Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES Gedé-Zalf Gemeenteraad van Sommelsdiik ZATERDAG 4 JULI 1936 51E JAARGANG N°. 4310 WEEKOVERZICHT Bij Doorzitten PW ROL OFFICIEEL GEDEELTE Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bi; vooruitbetaling S.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. BEGINSELEN Het gansclie politieke leven wordt gedra gen door beginselen; beginselen, welke hun werking ten goede of ten kwade openbaren. Het dringend noodige, maar toch ondank bare werk van de saneering onzer staat huishouding verwaarloost, erger is dan een niet in nauw verband te staan met de be ginselen. Dat is echter niet waar. Het zuiver houden van ons betaalmiddel en het in orde houden onzer staatsfinanciën is een eerste eisch, welke wel degelijk met het beginsel te maken heeft. Voor velen mag dat niet zoo duidelijk zijn, voor hem, die loeft uit een gezonde levensopvatting, springt dat dadelijk dui delijk in het oog. Zegt niet de Schrift, dat, die zijn eigen huishouding verwaarloosd, erger is dan een ongeloovige. De uitgaven moeten in over eenstemming zijn met de inkomsten, zoo dat niet het geval is, ontstaat er een kloof, welke straks niet meer overbrugd kan worden. Reeds in een huisgezin is dat zoo. Des te meerder geldt dat voor den Staat. Met zorg en met overleg wordt getracht langs ge leidelijken weg te komen tot verlaging der uitgaven, om daardoor de begrooting in evenwicht te kunnen houden. Trots alle tegenstand en tegenwerking heeft de Regeering getracht dat beginsel toe te passen. Jammer en zeer te betreuren Is het, dat de R.K. Staatspartij zulk een verschil van gevoelen openbaart; men is het daar niet eens over den weg van aanpassing, men wil een veet radicaler middel toepassen, hetwelk men met een mooi woord munt- correctie noemt, maar dat precies hetzelfde beteekent als devaluatie. Te betreuren is het, dat daar de eenheid zoek raakt, want daardoor is het regceren veel moeilijker geworden. Devaluatie is een sprong in het duister, waar wij nooit vrijwillig toe over mogen gaan. Het is een radicaal middel om de lasten te leggen op de schouders van hen, die niet draagkrachtig zijn; want juist de kleine man zal daardoor het zwaarst getroffen worden, het brengt een gedwongen loons verlaging en een verplaatsing van lasten voor hen, die voorheen daarvan vrij waren. Feitelijk is doelbewuste devaluatie be wuste diefstal en daarom rechtstreeks in strijd met het beginsel van Gods Wet. Het op waarde houden van ons betaal middel is een zuiver en goed beginsel van de eerste orde; het verlaten daarvan zou ons in een zee van jammer en ellende storten, De loting voor de dienstplicht In de Rolzaal op het Binnenhol heeft Woensdagmiddag in tegenwoordigheid van den Secretaris-Generaal van 't Departement van Defensie, den heer Van Ginkel, de oting voor de lichting 1938 plaats gehad. Getrokken werd no. 743' welk nummer in het Amsterdamsche register correspon deerde met den naam CARRL FREDERIK BRANDSE, geboren 14 Januari. De aanwijzing der dienstplichtigen in de verschillende gemeenten oi groepen van gemeenten zal dus aanvangen bij dezen naam, of wanneer die in het betrokken register niet voorkomt, bij den daarop alphabetisch volgenden naam. NEDERLANDSCHE HARXNGWEEK Van 2D lot 25 Juli De Reedersvereeniging voor de Neder- Iandsche haringvisscherij hoeft besloten tot bet organiseeren van een „Haringweek" voor geheel Nederland en wel van 20 tot 25 Juli 1936. Toestemming zal worden verzocht aan ongeveer 80 gemeentebesturen van de voor naamste plaatsen, om op daartoe geschikte punten de „Haringweek" te mogen inluiden waarbij gebruik zal worden gemaakt van met allerlei visscherij-attributen versierde wagens, waarop een visschersman, al klin kende met zijn bekken, de aandacht van de inwoners zal trekken. Dit inluiden de „haringweek" zal Plaats vinden in de week van 13 tot 18 Juli. Binnenland Vroeger, in don „goeden ouden tijd", werd er geloopcn over afstanden, waarover men thans verbaasd staat. En dan waren boven dien de wegen niet eens ideaal to noemen en de kleeding en het schoeisel evenmin berekend op een flinke tippoltocht. Derge lijke ondernemingen zijn in den loop der jaren tot het verleden gaan behooren. Toch herloven ze weer, zij het in anderen vorm. De eerste „Dagblad de Rotterdammer"- marsch is een dier vormen, welke een zeld zaam succes is geworden. Niet minder dan 75 groepen en ecnige honderden indivt- dueeio ioopers, tezamen meer dan 1500 deelnemers, komende uit 51 gemeenten, hebben den tocht naar Delft Zaterdag j.l. onder zeer gunstig wandelweer volbracht. De padvinders, die to Den ITaag een de monstratie hielden, werden door dr Colijn toegesproken. Een geheel ander karakter droeg een op tocht van vierhonderd ouden van dagen uit een groot gasthuis te Deventer, die in hon derd auto's op Het Loo voor H.M. de Ko ningin hebben gedefileerd. Do Tweede Kamer besloot tot uitstel van het wetsontwerp .inzake de reisbelasting, wat weieens afstel kon bctcekenen. Verder nam de Kamer o.a. aan dc wet tot verlaging van het Werklooshcidssubsidie- fonds. Dc minister van Sociale Zaken is bereid een proef te nemen met het verstrekken van versch brood aan liet ontbijt in hotels. De legermanoeuvres zullen van 21 tot 25 Sept. in Noord-Brabant gehouden worden. Dinsdag heeft het luchtschip „de Hinden burg" zicli boven ons land vertoond. Het grijze gevaarte vloog zeer laag. Do Prov. Staten van Zutd-IIolland heb ben de herziening der verordening op de pensioenen van Gedeputeerden aangenomen en een verzoek van het Rijnlandsche borg stellingsfonds tot deelneming in het stam kapitaal aangehouden. Tot buitengewoon lid van Gedcp. Staten werd benoemd de heer W. Warnaar (a.r.). De Prov. Staten namen een voorstel aan inzake verlaging van subsidies voor krank- zinnigenzorg. Woensdag en Donderdag zijn te Haarlem do Vrije Universiteitsdagen gehouden. Op de wetensehapeplijke bijeenkomst refereer den Woensdag prof. dr Koksma en dr Gis pen en Donderdag werden redevoeringen gehouden door professoren Ridderbos en Sizoo en den heer Schouten, terwijl in zijn openingsrede dr Colijn opriep tot eenheid in dc gelederen der Gereformeerden. Woensdag werd op de Raephorst te Was senaar, liet Chr. Nat. Zcndingsfeest gehou den, waar zestien sprekers optraden. Trots de overvloedige regens waren er 4000 be zoekers. Woensdag is te Gouda een druk bezochte iandstormdag gehouden. Te Assen werd Vrijdag de algemeene ver gadering gehouden van den Chr. Boeren- cn Tuintlersbond. De Ned. Bank heeft haar disconto op- weekstaat laat een toeneming van den nieuw verlaagd, en wel tot 3Va pet. De goudvoorraad zien. II.M. de Koningin houdt Ilaar Juli-vacan- tie op Het Loo. Prinses .Juliana vertoefde ecnigen tijd in Friesland, waar zij verschillende tochten maakte. In den ouderdom van 66 jaar is over leden mr J. J. Croles, oud-president van het gerechtshof te Leeuwarden, een bekend anti-rev. voorman in Friesland. Mr Croles was jaren lang lid van de Prov. Staten van Friesland en van 1922 tot 1929 lid der Eerste Kamer. In den ouderdom van 72 jaar is over leden de heer Th. M. Ketelaar, vrijz.-dem. Kamerlid, die bijna veertig jaar lid dei- en Zonverbranding Verzacht en geneest Doos 30ct. Bij Apoth.en Drogisten Tweede Kamer is geweest. Do heer Kete laar is ook lid van de Prov. Staten van N'oord-IIoliand en wethouder van Amster dam geweest. In den ouderdom van 77 jaar is overleden de hoer J. S. F. van Hoogstraten, oud-lid der Tweedo Kamer, anti-rev. In den ouderdom van 79 jaar is overleden de oud-hoogleeraar dr Snouck Hurgronje, beroemd kenner van den Islam. Vrijdag stierf de oud-hoogleeraar en Maandagmor gen te zes uur werd hij te Oegsfgcest be graven. Eerst na zijn begrafenis is zijn overlijden bekend geworden. De commissaris van politie te Nijmegen is gearresteerd, verdacht van financiecle on regelmatigheden. Door de bewoners van het Heide worden do kloosterlingen te Zundcrt geterroriseerd. Ons land heeft thans de eerste „roode" ridder, n.l. de heer Meyer de Vries, de soc.- dem. secretaris van de Rijkscommissie tot Werkverruiming. Tot lieden vonden de lint jes geen aftrek bij de soc.-dem., totdat thans de heer De Vries het officierschap in de Orde van Oranje-Xassau heeft aanvaard. Buitenland Do Negus van Abessinic heeft in de Volkcnbondvergadering een verklaring af gelegd. Toen de keizer twee of drie woor den had geuit, klonk plotseling een door dringend gefluit en gesis van persmuskie ten in dienst van Mussolini. De Italiaan- sche journalisten werden onmiddellijk ver wijderd en naar een poli tie-bureau overge bracht. Ze zijn uitgewezen uit het kanton Genève. De Negus zette na dit incident zijn rede voort, waarin hij gerechtigheid en liulpvcrleening cischte voor zijn volk, wat hem door vijftig staten was beloofd. Hij gaf een beschrijving van dc Italiaanschu strijdmethode, welke liet land met een gas- mist had overdekt. Ten slotte vroeg de Negus: Heeft ieder lid van den Bond, zoo als artikel 16 van het Volkcnbondsverdrag voorschrijft, don aanvaller beschouwd als iemand, die een aanval legen hem persoon lijk heeft gericht? Wat is er van al de be loften der Volkcnbondsstaten bewaarheid geworden? De Negus verklaarde niet te be grijpen, waarom men hem de gevraagde financieele bijstand was blijven weigeren. „Ik kom mijn protesten vernieuwen tegen de schending van de verdragen", zoo ein digde 's Negus toespraak. „Wij zullen ons niet voor geweld buigen. Wat gaat gij doen voor Abcsslnië? Welk antwoord moet ik mijn volk brengen?" Paul van Zeeland, dc nieuw gekozen voor zitter, betuigde namens allen den Negus zijn leedwezen over het Schunnig gedrag der Italianen. Polen heeft zijn financieele verplichtin gen tegenover het buitenland gestaakt. De stakingen in België duren nog voort, al is ook in enkele bedrijven het, werk weer hervat. Tc Antwerpen is een staking uit gebroken onder zeelieden. Ook het trambe drijf is stil gelegd. Te Parijs staken de tooneelmenschen, komiekelingen en dergelijke „artisten". Groote doelen van Hondo liet voornaam ste eiland van liet Japansclie keizerrijk zijn door wolkbreuken geteisterd. Honderden huizen van kleine boeren zijn ingestort en de scholen zijn gesloten. De verbindingen zijn over groote afstanden verbroken, „De wegen hielden op in Israël" betuigde Debora in den Richterentijd. Ten volle geldt dit thans van Spanje, waar iiet ban dietenwezen het autoverkeer lam legt. Bo vendien gaan de anarchisten maar steeds door bommen te strooien voor mensciienver- blijven en revolvers te richten op menschcn- lijven. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag 30 Juni in vergadering bijeen, onder leiding van Burgemeester L. J. den Hollander. Na opening op de gebruikelijke wijze werd overgegaan tot installatie van het nieuw benoemde raadslid de heer J. Knape Azn., die do vercischte ceden aflegt in handen van den Voorzitter. Hierna wenscht de VOORZ. den heer Knape geluk met zijn benoeming en spreekt den wensch uit dat bij de belangen der ge meente naar zijn beste krachten zal beharti gen. De -notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van Gcd. Sla ten, waarin de meening van den Raad ge vraagd wordt over een verlaging der salaris sen van burgemeester, secretaris en ontvan ger. Gezien de verlaging der rijkssalarissen achten Gcd. Staten een verlaging van 21/z :'S billijk. Ook voor de wethouders zal deze kor ting golden. De Raad kan zich vereenigen met dit voor stel. De 1,-egroooting 1936 is goedgekeurd. De commissie van beheer der gasfabriek deelt mede dat de winst over 1935 heeft be dragen t 7491.06^, dat hiervan 2/3 uitge keerd wordt aan de beide gemeenten en dat hiervan Sommelsdijk f 2068.98 ontvangt. De rekening van liet Burgerlijk Armbe stuur sluit in ontvangst en uitgaaf met f 21232.26. B. cn W. doelen den raad mede dat voor bereid wordt het schoonmaken von do Kreek in samenwerking met dc polders, loozende op de haven van Sommelsdijk, uit te voeren als werkverschaffing in overleg met den be trokken minister. Ingekomen is een verzoek van A. Terste- gon om dc kosten door hem gemaakt voor aansluiting op dc drinkwaterleiding to ver goeden. B. on W. stellen voor hierop afwijzend le beschikken, aangezien dit niet behoort tot do bevoegdheden van den Raad cn voorts adres sant le advisccren zich tot de stichting zelf te wenden. De lieer LE COMTE is 't niet eens met dit voorstel van B. en \V. Spi. heeft den norm van 100 M. steeds gezien in dit licht, dat de woning gelegen is 100 M. van den weg. Z.i. is de stichting verplicht hoofdbuizen tc leg gen in do openbare wegen. Zooals de rege ling nu gelezen wordt is liet onbillijk ten opzichte \an mensclien die aan de publieke straat wonen. Een zelfde geval als met Ter- stegen zal zich binnenkort voordoen met 2 in aanbouw zijnde huizen in de Molenstraat Ook als straks bij punt 8 de rooilijn vastge steld wordt cn de aanleg der straat, is liet nuodig dat daar een hoofdbuis komt. Later zal weer opbreken der straat noodig zijn voor buizenuanleg, wat nu kan worden voorko men. Spr. stelt voor dat de Raad der gemeente Somemlsdijk zich in verbinding zal stellen met dc stichting Drinkwaterleiding met ver zoek do voorwaarden van aansluiting te her zien en te bepalen dat in elke publieke straal een lioofdbuis komt te liggen. Dc thans fun- geerende regeling geeft aanleiding tot groote onbillijkheden. De lieer KNAPE: Kan dc heer le Comto zijn voorstel niet uitbreiden, dat de leiding kopit tot aan de rooilijn. Zooals liet nu is vertooncn de nota's van de drinkwaterlei ding nog geen crisisbceld. De heer VAN ES: Met het voorstcl-Ie Com to staan alle mensclien gelijk. Dc heer BLOK kan de strekking van het voorstcl-le Comte niet in eens overzien. Maar spr. gaat niet accoord met het afwijzend ad vies van B. en W. inzake het verzoek van Terstegcn. Dc aansluiting van de Landbouw school en den heer Bijleveld was buiten de kom der gemeente, maar Terstegcn woont daar binnen. Wctli. MIJ-S,.vindt wel iets billijks in het voorstcl-le Comte, maar dit staat in geen ver band met het verzoek van Tenstcgen. Dn VOORZ. wijst er op dat de I.andbouvv- sohool ook nog betaalt voor de perceelsaan sluiting. De lieer I.E COMTE: Terstegcn vraagt al leen dat de hoofdleiding door de straat ge legd wordt en vandaar de aansluiting bere kend. Do heer VAN ES: Dan blijft het nog on billijk. Als de stichting de hoofdbuis door getrokken bad tot 90 M. van de Landbouw school had deze ook zelf moeten betalen. Weth. MIJS: Je kunt er nu wel alle denk bare en ondenkbare gevallen bijhalen. Het geval-Torstegen is een verplichte aanslui ting en de Landbouwschool ntet. In 't laat ste geval gaat de stichting als aansluiting gevraagd wordt de situatie bekijken en be slist over al of niet aansluiten. Do lieer LE COMTE: Als de raad het ver- Zoek doet aan dc stichting en deze ziet er de billijkheid van in, dan kan Terstegcn res titutie ontvangen. Spr. verwijst nog eens naar de Molensteeg. In een publieke straat waaraan gebouwd wordt is een hoofdbuis verplicht. De VOORZ.: Ja, maar als nti aan zoo'n nieuwe straat maar een huis gebouwd wordt h.v. aan het eind en er blijkt later geen animo meer voor verder bouwen, moet dc stichting dan maar direct een hoofdbuis aanleggen. Weth. DIJKERS ziet ook wel iels billijks in liet verzoek van Terstegcn, maar de Raad moet niet uit bet oog verliezen dat dit alles steunt op regels die dc Raad zelf zoo beeft vastgesteld. Dc Raad moet voorzichtig zijn met het voorstcl-le Comte. Tot nog toe was steeds het eindpunt van het hoofdbuizennet waar ook de woningen ophouden. Maar nu plaatsen de bouw ers ergens een huis cn ko men aansluiting vragen. Dc VOORZ. is liet eens met weth. Mijs dat het niet zoo eenvoudig is dit voorstel te aanvaarden. De Raad kan zijn bezwaren te- gen de huidige regeling inzenden bij de stichting cn herziening der aansluitings- voorwaarden vragen. De heer LE COMTE: Er is geen enkel be zwaar te betalen van uit het hart van den publicken weg. liet gaat mij alleen over de gevallen waarin geen hoofdleiding is gelegd De VOORZ.: Dc Raad is 't er toch wel over eens dal wi) al» raad het verzoek van Ter- stegen niet kunnen inwilligen. W eth. MIJS kan de consekwenties van het voorstcl-le Comte nog niet overzien. Aan el ke straat een hoofdbuis zal niet gaan, de stichting moet ook rekening houden met de rentabilteit van liet bedrijf. De heer LE COMTE: Mijn voorstel betreft alleen de publieke straat in do kom der ge meente. Weth. MIJS: De stichting handelt in over leg met liet gemeentebestuur. Als dit wen schelijk acht dat er ergens een hoofdleiding noodig is, komt die er ook wel. Maar als sfraks een weg van b.v. 60 Meter geprojec teerd wordt cn oen huis gebouwd aan het eind van die weg en later wordt niet meer gebouwd, gaat liet dan aan dat dc stichting nu direct een hoofdleiding aan moet leggen. De heer VAN ES: Daar zijn ook voordeden aan verbonden. Als straks die weg er is en verhard wordt, zal men over een paar jaar die weer op moeten hl-eken voor aanleg bui zennet. Beter is dit ineens to doen. Weth. DIJKERS: In do Niéuw-straat wor den oen achttal woningen gebouwd en dan spreekt het vanzelf, dat er een hoofdleiding komt. De heer BLOK ziet ook wel iets goeds in 't voorstol-lc Comte, maar spr. acht het be ter niet direct le heslissen over voorstellen zoo lukraak ingediend in de vergadering en adviseert tot aanhouding, dan kan do raad zich eerst oriënfeeren. De heer I.E COMTE zou het maar hard te- gen hard doen gaan. Dan is er misschien nog iets te bereiken. De Raad moet de stieli ting er op wijzen dat er een onbillijkheid is in do huidige regeling. Besloten wordt dat B. cn W kwes tie nog een zullen nagaan en zich tot de stichting wenden. Aan Terstegcn zal geadvi seerd worden zich lot het stichtingsbestuur tc wenden. Do gem.-bcgrootingon 1935 en 1936 worden gewijzigd door af- en overschrijving. De lieer BLOK vraagt nog of de post on dersteuning werkloozen nu voldoende is. De VOORZ. antwoordt dat deze met f 3000 verhoogd is cn voorloopig voldoende ge raamd is. Besloten wordt tot uitbetaling subsidies uitgetrokken op gem.-bc'grooting 1935. De rekening van Wijkverpleging en Groene Kruis is ingekomen, waaruit blijkt dat deze sluit met een goed slot groot f 71.21. In verband hiermede wordt aan het Groene Kruis 50 en aan de Wijkverpleging f 275 subsidie toegekend. Dc heer BUTIi brengt namens de commis sie rapport uit betreffende de rekening gas fabriek 1935. Het winstcijfer over 1935 be droeg f 7491.0ü1/ó.Dc commissie adviseert tol goedkeuring der rekening. ingekomen is een adres van de slagers te dezer plaatse, met verzoek het voorstel tot herkeuring van vleesch niet aan te nemen. Dc VOORZ. zegt dat deze kwestie al vol. doende bezien is. Het standpunt van Ged. Staten is dat herkeuring toch plaats moet hebben. Kan dc Raad zieii liior niet mee vei eenigen, dan moet itij zich wenden met be zwaren tot Ged. Staten. De heer BLOK: De slagers schrijven dat zij gaarne mondeling hun schrijven toellcti ten; is dat gebeurd? De 4 OORZ.: Neen, dat is niet gebeurd, maar wij weten dat hun hooldbezwaar is 2 maal keuren. De heer BLOK: In de vorige vergadering werd ook bezwaar gemaakt dat dc keuring plaats moest vinden in de noodslachtplaats en is de mogelijkheid besproken dat dit ge beuren zou op de plaats van aankomst. De heer VAN ES heeft een ander voorstel. De Baad heelt het recht wetswijziging tc vragen. De VOORZ. acht het beter eerst de bezwa ren kenbaar te maken bij Gcd. Staten. De heer VAN ES maakt er een voorstel van dat de Raad zich tot de Kroon zal vvon- den om wetswijziging van do vieeschkeu- ringswet. De VOORZ. zon de hoeren in overweging willen geven hun bezwaren kenbaar te ma ken/en eerst hot antwoord van Gcd. Staten af te wachten. liet gaat toch niet aan een wetswijziging tc maken voor elke gemeente Laat de Raad besluiten tic verplichte her keuring piel aan te vragen. De heer VAN ES handhaaft zijn voorstel Dc lieer BLOK voelt de groote billijkheid dat vleesch ingevoerd van buiten het eiland, h.v. van uit Rotterdam, opnieuw gekeurd Tegen Eelt en Likdoorns. Het nooit falende middel. Staat sinds 30 Jaar aan de spits, Verkr. bij H. H. Apoth. en Drog. a 45 ets, Gedë-pleister, zeer aanbevelensw. A 45 ets, Gedé-Voetbadzout, zeer verkw. a 45 cis. wordt. Dc vlecschkeuringsdicnst is cr niet uitsluitend voor de slagers maar ook voor het publiek, voor de volksgezondheid. Spr, adviseert ook niets aan te nemen en do be zwaren tot uiting to brengen. Weth. MIJS wil eveneons eerst de veror dening tot stand brengen, omdat Sommels dijk anders haar verordening niet goedge keurd krijgt. De lieer VAN ES: Het is ook in 't belang van dc volksgezondheid. Vleesch vanuit Dirksland hier ingevoerd moet veel te lang hangen voor 't weer opnieuw gekeurd is. De Raad besluit zijn bezwaren kenbaar te maken. Vaststelling rooilijn en aanleg straat. Door de hceren A. en D. Mans worden huizen gebouwd aan den Westelijken Achter weg en wordt gevraagd de rooilijn vast to stellen. De VOORZ. deelt de voorwaarden mee. Do weg zal 10 M. breed worden. Er moet komen ecu rioleering van t.etonbuizen van 30 c.M. middellijn. De straat moet met puin en grint verhard worden. De goot en de Uanllaag moet aansluiten met den weg. De weg wordt overgedragen aan de gemeente voor f 1,— De heer VAN ES v raagt of dit dc wensch is van de bouwers dat de weg doorgetrokken wordt. De heer LE COMTE heeft van Mans ge hoord, dat de voorwaarden goed zijn. De Raad aanvaardt in beginsel deze voor waarden. De heer BLOK vraagt nog hoe het staat met die bebouwing. Is die in overeenstem ming met het vastgestelde bouwplan? De Raad gaat over in besloten zitting tot bespreking der ingekomen sollicitaties voor 3e helpster aan de bewaarschool en bevorde ring 3e helster. Na heropening wordt overgegaan tot stem ming. Na 2 vrije stemmingen vindt herstem ming plaats tussclien mej. A. v. d. Sluis en M. v Delft, die elk 4 stemmen op zich ver» eenigd hadden. Benoemd werd mej. A. v. 3. Sluis met 6 stemmen tegen mej. van Deltt 5 stemmen. De lieer BOOM vraagt hoe het staat met den strijd tegen de ratten Do VOORZ. antwoordt dat dit veel geld kost en liet 't beste is een deskundige hier voor aan te wijzen, in verband met het ta gebruiken serum. Dc heer BOOM geeft in overweging een premie in te stellen, h.v. 5 cent per rat: voor f 100 had men dan 2000 ratten opgeruimd. Weth. DIJKERS: Maar dan mag je toch eerst dc Sommelsdijksche ratten wel mer ken, anders is geen controle mogelijk. De VOORZ vindt hef idee nog niet zoet kwaad en zal het in B. en W. bespreken. Geslotenverklaring van wegen in beide richtingen in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer. Burgemeester en Wethouders van Middel» harnis ma-ken bekend, dat de Raad dier ge meente in zijn vergadering van 26 Juni 19S6 het onderstaand besluit heeft genomen: De Raad der gemeente Middalharnis; Overwegende dat de afstand tusschen de huizen op den Oostdijk 3 tot 4 meter be draagt; dat in deze straat het verkeer van voet gangers door het verkeer met motorrijtuigen in gevaar wordt gebracht omdat geen trot toirs aanwezig zijn; dat trottoirs in verband met de geringe breedte niet kunnen worden aangebracht; dat het hierom in het belang van de vrij heid en veiligheid van het verkeer noodig is dézen openbaren weg voor alle motorrijtui gen gesloten te verklaren; dat door deze geslotenverklaring het door gaand ven-keer geen ernstige belemmering zal ondervinden, aangezien li-et verkeer met motorrijtuigen langs de openbare wegen den Waterweg, de Spuistraat en Kade kan plaats hebben; Gelet op artikel 8 van het motor- en rij wielreglement; Besluit: den openbaren weg, den Oostdijk, gesloten te verklaren voor het verkeer met alle mo torrijtuigen. Van dit besluit staat voor ieder belangheb bende beroep o.pen binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht, maar ingediend bij den Commissaris der Koningin, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Middelharnis, 1 Juli 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, w.g. L. J. DEN HOLLANDER, wg L. BLOOT I'll

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1