Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES Gedé-Zalf IVO ft ÖL Gemeenteraad van Herkingen «Mooie unite tonden. ZATERDAG 25 rJULÏ T936 5tE 'JAARGANG N°. 4316 BEKENDMAKING COMITÉ VAN ACTIE Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. EIGEN TAAK Bij liet nalezen der verschillende versla gen <icr gehouden Raadsvergaderingen, doet men soms zeer eigenaardige ervarin gen op Niet altijd zijn de raadsleden zich in dier mate van hun roeping bewust, dat zij zie hhun eigen taak en de taak van den Raad helder voor oogen kunnen stellen. De Raad is het bestuursorgaan der ge meente, de gemeentelijke overheid, welke, voorzoover het Rijk en de Provincie, als boogcre bestuursorganen, zelf geen rege lingen getroffen hebben, voor haar eigen terrein vvetien en verordeningen maken kan. Dat wetgevende of besturende karakter van den Raad, is juist datgene wat baar van Godswege met gezag op doet treden. En dat optreden in deze voege moet hoofdzaak zijn. De leden zijn dus geen afgevaardigden van een zekere groep, welke alleen speci ale belangen behartigt, wamt dat zou ont aarden in belangen-politiek. Uit zijn midden kiest de Raad een Collego van B. en W. welke de zaken van don Raad voorbereiden en ook uitvoeren, daarvoor kunnen zij desnoods door den Raad ter verantwoording geroepen worden. Doch dat geldt alleen van zaken welke den Raad betreffen. makende beginsel is noodig, daarbij en daarbij alleen moet ons volle bepaald worden. Daarbij moet men weer loeren leven en werken. Sensatie en revolutie zullen dan door ons niet meer begeerd en gezocht worden. Want dan zullen wij allen bukken voor Gods ordinantiën welke Hij voor het loven gaf, wetende dat het onderhouden en be leven daarvan het leven van ons volk moet zijn. Dan laten wij ons bij onze persarbeid ook door dat hooge geestelijke beginsel leiden. :i; TWEEËRLEI TAAK De taak van het College van B. en W. Is .vooral veel omvattend. Door de zeer uit gebreide Regeeringsmaatregelen en wetge ving is die taak uitgebreid tot brtcde pro portion. Veelal wordt de uitvoering der wetten toevertrouwd aan het Dagelijksch Bestuur der gemeente, aan B. en W. De wetgever noemt de uitvoering daar van zelfbestuur. Voor de zaken het zelfbestuur rakende, is het College geen verantwoording schul dig aan den Raad. Zoo de Raad dat toch zou wenschen te bewerkstelligen of een College van B. en W. daaraan tegemoet zou willen komen, ontstaat een scbeeve verhouding. Want dan begeeft de Raad zich op een terrein hetvVelk het zijne niet is en toont daardoor geen goed inzicht te hebben in eigen taak. Die grenzen zijn in de wet zuiver afge bakend. Een bemoeizieke raad moge trachten, door onvoldoende kennis van zaken ge leid, zicli de uitvoering en toepassing der rijkswetten toe te eigenen, doch daarmede bemoeilijkt zij eigen positie en brengt eigen autoriteit in gevaar. Nu weten wij wel dat het dikwerf zoo kwaad niet bedoeld is, dat het meestal te verontschuldigen onkunde is, doch daar mede berokkent men ook schade. Alleen als een college van B. en W. zelf de grens zuiver kan en durft stellen loopt men het minst gevaar, dat een Raad in dat euvel zal vallen. Als er echter een geheele Raadsvergade ring gehandeld wordt over zaken welke feitelijk tot de competentie van B. en W. behooren, vinden wij dat een ontaarding van het mooie bestuursorgaan hetwelk wij gemeenteraad noemen. Veelal is de oorzaak van deze kwaal, bet gebrek aan vertrouwen. Een kwaal Welke als het ware in deze tijdsomstandig heden aangekweekt wordt. Er zijn partijen welke niets anders doen, dan wantrouwen zaaien, hetwelk op een bedekte manier een revolutieprediking is, welke nu veel kwaad berokkent doch straks om de vervulling der holle plirazen vragen zal. Men zaait wind doch men zal storm oogsten. Want de revolutie zal niet rusten en straks gematigde en heimelijke predikers Wegvagen van het toonecl. Door al dat gedoe, wordt intusschen de politieke sfeer dermate vergiftigd dat het eenvoudige volk de goede lijnen slechts zeer moeilijk meer kan zien en volgen. Alleen een terugkeer, tot hel; lexend- Aan de Schippers Betreffende de regeling voor de Bieten- en Pulpcainpagne 19361937 De Bevraehtingscommissies te Breda Dordrecht en Tcrneuzen maken bekend, dal voor de aanstaande bietencampagne de volgende regeling is getroffen: De schippers, die wenschen deel te nemen aan hot catnpagnevervoer van een der suikerfabrieken, die in de districten der bovenstaande Bevraehtingscommissies zijn gelegen, kunnen vanaf I Aug. a.s. aan vragen indienen te Dordrecht, Breda of Terneuzon. Zij verkrijgen daartoe een vragen-formulier, dal de schipper binnen drie dagen, volledig ingevuld, aan de Com missie moet indienen. Hot formulier kan schriftelijk hij een dezer Commissies wor den aangevraagd. De goedkeuringen zullen worden toe gewezen op den volgenden grondslag. Zij, die in 1931 geschikt zijn bevonden doch uitgeloot zijn en ook in 1935 uitgeloot zijn en zij, die in 1935 geschikt zijn bevon den, doch uitgeloot zijn, zullen, indien zij thans weder geschikt worden bevonden voor indeeling het eerste in aanmerking komen; daarna volgt aanwijzing, zon noodig bij loting, voor de schippers, die door de Commissie geschikt zijn bevonden. Er zal tot loting worden overgegaan, wanneer in de verschillende tonnagegroepao door do betrokken fabriek minder schepen worden aangevraagd dan staan ingeschre ven en geschikt zijn bevonden. Schippers, die door een der Bevrachtings commissies zijn uitgesloten van inschrij ving in de registers der Commissies, kun nen wol hun aanvraagformulieren indienen en zullen bij geschiktheid ook kunnen medclotcn, doch zij zullen niet aan de campagnevaart kunnen deelnemen, indien zij vóór 30 September 1936 den uitsluitings- tijd niet hebben uitgelegen. De aanvraag kan slechts voor een bc paalde fabriek gelden. De Bevrachtings- coiiimissic geeft geen goedkeuring aan hen, die voor meer clan een fabriek aanvragen indienen. Zoo kan te Dordrecht alleen aan gevraagd worden voor een der fabrieken te Oud-Beierland of Puttershoek; te Breda voor een der fabrieken te Roosendaal, Zeven bergen, Dinteloord, Steenbergen of Breda: te Ter Neuzen voor een der beide fabrieken te Sas van Gent. De Bov rachtingscommissio stelt de be- vrachtingsvoorwaarden vast; deze zijn met ingang van 1 Augustus a.s. verkrijgbaar aan do kantoren der bovengenoemde Com missies en zullen op de beurzen worden gepubliceerd. Do vrachtenlijst zal nader worden bekend gemaakt. Do Bevrachtingscommissies zullen beoor- deelen of de schepen en schippers voldoen aan de eischen, die in het algemeen aan een bietenschipper gesteld kunnen worden. De schippers, die in het bezit zijn van een goedkeuring op grond van vaste relatie Tegen Eelt en Likdoorns. Het nooit talende middel. Staat sinds 30 jaar aan de spits. Verkr. hij H. H. Apotii. en Drog. a <15 ets. Gcdé-pieister, zeer aanbeveiensw. a 45 ets. Gedê-Voetbadzout, zeer verkw. 45 ets. of een ontheffing voor beurtvaart, alsook de schippers, die in liet bezit zijn van een verklaring tot liet vervoer van eigen goede ren, of gedurende <1 maanden of langer sedert 7 September 1935 in liet bezit hiervan zijn geweest, ontvangen geer goedkeuring v oor campugnc-v ervoer. De Bevraehtingscommissies kunnen voor de z.g. kleine wcrkschippcrs met schepen tot f>0 ton een uitzondering maken. Do schippers, die hun aanvraag hebben ingediend, worden geacht kennis te hebben genomen van do bevrachtingsvoorvvaarden en hiermede accoord te gaan. De aanvraagformulieren inoefen op uifer lijk Zaterdag 29 Augustus a.s., des n.m om 12 uur, zijn ingediend. Voor de z.g. negotic-pulp wordt geen goedkeuring voor campagne-vervoer afge geven. terwijl aan schippers clan alleen een verklaring voor liet vervoer van eigen goederen, waaronder pulp, zal worden ge geven, indien ten genoege der Commissie wordt aangetoond, dat vervoer anders dan krachtens overeenkomst plaats vindt. Uiterlijk op 15 September zal worden be kend gemaakt, aan welke schippers goe.l keuring voor campagnevaart is verleend. Dordrecht/Broda/Terneuzeii, Juli 1936. Export van aardappelen naar Zuid-Amerika In verband met. do export van aard appelen naar Zuid-Amerika, wordt hierbij meegedeeld, dat de te verzenden aard appelen minstens één week moeten zijn opgeslagen, voordat deze verzonden woruen naar de uitvocrliavens. Aardappelen, die bijv. op 7 Aug. te Rot terdam verladen worden, moeten 31 Juli in pakhuis of aan put opgeslagen zijn. Opslaan aan puiten wordt toegestaan, mits de aardappelen worden gedekt met stroo en grond en het loof wordt verwij derd. Wanneer voor opslag gerooid wordt, moet hiervan direct kennis gegeven wor den aan ondergeteekende. Vraagt tijdig rooivergunning aan be voegde instanties! Voor den Pluntenzicktenkundigen Dienst J. C. DE BONTE. Raad van Arbeid Premie Ziektewei met 10 pet. verlaagd Bij Kon. Besluit van 1 Juli j.l. is bepaald dat met terugwerking lot 1 Januari 1936 de premie voor do bij de ziekenkas van den Raad van Arbeid fe Dordrecht inge schreven verzekerden met 10 pet. is ver laagd en gekomen van 2 pet. op 1.8 pet van hot loon. Dc verlaging geldt echter niet voor de bedrijven, voor welke een hoogero premie dan de normale is vastgesteld. Tengevolge van dc verlaging is ook het percentage, dat de werkgevers van het loon van de arbeiders mogen afhouden, gewij zigd en gekomen van 10 pet. op 0.0 pet. Volledigheidshlavo wordt, er nog de aan dacht op gevestigd, dat het maximum van 0.9 pet. ook geldt voor de werkgevers, die voor de. uitvoering van de Ziektewet niet bij de Ziekenkas van den Raad van Arbeid zijn aangesloten. De nieuwe ziekenauto van liet ziekenhuis B éllicsda 'te Dirksland, een belangrijke aan winst voor. Flakkee. De raad dezer gemeente kwam Woensdag 22 Juli in vergadering bijeen. Wegens af wezigheid \an burgemeester D. J. Visscher, werd de vergadering geleid door eerste wet houder Van Kempen, welke de vergadering opent en op het voorrecht wijst, dat de raad nog rustig kan samenkomen, op de onrust in.andere landen en de vreeselijke warmte en droogte in Amerika. Deze vergadering is vcrcischt doordat en kclc stukken om afdoening vragen. De bur gemeester is niet vacantic en daarom heeft spr. deze vergadering te leiden. Dc notulen worden onveranderd vast gesteld. God. Staten berichten dat zij goeci keuring verleunen aan een raadsbesluit tut liet aangaan van een kasgeldlecning ten behoeve van het Burg. Armbestuur Eveneens zijn goedgekeurd de wijzigingen der gemeentebcgrooting 1935. Voor konni geving wordt aangenomen de ingezondet balans V. en W„ rekening van den keu ringsdienst voor waren te Dordrecht, aan gevende een voordeelig saldo van 1296.31 Ged. Staten deeten den raad mee dat o| Dinsdag 21 Juli behandeld zal worden li 'i beroep van de school op Geref. grondslag tegen liet raadsbesluit, waarbij medewer king wordt geweigerd tot het aanschaffen van leermiddelen. Goedgekeurd het raadt besluit tot. hei-berekening van de 3-janr lijksche afrekening met de Bijzondere La gore School. De gedane kasopname geeft aan dat bii de gemeente in kas was f 1695.18 en lui liet Burgerlijk Armbestuur ,f537.19. Bij schrijven van den Comm. der Ivonin gin wordt een bijdrage gevraagd voor li t volgen van een politic-vakcursus «loiii den gemeente-veldwachter. De Voorzium deelt do raad mede dut de veldwachter a een paar jaar een cursus gevolgd heeft wat 25 aan de gemeente kostte en dat Wolfers er zelf niet zooveel belang in stelde. Wolfers heeft al in verschillend grootere plaatsen dienst gedaan en er mag verondersteld worden dat hij voldoende onderlegd is, zoodat B. en W. voorstellen op dit verzoek afwijzend te beschikken. D raad hecht zijn goedkeuring aan dit voor stel. Het gemeentebestuur van Dirksland heeft ingezonden balans, verlies- en winst rekening van liet gemeenschappelijk vleeschkeuringsbedrijf. Er is een nadeelip saldo, groot .f 10.60 ten laste van ïlcrk.n gen. Een, door den Raad van Commissaris sen der K.M.G.O. ingezonden mededeeling van statutenwijziging wordt voor kennis geving aangenomen. Eveneens het verslag over het boekjaar 1935 en balans, verlies- en winstrekening der stichting Drinkwater leiding, alsmede de begrootiug 1937 van genoemde stichting. Ingevolge de gewijzigde gemeentewet is opgemaakt een vijfjarig verslag van den toestand der gemeente. Ingevolge een wijzignig in de gemeente wet zullen verschillende betrekkingen van rijk, provincie en gemeente vervuld moe ten worden door oud-militairen, de z.g capitulantcnvvet. Deze hebben in de eerste plaats recht op benoeming. Do raad kan ontheffing van deze verplichting vragen en is dan nog vrij wie hij benoemen wil. B. en W. stel len dan ook voor ontheffing te vragen van deze bepalingen. De raad keurt dit met algemeene stemmen goed. Ingekomen is een adres van de geiten fokvcrceniging tot beteugeling van de „wilde bok"-houderij. B. en W. hebben gemeend den bok maar niet meer van stal te halen. In de vorige vergadering is hierover al genoeg gespro ken en B. en W. willen de vrijheid maar handhaven, voorzoover dit nog mogelijk is zoodat voorgesteld wordt afwijzend op dit adres te beschikken. Betreffende de bouwverordening, die nu haast een jaar onderweg is, wordt de raad uitgenoodigd, eenige wijzigingen aan te brengien. Weth. de Geus merkt op dat hierdoor een soepeler toepassing van de wet verkregen wordt. De Inspecteur der Volksgezondheid heeft goedgevonden dat enkele malen b.v. de grootte der keuken iets verkleind werd waardoor de bouwkosten lager werden. Aangezien de exploitatie-rekening van de Vleeschkeuringsdienst een nadeelig sal do heeft, is door den raad het keurings- loon voor een varken verhoogd van ƒ2 tot ƒ2.50 Ged. Staten stellen den raad voor de verordening als volgt voor te stellen: varkens boven 80 kg. ƒ2.50; van 50—80 kg. ƒ2; beneden 50 kg. ƒ1.50. Voor runderen wordt het keurloon verhoogd van ƒ4 op 5 De raad besluit m.a.6. de verordening in den gewensolitcn geest te wijzigen. Ged. Staten vragen het advies van den raad betreffende een verleging met 2i/s der salarissen van burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders, ingaande 1 Oct 1936. De Voorzitter zegt dat burgemeester secretaris en ontvanger hier een veer zul len moeten laten, wat ze misschien niet graag doen, maar waaraan niet te oniko men is. Deze uiteenzetting ontlokt den heer M e- lissant de opmerking dat Spr. er do wethouders niet bij noemt en deze het dus niet zoo erg vinden. De heer Struik vindt-2i/> verlaging niet te veel, maar er zal anders niets aan te doen zijn. De heer Melissant vindt het raar 1-Iet eene jaar krijgt de Burgemeester er 500 hij en het volgende jaar wordt he« hem afgenomen. Spr. is echter tegen a«l- loonsverlaging, al zal er van enkelen beo! wat af kunnen, en wil stemming over lie; voorstel \an H. en W. Weth. de Geus voelt ook niet veel vooi loonsverlaging, maar vermoedt dat de meening van den raad er niet veel af o: toe zal doen. De heer Melissant blijft bij zijn vooi stel: 100 salaris voor een wethouder is niets te veel, u- moet tiet een eere-baantje zijn waar n-rlei om t hardst naar grijpt. Het voorstel ven B. en W. op deze verla ging gunstig te a-lviseeren, wordt verwor pen met 5—1 stem (.van den Voorzitter). De heeren J. van Eek en A. v. d. Vel'le worden aangewezen om de gemeentereke uilig over 1935 en de be-graoting voor 1937 na te zien. De lieer Me liosant, die ver klaart er wel tijd voor te hebben, wordt aangewezen als reserve, voor het geval een der beide commissieleden verhinderd zou ZIJI1V Bij de rondvraag verzoekt de heer Me lissant inlichtingen ovei het parkeer verbod. Zijn hiervoor al maatregelen ge troffen, want spreker ziet nog steeds auto- op het bewuste punt staan en meent dai onk de bewoners daarover niet tevreden zijn. De Voorz. antwoordt dat B. en W. he: verzoek gedaan hebben de auto's in den lijn van den dijk te zetten, wat toegezeg-l werd. Er is geen parkeerterrein beschik baar om dat aan te wijzen. Dc kaai ie slechts oen gedeelte van het jaar ter be schikking, anders zou die wel geschikt zijn. De heer Struik maakt enkele opmor ltingen over de distributie van goedkoop»- margarine, waarvoor bepaalde winkeliers niet in aanmerking zouden komen. De ooi-z. deelt mede dat een regeling hiervoor getroffen is, waarbij enkele van de armlastigste hiervoor aangewezen zijn Als alle winkeliers een beurt zouden moe ten bobben, duurde bet zoo lang vooi iemand weer aan de beurt zou zijn, da' liet voor niemand voordeel gaf. DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. Waterleiding cn EIcctriciteit Goeree en Overflakkee Lenigen tijd geleden hebben verschillende personen wonende te DIRKSLAND, SOM MELSDIJK en MIDDKLHARMS een „Co mité van Actie" opgericht met liet doel, te trachten de opgelegde tarieven en voor waarden voor Eloctricitcit. cn Water gewij zigd te krijgen. Het Comité van Actie zal trachten bij alle instanties inzonderheid bij Gedeputeer de Staten, do wenschen der inwoners ken baar te maken, omdat de ondervinding heeft geleerd dat alles buiten de inwoners om wordt geregeld en hun belangen „niet rechtstreeks" kunnen worden behartigd. ITet Comité van Actie heeft de bedoeling door middel van de pers de bevolking op do hoogte te bonden van haar werkzaamheid. Het Comité zal het, zéér op prijs stellen indien enkele personen uit niet genoemde dorpen zich beschikbaar wilden stellen om zitting in liet Comité te nemen. Voorts vraagt zij dringend, dat. allen die bezwaren hebben of diegenen die voorstellen kunnen doen, welke tot verbetering der re gelingen kunnen leiden, deze aan onder staand adres willen inzenden. Het Comité stelt raadgevingen en adviezen zéér op prijs. Onderstaand adres werd dezer dagen aan Gedeputeerde Staten gezonden. Namens het „Comité van Actie": H. VAN ES. Sommelsdijk, Voorstraat. Aan Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland te 's-G ravenhage. Ondergeteekendon, allen inwoners van het Eiland Goeree-Overflakkee en samen vor mende een Comité van Actie uit de inwo ners van Goeree-Overflakkee. meenen ver plicht te zijn het volgende onder dc aan dacht van Uw College te brengen en hopen dat het Uw College mag behagen de wen schen die zij naar voren brengen in wel willende overweging te nemen. Het is Uw College bekend, dat op ons Eiland mpt Uwe medewerking een Electri- citeitsbedrijf werd gesticht cn een paar jaar later een Waterleidingsbedrijf en dat door de slechte en steeds slechter wordende eco- mische omstandigheden, die hier heerschen, deze bedrijven met haar hooge tarieven, langzamerhand meer als een last dan als een weldaad door de bevolking worden aan gevoeld. Over het Waterleidingsbedrijf denkt het Comité Uw College binnen korten tijd na dere verzoeken te doen bereiken. Thans wenscht het Comité Uw College te verzoeken haar aandacht speciaal aan het Electriciteits bedrijf de EMGO fe willen schonken. liet Comité vraagt inzonderheid de aan dacht van Uw College oor do abnormaal hooge tarieven, die zij wil pogen verlaagd te krijgen, temeer omdat dit steeds door Commissarissen van de EMGO in uitzicht word gesteld, wanneer het bedrijf enkele jaren zou werken en de aansluitingen meer algemeen zouden zijn geworden, Individuee- le pogingen in dien zin zijn steeds afgestuit en het Comité is dan ook van moening dat zonder medewerking van Uw College geeu resultaten zijn te hereiken, resultaten dlo dringend door alle inwoner-s gevraagd worden. Het Comité dringt hier met des te meer vrijmoedigheid op aan omdat haar bekend is. dat de Raad van Commissarissen van de F.MGO, plannen voorbereidt tot stichting van een groot kantoorgebouw met directeurs woning, garages, loods, enz. Wij mogen Uw College niet verhelen, dat het bekend worden van deze plannen bij ons Comité groote verbazing heeft gewekt en de bevolking tot groote ontevredenheid zal stemmen; dat Commissarissein dit ook hebben ge voeld eoncludeeren wij uit de omstandig heid, dat 'alles in hel grootste geheim wordt voorbereid en het is dan ook aan een bij zondere omstandigheid te danken dat ons Comité van deze plannen op de hoogte kwam. Nog een tweede punt gaf ons aanleiding ons tot Uw College te wenden met verzoek tot medewerking. Bil 'de inwoners is steeds een verlangen geweest 011 dit is thans in sterke mate aan wezig, dat, de bedrijven zoo economisch en zuinig mogelijk zouden werken en dat niets nagelaten zou worden om dit steeds te be vorderen. Tot een der maatregelen die, een zooda nig exploitatie zou bewerkstelligen moet gerekend worden, het samenvoegen van de administraties 011 eventueel ook het beheer dezer twee bedrijven. Waar voor het Water leidingsbedrijf een groot nieuw kantoor gebouw, enz. werd gebouwd en dit gebouw groot genoeg geacht mag worden om de administratie van EMGO en Waterleiding heide te herbergen, zou de oplossing in deze ri. hting eenvoudig zijn. Het Comilé vreest dat door het bouwen van een tweede kantoorgebouw, naast de boven ontwikkelde bezwaren, óók dit samen voegen vrijwel onmogelijk gemaakt zal zijn. Zij ziet tot zijn leedwezen in de geheim zinnige voorbereidingen van Commissaris sen van de EMGO .om te komen tot stichting van een groot eigen gebouw, een poging de combineering der bedrijven te voorkomen. He. Comité van Actie uit de bevolking van Goeree-Overflakkee, wil alle pogingen in het werk stellen om deze onnoodige ka pitaaluitgave te voorkomen. Daartoe zat het van zooveel mogelijk electriciteitsgebruikers handteekeningen verzamelen en deze als adihacsiebetui,gingen aan zijn streven aan Uw College toezenden. Het v raagt Uw College beleefd, doch drin gend zijn medewerking aan de stichting van een eigen kantoorgebouw voor de EMGO te willen onthouden en bij de Raad van Commissarissen van bet Electricitoils- beririjf „Goeree-Overflakkee" er op te willen aandringen, dat, le. de voorbereidingen tot stichting van een kantoorgebouw met directeurswo ning, garages, loods, enz. onmiddellijk worden stopgezet; 2e. de mogelijkheid van een samenvoeging van het Waterleidingbedrijf en het Electriciteitsbedrijf onder één admini stratie en eventueel onder één leiding, éérst wordt onderzocht, vóórdat tot nieuwe kapitaalsuitgaven wordt be sloten; 3e. aan de hand van in te stellen bezuini gingen en een reorganisatie van het bedrijf, de mogelijkheid van tariefs verlaging ernstig wordt overwogen, waardoor het verbruik zal toenemen en degenen die door de hooge tarie ven thans worden afgeschrikt zullen aansluiten. Tot slot. verzoekt liet Comité het in de gelegenheid te willen stellen om de ver langens en bedoelingen van de inwoners van Goeree-Overflakkee aan Uw College of aan een afgevaardigde van Uw College, nader te mogen toelichten. Het Comité van Actie zou Uw College willen verzoeken het op de hoogte te willen brengen met de stappen door'Uw College bij Commissarissen der EMGO gedaan, ten einde de bevolking gerust te kunnen stellen, dat „ij niet voor voldongen feiten zal wor den geplaatst. 't Welk doende, enz. ITET COMITÉ VAN ACTIE

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1