- ronstatcerdc feiten. Verd. zal voor andere feiten nog in aanraking komen niet den tuchtrechter, maar deze staan los van deze overtreding, f 13 of 7 d. h„ met verbeurdver klaring in bes'ag genomen aardappels. Moj. N. KI. V. te Nive Tonge had over dn trambaan geioopen zonder de noodigc ver gunning. Verd. beweerde vergunning te hebben van de R.T.M. Uit getuigenverhoor komt vast te staan, dat verd. wel een bevvus had van den pachter, maar niet van liet lie stuur der R.T.M. Teneinde nadere inlichtin gen in fe winnen wordt deze zaak 1 maand aangehouden. A. en M., slagers te O. Tonge, hadden een slachting verricht zonder aangifte. Void, erkenden liet feit, maar voorden aan dat /ij niet in de gelegenheid waren om aangifte tc doen, doordat liet secretarie ter plaatse des namiddags gesloten is. Verd. was genood zaakt te slachten om zijn klanten op tijd te bedienen. Get. v. II., keuringsveearts, gaf enkele in lichtingen. De heffing was betaald. Voor <Tit- rfiaal zal de kantonrechter nog eens met de hand over liet hart strijken en wordt verd. veroordeeld tot 1 15 of 7 d. h. elk. Na schorsing voor het behandelen van en kele zaken met gesloten deuren wordt de zitting voortgezet door kantonrechter Mr. v. d. V e 1 d e. J. P., te Oude Tonge, verschijnt als ge machtigde voor den lieer K. te Brussel, ver dacht van overtreding van liet Prov. W'c- gcnreglement, doodat de hoornen niet op tijd gesnoeid waren en boomstompen verwijderd waren. Verd. beriep or zich op dat door de gladheid, sneeuw en ijzcl, de arbeiders bun werk niet konden verrichten. De boomstron ken kondon niet verw ijderd worden zonder liet wegdek to beschadigen. De get. L„ opz. Prov. Waterstaat en Ir. L„ eveneens van Prov. loggen verkla ringen af, waaruit blijkt dat verd. herhaalde malen is gewaarschuwd; dat er gevaar voor het verkeer bestond doordat er takken ble ven vallen en de boomstronken eveneens ge vaar opleverden, f 10 of 10 d. h. Joh. A. v. A„ vertegenwoordiger to Woer den, heeft met zijn auto op den Noordl. dijk te Nieuwe Tonge gereden met oen snelheid van pi. 70 K.M. per uur en daarmede de maximum toegelaten snelheid van 20 K.M overtreden. Verd. heeft niet op zijn K.M teller gelet maar ontkent dat hij zoo hard heeft gereden. De kantonrechter oppert de gedachte dat verd. heeft verondersteld dat liet in Nvv. Tonge niet zoo liccl nauw komt. Verd. ont kent dit en is zich geen kwaad bewust. Do getuigen verklaren dat verd. hoogst onvoor zichtig heeft gereden en dit de verontwaar diging van de bewoners dier straat heeft opgewekt. Er was gevaar voor de kindoren die op straat waren, f 10 of 10 d. h. Dan staan terealit Fr. v. II., 1$ j., P. F 36 j., W. F. v. W„ 21 j., allen landarb. te den Bommel. Verd. hebben op 26 Juni zich bevonden op een perceel grond, beplant met aardappelen en tuinderijgewassen, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Alle drie beken nen de overtreding. De got. W. v. II. en J. v. II. verklaren dat verd. zich in den tuin bevonden en er niet uit wensrhten tc gaan op vordering van de gebruiker van den grond get. v. II. Toen de vrouw van H. hun verzocht cr uit te gaan weigerden zij en namen een dreigende hou ding aan tegenover get. v. H. Get,, v. II. verklaart een paar „pijnlooze" stompen te hebben gegeven aan verd. v. II en toen is een vechtpartij ontstaan, waarbij deze geinige een niet-pijnlooze stomp tegen zijn neus kreeg van verd. K. en een klap op zijn arm \an verd. W. Dc verd. beweerden hun mede-vord. te heb hen geholpen, omdat zij liet niet konden aan zien dat die geslagen werd. De ambt. O. M. eisclit f 5 of 3 d. h., wat verd. v. II. do opmerking ontlokt dat ,,'t knap voel is terwijl verd. K. vraagt of de kanton rechter niet zoo barmhartig wil zijn er wat v an af te doen. Aangezien dc verd. overigens niet ongunstig bekend staan, veroordeelt do kantonrechter hen t'ot f 3 boete subs. 3 d. h. elk. M. v. d. B., niet verschenen, is verdacht van een vissclierijvvet-ovortreding. Na getui- eon1oriioor verklaart de ambten, de botref- leiulo bepalingen der Wet onverbindend en vraagt ontslag van rechtsvervolging en sc u-iitelijk vonnis. A. v. K. te Gocdcreedc had een hond, die gevaarlijk was voor andere honden, niet is duidelijk gemaakt. De hond hlijkt vol gens getuigenverklaringen wel lief voor men -dien en kinderen te zijn, maar had een linrstociitelijken haat tegen zijn soortgenoo ton, waarmede hij vocht tot liet bittere ein de. Verd. was van oordeel dat de hond niet zoo gevaarlijk was, maar om geen moeite te krijgen lieeft. hij hem dood laten schieten Dc ambt. eischt f 7.50 of 3 d. li., maar dc kantonrechter wil eerst nog een getuige hoo- ren, om te vernemen in hoeverre de hond werkelijk zoo gevaarlijk was. Aan ito volgende zaak is meer verbonden dan zoo te. zien is. Joh. P., landarb. te Oud- dorp. lieeft in opdracht van zijn patroon C. 1. een paard gebracht naar 11. L. te Gocdc reedc, niet de opmerking dat hij in geen ge val liet paard mee terug mocht brengen. Vercl. P. lieeft toen hij ill Goedereede kwam ile schuur van H. L. gesloten gevonden en terwijl hij stond tc wachten is er een onbe kende man gekomen die iiem gezegd lieeft liet bewuste paard naar ecu weide tc bren gen van II. L. Aangezien verd. P. liet paard kwijt moest, heelt hij aan deze opdracht gehoor gegeven, maar kreeg toen oen bekeuring van den eigenaar der wei. Gezien dc bijzondere omstandigheden werd verd. schuldig verklaard, zonder toepassing van straf M. N\, niet verschonen, lieeft te Stellendam veldvruchten zich toegeëigend zonder ver gunning van den eigenaar. De eigenaar lieeft de. vermissing geconstateerd, terwijl een andere getuige heelt gezien dat verd. zich op liet land bevond, f 30 of 30 d. li. ti. tc Middelharnis had ccn onder zijn hoe de staande hond niet onschadelijk gemaakt, waardoor hij een dochtertje van A. v. d. SI. had gebeten. Verschillende getuigen komen verklaren dat de hond reeds bij een vorigen eigenaar onvertrouwd was en menschen gebeten liad. Door de vader van liet meisje was een ci viele vordering ingediend groot f 10. Verd. wordt veroordeeld tot f 5 boete of 3 3. 17., met toewijzing der civiele vordering. Do zitting wordt dan geschorst tot half drie uur. Na heropening der zitting wordt voort gezet de zaak tegen L. B., winkelier te Mid delharnis. Verd. lieeft een aanrijding ver zaakt op liet gevaarlijke punt aan de Kaai. Verd. beweert voldoende signalen te hebben gegeven en behoorlijk rechts te hebben ge houden. De get. verklaren dat verd. niet vol doende signalen heeft gegeven en de bocht tc ruim heeft genomen. Verd. lieeft als ge tuige a décharge meegebracht A. B. Deze verklaart dat verd. juist heel goed lieeft ge reden, maar het ongeval is veroorzaakt door dat de get. It. niet voldoende rechts lieeft gehóuden. Om verd. in de gelegenheid te stellen nog een getuige mee te brengen, wordt deze zaak uitgesteld tot 9 Oct. C. J. Str., landb. te Melissant, heeft hem toebehoorende paarden laten loopen op een pet ceel teel land, zonder daartoe gerechtigd to zijn. Verd. erkent aan zijn knecht op dracht te hebben gegeven om een perceel haver to gaan maaien, dat hij gekocht had v an L. te Dirksiand. De verkooper had hem gezegd dat hij over het naast gelegen stuk stoppelland mocht rijden, maar later is aan verdachte gebleken, dat dit land niet van den verk. was. De gebruiker van het land verklaart dat hij wel aan L. toestemming had gegeven om een of twee maal over zijn land te rij den, maar niet om het geheel stuk te rijden. Als verd. bij get. was gekomen had get. geen aangifte gedaan. De verk. L. verklaart nog dat hij gezegd heeft dat de kooper enkele -malen over het land mocht rijden, maar hij dan de schooven op zij moest loggen en weer over liet land van hem zelf moest rijden. Om de bouw knecht te hooren wordt de uitspraak be paald op de volgende zitting. Corn. Br. te Sommelsdijk heeft op den Westdijk te Middelharnis mej. M. v. d. V gestompt, en aan liet haar over den weg ge trokken. Verd. ontkent en verklaart dat juist verd. hem heeft lastig gevallen door hem aan den arm te trekken en zijn overhemd los fe trekken. Dn kantonrechter lieeft, zooiets gelezen waaruit, blijkt dat verd. al verschillende po gingen lieeft gedaan om met mej. M. v. d. V uit te gaan. Het slachtoffer verklaart dat verd. haar lieeft beetgepakt en aan liet haar getrok- H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bcrnhard in de tuin van het Koninlijh Paleis. ken. Verd. heeft haar een dik oog geslagen en zoo aan het haar getrokken, dat zij er „duuzelig" van was en zij verd. niet meer kon zien. Verd. vraagt dan of liij met haar uit tnag gaan. De andere getuigen leggen eveneens hun verklaringen af, waaruit blijkt, dat verd niet erg zachtzinnig met de dames weet om te gaan. De ambt. O. M. vindt ook dat verd. zirli niet erg populair zal maken bij de dames en vraagt v eroordeoling tot 7.50 boete subs 3 d. li. De kantonrechter spreekt verd. vrij voor liet stompen, maar wil dat hij maar eens moet ophouden met liet lastig vallen van meisjes en veroordeelt verd. tot een geldboete van f 13 subs. 15 d. li. voor liet trekken aan het haar. Conr. K„ niet verschenen, heeft aardbeien gesnoept, waarop hij geen recht had. f 7.50 oi 3 d. h. Corn. D. SI., landb. te Melissant, lieeft zonder daartoe gerechtigd te zijn paarden laten loopen op bouwland beplant met onder scheiden v eldgewassen. Verd. bekent en verklaart dat de paarden door ecu drogen sloot op liet land gingen en dat hij ze direct in de stal liad laten zetten Get. W. St. verklaart al verscheidene ma len last ondervonden te hebben van verd. S. en heeft geconstateerd dat de sporen der paarden van liet land van Slis afkomstig waren, f 7.of 3 d. li. Jac. v. D. autohersteiler te Goedereede stond terecht ter zake dat hij zijn zoon, die den leeftijd van 18 jaren nog niet heeft be reikt, met zijn auto heeft laten rijden. Het wettig en overtuigend bewijs kan niet gele verd worden en daarom volgt vrijspraak. G. B. veehandelaar te Sommelsdijk lieeft verzuimd zich in te laten schrijven in liet Handelsregister van de Kamer van Koop handel Verd. beweert liet nut er van niet in te zien en is niet op de hoogte van zijn verplichtingen. De kantonrechter geeft verd. in overweging zicli aan te sluiten en veroor deelt ditmaal tot een geldboete van f 2.50 of 2 d. h. .1. Th. winkelier te Sommelsdijk, liad zicli ook niet in laten schrijven bij het Handels register ,maar om dat de tijd voor de krui deniers zoo moeilijk is wordt deze verd. ver oordeeld tot f 0.50 -boete of 1 d. h. De slager M. ,T. II oud 34 jaar tc Ooitgens plaat heeft per vrachtauto circa 118 K.G. eet haar gesmolten vet vervoerd. Verd. ver klaart dat hij geen geld heeft om zegels te koopen en hij op weg was om liet vet op te ruimen door het in het water te werpen Hij liad al aangeboden het gratis uit to dea len. De verd. wist zoo mooi te praten dat de rechter het haast geloofde, maar toch wilde deze de verbalisant nog eens hooren en stel de de zaak uit tot de volgende maand. W. B. 22 jaar, slager te Ooitgenspiaat had in zijn fietsmand ongeveer 4 K.G. eetbaar gesmolten rundiet ongobanderolleerd ver voerd. Verd. verklaarde liet ongcsmolton vet, dat wel mag vervoerd worden, voor zijn zuster te hebben gesmolten. Over li dagen uitspraak. M. Sch. niet verschenen f 3.— of 2 d. h. A. M niet verschenen liad in dronken schap rumoer gemaakt f 15.of 13 d. h. M. H. B. te Ouddorp had zicli met een vrouwspersoon 0|> oneerbare wijze bevonden in de duinen. Beiden f 5.of 3 d. h. G. S. hakker, niet verschenen, was in over treding der Arbeidswet, geen arbeidskaart, geen arheidsregister, en geen lijst was aan wezig 3 x f 1.50 of 3 x 1 cl. h. M. Sch. niet verschenen liad oen persoon op zijn rijwiel vervoerd waartoe liet niet be stemd was. f 1.50 of 1 d. h. Mej. E. v. V. liad op verboden weg gere den f 3.— of 2 d. li. M. Tr. te Ouddorp, landarb. lieeft op land hem niet toebehoorende gras gesneden en was brutaal daardat hij weigerde het gras op vordering af te geven. In aanmerking nemende dat verd. wekelijks maar f 4.90 steun ontvangt wordt verd. veroordeeld tot f 5.subs. 5 d. h. J. H. en Jac. II. hebben in staat van dron kenschap de orde verstoord en worden daar voor gestraft met elk f 15.subs. 15 d. li. M. de Br. niet verschenen f 5.of 5 d. h. Gr. W. niet verschenen f 2.of 2 d. h. J. v. W. lieeft zich in dronkenschap op den openbare weg bevonden f 10.of 10 cl. h. J. S., arb te Stad a. 't Haringvliet, was niet aangesloten bij dc waterleiding. Verd. verklaarde onmachtig te zijn de aansluiting te betalen. Zoowel rle Ambt O.M. als de kanton rechter waren er van overtuigd dat het voor verd. liaast ondoenlijk was nog te betalen. Aangezien verd. toch in overtreding was ver oordeelde de rechter hem tot f 1.of 1 d. h. en gaf hem in overweging alsnog te pro- lieeren een accoord tc treffen met liet gem, bestuur. Corn. Kn., niet verschenen, had in'Som melsdijk geen richting aangegeven waar dit' nooclig was on bovendien links in dc bocht aangehouden. 2 x f 3 of 2 d. h. P. B. niet verschenen f 3.of 2 d. 17. M. C. v. D. had over de trambaan geioo pen f 3.subs 2 cl. h. Clir. de G overtreding Landliou-w-Crisis- Wet, oen maand aangehouden. J. T. niet verschenen, mot rijwiel over ver boden weg gereden f 3.— of 2 cl. h. H. B. liad zonder noodzaak links gehou den f 3.— of 2 d. h. W. Bi. met fiets zonder bel gereden f 1.50 of 1 d. h. G. T. .1 G„ heeft op verboden terrein ge ioopen f 1.50 of 1 cl. h. Corn. D luiks gehouden in een bocht waar dit niet geoorloofd is. f 4.— of 4 d. li. A. v. d. Sp. heeft met een drie wieiig

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1