voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden Antirevolutionair Orgaan IN HOC SIGNO VINCES WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1936 51E JAARGANG N°. 4327 DE WIJZIGING VAN DE STEUNREGELING „DE ZON NOG NIET DOORGEBROKEN" BUITENLAND Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN, SOMMELSDIJK Tel. Interc. Nó. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent pet regel. Dienstaanvraqen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. VERKEERDE RECLAME Het gaat met het plan van den arbeid door S.D.A.P. en N.V.V. ontworpen en ge propageerd niet best. Er is niet een partij of groep welke er iets voor voelt, daarvoor is het te oppervlakkig en is er veel te veel humbug hij. Trouwens zoo het al ooit toegepast zou kunnen wor den, wat zeer te betwijfelen is, want daar voor staat het veel te ver van de werkelijk heid van het loven verwijderd, dan zouden nog niet eens de helft der werkloozen ge holpen kunnen worden en dan nog maar voor hoogstens drie jaar. Terwijl daarvoor de geldmarkt ontwricht zou moeten worden, zoodat er in de verste verte geen schijn van kans bestaat dat het ooit toegepast zal kunnen worden, daarvoor bezitten wij gelukkig nog te veel werke lijkheidszin. Doch om de toepassing gaat het in de grond der zaak ook niet. Het is louter en alleen een reclamemiddel tegen de rcgce- ring en voor de roode partij en arbeiders beweging. Hooger moeten wij het niet aan slaan; zouden wij dat toch doen, dan zou den wij ons deerlijk vergissen. De werkelijke waarde van het plan reikt ook niet verder. Omdat het zoo slecht gaat, zet men nu weer een groot opgezette reclamecampagne op touw. Op Zondag 6 September zullen in verschillende groote steden demonstraties gehouden worden door S.D.A.P. en N.V.V. Wederom is het oen Zondag die daarvoor uitverkozen is. De eerbied voor andersden kenden, eerbied voor den Zondag heeft men niet, men ontheiligt op oen schrikkelijke wijze den dag des Heeren. Uit dat telkens misbruiken van den Zon dag blijkt de waarde welke men in het roode kamp hecht aan den Zondag en de geboden des Heeren. Telkens tracht men onze christelijke ar beiders te vangen door te zeggen dat de geestelijke dingen bij lien geen gevaar loo- pen. Onze christenen weten wel heter. Zij zien en weten dat er een onoverbrugbare kloof bestaat tusschcn die twee levens beschouwingen. Wat deel heeft Christus met Belial? Het socialisme is openbaring van het on geloof, daarom stelt het zich, hoe mooi het zich voordoet, lijnrecht tegen het christelijk geloof. Daarom mag en kan een christen geen lid van de S.D.A.P. of N.V.V. zijn. De steun aan de Koffie-Cultuur Regeling uitgesteld tot den volgenden oogst Naar verluidt, zou het in de bedoeling liggen de steunregeling voor de koffiecul tuur in Ned. Indië uit te stellen tot den volgenden oogst. De opbrengst van de hef fing in Nederland moet veel lager zijn dan verwacht werd, doordat er reeds groote hoe veelheden koffie ingevoerd waren, toen de heffing werd ingesteld. Voorts kan de rege ling niet tijdig genoeg afkomen om de massa van de bevolkingsproducenten voor wat de huidige oogst betreft, nog in de voor deden van den steun te doen deelen. 't Volle Profijt De 100.000ste bezoekster Zaterdagmiddag om 1 uur betrad Mej. Hans Keus, dochter van den directeur van de „Heemaf" te Hengelo de tentoonstelling t,'t Volle Profijt", toen zij bij monde van den heer Dr. H. A. Zwijnenberg, lid van het ten- toonstellingsbestuur vernam, dat zij de 100.000ste bezoekster van deze tentoonstel ling was. Dr. Zwijnenberg begroette de jongedame met een toef bloemen en deelde haar mede, dat haar namens het tentoon- stellingsbestuur een geschenk zal worden aangeboden, bestaande uit een kunstzijden japon uit te zoeken op de modeshow van i.'t Volle Profijt". Mej. Keus toonde zich uiteraard zeer ver heugd met de fraaie geschenken. „DREIGENDE DEFORMATIE" Onder dezen titel zal bij den uitgever J. H. Kok verschijnen een vijftal brochures van Prof. Dr. V. H e p p, waarvan wij de eerste „Diagnose" geheeten, reeds ontvingen. De tweede zal handelen over „het voortbe staan van de ziel" en „de vereeniging van de beide naturen van Christus"; de derde over „de algemeene genade"; de vierde over „het Kerkbegrip en wat daarmee samenhangt" en de vijfde over „het objectivisme". Prof. Hepp acht het zich „een brandende plicht" te schrijven, nu „de verwarring in het belijde nisleven onzer (der Geref.) Kerken van maand tot maand toeneemt". DE PLANNEN BLIJVEN GEHANDHAAFD Maatregelen tegen onredelijke uitzetting Hooger standaardloon voor de groote steden Vorige week had te Zwolle het reeds aan gekondigde onderhoud plaats van den minister van Sociale Zaken met de wet houders van de steden boven 100.000 in woners. Daarbij kwamen ter sprake de voorstellen tot wijziging der steunrege ling voor werkloozen met beirekking tot den huurbijslag en het standaardloon. De minister stelde op den voorgrond dat de wijzigingen één geheel vormen en zij niet gedeeltelijk gehandhaafd en gedeel telijk ingetrokken konden worden, als mede dat de datum van invoering 13 September, blijft gehandhaafd. Met betrekking tot tien huurbijslag (voor- loopige halveering) herhaalde de minister zijn bereidverklaring, reeds uiteengezet in de circulaire van 31 Juli betreffende woning- huren, dat de regeering bereid is mede te werken tot verlaging dan wel verdere ver laging van de huren door het vcrlecnen van bijdragen subsldair extra-bijdragen ingevolge de woningwet, een en ander op den tot dus ver geldenden voet en dat, voor zoover zich in de gemeenten de wenscheiijkheid van huurverlaging gepaard met rijkssteun als hiervoren bedoeld mocht doen gevoelen, de minister gaarne voorstellen tot huurverla ging tegemoet zag. De minister voegde hieraan toe, dat derge lijke voorstellen tot huurverlaging van wo ningwetwoningen met groote snelheid in behandeling zullen worden genomen. Voorts deelde de minister mede, dat naar het oordeel van de regeering ook de verhuur ders van particuliere arbeioerswoningen, voor zoover bewoond door steuntrekkenden, redelijke verlaging van deze huren zullen moeten toepassen, opdat niet alleen de steun trekkenden do nadeelen van de wijziging van den huurbijslag zullen ondervinden. Hij voegde hieraan toe, dat, zooals reeds in de circulaire is uiteengezet, hier een taak ligt voor de gemeentebesturen om met de huiseigenaren overleg te plegen en dat de gemeentebesturen de naar hun meening redelijk verlaagde huur in haar geheel aan de huiseigenaren zullen kunnen afdragen. Wet tegen onredelijke uitzetting Hieromtrent werd medegedeeld, dat indien en voor zooverre de huiseigenaren niet be reid zouden zijn een redelijke huurverlaging te geven, de minister zou bevorderen dat een wetsontwerp zou worden ingediend, dat onredelijke uitzetting zal verhinderen. Voor de gesteunde werkloozen, die als gevolg van den maatregel zullen moeten verhuizen, zal, voorzoover noodig, een bijdrage in de verhuiskosten worden gegeven. De minister zegde voorts toe, met hand having van het beginsel, het standaardloon van de grootere gemeenten voorshands op een hooger bedrag vast te zullen stellen dan in de circulaire van 31 Juli is aangegeven. Ten slotte verklaarde de minister zich be reid tijdig vóór het invoeren van de tweede etappe aan de hand van de dan aanwezig zijnde omstandigheden de gevolgen hiervan met de desbetreffende instanties nader onder de oogen te zien. Merkwaardige vangst van garnalenvisscher Een steur van 412 pond in het net Een garnalenvisscher, de GO 2 (Goeree) heeft In IJ m u i d e n een steur aange bracht, die een lengte had 3.20 M. en een gewicht van 412 pond. Het spreekt vanzelf, dat de opvarenden vreemd opkeken, toen ze, 's nachts dicht bij lJmuiden het net ophalende, daarin een zeemonster ontdekten, dat ze eerst niet thuis konden brengen. Met groote moeite werd het dier aan boord geheschen. Aan genaam was de bemanning verrast, toen bleek, dat ze een steur had gevangen. Dc reuzenvisch werd in dien afslag te IJmuidien verkocht. Hij bracht ongeveer 140 op. Een aardig meevallertje voor deze garnalenvia- schei-s, die een moeilijken strijd om het be staan voeren. Gouverneur-Generaal over dc toestand van Ned. Indië Rede ter gelegenheid van den jaardag van 11.M. de Koningin In zijn rede tijdens het openhaar.gehoor ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin sprak de Gouverneur- Generaal j. I. Maandag ongeveer als volgt: „Alle volkeren van liet geheele Koninkrijk oer Nederlanden vorecnigcn zich heden tot onverbrekelijke eenheid in de. wenschen voor het geluk en in do hulde aan onze ge liefde Vorstin. Het besef van, aldus verle vendigde. imoeriale saamlioorigheid, bemoe- j digt en geeft vertrouwen. We gevoelen ons i in Indië beveiligd door do verzekerde inter- i nationale positie van het moederland, thans i oen mogendheid met een samenleving van onbepaalbare potenticele energie, werkzaam, ordelijk en rusteloos strevend naar horstel en vooruitgang in staat haar weg te gaan, ook onder zeer moeilijke omstandigheden. We zijn op een voor [ndië belangrijk punt aangekomen. Het onmiddellijk levensgevaar is voorbij. Iiet land is behouden. Dank zij aller samenwerking, met zelfopoffering en hoogste plichtsvervulling. Dn strijd is door staan. Echter valt zekere vrees voor de toe komst te onderkennen. Na de moeilijke jaren wij men gaarne weder vooruitzien langs het zonnig pad dat voert naar de bronnen van welvaart en voorspoed. Men verwacht dat de Rogecrlng een zoodanig pad aanwijst. De regeering is nog steeds daartoe niet in staat. Zij nam kennis van tal van goede raadgevingen, die deels voor begaanbaarheid practisch ziin uitgesloten en anderdeels niet naar dat verlangde, zonnige pad, leiden. Erkend moet worden dat de zon niet is doorgebroken. Het moge inder som ber ziin dan voorheen, maar de omstan digheden zijn nog steeds moeilijk. Daar om is het zoo goed dat wij hier tezamen zijn. Als de angstige vraag „waarheen?" wordt gesteld, kunnen wij haar dan be ter stollen dan op den dag van heden? Door do eeuwen heen beantwoordde het Huis van Oranje, als leider en hoeder van ons volk. die vraag voor ons Als de groote Zwijger in uiterste nood den weg niet zag, klonk zijn woord dat hopen niet noodig is om te ondernemen, noch slagen noodig om vol .e houden. Dit woord, gedragen door „Mijn Schild' endc Betrouwen syt Ghy o Godt myn Heer" wijst den weg, ook thans voor ons. Met deze gedachten bezield, verzeker ik mij, aldus besloot spr„ het voorrecht H.M. de gelukwenschen van Ned. Indië te mogen overbrengen". De ingekuilde aardappelen Komen ze nog in de consumptie? Toen door den grooten aanvoer van aard appelen, en de gerinee export-mogelijkheden de Westlandsche veilingen belangrijke hoeveelheden aardappelen onverkocht ble ven, zijn in opdracht van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale deze aardappelen tijdelijk ingekuild, teneinde wanneer de mogelijkheid daartoe bestond, weer in den handel te wor den gebracht. Nadat deze aardappelen eenige weken wa ren opgeslagen, is men onlangs met het op graven begonnen, en een deel ervan kon nog worden bestemd voor export naar Abessinië en Argentinië. Deze export is thans weer stopgezet, ook on.dat de kwaliteeit van de aardappelen de verzending niet meer gedoogde. Echter heeft men de aardappelen wel allen uit de kuilen gehaald, en in kisten opgesla gen in de gebouwen der groentenveiling te 's-Gravenzande. Daar staat thans pl.m. 150.000 kilo vroege aardappelen te wachten op een bestemming. De vraag is echter, of deze aard appelen nog in de consumptie gebracht zul len worden, dan wel voor varkensvoer be stemd. Groentenvernietiging te Venlo Mevrouw Bak lier-Nort heeft aan den Minister van Sociale Zaken de volgende vragen gericht: Kan de Minister mededeelen, of het juist is, dat dezer dagen op de veilingen te Venlo groote hoeveelheden tomaten, augurken "n sla de minimumprijzen niet konden opbren gen en met petroleum overgoten en on bruikbaar zijn gemaakt? Is de minister niet van oordeel, dat ver nietiging op groote schaal van tuinbouw- artikelen, die een uitstekend voedsel zijn, niet behoort plaats te vinden, en dat in de toekomst dgl, groenten, hetzij in verschen staat, hetzij ingemaakt, aan gezinnen van werkloozen behooren te worden uitgereikt? ■'>000 kinderen brachten gisteren op den verjaardag van H. M. een aubade aan H. M. de Koningin en H. K. H, Prinses Juliana op het paleis Het Loo te Apel doorn. Twee kleuters bieden Hare Majesteit bloemen aan. Zeer begrijpelijk Juist optreden van waarn. burgemeester Zaterdagmiddag, aldus meldt de roode pers, sprak de lieer Lindeman voor ruim 400 bezoekers in 't gebouw „De Eendracht" te Schiedam, over de steunverslech- tering. Deze bijeenkomst, zoo voegt de redactie er verder aan toe, werd in een zaal gehou den, nadat de waarnemende burgemeester, de Vrijheidbondsche wethouder ir Houtman aan de Schiedamscho Besturenbond abso luut onaanvaardbare voorwaarden voor de vergunning van een openlucht-bijeenkomst had gesteld O.m. moest de rede van Linde man twee dagen tevoren aan den politie commissaris ter inzage worden gezonden, er mochten geen sociali-tische liederen gezon gen worden, of drukwerk op het terrein worden verspreid. Tegen deze vrijheid-beknottende bepalin gen, zoo wordt dan verder meegedeeld, nam de vergadering een scherpe motie van af keuring aan en morgen zal de soc.-dem. fractie den (waarn.) burgemeester hier over interpelleeren. Naar onze meening behoeft de Burge meester slechts te verwijzen naar vroegere redevoeringen van dezen bestuurder van 't N.V.V.: naar diens aansporingen tot huurstakingen, welke later weer verloo chend werden; om voor ieder welden kend burger duidelijk te maken, dat zijn voorzorgsmaatregelen zeer begrijpelijk wa ren. De ontslagkwestie te Ambt-Hardenberg Gemeente-ontvanger definitief oneervol ontslagen. Indertijd heeft het Ambtenarengerecht te Arnhem vernietigd het besluit van den raad van A m b t-H a r d e n b e r g. waarbij aan den lieer II. B o e r r i g t er oneervol ontslag werd verleend uit al zijn functies bij de gemeente. Een dergelijk ontslag kan nl. alleen wor den gegeven als de betrokkene is gehoord hetgeen in het onderhavige geval niet was geschied, zoodat het besluit nietig moest worden verklaard. Er moest dus een nieuw besluit worden genomen door den Raad, in afwachting waarvan de schorsing van den betrokkene van kracht bleef. Deze situatie heeft een half jaar geduurd. Thans heeft de Raad andermaal een be slissing in deze zaak genomen en z. h. s. de voorstellen van B. en W. aangenomen om genoemden ontvanger, met ingang van 1 November, oneervol ontslag te verleenen fti eveneens niet-eervol ontslag als agent der arbeidsbemiddeling, zulks in verband met geconstateerde onregelmatigheden in de hem toevertrouwde administraties. Doodelijk ongeval Jongen door vrachtauto overreden Men meldt ons uit Zwijndrecht: Op de Rotterd.weg ter hoogte van de tuinderij van W. v. d. Linden, had Vrijdag morgen circa kwart na elf een doodelijk on geval plaats. Het 13-jarig zoontje Gerrit van den heer G. H. de Haas, wonende Ringdijk alhier, reed mee met een met steenen ge laden vrachtauto van Kalkfabriek Van Dijk en Co. te Dordrecht. De jongen zat naast de chauffeur. Deze verzocht Gerrit, eens even te zien of er geen jongens aan de auto hingen. Toen de jongen aan dit verzoek wilde voldoen, heeft hij zich te ver buiten de auto gewaagd. Hij ver loor 't, evenwicht, viel op straat, kwam onder de auto terecht, met het droeve gevolg, dal hij vrijwel onmiddellijk dood was. Verband van A.R. Prop. Clubs De a.s. jaarvergadering Op Woensdag 16 September zal te 's Gra- venhage de jaarvergadering worden gehou den van het verhand van A.R. Propaganda- clubs. Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die én den landdag op Prinsjesdag èn de jaar vergadering op den volgenden dag zullen willen bezoeken. Wie er twee dagen tus- schenuit kan. kan dan profiteeren van de goedkoope reisgelegenheid, welke de spoor wegen bieden. Er zijn tweedaagsche retour- biljetten te bekomen tegen verminderden prijs, waartoe men zieh wende tot den chef van het naastbije spoorwegstation. Aan secretarissen van alle P. C.'s wordt verzocht, vóór 11 September e.k., aan het secretariaat van het Verband, Dr. Kuyper- straat 3. Den Haag, opgave te zenden van: a. het totale aantal bezoekers der jaar vergadering: b. het aantal dergenen, die prijs stellen op gastvrijheid in een gezin. Op de jaarvergadering zal ditmaal wor den behandeld het onderwerp: Staatkun dige vragen en de politieke toestand. Als cursusleider treedt, op het Kamerlid. Ie heer Van den Heuvel, van wiens hand in de nummers van Juli. Augustus en Sep- lember van „Nederland en Oranje" een uit voerige schets van het onderwerp is ver schenen. Gerst en Veldboonen Verlaging van steun In verband met de marktpositie heeft de minister van Landbouw besloten den steun voor gerst en veldboonen met ingang van Maandag 31 Augustus te verlagen, hetwelk voor gerst zal worden bereikt door een ver laging van den dorschsteun met 0.25 per 100 K.G. en voor veldboonen door de huidi ge regeling te vervangen door een andere, waarbij de steun periodiek zal worden vast gesteld en welke regeling voor de telers bij de huidige prijsverhoudingen zal neerkomen op een steun, die ongeveer 0.50 per 100 K.G. minder zal bedragen dan thans. Op een door den Ned. Bond van Prot. Chr. Werkgevers in de voedings bedrijven gedaan verzoek heeft de minister geantwoord, dat hij geen aan leiding kan vinden den prijs van de vita-tarwe te verminderen of de mo nopolieheffing op tarwe te verlagen. Ook de monopolieheffingen op voer- granen blijven ongewijzigd. Fraude bij de Ned. Spoorwegen BUREAU-AMBTENAAR TE VLISSINGEN UIT FUNCTIE GESCHORST Op het bureau van het station VI i s- singen der Ned. Spoorwegen is een kastekort ontdekt, in verband waar mede de heer van H., werkzaam op dit bureau, sedert eenige dagen in zijn functie is geschorst. Het zou gaan om een bedrag van ca. drieduizend gulden. De afdeeling comptabiliteit van de Ned Spoorwegen te Breda stelt naar de zaak een onderzoek in. Daar door relaties van den betrokkene pogingen in het werk werden gesteld om het tekort aan te zuiveren is door de Ned. Spoorwegen geen aanklacht ingediend. De Officier van 'Justitie te Middelburg, heeft mede in verband met het feit. dat den laatsten tijd verscheidene gevallen van fraude door ambtenaren zijn geconstateerd, echter opdracht gegeven den heer van II. amtslialve te vervolgen. De verdachte is daarop, na verhoor door den commissaris van politie, gearresteerd en ingesloten en zal vandaag voor den Of ficier van Justitie te Middelburg worden geleid. De heer van II. is lid van den Gemeente raad en voorzitter van een der grootste Raadsfracties, zoodat het geval hier tor stede sterk do aandacht heelt getrokken. De heer van H. zou zich do golden heb ben toegeëigend om een familielid, dat in financiëelen nood verkeerde, te helpen. Valsche hypotheekacten gemaakt Ernstige fraude door een notarisklerk Op het kantoor van een notaris te Princenhage is dezer dagen een ernstige fraude aan hef licht gpkomen. De notarisklerk, de ongeveer 40 jarige Van G. die op het oogenblik met vacan- tie in het buitenland vertoeft, en die in de vele jaren, dat hij ten kantore van den notaris werkte, het volste vertrou wen genoot, blijkt zieti te hebben schul dig gemaakt aan een uilerst geraffi neerde vervalsching van hypotheekac ten. Ilandteekeningen, ook die van ge tuigen cn hypotheekbewaarder, inschrij ving, kortom alles was vervalscht. De bedragen, welke hiermede telkens ge moeid zijn, loopen tusschen f 1000 en f 10.000, terwijl de vervatschte aeten voor zoover thans is te overzien, terug gaan tot 1931. Het geld, dat door de vervalsching der acten vrij kwam, heeft van G. zich toegeëigend, in totaal is aldtls een som van f 35 k 40.000 in zijn handen gevallen. Door steeds de rente over de vervalschte aeten uit te betalen, wist hij vele jaren te voorkomen, dat men ook maar eenige arg waan tegen zijn handelingen kreeg. Het geld voor deze rente verkrepg hij door tiet vervaardigen van nieuwe valsche acten. Op deze wijze hebben de malversaties een grooten omvang kunnen aannemen, en heeft van G. zeker vijf jaar het grofste mis bruik gemaakt van het hem geschonken vertrouwen. De zaak is thans in handen van de Jus titie. Naar verluidt zou de zeer gedupeerde notaris bereid zijn de slachtoffers van de vervalschingen schadeloos te stellen. De Burgeroorlog in Spanje Officieel wordt uit Gibraltar gemeld, dat de regeeringskruiser „Miguel Cervantes' door het bombardement \an de nationalis tische luchtmacht en door een nationalisti sche onderzeeboot in de straat van Gibraltar zware schade beeft bekomen. Bij een geveclu aan net front van Teruel, waar een regeeringscolonne 70 dooden ach terliet, bedroegen de verliezen der nationa listen een onder-luitenant en zes soldaten, alsmede den commandant Carloz Velez. Het hoofdkwartier der nationalisten te Sevilla krijgt voortdurend allerlei geschen ken in geld en in natura toegestuurd, in één week werd twee millioen peseta's ont vangen, zonder te rekenen de talrijke juwej- len en sieraden, welke het hoofdkwartier meestal weigert. De luchtmacht ontving de vorige week. drie millioen peseta's. Het hoofdkwartier der nationalisten te Valladolid meldt, dat de opmarsch der troe pen in Asturië en Aragon voortgang /init. Te Oyazum zijn zij nog een kilometer van Irun. In de omgeving van San Sebestian konden de troepen niet doeltreffend optre den, wegens de mist. Volgens een bericht uit La Coruna heeft de luchtmacht van Sevilla verscheiden re- geeringskruisers in de Middellandsche Zee gebombardeerd. Tegenover Huelva hebben de kustba.tteri.jcn een kruiser op de vlucht, gedreven, welke voornemens was de haven te bombardeeren. Italië heeft acht millioen soldaten Binnen enkele uren paraat Mussolini heeft te Avellino voor de solda- ten, die aan de Italiaansche manoeuvres hebben deelgenomen een rede gehouden, waarin hij Itaiiës strijdvaardigheid ver heerlijkte. Ilij zeide o.m.: „Het is niet ondanks den oorlog In Afri ka. maar als gevolg van den oorlog m Afri ka, dat alle militaire krachien van Italië doeltreffender zijn dan voor dezen oorlog. Wij kunnen steeds binnen enkele uren eri op een enkel hevel 8 millioen man mobili- seeren". Mussolini voegde echter hieraan toe: Wij hopen op vrede met allen en zijn bereid onze dagelijksche en volledige bijdrage en medewerking te verleenen .voor het werk van den vrede.

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1