Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1936 51E JAARGANG N'ö. '4325 MINISTER DECKERS OVER DE BACON-INSCHRIJVING DE B.V.L. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. TOCH SAMENWERKING De S.D.A.P. moge het aanzoek tot samen werking met de communisten met een hof lelijk gebaar hebben afgewezen, zij steunt .echter de Volksfrontregeering in Spanje. De partij heeft een inzameling gehouden, welke tien duizend gulden opbracht; dat geld is naar Spanje gestuurd, om het revo lutionair bewind te steunen. Er mag een gradueel verschil zijn, op slot van zaken komt toch de verwantschap boven. Tegen het fascisme acht men in het roode kamp elk middel geoorloofd, dus ook als het moet een samengaan met de commu nisten. Wil men echter hot fascisme bestrijden San moet men met beginselen komen, welke vastheid bezitten en daar kan de S.D.A.P niet op bogen; het stoelt zelf op revolutio naire beginselen, welke door en door voos zijn, welke niet in staat zijn houvast voor het leven te geven. Daarom zoekt men huip bij de commu nisten. Is echter het accoord van samenwerking getroffen, dan zijn de laatstcn baas, want zij vertegenwoordigen het meest consekwen- te marxisme. Daardoor zal de leiding uit handen der socialisten overgaan in die der communis ten. Dat zal men nu nog wel loochenen, maar beginselen werken door. De historie is daar om dat te bewijzen. Er is nu een gradueel verschil, doch dat wordt straks weggedoezeld en loopt uit op toepassing van het beginsel in zijn uiterste consekwenties. Wij hebben dat bij de Russische revolutie gezien, waar weldra do socialisten de lei ding over moesten geven aan de commu nisten. Wij zien dat nu weer in Spanje, waar door samenwerking van beide partijen de uiterste communisten, gesteund door Rus land, den toon aangeven en hun diep inge- wortelden haat tegen de godsdienst, aan Priesters, kerken en kloosters koelen. BETERE BEGINSELEN Willen wij het fascisme bestrijden, dan moeten wij dat doen met beginselen, welke alle revolutie bestrijden, welke daar lijn recht tegen overstaan. Dat zijn de beginse len van de A.R. Partij, welke in 3en loop der jaren bewezen hebben een innerlijke kracht te bezitten, welke bezieling van zich doet uitstralen. Die beginselen keeren zich zoowel tegen fascist als communist en socialist, want zij voeren onder eigen banier de oude beginse len door Groen van Prinsterer reeds ver kondigd en door onze vaderen beleden, welke onder Gods zegen kracht gaven, tegen een overmachtigen vijand den kamp aan te gaan en die in den wettigen weg te ver slaan. Nooit hebben onze vaderen zich tot revo lutionaire daden laten verleiden. De school strijd, waarin zij zich aan een gruwelijk on recht mochten ontworstelen, hebben zij ge streden in de kracht des geloofs, steeds heb ben zij daarbij den wettigen weg bewandeld. Er was bij hen geen opstand tegen de wettige overheid. Zij hebben gestreden voor hun recht. Zij hebben zoolang de volkscon sciëntie bearbeid en hun beginsel gepropa geerd tot hun recht gedaan werd. In dien weg moeten wij voortarbeiden. Propageering van het A.R. beginsel op alle plaatsen, kan in Gods hand blijken te zijn een dam tegen den groeienden invloed der revolutionaire ideeën. Zoo die beginselen maar in trouw door ons beleefd en beleden worden, kunnen die de revolutie weerstaan; doch daartoe moe ten wij arbeiden met al onze kracht om do volksconsiëntie wakker te schudden en ons volk te wijzen op de groote gevaren, welke het bedreigen, maar ook op den rijken zegen, welke onze beginselen in zich ver bergen. Zij verbergen in zich een schat van in nerlijke kracht, welke de belijder staalt en sterkt in den strijd, want zij zijn van God delijke oorsprong en daardoor in staat ons volk, zooals ook voortijds meermalen ge beurd is, te zegenen. Bij tegenwoordige bezetting werken fabrieken met verlies Slacht prijs niet te hoog geacht De Minister van Landbouw en Vis- scherij, Mr. Dr. N. L. Deckers, heelt geantwoord op do vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van der Weyden betreffende een onderlinge afspraak, welke door baconiabrlkan- ten zou zijn gemaakt bij een inschrij ving voor de baconbereiding en het nemen van maatregelen tot opbeiiing van de baconregcling. Het was den Minister bekend, dat 20 ba- confabrieken, nl. 16 particuliere en 4 coöpe ratieve, voor de nieuwe inschrijving, welke in Juli plaats vond, onderling overleg heb ben gepleegd. Nadien is den Minister het resultaat van dit overleg gebleken. De Minister wil vooropstellen, dat hij sinds zijn optreden er naar gestreefd heeft eenerzijds de kosten, verbonden aan de baconbereiding, te verlagen, anderzijds een saneering van deze industrie, waarin een belangrijke overcapaciteit bestaat, te bevor deren, omdat concentratie van de slachtin gen in enkele fabrieken uiteindelijk tot een daling van den kostprijs per eenheid zal moeten leiden. Hij heeft daarom in 't laatst van het vorig jaar het bestaande bacon- contract opgezegd en in plaats daarvan een gemeenschappelijke inschrijving gehouden onder alle fabrikanten. De individueele inschrijving in Juli Bij de inschrijving in Juli zat de bedoe ling voor om do gemeenschappelijke in schrijving te vervangen door een indivi dueele inschrijving, waarbij dezerzijds eenige bijzondere waarborgen werden ge troffen om: 1. te verhinderen, dat de verwerking plot seling in haden zou komen van enkele grootere fabrieken, hetgeen tot sluiting en kapitaalverlies voor de overblijvende klei nere fabrieken, met de daaraan verbonden werkloosheid had moeten leiden, en 2. een uitzonderingspositie te scheppen voor de van landbouwkundig standpunt so ciaal belangrijke coöperatieve fabrieken. Het resultaat van deze inschrijving is geweest, dat de prijs weder ver laagd is, nl, tot f 2.60 per 10 K.G. en dat van de 16 bovengenoemde particu liere fabrieken 7 zijn gesloten. Geen onredelijke prijs Aan de hand van de cijfers, die een uit voerig onderzoek van den crisis-accoun tantsdienst heelt opgeleverd, is gebleken, dat, indien in den laatsten tijd geen eer groote bezuinigingen zijn ingevoerd, deze prijs niet voldoende is om de productiekos ten der gezamenlijke fabrieken bij de tegen woordige bezetting te dekken, zoodat de fa brieken een verlies lijdon. Het is dus geens zins juist, dat de prijs f 0.60 per 100 K.G. hooger is dan wat redelijk kan worden ge acht. Omtrent deze f 0.60 kan voorts nog wor den medegedeeld, dat de werkende fabrie ken een bedrag per eenheid beschikbaar stellen als vergoeding voor de fabrieken, welke haar bedrijf hebben stopgezet, als mede voor die fabrieken, waaraan minder varkens ter verwerking ziin toegewezen dan waarvoor was ingeschreven. Deze regeling heeft dit resultaat, dat over de te slachten varkens gemiddeld pi.m. 35 cents per 100 K.G. als schadevergoeding betaald wordt aan de stilliggende fabrieken. Door het op voeren van de productie van de werkende fabrieken hebben deze een verlaging van de productiekosten per eenheid kunnen be reiken. Deze kostenbesparing is hun ken nelijk een financieel offer waard geweest, waardoor zij aan do uitvallende fabrieken schadevergoeding in uitzicht hebben ge steld. Naar het oordeel van den crisis- accountantsdienst benader). dit financieel voordeel ten gevolge van de ruimere bezet ting het bedrag dor uit te keeren schade vergoeding. Concentratie van de productie De opeenvolgende regelingen hebben dus, naar het oordeel van den Minister, zoowel tot een verlaging van den prijs als tot een concentratie van de productie geleid. In- tusschen volgt hij nauwgezet de geheele situatie, in verband met de verdere maat regelen, die hij zal moeten nemen, wanneer de huidige overeenkomst op 31 October a.s. eindigt. Hij zal dan overwegen in hoeverre het mogelijk is voort te gaan op den inge slagen weg van verdere verlaging van den prijs en concentratie van het bedrijf. De Minister heeft den heer S. Zwa nenberg, commercieel adviseur van 't Mr Or X. L. DECKEUS college van rcgeeringscommissaris- sen, in zake do bacon nimmer ge raadpleegd in verband met de bijzon dere positie, welke deze in dat bedrijf inneemt. In het onderhavige geval heeft de Minister zulks dus ook niet gedaan. Aangenomen mag worden, dat de leiding van het bedrijf, waar mede de heer Zwanenberg is verbon den, hem heeft medegedeeld, dat bij de fabrikanten onderling het plan bestond een schadevergoedingsrege ling te treffen. Uiteraard is het gewenscht, dat het ver trouwen in de doeltreffendheid dor crisis maatregelen zoo groot mogelijk is. De Ml nister tracht dit zooveel mogelijk te be vorderen. Opheffing van iedere bemoeienis met den uitvoer van bacon kan niet in overwegin worden genomen, omdat dit het in stand houden van don uitvoer van bacon in ge vaar zou brengen en het wegvallen van deze afzetmogelijkheid een groot nadeel voor den landbouw zou betcekenen. Een baconroge- ling, waarbij teeltregeling, kwaliteitscon trole, heffing en toeslag worden behouden, brengt gelijksortige moeilijkheden van uit voering mede als de thans geldende ce- ling. Alleen ondergeschikt aan de Regeering Nu men van zekere zijde voortgaat de Bijz. Vrijw. Landstorm partijdigheid te ver wijten en van politieke bijbedoelingen te beschuldigen, is het goed. dat in het laatste Landstorm blad nog eens duidelijk, onomwonden en uitvoerig wordt uiteenge zet, welke de grondslagen van de B.V.L zijn eu blijven. Wij wijzen b.v. op deze pas sage: De steun aan liet wettig gezag van onze Koningin is onvoorwaardelijk. Ook dit is een hoofdbeginsel van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Aan de Regeering is het te bepalen, op welke wijze en waar zij van de B.V.L. gebruik zal maken. Zij draagt de verantwoordelijkheid voor de bewapening en voor een doeltreffende militaire organisatie. Zij moet deze der halve ook bekostigen. De B.V.L. staat slechts te harer be schikking. Maar dan ook onvoorwaarde lijk, zonder eischen op politiek, godsdien stig of sociaal terrein. De B.V.L. weigert verantwoordelijkheid te aanvaarden voor dingen, die bulten zijn terrein liggen. Ieder zijn eigen ver antwoordelijkheid. De overheid, de poli tieke partijen, de kerken, de vakorgani saties. Ieder Landstormer kan daar als burger zijn invloed laten gelden. In de B.V.L. is hij slechts vrijwilliger. Daarom worden in onze afdeelingen ook geen mo ties aangenomen aan het adres van de Regeering en worden haar geen eischen gesteld om iets te doen of te laten. De gevallen, dat dit in onze gelederen niet wordt begrepen, zijn gelukkig heel, heel zeldzaam. Indien dit hoofdbeginsel van de B.V.L., nl. onvoorwaardelijke steun aan het over heidsgezag, zou worden losgelaten, dan ware het boter, dat het instituut reeds lang was opgeheven. Onze plaatsruimte gedoogt niet meer te citeeren uit dit uitvoerige artikel; wij ves tigen er echter nadrukkelijk de aandacht op van hen, die over onvoldoende materiaal beschikken om het goed recht van de B.V.L. en zijn onpartijdig optreden te verdedigen. Het adres van het Landstormblad is Ko ninginnegracht 50, Den Haag. De onregelmatigheden te Borsselen De zaken zijn hopeloos in de war De vergadering van ingelanden van den calamitcuzen polder Borsseicn heeft besloten de schorsing van den ontvanger-griffier, den heer II. C. R., burgemeester van de gemeente Bors selen, met zes maanden te verlengen. In dit tijdsverloop zal oen grondig on derzoek naar de administratie worden ingesteld. Een verzoek van don heer R. om ont slag werd afgewezen. Men achtte het beter, dat hangende het onderzoek een ambtelijke verhouding blijft heslaan. Het zal n.l. noodig zijn over de admini stratie van de laatste jaren een onderzoek in te stellen, daar de heer R. zich volgens den waarnemend ontvanger-griffier den lieer Elenbaas, burgemeester van 's Heer- Arendskerke, aan ernstig wanbeheer heeft schuldig gemaakt. De zoeken waren niet in orde en zijn plichten als ontvanger-griffier had de hoer R. schromelijk verwaarloosd. De zaken zijn hopeloos in de war. Door ingelanden werd gevraagd hoe het tocli mogelijk is dat de zaken een dorgo- lijken loop hebben genomen. Het bestuur moest erkennen, dat het ook niet vrij uit ging. Het had in den betrokkene een te groot vertrouwen gesteld. Wel was hem eens op fouten gewezen, maar telkens wa ren de noodigc maatregelen uitgesteld of adviezen in den wind geslagen. Ten slotte werd besloien een kasgeldice- ning aan te gaan voor zes maanden groot li.000 tegen 3 plus een achtste pro visie. Distributie van Volksvet Waarschijnlijk buiten den middenstand om Het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren meldt, dat de distributie van de 6000 ton volksvet, door de re geering toegezegd bij de verhoogirg van den olie- en vetaccijns, zeer waar schijnlijk buiten den middenstand om zal geschieden. Het ledental van het C.N.V. Sterkste achteruitgang bij de landarbeiders In „De Gids" lezen wij: Tegenover een netto-winst van OOG loden in lint eerste kwartaal, staat een verlies van 580 in het tweede, zoodat wij op 1 Juni jl. precies 20 leden hooger noteerden dan op 1 Januari jl. Dat is dus wel heel matigjes. Er blijkt wel uit dat de toestand nog zeer onzckei is en hij de propaganda voor uitbouw on zer beweging nog allerlei tegenstrevende krachten werken. Was liet ledental op 1 April van dit Jaar tot 109.94S gestegen, door den teruggang met 5S6 leden kwam het per 1 Juii jl. op 109.362. In procenten uitgedrukt is dit ver lies 0.5 pet. Ten aanzien van de verschillende aange sloten organisaties is de toestand aldus: Van de 22 aangesloten organisaties gin gen er 7 in ledental vooruit, terwijl 14 ver lies hadden te hoeken. Een der organisaties bleef gelijk. Vooruitgingen: de Ambtenaren mot 30, de Belastingambtenaren met 23, de Gra- sche arbeiders met 18, de Kleermakers mei 4. het Postpersoneel met 17, de Sigaren makers met 10 en de Werkmeesters met 5 leden. Deze 7 organisaties hadden dus ge zamenlijk een winst van 107 leden. Verlies leden: de Bouwarbeiders 50 leden, Fabrieks- en Transportarbeiders 31 leden, Houtbewerkers 31 leden. Kantoor- en Han delsbedienden 4 leden, Landarbeiders 390 leden. Metaalbewerkers 3 leden. Mijnwer kers 2 leden, Personeel in Publieken Dienst 15 leden. Politieambtenaren 1 lid, Spoor- en Tramwegpersoneel 38 leden, Technici 5 leden, Textielarbeiders 53 leden, Verzeke ringsagenten 9 leden, Voedings- en Genot- middelena'rbeiders 55 leden. Het gezamen lijke verlies van deze li organisaties be draagt 693 leden, wat na afirek van de wist van 107 leden bij 7 andere een netto verlies laat van 5SG laden. De diamantbewerkers bleven ook nu weer gelijk. De landarbeiders, die liet vorig kwartaal het overgroote deel van de winst voor hun rekening namen, heblèm zich thans in om gekeerde richting laten gelden. Meer dan de heJIt van hot verlies Slaat op hun naam. Colijn in de caricatuur In de bekende Libellen-serie (uitgave van Bosch Keuning te Baarn) zal binnenkort een Libel verschijnen, getiteld „Coiijn in de Caricatuur". In deze bundel zullen ongeveer honderd uitgezochte caricaturen worden op genomen. Dr. Colijn heeft zich bereid verklaard de bundel van een voorwoord te voorzien. DE VLOOTPLANNEN IN ONZE OOST Indië krijgt belangrijk minder dan oorspronkelijk was aangenomen Wegens moeilijkheden inzake personeelsvoorziening De „Java-Bode" meldt het volgende: De tegenspraak van Aneta-Holiand op de geruchten, vermeld in de Indische Courant en het Soer. Handelsblad als zou de Minister van Defensie afgezien hebben van de uitbreiding der vloot in Ned.-Indië, is naar den letter juist, doch doet niet ai aan het ie it dat Indië voor de vloot belangrijk minder krijgt dan oorspronkelijk was aangenomen. Volgens het plan van Minister Deckers zouden beven hot bestaande minimum van een kruiser, vier jagers en zes ondci zeebou ten, nog gebouwd worden twee kruisers, acht jagers en twaalf onderzeebooten, ter wijl twee flottielje-leiders en een aantal onderzeebooten, te bouwen voor de verde diging in Nederland, ook voor Indië zouden worden bestemd. Bovendien zou de zee macht 72 groole vliegtuigen krijgen. Met het oog op de moeilijkheden inzake personeelsvoorziening voor den nieuwbouw-, krijgt Indië echter twee jagers, zes onder zeebootcn en twaalf grooto vliegtuigen minder, terwijl ook afgezien is van den bouw van een tweede flottielje-vaartuig. De vermindering met twaalf vliegtuigen houdt verband met het feit dat de luchtvaart voor het leger een aantal bommenwerpers meer krijgt. De bouw van een nieuwen kruiser, ter vervanging van een der oudere, waarvoor de „Sumatra" zou worden aangewezen (ter wijl de „Java" gemoderniseerd zou wordcuj gaat niet door. De werkloosheid in Augustus Het percentage iets gedaald Do directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week 3 tot en met 8 Augustus 1936 het aantal leden van inge volge het werkloosheidsbesluit 1917 gesub sidieerde vcreenigingen bedroeg 532.000, hier onder zijn begropen 74.200 landarbeiders, te wier aanzien in de maanden Mei tot en met November geen gegevens aangaande de werkloosheid ontvangen worden. Van de 457.800 verzekerden, niet be- hoorende tot do landarbeiders, waren geheel werkloos: in de week 3 tot en met 8 Aug 1936 29.0 pet.; in dc vorige verslagvveek (20 tot en met 25 Juli 1936) 29.5 pet.; in do overeenkomstige verslagvveek van 1935 27.2 pet.; in de overeenkomstige verslag vveek van 1934 24.2 pet. Bij 1057 (1054) organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 8 Aug. 1930 (25 Juli) in totaal 394.721 (393.175) werkzoekenden ingeschreven onder wie 371.869 (370.815) mannen. Van deze werk zoekenden waren er 371,188 (373.269) werkloos, onder wie 359.516 (356.353) mannen. Blijkens mededeeling van den directeur- generaal voor werkverschaffing en steunver leening waren einde Juni 1936 41.462 werk- looze arbeiders geplaatst bij een werkver schaffing. Bovendien waren 857 personen met financieelen steun van de overheid te werkgesteld in het landbouw- en tuinbouw bedrijf. Laatstbedoeld aantal is niet begre pen onder het in een vorig bericht als werk loos opgegeven personen op liet einde van Juni 1936. Aan het cultureel werk voor werkloozen namen einde Mei van dit jaar deel: cursus sen 26.077 personen, waaronder 3.851 vrou wen, werkobjecten 2.172 personen, centrale werkplaatsen 1.837 personen en kampen voor jeugdige werkloozen 1.445 personen. DE VERTREKKENDE GOUVERNEUR-GENERAAL De minister van Staat, minister van Koloniën, Dr II. Colijn, en mevr. Colijn, hebben Vrijdagavond in hotel Wittebrug te -Gravenliage, den nieuw benoemden Gouverneur-Generaal van Ned. Indië en mevr. Tjarda van Starkenborgh Stachou- wer in verband met het a.s. vertrek van deze laatsten, een diner aangeboden. Aan d -zen maaltijd zaten verschillende autori teiten mede aan. Koningin en Prinses in Nederland terug Met den D.-trein van 9.10 uur zijn Zaterdag morgen H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana, komende van hun vacantieverbliji in Zwitserland, te Nijmegen gearriveerd. Op het perron had zich een groote menigte belangstellenden opgesteld, die de Vorstin nen, toen zij de trein verlieten, hartelijk toe juichten. Nadat de Koningin en de Prinses de trein verlaten hadden, onderhielden zij zicli eenige tijd met de autoriteiten, waarna zij in de op het perron staande auto plaats namen. Ook op het Stationsplein had zich oen 'alrijk publiek opgesteld dat de Landsvrouwe cn haar dochter hartelijk begroette. Van Nij megen werd, via Arnhem, naar het Loo ge reden. De stand der Landbouwgewassen Regen bracht groote schade De kansen op een ruimen oogst zijn vernietigd. Dooreengenomen kan de stand der gewassen niet eens normaal genoemd worden. Aldus het overzicht van den stand der gewassen per 17 Aug. Het zijn vooral de granen, die op veie plaatsen door den regen hebben geleden. Ook aan de peulvruchten is plaatselijk vrij groote schade veroorzaakt. Vóór het tijdstip, waarop met het graan- maaien een aanvang kon worden genomen, bleken veie perceelen reeds te zijn gelegerd en gedurende den tijd, dat liet koren in hokken te volde stond, hield de regen zoo lang aan, dat on vele plaatsen schot intrad. Voor het optreden van de aardappelziekte was de weersgesteldheid eveneens bevorder lijk. Bezwaarlijk kunnen de verwachtingen ten aanzien van de opbrengst en kwaliteit der gewassen hoog zijn gesteld. Het weiland heeft zicli door den over- vioedigen regenval weelderig ontwikkeld. Overal is overvloed van gras. Slechts de lager geleden landen zijn door de aanhou dende regens drassig geworden, als gevolg waarvan gras is vertrapt. Dooreengenomen kan de stand van het weiland echter goed tot zeer goed worden genoemd. Onze tuinbouwexport Een nieuwe achteruitgang Het is in de afgeloopen maand met den export van tuinbouwproducteon. allesbehalve gunstig verloopen. Naar vrijwel alle landen nam de export af. Niet in het minst naar Duitschland en Engeland is de export in Juli ongunstiger geworden; naar Duitschland werd voor een waarde van 1.395.000 uitgevoerd, tegen 1.974.000 in dezelfde maand van het vorige jaar. De Engeische export gaf een vermindering van .f 2.037.000 in het vorig jaar tot 1.S02.000 in j.l. Juli. Hierbij zij aangetcekend, dat in 1030 dc ex port naar Duitschland niet minder dan 8.178.000 en naar Engeland 5.606.000 be droeg. De achteruitgang in enkele jaren is dus wel van beteekenis! Alleen naar België valt een vooruitgang te constateeren, n.l. van 127.0000 tot f 192 000. De totale export van tuinbouwproducten verminderde van f4.482.000 in Juli van het vorig jaar, tot ƒ3.909.000 in dezelfde maand van dit jaar. En, in 1930 beliep de tuinuitvoer nog een waarde van 14.796.000! De vermindering van den export was ove rigens in Juli van dit jaar niet zoo groot al in het vorig jaar, vergeleken met 1935, docli gezien de toestand van den tuinbouw treft zij toch scherper. DE A.R, LANDDAG Actie od Walcheren In verband met de A. R* Landdag op 15 Sept. a.s. wordt medegedeeld rial, voor Mid delburg en geheel Walcheren, met de or ganisatie is belast do lieer C. Hondsmerk Ezn., Lambrechtstr. L 90, Middelburg, waar vanaf heden tot en met uiterlijk 31 Augus tus, de toegangskaarten voor Hnutxust 4 f 0.30 ner stuk te bekomen zijn. De prils voor dc treinreis naar den Haag, vanuit Middelburg en Vlissingon bedraagt: van 1 tot 30 pers. I 3.25; tot 50 pers. f 2.05, tot 80 pers. f 2.78 en boven de S0 pers. t 2.62 por persoon, alles retourpriis. Daar de goed- koope trein, welke on dien dag óók rijdt naar den Haag, om 8.20 's avonds reeds ver trekt, en de landdag dan hoogstwaarschijn lijk nog niet is beëindigd, wordt men aan geraden gebruik te maken van deze goed- koope reisgelegenheid. In verband met een goede regeling met de S.S. wordt verzocht zich spoedig op te geven. Secretarissen van K.V. en P.C. op Walcheren stellen zich s.v.p. zoo spoedig mogelijk in verbinding. Voor Viissingen is het aanmeldings adres: F. Luylt, Noordstraat 78, Viissingen.

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1