Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936 51E JAARGANG NO. 4320 „DEVALUATIE" DE GRONDWETS WIJZIGING ANGSTIG AVONTUUR OP ZEE Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling S.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERlj EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd. Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. DE STEUNREGELING De steunregeling heeft weer een belang rijke verandering ondergaan. Reeds meerdere malen zijn er belangrijke veranderingen aangebracht. Zij, die eenigs- zins op de hoogte zijn van deze materie, weten uit ervaring, dat het een zeer moei lijk onderwerp is, waarbij zich telkens al lerlei vragen voordpon, welke dikwerf niet gemakkelijk zijn op te Jassen. Dooh de vorige wijzigingen brachten voor het platteland geen verslechtering, maar veeleer een verbetering der stèunnormen, alhoewel deze in onderscheiding met de stad nog laag zijn. Doch dot hangt weer samen met het verdiende geldende loon en dat is op het platteland veel lager dan in de stad. Een steunregeling welke liet plaatselijk geldende loon bij de berekening uit zou scha kelen, zou het gehecle bedrijfsleven op losse schroeven zetten. Doch de bedragen der steunregeling ste ken nog zeer gunstig af, zoo men die verge lijkt met de loonen der vcldarbeiders in liet mede door roodo Ministers geregeerde. België, de loonen bewegen zicli daar om de 60 tot 75 cent per dag, hetwelk mede een ge volg dier devaluatie is. Daarbij steekt een steunbedrag van zeven gulden per weck gunstig af. Dat wordt echter haast nooit erkend, voor al niet door de roodo arbeidersbeweging, door hen wordt angstvallig verzwegen, de ware toestanden zooals dio in het Buiten land heerschen. Legde men die eerlijk open, zoo zou er een groot gedeelte van nu waardevolle propa ganda verloren gaan. Met dat gunstige verschil voor oogen vinden wij een steun van zeven gulden per week, voor onze streek, mede gelet op de langdurige werkloosheid, niet te hoog. Er zijn toch gezinnen, welke weken en maanden, ja soms jaren, uitsluitend op de steun aangewezen zijn. Die komen, vooral zoo liet groote gezinnen eijin, danig in de knel. Dat wil weer niet zeggen, dat wij nu zou den bepleiten, een verhooging van de to- lale som welke voor steun uitgegeven wordt. Dat is lieden ten dage onmogelijk. Want do nood der tijden drukt zwaar op alle klassen der bevolking. Velen zijn er, welke bij een dolend inkomen steed6 meci belasting moeten betalen. Daar kan men ook niet eindeloos mee door blijven gaan, want bij velen van die mensdien nijpt liet ook eng. De herziening welke nu tot stand geko men is, heeft meer tot doel een billijker verdeeling te bevorderen. Inzonderheid de lagere steunklasse en de groote gezinnen zullen daarbij gebaat zijn. Omdat dit twee punten zijn welke vooral voor het platteland van beteekenis zijn, wijzen wij daarop, wij hebben goeden moed, dat de herziening voor onize strook een ver betering zal zijn. Wij vinden werkverschaffing beter dan steun, de tcekenen wijzen er op, dat dit ook beter en ruimer ter liand genomen zal worden, Chr. Militair Teliuis te Dordrecht Bestaat in September vijftig jaar Het Christelijk Militair Tehuis in de gar nizoensplaats Dordrecht zal in Septem ber vijftig jaar bestaan. Het bestuur, dat voortdurend in financieele zorgen zit, zou gaarne hij gelegenheid van dit gouden ju bileum het uiterst sobere meubilair, waar mee het Tehuis haast niet gezellig is te maken, vervangen door beter en doet daar toe een beroep op Christelijk Nederldnd. kleinste gift is welkom, al was het slechts zooveel centen als het Tehuis jaren bestaat. Bedenk eens wat een Mil. Tehuis yoor u, of voor leden van uw gezin betee- kende. T. adres van den penningmeester is: K. vvieringa, Kon. Wiliielminastraat 4 Dordrecht, gironummer 75856. Personen van verschillende kerkelijke richting bevelen deze inzameling aan, waaronder dr. II. Col ij n en luit.-gen. H. Uuyinaer van Twist. kapitale boerderij afgebrand De kapitale boerderij van den heer G. veldman te Suameer is, vermoedelijk hjk tengevolge van hooibroei, in vlammen opgegaan. Zestig -voer hooi werd door het vuur verteerd. De inboedel kon gedeeltelijk behouden worden. De schade wordt door ver zekering gedekt. Rede van ir. M. 13. Smits Rede gehouden op de Algem. Vergadering v. d. Flakkecschen Bocronuond -3 Juli l'Jdü. II In de loop an do l'Je eeuw kwam in deze verhouding echter een groote verande ring. Er waren in Amerika buitengewoon grou.e zilvermijnen ontdekt, waardoor een enorme hoeveelheid zilver op de open markt werd aangeboden. Weliswaar kwatn er ook een groote hoeveelheid goud én uit Ame rika én uit Australië en Zuid-Afrika, muur de zilvcrproductie was toch zeer vele malen grooter. 't Gevolg hiervan was, dat het zilver ten opzichte van goud in waarde daalde. Hier door was 90 gram zilver niet meer voldoen de om daarmee 6 gram goud te koopen m.a. w. met 10 zilveren guldens kon men op de markt vgn edele metalen niet meer zooveel goud koopen als in een gouden tien je zit; men zou er eerst 13, later 15 en nog meer guldens v oor moeten neerleggen. Bij betalingen aan 't buitenland vinden deze plaats door 't verzenden van goederen of liever, door de rekeningen, kwitanties of wissels over en weer met elkander te ruilen. Dat voorkomt liet lastige verzenden van edel metaal. Maar wanneer wij b.v. voortdurend minder aan 't buitenland verkoopen dan wij ervan betrekken, dan moeten we wel overgaan tot het verzenden van echt geld. Nn trekt het buitenland zicli niets ervan aan, wat wij op onze munten zetten of wat itt onze muntwet staat. Al beweren wij, dat 10 van onze guldens evenveel waard zijn als een gouden tientje, <|iar geeit men niets om. in 't buitenland zegt men: 10 guldens is: 90 gram zilver en een gouden tientje is G gram goud en 't laatste is meer waard. Men kon dus, omdat we zilveren standaard hadden, goedkoop zilver koopen, dit te Utrecht tot guldens laten slaan en daarna omwisselen in gouden tientjes en die mee nemen naar 't buitenland. Een voordeelig zaakje! Maar dit veroorzaakte een wegsiroo men van ons goud naar hot buitenland. En zoo kwam een nieuwe muntwet tot stand, waarbij goud de basis word van ons muntstelsel. Bij deze wet werd bepaald, dat (en dat geldt natuurlijk alleen voor bet bin nenland) 'n gulden één tiende van de waar de lieeft van wen gouden tientje, dat ten gouden tientje ruim li gram goud bevat en dat guldens alleen mogen worden aange maakt voor rekening van den Staat. Boven dien behoeft men guldens niet in onbeperk te hoeveelheid te ontv angen. Gouden tientjes kan iedereen laten aan- munten te Utrecht. Hiermede had do gulden een heel andere beteekenis gekregen. De waarde van de pul den was niet meer gelegen in het zilver dat hij liczat. De gulden was een metalen bon geworden, recht gevende op een tiende deel van liet goud uit peil gouden tientje. Een gulden vertegenwoordigt dus werkelijk U.U gram goud. Maar deze beteekenis kan de gulden dus alleen hebben doordat alleen de Staat de guldens kan doen slaan cn omdat die ga randeert, dat men zoowel in binnen- als buitenland 10 gulden altijd kan inruilen voor I gouden tientje. Zoodra het aanmunten van zilver vrij zou zijn, of uitvoer van goud naar 't buitenland verboden, zou in het buitenland een gulden niet meer waard zijn dan 90 gram zilver of ongeveer 40 cent. Dan zouden we de gouden standaard heb ben losgelaten. En nu kom ik tot liet begrip devaluatie. In 't kort komt dit nu hierop neer, dat onze muntwet wordt gewijzigd en dat iu een van de artikelen Liet getal 6 gram vvordi veranderd in een kleiner getal b.v. in -1 gram. Anders behoeft er wettelijk niets te gebeuren. Verder worden alle gouden tien tjes ingehouden, opgesmolten, wat koper toegevoegd en opnieuw munten gemaakt van dezelfde vorm en grootte en eveneens met hetzelfde opschrift; doch in plaats van G gram goud bevatten ze nu LJ/o gram. En dat is niet te zien. Aan do guldens verandert heelemaal niets. Na de devaluatie behouden we uiterlijk volkomen dezelfde gouden tientjes; en niet alleen uiterlijk maar ook innerlijk dezelfde guldens, ook wat het zilvergehalte betrelt. Het groote publiek bemerkt hiervan niets. Dat blijft dezelfde guldens 'ontvangen en van de gouden tientjes trekt zicli dat niets aan, want die zie je toch zelden en ze zijn niet populair. Maar innerlijk is er veel veranderd. Want kreeg men tot heden door een gulden recht op 0.G gram goud, dan heeft men slechts- recht op 0.15 gram of éénkwart deel minder. Dit wat de techniek betreft van de deva luatie. Het procédé lijkt dus zoo eenvoudig mo gelijk, doch do gevolgen hiervan voor heel het economisch leven zijn geweldig groot. Waarom vvenschen velen nu, dat do re geering zal overgaan tot toepassing van deze devaluatie? Herhaaldelijk nemen wij iti dezen moeilij ken tijd gevallen waar van zeer solide, be dachtzame menschen, die financieel in moeilijkheden geraken, doordat hun zaken niet meer voldoende liquide zijn. Zij bezit ten vaste goederen, effecten cn handelsarti kelen, maar kunnen hun wissels niet boia- len. Indien zij hun bezittingen te geldo moeten maken, om hun meest dringende sclmldcischors te voldoen, dan kunnen zij dit niet, of, indien dit al mogelijk is, dan kunnen zij n.ct een zeer schrale opbrengst genoegen nemen. Wanneer zij geld hebben geleend, l zij onder hypothecair verband van hun huis, dan wel op onderpand van hun effecten, of als bankcrcdict, dan komt het herhaaldelijk voor,-dat aflossing van dit rrediet voor ben tol gevolg zou hebben, dat zij na liquidatie van bezit en schuld niets over zouden houden, liet zou hun verder onmogelijk zijn, hun zaken vóórt te zetten. Wij weten, dat van aflossing van schulden ook in vele gevallen geen sjirakc is en dat de regeering zelfs wettelijke maatregelen treft, otn gedwongen aflossing te voorko men. Een goede verhouding te scheppen tus- schen vast bezit en gemakkelijk in contant om te zetten activa is een groote kunst. Ieder bedrijf stelt daarbij zijn eigen eiechen en het zou b.v. tot verkeerde uitkomsten voeren, wanneer men eenzelfde verhouding zon aanbevelen voor een spaarbank als voor een levensverzekeringmaatschappij. Maar er is bovendien een regel, die wij thans eerst goed leeren beseffen, en deze is, dat een- zelfde verhouding voor dezelfde onderne ming in verschillende tijdsomstandigheden niet te handhaven is. liet zou ons gemakkelijk vallen, tal van voorbeelden 'e geven ter illustratie van deze regel. Wij zullen met één volstaan. Wan neer men woningen vlot verhuren kan, kun nen bouwers nieuw gestichte huizen ge makkelijk verkoopen en op hun beurt de leveranciers van bouwmaterialen op tijd betalen. De fabriek en de bank, waarmee do leveranciers moeten afrekenen, ontvan gen op tijd hun geld en kunnen verder gaan: de fabriek met liet produceeren van bouwmaterialen, de bank met het verstrek ken van credieten. Ieder van deze instanties van liet samengestelde credietvorkeor weet, door jarenlange ondervinding geleid, in ge wone lijden een juiste verhouding tusschcn vast en vlottend bezit te scheppen en te on derhonden. Een ondernemer, die daartoe niet. in staat Is, gaat er op don duur tus- sehen uit. 11ij is door gebrek aan inzicht of door onvoldoende morcele kracht in dat ver keer onbruikbaar. Maar wanneer de nieuwe huizen niet meer vlot verhuurd worden, wat dan? De bouwer blijft met zijn huizen zit ten en alle instanlies zien uit naar betalin gen, dio niet volgen. Alles loopt in de war. Kan men de cisch, zulke toestanden te voorzien, redelijk noemen? Kan men ver langen, dat iedereen ook in tijd van voor spoed zal handelen, alsof hij in crisistijd ver keerde? Onzes inziens neen, dat kan men niet eisrhen. Daarom al niet, omdat een on dernemer, die niet voldoende kapitaal bezit, om voortdurend te leven alsof bij in crisis tijd verkeert, tal van goede kwaliteiten kan bezitten om niet de-gewone credieten wer kend, een bedrijf tot bloei te brengen. Inde concurrentie mot anderen kan men liet ge bruiken van rrediet in de gewone omvang niet missen. De maatschappij zou er stellig geen voordeel van hebben ,als iedereen in normalen tijd leefde, alsof een crisis voor de deur stond. In dit voorbeeld hebben wij duidelijk la ten uitkomen, dat bet liquiditeitsprobleem twee zijden heeft. Hot wordt beïnvloed door handelingen van den ondernemer zelf, dus van binnen uit; het wordt behecrscht door de toestand in de maatschappij in liet al gemeen, dus van buiten af. Deze beide groe pen van invloeden kan ook do beste finan cier door gebrek aan voldoende betrouw bare kennis van liet economisch leven niet steeds in evenwicht houden. Er komen schokken voor, er zijn ook langdurige tijden van economische beroering, waarin het zeer velen onmogelijk blijkt dat evenwicht te bewaren. Dan tracht men door ingrijpen van der. wetgever ongelukken te voorko men; men komligt bijv. een moratorium af. men vaardigt een cxecutieverbod uit, of grijpt op andere wijze in. Die maatregelen kunnen op zichzelf nimmer helpen, want het zijn geen geneesmiddelen, maar verdoo- vingsmidideien: zij tasten de kwaal niet aan, maar nemen «enigermate het besef weg, dat de toestand niet goed is. En nu nieoncn velen, dat door devaluatie wel een middel geboden wordt, waardoor de verhouding van bevroren cn liquide mid delen teil gunste van deze laatste wordt ge wijzigd. Sommigen meenen, dat men mot deva luatie alleen reeds zeer ver op weg is naar een hetere toestand, anderen kennen aan de devaluatie niet zulk een groote beteekenis toe, maar meenen wol, dat het na haar toe passing gemakkelijker zal vallen door ver dere maatregelen den wagen in het spoor te brengen dan thans. (Wordt vervolgd). Dr Chr. School in den Bommel (Z.H.). maakte een uitstapje naar Rotterdam. Boren- staande foto werd genomen op Waalhaven. De onbewaakte overweg Jongeman gedood De 17-jarige Harm Kuiper, wonende te Ap- pingedam, is op den onbewaakten overweg aldaar overreden door den trein die te 12.36 uur te Delfzijl was vertrokken. Vermoed wordt, dat het slachtoffer door het ruischen van de boomen het naderen van den trein niet heeft gehoord. De Regeering is er thans toe overge gaan haar voorstellen tot wijziging van de Grondwet bij de Staten-Generaal in te dienen. Zij komen in het algemeen overeen met de voorsteilen der Staatscommis sie. Op oen drietal punten is het advies van de Staatscommissie niet opge volgd. A. Het voorstel inzake vrijheid van drukpers is niet overgenomen. B. Ten aanzien van het orgaan dat geroepen zal worden revolutionaire leden van vertegenwoordigende licha men va nhet lidmaatschap vervallen te verklaren wordt een andere regeling voorgesteld. C. Het maximum-pensioen van oud- ledcn der Tweede Kamer wordt niet f 2400.— maar I 2800.—. De voorstellen van dc Regeering zijn alle in een afzonderlijk wetsontwerp vervat teneinde de overzichtelijkheid te bevorderen. In de memorie van toelichting tot het wetsontwerp inzake het inkomen der kroon geeft de regeering eenige algemeene beschouwingen over de voorstellen tot grondwetsherziening. Na herinnerd te hebben aan de in stelling der staatscommissie en een opsomming gegeven te hebben van de voornaamste onderwerpen, welke in behandeling zouden komen, merkt de regeering op, dat zij zich met de po sitieve voorstellen, waartoe de com missie is gekomen, in het algemeen kan vereenigen. Een uitzondering vormt hierop het voorstel inzake de vrijheid van druk pers, dat de regeering niet heeft over genomen. Ook is de regeering van de voorstellen van de staatscommissie afgeweken ten aanzien van het or gaan, dat geroepen zal worden tot het vervallen verklaren van het lidmaat schap van een vertegenwoordigend lichaam van personen, die revolu tionaire strevingen tot uitdrukking brengen cn voorts ten aanzien van het maximum-pensioen, dat een oud-lid van de Tweede Kamer zal kunnen genieten. Bij de toelichting op de verschil lende wetsontwerpen heeft de regee ring van het verslag van de staats commissie een dankbaar gebruik ge maakt. Glasfabriek Leerdam Wordt overgenomen door de N.V. De Ned. Glasfabrieken. Mr. A. J. M. van Rossum heeft mede gedeeld, dat ter voortzetting van het be drijf te Leerdam zal worden overgegaan tot oprichting van een N. V. ,De Nederland sehe Glasfabrieken" met een nominaal ka pitaal van f ISO 000. Deze N. V. zal het be drijf van de Glasfabriek Leerdam overne men, zoodra de ministerieele verklaring van geen bezwaar op de statuten is verkregen. Sleepbooteigenaren Het ontwerp-ondernemersovereenkomst goedgekeurd Dezer dagen vergaderde liet hoofdbestuur van het Federatief verbond van vereenigin- gen van particuliere sleepbnoteigenaren in Nederland, waarbij alle NVderlandsche ver- eenjgingen van sleepbooteigenaren zijn aan gesloten, ter bespreking van de ontwerp-on- dernemersovereenkomst. Behoudens enkele kleine wijzigingen en aanvullingen, konden op één na alle aangesloten vereenigingen zich volle dig met het voorliggende ontwerp ver- ccnigen. Besloten werd In de eerstvolgende leden vergaderingen van de aangesloten vereeni gingen over het ontwerp te laten oordeeien, waarna de algemeene voorzitter voor het vaststellen der definitieve tekst van de on dernemers-overeenkomst zal zorg dragen. Urker visschcr vangt bommen Zware kist uit dc Noordzee opgehaald Een Urker visschcr, de heer K. Ras, schip per van do U.K. 109. vischte dezer dagen op do Noordzee, toon hij bij liet inhalen van het kornet voelde, dat er iets niet in den haak was. Het laalste deel van het net was loodzwaar cn het was duidelijk dat er iets anders dan visschen inzat. Het net bleek een zware, gesloten kist te bevatten. Pij liet openen bleek de kist gevuld met kleine hommen. Nadat men de haven van Urk was bin- nengeloopen is de havenmeester van de „vangst" in kennis gesteld. Deze stelde vast dat men te doen had met z.g. loodingsbom- men, die dienen om de diepte te bepalen op onbekende plaatsen op zee. Een ingenieur van de artillericinrichting te Ilembrug. die gewaarschuwd werd, heeft de mecning van der. havenmeester bevestigd. De bommen zullen per boot naar Elburg worden gebracht en vervolgens naar Olde broek, waar zij gedemonteerd zullen worden. MET EEN REVOLVER GESPEELD Jongetje schiet zijn zusje neer Twee kinderen, een jongetje van 6 jaar en een meisje van ïVi jaar waren te Westra ten in de ouderlijke woning aan het spelen. Bij het zoeken naar speelgoed trokken de kinderen een lade open en vonden daar een revolver. Het jongetje van 6 jaar nam het wapen eruit en niet bewust van het gevaar van dit speelgoed, richtte de knaap het op zijn zusje. Een schot ging af en trof het meisje in den buik. Door dr. Pinckers uit Meerssen werd het kind onmiddellijk naar het ziekenhuis te Meerssen overgebracht, alwaar operatief werd ingegrepen. De toestand van de kleine is hoogst ernstig. LANDBOUWSCHUUR DOOR BLIKSEMINSLAG VERWOEST Tijdens een kort maar hevig onweer dat Dinsdagavond te tien uur hoven Hcoren- v e en en omgeving woedde, werd de land bouwsclntur van den heer Simon van der Laan door den bliksem getroffen. In een oogwenk sond het gebouw 1n lirhler laaie. Het brandde tot den grond af. Zeventig voer nooi ging in vlammen op. De brandweer slaagde erin de naastgelegen veestallen, die reeds vlam gevat hadden te behouden. Vlet met vier menschen zoek Eerst de andere dag terug gevonden Eenige gezinnen te Den Helder hebben dezer dagen een zeer angstige nacht doorgemaakt, daar er ernstige reden was om te vermoeden dat hun familieleden op zee omgekomen wa ren. Een drietal jongens was met een oudere' man naar zee gegaan met een slechte vlet. De bedoeling was te gaan visschen op de gronden achter den dijk tusschcn Den Hel der en Wielingen. Al spoedig echter werd liet slecht weer en tot groote consternatie van de familie keerden de vier opvarenden van de vlet 's avonds niet terug. Nadat door de politie het havenkantoor gewaarschuwd was, stelde men zich daar in verbinding met schipper Bot van de red dingboot. die echter niet met de „Dorus Hij kers' kon uitvaren. Met een andere vlet ls men er toen op uitgegaan. Heel de nacht werd ingespannen gezocht, zonder resultaat «venwel. Angstig en terneergeslagen keerde men de volgende morgen onverrichterzake terug. De familieleden beschouwden de ver misten al ais verloren. Groot was echter de verrassing toen de vermisten eenigen tijd later toch terugkeer den. W at was er gebeurd? Door de opgestoken storm liad men de vorige dag de boot niet kunnen houden en was dientengevolge afgedreven naar Balg- zand. Een andere schipper, die met zijn. eigen boot was gaan zoeken, had de in groo te angst erkeerende opvarenden van de vlet eerst 's morgens gevonden. Ze waren op een droge plaat van de Wadden geloo- pen, zeer ver uit de kust en daar had de schipper hen opgepikt Dat de vreugde der familieleden hij hun terugkeer groot was, is te begrijpen! ROEIBOOT OP DE LEK OVERVAREN Vader en twee kinderen verdronken Men seint ons uit Culemborg: Dinsdagmorgen was de heer J. Ulehaake hoofd der Openbare School te Ever- dingen met een andere onderwijzer, twee van zijn kinderen, en twee logeetjes in een roeiboot op de Lek aan het varen De roeiboot van den heer Ulehaake werd door een motorboot overvaren en sloeg om. De heer Ulehaake en zijn twee kinderen zijn verdronken. De andere onderwijzer en de twee logeetjes werden gared. Vrachtauto met steenen omgeslagen Man beklemd Woensdagavond omstreeks half zeven had onder Latum een ernstig ongeluk plaat*. Een met steenen beladen vrachtauto van J. Itoelofsen te Angerloo had aan de linker zijde van den weg getankt en de bestuur der wilde juist wegrijden toen rechts van hem op den weg de personenauto van den lieer II. uit Apeldoorn voorbijreed. De be stuurder van de vrachtauto keek achterom naar de voorbijkomende auto, waardoor hij onzuiver stuurde en de wagen met de iin- kerwielen in het talud zakte. Even latei- sloeg de wagen om. Van de twee op de vracht steenen zittende personen kwam er een met den schrik vrij, doch de andere, zekere J. Baaring, uit Angerloo, geraakte beklemd onder de lading steenen. Toen men hem had bevrijd bleek hij een zware bekken-fractuur te hebben bekomen. Dr. Rensen uit Doesburg verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna het slachtoffer in hewusteloozen toestand naar hit Diaco- nessenhuis te Arnhem werd overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De bestuurder en de man, die naast hem zat, bleven onge deerd. ONVERKOCHTE AARDAPPELEN Gedurende de maand Juli bleef aan de groentenveiling „Naaldwijk" 64425 kilo aard appelen onverkocht. Dat hier een abnor maal groote hoeveelheid geen koopers kon vinden blijkt wel uit het feit, dat in dezelf de maand van het vorig jaar aan deze vei ling 15.550 kilo aardappelen doordraaiden.

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1